סופרקופה :: יש גביע. מנצחים בקלות 2-0 את בארסה בברנבאו. אסנסיו הפציץ, בנזמה כיכב וכבש

ריאל-מדריד

(Kawa) #61

דעתך לא משנה כל כך כי היה נבדל ברור עם כל הצער.

(Michael Scofield) #62

למרות שלא הראו כמו שצריך את ההילוך החוזר; לדעתי בייל הביא שם עקב ובכך הפך למוסר האחרון, ובמצב כזה כריסטיאנו כבר לא היה בנבדל. אבל אני לא יכול להיות בטוח שהוא באמת נגע.

(Niro) #63

לא מבין את הטענות כלפי הורדת החולצה של רונאלדו:

1. אמרו שהוא לא בכושר אז הוא היה חייב לחשוף את הגוף החטוב כדי שכולם ידעו שהוא חולה נפש שעובד גם
    בחופשה. כמובן שגם השיזוף לא הוזנח, וזאת על מנת להבליט את קווי המתאר של השרירים.
  2. במשחק האחרון בברנבאו אפילו מסי “הילד טוב” הוריד חולצה. אז למה לו מותר ולכריס אסור?
  3. למה לעזאזל לחשוב על הכרטיס הצהוב? זה לא שהוא שחקן הגנה שאמור להיות במצב עדין. זה גם לא שהוא
    מתחזה לפעמים מתוך אינסטינקט. שום סיכוי לצהוב שני.

וברצינות, מבין את האמוציות תו"כ המשחק ולא נוהג לשפוט שחקנים במצבים כאלה, אבל כריסטיאנו עשה שתי פעולות טיפשיות מאוד אפילו בייחס אליו ולדפקות שלו, כפי שצוין פה כבר, הורדת החולצה היא הראשונה והדחיפה של השופט היא השנייה. על ההתחזות אני בכלל לא מדבר משום שלדעתי הייתה דיי גבולית, בטח לא פנדל אבל גם לא צהוב, איבוד שיווי משקל קלאסי. ובלי שום קשר - גול פשוט ענק שלו! כמעט הורדתי חולצה בבית.

קובאצ’יץ’ וקאסמירו היו מצוינים אתמול, כל אחד בתפקידו. קובא לקח את מסי כל עוד היה על המגרש, וביתר שאת כשהאחרון נכנס לרחבה. זה היה מאוד בולט לעין. קאסמירו התפנה לטפל בשאר, וזה עבד - היחידים שאיכשהו הצליחו לעשות לנו צרות הם סוארז וקצת אינייסטה. תוכנית משחק מצוינת.

ניכר היה ששתי הקבוצות לא בכושר שיא - משחק דיי מבולגן ומהיר מצד לצד. נחמד לצופים נייטרלים, פחות לנו. ההגנות היו בינוניות. לא מסכים בעליל עם מי שטוען שבארסה הייתה טובה יותר אתמול, הרגשתי שריאל מגנה יחסית טוב, ויכולה להבקיע דיי בקלות. פרט לכמה דקות במחצית השניה כשמסי שתה מיץ סופר-על המשחק היה בשליטה מלאה שלנו.

על אסנסיו כבר נגמרו לי מזמן המילים. מדהים כמה שהוא טוב.
נכון להיום השחקן עם הדריבל הכי קרוב למסי משחק אצלינו וקוראים לו איסקו. היה מדהים לראות אותו אתמול משחק על כל המגרש ודורש את הכדור בכל מצב. זיזו אומר שהוא מאושר בשבילו כי הוא מתפתח, בהחלט רואים את זה - זו לא קלישאה. העונה הזו חייבת להיות עונת הפריצה שלו בכל המובנים.

(HJKL) #64

קודם כל שמישהו בבקשה יארגן איזה לקט של פיקה מאתמול. חוץ מהגולים היה עוד פעמיים שהוא אכל דשא. עבר על הבחור יום קשה במשרד :slight_smile:

בהסתכלות למפגשים הבאים העונה, כמובן שגם לנו יש מקום לשיפור - 20 הדקות שהם ישבו לנו על השער נבעו לא-מעט מחוסר חדות ואיבודי כדור מוזרים שלנו, מסוג הדברים שעם מודריץ׳ על המגרש ושחקנים חדים יותר וזה נגמר הרבה לפני כן.

בכל מקרה, לא משנה מה יקרה בהמשך העונה, ברצלונה ישחקו יותר טוב. דאולופאו נתן אתמול כזה משחק פח שזה לא ייאמן. מבין כל התחלואים שלהם זה מה שהכי בלט לי מול העיניים - חוסר האמון וחוסר השיתוף פעולה בינו לבין סווארז הקשה במיוחד על סווארז שפשוט לא היה לו עם מי לשחק. כנראה שדאולופאו הוא לא הכישרון הכי גדול אי פעם, אבל לתת פס כל שחקן מסוגל*, וקצת שיתוף פעולה בהתקפה לפחות ישחרר להם קצת את סווארז. (וכל זה בהנחה שאיכשהו דמבלה לא ינחת שם)

*-חוץ מרונאלדו. נשבע לכם שמתישהו לפני שנה רונאלדו עשה עסקה עם השטן, 90% מהטאצ׳ים שלו בכדור הם רעים עד זוועה, וכל 1 מתוך 10 הוא פאקינג מדהים.

(gilam) #65

אני שנים עוקב אחרי הפורום.
כתבתי כמה תגובות שנמחקו אז לא ניסיתי להגיב שוב.

*קראתי את רוב התגובות, מוזר לי שאף אחד לא דיבר על הדומננטיות שלנו.
נכון היה משחק מבולגן. התחלנו עם 2 שחקנים פחות בהתקפה וגם ברצלונה
בדקות מסוימות “תקפה” בגלים, אבל זה הרגיש לי אישית משחק כל כך קל.
היו לנו קלאסיקו בתוצאות הרבה יותר גבוהות, אבל אחד כזה שברצלונה תלויה ברצון
ובריכוז של השחקנים שלנו? ומבוטלת לחלוטין מול הקישור שלנו, אישית אני לא זוכר.
זה הרגיש לי כמו מלאגה מחוזקת במסי, כל עוד השחקנים לא יזלזלו יהיה בסדר.

*קרוס: יש הרבה מצטיינים אתמול, ולא קרוס הוא לא הבולט בהם.
אבל היכולת שלו להתאים את עצמו לקשרים שמשחקים לידו, אם זה מודריץ’
איסקו, חאמס, קובא, ועוד ופשוט לתת לנו מה שצריך כדי שהשלם יעלה על סך חלקיו
מדהים אותי. היכולת שלו לקרוא את המשחק ולעמוד איפה שצריך אותו, הגנה והתקפה
זה משהו שאי אפשר ללמד.
אני יודע שהוא לא פופולרי פה, אבל הבחור בגיל 25 כבר זכה בכל תואר אפשרי ברמת
קבוצות ונבחרות, הוא זכה כשחקן דומיננטי ובאנקר בהרכב.
הוא עשה את הדברים האלו לא אצל מאמן אחד ולא שתיים, כל המאמנים מהשורה הראשונה
כולם התחילו את בניית הקישור שלהם שהוא הראשון להיבחר.
מדובר בשחקן שקרוב ל90 אחוז מההחלטות שלו הם בינגו, ומבחינתי זה רק לשבת ולהנות
ממנו כל עוד הוא אצלנו.

(Niro) #66

קרוס שחקן כדורגל טוב מאוד. יש לו יכולות מצוינות והוא מבין טוב את המשחק - אבל גם אתמול, כמו בכל משחק, היו מקרים שהוא זרק זין עצום על ההגנה - גם כשהוא רואה את ראקיטיץ’ מתקדם עם הכדור, באין מפריע, עם הפנים לשער ליד הרחבה הוא פשוט לא ידפוק ספרינט כדי להקשות עליו. הוא לא מתלכלך מספיק והחשיבה שלו היא ש"יהיה בסדר, האחרים כבר יסתדרו". המיקום שלו לא רע, אבל כשקורה משהו שמצריך עימות פיזי או שליחת רגל חזקה הוא בד"כ נמנע מכך, וזה יכול להטריף. כדורגל זה לא רק התקפה והמשחק לא משוחק רק כשהכדור אצלינו.

(Guy) #67

התפרסם היום בAS טור של העיתונאי המוערך גילאם באלאג’ על קרוס.

הוא אומר בגדול שקרוס לא מהיר, לא חזק, לא מחלץ כדורים ובלתי נראה/מורגש. הוא משווה את זה להסוואה של בעלי חיים. אז:

1. אני מעדיף את הגישה הזאת לפאר את תרומתו של קרוס על פני להמציא דברים שהוא בפירוש לא עושה כפי שנכתב פה בעונה שעברה.
  2. לא מסכים איתה כמובן. כשמסתכלים על מה שאיסקו וקאסמירו עושים, אני באמת לא חושב שאפשר להשוות בין היכולות והתרומה שלהם לתרומה של קרוס, עם כל הכבוד לקריירה המוצלחת שלו. איסקו יכול לעשות את כל מה שקרוס עושה + מאה קילו של כישרון, גולים ואפילו מחוייבות הגנתית וחילוצי כדור. אתמול קרוס היה חסר משמעות על המגרש בעיניי, הוא נראה כמו בנזמה רק מאחורה.

שימו את מודריץ’ אתמול במקום קרוס וזה עולם אחר. וגם מודריץ’ תורם פחות מקאסמירו ואיסקו.

(Osho) #68

בטוח שאוהדי היריבות יצחקו אבל בכל פעם מחדש אני מוצא את עצמי מרייר סלאש מאונן על השניים הללו.
ההגנה אף פעם לא הייתה מושלמת, קרבאחל לא בכושר, ההתקפה בתחת (גם רונאלדו) ואיסקו ואסנסיו זה הכל.

בעננים

(Niro) #69

שימו לב למקומות של מסי וקובא, כמעט על הסנטימטר. זה מדהים. קובא קצת מאחורי קאסמירו למי שמפספס.

הנה מפת החום:

קורלציה מטורפת. לאף אחד חוץ משניהם ובוסקטס, אגב, אין נוכחות כ"כ דומיננטית במרכז השדה.

גיא, לעולם לא נסכים לגבי זה. קרוס כן תורם, ולדעתי ההשוואה לבנזמה לא נכונה. בנזמה נכשל כמעט בכל הפעולות שהוא עושה בתור חלוץ, קרוס מצליח בפעולות שלו כקשר. יש לו את החסרונות שלו כמובן, ואני מסכים איתך שמודריץ’ במקומו אתמול היה משדרג אותנו פלאים, אבל הוא לא שחקן רע. מספיק לראות איך הוא משחרר המון פעמים את מרסלו לרוץ למעלה ובא לתפוס את העמדה שלו כעמדת מוצא כשאנחנו תוקפים. לגבי מודריץ’ אתה בכלל פושע - התרומה שלו מטורפת גם כשהוא גרוע. הסגירות שלו על נתיבי מסירה הם ביי פאר הכי טובות בקבוצה יחד עם דני וקאסמירו. את ניהול המשחק שלו אני לא מחליף באף שחקן בעולם היום (תמיד כשאני אומר את זה צריך לסייג, כי מסי) - בטח לא איסקו לו יש הרבה מה ללמוד עדיין.

אגב, איסקו לא יכול לעשות את כל מה שקרוס עושה. המסירה של קרוס על שלל סוגיה>>>>המסירה של איסקו.

(matanel1) #70

יש הבדל בין להחזיק משחקן לבין לאהוב שחקן. לגבי איסקו - אני גם מחזיק וגם אוהב אותו. מחזיק ממנו כי הוא מפוצץ בכישרון ואוהב אותו כי הוא אחד השחקנים הכי מחויבים שיש לנו. שחקנים עם שליש מהכישרון שלו (חאמס) עושים טובה כשהם רודפים אחרי מישהו. אותו דבר מודריץ’ ואותו דבר קובאצ’יץ’. שניהם מפוצצים בכישרון ובנוסף יודעים לעשות גם עבודה שחורה. קרוס לצערי יותר זרקן.

דרך אגב, האם מישהו יכול ליצור גיף של החילוץ המרשים של קובאצ’יץ’ ממסי?

(whykds) #71
  • העובדה שקרוס לפעמים זורק בהגנה מחרפנת
  • לזכותו שהוא השתפר במובן הזה
  • התפקיד שלו שונה משל הקשרים האחרים. זה לא רק היכולות של השחקן אלא מה הוא אמור לעשות על המגרש. מי שלא רואה את זה עד עכשיו כבר כנראה לא יסכים על זה לעולם. קרוס הוא סוג של רובוט שכמעט ולא עושה טעויות. מצד שני הרבה ממה שהוא עושה זה אפור, לכן אוהדים נוטים לא להחזיק ממנו.
  • מודריץ׳ יותר אנכי מקרוס ומקובאציץ׳ וחסרונו בהחלט הורגש אתמול.
  • יש לי הרבה ציפיות מקובא, אבל לא חושב שהוא יגיע לרמה של מודריץ׳ אי פעם (רף גבוה מאד, אולי הטוב בעולם בעמדתו).

(Guy) #72

בסיס כל הויכוח הוא מה הפעולות הנדרשות ממנו וממודריץ’ כקשרים, ומה חשיבות הפעולות האלה להשגת ניצחון במשחק.

אם מורידים ממנו עבודת הגנה ולא מצפים ממנו לתרומה ישירה ליצירת מצבים והבקעת שערים פשוט לא נישאר הרבה. אני אוהב ניתוחי כדורגל מחוכמים אבל לפעמים מה שהעין לא רואה בבירור - לא קיים.

אני חושב שהרבה פעמים מה שקורה עם שחקנים כמוהו, בדומה לבנזמה, הוא שקשה לקבל את זה שהם שחקני הרכב בקבוצות הטובות והמצליחות בעולם בלי הסבר מניח את הדעת. אז מגרדים תרומה בכח, ככה זה מרגיש לי. מנסים להפוך את הקורלציה לסיבתיות: אם קרוס באנקר בהרכב של כל המאמנים והקבוצות אז הוא כנראה גורם משמעותי לכך שהן מצליחות. בעיניי הוא ממש לא ואני יודע שאני בדעת מיעוט. הוא מהשחקנים המובלים ולא המובילים למרות שהתפקיד שלו הוא בקודש הקודשים של הכדורגל המודרני - מרכז המגרש (בעיניי גם זה לא נכון). רואים את זה במעט המשחקים שבהם קרוס לא נמצא, כמו גם עם מודריץ’. ההעדרות שלהם לא מאוד משנה.

(Niro) #73

לכן אני טוען שההכללה של קרוס ושל מודריץ’ באותה קטגוריה היא פשע. מודריץ’ עושה הגנה הרבה הרבה יותר טוב מקרוס ומרוב שחקני הסגל, והתרומה שלו להתקפה הרבה יותר ישירה בזמן האחרון. גם הדריבל שלו זה משהו שפשוט אי אפשר לא להביא בחשבון.

על קרוס אני מוכן להתווכח וגם להסכים עם רוב מה שכתבת, עם סייגים קטנים, אבל מודריץ’ הוא אופרה אחרת. הוא מה שעושה את ההבדל. העבודה האדירה של קובאצ’יץ’ רק ממחישה, לתפיסתי, את התפקיד הסופר משמעותי של מודריץ’ במערך. ההיעדרות של מודריץ’ פחות קריטית כרגע כי יש לנו שחקני על גם על הספסל. ההיעדרות של קרוס באמת לא קריטית, אפילו להיפך ברוב המקרים.

שלא יהיו אי הבנות - קובא חייב לפתוח בהרכב כבר היום על חשבון קרוס מבחינתי. גם סבאיוס יכול לקפוץ מעליו בהיררכיה בפוטנציה. שניהם שחקנים טובים מקרוס.

(Guy) #74

גם אני כתבתי שמודריץ’ במקום קרוס אתמול זה עולם אחר.
כל אחד מהם מוערך יתר על המידה ברמתו :slight_smile:

(Niro) #75

הלוואי ששניהם ימשיכו להיות מוערכים בדיוק כמו שהם מוערכים היום, רק שמודריץ’ יישאר איתנו עד שיגיע לשיבה טובה וקרוס יעזוב וימשיך לפתוח בקבוצה אחרת עם עוד מאמן מהטופ העולמי שיתן בו אמון עיוור. קונה מצב כזה אתמול.

(matanel1) #76

אני חושב על שני משחקים רציניים שמראים את היכולות האינסופיות של מודריץ’ ולמה לדעתי לא רק שהוא לא אוברייטד, אלא שעם כל ההתלהבות ממנו הוא עדיין אנדרייטד.

הראשון מול ברצלונה שנה שעברה. הבחור עם מחצית ראשונה מהגדולות שאני זוכר של קשר אי פעם. חטיפות, מסירות מפתח, עמידה נכונה ובעיקר ריווח של המשחק. משחק שהביא לידי ביטוי את יכולותיו המקצועיות.

המשחק השני היה מול אתלטיקו שנה שעברה בגומלין באלופות. ולדעתי זאת דוגמה יותר טובה מהראשונה. למה? כי בשונה מהמשחק הראשון היא גם מראה את יכולותיו המנטליות. ריאל מדריד בפיגור 2-0 כשהקלדרון גועש. השחקנים שלנו לא הגיעו למשחק ונראים מבוהלים. מודריץ’ מחליט לקחת את המשחק על עצמו וסוחף אחריו את כל הקבוצה לחזרה למשחק. זה לצערי לא נכנס לסטטיסטיקה.

מי שנזכר בסוף המשחק ועד היום זה בנזמה עם המהלך הנפלא שלו ואיסקו עם השער. ועל זה מה נאמר?
מה שאמר הפילוסוף הצרפתי ברנאר משארטר: “אנו כננסים היושבים על כתפי ענקים, שיכולים אנו לראות דברים רבים יותר ורחוקים יותר מאשר הם, לא דווקא בשל חדות ראייתנו או חוסן גופנו אלא משום שאנו נישאים ומרוממים לגובה על ידי גודלם הענקי”

ומובן המשל ומובן הנמשל.

(Guy) #77

למודריץ’ היו משחקים גדולים, היתרונות שלו באים לידי ביטוי במיוחד מול יריבות חזקות, וכשהוא בשיאו ביום נתון הוא באמת ענק. אבל ביום ממוצע שלו הוא לא נותן מחצית כמו בקלאסיקו בעונה שעברה, לא משחק בתפקיד הקשר האחורי ולא נדרש לעבודת הגנה כמו באותו יום. ב90 אחוז מהמשחקים קשר 50/50 בריאל מדריד צריך לייצר מצבי הבקעה ובזה לוקה לוקה בחסר. לא יודע מה הסיבה כי יש לו דריבל, מסירה ואפילו בעיטה. אולי חוסר דימיון.

ובמעבר חד: כריסטיאנו כצפוי מורחק לחמישה משחקים. אחד על ההרחקה, אותו הוא ירצה ביום רביעי, ועוד ארבעה על הדחיפה. יחמיץ את לה קורוניה, ולנסיה, לבאנטה וסוסיאדד. באמצע גם יש פגרת נבחרות. נתראה עוד חודש וחצי אחרי שהשיזוף כבר ייחלש…

(gilam) #78

להגנת לוקה יאמר, יש לנו שלישית התקפה אנמית מאוד.
זה 3 שחקנים שהחליטו [השתפר אצל זיזו ועדין] שהתפקיד שלהם זה לעמוד על קו ההגנה
לראות מי מהם יקבל את הכדור ולנסות להבקיע.
היו תקופות שגם חאמס הרגיש שתפקידו לעמוד איתם, אז זה בכלל היה מביך לצפייה.

אתמול קובא השכיח את לוקה, הבן אדם נתן משחק הגנה שלא ראיתי הרבה זמן.
הוא שיתק את מסי כמעט לגמרי, בלי לשחק מלוכלך, בלי לשבור לו את הרגליים,
ובלי שזה יגרום לקובה לא לבוא לידי ביטוי בהנעת הכדור שלנו, ובהוצאת הקבוצה קדימה.
נכון לא הברקנו התקפית, אבל זה יותר אשמה של בייל ובנזמה שעשו תחרות מי יותר חסר תועלת.

(7Number7) #80

גם על זה מסי היה אמור להיות מורחק.
אין לי טענות לא לצהוב הראשון עקב הורדת חולצה, וכמובן בשום אופן לא רואה את הנפילה של רונאלדו כהתחזות (איבוד שיווי משקל לגיטימי), אך אני כן בעד הרחקת שחקנים שדוחפים את השופט, גם אם דחיפה קטנה כמו של כריס (וזו של מסי בתמונה).

ברור לי שכריס בלהט המשחק “ליטף” (יותר מאשר דחף) את השופט, אבל לדעתי אסור לשום שחקן כדורגל לגעת בשופט. צריכים להיות חוקים מאוד מאוד ברורים בעניין. אולי אני קצת מגזים, אבל בגלל שמעמד השופט “הציבורי” לא ניתן להשוואה בכלל לעומת כוכב, אסור לתת לשחקן לנצל את המעמד הזה לרעה. אולי כרסטיאנו בסיטואציה הזו לא “התנשא” על השופט, אבל שחקנים מפונקים מקבוצת אמצע טבלה באנגליה יכול לקחת את זה כדוגמה שהכל מותר.

כמובן שהכל נתון לשקול דעת של השופט.

(Raulito-7) #82

כותרות העיתונים הבוקר: ההשעייה של כריסטיאנו וגם - אסנסיו מאיים על בייל ובנזמה

בתקשורת הספרדית התעסקו בעיקר בהשעייה של כריסטיאנו רונאלדו אבל לא רק. ה-AS שוב מעמיד את בייל ובנזמה על המוקד, יאללה - אסנסיו להרכב!

שער המארקה::

‘התחלות רעות’: שער העיתון מחולק לשלושה. כריסטיאנו הורחק לחמישה משחקים - ארבעה משחקי ליגה וכמובן הגומלין נגד בארסה בברנבאו| סוארס - עשה הצגה מארץ ההצגות ובאנגליה היה מורחק ע"י צילומי הטלויזיה| השיפוט - דה-בורגוס גנב את ההצגה ונפל בכל ההחלטות הקשות. לא כך רצו בהתאחדות לפתוח את העונה.

באתר העלו כתבה מרתקת לפיה האוהדים מתחננים מפגן תמיכה בכריסטיאנו בדקה השביעית, ואתם זוכרים מהי המסורת של הברנבאו בדקה השביעית - השיר חואניטו מארוויה, חואניטו הנפלא| באתר גם הלכו ובדקו את ההיסטוריה של כריסטיאנו יהחמיץ 15 משחקים במדי ריאל מדריד בגלל השעיות שונות מאז הגיע. בעונת הבכורה הוא ספג צהוב שני נגד אלמריה. כעבור חודש הורחק נגד מאלגה ונעדר לשני משחקים(אדום ישיר). כריסטיאנו הורחק גם בגמר גביע המלך בעונה האחרונה של מוריניו, הגמר נגד אתלטיקו בברנבאו במשחק בו כבש. בעונת הדסימה הוא הורחק נגד בילבאו אחרי שערורייה מצד איטורלדה גונזאלס - הרחקה ל-3 משחקים, וזכור גם האדום שלו ב-2014/15 נגד קורדובה, הפעם האחרונה, אחרי שדחף את המגן קרספו. הוא הורחק לשני משחקים.

שער ה-AS::

‘הדחיפה החוצה - מאוד יקרה’| כריסטיאנו נענש ע"י ההתאחדות הספרדית בחמישה משחקי השעייה משום שדחף את השופט. ריאל מדריד כמובן תערער ל-TAD.

בנזמה ובייל תחת זכוכית מגדלת. שניהם לא כבשו בכל משחקי ההכנה וגם במשחקים נגד יונייטד ובארסה, סה"כ 719 דקות. בייל בישל את השער של איסקו נגד יונייטד וגם בעט למשקוף ובקלאסיקו היה קרוב לכיבוש, אבל רק כמעט. בנזמה גם כן לא היה חד. שניהם בעטו יחד רק פעמיים לשער לאורך המשחק. נכתב שכריסטיאנו, עם חמישה אימונים בלבד בקבוצה, שוב עשה את העבודה לבדו ושאסנסיו שעלה מהספסל מתחיל ללחוץ אותם לעבר הפינה ולזידאן לא נותר לקבל החלטה חשובה לקראת הגומלין. האמת שמאז תחילת הקיץ בעיתון מנסים להפעיל לחץ מסוים על זידאן. ‘זה צירוף מקרים שהם לא כבשו’ אמר זידאן אחרי משחק ההכנה האחרון נגד כוכבי ה-MLS, אך עובדה שלא. בנזמה עצמו לא כבש הרבה בעונה שעברה ולא מצא את הרשת נגד אף קבוצה גדולה באמת - לא בדרבי, לא בקלאסיקו, לא נגד באיירן, לא נגד יובה. הוא כבש רק נגד דורטמונד ונאפולי.

כהמשך ישיר, נכתב שאסנסיו ‘עוצר’ את ה-B-B-C ושההערכה אליו במועדון הולכת וגדלה מיום ליום. בקרוב יאריך חוזה ותג המחיר שלו ירקיע שחקים, עד ל-500 מיליון יורו, בין היתר בגלל האיום של פאריס לאחר העברת ניימאר. נכתב שאסנסיו חזר מאליפות אירופהU21 עם נבחרת ספרד בה שיחק מצוין ולא עצר לרגע, המשיך מאותו מקום של עונת הבכורה שלו. רק כריסטיאנו כבש יותר ממנו בעונה שעברה ביחס לשערים פר דקות משחק. הוא שיחק 1757 דקות בלבד ב-40 משחקים. הוא כבש עשרה שערים, אחד לכל 197 דקות. כריסטיאנו כבש כל 97 דקות. בנזמה עם 19 שערים ב-3412 דקות(אחד כל 179 דק), בייל עם 9 שערים ב-2101 דקות(אחד לכל 233 דקות).

כריסטיאנו - הסיוט של פיקה. באתר העלו סרטון וידאו נחמד על כל המצ’אפים בין השניים וההצלחות הגדולות של הפורטוגלי. הוא כבש באחד על אחד מולו ברבע גמר גביע המלך בברנבאו ב-2012 וכעבור שנה פיקה הכשיל אותו בקאמפ-נואו בגומלין חצי גמר הגביע וגרם לפנדל. אהה, כן, וב-2012 כריסטיאנו הערים על פיקה עם העקב בתרגיל עקב מזהיר בסופר-קופה ב-2012.

ב-AS כתבו טור דיעה מרתק על די-סטפאנו וכריסטיאנו רונאלדו - ‘מתוך אלה המעטים’. הכתב הקטור מרטינס נזהר בלשונו ואומר - ‘חלילה שאני אשווה בין כריסטיאנו רונאלדו לדי-סטפאנו’, אבל כמובן שמדובר בשתי דמויות עצומות בהיסטוריה של ריאל מדריד. ‘אחד שינה את ההיסטוריה של ריאל מדריד בשנות ה-50 - והשני שומר על כך בימינו אנו’. הטור היה מתוכנן לאור העובדה שכריסטיאנו השווה את מס’ המשחקים של הדון, והשער בקאמפ-נואו היה אירוע מושלם. שני קראקים שיזכרו בהיסטוריה לעד.

והגומלין: ב-AS נחרצים שמודריץ’ יחזור מהשעייה היישר להרכב ע"ח קובא שהיה מצוין אך הוא סובל מעומס והתכווצויות והמטרה היא לתת לו לנוח. עוד נכתב שבשלב התוצאה המצוינת שמעמידה את ריאל מדריד בעמדה ברורה לזכייה, ייתכן ונראה רוטציות קלות. דיבורים חזרים על תיאו הרננדס להרכב ואולי על נאצ’ו במרכז ההגנה. סביר להניח שנראה חילופים במחצית, אם לא קודם. אהה, וכן, גם שמו של אסנסיו עלה.