מחזור 17:: בארסה מנצחת 3-0 בקלאסיקו לוהט!

ברצלונה

(josepe) #33

באמת? הפתעה?
בכושר הנוכחי של אינייסטה סרג’י דיי מקביל אליו לטעמי.
בטח הרבה יותר יצירתי וחכם מראקי.
אין לי הרבה תלונות לוואלוורדה. בהנתן הסגל הקיים הוא ממש מוציא מים מהסלע. עם זאת העובדה שסרג’י לא באנקר בקישור, ועדיין מחלטר באגף זה פשוט בושה וחוסר עירנות לגבי השחקן הזה. אני חוזר על עצמי - קראק הוא עדיין לא. אבל עם זאת הוא יכול להיות פתרון טוב לבעיה הקשה שלנו בקישור. כל הניסיונות האלו של ראקי ופאוליניו כבר יצאו לי מהאף…

קצת שייך לדיון הטקטיקה, אבל אני הייתי רוצה לראות בהיררכית הקישור את סרג’י בימין וראקי מחליף שלו, איניסטה בשמאל ופאוליניו \ דניס המחליפים.

אם רוברטו יעזוב לאנגליה זה יהיה אחד הפספוסים הגדולים שלנו.


(dmitrys) #34

רק לזכור שאם כל הגולים החוקיים שלנו היו מאושרים, היינו בפער 18 מריאל.

סמדו ו-וידל פחות טובים ממנו , ובקישור יש מספיק אופציות אחרות. כשסמדו יחזור לכושר שהפגין בתחילת העונה, אני אסכים שרוברטו צריך לתפוס את המקום של ראקיטיץ’. כל עוד סמדו ביכולת שהוא מפגין עכשיו - אני מעדיף את רוברטו מגן.


(josepe) #35

כרגע המצב שלנו בטבלה הוא 9 נק’ פער מהמקום השני, 11 נק’ ממקומות שלישי ורביעי (פוטנציאלית).
לטעמי בפער הזה אפשר טיפה לקחת סיכונים מחושבים. אחד מהם צריך להיות לנסות להחזיר את סמדו להגנה ולקבל את רוברטו בקישור. במאני-טיים של העונה אם שניהם יהיו נוכחים ומשופשפים בעמדות הטבעיות שלהם אנחנו נרוויח בגדול.

המחוייבות של סרג’י שנותנת לנו את השקט בהגנה תיתן לנו יותר ביטחון בקישור.
אם כבר מדברים על זה שיש תוצאות אבל עם חרא משחק, אז זה אחד הסימנים. הויתור על קישור יצירתי בשביל הגנה חזקה.


(Nadav Ashmayah) #36

5 תמונות, 4 שניות, 3 שערים, 2 מאמנים וקלאסיקו אחד- ברצלונה וריאל מדריד שוב סיפקו לנו משחק מרתק בצהריי שבת נינוחים.
למרות משחק שקול כאשר כל קבוצה שולטת במחצית אחרת, היה מהלך אחד ששינה את התכניות של זידאן, הנה ניתוח השער הראשון של ברצלונה:

איזה קלאסיקו מהסרטים היה לנו, 3-0 לברצלונה כאשר כל שלושת הגולים במחצית השנייה, כרטיס אדום, בישול של מסי בלי נעל- בארסה חגגה על ריאל מדריד בברנבאו במשחק האחרון לשנת 2017.
אך אם נתעלם לרגע מלהט האווירה, הסטטיסטיקות ואירוע הכדורגל הענק הזה, נוכל לראות גם את הצד הטקטי שנקט חלק משפיע ומשמעותי בשבת.

הסכר של הבלאנקוס נפרץ עם השער הראשון של לואיס סוארס, שער שמעבר ליופיו כלל הרבה מאוד כשלים טקטים אצל ריאל מדריד- ניתוח לפרטים של השער יראה לנו תמונה ברורה וחדה יותר:

אחרי מחצית ראשונה עם עדיפות ושליטה למארחים ולאחר אי ניצול הזדמנויות, פתיחת המחצית השנייה הייתה לגמרי שייכת לבלאוגרנה.

בדקה ה-53 ריאל מדריד החלה בניסיון להתקפה מסודרת מאזור השער שלה, מרסלו שפרץ על האגף מסר את הכדור לרונאלדו במרכז, הפורטוגלי השאיר לבנזמה שהעביר אותו לצד השני בלית ברירה, פס לרוחב המגרש אשר לא קידם התקפה שהתחילה טוב.
למה הוא פעל כך? אף שחקן לבן לא זיהה ויצר תנועה לתוך השטח הפנוי לגמרי שהשאיר ג’ורדי אלבה, הצרפתי כבר נחסם מהצד השמאלי (מסומן בעיגול) ונאלץ למסור לקרבאחל שהגיע מאוחר- הנה כאן בתמונה מס’ 1:

הנעת הכדור של הבלאנקוס נמשכת ובארסה כבר מסדרת 2 קווי הגנה, הכדור מגיע לקרוס שמזהה כניסה לתוך הרחבה של בנזמה (עושה מה שחבריו היו צריכים לעשות כמה שניות קודם לכן), אבל סרג’י רוברטו שערך הופעה מצויינת בתור מגן ימני ואחר כך כקשר, זיהה את המהלך וחטף את הכדור.

עכשיו תורה של ברצלונה להתחיל התקפה מאזור השער שלה- בתמונה מס’ 2:
הכדור מגיע לבוסקטס, הקשר האחורי הטוב בעולם היום, מאסטר בהשתחררויות מלחץ. קרוס ומודריץ’ מנסים להחזיר את הכדור שאבד אבל לתמנון מבאדיה היו תכניות אחרות, בוסקטס מטעה את קרוס עם העקב, 30 מטר מהשער של טר שטגן במשחק קלאסיקו (!) ומשחרר את הכדור לראקיטיץ’ דרך שלושת הקשרים של ריאל מדריד (על הרביעי נדבר מיד) המסומנים בכחול- תמונה מס’ 3.

ברגע הזה מתחילה נקודת המפנה של המשחק, החשיבה של זידאן פגעה במשחק ההגנה של הקבוצה שלו. זאת באה לידי ביטוי באופן ברור ומוחשי במהלך שהוביל לשער הראשון של ברצלונה.

לאורך המשחק כולו ראינו שמירה אישית של קובאצ’איץ’ על מסי, הקרואטי הצעיר נצמד למסי כמו טפיל בהוראת מאמנו כמובן. הרביעי בקישור של ריאל מדריד היה גורם מרכזי בשער המדובר.

בואו נסתכל על תמונה מס’ 4- ראקיטיץ’ מתחיל את הריצה שלו ומגיע למיקום קרוב למסי, כמעט עד קו החצי. הלחץ שניסה זידאן לעשות בתחילת ההתקפה גרם לחיסרון מספרי אצל חניכיו בעת התקפת ברצלונה. ואם זה לא מספיק, קובאצ’יץ’ צריך לבחור עכשיו אם להיצמד להוראות המאמן (ולמסי) או לצאת אל חברו לנבחרת שמחזיק בכדור.
קובאצ’יץ’ המבולבל בוחר באופצייה הראשונה, ראקיטיץ’ ממשיך להתקדם כך שיש לו עכשיו 2 אפשרויות מסירה, סוארס או סרג’י רוברטו. שימו לב לזמן- תוך ארבע שניות ראקיטיץ’ כבר נמצא בעמדת תקיפה.

בשביל אוהדי כדורגל רבים אלו סתם עוד תמונות עם עיגולים וקווים, עוד מהלך כדורגל סטנדרטי. הנקודה שאני מנסה להעביר- כמה הכדורגל הפך להיות דינמי ותלוי בהחלטות של רגע.
וכאן בדיוק זידאן נכשל טקטית- הוויתור על קשרים יצירתיים והתקפיים כמו איסקו ואסנסיו והצבת שחקן צעיר ולא מנוסה על מסי. בארבע השניות האלה זידאן איבד את תכנון המשחק המקורי שלו. הרי קובאצ’יץ’ לא אשם במה שקרה במהלך הזה, הוא היה רק הכלי, בחור בן 23 שהיה צריך להפעיל שיקול דעת תוך שניות ספורות תחת לחץ אדיר.

מכאן זה כבר קלי קלות בשביל חניכיו של ואלורדה, ראקיטיץ’ מוסר את הכדור לסרג’י רוברטו (האיש שחטף את הכדור בתחילת המהלך) שמזהה מרווח לא מתואם בין וראן לראמוס, הוא מוסר כדור נפלא לסוארס שנועץ את הראשון בקלילות- תמונה מס’ 5.

בארסה המשיכה להיות דומיננטית במחצית השנייה וכבשה עוד שני שערים נוספים.
כדורגל דינמי, ארבע שניות שיכולות לקבוע אליפות.


(gadi800) #37

סמדו התחיל להיות מסופסל עוד בכושר טוב, הוא יובש בספסל והוא שחקן צעיר במועדון בשנתו הראשונה, וגם בלעדיו דיברנו על זה שאנחנו לא מבריקים, אז עם כל זה נורא קשה לראות משפט כזה כאילו הוא הגיע כקראק ברמה של סוארס, קיבל אינספור הזדמנויות ופישל, כי זה רחוק מהמציאות. הוא צריך זמן ואנחנו צריכים שיטת משחק (ככל הנראה, קשה להתווכח עם הצלחות קצת) שאשכרה מיישמת את העובדה שיש מגן ימני ולא מחלטרת עם קשר מבריק כמו סרג’י רוברטו במקום. אז קצת קשה לשפוט את סמדו בחומרה עדיין.


(aldrrian) #38

“סרג’י אחלה אבל לא מגן” - תגידו גם אם הוא ישחק עשור בעמדה תמשיכו עם האמירה הזו? ואם הוא היה מגן מהנוער אבל נוראי בתפקיד הזה והרבה פחות מוצלח ממה שהוא עכשיו, הרי אז אף אחד לא היה חושב להגיד שהוא לא מגן נכון? כי ככה זה, כמו פיפא - כתוב שהוא מגן!! דברים הרבה יותר דינמים מאיך שאנחנו מנסים לצייר אותם עם צורך עז לשים על כל דבר הגדרה ואז לא לשחרר. ספרו לבאיירן שקימיך לא מגן ותראו איך תוך כמה שנים הוא הופך ל"לא מגן" ימני הכי טוב בעולם והיורש הכי טבעי ללאהם.

שלא תבינו לא נכון, אני לא אומר בהכרח שהוא צריך להיות המגן הפותח שלנו. אולי כן ואולי לא. יש לו את החסרונות שלו ויש לו את היתרונות שלו. סביר להניח שיש מגנים טובים יותר. אבל כן, הוא מגן! הוא שיחק שם את עיקר הקריירה הבוגרת שלו. גם לנבחרת ספרד הוא זומן בתור מגן. כנראה שהוא גם מתאמן ככה כבר לא מעט זמן. זה לא אומר שהוא כבר לא קשר עכשיו. זה פשוט אומר שהוא בין השאר גם מגן. ואם הייתי צריך לשפוט רק על פי כמות הפעמים שקראתי פה את המשפט “סרג’י לא מגן”, הייתי בטוח שמעולם לא הוסת שחקן מעמדה אחת לאחרת. נחשו מה? היירו התחיל כקשר (ושיחק ככה חלק לא מבוטל מהקריירה בריאל). גם מסצ’רנו (כן כן, הוא גם בלם!) ובאמת אין טעם שאנסה לחפש דוגמאות כי הן לא נגמרות.


סרג'י רוברטו - הלב של הבלאוגראנה!
(Shusaku) #39

אני זוכר פה איך אנשים קטלו את טר שטגן, כשהוא היה שחקן צעיר שבקושי קיבל דקות משחק. אותם אנשים עכשיו משתחווים לגרמני, שבלעדיו לא היינו נמצאים בשום פער על שום קבוצה.

כשסמדו יתחיל לקבל דקות על בסיס קבוע, נוכל לדבר על היכולת האמיתית שלו.


(Oriabrbnel) #40

רוברטו לא מגן בגלל שהוא לא יודע לבצע את התפקידים של מגן, תפקידו של המגן להגן ואת זה הוא עושה באופן סביר. לא באמת ניתן למדוד אותו מול ריאל, רוב המגנים לא היו מצליחים להתמודד עם אגף שמכיל את מרסלו ורונאלדו אבל גם מול קבוצות פחות טובות הוא בסדר, לא יותר.

תפקיד נוסף הוא לתת תמיכה התקפית שאת זה הוא עושה דיי טוב (אבל זה מתבקש כיוון שהוא קשר שמהות תפקידו הוא תמיכה בהתקפה) הוא גם צריך לרווח את המשחק ואת זה הוא לא עושה בכלל. ברוב הפריצות שלו הוא חותך מצד ימין לכיוון האמצע (בדיוק המיקום שלו בתור קשר) וגורם לקשר להיות פחות רלוונטי למשחק ההתקפה.

בנוסף לכול זה בארסה מפספסת קשר שיכול להיות טוב משאר הקשרים בקבוצה שהובטח לו בתחילת השנה שהחלטורות בתור מגן ימני יפסקו והוא ישחק בעיקר כקשר.

אם נמשיך ככה לעולם לא נדע האם רוברטו מתאים ויכול לשחק בעמדת הקישור וזה עיקר הפספוס לדעתי.


סרג'י רוברטו - הלב של הבלאוגראנה!
(t-rix) #41

אני חייב לציין מישהו שלמרות כל השבחים אליו, עדיין מרגיש לי שהוא מתחת לרדאר ולא מקבל מספיק היפ סביבו.
אני מדבר כמובן על בוסקטס, מדהים כמה אנחנו תלויים ברגליים הארוכות שלו ויותר מזה כמה אנחנו בנויים על הסדר ושבירת הלחץ שהוא מבצע.
הוא הבורג הכי משמעותי ביחד עם מסי ומקדים את סאן אנדרס לדעתי.

ברגע שמקבל את הכדור כל הקבוצה נעה לפי משב הרוח שלו, אם לא לוחצים אותו אז תנועה אטית ומסירה פשוטה כאילו מזמין את הלחץ אליו… בואו תעלו תלחצו אותי הוא אומר.
וברגע שזה קורה, הוא שולף דריבל מהגרב כאילו זה מסי בעצמו, הקבוצה פתאום נעה מהר לשטחים הרקים והוא עדיין בקור רוח שובר לחץ ומכניס כדור בדיוק לאן שצריך.

כולנו תהינו מה וורד עשה במחצית, לדעתי הוא צעק על שאר השחקנים שיעשו תנועה, בוסקי כבר ימצא אותם. וכך היה.


(dmitrys) #42

אני לגמרי איתך, ולא פסלתי את סמדו. אני רציתי שיקבל דקות במשחק או שניים הקודמים, כדי שיהיה מוכן לקלאסיקו. אבל אם הוא לא קיבל, אז אני מעדיף את רוברטו בקלאסיקו. זה לא משחק שאני רוצה לשפשף שחקנים צעירים או להוציא שחקנים מהפריזר.
שיפתח במשחק הבא, שיקבל דקות מול החלשות, ואז נראה. כרגע הוא פחות טוב מרוברטו.


(josepe) #43

שחקן אחד שלא הזכרנו הוא לואיס סוארז שחזר בדיוק בזמן בשביל הקלאסיקו.
בכושר של לפני חודש הוא לא היה מבקיע את השער הזה. אחרי שחלקנו כבר ביקשו לספסל אותו עם התחלת עונה גרועה במיוחד, האמון שקיבל מוורד נראה משתלם. הכיבושים במשחקים האחרונים החזירו לו את הביטחון בדיוק בזמן בשביל לקבל מרוברטו את הבישול בנגיעה ולתרגם את זה ל 1:0 ששחרר המון לחץ.

בכללי התנועה שלו על המגרש הייתה טובה במשחק והוא נראה יותר זורם ממשחקים קודמים.
שמח שאנחנו מקבלים אותו בחזרה. זה יהיה מרגיע אם יהיה לנו שוב עוד סקורר בנוסף למסי.


(Aimarito) #44

למרות שנראה שנתחו את המשחק הזה בערך מכל זווית אפשרית (כל הכבוד גם ל- @nadav_ashmayah על ההשקעה) , אנסה בכל זאת להוסיף מנקודת המבט שלי על המשחק.

תכנית מהבית:

יש כמה אלמנטים שחשוב להסתכל עליהם מבחינת ההרכבים, והשיטה אותם המאמנים בחרו. אני חייב להחמיא קודם כל לזידאן, שלמרות שהוא סופג עכשיו המון ביקורות, הוא בחר בהרכב שהפתיע את כולם, והצליח לפתור את הדילמה אותה העליתי בפוסט לפני המשחק: האם עליו להקריב את קסמירו לשמירה על מסי, או לשמור על הערך הטקטי שלו? התשובה הייתה טמונה בהרכבה של קובאצ’יץ’ שהייתה מבריקה בעיניי. מבחינת זידאן, וואלוורדה העמיד קבוצה הגנתית טובה מאוד, אך ההתקפה כ"כ מוגבלת, כך שברגע שהוא מצליח למצוא מישהו שיעשה למסי “מאפאו”, ברצלונה נשארת ללא פתרונות, כך שהשער סביר להניח שיגיע, אך יותר חשוב מזה, ברצלונה תהיה ללא מענה.

מנגד, ההרכב של וואלוורדה הרבה יותר פשוט. אין לו את אותן אופציות כמו לזידאן, ואפשר לומר שבערך 85% מאוהדי הקבוצות יכלו לנחש את ההרכב של הקאטאלנים. פאוליניו עלה יותר קדימה במטרה להפתיע את הקבוצה כשחקן מטרה, ולמעשה הכל פעל כפי שכולם ציפו. ברצלונה שיחקה כמו מתאגרף במשקל כבד. לכולם היה ברור שריאל תגיע ללחוץ מהדקה הראשונה מול הקהל הבייתי, בעוד שהאורחים רק חיכו לראות איפה ריאל נחשפת, איפה היא עושה טעויות, איפה היא נשארת עירומה, והמשיכו לספוג מהלומות בגלים מריאל מדריד אחת אחרי השנייה, בין אם זה מגיע ממרסלו, רונאלדו, קארבחל או מודריץ’, רק כדי להראות מאיפה מגיע הערך המוסף של וואלוורדה- ניתוח בזמן אמת.

לאן הרוח נושבת והדואליות של ראקטיץ’

זידאן יודע להכין את הקבוצה שלו ליריבה בצורה אולי הטובה ביותר בעולם, אבל גם ליכולת הזאת יש מגבלה. המשחק בשלב מסויים מתפתח למספר כיוונים והאסטרטגיה של שתי הקבוצות מתבהרת, כך שאולי מצד אחד זידאן היה עסוק בלהרגיע את השחקנים ואמר משהו בסגנון “תשחקו כרגיל והשער יבוא”, וואלוורדה הבין בדיוק לאן הרוח נושבת.

הטקטיקה ההגנתית הייתה מוגבל מבחינה דינאמית. המצ’אפים המתוכננים של ריאל התבהרו, וברגע שהשומר האזורי של ריאל קאסמירו התעסק קצת יותר מידי בבוסקטס שדאג להתל בקישור של מדריד, ההתקפה עברה למוביל לא צפוי- ראקיטיץ’, אולי מוביל הכדור הכי איטי של הקבוצה אחרי בוסקטס, בריצה קלה הוביל את הכדור ממרכז המגרש לשליש הקדמי של המגרש, בעוד כל השחקנים נראים מופתעים, כשאף אחד לא מעז לוותר על העמדה שלו אל מול הקרואטי. התמונה הזאת פירושה “שחמט” אצל מאמנים. אף אחד לא ציפה לכניסה הזאת, אף אחד לא חשב לראות אותו בעמדה כ"כ אסטרטגית, כולם שכחו שמדובר על מי ששיחק קשר קדמי בסביליה יכול לעשות משהו מסוכן מהעמדה הזאת, ומפה היה זה רק רגע של חדות ולקיחת החלטות נכונה.

הלם במדריד

אני כמעט ריחמתי על זידאן, תכנית המשחק שלו פשוט הלכה לפח, ופתאום הדחיפה של הקהל הופכת ללחץ היסטרי, והוא צריך להגיע להחלטה מהירה ככל האפשר: “האם שווה ללכת על הכל או כלום”. ברצלונה כמובן מנסה לשמור על האיזון המפורסם שלה. מספיק עוד חילוץ כדור אחד של בוסקטס בשביל להעביר את הכדור שוב כמה שיותר מהר קדימה, רק כדי להשאיר את סוארז שוב לבד מול נאבאס, ולבסוף לראות את המחיר של הלחץ בלבן. החלטה שטותית של קרבאחל שלמעשה מכריעה את המשחק. אדום מוצדק, פנדל נכבש וריאל מדריד שוקעת לתוך הלחץ של עצמה, שכבר בשלב זה הופך לתסכול.

איזון

היופי במשחק של וואלוורדה שהוא לא מונע מגאוותנות, או יומרות כלשהן או יוהרה. הוא מתחיל ומסיים משחק באותה גישה עלייה הוא מדבר כל הזמן: איזון. זידאן מבצע שלושה חילופים זריזים. הוא שומר על רביעיית הגנה יציבה, מוותר על הקישור, ומכניס את הסילונים שלו אסנסיו ובייל, משום מה כל אוהדי העולם ציפו שוואלוורדה ימשיך בקלישאה “להכות בברזל בעודו חם”. שטות מוחלטת, מזל שוואלוורדה לא מתנהג כמו אוהד. לו היה נגרר למשחק ה- BOX TO BOX אליו כולם שאפו, ולא התעקש להרגיע את המשחק ולצנן את ההתלהבות של הלבנים, לא מין הנמנע שריאל היו מצליחים להביא מהערך המוסף שלהם לידי ביטוי, ואז הלחץ היה עובר לבלאוגראנה, אבל היופי לעיתים הוא לדעת לשחק נכון גם כשאתה מוביל, ובסופו של יום גם להגדיל את היתרון. משחק המסירות של בארסה מול ריאל שאיבדה לחלוטין את התכנית הטקטית שלה הצליח בקלות למצוא את החורים במשחק ההגנתי הלא סימטרי של זידאן. מסי משאיר את מרסלו מאחור, הצטרפות של שחקן בגל שני לרחבה מרווחת של ריאל והשער השלישי נראה פשוט יותר ממה שהיה אפשר לצפות לו בקלאסיקו הזה.

אפשר לדבר על הרבה משתנים ברמה האישית במשחק הזה. ההתעלות של רוברטו טר שטגן, ורמאלן ופיקה, חוסר הניסיון של קובאצ’יץ’, החולשה של בנזמה, לקיחת ההחלטות הרעה של רונאלדו או ההיעלמות של קרוס, אבל כל אלה רק ממחישים את החשיבות בגישה של “צ’ינגורי” למשחק אצל ברצלונה: השאיפה לאיזון, סימטריה והצמדות לתכנית המשחק יחד עם דינאמיות. כל אלה הפכו את ברצלונה כקבוצה ליותר מסך חלקיה, והיו המפתחות המרכזיים לניצחון העצום על ריאל מדריד בברנביאו. ניצחון שהוא מעל הכל, הניצחון של וואלוורדה על זידאן.


(agalma) #45

פוסט מעולה, תודה.
האם גם אתה הבחנת שהחל מהרגע שאינייסטה יוצא (זה קורה בכל משחק כשהוא מוחלף) בארסה מאבדת את השליטה בכדור, מבחינת אחוזים (אולי יש לזה סימוכין), בהתאמה היריבה הופכת מסוכנת יותר, והמשחק יוצא משליטתנו.


(Aimarito) #46

אני חושב שלאור מצבת השחקנים בעמדה הזאת זה בלתי נמנע. כל שחקן שעשוי להחליף את אינייסטה בין אם הוא טכני ובעל יכולת מסירה טובה כמו סרג’י או דניס, ובין אם הוא יותר מגושם כמו פאוליניו או גומש, אף אחת מהאופציות לא בעלת אורך רוח כמו של המהנדס. בהיעדר אינייסטה המשחק הופך לרוב ליותר ישיר.

האמת שהמשחק האחרון היה אמור להיות היוצא מין הכלל בגלל תכנית המשחק של וואלוורדה לאחר השער השני: אל תתנו להם להכתיב את הקצב, תאטו, בכל זאת משהו מהשלווה בקישור דעך מעט.


(t-rix) #47

בתוך השמחה והניתוחים הטקטיים, לא שמנו לב לכמה גרוע גומש היה אתמול.
בזבז שני שערים בטוחים, והוכיח שוב פעם כמה הוא לא קשור לרמה.
כבר אין לו הקלות של שנה ראשונה… הוא פשוט לא לרמה.
אחרי ההחמצה השניה שלו מסי אפילו לא התרגש ופשוט הוריד את הראש במאין תנועה של “זה בסדר, במילא לא צפיתי שתעשה מזה משו…”

מקווה שההנהלה וורד יעשו עם הדבר מעשה וכבר בינואר ימכרו לכל המרבה במחיר.


(aldrrian) #48

פאק באמת שכחתי מזה לגמרי. זה היה נוראי. זה כבר לא עניין של רמה לדעתי. הוא פשוט קבור עמוק מדי ולא מחובר בשלב הזה כדי שיוכל להוציא משהו במדי ברצלונה לדעתי.


(dmitrys) #49

מסכים איתכם לחלוטין, אבל הוא פחות גרוע מפאקו בשנה שעברה. ועכשיו כולם מתבאסים שפאקו נפצע וחושבים שהוא שחקן לגיטימי.


(Oriabrbnel) #50

כולם חושבים שפאקו לגיטימי בגלל שבמעט דקות שהוא קיבל הוא הביא קבלות ולחימה על המגרש, בנוסף שנה שעברה הוא היה גרוע והשנה השתפר. גומש לעומתו אדיש ולא משתדל יותר מידי ובניגוד לאלקאסר אין לו גרף שיפור.

יש סיכוי שזה קשור לעמדה שלהם, כנראה שקל יותר להשתלב בהתקפה של בארסה מאשר בקישור.


(Talsho) #51

הוא לא פחות גרוע מפאקו של שנה שעברה. הוא אפילו לא פחות גרוע מקייטה. הוא פשוט נוראי.

זה פשוט מביך כמה הוא לא מתאים לקבוצה. חייב לעוף מפה ויפה שעה אחת קודם.


(Michaelpiano) #52

וואו זה חילול הקודש להשוות אותו לקייטה, קיינה היה שחקן חשוב בקבוצה של פפ, עם ערך חברתי ולמרות שהוא לא הבריק כמו שלושת המהנדסים ולא היה מחליף ראוי לאינייסטה בשיאו, הוא היה שחקן לא רע שהיינו שמחים להיה בבארסה היום.

גונש לעומת זאת…