מחזור 20 בפרמייר ליג :: אותה מנגינה, תיקו 2-2 מול ברנלי בבית

מנצ’סטר-יונייטד

#1

אחרי ההדחה מגביע הליגה וה-2:2 הדרמטי בלסטר, יונייטד רוצה להתאושש מול ברנלי השביעית. מבחינת נתונים יבשים, השדים האדומים מובילים ביתרון מובהק כאשר ספטמבר, 1962 זו הפעם האחרונה שהם הפסידו בבית לברנלי.

אך כמו בכל משחק, לא הייתי ממהר לחגוג. העונה הזו כבר הניבה לנו כמה רגעים מוזרים וקצת קשה לדעת מה יהיה במשחק הזה. מוריניו, פגש פעמיים את ברנלי, כמאמן צ׳לסי: משחק ראשון הסתיים תיקו 0-0 והמשחק השני הסתיים ב1-1, שני המשחקים נגמרו עם עשרה שחקנים בצד של צ׳לסי.


הרכב יונייטד

הרכב ברנלי

ספסלים


(Red_Devil #11) #2

“זוזה זוזה תישאר, תהרוס אותם יותר”.

אם לא הייתי אוהד יונייטד, זה מה שהייתי שר.
התנהלות מצחיקה של מוריניו שהיום אמנם לא אשם בזה שהשחקנים שלו מקבלים את ההחלטות הכי הזויות במקום פשוט לחפש לאיים על השער ולנצח את המשחק.
הוא כן אשם בהרכבת הרכב “פיפא” דמיוני הכולל שחקנים כמו זלאטן ולוקאקו על אותה עמדה, הזזת מאטיץ’ וההשבתה הכוללת של פוגבה במחצית השנייה. אם יש איזשהו שחקן שיכול לייצר משהו מעניין זה רק פוגבה, אבל הוא נעלם כליל במחצית השנייה עם השינוי הטקטי של מוריניו.

על מה ולמה קיבל מרקוס ראשפורד את חולצת ההרכב היום? על איבוד הנק’ שרשום על שמו בשבת האחרונה? לינגארד שעשה פעולה נכונה והחמיץ שילם את המחיר וכמו שראינו הוא היחיד כרגע שמסוגל לתת גול אצלנו. ראשפורד מראה כל כך הרבה אנוכיות במשחק שלו ונראה שעם כל הפוטנציאל שיש לו להפוך לשחקן טופ קלאס, קבלת ההחלטות והאופי שלו (אם לא ישתנה) יובילו אותו להיות לעוד מקסימום לואיס נאני.

שמישהו יגיד לא מסכמים עונה בדצמבר. כמו שאמרתם בנובמבר ואוקטובר. סיטי תהיה אלופה בזכות. היא תאבד נקודות, עוד הרבה היא תאבד, אבל אין אף קבוצה שתצליח לייצר רצף כזה כדי באמת לאיים עליה. ואם מישהו חשב שזו תהיה יונייטד, אני התרעתי כבר לפני חודשיים וחצי שכל עוד העאלק ‘‘שיטה’’ הזו תמשיך, אין סיכוי שזה יקרה.

היום זה היה משחק יונייטד שהזכיר טיפה את פעם. 2 עקיצות ושליטה מוחלטת שלנו. אבל מישהו זוכר מאז ה2-1 איום ממשי על השער? פשוט כלום. שליטה אופטית עם הגבהות מדי פעם מהצדדים. לא באמת איימנו. וגם שער השיוויון נו… עדיף גרם מזל מקילו שכל. לא באמת ישבנו להם על השער. החזקנו את הכדור. לא מעבר.

ומילה אחרונה על מיקיטריאן. ברור לי שסבל ממה שמוריניו עשה לו. אנחנו לא נמצאים שם כדי לדעת מי צודק. אבל בחייאת רבאק, שביתה איטלקית, לא במנצ’סטר יונייטד. חפש קבוצה אחרת לעשות עליה את הפוזות האלה. מאחל בהצלחה בקבוצה החדשה, לך והלוואי גם למאמן שלך.


#3

ויש תירוץ חדש הפעם, כי פוגבה כבר חזר. יונייטד קבוצה בבנייה, וסיטי קונה שחקני הגנה במחיר של חלוצים.


(Shusaku) #4

מוריניו תמיד היה דמגוג, אבל להתחיל לבכות על רכש זה כבר שובר שיאים.

סיטי הוציאו 40 מליון ליש"ט יותר בחלון האחרון, אבל קנו 2 שחקנים יותר. כלומר ה200 מליון של סיטי התחלקו על 5 שחקנים (ממוצע של 40 מליון לשחקן) בניגוד ל160 מליון של יונייטד שהלכו על 3 שחקנים (ממוצע של 53 מליון לשחקן)

השחקנים שסיטי קנו, בניגוד למוריניו, היו בעיקר שחקני הגנה. בזה הוא צודק. אבל כשהשחקנים שנקנו בסיטי עושים יותר התקפה מהשחקנים שיונייטד קנו, אז משהו דפוק בעמדת המאמן.

גם בקיץ שעבר מוריניו הוציא 146 מליון על 3 שחקנים, בעוד סיטי הוציאו 140 מליון על 7 שחקנים (פלוס 27 על חסוס בחלון של ינואר, אבל זה לא שמוריניו לא יכל לקנות שחקנים באותו חלון…). אני לא זוכר שמוריניו התלונן על רכש. הוא פשוט השתמש בתירוץ העונה הראשונה שלו. הוא רגיל לבנות על תירוצים, דמגוגיות והרבה מזל.


#5

מוריניו דמגוג אבל גווארדיולה אכן קיבל תקציב שחקנים בלתי מוגבל, בניגוד לפורטוגלי .

לא ראיתי את המשחק היום, אבל כן ראיתי את כל המשחקים האחרונים של יונייטד, ואני חושב שלוקאקו חייב לשבת על הספסל כמה משחקים .

הבלגי לא מצליח להשתלב במשחק ההתקפה של יונייטד, והשערים האחרונים שלו הגיעו בזכות היתרון הפיסי שלו ולא בשטף המשחק .

עד לסיום העונה יש 4 מטרות ריאליות :

  1. להגיע לחצי גמר ליגת האלופות .
  2. לסיים במקום ה 2 בליגה האנגלית .
  3. להגיע לגמר הגביע האנגלי .
  4. לשנות את סגנון המשחק ההגנתי והאפור, ולייצר משחק התקפי אפקטיבי .

את מוריניו לא עומד במטרות אלו, צריך להיפרד ממנו בסיום העונה, וזה במידה ויונייטד תצליח להחתים את 2 המאמנים הרלוונטיים היחידים שיכולים להוות שידרוג על פני מוריניו :
זידאן והמאמן הפורטוגלי של מונאקו… שאר המאמנים המובילים אין סיכוי שיונייטד תצליח להחתים אותם .


(Shusaku) #6

אם יונייטד לא תחטוף תבוסה ברבע גמר ליגת אלופות, ותעוף בצורה מכובדת הם צריכים להגיד תודה. זה ריאלי זה?

יונייטד לא נמצאת ברמה של הטופ של אירופה, נכון להיום, ולמעשה היא מאוד רחוקה משם.

תקציב השחקנים הבלתי מוגבל של פפ מסתכם ב60 מליון לישט יותר מיונייטד. ההבדל הוא לא הכסף, אלא מה אתה עושה עם הכסף. בעוד מוריניו רכש 6 שחקנים בשנה וחצי האחרונות (וצירף עוד 2 בהעברה חופשית), פפ רכש לא פחות מ12 שחקנים. פי 2!

מה עם צ’לסי שרכשה השנה שחקנים ב185 מליון אירו ואשתקד שחקנים ב120 מליון אירו? אותו סכום כמו היונייטד.

רק שצ’לסי רכשה בסכום הזה 9 שחקנים שונים (והתנהלות חכמה עם עוד 5 שחקנים חופשיים).

בממוצע, כל שחקן של יונייטד עלה 50 מליון לישט, אצל צ’לסי זה 34 מליון לישט ואצל סיטי רק 30 מליון לישט לשחקן.

זו נקודה למחשבה.


(harozim) #7

הסגל הראשוני של סיטי היה טוב בהרבה משל יונייטד כששניהם הגיעו.


(ע1ז) #8

שטויות במיץ. כל מאמן היה מקווה לקבל סגל כמו של יונייטד.
האמת היא שמוריניו לא יודע איך לעבוד עם הסגל על התקפה, וכל מי שרואה משחקים של יונייטד יכול לראות את זה.
מזל שג’סי באמת מפתיע לטובה והוא נקודת האור שלנו במשחקים האחרונים.


(harozim) #9

למה אתה מגיב ככה?

לא כל מאמן. הסגל של סיטי יותר טוב. גם לפני שהגיעו פפ ומוריניו וגם היום.

נכון. הכל בהתקפה נראה די מקרי.


(ע1ז) #10

מצטער, אולי לא הובנתי נכון. השטויות במיץ מכוון למה שמוריניו אמר.
ברור שהסגל של סיטי טוב, סגל טיפוסי של פפ שראינו קבוצות גדולות שבנה בבאיירן ובארסה, אבל זה לא אומר שהסגל שלנו לא טוב מאוד.
הרבה כישרון שפשוט לא מתחבר, נטו בגלל המאמן.


#11

עם כל הרכש שפפ עשה העונה, מי מהם באמת מהווה פקטור? אדרסון ו-ווקר. זהו.
האם שני השחקנים האלו, לבדם, שווים את השיפור בסיטי העונה? התשובה ברורה.
האם הסגל הקיים של סיטי שווה 16 נק’ פער מיונייטד? התשובה ברורה.
פפ שיפר את הקיים, פפ בנה קבוצת כדורגל, שלא יודעת להגן או לתקוף - אלא יודעת לשחק כדורגל. ובכדורגל של פפ, אין הפרדה בין הגנה להתקפה, פשוט אין.

מדברים על יאנג ו-ולנסיה. בסדר. אבל מי המגן השמאלי של סיטי? דלף - קשר אנגלי, אחורי, אפור ובינוני. וגם איתו - סיטי משחקת כדורגל, סיטי מנצחת.

עכשיו, אני באמת לא סובל את ההשוואות האלה לפפ וסיטי, אבל מה לעשות - מוריניו הביא את זה על עצמו עם הראיונות המביכים שלו. פעם זה השופט, פעם זה ההחטאות, פעם זה הפציעות (בייחוד פוגבה), פעם זה הרכש של סיטי - אף פעם זה לא מוריניו. השלב הבא יהיה תקיפת השחקנים.

מוריניו פמפם במשך חודשים, כי בלעדיי פוגבה אנחנו חצי קבוצה וכשהוא יחזור ניראה אחרת (או משהו בסגנון). האמת, שגם אני גם האמנתי בחשיבותו של פוגבה, אבל מעולם לא סברתי - כמו שמוריניו רצה שנחשוב - שהוא הסיבה לאיך שאנחנו נראים.
והנה - פוגבה חזר - והכדורגל אותו כדורגל. והכדורגל ימשיך להיראות רע, גם אם יבוא רכש שאין ספק שאנחנו זקוקים לו.

עכשיו, לגבי המשחק:

  1. לא מבין למה היה צריך לשחק גם עם מאטה וגם עם מיקי. הדבר הכריח את פוגבה לשחק את הקשר האחורי - ובכך הוא היה רחוק מהשער בדקות שהיינו צריכים אותו הרבה יותר קרוב.
  2. לא מבין למה במשך כל המחצית השנייה רק לינגארד ולוקאקו היו בתוך הרחבה. זהו. הואיל ויונייטד בחרה לתת קרוסים כל המחצית השנייה, היה מצופה שהיא תשלח לתוך הרחבה יותר שחקנים. זה לא קרה.
  3. לוקאקו; אמרתי את דעתי עליו כבר בקיץ. אבל לאחרונה שמתי לב לדבר שמאוד מציק לי. שימו לב שבתוך הרחבה הוא כמעט ולא עושה תנועה. הוא נעמד בנקודה מסוימת בתוך הרחבה ומקווה שהקרוס יגיע בדיוק אליו. לא תנועה לקצר, לא לרחוק, לא אחורה ולא קדימה. (אתמול זה מאוד בלט, כי דווקא לינגארד עשה תנועה מעולה בתוך הרחבה).
  • עם כל מה שנאמר פה, אני דווקא מאמין שבאלופות - לבטח לאור היכולת של האנגליות (שאת כולן, כולל סיטי, יונייטד יכולה לעבור במפגש כפול) - ליונייטד יש סיכוי להגיע רחוק. אני ממש לא חושב שנזכה, כמו שאני לא חושב שחצי גמר תהיה הפתעה ענקית.

(Giggsy) #12

שיפסיק לבלבל את המוח וילך מכאן, אנחנו יונייטד.

ישבתי עם צעיף של יונייטד וראיתי את המשחק אתמול - הזדעזעתי, התביישתי והתייאשתי ממה שראיתי.

קבוצה כ"כ חסרת יכולת ויצירתיות עם תקציב מהגבוהים בליגה ושחקנים מהטופ העולמי צריכה במשך 90 דק’ להעביר כדורים לאגפים כדי כל פעם להגביה כדורים כמו איזה קבוצה של נגרים. לא דאבל פס, לא הנעת כדור מהירה, לא לקיחת אחריות של אחד מקשרי האמצע לנסות לבוא אחורה לקבל כדורים, להניע ולנתב את הכדורים קדימה, הגנה שמתפוררת מכל חצי התקפה של היריב. השוער שלהם כמעט ולא נגע בכדור כל המשחק.

ובתאכלס קבוצה שכבר לא מרתיעה קבוצות. הגענו למקום השני בטעות, במזל ובעיקר בגלל יכולת של שחקנים.

הגיעו מים עד נפש ז’וז’ה - פעם זה הפציעה של ג’ונס, פעם באי, פעם איברה ופעם פוגבה. פעם זה המשטח עקום והדשא עם בורות.

להשליך יכולת של קבוצה שלמה ע"פ שחקן זה או אחר שנעדר בגלל פציעה זה זלזול באינטלגנציה. קבוצה כמו מנצ’סטר יונייטד לא הייתה אף פעם ולא תהיה תלויה בשחקן אחד.

בשביל זה יש לך סגל רחב שבו השחקנים משחקים לפי שיטה של המאמן וממלאים כל אחד את התפקיד שלו במגרש.

אתמול שיחקנו עם שחקן בן 36 שלא רץ ומדי פעם בא לתת פס או שתיים. אפילו לא נכנס לרחבה בשביל לאיים על השער, סתם עמד כמו קונוס באמצע המגרש. על השחקן הזה אתה הסתמכת. שחקן שעצם ההצבה שלו בהרכב זה לשחק עם שחקן אחד פחות.

תסיים את העונה הזאת לפי החוזה ותשחרר אותנו כי עם כל מאמן אחר אנחנו ניראה טוב יותר.


(Michaelpiano) #13

אני אקדים תרופה למכה, ואצהיר שמי שמכיר אותי יודע שאני לא בדיוק ממעריציו הגדולים של מוריניו, אני לא אוהב את הכדורגל שלו, לא אהבתי אף פעם את הגישה שלו, וגם כשהוא היה הדבר בעולם הכדורגל ולא היה אפשר לא להעריך את איכויותיו אף פעם לא שמחתי נורא בשמחתו.

מוריניו ללא ספק במשבר, ממש מידלייף קרייסיס. לדעתי המשבר הזה התחיל עוד בריאל מדריד והוא עניין גם פיסי (המשחק התפתח מאד והשיטות של מוריניו מיושנות) וגם פסיכולוגי: מוריניו הוא הגנתי לא רק במשחק אלא גם באופי - הוא לא אוהב ביקורת, מסתגר בתוך עצמו ומרגיש מקופח - בקיצור אנדרדוג בכל המובן של המילה - אבל זה עובד כשאתה בטופ - שם אתה צריך הגדרה עצמית חזקה יותר מאשר האנטי של היריב שלך. לכן בהתחלה זה עובד לו לא רע בקבוצות אבל זה דועך ואין והוא לא מוצא דרך לדרבן את הסגל שלו.

כרגע הוא בשיא המשבר והוא לא מוכן אפילו לקבל את העובדה שהבעיה אצלו (למרות שאני בטוח שהוא שואל את עצמו האם אולי בכל זאת). יונייטד זה מועדון שהתרגל לקלאסה, ועם סגל כזה ואווירה כמו שיש במועדון ועדיין עדי פרגוסון מאחורה - מוריניו פשוט לא יכול להפוך את יונייטד לקבוצה של בולדוגים.

ולכן אני חושב שמבחינת יונייטד יש שתי אפשרויות - או פשוט להפסיק את ההתקשרות איתו - או לתת בו אמון אמיתי, ולהגיד לו - אין לחץ. אני חושב שהדבר השני הוא יהיה הנכון מבחינתם.

אני חושב שיותר מכל מוריניו שונא להפסיד ואני חושב שהוא לא ייתן להרבה זמן לעבור עד שהוא יעשה את הטרנספורמציה הנחוצה בשביל להשיג את התוצאות שהוא רוצה, בין אם במישור הטקטי, ובין אם זה במישור הפסיכולוגי. אני בטוח שהוא עוד לא אמר את מילתו האחרונה בכדורגל ולא הגיוני שאחד כל כך מוכשר ורעב לא ימצא בסוף פיטרון יצירתי לבעיות האלו.


(Red_Devil #11) #14

הכרה בבעיה היא 50% מהפיתרון.

זו בדיוק הבעיה שלי (שלנו) עם מוריניו. מבחינת מוריניו אין שום בעיה ואין שום כוונה לנסות לפתור את המצב. הוא עדיין יעדיף לקנות שחקנים פיזיים על פני כאלו טכניים. עדיין יעדיף לסגור חשבונות עם שחקנים שכן יכולים להוות איזשהו חלק מהפיתרון בכדורגל שהקבוצה כרגע מציגה.

הוא לא מנסה באמת לשנות משהו. מבחינתו הדרך שלו היא הכי נכונה ואלף ואחד דברים אחרים הם הבעיה. השופט, הפציעות של פוגבה, חוסר מזל, או הדשא העקום. כמו שציינו כבר מעליי, בתירוצים הוא אלוף העולם.

אם היו בי אי אלו ספקות לגבי “אין מישהו אחר במקומו”. עכשיו אני נחוש על התשובה שהוא קודם כל זה שחייב לעזוב. ולגבי מחליף, רק מישהו מבפנים. כנראה נשלם שכר לימוד (גם ככה אנחנו ‘סובלים’ 5 שנים) אז עדיף שזה מישהו שחווה מספיק ממנצ’סטר יונייטד כדי להנחיל את המסורת, הדרך והאופי של מנצ’סטר יונייטד בשחקנים המספיק כישרוניים שמשחקים כרגע בקבוצה.


(Michaelpiano) #15

השאלה היא אצל מוריניו מתי הוא יבין. אני חושב שהוא רואה כמו כולנו שדברים לא עובדים ולכן אני חושב שהוא מסוגל להגיע לפטור את הבעיות אבל הוא זקוק לזמן כי הוא אף פעם לא נדרש לשינוי כזה בדרכים שלו. אני פשוט חושב שיותר מכל, מוריניו נורא אוהב לנצח ולכן אני בטוח שהרבה שבסוף הוא שינתה כדי לחזור להיות ווינר.


#16

מוריניו לא יכול לנצח את פפ לאורך זמן. וכל עוד פפ פה - ובטח עם הגישה הזאת של מוריניו - ליוניייטד אין סיכוי.

מה גם שמוריניו הנוכחי הוא מאמן הרבה פחות טוב מזה בקדנציה הראשונה בצ׳לסי ובזו בריאל.