מחזור 1 :: 3-0 בריאזור של לה קורוניה

ריאל-מדריד

(Raulito-7) #41

מבחינת יכולת הגנתית בלבד ויציבות, ללא כל הערך המוסף של הגולים בדקה ה-90 - הכי גדול שאני ראיתי הוא דווקא פפה. כן, למרות שלבאנדובסקי עשה לו פורפרה ב-4:1 ההוא. את היירו ראיתי בדמדומי הקריירה ואת מנואל סאנצ’יז בכלל לא.
לא כל בלם יכול להצליח בריאל מדריד וראינו כבר את וולטר סמואל נראה כאן כמו בדיחה וגם את פאביו קנבארו מלך המונדיאל.
בכל-מקרה, ראמוס סופג אדומים מטופשים, הוא מעט איטי(גם בעקבות מסרת השריר שהאלה בצורה ניכרת - הוא מכונה). הפעולות שלו לא חכמות מספיק. ועדיין, אני חושב שכבר אין את הסטנדרט הזה של שחקני ההגנה של פעם: נסטה-מאלדיני-קנבארו, ולרוב הוא מתעלה במאני-טיים. היו לו גם קלאסיקוס מעולים(גם השניים האלה), באיירןX2 בעונת הדסימה, סיום העונה אשתקד היה נפלא. הוא בטח לא מבשל גול ליריבה בכל משחק. אני לא סומך על ואראן יותר מאשר עליו נניח ונאצ’ו כפרה עליו אבל לטווח הרחוק יש לכם ספק?

(barakpxp) #42

אני חושב שאתם ממש לא אובייקטיבים בכל הקשור לראמוס. בלם טוב הוא כן ללא ספק, אבל ענק או מהטובים בעולם בתפקידו הוא ממש לא. הוא מגדולי שחקני ריאל מדריד ללא ספק, אבל בסופו של יום נטו בגלל הערך המוסף שהוא נותן בהתקפה. פפה(וגם וראן)להשוואה היה בלם הרבה יותר טוב ממנו. ראמוס נוטה לקבל החלטות מזעזעות בלא מעט מקרים, עושה עבירות טיפשות, וגם משאיר את הקבוצה שלו פעם אחר פעם בעשרה שחקנים. התפקיד העיקרי שלו הוא לבלום התקפות, והוא עושה עבודה לא רעה בזה, אך גם לא מעט טעויות קשות.

(7Number7) #43

יש דבר אחד שנכון לגבי ראמוס כמו שהוא נכון לכל אחד מאיתנו: בן אדם זה מכלול של תכונות, אי אפשר להגיד “הכל אותו דבר רק תשנה את X” בדברים מהותיים, זה כבר לא יהיה אותו בן אדם.

פוזה ואובר-ביטחון זה חלק מראמוס השחקן, לטוב ולרע, בהרבה מקרים זה עוזר לו להבקיע שערים מול הגנות חזקות, במקרים אחרים הוא נותן 120% אחוז במשחקים קריטיים ומטיל אימה על התקפת היריב, אבל באותו האופן האובר ביטחון בדיי הרבה מקרים מוביל אותו לעשות שטויות בהגנה. הדרך שבה בן האדם תופס את עצמו משפיעה רבות על היכולת שלו, ואם ראמוס יהיה “נחבא אל הכלים” זה כבר יהיה שחקן שונה לגמרי.

זה ראמוס, לטוב ולרע, השינוי הזה באישיות של ראמוס זה לא משהו חדש, ולדעתי זה גם לא משהו שאפשר כבר לשנות בגילו ומעמדו בקבוצה. הפלוסים שלו למזלנו עולים על המינוסים, אז מה אם הוא לא הבלם הכי טוב בעולם, לא עליו תקום ותיפול הקבוצה. בנוסף, בריאל יש את שני המגנים הכי טובים בעולם (לפחות לדעתי), והבלמים בסדר, אי אפשר לצפות שהכל יהיה מושלם.

(t.a.l4) #44

נכון מאוד,ועדיין אני לוקח אותו כנראה לפני כל בלם בעולם היום כי אני יודע שיש לי בלם שאני יכול לסמוך עליו במאני טיים בעיניים עצומות מבחינה הגנתית והתקפית,אז שיפשל מידי פעם נגד קבוצות קטנות בגלל אף למעלה,אז מה זה עדיין עדיף על כל שאר הבלמים היום בעולם,ויכול להיות שזה אומר משהו על חולשה כללית של הבלמים בעולם בתקופה הזו,לא פוסל.