מחזור 18:: שוב נפילה. הפעם, 2-2 מול סלטה בחוץ.

ריאל-מדריד

המשחק של ריאל הערב יכול לתת זריקת הרגעה, למרות היריבה הלא פשוטה שסיימה בתיקו בבלאיידוס מול ברצלונה, בשלב הראשון בגביע.
יכול להיווצר גם אפקט הפוך, במידה והתוצאה תהיה איבוד נק’ נוסף של ריאל מדריד.
זידאן צריך להתחיל לבנות לעצמו הרכב ומערך לקראת הקרב הקריטי מול קבוצתו של אונאי אמרי.

חזרתו של גארת בייל
הוולשי הפציע והמושמץ סוף סוף שב לשחק, וכל דקה שלו מוכיחה כמה פוטנציאל מבוזבז יש בשחקן הזה.
ההשפעה שלו על המשחק קריטית, הן ביצירת מצבים והן בהחזקת בכדור, וכמו שזיזו אמר השבוע בראיון שייתן לו לפתוח בהרכב כדי להחזיר אותו לעניינים לקראת החודשים הקריטים של העונה.

פציעתו של קארים
הפציעה של קארים בנזמה, פותחת דלת להזדמנות ממשית עבור בורחה מיוראל, או העברה של כריסטיאנו לחוד, והצבתו של מרקו אסנסיו בחלק ההתקפי. וכך, מימוש הפוטנציאל ההתקפי של מרקו שקצת נעלם מאז פתיחת העונה המצוינת שלו.

הקישור והיעלמותו של איסקו
במשחקים האחרונים, זיזו ממעט להציב את איסקו בהרכב הפותח, ומרבה להשתמש בשלישייה הקלאסית שלו.
אולי המשחק הערב זו ההזדמנות של זיזו להשיב את הביטחון של איסקו על חשבון אחד מהקשרים שפותחים באופן קבוע,ולא מספקים את הסחורה.

חסרונו של ראמוס
בהיעדר ראמוס, נאצו פרננדס האהוב צפוי לפתוח, ובינתיים זידאן לא מראה רצון לרכש כלשהו בינואר. השבוע הוא בלם את העברתו של קפה והצהיר כי אינו מעוניין ברכש התקפי או רכש כלשהו, כדי לא לפגוע במרקם החברתי בחדר ההלבשה לטענתו.
לטעמי נחוץ רכש של שחקן הגנה נוסף, מכיוון שוואיחו מקבל קרדיט אך ורק במשחקים זניחים, לעומת פפה עתיר הנסיון שקיבל קרדיט רב.

המערך וההרכב להמשך העונה
בעת שמערך ה4-4-3 לא עובד העונה כשקארים פותח, לאחר פציעתו כדאי לשקול מעבר להרכב שכולל חלק התקפי של אסנסיו בייל וכריסטיאנו,וקישור שכולל את קאסימרו לוקה ואחד מאיסקו/קובאציץ’.
טוני קרוס שחקן נהדר וכבודו במקומו מונח, אך בעת האחרונה הוא מציג יכולת ירודה, והוא שחקן פחות דינאמי מאיסקו הזריז, ומקובאציץ הטכני.

האם סלטה תפתיע את ריאל במגרשה ביתי, או שריאל תשוב לתלם לקראת המשך העונה?
האם כריסטיאנו סוף סוף ייכנס לקצב בליגה, או שהקושי שלו יימשך?
הערב נדע את כל התשובות, ב-21:45.

(אוריין יפה) #2

באמת שאני לא מצליחה להבין מאיפה הנפילה הזו של ריאל, עם סגל אדיר ואחרי שנה אדירה, חשבתי שהם ישחטו את הליגה. ופתאום, נפילה אחר נפילה. אין לי הסבר לזה.

הנפילה לדעתי נובעת ממספר סיבות.
הראשונה שבהם, אי יכולת של איסקו ומודריץ לשחק ביחד.
כשאיסקו על המגרש הוא משתלט על המשחק, לפעמים לא בצורה טובה, ולוקה נעלם.
דבר שני, החיסרון של קרבאחל במרבית העונה, וההתרסקות של מרסלו, שהיא לעצמה לא מובנת.
וסיבה שלישית- אמון עיוור ולא מוצדק של זידאן בחומר הקיים, ללא הבאה של כלים משמעותיים לרענון הסגל, שנראה שבע אחרי שתי אליפויות אירופה.
בקצב הזה גם את פאריס לא נעבור, והעונה תסתיים במרץ.
חייב רענון ואם לא עכשיו, אז לפחות רענון מסיבי בקיץ.

(iTvi) #4

נקודה אחת שחוזרת העונה - ריאל מתקשה להעמיד קו מסודר של הגנה נורמלית כשסרחיו ראמוס לא על המגרש. התלות בו מוגזמת. תוסיפו לזה את מרסלו שמגזים עם העליות כמו תמיד וביחד עם סיומת בעייתית מקדימה (כולל של רונאלדו שפשוט לא שם שערים שבשנים קודמות הוא שם בעיניים עצומות) וריאל פשוט לא משכנעת בשום צורה וחשופה מאחורה בצורה מביכה לקבוצה ברמה שלה.

(F.Redondo) #5

עוד ניהול משחק כושל של זידאן.

כל המחצית השנייה הוא נסוג לאחור וויתר לגמרי על ההתקפה, אז אם אתה עושה את זה תעשה חילופים בהתאם. תוציא את בייל, תכניס את קובאצ’יץ’ במקומו ואל תשאיר שחקן שרק חזר מפציעה. מה גם, שהוא שיחק ביום חמישי האחרון ולא יכול לחזור לאחור ולכסות על מרסלו שלא שמע על המילה אחריות.

אין שום תלות בראמוס ולא צריך אותו כדי להעמיד קו מסודר בהגנה, יש להוציא את מרסלו מההרכב שהוא באמת מסריח את הדשא כל העונה ולשים במקומו מגן שמאלי אחראי. גם אם יהיה מגן שמאלי בינוני, עדיין נפתור את רוב הבעיות בהגנה.
ראמוס הוא שחקן ההגנה החלש ביותר שלנו, אבל המנהיגות שלו כן חסרה. אני כלל לא מתגעגע לעבירות השטותיות שלו,ל צהובים המיותרים ולפנדלים שהוא גורם, מציע להתחיל לבנות את ואייחו שהוא באמת פוטנציאל לשחקן הגנה מעולה.

רונאלדו במשחק רע מאוד. עמדת החלוץ עושה לו רע, כ"כ הרבה איבודי כדור, באמת שצריך שמיוראל ישחק בעמדת החלוץ עד שהדחליל יחזור.

מודריץ’ ממשיך בעונה הבינונית שלו, כ"כ לא יעיל, חלש מאוד.

קרוס בבישול יפה אבל באמת שהוא לא שווה הרכב, שחקן שהכי לא מתאים לריאל מדריד באופי שלו, שחקן מייאש.

איסקו גם בבישול יפה אבל הוא שחקן הכי פרווה שיש, לא יודע איך לאכול את השחקן הזה. הוא יכול לתת משחק ענק ולהיות רדום ב-10 משחקים הבאים. יש לו קבלת החלטות של שחקן נערים ג’.

ההפקרות והחורים בהגנה היו מביכים אבל כבר התרגלנו לזה מזמן בתור אוהדים. זה מתחיל מהקישור הרך והאדיש בהנהגתם של מודריץ’ וקרוס עם מיקום זוועתי.

נאצ’ו, חכימי ובייל היו נקודות האור היחידות, כל השאר היו מתחת לכל ביקורת. במיוחד הצוות המקצועי עם חילופים לא נכונים שהפסידו לנו את המשחק.

כשזידאן יתעורר הוא כבר יהיה בלשכת העבודה, נותן לסגל יותר מדי קרדיט וההתעקשות לא להביא רכש לא בקיץ ולא בחלון ההעברות הנוכחי, תביא לכך שנבזבז עוד עונה. עונה בושה וחרפה.

(Footy) #6

לא ייאמן כמה ריאל מדריד תלויה בכריסטיאנו רונאלדו, עונה אחת הוא לא פוגע והכל מתפורר. רק מדגיש כמה בעשור האחרון הם נשענו עליו. הצוות המסייע שלו גם מקרטע בענק העונה וההגנה פשוט מצחיקה, אבל בלעדיו זה פשוט לא ריאל מדריד.

אין שום דרך ושום שיטה, כל השחקנים של ריאל מדריד בלי יוצא מן הכלל הלכו צעד אחורה העונה. מרסלו אחראי על 60 אחוז מהספיגות של ריאל העונה, בהגנה הוא חלש מאוד וגם בהתקפה טעון שיפור במיוחד בהרמות.

לא מאמין שסרחיו ראמוס פצוע, הרגיש משהו קטן באימון אבל לא רצה לקחת סיכון מרגיש לי כמו חייל שמנסה להוציא גימלים. בורח מהאחריות של המצב של הקבוצה.
ריאל מדריד הכניסה את עצמה לבור הענק הזה עם איך שהם מזלזלים ומשחקים העונה.

זידאן בדרך להפוך ליורש של ונגר. איזה מאמן חלש!

(Maoryad) #7

רק מחזק את הדעה שלי. חייבים לעשות שינויים, הקבוצה לא נראת טוב ואפילו מביך. זה צורם לי לראות את הקבוצה ככה, אנחנו ממש נלחמים על מקום בליגת האלופות כרגע. אם לא מגיע חיזוק עד סוף החודש העונה הזאת אבודה, ולא אני לא מדבר על קפה, אני מדבר על חיזוק התקפי אמיתי.

אני לרוב מסכים עם מה שאתה כותב אבל, הפעם קצת נסחפת. מבין את התסכול סביב העונה הנוכחית של ריאל ובכל זאת, חשוב לקחת דברים בפרופורציות. ראמוס ומרסלו הם שחקני הרכב בכל קבוצה בעולם, בכל קנה מידה אפשרי. שחקני הרכב בנבחרות ספרד וברזיל שיכולים לפתוח בהרכב בכל נבחרת אחרת. עונה שעברה, היו כאן דיונים שלמים שהיללו כל אחד מהם עם שלל מחמאות.

אתה ודאי תכיר כל דבר שאומר עליהם. אולי החושך מהעונה גורם לראייה צרה? הרי מדובר בשחקני הרכב שלכם כבר שנים.

הגלאדייטורים הללו, קטפו איתכם לא מעט תארים כאשר החשובים ביותר היו:

ראמוס: 4 אליפויות לה ליגה ו-3 ליגת האלופות.

מרסלו: 4 אליפויות לה ליגה ו-3 ליגת האלופות.

(t-rix) #9

אני לא חושב שזה תלות בראמוס. נאצ’ו ווראן הם צמד בלמים מעולה. הבעיה היא יותר קולקטיבית משאר נקודתית.

ברצלונה שמרה על רשת נקיה עם צמד הבלמים וורמאלן שלא שיחק שנתיים עד לקלאסיקו האחרון, ומסצ’ שמלבד היותו בצניחה כבר שנה וחצי, גם חזר מפציעה לפני שבוע.

הארגון והעבודה הקבוצתית הרבה יותר חשובה מהשמות על המגרש.

אגב, שווה לשים לב לירידה בכושרו של מודריץ’. לדעתי הוא מחזיק בלא מעט מפתחות לסיבות שצניחה של הבלאנקוס.

(Zichelior) #10

ריאל מדריד העונה, וזה לא סוד, נראית לא טוב.

בתחילת העונה בקיץ, אחרי איבוד ניימאר והמרדף חסר התכלית של בארסה אחר ליברפול ודורטמונד (ובורסת שמות נכבדת נוספת), העולם כולו הריע למדיניות הרכש המעולה שהפגינה ריאל מדריד. קשה היום לזכור, אך הקבוצה המדרידאית אחרי זכיה פעם שניה ברציפות בליגת האלופות, ועם מכירה של מוראטה וחאמס רודריגז בכסף גדול, הייתה על גג העולם.

הרכישות של שחקני עתיד צעירים כמו דני סבאיוס ותיאו הרננדז תוך ניצחון על כל המתעניינות האחרות ברכישתם, הביאו שבחים רבים על זידאן ופרס שבמחיר זול הביאו שחקנים טובים והחלו בבניית עתיד המועדון.

אני למען האמת, הסכמתי לחלוטין. ריאל העמיקה את הסגל עם שחקנים צעירים מעולים, והכינה את הקרקע לעוד עונה מעולה, עמוקה יותר ואיכותית יותר משנים קודמות.

אבל אז, או אז, הגיע העת לשחק.

זידאן המבריק של העונה שעברה נעלם, ובמקומו הופיע מאמן אחר, אפור ומקובע. הברק נעלם, היכולת הידרדרה והקבוצה עודנה בדרכה מטה.

ההגנה לא הייתה מהגדולות שהיו גם בשנה שעברה, אך ההידרדרות שלה עוד יותר למטה נותנת אותותיה. החיסרון של מרסלו כמגן משפיע יותר השנה, ונראה כי זידאן לא מצליח לשחזר את השימוש המבריק בו כ’כולבויניק’ שמסתובב בכל נקודה במגרש ועושה ככל העולה על רוחו כדי לייצר וליצור בהתקפה.

הקישור הדפנסיבי מידי שהצליח בדרך כלשהי (שקשה להסביר) להביא כדורגל טוב בעונה שעברה כבר אינו כשהיה. טוני קרוס מאט את המשחק, לא יוצר ולא מאיים על השער בעצמו (גם בעונה שעברה אני חושב שהוא לא היה מהחזקים בקבוצה ואף גרם לה להרבה בעיות). קאסמירו מסכן את הקבוצה באגרסיביות יתר, ולוקה מודריץ’, אחד הקשרים המבריקים בעולם, מתקשה למצוא עזרה בקישור כל כך אחורי: קאסמירו דפנסיבי לחלוטין, טוני קרוס יותר 70/30 מה50/50 שהיה, וגם את זה לא עושה מספיק טוב, ולוקה מודריץ’ נשאר כקשר 50/50 רחוק מההתרחשות ההתקפית וללא פרטנרים.

על בנזמה אין מה להרחיב, שחקן גדול, כנראה שהרבה אחרי השיא זה אנדר-סטייטמנט. רונאלדו לא בכושר טוב, אבל המצב היה שונה לו היה מקבל קצת עזרה. איסקו נאבד גם הוא בשל חוסר היצירה מסביבו, וזה המצב מפתיחת העונה עד עתה.

רבים טוענים כעת, שהקבוצה לא מספיק טובה, שעליה להתחזק משמעותית, ושעל זידאן להתפטר.

אני סבור אחרת. לטעמי יש דרך פשוטה וטובה לחלץ את ריאל מדריד מהבוץ הנוכחי בו היא שרויה.

את שחקני הרכש הרבים כולם כבר שכחו, אז הנה רשימה של המובחרים: חסוס ואייחו, תיאו הרננדז, מרקוס יורנטה, דני סבאיוס. נוסיף לאלו עוד שחקני ריאל מדריד כדי ליצור את הספסל השלם: נאצ’ו, אשרף חכימי, מתאו קובאצ’יץ’, לוקאס ואסקז, מרקו אסנסיו, בורחה מיוראל, גארת’ בייל.

כל שעל זידאן לעשות הוא לשלב את כלל הסגל בווריאציות שונות. העסק נרדם, אבל יש בכל עמדה שחקנים מצויינים שעשויים לעשות את ההבדל.

את תיאו הרננדז במקומו של מרסלו יש להחליף כבר מזמן. בקישור, רק המחשבה על שילובים שונים גורמת לציפייה והתרגשות. קאסמירו עם קובאצ’יץ’ אחוריים, מודריץ’, איסקו וסבאיוס מתחת רונאלדו בחוד; מודריץ’ וקרוס במרכז, בייל ואסנסיו בכנפיים, ורונאלדו עם איסקו מול השער. וזו רק ההתחלה.

הרענון המתבקש ומעבר לרוטציה הרבה יותר רחבה, עשויים להביא את הקבוצה למחוזות חדשים ולהחזיר אותה למקומה הטבעי. בליגה כבר עברה נקודת האל-חזור, אבל בגביע ובאלופות הכל עוד אפשרי. רק צריך לחלום.

(saharsacc) #11

אין שום תלות בראמוס. איתו ההגנה נראית משמעותית יותר רע מאשר עם כל צמד בלמים אחר. התצוגה ההגנתית העלובה אתמול קשורה בשחקן שהקשר בינו לבין הגנה הוא מקרי (ובנוסף לא שם קצוץ על הסמל) ועוד מגן ברמה של ליגת העל. כמובן שצמד הבלמים לא עשה עבודה גדולה אבל עם ראמוס זה ממש לא היה נראה יותר טוב.

(F.Redondo) #12

כך הטבלה הייתה נראית אם היו משחקים אך ורק את המחצית הראשונה :

Hvctatbab

מחדד מאוד את מה שכבר כתבתי וכולנו יודעים.

1. אין ספסל ראוי לאחר שעזבו חאמס, מוראטה, פפה ומריאנו ללא תחליף הולם שיוכל לעלות מהספסל ולשנות.
  2. ניהול המשחק החלש של זידאן שמפסיד לנו משחקים.

(Renen) #13

כמה נקודות על התיקו של ריאל בויגו, שזוכות בדרך כלל לפחות אור בהתייחסות:

גארת’ בייל כובש צמד ובעצם הופך למבקיע מס’ 2 של ריאל העונה (7 שערים, יחד עם אסנסיו. הוא שיחק רק 15 משחקים). מיותר לציין את כמות הדקות שלו לעומת שחקנים אחרים בסגל, שלא לדבר על בנזמה (שהבקיע, כאמור, רק 5 שערים העונה בכל המסגרות)… בייל צריך להיות ה"רכש" של ריאל בינואר, בייל צריך לשחק חלוץ עד שיגיע תחליף או עד שריאל תתאזן, בייל עדיין שחקן מעולה.

רונאלדו - זה לא רק שמרסלו מפשל ואיסקו\מודריץ’ לא משפיעים, אלא שרונאלדו חלש, חלוד, איטי. לא נעים לומר, אבל הוא לא נראה כמו השחקן שזכה בכדור הזהב. הוא נראה כמו צל של עצמו. אבסורד כמה בליגה הוא עייף וכמה בליגת האלופות הוא תוקף. כמו שקראתי יותר מפעם אחת - אם רונאלדו לא שומע את המנון האלופות - הוא נרדם. רק עונה ענקית בצ’מפיונס תמנע ממנו לרדת סופית מאותו הדרג של מסי ולפנות מקום לניימאר ושות’. *זו הזדמנות נהדרת להזכיר שאני אוהד שרוף של ריאל.

לוקאס ואסקז עליו אני ארחיב בעתיד הקרוב, מקבל תמיד ציונים גבוהים בסיקורי המשחקים, נלחם עד הרגע האחרון ובונה מצבים. גם אתמול כשנכנס רבע שעה לסיום. אבל הוא גם החטיא אתמול מצב בטוח לשער מבערך 5 מטרים כשבעט על השוער. וזו לא הפעם הראשונה שהוא מפספס הזדמנות מפתח בקריירה הבוגרת שלו. הוא משקיען אדיר, אבל לא חד מספיק. בכלל לא חד מספיק.

וראן לא יציב. בכלל. עוד משחק אחד לא-עילאי שלו ואני במקום זידאן מתחיל לעלות עם נאצ’ו לצד ראמוס קבוע. שיתאפס.

בפוסט שלי על הקלאסיקו כתבתי על זה שזידאן צריך להנחיל משמעת לשחקנים שלו ולעבוד מהר. הוא פשוט עדיין לא עושה את זה. הוא עדיין לא מלכלך את הידיים. זה מתחיל להיראות מהוסס מדי, והוא צריך להתעורר. ובאשר למשמעת, כמו שכתוב כאן מעלה - מרסלו, אוי מרסלו…

לשחקנים של ריאל חסר ראבק, כי בריאל אם לא משחקים על תואר - בקושי משחקים. ובליגה מרגיש שאין תואר. אולי רק הכאפה הכואבת ביותר תעשה סדר - הדחה ברבע מול פסז’.
*או לעלות עם כל הצעירים במאסה כדי שמישהו לפחות ינסה להילחם.

(titi camara) #14

השיטה של זידאן של לנסות את אותם הדברים שוב ושוב ולצפות לתוצאות אחרות נדונה לכישלון עוד מההתחלה.

הקבוצה לא מייצרת מספיק מצבי הבקעה, אין לקבוצה פיתרונות התקפיים(על ההגנה כבר דיברנו המון בעבר), ההרכבים שזידאן מעלה לא תורמים למצב.
מודריץ’ בכושר הכי גרוע בקריירה שלו והוא השחקן הכי חשוב שלנו, רונאלדו בכושר הכי גרוע בקריירה והוא המוציא לפועל העיקרי שלנו, אתמול סלטה שלטה במרכז המגרש למרות שעלינו עם 4 שחקני קישור, וזה אומר המון על מצב הקבוצה העכשווי.

לא מבין למה זידאן ממשיך להתעלם מאסנסיו שכרגע נראה ששילובו הוא הפיתרון היחיד לשבלוניות העכשווית, להוריד את איסקו לשלישיית הקישור ואסנסיו מצטרף להתקפה ואז יש לך יותר שחקנים שיכולים להניע כדור ולייצר מצבים, שחקנים שיכולים לפתוח הגנה עם כידרור, להכניס כדור עומק מבריק, בקיצור שחקנים שיכולים לעשות דברים מפתיעים.

לפחות בייל חוזר להזכיר את השחקן שהחתמנו…נראה הרבה יותר קל רגליים ורואים בבירור שהוריד מסת שרירים בפלג גוף עליון, אתמול הבקיע 2 שערים קלילים והיה מעורב בניגוד לפעמים הקודמות שהוא שיחק.

יש חלון עכשיו, הקבוצה חייבת ריענון, ריאל לא הוציאה כסף גדול כבר הרבה זמן וגם הכניסה הרבה כסף ממכירות, אולי הגיע הזמן שגם אנחנו נשקיע כסף גדול ? הייתי מביא את בונוצ’י ממילאן שלא אמור לעלות הרבה ויכול לסדר לנו את ההגנה ומשקיע כסף גדול על שחקן התקפה.

בכל מקרה הייתי מעלה את איסקו ואסנסיו בכל הרכב.

ו…זידאן, שוב…חלאס עם הואסקז הזה !!!

(Renen) #15

רונאלדו באמת בכושר נוראי בליגה. בקטע בעייתי מאוד מאוד.
בייל לגמרי נקודת אור. באמת. שיפתח חלוץ וישים גולים כי אף אחד אחר לא עושה את זה.
אבל…
אסנסיו ואיסקו באמת צריכים לקבל עוד דקות אבל בוא נודה באמת - הם לא עושים מספיק. בעיקר אסנסיו. איסקו גם כשהוא לא מדהים - מנסה ובועט, ואפילו מבשל - כמו מול סלטה לבייל (בישול ענק).
ובקשר למודריץ’ - על מה אתה מדבר? הוא השחקן הכי טוב שלנו רוב העונה. יש לו נפילות העונה, מדי פעם, כמו כולם, אבל הוא ממש לא בכושר הכי גרוע בקריירה, הוא נקודת חוזק של ריאל במרכז המגרש, ואם כבר להחליף משהו בקישור אז לשחק פחות עם קרוס שמשפיע פחות קיצונית על קצב המשחק מאשר מודריץ’.

ושוב - בחלון הזה או בזה שאחריו צריך חלוץ. עד שיגיע חלוץ - בייל \ עוד הזדמנויות למאיוראל.

אה ושכחתי להגיב על ואסקז! לא מסכים איתך בכלל גם כאן. הוא אחלה מחליף וחשוב להמשיך להשתמש בו כי הוא תמיד נותן הכל וזה מה שמבדיל אותו מהמצב הרדום של הרבה משחקני ריאל כש"אין על מה לשחק". כמו שכתבתי למעלה.

(Footy) #17

רונאלדו תמיד יתקשה לשחק בעמדת חלוץ המרכזי, רק בגלל זה חיסורו של בנזמה משמעותי(או של כל חלוץ 9 אחר).

הוא בכושר הבקעה נוראי בליגה וסובל המון מחוסר מזל, אבל היו לו לא מעט משחקים טובים העונה בהם הוא לא הצליח להבקיע כמו בקלאסיקו למשל. מחצית ראשונה הוא היה מעולה, חד והיה שחקן ההתקפה הטוב ביותר שלנו.

רונאלדו עושה תנועה מצוינת בהרבה מקרים ולא מקבל את המסירות שהוא צריך לקבל, חסר לנו את החאמס/אוזיל הזה.

(Aimarito) #18

בדרך כלל אני משתדל להימנע מדיונים של אוהדי ריאל, אבל אני מתקשה לעכל שיש תלונות ששחקנים אגואיסטים כלפי רונאלדו. אין מצב שזה ההפך? אומנם אני דיי משוחד נגד רונאלדו, ויש לי בעיקר זכרונות שלו פועל באופן אגואיסטי, אבל אולי אני טועה. אולי הוא באמת הקורבן פה.

כפי שאפשר לראות, רונאלדו נמצא בירידה בהשוואה לשנים האחרונות בליגה. הוא בועט לא מעט פר משחק ומבקיע פחות לעומת שנים קודמות. אחוזי הדיוק שלו ירדו, ואפילו “כל הבישולים לאיסקו” העונה מסתכמים ב2. יש לרונאלדו שני בישולים לאיסקו, וזה כמובן פחות פר משחק לעומת שנים קודמות.

אבל אולי זה בעצם הקשרים. אולי שחקנים כמו איסקו, מודריץ’ וקרוז מנסים “לגנוב את התהילה” לרונאלדו בדרך לכדור הזהב משלהם?

איסקו בפחות דקות מרונאלדו מבשל פי 2 ממנו, ויותר משאר הקשרים של ריאל בליגה (4 בישולים), הוא בעט משמעותית פחות מרונאלדו, למרות שהוא מאיים יותר על השער לעומת הקשרים האחרים. רונאלדו איים על השער 82 פעמים לעומת 29 פעמים של איסקו, נתון שמצאתי באותו אתר: http://www.squawka.com/comparison-matrix#la_liga/2017/2018/isco/862/862/1740/85/p|la_liga/2017/2018/luka_modric/862/862/8/0/p|la_liga/2017/2018/toni_kroos/862/862/128/0/p|la_liga/2017/2018/cristiano_ronaldo/862/862/232/0/p#successful_passes/pass_completion/key_passes/assists/total_shots#total .

הכל כמובן יכול להשתנות בריאל. עונה שעברה ועונה לפניה ריאל מדריד הפעילה מבערים ולקחה בק טו בק הסטורי ובעונת הדאבל המקומי של בארסה היא כמעט הצליחה לגנוב את האליפות. הכל עוד יכול להשתנות בריאל, לא כקלישאה של “הכל פתוח”, אלא מתוך ניסיון בשנים עברו על הקבוצה. בכל זאת, אם לשפוט את הבעיות של הקבוצה העונה, לא מעט מהחולשה של המדרידאים באה מההתקפה, ובמקרה הזה, רונאלדו הוא לא בהכרח הפתרון, כרגע הוא גם חלק מהבעיה.

(Renen) #19

אני מודה שפתחת לי פה צוהר לנושא שאפילו לא חשבתי עליו, אבל קשה לי להסכים. אם זה נכון, המצב בקאנטים. זאת אומרת - נראה לך שאיסקו ממש מעדיף למסור לבייל, לצורך העניין, ולא לרונאלדו? אני הסתכלתי על זה בצורה אחרת, שבייל פשוט עושה תנועה טובה יותר, בועט טוב יותר ורץ מהר יותר. בעיניי רונאלדו פשוט באמת נחלד.

בכל אופן, I’ll keep that in mind ואסתכל בארבע עיניים במשחקים הבאים כדי לראות אם זה באמת כך.

(Renen) #20

נתונים מעולים. שווה מעקב, ובכל אופן נראה שאין מנוס מלהודות שהכושר של רונאלדו, כצפוי (מתישהו זה צריך לקרות) - מתחיל לרדת. הלוואי שאני טועה. אבל ככה זה נראה.

(Shimi Esterkin) #21

רונאלדו אוברייטד וגנב דעת, והעונה הוא מחמיץ גם את המצבים הבטוחים שלו, אז ככה הבעיה לא רק של הקישור. הוא היה בשיאו שחקן עם דריבל ומהירות, אבל מ-2015 הוא נהיה מאוד סטטי ולא יוצר יותר מדי, ועכשיו הבלוף שלו מתגלה.
מה שכן גם לקישור של ריאל לא חסר, שנהיה שבע בגלל אליפות ראשונה מ - 2012. למשל מרסלו שהעונה שכח לעשות הגנה והוא לא המגן מעונה שעברה שנמצא בכל מקום על המגרש, איסקו שלא מראה יציבות, מודריץ’ שהעונה לא כל כך טוב, אז אולי הבעיה לא רק של רונאלדו, אבל לא יזיק לריאל להיפרד ממנו העונה, ועל הדרך לעשות קופה מכובדת.