מחזור 1 :: 3-0 בריאזור של לה קורוניה

ריאל-מדריד

(Guy) #21
  1. שלושה גולים בזכות רצון של שחקני הקישור להבקיע. אפילו כשהביצוע לא טוב כמו זה של מודריץ’ בגול הראשון זה שווה שער. כל כך הרבה יותר חשוב מעוד פס או דריבל על החצי, יפה ככל שיהיה. על זה אני חופר פה כל הזמן.

2. אני מרגיש שמרסלו לא מוערך מספיק על מה שהוא עושה פה בכלל ובשנתיים האחרונות בפרט. השחקן הכי טוב בקבוצה.

(bixente) #22

כל כך מסכים. גם עם הסעיף הראשון אבל במיוחד עם הסעיף השני. מרסלו הוא פשוט עילוי מטורף שלטעמי לא מקבל מספיק הערכה

(7Number7) #23

בחלקים מסוימים במשחק נראינו כמו ברצלונה של גווארדיולה, הנעת כדור, משחק רגל של השוער, כדורים על הקרקע וסבלנות.
שמתי לב שהרבה מתלוננים על קרבחאל, אז נכון הוא לא אפקטיבי כמו שאנו מצפים, אבל הוא עדיין היה בסדר.
מי שכן ראוי לציון הוא נאצ’ו - כשאני חושב על זה, לא ברור למה וראן צריך להיות לפניו ברוטציה, שחקן יציב וטוב שתמיד יודעים מה נקבל ממנו, ראוי לחולצת ההרכב. הוא מהיר, לא מפחד מעימותים, ומחפה לא מעט על החברים שלו. בנוסף, אחראי יותר מהקפיטנו.

לא ראיתי את כל 90 הדקות, אבל גם קרוס היה סבבה, הוא לא מוסר רק לרוחב, משנה לפעמים את כיוון המשחק, ומנווט מאחור, עבודה טובה לגרמני. קרוס הוא בהחלט מבוגר אחראי במרכז. אתמול ציינו הפרשנים שהוא השחקן ש"עוקף" הכי הרבה שחקנים במסירה\דריבל; אז מיותר לציין שקרוס לא עובר שחקנים, וזה בסדר, בניגוד לשחקנים טיפשים הוא לא עושה את מה שהוא לא יודע.

(Raulito-7) #24

כבר ראשונה. ריאל מדרד השתלטה על המקום הראשון בטבלה כבר מהמחזור הראשון אחרי שחזור התוצאה ממחזור הפתיחה אשתקד, והפעם 3:0 קל ונוח על דפורטיבו בלי הרבה מאמץ ולמרות עשר דקות לא טובות בפתיחת המשחק. מחצית שנייה לפרוטוקול בלבד, ואפילו שחקן כמו מרקוס יורנטה שספק אם יישאר - קיבל את הדקות שלו.

אפשר להשתמש בבייל בכל עונה רק במחזור הפתיחה? כבר שנה שלישית ברציפות שהוא כובש את השער הראשון שלנו בליגה - שיא היסטורי. ב-2015/16 הוא עשה את זה נגד בטיס וגם בעונה שעברה הוא היה צריך פחות משתי דקות כדי לנגוח לרשת של סוסיאדד, ואתמול כמובן. על הניר בייל כאמור כבש שער, די קל, ובנזמה ‘בישל’ אחרי ניסיון השתלטות גרוע על הכדור. ומצד שני הייתי רוצה לראות מהם הרבה יותר פעולות של שחקני התקפה מובילים בריאל מדריד. לא מספיק מעורבים, לא מספיק חדים ולא מספיק מאימיים על השער. הגול השלישי למשל היה טוב במוערבותם. אני דווקא מחאתי כפיים לניסיון בעיטה של בייל מאיזה 30 מטר.
הגול הראשון היה פוקס, לגבי השער השני - לא שמתי לב בכלל שמדובר ב-44 מסירות שזה שיא ליגה מאז 2006, והגול השלישי גולאסו של ממש. תמיד אחד הקשרים, חוץ מאיסקו, חייב להיכנס לשטחים האלה וקרוס עשה את זה מצוין, שאפו. הקישור שלנו היה טוב. למודריץ’ היו שתי הזדמנויות מצוינות לכבוש לאורך המשחק אבל לא נורא.

רק סרחיו ראמוס מסוגל לסיים משחק כמו אתמול עם כרטיס אדום וחבל על הפזיזות גם אם האדום הוא שגיאה של השופט, אבל לא נתעסק בזוטות. יאללה לולנסיה.

(matanel1) #25

הקבוצה כמובן נראית טוב.
היא הייתה נראית הרבה יותר טוב אם מקדימה היו שני שחקנים טובים יותר.

אני מקווה שדבריו של זידאן לגבי זה שהכל יכול לקרות עד סוף החלון לא נאמרו סתם.
אנחנו צריכים שחקן התקפה רציני. לא רק שחקן כדורגל טוב יותר, אלא בעיקר שחקן רעב יותר.
השניים האלה לא רק שמאבדים כדורים, אלא גם משחקים כאילו הם במשחק אימון.

אני מקווה שהתוצאות הטובות לא מעוורות את מקבלי ההחלטות אצלנו.

היה משחק קבוצתי טוב ויעיל בעיקר במחצית הראשונה כאשר שיחקנו ללא התקפה בכלל (בייל ובנזמה כרגיל).
דובר על זה רבות ואני לא אחדש כלום, אך מופעי האימים של ה"החלוצים" שלנו כבר עברו כל גבול.
כל מה שחסר בבייל יש בבנזמה וההפך, אך בשניהם (במיוחד אצל האלג’יראי) קיימת האדישות המעצבנת. כשבנזמה מאבד כדור\לא משתלט טוב על מסירה הדבר האחרון שמעניין אותו זה לנסות להחזיר את הכדור והשפת גוף שלו שמשדרת “על הז** שלי” מקומה לא כאן.
כל כך הייתי שמח לראות אותם מחוץ לקבוצה, הם העקב אכילס שלנו, בלעדיהם ריאל הייתה קבוצה דורסת- מפלצת של ממש.

ואחרי הדברים השליליים, היה משחק מעולה של שאר השחקנים שבלטו נאצו,מרסלו והקישור.
נאצו הוא הבלם השלישי הכי טוב בעולם ולא הייתי פוסל שנראה אותו ממשיך בדיוק כמו העונה שעברה כשהיה הבלם עם הכי הרבה הופעות אצלנו. הוא כל כך שקט, אחראי, מהיר מאוד וכמעט ולא טועה, נכס אדיר ואני שמח שזידאן לא שיחרר אותו לרומא שנה שעברה.
גם את מרסלו ראוי לשבח, הוא השחקן הכי טוב שלנו מאמצע העונה שעברה והוא פשוט עושה מה שהוא רוצה מול כל שחקן שמגיע מולו, מתמודד ראוי לתואר המגן שמאלי הטוב בהיסטוריה אפילו שלפניו שיחק אלוהים אחר על אותה עמדה.

היה חסר לי קצת דקות לסבאיוס אבל אני לא דואג ואני סומך על זידאן בעיניים עצומות שידע לשלב אותו בזמן הנכון.

(t.a.l4) #27

לא משחק מושלם אבל בהחלט ניצחון קליל וחלק במגרש שיכול תמיד להקשות עלינו ובמיוחד במשחק פתיחת עונה,הכדורגל היה אפילו מצוין לפרקים,בהחלט ניכר השיפור הכללי בקבוצה מהעונה שעברה.
קיילור ממשיך בפתיחת עונה מצויינת,גם אתמול היה שם כשהזדקקנו לו עם 2 הצלות טובות ועוד פנדל.
קרבחאל אמנם נראה פחות טוב ממה שהרגיל אותנו אבל צריך גם לקחת בחשבון שבמערך הנוכחי קרבחאל משחק כמעט לבד לגמריי על האגף הימני,איסקו אוהב יותר את הצד השמאלי,בייל בורח רוב המשחק לאמצע ודני נשאר לבד,זה דורש כושר גופני ומשחק ברמה הכי גבוהה שיש וכאמור אנחנו רק באוגוסט,תנו לו זמן.
נאצ׳ו ומרסלו היו המצטיינים,נאצ׳ו כל כך טוב ויציב שאנחנו צריכים להגיד לו תודה שהוא מעדיף לשבת על הספסל שלנו במקום להיות בלם מוביל בכל קבוצה אחרת,איזה נכס עצום!
מודריץ׳ היה טוב וניכר עליו שהוא ניסה לתקוף יותר מבדרך כלל כאילו קרא את הויכח עליו פה בפורום ולקח לתשומת ליבו,שרק ימשיך ככה.
בייל ובנזמה-פשוט חבל שאנחנו מבזבזים מקום בהרכב על שני שחקנים שכרגע פשוט לא ברמה של הקבוצה,נקווה שהכניסה לסטויסטיקה תעיר אותם.

(titi camara) #28

משחק מאוד בינוני ודי משעמם שלנו, היתרון האיכותי העצום והשיטה הספיקו לניצחון קליל.

איסקו חייב לשחרר את הכדור הרבה יותר מהר ולהפסיק עם מיזמוזי הכדור המיותרים.

למודריץ’ יש מגע קסם,נגיעה ראשונה בין הכי טובות בעולם, בנגיעה אחת הוא מצליח להשתחרר מלחץ של 3 שחקני יריב, אבל ליד השער של היריבה ובלי לחץ הנגיעה הראשונה שלו יותר כבדה מזאת של אורן ניסים ביום רע…

נאצ’ו הוא בין המגנים הימניים הכי טובים בעולם, והוא גם בין המגנים השמאליים הכי טובים בעולם, וזאת בנוסף להיות בין הבלמים הכי טובים בעולם…והוא לבטח הבלם הכי טוב בריאל מדריד ! אני לא מבין את היחס שהוא מקבל מהמאמן והקבוצה הן מבחינת דקות משחק והן מבחינת תגמול כספי יחסית לבלמים האחרים.
זה שהוא מקבל את זה כמו גבר ושחקן נאמן ותמיד מוכן לעלות ולתת את הנשמה מבלי לעשות פרצופים כשהוא לא משחק, והיותו השחקן הראשון על הספסל שחוגג שערים של הקבוצה שלנו לא תורמת למעמד שלו לדעתי.
הייתי מייעץ לו להתחיל לצאת עם דוגמנית מפורסמת, לפתח מניירות של כוכב, לדבר על עצמו בגוף שלישי, להתראיין לכל תחנת טלוויזיה, ולעשות פרצופים כל פעם שמצלמים אותו על הספסל או כשהוא נכנס כמחליף, לא יזיק גם התנהגות לא אחראית על המגרש עם כמה אדומים מיותרים כל עונה ! רק ככה הוא יקבל מעמד של כוכב !
בקיצור, מה שאני רוצה להגיד אם לסכם במשפט אחת: ראמוס לא משחק נגד וולנסיה לכן הסיכוי שלנו לנצח הוא יותר גבוה עכשיו.

(El Maestro) #29

הוא מקבל הרבה צהובים רק כי קוראים לו סרחיו ראמוס, אבל הפעם אין לו על מה להתלונן. רק על הצהוב הראשון מגיע לו לקבל בראש. זה היה ה-build up הכי ארוך וטיפשי לצהוב אי פעם. אם זה סוף משחק ואנחנו חייבים שער, מצידי תוציא כדור רק אם שחקן מאבד את ההכרה, אבל בשביל מה זה היה טוב? 23:30 שעון ספרד, המשחק רדום לחלוטין, כולם רק מתים שהוא יגמר כדי ללכת לישון, צריך כישרון כדי ליצור כזה בלאגן מכלום.

למשחק עצמו: התארים עושים את שלהם. לא זכור לי מתי פתחנו עונה בכזה ביטחון ושקט נפשי. זה מתורגם גם לאופוריה ושכונה בהגנה אבל זה מחיר קטן. קרבאחל יתאפס על עצמו בקרוב. יש שחקנים שצריכים לקבל צל"ש על מה שהם מוציאים במינוס 2 שחקנים.

(Yoninori) #30

בנוגע לנאצ’ו- מסכים שהוא בלם מצויין. לדעתי, יותר טוב מראמוס האיטי. בנוסף, יש לו מהירות, מה שכבר הופך אותו למגן אחלה. אבל עדיין וארן טוב ממנו, וראמוס מנוסה ממנו.

נאצ’ו השנה עבר להיות הבלם השלישי. שנה שעברה הוא היה הרבעי, פלוס היה את דנילו, והוא שיחק המון. אז תאר לעצמך את מעמדו השנה. שכבר בפתיחת העונה זידאן מבצע רוטציה לא נחוצה על וארן. הבחור הזה התקדם בטירוף בגישת הילד הטוב, הנאמן והמשתולל בכל גול מהספסל. שזה מדהים. 99 אחוז מהנאצ’ואים האחרים שראינו בחיינו כבר היו בחטאפה מזמן. בצירוף העובדה שהוא גם כדורגלן מעולה, נאצ’ו אחד האהובים בסגל.

הלוואי שנמשיך לראות ככה רוטציות בהרכב הפותח. בתקופתנו זה לא בלוף- אכן הספסל לא פחות טוב מהבאנקרים. זה יעורר רעב ותחרותיות.

(Sir Ryan) #31

מישהו יכול להסביר לי למה זידאן לא מוכן להרים את הכפפה ולתת לאסנסניו לשחק בהרכב הראשון?
ברסה הולכת לשים את האחריות הענקית שנקראת “תחליף לניימאר” על כתפי ילד בן 19 שהבדל בינו לבין אסנסניו זה שאסנסניו עלה 3.5 והוא יעלה 100.

דווקא אני הייתי מנסה לשלב שלישייה של אנסנסיו-רונאלדו-בייל ככה בייל יחזור למקום שבו הוא הגיע לשיאו בטוטנהאם, ריאל תקבל אסנסניו שיגיע מהאגף הימיני עם השמאל המדהימה שלו, ובמקום הגולם העונה לשם בנזמה זידאן ירוויח מרונאלדו עוד 10 שערים בעונה על מה שהוא מקבל.

חייב להגיד שלדעתי ראמוס הוא בלם גרוע - מנהיג ומדרסיטה בכול רמ"ח איבריו אבל הכמות הטעויות שהוא עושה כול משחק היא בלתי נסבלת לא מאמין שעוד שחקן חוץ ממנו ורונאלדו היה מקבל כול כך הרבה קרדיט לעשות כזאת כמויות של טעויות במשחק.

(Niro) #32

ראמוס מבשל גול פוטנציאלי ליריבה בכל משחק. שלשום היה לו מזל שאנדונה לא זכר לאיפה תוקפים מרוב שהפס היה מושלם, במשחקים אחרים חלוצים סתם מחטיאים או שמספיקים לסגור אותם. הוא חייב להגמל מהדברים האלה כדי להחשב באמת לבלם על. לזכותו יאמר שבמשחקים בפרופיל גבוה הוא נוטה לטעות הרבה פחות בזמן האחרון (וגם לכבוש בדקה ה-89).

(7Number7) #33

כבר שנים שראמוס לא בלם “ואו”, ולפעמים כשהבלם השני תופס יום לא טוב, קבוצות כמו לאס פלמאס מגיעות 20 פעמים לשער שלנו במשחק. זה סרחיו ראמוס, לטוב ולרע, ואנחנו אוהבים אותו בעיקר על עבודה שהוא עושה שלא קשורה לתפקידו כבלם - להבקיע שערים, ועוד שערים סופר קריטיים.

הייתה טרנסופרמציה מסויימת לאישיות של ראמוס לפני כמה שנים, כשעשה שרירים ורצה שכר גבוה, ובסוף קיבל. הוא עושה המון פוזות, ולפעמים מתעסק בשטויות, וזה בוודאות פוגע (או יותר נכון כבר פגע) ביכולתו במשחק.

מה שכן, יש לו מעמד בקרב שחקני ההתקפה של היריבה שנותנים לו לא מעט כבוד, וזה כנראה עוזר לו כשהיכולת שלו לא בשמיים. בגדול, הוא בלם בסדר עם יכולת התקפית מעוררת השראה.

השאלה שנשאלת, מה יקרה אם ראמוס לא יתפוס עונה עם שערים קריטיים? (בשנה שעברה הוא הצטיין לטובה בהיבט הזה) הוא הציב רף פסיכי של כמות שערים מכובדת ברגעים סופר קריטיים, ולא בטוח שיוכל לשמר את זה לאורך זמן.

(orelh94) #34

ראמוס חוטא בעיקר בהיבריס. כשהוא רוצה הוא יכול להיות אחד מהטובים, כשהוא מתעסק אשכרה בהגנה ולא בחרטות שמסביב. מול הקבוצות הקטנות הוא זורק זין ועושה שטויות ואז נתפס במערומיו, אבל כשזה מגיע לשלבים המכריעים הוא משחק בריכוז והטעויות שלו בתדירות הרבה יותר נמוכה.

בלי שום קשר לזה, נאצ’ו נכון להיום הבלם הכי טוב בסגל.

(Igorthecrazy) #35

מסכים איתך, האמת שרוב הקבוצה משחקת הרבה יותר טוב במשחקים גדולים. בינינו כמה אפשר לשמור על ריכוז הגנתי ולשחק נגד קבוצות שגם אם תחטוף 2 תבקיע 5. ראמוס משוטט כל כך הרבה ברחבה של היריבה גם לא בכדורים נייחים שלפעמים אני מתבלבל וחושב שריאל משחקים עם שלושה חלוצים. כל עוד במשחקים גדולים הוא נזכר להופיע כמו לא מעט שחקנים אחרים בקבוצה אני יכול לסלוח על השטויות שהוא עושה בהגנה נגד הגראנדות למיניהם.

(whykds) #36

נאצ׳ו מוגבל מאד מבחינה אתלטית ואין לו את הנתונים הפיזיים של וראן (וראמוס). נכון שהוא אולי השחקן שאני הכי אוהב בסגל אבל לא צריך להיסחף.

יש פה דפוס של להתלונן על חצי מהסגל (בעיקר הוותיקים), ואז ‘להתפלא’ שהם מופיעים למשחקים גדולים. מה לעשות שאם לקחת שלוש פעמים צ׳מפיונס, אז משחק בית (בסדר, חוץ) נגד דפורטיבו כלשהו כבר פחות מרגש אותך? טבעי לחלוטין. בדיוק בשביל זה יש סגל רחב ורוטציה. זו בדיוק הברכה שלנו. הבעיה מתחילה כשמתבלבלים בין טיול אחה"צ בליגה לבין רבע גמר צ׳מפיונס ושואלים איפה מוראטה וכו’

(titi camara) #37

הוא לא נראה כך וגם אותי זה הפתיע כשהתפרסם פעם שאחרי מבחנים שנאצ’ו הוא השחקן הכי מהיר בסגל, אתמול ראינו כמה פעמים שהוא לא השאיר סיכוי לחלוץ של לה-קורוניה בכדורים ארוכים כשאותו חלוץ עשה בעיות קשות לראמוס, יש לו מהירות מטורפת !
והערה קטנה בקשר למהירות לכל השדרנים והפרשנים הישראלים, וראן הוא לא “שחקן מהיר יחסית לגודלו”, וראן הוא שחקן מאוד מאוד מהיר, נקודה.

ראמוס ווראן בלמים יותר טובים לפי הנתונים היבשים על הנייר, אבל אם נותנים לכולם לשחק 10 משחקים רצופים אז הממוצע של נאצ’ו לדעתי יהיה הכי גבוה מבין שלושתם, אני מוכן להמר שהביצה השמאלית של נאצ’ו שוקלת יותר מהביצים של הצמד הבכיר גם יחד.

(orelh94) #38

הוא לא נופל מהם בשום דבר פרט לגובה, להפך, הוא גם יותר מהיר משניהם. על הפער בגובה הוא מכפר בזה שהוא כמעט ולא טועה לעומתם, ומשחק עם הראש על הכתפיים ולא בטוח שהוא מחזיק את העולם בביצים. לא הכל זה יכולות פיזיות, אנחנו לא יונייטד.

(t.a.l4) #39

שטויות,ראמוס הוא ממש לא בלם בינוני או רק ׳טוב׳,ראמוס הוא בלם ענק עם בעיות של אופי שחצני וביטחון בשמיים,במשחקים נגד יריבות חלשות יותר הוא נוטה לשחק עם האף למעלה,אבל אי אפשר לקחת ממנו את היכולת המושלמת שהוא הפגין בכל כך הרבה משחקי מאני טיים בלי שום קשר לגולים שהבקיע.

אני גם חושב שראמוס בלם אולי הטוב בהיסטוריה של ריאל מדריד, אנשים מצפים ממנו להיות מושלם כל משחק. נכון שהוא טועה לפעמים, כמו כל בלם שהיה( גם פויול הפך לבדיחה ע"י בנזמה ודי מאריה עם השפאגט שלו ) אבל משחק הראש, קריאת המשחק והגלישות שלו הן מהגבוהות שנראו.