סופרקופה :: יש גביע. מנצחים בקלות 2-0 את בארסה בברנבאו. אסנסיו הפציץ, בנזמה כיכב וכבש

ריאל-מדריד

(Guy) #1

המטרה:

https://www.corazonblanco.com/media/galeria/44/5/5/9/1/n_real_madrid_real_madrid_vs_barcelona_final_vuelta-5001955.jpg

המוטיבציה:

חתיכת מתכת + להסתכל עליהם כשהם מסתכלים עלינו מניפים אותה בהיכל הקודש.

השאלות הקשות:

 • 4-4-2 או 4-3-3.
 • האם בארסה תעשה לנו פסיאו. כנראה שלא אבל עצם העיסוק בזה כבר נחמד.

סטטוס הקבוצות:

 • אנחנו בלי מודריץ’, שאיכשהו עדיין סוחב עונש השעיה מהסופרקאפ הקודם לפני שלוש שנים. לפחות לקחי צ’רישב הופנמו. קובאצ’יץ’ צפוי להחליף אותו ובלי קשר זידאן יתחיל להתניע את הרוטציות לעונה זו. כשמצרפים את הסופרקאפ האירופאי מדובר בשלושה משחקים בשמונה ימים, כשתחילת הליגה מייד אחר כך. צפו ללוקאס, אסנסיו, נאצ’ו, תיאו ואולי שינויים נוספים בשני המשחקים.

 • הם בלי ניימאר, ועם wallet full of cash כמאמר השיר המפורסם על באלוטלי, שאין להם כל כך איפה לבזבז. כרגע במסע חיפושים של שולחן שאפשר לדחוף כסף מתחתיו לאבא של מישהו כדי לזרז עניינים. אבל מסי עדיין שם אז כל השאר לא באמת משנה.

הזמן:

ראשון ב23:00 המשחק הראשון אצלם, הגומלין בחצות בין רביעי לחמישי. הזוי לגמרי. מעורר הרבה ביקורות מכיוון שאפילו לא מדובר בסוף שבוע והאוהדים יצטרכו לקום לעבודה בבוקר. לקום בתיאוריה, כן? בכל זאת ספרד.


(dkaro) #2

(dkaro) #3

@guyklein, מעבר למודריץ’ שייעדר מן ההכרח, קשה לי לראות איפה עוד ראוי לעשות רוטציות. צמד המשחקים מול ברצלונה חשוב בהרבה מאשר זה שהיה מול מנצ’סטר, ואם כבר היה חשש מעומס, למה שם ראינו הרכב מלא לחלוטין? אני מעדיף חד משמעית לשחוק את ההרכב הראשון בצמד המשחקים הקרוב ואז לתת להם מנוחה בתחילת הליגה.

ההעדרות של מודריץ’ קריטית ויכולה להשפיע אצלינו לשני הכיוונים. מתאו קובאצ’יץ כשהוא תופס יום והוא חד, מסוגל לתרום להתקפה שלנו הרבה יותר טוב מאשר מודריץ’, ויכולת הפריצה שלו חשובה מאוד. הבעיה היא שבדרך כלל הוא לא ממש חד, המסירה האחרונה שלו גסה ביותר, וכמובן החלק הכי חשוב - מדובר בשחקן הגנה נוראי. אני כן בעד לתת לו את המפתחות פשוט כי הוא עוד לפחות ינסה לעשות הגנה, ה-BBC/אסנסיו רק יחזירו אותנו ל-4-3-3 הכושל.

בנוסף, אני גם הייתי נותן לאסנסיו לשחק במקום בייל, ולו כי הראשון יודע לתפקד במשחק צפוף הרבה הרבה יותר טוב. דווקא בנזמה במשחקים מול ברצלונה נראה לא רע ויש לכך סיבה, זו קבוצה שמבליטה מאוד את היתרונות שלו.


(royb) #4

הערכה שלי היא 4-3-3 עם קאסמירו-קרוס-איסקו והBBC למעלה. לדעתי זידאן ינצל את העובדה שהוא לא צריך להתלבט בין איסקו לבייל.

אני מעדיף את קובאציץ’ כמחליף טבעי ללוקה במרכז ולהמשיך עם ה4-4-2 כך ש איסקו בראש היהלום. זידאן יכול עד מחר להגיד במסע"ת שנשחק באותה דרך לא משנה מי השחקנים (כלומר אין כאן את סוגיית ה 4-3-3 מול 4-4-2), אבל זה לא נכון לדעתי. היינו בסרט הזה כבר.


(Yoninori) #5

לא יודע איך ברצלונה מבליטה את היתרונות שלו בדיוק, אבל אני מסכים שהוא נראה מעולה בקלאסיקוס. באופן מוזר מאוד.

אני מרגיש בטוח יותר כאשר הקלאסיקו משוחק בברצלונה מאשר במדריד. לא בדקתי אבל אני מניח שזה נובע מהצלחה יחסית גבוהה יותר בחוץ. בנוסף אנחנו משחקים יותר זהיר אז יש פחות דפיקות לב.

מה שנצרב בזכרוני מהמפגש האחרון בינינו הייתה ההתעללות של מסי בקאסמירו (ובדני). אקווה שזידאן ישים על זה דגש. שימו לב שגם אז ניימאר לא שיחק, אז כל עוד מסי שחקן פעיל באמת שכל השאר פחות משנה


(האחיין של קרלס) #6

זה ברור למה. לקאמפ נואו אתם חד משמעית מגיעים בגישה יותר זהירה, לראייה ה-2-1 לכם בעונה הראשונה של זידאן והתיקו המשעמם בעונה האחרונה. בברנבאו אתם תמיד משחקים פתוח כמועדון (אני לא צריך להסביר למה) וזה בא לידי ביטוי. לדוגמה, אין מה להשוות בין השמירה שהייתה על מסי למשל בקאמפ לבין מה שהלך במדריד - הבדל גדול. אני גם בטוח שבמצב של תיקו אצלנו לא הייתם תוקפים ככה. בגלל זה גם פעמים רבות יש תוצאות גבוהות (6-2, 3-1, 2-2, 4-3, 4-0, 3-2…), מכיוון ששתי הקבוצות תוקפות ומגיעות לשחק (נדיר שבארסה משחקת זהיר). לכן, כמוני כמוך, אני מעדיף לחלוטין לשחק בברנבאו ודווקא מגיע יותר רגוע.

זה לא מקרי שלבארסה יש יותר ניצחונות בברנבאו מאשר בקאמפ נואו בשנים האחרונות (מאז פפ בעצם), וכך גם לגבי שערים של מסי. לדעתי גם לכריסטיאנו, אגב, יש יותר שערים בקאמפ נואו.


(Raulito-7) #7

מתכוננים לסופר-קופה

הרקורד של זידאן והפאזל לקראת יום ראשון| הזמן של כריסטיאנו| וגם: שיעור היסטוריה - מאזן הסופר-קופה, תקופת המוריניו ועוד ועוד ועוד. מתכוננים לסופר-קופה, בקיצור.

 • המספרים וההיסטוריה| הסופר-קופה הספרדי יצא לדרך לראשונה ב-1982, וריאל מדריד מחזיקת הגביע דאז נכנעה לאלופה ריאל סוסיאדד. במשחק הראשון בברנבאו ריאל מדריד ניצחה 1:0 כשחואניטו מורחק, והגומלין היה משחק מוזר מאוד. ריאל הובסה 4:0 במשחק שנקלע להארכה. חואן חוסה הורחק בשלב מוקדם, וההרחקה של אנחל הייתה כבר מוגזמת. ריאל התפרקה וספגה שלישייה תוך 10 דקות בהארכה. ב-1986 ו-1987 הקינטה דל-בויטרה לא שיחקה נגד סראגוסה וסוסיאדד בהתאמה, ולמה? באותה העת המשחקים נערכו באמצע העונה ולא בקיץ, והמועדונים פשוט לא מצאו את הזמן המתאים לכך. וכעבור שנה והיות וריאל זכתה בדאבל היא קיבלה את התואר אוטומטית, כפי שקרה לאתלטיק בילבאו ב-1984. הפורמט שונה ב-1996, כלומר עדיין משחקי בית וחוץ אבל הפעם הוחלט שאם קבוצה זוכה בדאבל היא תתמודד נגד מחזיקת הגביע.

ריאל מדריד היא סגנית הזכיות בטורניר. יש לה 9 נצ’ ו-5 הפסדים בגמר, בעוד ברצלונה זכתה בטורניר 12 פעמים והפסידה 9. הרחק-הרחק מריאל מדריד ניצבת דפורטיבו לה קורוניה עם מאזן מושלם של 3 מ-3, כולל ניצחון אחד על ריאל מדריד ב-1995. לאתלטיקו מדריד ובילבאו יש 2 זכיות כ"א, בעוד הקולוצ’ונרוס ניצחו אותנו ב-2014 והפסידו פעמיים בגמר, בילבאו הפסידה 4 פעמים. ולנסיה עם מאזן שלישי של 3 הפסדים, אחד מהם נגדינו ב-2008, למול זכייה אחת, סראגוסה וסביליה עם מאזן שלילי גם כן, 2:1(סביליה זכתה בתואר על חשבונינו ב-2007), מאיורקה עם ניצחון אחד והפסד אחד(מולינו ב-2003), בעוד אספניול(2 הפסדים) ובטיס(הפסד אחד) מעולם לא זכו בתואר.

בעצם, אפשר לומר שריאל מדריד לא זכתה בתואר כבר 5 עונות שזה פרק הזמן הארוך ביותר שלה כפי שקרה בין 2003 ל-2008. אגב, ב-1989 זו הייתה הפעם האחרונה בה ריאל מדריד זכתה בסופר-קופה והצליחה גם כן לזכות באליפות, שימו לב. ב-1993 ריאל זכתה בתואר וסיימה רביעית, ב-1997 היא זכתה בתואר וסיימה שוב רביעית, ב-2001 היא זכתה בסופר-קופה וסיימה במקום השלישי, ב-2003 סיימה במקום הרביעי(הפסד 2:1 בחוץ עם שער של פיגו וניצחון 3:0 בגומלין בברנבאו - ראול, רונאלדו ובקהאם) וב-2008 סיימה במקום השני. כך קרה גם בפעם האחרונה בה ריאל מדריד בסופר-קופה כאלופה, בקיץ 2012, אז הפסידה 3:2 לבארסה בקאמפ-נואו ובגומלין השיגה 2:1 חשוב. ב-2014 הפסדנו לאתלטיקו. חאמס כבש שער בכורה בריאל מדריד בדקה ה-81 אולם ראול גארסיה השווה עם שער חוץ יקר כשנותרו רק שתי דקות. בגומלין, מנדג’וקיץ’ כבש שער ניצחון מוקדם לאתלטיקו, כריסטיאנו עלה במחצית ולא עזר וריאל מדריד לא הצליחה לכבוש. מודריץ’ הורחק בסיום.

ומצד שני, למרות הנתונים הלא מעודדים, נגד ברצלונה זו אופרה אחרת, טפו-טפו-טפו. ריאל נכנעה מולה ב-2011(עונה שהסתיימה באליפות ההיסטורית), אבל גברה עליה ב-1988, ב-1990, ב-1993, ב-1997 וכמובן ב-2012. רקורד של 5:1 בנצחונות ובזכיות בתארים, בקיצור. ב-1988 ריאל מדריד ניצחה 2:0 בברנבאו והשיגה מקדמה מצוינת בזכות שערים של מיצ’ל והוגו סאנצ’ז במחצית השנייה. שער יתרון של בוטראגיניו בקאמפ-נואו אחרי רבע שעה הראה שהחיים תותים, וכאשר בארקרו הפך עם צמד זה לא עניין אף-אחד. כעבור שנתיים ריאל ניצחה את בארסה 1:0 בקאמפ-נואו, שוב משער של מיצ’ל הגדול(54’). בברנבאו היא אמנם נלקעה לפיגור אך זו הייתה חגיגה גדולה. העייט בוטראגיניו הנפלא השווה בדקה ה-22 ועוד לפני המחצית קבע רמונטדה, והוגו סאנצ’ז וארגון השלימו. ב-1993 ריאל פגשה את בארסה כמחזיקת הגביע. אלפונסו עם צמד, כולל שער אחד מאוחר וחשוב ‘עם הבאזר’, ובאמצע זאמורנו - מחקו יתרון של סטויצ’קוב בדרך ל-3:1. בגומלין בקאמפ-נואו זאמורנו כבש שער חוץ חשוב ובארקרו רק איזן, 1:1 בסיום.

ב-1997 ריאל מדריד האלופה פגשה את בארסה מחזיקת הגביע. יופ היינקס החליף על הקווים את קאפלו שחזר לאיטליה. אלה היו משחקי הסופר-קופה של ראול שכבש שלושה שערים סה"כ בשני המשחקים! כבר אחרי חמש דקות הוא העלה את ריאל ליתרון בקאמפ-נואו, אלא שנאדל השווה בדקה ה-11 וג’ובאני כבש בפנדל אכזרי בדקה ה-85. עם הפסד לא נורא במיוחד של 2:1 - ריאל מדריד ידעה שבכוחה להפוך את התוצאה בברנבאו. שער של ראול בדקה ה-42 מחק את היתרון של בארסה אחרי שקיבל כדור ארוך והיה חד ומדוייק ליד השער. במחצית השנייה הוא כבש שער נוסף ותוך 4 דקות גם מיאטוביץ’ הצטרף לחגיגה. סיידורף היה חתום על ה-4:0 בדקה ה-65 בזמן שג’ובאני רק צימק בדקה ה-80. הנה תקציר הגומלין בברנבאו.

 • זמן מוריניו| זכייה בגביע המלך ע"ח בארסה(הגמר במאסטייה ב-2011), אליפות המאה נקודות(2012) עם ניצחון בקאמפ-נואו, וכן כעבור שלושה חודשים זכייה בסופר-קופה מול אותה בארסה(2012). מוריניו, המאמן המנצח של העשור הקודם, היה בדיוק הדבר אותו ריאל מדריד הייתה צריכה באותה נק’ זמן כדי להשתחרר מהצל של בארסה, ועל כך הרחבנו. ועם כל הכבוד לתארים, היו שם גם מזימות, מאבקי אגו, חדר הלבשה מקולקל, עונה שנגמרה עוד לפני שהתחילה - עונת הסיום, וכמובן שמוריניו לא הביא את הדסימה, אלא נעצר רק בחצי הגמר כשבכל פעם משהו אחר חסר. לכן, אפשר לומר שרגע השיא ורגע השפל שלו היו נגד ברצלונה.

משחקי הסופר-קופה שהיו הפריויו לעונה שבפתח, הן בקיץ 2011 והן בקיץ 2012, כשפעמיים דווקא החוגגת עם המתכת בקיץ לא זכתה בתואר החשוב באמת בסיום העונה - היו עוד נק’ שיא במשחקי הקלאסיקו והסופר-קופה בכלל ונחשבים לאין שיעור למשחקי הסופר-קופה הספרדי הטובים ביותר שהיו. באותה נק’ זמן נראה שהיריבות בין ריאל מדריד וברצלונה שקצת נחלשה עם השנים אולי - התחדשה בחזרה עם הרבה אש, דם, יזע, ודמעות. אגרסיבית, לעתים על הקו הברוטאלי, טראש-טוק, המלחמה הפסיכולוגית בתקשורת. לעתים זה חצה את גבול הטעם הטוב. חברים מחוץ למגרש ובנבחרת ספרד - לא בקלאסיקו, לא אחרי שריקת הפתיחה. מוריניו כמובן ליבה את האש, הוא לא אהב את ההתחבקויות עם שחקני ברצלונה ודרש נאמנות מוחלטת לריאל מדריד ואין ספק שהוא מתחרט על המקרה המצער בו שלח אצבע לעינו של טיטו ז"ל. ואם נחזור לכדורגל, אלה היו שני משחקים מטורפים בכל קיץ.

קיץ 2011, ריאל מארחת את ברצלונה בקלאסיקו הראשון בברנבאו. ריאל לא ביצעה רכש גלאקטי, ובמובן מסוים בדיעבד התברר שקאייחון הזול היה השחקן החשוב והמשמעותי ביותר, אם כי במשחקים אלה לא נלקח בחשבון כל-כך. אלה היו הימים בהם ציפו מקונטראו. בארסה מנגד העמיקה את הסגל שלה עם אלכסיס סאנצ’יס והבן האובד ססק פברגאס שחזר הביתה אחרי מו"מ ארוך ומתיש נגד ארסנל. שתי הקבוצות הטובות בספרד וגם בעולם.

מוריניו בחר בראמוס כמגן ימני, בנזמה הועדף בחוד ע"פ היגואין וקונטראו חיכה בשקט למחצית השנייה אז יערוך הופעת בכורה רשמית במדי ריאל מדריד. בארסה גם כן עלתה עם הרכב מרשים אך לא מלא לחלוטין. ריאל פתחה חזקה ובדקה ה-13 יצאה למתפרצת. די-מאריה שלח עם הפאלש את בנזמה לשטח, הצרפתי צחק על שני שחקני הגנה ומסר לאוזיל שהצטרף בתזמון נהדר ועשה 1:0 גדול. חבל, היה אפשר להגדיל את היתרון. ריאל יצאה למתפרצות מסוכנות וניצלה את היעדרותו של בוסקטס האגרסיבי. הכל הלך טוב עד שבדקה ה-36 דויד ויאה שיחרר פצצה לחיבור ככה משום מקום והשווה את התוצאה.

עוד לפני הירידה להפסקה הגיע מסי וכבש שער יתרון לא צודק עבור בארסה. הברנבאו היה מתוסכל והרגיש ששוב זה קורה לו. גם משחק מצוין לא מספיק כדי להכניע את בארסה. בחצי השני היו פחות הזדמנויות והכושר הגופני התחיל לתת את אותותיו. בכל-מקרה, שער שיוויון בהחלט הושג: בנזמה השתלט על כדור קרן ומסר אחורה, ועם הבישול השני במשחק - צ’אבי אלונסו בעט כדור מסובב וחכם לרשת של ואלדס, 2:2. קאייחון והיגואין היו המחליפים הבאים שלא ממש הביאו לשינוי, כאשר בארסה מעלה מהספסל את צ’אבי שעזר לה להחזיק בכדור, את פיקה ואת מסצ’ראנו. ריאל לא ניצלה את ההגנה החזקה של בארסה והיו צפויים לה קשיים גדולים בגומלין.

ההרכבים היו:

ריאל מדריד: קסיאס| ראמוס, קרבאליו, פפה, מרסלו| די-מאריה(קונטראו, 54’), אלונסו, קדירה(קאייחון, 58’), אוזיל, כריסטיאנו רונאלדו| בנזמה(היגואין, 84’)

ברצלונה: ואלדס| אלבס, אבידל, מסצ’ראנו, אדריאנו(פיקה, 62’)| קייטה, טיאגו(צ’אבי, 58’), אינייסטה| אלכסיס סאנצ’ז, מסי ודויד ויאה(פדרו, 73’)

ריאל הגיעה לגומלין בקאמפ-נואו עם הגב אל הקיר אבל חדורת אמונה. בבארסה, פויול לא החלים מהפציעה אבל פיקה כן חזר ל-11 כדי לעשות סדר בהגנה, ובוסקטס וצ’אבי עלו אף הם ב-11. אצלינו, אתם יודעים, מדובר בימים בהם מרסלו עוד היה סימן שאלה ובמשחקים הקשים הוא היה פותח על הספסל. קונטראו, בימים בהם היה שחקן כדורגל נחוש, השתלט על עמדת המגן השמאלי. כריסטיאנו שלח פצצה וכמעט כבש אחרי דקה אבל דווקא בארסה הובילה אחרי שאינייסטה קיבל כדור עומק מושלם וכבש מול קסיאס בחלוף 15 דקות.

היתרון החזיק מעמד רק חמש דקות: בנזמה קיבל מסירה אחרי כדור קרן, לא התלבש לו כמו שצריך אבל כריסטיאנו אמר תודה ודחק לרשת את השיוויון. קצב האירועים המטורף נמשך. מסי גרם לקסיאס למתוח איברים וכריסטיאנו מצא את המשקוף ואחר-כך נכשל מול ואלדס וכל זה תוך עשר דקות. ריאל לא שמרה על ריכוז לפני ההפסקה ושוב חטפה 'בדקה קריטית: בלבול בהגנה אחרי כדור קרן, פיקה מסר עקב גאוני ומסי כבש את ה-2:1 של בארסה. ריאל שוב הפגינה אופי וענתה בגול אחרי כדור קרן משלה, כשבנזמה דוחק לרשת אחרי ניסיון הכנה של פפה.

קרב המוחות הגדול בין המאמנים נמשך. מוריניו העלה את מרסלו ע"ח קדירה עם פתיחת המחצית השנייה ורצה תרומה התקפית, היגואין החליף את די-מאריה וריאל עברה לשני חלוצים עם מטרה ברורה, וגם קאקא קיבל את הדקות שלו ע"ח אוזיל בסמוך לסיום. פפ העלה את אדריאנו במקום ויאה, את קייטה במקום בוסקטס ואת פברגאס במקום פדרו, והעובדה שבחר בקשר הספרדי ולא באלכסיס הייתה שווה המון - בדקה ה-87 ססק טייל באגף ימין ושלח מסירה נהדרת לרחבה, מסי הקדים את ההגנה שלנו ובעט לרשת, 3:2 לא צודק. ההמשך כבר היה מביך. בתוספת הזמן מרסלו ספג אדום אחרי כניסה מכוערת בפברגאס והתפתחה מהותה רבתי. גם אוזיל שבכלל ירד לספסל - חזר לדשא והורחק אחרי מילים מיותרות לשופט. שחקני הקבוצות דחפו זה את זה ומוריניו ו-ואלדס גם בלטו במאבק. אין דבר, את העונה הזו ריאל תסיים עם האליפות המרשימה בתולדות הליגה.

ההרכבים היו:

ריאל מדריד: קסיאס| ראמוס, קרבאליו, פפה, קונטראו| קדירה(מרסלו, 46’), אלונסו, די-מאריה(היגואין, 64’), אוזיל(קאקא, 78’), כריסטיאנו רונאלדו| בנזמה

ברצלונה: ואלדס| אלבס, פיקה, מסצ’ראנו, אבידאל| בוסקטס(קייטה, 84’), צ’אבי, אינייסטה| פדרו(ססק פברגאס, 83’), דויד ויאה(אדריאנו, 74’) ומסי

שנה חלפה לה, הפעם ריאל מדריד הייתה האלופה הגאה וכיוצא בזה המשחק הראשון נערך בקאמפ-נואו. החבר’ה חזרו קצת עייפים מהיורו והמחצית הראשונה הייתה פושרת. ארבלואה השתלט על עמדת המגן הימני, אלביול החליף או ניסה לפחות את פפה ומוריניו הפתיע עם קאייחון בכנף ימין ע"ח די-מאריה העייף, שאת התפקיד המשמעותי שלו עוד ישחק. ואצל בארסה - פויול שוב על הספסל, לא בריא במאת האחוזים, אלכסיס ופדרו חברו למסי בהתקפה. אבל כמובן שהשינוי הגדול היה על הקווים. טיטו וילאנובה תלמידו של פפ היה גם יורשו אחרי שזה היה חייב שנת שבתון. גם בלי היריבות על הקווים, היריבות חילחלה לכר הדשא.

תוך שתי דקות החל האקשן: דקה 55’ - קרן של אוזיל וכריסטיאנו נוגח פנימה, נהדר. אלא שריאל לא הספיקה אפילו לחגוג את השער, ופדרו השווה אחרי שבארסה שברה את מלכודת הנבדל, כשמסצ’ראנו מוסר לו כדור על מגש. מסי כבש בפנדל בדקה ה-70 וצ’אבי העלה את בארסה ליתרון מבטיח בדקה ה-78 והיה נראה שריאל מדריד כלל לא בעניינים. אלא שאז ואלדס החל לבארטז. הוא יצא עם הכדור מחוץ שערו, התמהמה ודי-מאריה ארב לו וגילגל לרשת כשהוא מותיר לריאל מדריד סיכוי להפוך את התוצאה בגומלין בזכות שער החוץ היקר וה-3:2 בסיום.

ההרכבים היו:

ריאל מדריד: קסיאס| ארבלואה, ראמוס, אלביול, קונטראו| קאייחון(די-מאריה, 65’), אלונסו, קדירה, אוזיל(מרסלו, 81’), כריסטיאנו רונאלדו| בנזמה(היגואין, 60’)

ברצלונה: ואלדס| אלבס, מסצ’ראנו, פיקה, אדריאנו| בוסקטס, צ’אבי(פברגאס, 82’), אינייסטה| פדרו(ג’ורדי אלבה), אלכסיס סאנצ’ס(טאיו, 71’) וליאו מסי

כעבור שישה ימים נפגשו הקבוצות בברנבאו שלבש חג. הפעם ריאל מדריד שיחקה עם ההרכב הראשון במלוא הדרו כשמודריץ’ הרכש הטרי ממתין על הספסל. מרסלו חזר לכנף שמאל במטרה התקפית מובהקת, די-מאריה השתלט על המשבצת בכנף ימין ופפה היה מוכן לטרוף את כולם מאחור. ואצל בארסה, ג’ורדי אלבה החליף את אלבס הנעדר. פתיחת המשחק הייתה מ-ו-ש-ל-מ-ת. ריאל הגיעה לאינספור מצבי הבקעה וכבשה פעמיים. בדקה ה-11 היגואין השתלט על כדור ארוך ובעט מדוייק לרשת של ואלדס עם שערו השלישי בקלאסיקוס, בשעה טובה ומוצלחת, וכעבור 8 דקות כריסטיאנו הכפיל עם שער נהדר למזכרת - עליו נרחיב בהמשך.

בדקה ה-28 החיים באמת היו תותים כשבארסה נותרה בעשרה שחקנים. אדריאנו הכשיל את כריסטיאנו כשהוא בדרכו לשער וספג אדום מוצדק. איך בארסה תצא מזה? היא לא תצא מזה. רק חבל שריאל מדריד נעלמה. מסי הצליח להרגיז עם כדור חופשי אותו איקר היה חייב לעצור וריאל ירדה להפסקה ביתרון זניח של 2:1. מונטויה הצעיר החליף את אלכסיס כדי לייצב את ההגנה ולבארסה לא הייתה התקפה. ריאל המשיכה לשחק מעולה אבל הכדור לא נכנס. מוריניו שמר על כל שלושת החילופים לעשר הדקות האחרונות וחוץ ממודריץ’ נכנסו גם קאייחון ובנזמה. אין דבר, בסיום ריאל מדריד חגגה עם זכייה בגביע הסופר-קופה התשיעי בתולדותיה.

ההרכבים היו:

ריאל מדריד: קסיאס| ארבלואה, פפה, ראמוס, מרסלו| די-מאריה(קאייחון, 79’), אלונסו, קדירה, אוזיל(מודריץ’, 83’), כריסטיאנו רונאלדו| היגואין(בנזמה, 82’)

ברצלונה: ואלדס| אדריאנו, פיקה, מסצ’ראנו, ג’ורדי אלבה| בוסקטס(אלכס סונג, 75’), צ’אבי, אינייסטה| אלכסיס(מונטויה, 32’), פדרו (טאיו, 82’) ומסי

 • פאסיו, האמנם?| לפני כמעט עשור שלם שחקני ברצלונה עמדו במסדרון וקיבלו את האלופה הנכנסת ריאל מדריד, שניצחה 4:1 בסנטיאגו ברנבאו בקלאסיקו שלא ברור איך לא הסתיים במאניטה עסיסית. ראול פתח את החגיגה בבעיטה לקורה ופנימה בסיבוב, רובן הכפיל בנגיחה ובהמשך כבשו גם היגואין ורוד ואן-ניסטלרוי המחליפים כשהנרי צימק. ריאל הבטיחה את אליפות ספרד כאמור עם ניצחון מאוחר באוססונה, עוד רמונטדה לפנתיאון(2:1). היא הובילה על השנייה בויאריאל ביתרון 10 נק’ כשנותרו שלושה מחזורים לעונת 2007/08. זה היה גם ‘יום הדין’ של המדרידיסטאס, שנה וחצי אחרי שרונאלדיניו עשה צחוק מההגנה הלבנה - הברנבאו קיבל חזרה את מבוקשו וראה את בארסה נרמסת. דקו ואטו קיבלו צהובים מכוונים עוד קודם כדי לא לקחת חלק בחגיגה עליה התענג גאגו.

בסקר המארקה למעלה מ-63% מהנשאלים, רובם מדרידיסטאס כמובן - אומרים שכן, ברצלונה צריכה לעשות פאסיו לכבוד מחזיקת הסופר-קופה האירופי, ריאל מדריד, גם אם זה לא נעים לה. האם זה יקרה? כלל לא בטוח. היום זו בארסה של פיקה, ולא בארסה של פויול, אם כי עדיין נותרו ספורטאים למופת כמו אינייסטה. למעלה מ-40 אלף אגב הצביעו בסקר. ‘תקדימי עבר’ לא חסרים. ויאריאל כיבדה את ולנסיה מחזיקת הסופר-קופה האירופי ב-2004 בפאסיו. כך עשו גם ספורטינג גיחון(2010) וראיו וייקאנו(2012) לאתלטיקו מדריד מחזיקת הליגה האירופית. מנגד, אתלטיקו מדריד סירבה לערוך את הפאסיו המפורסם ב-2014. ריאל זכתה בסופר-קופה האירופי אחרי 2:0 על סביליה ואתלטיקו לא כיבדה אותה במחווה.

 • הפספוס: איך ריאל לא ניצחה את בארסה 8:1| בעונתו השלישית של מוריניו מצד אחד הקבוצה איבדה קשר עין עם מאבק האליפות איי-שם בנובמבר ובטח שאי-אפשר להגדירה כהצלחה, ומצד שני נראה שכן ‘הושלם התהליך’. בשישה משחקים ישירים נגד בארסה - המאזן עמד על 3 נצ’ לריאל מדריד, 2 תוצאות תיקו והפסד בודד. ריאל עברה את בארסה בחצי הגמר דווקא בקאמפ-נואו עם ניצחון 3:1 ענק ו-‘ריקוד הניצחון’ של ואראן, ובליגה היא ניצחה אותה בגארבץ’-טיים בהרכב די משני. מקבוצה שמפחדת לשחק נגד ברצלונה וגם אם נראית טוב כמו בתקופת פלגריני - מפסידה בדברים הקטנים - מוריניו הפך את ריאל מדריד לקבוצה שיש לה מצ’אפ אדיר נגד בארסה ותיסכלה אותה שוב ושוב ושוב. הגנה חזק, צמצום רווחים, התקפות מתפרצות מעולות.

כאמור, אחרי הפסד 3:2 בקאמפ-נואו - ריאל מדריד הגיעה לברנבאו חדורת אמונה להפוך את התוצאה. היא אכן עשתה את זה אך קשה להגיד שלא הייתה תחושה של החמצה. שחקני בארסה עמדו והסתכלו במבט כנוע באיקר וראמוס מניפים את הגביע וזו הייתה פתיחה הולמת והמשך ישיר לעונת האליפות. ומצד שני, ריאל ספגה תבוסות לא קלות מבארסה בשנים האחרונות האלה וכאן הייתה לה הזדמנות ברורה להחזיר, אפילו יותר מה-4:1 בעונת השוסטר. היגואין כבש כבר בדקה ה-11 אחרי כדור ארוך, כריסטיאנו הכפיל בדקה ה-19 ואם כל זה לא מספיק - אדריאנו הורחק בדקה ה-28. בארסה נראתה עייפה, מפוחדת, חסרת רעיונות והתקשתה להחזיק בכדור. ריאל הגיעה לעוד ועוד הזדמנויות אבל היגואין ומרסלו החמיצו בלי הפסקה וגם סמי קדירה, ובמקום לתת בראש ולהשפיל את בארסה - ריאל הלכה על חבל דק והתמלאה בחשש אחרי שמסי צימק בדקה ה-45.

‘איך ריאל לא ניצחה את בארסה 8:1’ - זו לא רק תגובה קלאסית של פורום אוהדים או בשיחות פאבים ו-וואטספ עם החברים, אלא אמת להמיתה. וכך, באופן די מיוחד ויוצא דופן - נקרא סרטון הוידאו הבא אותו נציג לכם עם תקציר המשחק. היגואין באחד על אחד(ובמחצית השנייה בעט לקורה), קדירה ממש מ-3 מטרים מול ואלדס אחרי רוחב של מרסלו, גול כנראה חוקי של ראמוס שנפסל, היגואין שנבלם ברגע האחרון ע"י שחקן הגנה וגם די-מאריה בבעיטה מסובבת מחוץ לרחבה. כל מצב היה מצב לגול, זה היה נראה כמו משחק בין בוגרים לילדים. אנחנו עדיין מחכים ליום בו ריאל מדריד תנצל סיטואציה כלשהי כדי לרשום ניצחון גדול והיסטורי על ברצלונה, כזה שיעמוד לצד המאניטה של זאמורנו למשל.

 • הבכורה של מודריץ’| הגול של כריסטיאנו| מהגומלין ההוא בברנבאו אפשר לזכור בעיקר שני דברים חיוביים מעבר לזכייה בתואר, כמאמר בכותרת. לוקה מודריץ’ הצטרף לריאל מדריד רשמית רק ב-27 באוגוסט. ז’וזה מוריניו נלחם על הקשר הדינמי, הנייד, החכם של טוטנהאם שהיה כה חסר לריאל מדריד במשחקי הקלאסיקוס השונים וכן נגד יריבות כמו באיירן מינכן באירופה. כעבור יומיים, כשבקושי הספיק להתאמן עם הקבוצה - הוא ערך את הבכורה שלו במדי ריאל מדריד כשנכנס בברנבאו בגומלין בדקה ה-83 במקומו של מסוט אוזיל. סמוך לתוספת הזמן מודריץ’ גם הגיע למצב הבקעה אבל נבלם ע"י הבלם - לא נורא. אנחנו זוכרים אותו קצת בהלם ממה שקורה ורץ בדיליי יחד עם יתר השחקנים שגלשו אל כר הדשא לקול תשואות הקהל. מודריץ’ נבחר לרכש הכושל ביותר של השנה ע"י עיתונאי המארקה בסיום העונה, אבל כמובן שהם הגזימו. אחרי חודשי התאקלמות לא קלים משהו השתחרר אצלו, בעיקר בזכות הבעיטה נגד מנצ’סטר יונייטד באולד-טראפורד. היום קשה לדמיין את ריאל מדריד ללא מודריץ’. כשאני אומר שמוריניו ‘הניח את היסודות’ של הדסימה, הכוונה בין היתר היא לרכישת מודריץ’.

הזיכרון המתוק השני הוא השער של כריסטיאנו. הוא כבש בריאל מדריד למעלה מ-400 שערים. בשנתיים האחרונות הרגיל אותנו שהכל מתוך הרחבה, בנגיעה אחת קסומה ושווה. היו לו שערי נגיחה מטורפים כמו נגד מנצ’סטר יונייטד בצ’מפיונס ב-2013 או בריאזור, הוא כבש בכדורים חופשיים וגם בבעיטות לחיבורים - סביליה ואתלטיקו בעונת האליפות למשל, סלטה ויגו ב-2016 ועוד ועוד ועוד. לא רבים משעריו של כריסטיאנו הגיעו אחרי דריבל שובה עין, הוא כבר לא אותו שחקן שכידרר על הקו במנצ’סטר יונייטד. יוצא דופן יחסית היה השער שלו באותו קלאסיקו. השער שהחל את החגיגה האמיתית. סמי קדירה חידש מהר את המשחק ושלח כדור ארוך. כריסטיאנו הקפיץ את הכדור עם העקב מעל ראשו של פיקה - ממש ‘תרגיל’ פיפה, תרגיל של החבר’ה בשכונה. אני בתור בלם אם מישהו מנסה לעבור אותי ככה ומצליח - ישר אני מפיל אותו. כריסטיאנו השתלט על הכדור החוזר ובעט מתחת לבטן של ואלדס, 2:0 לריאל מדריד וגולאסו ענק, שער למזכרת.

 • ובחזרה לימים אלה:: הפאזל של זיזו| עם שישה תארים בשנה וחצי - אף-אחד לא מערער על מוח הכדורגל של זידאן. המאמן הצרפתי רחוק רק תואר אחד מהשוואת שיאו של ויסנטה דל-בוסקה, זה שאימן אותו בריאל מדריד, ולחלוק איתו יחד את המקום השלישי בטופ המאמנים של ריאל מדריד. כדי שביום רביעי בלילה הוא יחגוג לעיני הקהל שלו עוד תואר מרגע, והיחיד שחסר לו כמאמן ריאל מדריד להוציא את גביע המלך - הוא צריך לבחור נכון. היעדרותו של מודריץ’ פותחת מס’ אפשרויות.

במארקה כבר התעסקו ‘בפאזל של זידאן’ והעלו סקר אוהדים גדול: קובאצ’יץ’, אסנסיו, אופצייה אחרת או ה-B-B-C. לנו לפחות אין ספק בכלל. כריסטיאנו צריך לחזור להרכב, אבל על חשבונו של בייל. בתקשורת כתבו השבוע על ‘ארבעת המופלאים’ במרכז השדה. קאסמירו לא רק מכסח אלא גם כובש, קרוס אחראי על הזרימה של המשחק, מודריץ’ עושה גם הגנה וגם התקפה ומשחרר לחץ ואיסקו אחראי על הקסם. מוריניו אמר שאין שניים להם בכדורגל העולמי והוא צודק. נראה שסוף סוף אחרי שנים ארוכות מפסיקים לדבר על ההתקפה ומתרכזים במרכז המגרש. במערך היהלום ניצחה ריאל מדריד 7 מ-8 משחקיה האחרונים כשהמפלה האחרונה והיחידה הייתה בגומלין נגד אתלטיקו. גם בארסה כבר לא עם אותו טריו ואין לה את ניימאר, ומעבר לשחקני ההתקפה - מרכז השדה עשוי להיות מכריע.

לזידאן, סתם שתדעו, יש שני סופר-קופה ספרדי כשחקן. משחק הבכורה שלו בקבוצה היה ב-2001 נגד סראגוסה בחוץ, ובגומלין בברנבאו ריאל חגגה עם שלישייה. הוא זכה בתואר גם ב-2003. שני הקלאסיקוס האחרונים, אלה בעונה שעברה, מציגים ריאל מדריד שונה לגמריי. זו שבברנבאו מאבדת את הראש ומתפתה לשחק כדורגל התקפי על סף ההיפקרות - ומסי הרגיש מאוד בנוח עוד לפני המהלך האחרון אותו אפשר לפרש לכאן או לכאן(יש כאלה שאהבו את הטירוף והאמונה של ריאל מדריד שהיא יכולה לנצח גם בעשרה שחקנים וממש לא רוצה להסתפק בתיקו, זוהי מהות המדרידיסימו בעצם), לעומת המשחק בקמאפ-נואו שבטח לא היה הצגת כדורגל אבל עם גישה אחרת ריאל שיחקה יציב.

באותו ערב, קאסמירו עדיין היה חלוד והמתין על הספסל, קרוס היה פצוע לחודש והצמד-חמד הקרואטי ניהלו את מרכז השדה יחד עם איסקו. קובא, שהיה מצויין גם במשחק ההכנה נגד בארסה העונה וכבש שער גדול - הפגין באותו ערב את כל הפוטנציאל שלו - מהיר, חזק, אגרסיבי, טס קדימה וגם עם הרבה טכניקה. המסירה האחרונה וקבלת ההחלטות עדיין לא שם, אבל זה יקרה. קובא מחכה להזדמנות הזו וזה יכול להיות משחק חייו. הוא בעדיפות על פני דני סאביוס שלא נלקח בחשבון במשחק כזה. בטח במשחק חוץ, ריאל מדריד צריכה לשחק חכם. בארסה פחות טובה ממנה, אבל עדיין יש לה את מסי ולרוב זה מספיק. המ גם שההגנה שלנו לא מספיק טובה. היציאה לנבדל גרועה, קרבחאל מהסס, מרסלו - אתם יודעים, ו-ואראן בכושר לא טוב. זידאן חייב לבחור נכון - קובא להרכב.

 • זמן כריסטיאנו| מנצ’סטר יונייטד, מסתבר, הייתה רק הפריויו, אפילו לא חימום לקראת הדבר האמיתי, וריאל מדריד השתעשעה. על הקלאסיקו שסומן כיעד מראש מבחינת המועדון והן מבחינת כריסטיאנו - הפורטוגלי לא ירצה לוותר. הוא הספיק להתאמן עוד קצת עם הקבוצה, להוריד חלודה, ובינינו - כל העיניים, כרגיל - נשואות אליו. לשחקן הקלאץ’ הטוב ביותר בכדורגל, ה-שחקן שמכריע משחקים גדולים, שמגיע רעב-רעב לקלאסיקו אחרי שאשתקד, בפעם השנייה בסה"כ בתקופתו במדי ריאל מדריד(הפעם הראשונה - עונת הבכורה שלו בקבוצה) - כריסטיאנו לא הצליח לכבוש נגד בארסה במשך שנה שלמה. בקלאסיקו הראשון בקאמפ-נואו הוא הגיע למצב אחד לא רע אבל פיספס ובקלאסיקו השני זה פשוט לא היה היום שלו, כשזכורה במיוחד החמצה נוראית אחרי פירגון גדול של אסנסיו. כריסטיאנו לקח ללב והיה שרוע על הדשא אחרי ההפסד בברצלונה.

ברזומה שלו 16 שערי קלאסיקו, מדורג שלישי בכל הזמנים אחרי מסי ודי-סטפאנו, והוא רחוק רק שניים מהדון. אם נסתכל על הסופר-קופה הספרדי בלבד, הוא כבש שלושה - בדיוק כמו ראול ויותר מכל אחד אחר, חוץ ממסי. לכריסטיאנו זה יהיה הקלאסיקו ה-28 לעומת ה-35 של מסי. אהה, וכן, הוא אוהב דווקא את הקאמפ-נואו. הוא כבש שם שני שערי ניצחון, אחד ב-2012 שהיה שווה אליפות עם ה-‘Calma, Calma’, והשני כעבור ארבע שנים ב-2015/16 אחרי בישול של בייל. כמוכן הוא הפגיז צמד ב-2012/13, הן במשחק הליגה(2:2) והן בחצי גמר גביע המלך(3:1), וגם בשני מפגשי הסופר-קופה בקאמפ-נואו ב-2011 ו-2012. יחד עם שער נוסף בגביע ברבע הגמר ב-2011/12, בקאמפ-נואו, כריסטיאנו כבש יותר ממחצית משעריו(9) דווקא במגרש של הרעים. שער ביום ראשון יהיה סיפתח טוב אמיתי לעונה שבפתח.

 • גולים בצבע. במשחקי הסופר-קופה לאורך השנים ראינו גולים נפלאים, וזה הזמן להיזכר בחלק מהם.

 • רובן דה לה-רד סיבב כדור אומן פשוט לחיבורים של טימו הילדבראנד נגד ולנסיה בגומלין המרגש בברנבאו שנגמר ב-4:2. הוא כבש את השער השלישי אחרי שעלה מהספסל. זיכרון מתוק מצד אחד ומאכזב מצד שני, כי דה לה רד היה שחקן סופר-מוכשר. אם לא הבעייה בליבו…

 • עוד שנה קודם לכן, רויסטון דרנטה שלח בומבה אדירה לחיבור בברנבאו מ-35 מטר, היינו כחולמים. חשבנו שמדובר בחתיכת שחקן. אלא שדרנטה היה נוראי וריאל מדריד לא ממש שיחקה באותו ערב נגד סביליה בברנבאו. אפילו הוא לא יודע איך כבש.

 • סופר-קופה 2003. בקהאם כובש את שער הבכורה שלו במדריד, ועוד בנגיחה - זה לא קורה כל יום. המשחק היה כבר גמור, ריאל הובילה 2:0 ומאיורקה שלחה את כולם קדימה כדי להשוות ולכפות הארכה. רונאלדו שלח כדור קשתי ובקהאם הקדים את השוער.

 • ראול נגד בארסה, 1997. פדג’ה מיאטוביץ הפעם בתפקיד המבשל. הוא מרים כדור טוב מאגף ימין וראול, נגד כל ההגנה של בארסה, דוחף את הרשת ונוגח ברשת לפינה השנייה של השוער, חתיכת גולאסו.

 • אולי השער המפורסם ביותר. ריאל מביסה את בארסה 4:1 ב-1990. בדקה ה-70 אראגון שולח כדור קשתי מושלם מעל השוער, משהו כמו 40 מטר.


(Raulito-7) #8

זידאן אישר את הארכת חוזהו| מסיבת העיתונאים לקראת הסופר-קופה

הראשון להתראיין היה השוער קיילור נאבאס, ובהמשך דיבר המאמן זידאן שאישר את הפרסום הבוקר ב-AS ואמר - “אני שמח על חידוש החוזה”.

קיילור נאבאס: “ברצלונה לא חלשה יותר ללא ניימאר”.
“אנחנו רגועים ומודעים לאחריות ולאתגר שבפנינו. אנחנו רוצים לזכות בעוד תואר. המפתחות - להבקיע שערים(התייחס לכך שהקבוצה כבשה בכל 66 משחקיה האחרונים), יש לנו את התנאים לעשות את זה. לא חשוב אם זה משחק אחד או התמודדות כפולה, אנחנו ניתן הכל”.

“אנחנו לעולם לא מתעייפים מלנצח, המנטאליות שלנו היא מנטאליות של אלופים. אתה חייב לדעת מהי המשמעות של להיות שחקן ריאל מדריד”.

ניימאר. “הוא היה שחקן נפלא, הכישרון שלו לא זר לאף-אחד, אבל אסור לנו לחשוב שברצלונה היא חלשה ללא ניימאר. יש לה את אותה התשוקה לנצח ואולי אף יותר. הם יימצאו פיתרון”.

השחקנים הצעירים. “אנחנו קבוצה טובה, בריאה, מגובשת, כאן מאוד להסתגל כאן. אנחנו כשחקנים וותיקים עוזרים לצעירים להרגיש בנוח, כמו בבית, כבר מהיום הראשון. גם ראמוס ממלא את תפקידו כקפטן לא רק על המגרש אלא גם מחוצה לו. כל שחקן צעיר יודע שנפלה בחלקו הזכות להגיע לריאל מדריד והוא חייב לנצל את הצ’אנס וגם ליהנות מהדרך”.

“לברצלונה יש את סגנון הכדורגל שלה וגם לריאל מדריד. אין סודות בין הקבוצות. המשחק הזה כמו כל משחק גדול יוכרע לפי הפרטים הקטנים ונקווה לטעות כמה שפחות. אנחנו מוכנים”.

זידאן: “אני שמח על חידוש החוזה”| “כריסטיאנו מוכן לשחק”

“כן, אני שמח מאוד על חידוש החוזה, זה מביע הערכה(זמנית). מצד שני אני לא חדש בעסק הזה, אני יודע שהחוזה לא אומר כלום. אני יכול לחתום לעשר-עשרים שנה והכל תלוי תוצאות. אתה חיי יום-יום כמאמן. יכול להיות שבעוד שנה כבר לא אהיה כאן אם לא אספק תוצאות”. זידאן הוסיף - “המטרות הן תמיד אותו הדבר, המועדון הזה רוצה לנצח כל משחק ולזכות בכל תואר אפשרי. אנחנו יודעים שיש לנו קבוצה גדולה ונהנים לעבוד יחד. זו תקופה מעולה ומצד שני תמיד יש עליות וירידות. אם נמשיך ככה עם המאמן הזה, כמו נגד יונייטד - נזכה בעוד תואר”.

הסופר-קופה. “ההבדל הוא שמדובר בשני משחקים ונצטרך להיות בריכוז מקסימלי. יכול להיות שהייתי מעדיף מאמץ מרוכז בגמר, משחק אחד”.

כריסטיאנו והרוטציות. “כולם ייראו מחר. כולם בכושר פיזי מעולה והשתפרנו ביחס לקדם מהעונה. כולם רוצים לשחק וזה חשוב אבל אני צריך לבחור. כריסטיאנו מוכן והוא בסדר גמור. הוא היה בחופשה. לאחר-מכן הוא חזר ובסה"כ התאמן כבר חמישה ימים. למרות שיש לו עוד עבודה - הוא מוכן לשחק”.

בארסה ללא ניימאר. “אני לא יודע מי ישחק ואני בטוח שיהיה בסדר עבורם. ניימאר טוב מאוד אבל היא מורכבת משחקנים רבים, זה הכוח של ברצלונה”.

המאמן נשאל 'כמה זידאן היה שווה במארקדו הזה(שוק ההעברות - הסכומים שרצים) - “מעט מאוד”, ענה בחיוך.

איסקו יחד עם ה-B-B-C? “הכל יכול להיות. מגיעה לו מילה טובה. אתם תראו. יכול להיות שאחד משחקני ההתקפה ינוח. אני לא יכול להגיד”.

תיאו הרנדס. בתקשורת הרי פירסמו שייתכן ויפתח בהרכב. “הוא מאוד נחוש ומתלהב כמו היתר וממשיך להתפתח כשחקן. זמין לשחק כמו כולם”.

“אנחנו יודעים מהי המשמעות של הסופר-קופה הספרדי ובטח נגד ברצלונה, אבל לטוב או לרע זה לא יטלטל את המועדון. העבודה בקבוצה היא יומיומית. לי כמאמן יש אחריות גדולה בטקטיקה וגם בפן הרגשי. אני צריך להביא דברים חדשים כל הזמן ולשמור על השחקנים בכושר טוב. יש לנו קבוצה טובה. אני בר מזל שיש לי קבוצה כזו”. זידאן הוסיף שעד ה-31 באוגוסט הכל יכול לקרות אבל הוא שמח עם הסגל הנוכחי".


(Raulito-7) #9

לקראת ברצלונה

אמנם פאסיו כנראה לא יהיה, אבל גם צמד קלאסיקוס אדירים בחודש אוגוסט וגם תואר שמונח על הכף - אין תלונות. המערכה הראשונה יוצאת הערב לדרך כשריאל מדריד תתארח בקאמפ-נואו(23:00, שידור בספורט1). מודריץ’ ייעדר, כריסטיאנו עשוי להתחיל על הספסל.

בוקר טוב, היום קלאסיקו. פאסיו, בבקשה. בואו נראה את בארסה מראה שהיא מועדון עם קלאסה, מקבלת את אלופת אירופה ומחזיקת הסופר-קופה האירופי, ריאל מדריד, בפאסיו, כמו שנהוג. כמו שקרה לפני עשור, יום העצמאות, יום הדין בברנבאו. הקלאסיקו האחרון בו ראול כבש. ריאל ניצחה 4:1 את בארסה במשחק שהיה פספוס – הזדמנות לתת לבארסה מאניטה עסיסית.

זהו-זה, הכדורגל חוזר. היום טירוף, כי יונייטד הייתה בדיחה, אפילו לא חימום. משחקי הסופר-קופה בעידן מוריניו החזירו את היריבות הזו לחיים. הרבה דם רע, אגרסיביות לצד כדורגל יוצא דופן. אנחנו קבוצה יותר טובה, אין לי ספק בכך, אבל ריאל צריכה לשחק חכם. לא להשתולל, בלי ה-B-B-C, אלא עם רביעיית קישור איכותית. דווקא בקאמפ-נואו הולך לנו טוב יותר, כי ריאל מדריד מגיעה בגישה נכונה ולא מופקרת. לא ניצחנו את בארסה בשנה שעברה. זה הזמן לגמול לה. התואר הזה, מעבר לכך שזו הזדדמנות נהדרת לסמן V שני ולהמשיך את חלום ‘עונת ששת התארים’ - מקבל משמעות נרחבת בשל זהות היריבה כמובן. מי לא רוצה לנצח קלאסיקו?

סטטוס אלופת אירופה::

ריאל מדריד ענתה לכל המבקרים בדרך הטובה ביותר - זכייה בעוד תואר. 60 הדק’ הראשונות נגד מנצ’סטר יונייטד היו קסומות, מעין המשך ישיר לגמר ליגת האלופות נגד יובה. ריאל זכתה כצפוי בסופר-קופה האירופי והשכיחה לחלוטין את מסע ההכנה החלש. היא שוב הוכיחה שכאשר ריאל מדריד רואה תואר - היא יודעת מה לעשות. ‘ריאל לא משחקת בגמרים - היא מנצחת אותם’, הכריזו במארקה. היה תענוג לראות את קאסמירו ואיסקו ממשיכים בשלהם וגונבים את הזרקור מכריסטיאנו המחליף או חוליית ההתקפה. בריאל מדריד רוצים לזכות בעוד תואר לארון העמוס. ‘כבר הגדלתי את ארון התארים שלי בבית’, התלוצץ הקפטן ראמוס שמחכה להנפה נוספת. במועדון שומרים על ריספקט עצום לבארסה, ומצד שני יודעים שלמרות שמדובר בלבל אחר ממנצ’סטר יונייטד - יש כאן אפשרות גדולה לזכות בעוד תואר, על חשבון היריבה השנואה.

דיברנו על חוליית הקישור האימתנית וזה יהיה סוד המשחק גם הערב. בקאמפ-נואו, לרוב, ריאל מדריד פשוט יציבה יותר. היא משחקת בשיתוף פעולה וחיפוי מלא של כל שחקן ושחקן, חוזרת לעמדות המוצא ומשתמשת נכון בכלים שלה. לכן המאזן שלה בקאמפ-נואו בשנים האחרונות טוב יותר מהסנטיאגו ברנבאו. המפתחות שוב נמצאים אצל קאסמירו האגרסיבי, קרוס שגורם למשחק לזרום, הקוסם איסקו שאוטוטו יאריך את חוזהו בקבוצה(אחרי צמד המשחקים תהיה הכרזה רשמית). כמובן שהצלע החסרה היא מודריץ’ שהורחק בגומלין נגד אתלטיקו לפני שלוש שנים, אבל זהו הזמן של קובא. הוא מהיר, הוא חזק, הוא מכדרר נפלא. הוא להוט לקבל את הצ’אנס ולהוכיח. הוא שיחק נפלא בדרבי בקאלדרון ובקלאסיקו הראשון אשתקד בהיעדרו של קרוס הפצוע. זה הזמן של קובא, שכזכור כבש והרשים במשחק ההכנה נגד ברצלונה. הקבוצה עצמה תצטרך להעלים את חסרונו של מודריץ’. בימים האחרונים עסקנו ארוכות בפאזל של זידאן וכל האפשרויות פתוחות. “תראו מחר”, זו התגובה הרגילה שלו. “איסקו יכול לשחק יחד עם ה-B-B-C אבל זה ידרוש מאיתנו התארגנות אחרת ברמה הקבוצתית”. אנחנו מניחים שלא.

עושה רושם שה-B-B-C כבר לא טאבו בהרכב. קשה להתעלם מהכושר של איסקו ומהריצה של ריאל מדריד במערך החדש - 7 נצ’ ב-8 משחקים. הערב ימשיכו בהרכב בייל שהיה חסר מזל נגד יונייטד וכל מה שהיה חסר לו הוא שער - וגם קארים שנראה לא רע האמת נגד ברצלונה והמשחק שלו עם הגב אל השער די חשוב. כריסטיאנו, כך עושה הרושם, ימתין על הספסל וישחק מחצית אחת. יהיה מרתק לראות את ריאל מנצחת משחק גדול באמת בלי שחקן הקלאץ’ הטוב ביותר שלה שמאוד רעב לשחק, בטח אחרי שלא כבש בעונה שעברה בקלאסיקוס, דבר שלא קרה לו מאז עונת הבכורה בקבוצה. הפעם בנזמה ובייל יהיו חייבים לכבוש, או ששוב נהיה תלויים בסרחיו ראמוס. ברזומה שלו - כריסטיאנו, 16 שערי קלאסיקו, מדורג שלישי בכל הזמנים אחרי מסי ודי-סטפאנו, והוא רחוק רק שניים מהדון. אהה, וכן, הוא אוהב דווקא את הקאמפ-נואו. כריסטיאנו כבש יותר ממחצית משעריו(9) דווקא במגרש של הרעים. שער הערב יהיה הסיפתח המושלם לעונה שבפתח.

המאמן זידאן מחפש את התואר השביעי שלו בקבוצה, בדיוק כמו ויסנטה דל-בוסקה, ובמסיבת העיתונאים לקראת המשחק אישר את חידוש החוזה שלו. מצד שני, גם הוא יודע איך העניינים עובדים בריאל מדריד - “המטרות הן תמיד אותו הדבר. ריאל מדריד רוצה לנצח ולזכות בהכל. אני שמח על הבעת האמון וריאל מדריד היא הבית שלי, אבל יכולתי לחתום גם ל-10-15 שנה. בפועל, יכול להיות שבשנה הבאה לא אהיה כאן, הכל תלוי תוצאות”. זידאן דיבר על ריכוז מקסימלי בצמד המשחקים ואמר שהיה מעדיף לו ההתמודדות הייתה מוכרעת במשחק אחד. השורה התחתונה הייתה - אם נמשיך במאמץ הזה כמו נגד יונייטד - נזכה בעוד תואר. ונאמר אמן. תשאלו את קיילור נאבאס המאמין, שהגיע יחד איתו למסיבת העיתונאים. “אנחנו לעולם לא מתעייפים מלנצח”, אמר השוער שיקווה לשמור על שער נקי. מאז גמר גביע המלך ב-2011, ריאל לא הצליחה לעשות זאת בקלאסיקו.

האגרסיביות של קאסמירו, הקסם של איסקו, המאבק על כדורים אבודים, ולריאל מדריד יש גם כלים חשובים מהספסל - לוקאס הסילון, אסנסיו שכבש בפרמיירה שלו בכל טורניר ועוד ועוד ועוד. אבל כמו תמיד היא תזדקק גם למנהיגות של ראמוס, שהיסטוריית הקלאסיקו שלו ממשיכה להתרחב. ראמוס ירשום את משחקו ה-35, בדיוק כמו מסי. הקלאסיקוס שלו רווים בשערים ואדומים. הוא הורחק פעמיים בשנתיים האחרונות. יחד עם האדום שספג איסקו בקלאסיקו הארור ההוא בברנבאו, ריאל מדריד נותרה בעשרה שחקנים ב-3 מעשרת הקלאסיקוס האחרונים, לא נעים בכלל. ובשורת הסגל, חסוס ואייחו נפצע וייעדר שבועיים-שלושה כך שהוא לא רלוונטי. סביר שגם דני סאביוס, השוער השלישי רובן יאנס ואשרף ינופו. בתקשורת העריכו שתיאו יקבל דקות מחר אבל ספק אם הוא בשל למשחק כזה. מרסלו יצטרך להיות חכם ביציאות שלו קדימה וכך גם דני קרבחאל.

בייל וכריסטיאנו באימון. נראה שהוולשי יפתח.

ריאל מדריד - הרכב משוער: קיילור נאבאס| קרבחאל, ראמוס©, ואראן, מרסלו| קאסמירו, קרוס, קובאצ’יץ’, איסקו| גארת’ בייל ובנזמה

מה המצב ברצלונה?

ברצלונה זקוקה לתואר, פשוט ככה. בטאח אם היריבה ממול היא ריאל מדריד. נראה שגם זכייה בסופר-קופה תהיה רק פלסטר סביב השערוריות שמתרחשות בקבוצה ברמת המעטפת הניהולית, אבל זה עדיף על כלום. בארסה ציפתה לצאת לדרך חדשה ועידן ורוד תחת ואלוורדה אבל למרות משחקי הכנה טובים - כמובן שהיה מקל גדול בגלגלים, וזה בלשון המעטה. בארסה ניצחה 3:1 את יובה, השיגה 1:0 על מנצ’סטר יונייטד וסימנה V גם על ריאל מדריד עצמה עם ניצחון 3:2, אבל זה כאין וכאפס לעומת פיאסקו ניימאר שטילטל את המועדון כל הקיץ. הולך או לא הולך. ניימאר ‘תפס את בארסה בביצים’ ועשה ממנה צחוק, מנע ממנה כל הכנה סבירה לעונה שבפתח. בארסה מחפשת בנרות אחרי מחליף ברמה גבוהה - קוטיניו או דמבלה, ובינתיים נראה שהיא החתימה שחקן אחר - פאוליניו מסין, וגם הוא בלא ידיעת המאמן ואלוורדה. מצד אחד בארסה היא אלופת הזכיות בסופר-קופה הספרדי עם 12, ומצד שני המאזן שלה נגד ריאל מדריד רע מאוד עם זכייה אחת למול 5 הפסדים. כותרות העיתונים דיברו בגדול על הרכש החדש והמשחק מחר זכה לכותרת משנית יחסית.

למסיבת העיתונאים לקראת הקלאסיקו ניצב ג’רארד פיקה שתמיד עומד בעין הסערה לקראת המשחקים האלה. הפעם חלק ארוך מהראיון, שצונזר ולא נותר לו זכר באתר של בארסה - היה קשור בניימאר כמובן. פיקה כביכול הפך למושא ללעג ברשת אחרי התמונה עם ניימאר בה כתב את ה-Se Queda - נשאר, והיום הוא הסביר - “אנחנו השחקנים הקרובים אליו ידענו הרבה לפני שהוא יעזוב, עוד בחתונה של מסי הוא הגיע להחלטה. מבחינתי זה היה אקט אחרון כדי לנסות לשכנע אותו לנוע מהחלטתו, אבל זה לא הצליח וצריך לכבד אותו”. רק חבל שהוא הוליך את האוהדים שולל. בכל-מקרה, לפיקה תפקיד חשוב מאוד בהגנה המבולבלת של בארסה. על המשחק עצמו אמר ניימאר - “זה תואר חשוב מאוד וניתן הכל כדי לנצח”, והוסיף שהקבוצה עובדת שעות על גבי שעות כדי להעמיק את הסגל ושהוא מרגיש בטוח עם מה שיש. אין ספק שגם העונה בארסה תילחם על כל התארים. “אין מועדון שתמיד זוכה בהכל”, אמר פיקה.

כרגיל, הרבה תלוי במצב-רוח של ליאו מסי. מצד אחד הכובש הבכיר בסופר-קופה הספרדי והאיש שהכריע את הקלאסיקו האחרון בברנבאו, בדקה האחרונה, זה שאיים למוטט את חלום האליפות של ריאל מדריד(3:2), ומצד שני, דווקא בקאמפ-נואו משהו לא מסתדר לו. מסי לא הבקיע במשחק בית נגד ריאל מדריד כבר 1771 ימים, נתון מטורף, מאז ה-2:2 בין בארסה וריאל בקאמפ-נואו במחזור השביעי ב-2012/13. מאז אוקטובר 2012, בקיצור. מסי חולם לנצח מחר ולהפוך לשחקן שניצח הכי הרבה פעמים את ריאל מדריד.

“עכשיו ידברו על הקבוצה עצמה, ברצלונה, ולא על הטריו ההתקפי”, אמר ברותמאו לאחר עזיבת ניימאר. ובינתיים, כשבארסה ללא חיזוק, נשאלת השאלה מי יתפוס את המקום הנוסף בהרכב. למעשה יש עשרה שחקנים בטוחים. ואלוורדה לא יתעלל בראקיטיץ’ וג’ורדי אלבה בניגוד ללואיס אנריקה. הוא זורק מהסגל את ארדה טוראן שבדרך החוצה. בארסה לא צפויה לשנות את המערך, כלומר לא תראו אותה עם מסצ’ראנו באמצע מה שישחרר את ראקיטיץ’ או אינייסטה יותר קדימה. וכך על העמדה האחרונה בהתקפה מתחרים שניים - דאולפאו שחזר הביתה הקיץ או פאקו אלקסר חלוץ הרכש הכושל ששיחק בעונה שעברה בקלאסיקו בברנבאו שכן ניימאר היה מושעה. גם בכלי התקשורת במדריד הודו שהוא השחקן המתאים למשבצת ושהוא חייב לנצל את זה שטרם הגיע שחקן רכש. הזדמנות כזו הוא לא יקבל שוב.

המאמן ארנסטו ואלוורדה מגיע למבחן הראשון שלו כמאמן ברצלונה כשמצד אחד מודע לגודל האחריות ומצד שני יש לו נסיבות מקלות. לפי הלך הרוח בתקשורת ובכלל, בהתאם למועדון גדול - קשה לדעת עד כמה השפעתו גדולה. המאמן כנראה העביר מסרים שקריים במסיבת העיתונאים ולא רמז על החתמות, ומעבר לכך טען שלא ידע על עזיבת ניימאר עד הרגע האחרון. בכל-מקרה, המסר שלו הוא שאסור להסתכל לאחור. “אני מתמקד אך ורק במשחק ולא יודע כלום לגבי רכש. פאוליניו לא ישחק מחר למיטב ידיעתי”, אמר וצחק. “חשוב שהקבוצה תמשיך עם הסגנון המזוהה איתה. אנחנו דובקים בשיטה ולא בשחקנים”. על ריאל מדריד אמר שאמנם מודריץ’ שחקן מעולה אבל יש לו תחליפים. ואלוורדה כבר זכה בסופר-קופה הספרדי כמובן, אז כמאמן בילבאו כשהביס את ברצלונה 4:0 בקיץ 2015. והיום הוא מחפש את התואר השני שלו בקריירה…

לפחות הוא נשאר. פיקה מוכן

ברצלונה - הרכב משוער: טר-שטגן| סרג’י רוברטו, פיקה, אומטיטי, אלבה| בוסקטס, ראקיטיץ’, אינייסטה| דאולפאו, מסי וסוארס

קצת היסטורייה:

כמו שאמרנו, ריאל מדריד זכתה 9 פעמים בסופר-קופה והפסידה 5 פעמים בגמר, לעומת ברצלונה המוליכה עם 12 זכיות ו-9 הפסדים. במצ’אפ הישיר ביניהן המצב תותים. ריאל מדריד זכתה בתואר 5 פעמים, כולל האחרונה ב-2012(הפסד 3:2 בקאמפ-נואו בזכות שער חוץ יקר מפז של די-מאריה, וניצחון 2:1 בגומלין בברנבאו משערים של היגואין וכריסטיאנו), לעומת הפסד בודד - בעונת האליפות של מוריניו(תיקו 2:2 בברנבאו והפסד 3:2 בגומלין). בסה"כ ריאל רשמה 26 משחקים בסופר-קופה הספרדי - 10 נצ’, 4 תוצאות תיקו ו-12 הפסדים, יחס שערים 45:42, לעומת ברצלונה עם 42 משחקים, מאזן 19-7-16 לטובתה ויחס שערים 70:62. את טבלת מלך השערים בסופר-קופה מוליך מסי עם 12 כיבושים, לא רק בקלאסיקוס כמובן, ואחריו ראול עם 7 שערים - מתוכם 3 לרשת של בארסה(ועוד שלושער נגד סראגוסה וכן שער נגד מאיורקה). בסגל הנוכחי, כריסטיאנו מלך השערים עם 3. בנזמה כבש פעם אחת.

במפגשים הישירים, המאזן נוטה במעט לטובת ריאל מדריד, ב-12 משחקים: ריאל מדריד ניצחה 6 פעמים, ברצלונה ניצחה 4 פעמים ועוד 2 משחקים הסתיימו בתיקו, יחס שערים 25:17 לטובת ריאל מדריד. רק פעם אחת בסופר-קופה ניצחנו בקאמפ-נואו - 1:0 ב-1990 תודות לשער של מיצ’ל, ובגומלין זה נגמר בחגיגה עם 4:1. ב-1993 זה נגמר בתיקו 1:1 ובשאר המשחקים ריאל מדריד הפסידה. בברנבאו המאזן הוא 5 נצ’ לריאל מדריד ועוד תוצאת תיקו. כאמור ב-2012, לפני חמש שנים, זו הייתה הפעם האחרונה בה ריאל שיחקה בסופר-קופה כשהיא מגיעה כאלופת ספרד.

כותרות העיתונים הבוקר::

במארקה הלכו על ‘אטרקציה היסטורית’ על רקע תמונתם של הכוכבים הצפויים - איסקו מצד אחד ומסי מהצד השני. ‘הסופר-קופה הספרדי מעורר אינטרס עולמי’. במארקה כתבו אפילו, מאיפה הם יודעים, שבשיחות סגורות בין השחקנים הם הריצו הימורים - האם יהיה פאסיו או לא?| ב-AS הלכו כרגיל על היהלום שבכתר - ‘ללא ניימאר אבל עם מסי וכריסטיאנו’, שלדבריהם ישחק. ברצלונה וריאל מדריד נלחמות בפעם השביעית על הסופר-קופה הספרדי. עוד הביאו ציטוטים של המאמנים ממסית העיתונאים - זידאן אמר שאיסקו כן יכול לשחק יחד עם ה-B-B-C, בעוד ואלוורדה אומרים שהקבוצה מביטה רק קדימה. בפריויו באתר כתבו - מדריד שלווה פוגשת בארסה סוערת, ודיברו על ההנהלה הבעייתית של הקטלונים. עוד נכתב שהדיון אודות ה-B-B-C נפתח מחדש ושקובא ודאולפאו יכולים לשחק. ההרכבים המשוערים לפי ה-AS.

חומר למחשבה::

 • הקישור המנצח. ערב ערב לפני כל קלאסיקו התקשורת הייתה מפמפמת שוב ושוב את ההשוואות בין כריסטיאנו ומסי וכן בין הטריו של ריאל מדריד לבין שלישיית ההתקפה של בארסה. כעת, כלל לא בטוח שנראה את ה-B-B-C משחקים בעוד הטריו של בארסה הוא M-S ואז אין. הקרב החשוב מחר הוא במרכז השדה ולריאל מדריד שמגיעה לקאמפ-נואו בדרך-כלל רגועה יותר - יש יתרון בזכות הכושר המצויין של שחקניה ולא רק.

 • קרב המאמנים. מצד אחד, ואלוורדה עטיר ניסיון בליגה הבכירה וזה לא חדש וזידאן עם פחות מ-20 חודשים על הקווים הוא טירון. מצד שני, זידאן רגיל למשחקים גדולים עוד מימיו כשחקן, הוא זכה כמעט בכל תואר אפשרי והוא שולט בקבוצה שלו מה שעוד מוקדם ואולי לא יהיה רלוונטי להגיד על ואלוורדה. תיהיו בטוחים שהלחץ על שני המאמנים גדול.

 • הראשון בשער. משחקי הקלאסיקוס לאורך השנים העלו געגועים להרבה שמות גדולים. מראול ופויול, זידאן ורונאלדיניו ועד לשניים בין הקורות - איקר קסיאס מצד אחד ו-ויקטור ואלדס מצד שני. שניהם תוצרי מחלקת הנוער של המועדונים וכאלה שיודעים היטב מהי משמעות הקלאסיקו. להיות שוער בקבוצה גדולה כזו, בטח במועדון-על שחושב רק התקפה - זה תפקיד כפוי טובה. קיילור נאבאס חווה זאת על בשרו בעונה שעברה. הוא סיים את העונה מצוין אך רוב הזמן לא הביא את הערך המוסף המצופה ממנו. ובבארסה, טר-שטגן ידע עליות ומורדות, הצלות הירואיות לצד חלוקת מתנות. ואלדס לא היה הכי יציב אבל את משחק חייו הציג בקלאסיקו נגד ריאל בברנבאו ב-2004, ולרוב הגיע למשחקים הגדולים. חובת ההוכחה עליהם.

 • מצליחים בקאמפ-נואו? בואו נביט על שש העונות האחרונות, יאללה, נכלול את שער האליפות של כריסטיאנו בקאמפ-נואו. ריאל מדריד ניצחה פעמיים, סיימה פעמיים בתיקו והפסידה פעמיים. ביחס לרקורד שלה לאורך השנים מדובר במאזן טוב. בברנבאו לעומת זאת ריאל הפסידה הן בעונת האליפות, הן בדסימה וכך גם בשנתיים האחרונות. כמובן שהמערך של בניטס היה היפקרות, אבל גם בעונה שעברה בארסה הרגישה נוח מדי בברנבאו. רבים רואים בזה מהות המדרידיסמו - ריאל מדריד האמינה גם בדקה האחרונה ובעשרה שחקנים שהיא תנצח ולא הסתפקה בתיקו שהיה חותם את מירוץ האליפות. מצד שני, כשהיא מתעלמת מהנסיבות ומשחקת כדורגל התקפי בצורה מוגזמת היא נענשת וכך קרה שוב ושוב ושוב.


(matanel1) #10

קובאצ’י’ץ’ פתח בהרכב שנה שעברה בקאמפ נואו והיה טוב. כל זה ללא קאסמירו מאחוריו.
אני חושב שאחריות הגנתית היא לא פעם דבר שתלוי משחק יותר מאשר אופיו של שחקן. כשמשחקים מול ברצלונה שחקנים משחקים באופן זהיר יותר ואחראי יותר.

במשחק ההכנה מול ברצלונה הוא ואסנסיו היו הטובים בשורותינו. אותי זה לא הפתיע טרם שריקת הפתיחה. מה שכן יפתיע אותי זה אם ריאל מדריד תעשה שימוש בעיקרון ההזוי והמוזר הזה שבו שחקנים שמשחקים טוב כבר תקופה ארוכה, ובעיקר בפעם האחרונה מול קבוצה ספציפית, יקבלו את חולצת ההרכב.


(Paul Heyman) #11

רק עבור הדיון שלכם:

סרג’י רוברטו לא שיחק משחק אחד בעמדת המגן הימני בקדם עונה הזה.

העמדה הזאת היא בתחרות כרגע בין אלייש וידאל להחתמה החדשה - נלסון סמדו.

לפי המשחקים האחרונים של קדם העונה, זה הולך להיות וידאל שיפתח הערב.

שאר ההרכב הגיוני, רק מלבד העמדה של דאולופאו. לאף אחד אין באמת מושג מה יעשה וואלוורדה עם העמדה הזאת - אז אולי תהיה הפתעה, או אולי באמת דאולופאו.


(orelh94) #12

הפחד שלי הוא שבגלל שמודריץ’ לא יכול לשחק אנחנו נראה שוב את הBBC במקום רביעיית קישור, כשאיסקו חלק מהשלישייה יחד עם קאסמירו וקרוס.
זה פשוט כואב בעיניים לראות שלישייה התקפית כל כך מוגבלת ומסורסת, הלוואי שזידאן עם מעמד מספיק חזק וביצים מספיק גדולות כדי להושיב אחד מהם על הספסל.


(Raulito-7) #13

הסופר-קופה הספרדי הוא תואר נחמד. אבל כשמדובר בקלאסיקו, באפשרות להמשיך את חלום עונת ששת התארים ובהתחשב בכך שאנחנו כולה בחודש אוגוסט - ההתייחסות אליו היא אחרת לגמריי. אנחנו קבוצה טובה יותר מברצלונה. אני רוצה לזכות בתואר ולסמן עוד V. אפשר לנצח היום בקאמפ-נואו. כמובן שריאל מדריד לא תהיה פייבוריטית במגרש הזה לעולם, אבל בהחלט אפשר לנצח.
אוי ואבוי אם נראה את ה-B-B-C. מקווה שזידאן ישמור על שיקול דעת נכון. מערך היהלום ייתן לנו שליטה גדולה במרכז השדה וקרבחאל ומרסלו הם כוח התקפי עצום. יהיה מאוד מסקרן לראות את קובא. החיסרון של מודריץ’ מאכזב אבל זה לא סוף העולם. קובא מכדרר בחסד, הוא מהיר וחזק וזה צ’אנס אדיר בשבילו. מצפה לראות את הקבוצה ב-‘מוד קלאסיקו’\באיירן\חצי גמר צ’מפיונס כמו שהחבר’ה פה החלטנו, ומה הכוונה?

זה בסדר לא להסתדר עם מסי. הוא יאמלל כל שחקן באחד על אחד כשהוא בא עם הפנים ואין תשובה לגאון הזה. ומצד שני, צריכים לעשות את הכל. המשחק בברנבאו היה היפקרות עוד הרבה לפני שער הניצחון. מסי הרגיש בנוח מדי. לא הייתה עזרה מעבר לקאסמירו המצוין, שנוטרל בגלל צהוב די מהיר אם אני זוכר נכון. בארסה פחות זוהרת, מהירה ומאיימת מקדימה ללא ניימאר שהוא אגב השחקן שהכי הקשה על קרבחאל לדעתי בחמש השנים שאני רואה אותו בריאל מדריד, אבל אסור להיות שאננים, ריספקט ליריבה. אני רוצה אגרסיביות מואראן, שיסתכל על ראמוס.

אנחנו כובשים כבר 66 משחקים ברציפות, ושלא יגמר לעולם. אבל אני לא רגוע הערב. איסקו צריך לתת עוד עונה כזו כדי שאני אאמין בו לקראת המשחקים האלה מבחינת הת’אכלס. בייל ובנזמה סבירים אבל לא יותר, ושוב נראה שאם לא כריסטיאנו - רק ה-NoventaYRamos זו הדרך שלנו לכבוש. בייל היה קרוב נגד יונייטד אבל היום הוא צריך להבקיע. הלוואי שאסנסיו היה משחק במקומו אבל זה לא יקרה. גם לוקאס אגב היה יכול להיות פיתרון מעניין כאחד משחקני ההתקפה, אבל אחד מטריו ולא שלושה. בנזמה הינדס יחד עם בייל את השער של איסקו ולפעמים הוא לא צפוי עם הדריבל בכנף, הוא בסדר לרוב בקלאסיקוס והוא חשוב עם הגב אל השער, אבל התפקיד שלו זה לכבוש. מאמין שכריסטיאנו יעלה במחצית והוא יגיע למצב שלו, רק נקווה שינצל אותו.

כל היום המוח סביב המשחק, מדמיין תרחישים להערב, צופה בקליפים ישנים, חורש את האינטרנט, וזה כולה סופר-קופה. אבל זה גם קלאסיקו. זהו-זה, הכדורגל חוזר. יונייטד הייתה רק משחק אימון, גביע הטוטו. ואמוס.


(Raulito-7) #14

הערב:: כריסטיאנו משתווה לדי-סטפאנו

לא ברור עדיין האם כריסטיאנו רונאלדו יפתח בהרכב או יעלה מהספסל במחצית. גם אין לדעת אם הוא יבקיע. מה שבטוח, הוא יחווה הערב היסטוריה קטנה-גדולה. כריסטיאנו ירשום את משחקו ה-396 במדי ריאל מדריד, בדיוק כמו דון אלפרדו די-סטפאנו ז"ל. בגרף הבא במארקה נוכל לראות את ההשוואות מכל הכיוונים - מס’ העונות, התארים, השערים והרקורד פן משחק. אין ספק שברגע שכריסטיאנו נחת בברנבאו הוא לא האמין שהשוואה כזו תהיה ריאלית, אבל היום הוא פותח את עונתו התשיעית בקבוצה כשהוא מלך השערים של ריאל מדריד בכל הזמנים.

https://scontent.fhfa2-1.fna.fbcdn.net/v/t31.0-8/20748169_1187664854667860_1916405811294535921_o.jpg?oh=2c74196cdafe4dcc076692c2d47870bd&oe=5A347028

בפברואר 2009 ראול עקף את די-סטפאנו שכעת שליש עם 307 שערים ב-396 משחקים במדי ריאל מדריד. רקורד הכיבושים הנפלא שלו עומד על 0.77 שערים למשחק והוא הגיע למספרים האלה ב-13 עונות. כריסטיאנו לעומתו עם 407 שערים ב-395 משחקים, רקורד של קצת יותר מגול פר משחק(1.03). כמובן שדי-סטפאנו מנצח בגדול בארון התארים, 17:13. הפער נראה זניח וסביר שכריסטיאנו יחלוף על פניו, אבל הדון זכה עם ריאל ב-8 אליפויות לעומת 2 בלבד של כרסטיאנו, וכמובן ב-5 גביעי אירופה רצופים(בעוד כריסטיאנו מתקרב אליו - 3 זכיות בליגת האלופות). כמובן שבאותו הזמן לא התקיימו טורנירים כמו הסופר-קופה הספרדי או האירופי.


(Guy) #15

מרכוס יורנטה מחוץ לסגל למשחק היום. קשה לי מאוד לראות אותו נשאר בקבוצה בסוף הקיץ ובצדק מבחינתו.
צריך גם לזכור שנותרה לו עוד שנה אחת בחוזה. + היו לו תאקלים לא קלים עם זידאן בקסטיליה לפני שנתיים.


(Michael Scofield) #16

היו לו תאקלים לא קלים עם זידאן בקסטיליה לפני שנתיים.

ידוע סביב מה היו התאקלים?
הרושם שלי ממנו הוא די טוב ונראה שהוא בחור רגוע.
שחקנים מסוימים ישבו גם שנה שעברה ביציע מדי פעם והיום הם חלק חשוב בקבוצה - אסנסיו לדוגמא. נראה לי שגם קובא.
אני חושב שאולי זו הדרך של זידאן לגרום לשחקנים צעירים להבין את הדרך עד לשילוב הסופי בקבוצה.
באופן אישי נראה לי קצת מוקדם מדי להסיק מסקנות לגביו, בטח כשהוא האלטרנטיבה הטבעית היחידה לקאסמירו ודי הראה שיש לו כדורגל.


(Guy) #17

ידוע סביב מה היו התאקלים?

זידאן לא אהב את הדרכון שלו :slight_smile:

סתם, כלפי חוץ מדובר בעניין מקצועי. בעונה הראשונה זידאן סיפסל אותו ואפילו הוציא אותו מהסגל לעיתים, ובעונה השניה נתן לו לשחק בקביעות אבל כמה פעמים זה היה כבלם. כשזידאן עבר לאמן את הקבוצה הראשונה, יורנטה חזר להתאמן בקסטיליה למרות שעד אז בניטס הזמין אותו לאימוני הקבוצה הראשונה על בסיס דיי קבוע (וגם נתן לו לשחק פעמיים-שלוש).

הוא שחקן לא רע, אבל אני חושב שזידאן ייבחר בקובא או איסקו במידה וקאסמירו ייעדר, כשמודריץ’/קרוס/קובא בקישור האחורי. יש מצב שהוא אפילו יעדיף לתת לסבאיוס לשחק לפני יורנטה. במצב כזה אין לו סיבה להשאר.


(SantiagoBernabeu) #18

ברצלונה במצב רוח ירוד וזה הזמן להכות בהם. החלון שלנו התחיל בצורה מושלמת, עם פרידות בלתי נמנעות, חלקן אפילו מתבקשות כמו במקרה חאמס וקואנטראו, אבל המשיך בצורה מאוד גרועה כשזידאן עשה פארסה ואחרי שהכריז שאנחנו פחות טובים בלי מוראטה ושחסר חלוץ, הודיע שהוא לא רוצה עוד חלוץ ואמבפה לא בתוכניות, אחרי שכבר היינו בטוחים שהוא חלק מהקבוצה. מבאס, נכון. אבל בכל זאת, כשמסתכלים על מה עבר על ברצלונה, וכשמשווים את איך הם סיימו את העונה לצורה בה אנחנו סיימנו, ואת הסגל שיש להם למה שיש לנו, אנחנו צריכים רק להתעודד.

היום זה הזמן המושלם להתעלות ולהראות קודם כל לעצמינו שהגלגל הסתובב סיבוב מלא. מהקבוצה שהוכתה שוק על ירך לפני מספר שנים בסיום כל עונה ובכל מפגש קלאסיקו, חזרנו להיות הקבוצה הגאה, זאת שזוללת תארים וכולם מפחדים ממנה. וברצלונה הגדולה? שיאה הרחק מאחריה.

אני מאמין שהוא יפתח עם הbbc. איסקו במקום מודריץ’, ושאר ההרכב ידוע ממילא. יש בי עדיין תקווה קטנה שבייל יחזור לעצמו. אם הם שם מאמינים בו אז למה שאני לא אאמין שזה יקרה. אבל זו במקרה הטוב תקווה, אפילו לא אמונה.

אמנם מסי עדיין שם, אבל ניימאר כבר לא. והייתי משלם הרבה כסף לראות את התגובה של דני כשהבין שניימאר כבר לא יהיה בברצלונה. בכל זאת, הורידו ממנו את הקיצוני הכי טוב בעולם, למה שלא יהיה מאושר?! הערב קרבחאל יעלה הרבה יותר להתקפה ויהיה מעניין לראות את התוצאות של זה. בדרך כלל הוא נורא מסוכן בשליש האחרון.

אני מקווה רק שבמידה וננצח זה לא יעיר אותם יותר מדיי. הסייסטה שלהם לא נגמרת שמה בקטלוניה. מצד שני, אולי הם יחשבו שפאוליניו יפתור להם את הבעיות. אז כן, אני רוצה לנצח :slight_smile:


(SantiagoBernabeu) #19

קיילור
מרסלו וראן סרחיו דני
קרוס קסמירו קובא
איסקו
בנזמה בייל

כריסטיאנו על הספסל


(sh4rky) #20

אני היחיד שמתעצבן מזה שריאל משחקת בטורקיז / תכלת / כחול / מה שזה לא יהיה, במקום הלבן המסורתי רק כדי לקדם את המכירות של החולצה השלישית?
זו כמובן לא רק ריאל, יש מגמה מרגיזה לשחק עם החולצה שהכי צריך לקדם במקום עם זו שהכי מתאימה למשחק. הניגוד בין הכחול-רימון של בארסה וצבע לבן הרבה יותר בולט מהניגוד בין כחול-רימון לטורקיז המוזר הזה.