רבע גמר גביע המלך: מודחים אחרי הפסד 1-2 ללגאנס

ריאל-מדריד

(אוריין יפה) #1

ריאל מדריד בליגה נמצאת במצב אבוד ולא פשוט בכלל, והיא הולכת בכל הכוח על ליגת האלופות וגביע המלך.

אחרי שעברה בשמינית הגמר את נומנסיה מהליגה השלישית (5-2) , ריאל פוגשת את לגאנס מהליגה הראשונה. לגאנס נמצאת במקום ה-13 בליגה עם 24 נק’.

בגביע, לגאנס עברו בסיבוב הקודם באופן די מפתיע את ויאריאל, בצמד משחקים צמודים שהוכרע בזכות שערי חוץ.

האם אחרי המומנטום הרע של ריאל בליגה ואחרי שלא ניצחה אף משחק בית בגביע היא תצליח להשיג ניצחון שיחזיר לה את הביטחון? או שאולי לגאנס תנצל את המצב ותצליח להפתיע?

הרכבים:

(titi camara) #2

אני מתחיל לחשוד שזידאן עושה כל מה שביכולתו כדי שיפוטר ויקבל את מלא החוזה שלו, כי אני לא יכול להסביר את מה שהוא עושה בצורה אחרת.

פשוט בושה וחרפה.

(bixente) #3

בכדורגל אין בלוף לאורך זמן. אז בשנה שעברה זידאן נהנה מזה שמוראטה הציל לו את התחת פה ושם , וראמוס הציל לו עוד אינספור נקודות , קרבאחל ומרסלו היו מדהימים מעבר לרגיל ופתאום במרץ לוקה וכריס התחילו לשחק. בנוסף לכך ברצלונה היו חלשים. וגם שנה שעברה לא נראינו טוב. אז במקום להתחזק ולשפר איפה שצריך זידאן ופרז עשו הפוך - וויתרו על חאמס ומוראטה ולא חיזקו כלום בהרכב.
ומגיע לנו לשלם, פשוט מגיע לנו. הכתובת הייתה על הקיר.
זידאן הוא אחד המאמנים הכי גרועים שראיתי (היתרון היחיד שלו זה שהחבר’ה אוהבים אותו. כי יותר נוח איתו מאשר מוריניו לדוגמא שידרוש מהם לעבוד קשה וכאלו) וזה עם הכי הרבה מזל ובלוף.
ריאל פשוט קבוצה חלשה ואני אחזור על מה שאמרתי בשנה שעברה - ריאל צריכה מהפכה, כזו רצינית, לא סתם.

(Zichelior) #4

אני לא חושב שריאל צריכה מהפכה גדולה. הסגל מספיק חזק, אבל הוא לא מאוזן ולא מתעדף שחקנים עם יכולת טובה על פני שחקנים גרועים באופן זמני או קבוע.

אם ריאל לא מנצחת באופן משכנע את פריז סן ז’רמן ועולה לרבע הגמר בליגת האלופות, על זידאן לפנות את מקומו, אפילו שלא יישארו תארים למאבק.

המועדון היה צריך לשנות את הסדרים כבר מזמן, אבל כעת אין טעם לעשות מהלך שלא יניב תוצאות מיידיות.

זידאן הבריק, אבל כרגע כל העונה הזו נראית איומה ונוראה עבורו.
הערב, מבחינתי, הוא נכנס לרשימת המאמנים שמעכבים את התפתחות ושדרוג היכולות של קבוצתם. ונגר ומוריניו כבר שם.

(t-rix) #5

לא יודע מה התחרבש לכם, באמת שלא מצליח לשים אצבע.

בקיץ נראיתם על המסלול הנכון, הרכש היה חכם וקולע, אסנסיו נראה בול פגיעה, סבאיוס והרננדז נראו כמו הדבר הבא…

אני עדיין חושב שישנו שלד מעולה, 11 מצויינים ועוד גיבוי מעולה מהספסל שאף אחד אי אפשר להגיד עליו נגר או לא לרמה בכלל.
(בברצלונה, לצורך העניין, היה ספסל של טוראן, דאולופו, ווידאל שלא לרמה ועוד שחקנים בחצי קלאטץ’ כמו דניס, ראפיניה ומסצ’ שנאמר עליהם שגם הם צריכים לעזוב).

שום דבר מהקריסה הנוכחית לא היה “ברור” או “הכתובת על הקיר”… אלא פשוט התחרבשו הדברים וזידאן נראה מסוחרר מהנפילה החופשית הזו.

(amos12) #6

גם בעונה שעברה ריאל לא ברשימה, ונראתה לא טוב רוב העונה, כל מי שמבין טיפה ראה את זה. מה שקורה העונה זה ממש לא חירבוש, זה סיפטומים ומכלול של הל כך הרבה דברים.

בניית סגל מחפירה, אמון של זידאן בבנזמה ובשחקני ליגה ב כמו ואסקס, שיטה לא נכונה, התנהלוץ רכש בזויה.

ואסקס, מיוראל וכו לא רק שלא שחקנים לא לרמה, הם בקןשי לרמה של צמרת ליגת על. עד כדאי כך

אוהדי בארסה כשו שחיטה לברתומאו בקיץ, לפחות הישראלים. איפה בארסה ואיפה ריאל ההתנהלות של פרס ביזיונית והעולם שותק.

איך אפשר להגיד על זידאן שהוא מאמן גרוע ?
2 זכיות בליגת האלופות זה מזל ?

לטעמי זידאן כשחקן כדורגל היה אחד השחקנים הכי מוערכים יתר על המידה, ודווקא על הקריירה שלו כשחקן אפשר להגיד שהיא התבססה לא מעט על מזל .

אבל כמאמן ? בדיוק הפוך…בשנתיים בסך הכול שהוא מאמן ראשי, הוא זכה ב 2 גביעי אלופות, באליפות ספרד אחת, פעמיים בסופר קופה ספרדי ואירופאי, ואליפות העולם למועדונים .

אוהדי מדריד מתעלמים מהעובדה שזידאן הוא המאמן שביזבז הכי פחות כסף, מכל המאמנים שאימנו את ריאל ב 15 השנים האחרונות .
לא רק זה, אלא ריאל מכרו בתקופתו כמה שחקנים בהרבה כסף .

האם אוהדי מדריד רוצים להפוך ל פ.ס.ז 2 ?

זידאן חייב להישאר בתפקידו . אין מאמן פנוי בשוק, ובטח לא כזה שיכול לשדרג את המועדון .

(IRVIN246) #8

המלחמה המיותרת על כל התארים הביאה למצב שאנחנו נלחמים על כל תואר כאילו זה האחרון שלנו, מה זאת השטות הזאת, הגביע הספרדי הוא תמיד היה במקום הכי נמוך בהיררכיה מבחינת התארים ועכשיו עשו ממנו הרבה יותר ממה שהוא, מבחינתי הוא טורניר לצעירים ותו לא.

החלפת מאמנים כל שתי עונות תחזיר אותנו לימי לושמבוגו אם מישהו זוכר אותו כאן, במקום לתת למאמן שהראה שיש לו כדורגל והקבוצה תחתיו פאקינג ב-8 תארים במשך שנתיים, גם אם חצי היו במזל אז המזל לצידו ואנחנו בהחלט רוצים להיות עם הטובים.

בנייה בכדורגל דורשת המון זמן, לא כמה חודשים ויאלה, תיראו כמה זמן לקח לפפ לעשות משהו מהסיטי, אם הוא לא היה מקבל 3 שנים הוא בחיים לא היה מצליח לייצר מפלצת מהקבוצה הזאת והיה הולך בבושת פנים כאילו הוא לא מסוגל לאמן ועוד 1000 סופרלטיבים שיקריים. זה גם מה שצריך לקרות עם זידאן, לתת לו זמן ללמוד, לטעות, להיכשל, לעמוד בלחץ וללמוד מכל טעות, רק ככה נבנה מאמן כדורגל וזידאן לא היה מספיק זמן מאמן בשביל ללמוד את כל הדברים האלה והוא ישר קפץ למים העמוקים, לריאל מדריד, לקבוצה שאין בה סבלנות לשום דבר.

(bixente) #9

זה ממש לא נכון. גם בהצלחה של העונה שעברה אני ועוד כמה חברים גאן טענו שזה רחוק מלהספיק כי היכולת עצמה (להוציא את ההתעלות בחודשים האחרונים) היא גרועה והרבה הגיע בזכות הראש של ראמוס ומוראטה שהצילו לזידאן את התחת. בקיץ כששחררו את חאמס ומוראטה טענו שזה נראה גרוע וקפצנו על ציטוט של של זידאן שאמר “חייבים מחליף למוראטה” שניה לפני שחזר בו וטען שלא אמר זאת. ביקשנו אמבפה, ביקשנו אובמיאנג ביקשנו בסוף אפילו את שכטר , רק לא בנזמה ומיוראל. אז כן הכתובת לחלוטין הייתה על הקיר.
מספסל של מוראטה, קובא, חאמס, איסקו ועוד נפלנו לואסקז (שחקן שמוכן לתת את הדם עבור ריאל אבל טיפש וגרוע) ומיוראל.

עם עמוס אני לא מסכים הרבה פעמים אבל ההודעה שלו נכונה מאוד.

זה לא מזל , אבל זה לא בזכות שום דבר שהוא מביא כמאמן פרט לקצת דאחקות עם החבר’ה.
בניטז סירס את החבר’ה בחדר ההלבשה ולא היתה לו שום שיטת משחק על המגרש. בא זידאן החליף אותו , היה סבבה עם החבר’ה בחדר ההלבשה אך נראה זהה לחלוטין על המגרש רק עם ההתלהבות והחיוכים של השחקנים. טענתי את זה לפני שנתיים ואני טען את זה גם היום : מאותו רגע שעזבו אותנו מוריניו/אנצ’לוטי אין לנו שום משחק לחץ, קבוצות מניעות כדור בחופשיות בברנבאו והמשחק שלנו מקרי ומתבסס על הברקות או עילוי חד פעמי ביכולת. פעם של המגנים, פעם של איסקו או רונאלדו. וכשאלו לא עובדים תמיד היה לנו את מוראטה או ראמוס שיביאו איזה שער חשוב.
השנה אין מוראטה , אין חאמס , המגנים כנראה בעונה הכי גרועה שלהם בשנים האחרונות ואיסקו הכי טוב שלנו וכשרוני אבל בעיקר מתמזמז עם הכדור בלי שום תכלס. וכשדברים לא עובדים רואים בדיוק את היעדר השיטה והרעיונות של זידאן. הוא מעולם לא הביא בשורה מבחינת האימון (בקסטיליה זה בלט עוד יותר כי לא היה מי שיציל אותו שם), והיום רואים את זה אפילו טוב יותר.

אוהדי קבוצה גדולה בין אם היא ברצלונה , ריאל או באיירן מעדיפים להפוך לפסז’ 2 מאשר לארסנל 2. אין שום פסול בלהוציא כסף כשהוא נחוץ.
נכון קנינו מעט מאוד בשנים האחרונות (אני באמת לא רואה את זה כדבר חיובי ) והכנסנו הרבה כסף ממכירות. למה זו צריכה להיות המטרה ? ריאל אמורה להיות תחרותית ולא מ.ס אשדוד כתחנת מעבר לכוכבים.

לא, זה סתם קלישאות האמת.
כן לוקח זמן להגיע לרמת ביצוע טובה (בד"כ זה קורה בעונה השנייה), אבל את השינוי והשיפור רואים כמעט מהרגע הראשון. הכדורגל והשיטה משתפרים משבוע לשבוע , ממשחק למשחק. יש הדרגתיות ודרך שנבנית ומשתפרת תוך כדי תנועה. ככה זה היה אצל פפ בסיטי וגם שם ראו את השינוי כבר מהתחלה , פשוט זה לא היה מלוטש. כך זה היה אצל מוריניו בצ’לסי בקדנציה הראשונה , כך זה היה אצל מוריניו בריאל וכך זה במקום שבו המאמן הוא טוב.
בריאל של זידאן אני נשבע שאין שיפור ואין שיטה (אלא אם כן ללכת כל העונה לקו ולהרים 94329483 כדורים ולקוות שזה יצליח נקרא שיטה ) שנבנית ומשתפרת.
כבר שנה שלישית שאין לנו תשובה להגנות צפופות , כבר שנה שלישית שאין לנו משחק לחץ, שנה שלישית שאנחנו מתבססים על הרמות (בשנים קודמות בייל היה פחות פצוע ורונאלדו היה טוב יותר , והיה גם את מוראטה , וראמוס היה חד יותר. כמו שאמרתי מספר דברים שאיכשהו התחברו להם ) ולא מצליחים לפרוץ הגנות או לנהל משחק ולשלוט בו.

עוד בעונה הראשונה של זידאן הוא לא הצליח מדי בליגה (למזלו בארסה הפסידה 4 משחקים ברצף בסוף עונה וזה היה נראה טוב עבורו ) והצליח באלופות בצו8רה שפחות תלויה בו לדעתי.
אני מוכן לחתום לך שזה לא עניין של זמן , גם אם זידאן יאמן עוד עשור רצוף הוא פשוט לא יהיה מאמן טוב , הדבר היחיד שהוא יוכל לתקן זה הטעויות שהוא עשה בקיץ - הוא יוכל להביא שחקנים מספיק טובים , כאלו ששוב יכסו את היעדר היכולות שלו כמאמן.

(Renen) #10

חוץ ממה שכתבת על זה שזידאן היה שחקן אוברייטד, אני כלכך מסכים איתך. כתבת מדויק - אין מאמן פנוי בשוק, ולפטר את זידאן לא יתן שום דבר. להיפך. דווקא במצבים כאלה של חושך וכישלון, המשכיות היא דבר חשוב. אי אפשר להתעלם ממה שזידאן השיג, ובלי לתת אחוז מדויק לכמות המזל שהייתה לו - חייבים להתייחס גם לזכיות ולהחלטות הטובות שלו.

(Renen) #11

לכאורה, בקיץ, היה נראה שריאל עושה (כמעט) הכל נכון. אני מאמין שכמו שליבי נשבר עם מכירת מוראטה, כך גם הרבה מאוד אנשים הרימו גבה ואפילו איזה כוס שיהיה אפשר לזרוק על הרצפה בעצבים. אבל אי אפשר להתעלם מזה שריאל קיבלה עליו בערך 70 מליון יורו. זו הכנסה מטורפת.
בנוסף, ריאל קנתה שחקנים צעירים ומבטיחים במחירים נוחים: הביאה את סבאיוס במקום חאמס, כשזה הועבר לבאיירן לשנתיים לתקופת צינון עם אופצייה להחזרה בהשאלה שמקבלים עליה 15 מליון יורו - גם דיל מעולה בהתייחס לעיבוי הקישור של ריאל (במיוחד בתפקידי הקשר התוקף) ולזה שזידאן וחאמס לא הסתדרו כלכך.
גם יורנטה הגיע בתור קשר אחורי מהקאנטרה, כזה שיוכל להוות גיבוי לקאסמירו. וזה אחרי עונה מעולה באלאבס.
אשרף הועלה גם הוא מהצעירה כדי לגבות את קרבאחל (ושיקום מישהו שיגיד שהוא הרים על זה גבה בזמנו על חמת דנילו), ותאו נרכש בקול תרועה כדי להיות מרסלו הבא.

על הנייר, הכל היה נכון (שוב, חוץ ממכירת מוראטה, שגם היא בסופו של דבר הכניסה דברים חיוביים, שטרות). הסגל היה אפילו עבה יותר משנה שעברה, אבל קצת פחות מוכח, וקצת יותר צעיר.
אי אפשר לומר שההכנה לעונה הייתה לא טובה. בטח אחרי הסופרקופה האירופאי והספרדי. ריאל הייתה טובה, ההרכב היה חזק, איסקו לקח פיקוד, וזידאן הולל.
אבל… זה לא החזיק מים לזמן רב.
בנזמה, בניצחון הרביעי שלו בקריירה על עמדת החלוץ הראשי בריאל, נשאר זה שזידאן נותן לו גב באופן איפנטילי. זו היא הבעיה הכי גדולה ומכאן הכל התחיל (אפשר לכתוב על זה בהרחבה, אבל אשתדל שלא לסטות למקום הזה). אפילו מריאנו שהיה החלוץ השלישי בסגל בשנה שעברה, קורע רשתות בליון (13 שערים ב-18 משחקים).

בלי לעשות סלט גדול מדי, מה שקרה הוא שהתכנית הייתה טובה, אבל הביצוע חלש. תקראו לזה שובע, תקראו לזה ניהול חילופים כושל של זידאן, תקראו לזה שאננות. תקראו לזה חוסר בחלוצים, תקראו לזה הזקנה של רונאלדו, תקראו לזה האגו של איסקו.
משהו לא עובד. ריאל צריכה רענון, אבל היא לא צריכה להחליף מאמן והיא לא צריכה לקנות חלוץ באופן מיידי. היא צריכה כאפה, היא צריכה אולי לשחרר שחקן, היא צריכה להחליף שחקני מפתח (רונאלדו, קרוס) במקום להחליף הרכב שלם כדי שאף אחד לא יעלב ויהיו “ריאל מדריד א’ וריאל מדריד ב’”.

בריאל צריכים לשכוח מהיררכיה, לשכוח מקדם העונה וכל התארים מ2017, ולהתחיל מלמטה.

(bixente) #12

אין לי ממש מושג באיזה עולם אתה חי , אולי נשארת אי שם ב2002
70 מיליון יורו עבור מוראטה הם לא המון.
איזה שחקן ברמתו של מוראטה או טוב יותר תביא במקום ?
ועוד לפני תחילת העונה אמרנו כאן שהיהירות והזלזול של פרז וזידאן יגרמו לנו למפח נפש , ועובדה שצדקנו.
אם אתה חושב שההכנה כן הייתה טובה אז אתה כנראה לא מצליח לראות מה שהיה כתוב על הקיר. בדיוק כמו זידאן ופרז
חבל שזרקנו לפח עונה שלמה

(Renen) #13

אני חי בעולם שבו אני מבין שכדורגל, בטח במעצמה כמו ריאל מדריד, מנוהל על ידי אנשי עסקים, מתוך תפישה שלצערי ולצער כולנו - מערבת את עולם העסקים גם בהחלטות המקצועיות של הספורט עצמו.
זה מתבטא בזה שמוראטה עזב, כאמור בהחלטה עסקית טובה (אי אפשר להתווכח על זה), בזה שבנזמה עוד בריאל, בזה שרונאלדו עוד מקבל את אותו היחס הפרסומי שהוא מקבל, ועוד.

שים לב שאתה מתווכח איתי על משהו שמעולם לא אמרתי שאני לא מסכים איתו. ברור שזו הייתה טעות למכור את מוראטה, וברור שפרז וזידאן מתבדים בגללה עכשיו. היה לזה צד עסקי, וצד שלכאורה התאים למה שזידאן ופרס ראו בריאל. אני רק סימנתי מה היה הדבר הזה.
זו הייתה טעות ולריאל אין חלוץ. מוראטה היה הסיכוי היחיד של ריאל ב-15 שנה האחרונות למשהו שמזכיר את ריאל, ואת זה זידאן ופרס זרקו לפח. אין פה ויכוח בכלל.

(saharsacc) #14

זה… לא נכון. לתת לחלוץ גרוע כמו בורחה מיוראל שבעונה בוולפסבורג נתן 2 גולים להיות הגיבוי לחלוץ לא פחות גרוע זו טעות פתאלית. לריאל כנראה יש את החוד הגרוע בליגה הספרדית. וכדי להוסיף חטא על פשע הביאו שחקן מיותר כמו סבאיוס לקישור(מספיק לראות כמה משחקים העונה הוא ראה מהיציע), והעלו מגן שגם בליגה השלישית לא היה כוכב להיות הגיבוי היחיד לקרבאחל שנפצע המון(ובמורחב- אשרף הוא כנראה המגן הכי גרוע שראיתי ברמות האלו. לא חשבתי שיש שחקן ריאל שיכול להיות יותר גרוע מדנילו אבל הוא באמת שגורם לי להתגעגע אליו. הוא עדיין לא העביר הגבהה אחת מדויקת למיטב ידיעתי וגם הגנתית הוא פשוט לא מסוגל לזכות בכדור). הכתובת הייתה על הקיר אבל כמובן שכמה בליצים גרמו לזידאן לחשוב שהוא יכול להמציא את הגלגל מחדש ולהתחרות על כל התארים בלי חלוץ ראוי. עוד שנה עם הסגל הזה וזידאן וגם לאלופות לא נעלה.

(Renen) #15

מה לא נכון? אם תפרט, אשמח להסביר.
וכן, המצב מבאס, אבל אני בוחר לא לאבד את הראש. יכול להיות שהאמירות המוגזמות לא כאלה מוגזמות, אבל עדיין…

אשרף מאכזב ממש אבל הוא כבר הבקיע שער ובישל עוד 1 לפחות. הוא לא עושה את המצופה אבל זה לא שהוא היה אסון מהלך בכל 13 המשחקים שהוא שיחק בהם.
להגיד במאיוראל חלוץ גרוע זה מוגזם. להגיד שבנזמה חלוץ גרוע לא פחות, זה לא להבין בכדורגל. הדיון על בנזמה לא ייגמר אף פעם ואין ספק בכלל שהוא מאכזב ומבאס ולא נותן את מה שהוא יודע אבל הוא שחקן טוב.

(saharsacc) #16

כל ההודעה היא פירוט למה זה לא נכון(אם לא ברור- זה כתגובה על כך שרשמת ש"בקיץ היה נראה שריאל עושה כמעט הכל נכון")
מצטער אבל אני לא(וגם אתה לא צריך) מודד את אשרף לפי תפוקה התקפית סטטיסטית(כמו כן של2 השערים שהיה מעורב בהם אפס משמעות). הוא חור הגנתית והוא לא מוסיף כלום למשחק. אני מוכן להתערב איתך שאלי דסה יעשה עבודה טובה יותר.
מאיורל לא חלוץ גרוע בשביל ריאל? אז אנחנו לא רואים את אותו מיוראל. הוא לא מסוגל לעשות כלום חוץ מלשים את הכדור ברשת נגד קבוצות ליגה שניה ושלישית בגביע(וגם כן זה לא שנגדם הוא איזה סקורר ענקי). בכל הכ-20 הופעות שלו בריאל(מדבר על אלה שהוא נכנס ליותר מכמה דקות) הוא לא עשה כלום מלבד למשחק נגד סוסיאדד. אותו דבר לגבי בנזמה. הוא אמנם לפני כמה שנים היה סביר, אבל צריך להיות עוור כדי לא לראות שהוא חלוץ גרוע ביותר לקבוצה כמו ריאל. אתה יותר ממוזמן לטעון שבנזמה ומיוראל שחקנים טובים(ו\או לא גרועים) אבל בלי נימוקים הטענה שלך לא שווה הרבה.
מאמין שחלוצים לא גרועים היו שמים ביחד בקבוצה כמו ריאל קצת יותר מ5 שערים לאורך חצי עונה אבל מה אני יודע(בלי לדבר על העונה הקודמת שהייתה מזעזעת עבור שניהם)