בארסה ב' והמשתלה 2017/18 :: ראיון עם הדרום קוריאני

ברצלונה

(Liraninho) #1


מחזור 8:: תיקו בשיניים מול אתלטיקו
העברות וחוזים 2017/18 :: דמבלה, דאולופאו, פאוליניו, סמדו וקוטיניו
העברות וחוזים 2017/18 :: דמבלה, דאולופאו, פאוליניו, סמדו וקוטיניו
דיון הפנטזיות :: כאן המקום לדסקס על העברות פוטנציאליות
(Liraninho) #2

[U][B]היסטוריה[/B][/U]
[RIGHT][FONT=arial][B]מאת: עידו (Koeman)[/B]

ברצלונה ב’, במתכונה הנוכחית, הוקמה ב-1970 תחת השם “ברצלונה אתלטיק”.

גלגולה הראשון של הקבוצה היה ב-1937 תחת השם “SD Espana Industrial”, אשר הייתה קרויה על שם חברה בבעלות משפחתו של נשיא ברצלונה העתידי, ג’וזפ אנטוני דה-אלברט. ב-1943, כשדה-אלברט נבחר לנשיאות הקבוצה, הוא הפך את הקבוצה (שבינתיים שינתה את שמה ל-“Club Deportivo Espanya Industrial”) לקבוצת המשנה של המועדון והיא אפילו התחילה לשחק באיצטדיון לס-קורטס. הקבוצה החלה לשחק בליגות האיזוריות והתקדמה לאט לאט כשבשיאה אף סיימה במקום ממנו אמורים להעפיל לליגה הראשונה (1953), אך עקב תפקידה כקבוצת משנה של קבוצה מהליגה הראשונה היא נשארה בסגונדה.

ב-1956 הקבוצה שוב הצליחה לסיים במקום ממנו מעפילים לליגה הראשונה והחליטה להתנתק מבארסה ולהפוך לקבוצה עצמאית כדי לממש את זכותה להתקדם. הקבוצה שינתה את שמה ל-“Club Deportivo Condal” אך שרדה בפרימרה רק עונה אחת. ב-1968 הצטרפה קונדאל בחזרה למועדון כדורגל ברצלונה.

ב-1970, הנשיא דאז, אוגוסטי מונטל, החליט לאחד את קונדאל עם מועדון נוער אחר, “Atletic Catalunya” (קבוצה שהוקמה ב-1965 לאחר איחוד של שתי קבוצות קטנות) ויצר את “ברצלונה אתלטיק”. כידוע, הקבוצה עברה מספר שינויי שמות כשבשנות ה-90 הוחלט להחליף את שם הקבוצה ל"ברצלונה ב’", ב-2008 נעשה צעד מבורך והוחזר לקבוצה שמה המקורי אך עם כניסת ההנהלה החדשה, הוחלט משום מה להחזיר את השם ששימש את הקבוצה בשנות ה-90.

עונת 2015/16 תהיה העונה ה-46 בהיסטוריה של בארסה ב’. ב-45 שנות קיומה, שיחקה הקבוצה 22 עונות בסגונדה א’, 18 עונות בסגונדה ב’, 4 עונות בטרסרה ועונה אחת בליגות האיזוריות. הקבוצה זכתה באליפות הסגונדה ב’ 4 פעמים, (1981/82, 1990/91, 1997/98 ו-2001/02) ופעמיים באליפות הטרסרה (1973/74 ו-2007/08). הישג השיא של הקבוצה הוא מקום שלישי בסגונדה א’ והוא הושג פעמיים - בעונת 2010/11 ובעונת 2013/14.

הקבוצה משחקת באצטדיון מיני-אסטדי המכיל 15,276 מקומות ומשמש את הקבוצה מ-1982.

[B][U]מבנה מחלקת הנוער (Futbol Base)[/U][/B]
[B]נוער א’[/B] (Juvenil A) - בני 17-18.
[B]נוער ב’[/B] (Juvenil B) - בני 16-17.
[B]קדטים א’[/B] (Cadet A) - בני 15.
[B]קדטים ב’[/B] (Cadet B) - בני 14.
[B]נערים א’[/B] (Infantil A) - בני 13.
[B]נערים ב’[/B] (Infantil B) - בני 12.
[B]ילדים א’[/B] (Alevi A) - בני 11.
[B]ילדים ב’[/B] (Alevi B) - בני 10.
[B]בנחמין א’[/B] (Benjami A) - בני 9.
[B]בנחמין ב’[/B] (Benjami B) - בני 8.
[B]טרום בנחמין[/B] (Prebenjami) - בני 7.

[U][B][B]לינקים[/B][/B][/U]
[B][U][B]בארסה ב’[/B][/U][/B]

[ul]
[li]עמוד הקבוצה - האתר הרשמי.[/li][li]לוח המשחקים - האתר הרשמי.[/li][li]סגל הקבוצה - האתר הרשמי.[/li][li]טבלת הסגונדה - האתר הרשמי.[/li][li]עמוד הקבוצה - מארקה.[/li][li]טבלת הסגונדה ב’ - מארקה.[/li][li]עמוד הסגונדה ב’ - מארקה.[/li][/ul]
[B][U]שאר המחלקות (Futbol Base)[/U][/B]

[ul]
[li]Futbol Base - האתר הרשמי.[/li][li]נוער א’ - האתר הרשמי[/li][li]נוער א’, ניוז - האתר הרשמי[/li][li]נוער א’, טבלה ותוצאות - FutbolMe.[/li][li]נוער ב’, טבלה ותוצאות - FutbolMe.[/li][li]קדטים א’, טבלה ותוצאות - FutbolMe.[/li][/ul]
[U][B]כללי[/B][/U]
[ul]
[li]דף הפייסבוק, “לה מאסיה” - לעדכונים שוטפים.[/li][li]ת’רד בארסה ב’ והמשתלה לעונת 2014/15.[/li][li]ת’רד בארסה ב’ והמשתלה לעונת 2013/14.[/li][li]ת’רד בארסה ב’ והמשתלה לעונת 2012/13.[/li][li]ת’רד בארסה ב’ והמשתלה לעונת 2011/12.[/li][li]ת’רד בארסה ב’ והמשתלה לעונת 2010/2011.[/li][li]ת’רד בארסה ב’ והמשתלה הישן (2003-2010).[/li][li]FutbolCatalunya - תוצאות וטבלאות, מבארסה ב’ עד בנחמין א’.[/li][li]Blaugranas - פורום ספרדי מצויין עם תתי פורומים לכל קבוצות המשתלה.[/li][li]BarcaForum - פורום בריטי עם תת פורום למשתלה.[/li][/ul]

[B][U]חשוב לציין[/U]: [/B]הת’רד יתייחס באופן טבעי בעיקר לבארסה ב’, אך כמובן שזה המקום לדבר על כל נושאי וכל קבוצות המשתלה. מכיוון שת’רד מיוחד רק לקבוצות הנוער ומטה יהפוך לאחד הת’רדים הכי מוזנחים בפורום, הוחלט להמשיך באותה מתכונת של ת’רד המשתלה הקודם.

[B]מומלץ לבקר גם בדף הפייסבוק לקבלת עדכונים שוטפים על כל קבוצות לה מאסיה ובארסה ב’[/B].[/FONT][/RIGHT]


(Liraninho) #3

[RIGHT][/RIGHT]

איך אפשר לרדת ליגה עם שחקנים כמו חוסה סוארס, פאלנסיה, בנייאק, אדגר, גרימאלדו, סאמפר, חלילוביץ’, אדאמה, דונגו, סנדרו ומוניר? זה נראה כמו חלום בלהות, אבל זה קרה באמת. בעונה שנראית כמו פרק של “בית הקלפים” עם סוף גרוע במיוחד, הכישרון וההיגיון חטפו נוק-אאוט מהפוליטיקה, המזימות והתככים של ראשי המועדון. עם נשיא שבטוח ששחקני בארסה ב’ בכלל לא צריכים לשחק עם הקבוצה הראשונה (ולא מתבייש לומר את זה בפומבי), סגן שלא מבין מה הביג דיל בירידה לליגה השלישית ואנשי מקצוע בינוניים שתפסו את מקומם של הטובים באירופה בעבודה עם צעירים, מה הפלא שהכל התנקז לקריסה של בארסה ב’?

אחרי אירועי העונה שעברה, שבאמת עדיף לשכוח מהם, בארסה ב’ מודל 2015/16 מוצאת את עצמה בנקודת שפל - כזו שלא הייתה בה מאז 2009: הסגונדה ב’. ולמי שחושב שזה טיול, רק נזכיר שבפעם האחרונה שקבוצת המילואים ירדה לליגה השלישית, לקח לה 11 שנים לשוב לסגונדה. בסגונדה ב’ היריבים פיזיים יותר, המגרשים קטנים יותר, הדשא הוא לא ממש דשא וברוב האצטדיונים הוא בכלל סינטטי, מה שמשנה לגמרי את המשחק, מקשה לשחק כדורגל אמיתי ופוגע בשחקנים הטכניים. בקיצור: זה ממש לא המקום לפתח כישרונות צעירים. ואכן לא מעט כאלה עזבו בקיץ.

אדאמה שהיה אחראי ל-30.9% משערי בארסה ב’ בעונה שעברה, עזב לאסטון וילה, חלילוביץ’ הושאל לספורטינג חיחון, סנדרו ומוניר הוקפצו לקבוצה הראשונה וכך רוב הגרעין המוביל של בארסה ב’ התחלף. מי שכן נשארו, למרבה ההפתעה, הם גרימאלדו וסאמפר שנבחרו לקפטנים הראשונים של הקבוצה, ואליהם הצטרפו רודרי טארין, צ’אבי קינטייה, חואן אנטוניו רוס, ליאונל אנגנה ואייטור קנטאלפיידרה, שעלו מקבוצת הנוער. בינואר, בארסה ב’ תוכל ליהנות גם מכישרונות העל, פאייק סאונג הו ובעיקר לי סאונג וו.

המאמן יהיה קשר העבר של בארסה, ג’רארד לופס, שמונה אחרי עוד פארסה מבית היוצר של ההנהלה. תחילה, פרנסיסקו גארסיה פימיינטה היה אמור להיות המאמן, ג’ורדי ראורה כבר הבטיח לו את הג’וב והוא החל לעשות את ההכנות לעונה הזו. “פימי”, כמו שהוא מכונה, עשה עבודה נהדרת עם קבוצת הנוער בעונה שעברה אחרי שהחליף את ג’ורדי וינייאלס כשזה תפס את מקומו של אוסביו המפוטר בבארסה ב’, אבל אז ברתומאו נכנס לתמונה והחליט שעדיף למנות את ג’רארד, שהניסיון בקריירת האימון שלו עד הקיץ הסתכם בנבחרת קטאלוניה. המחלוקת הזו גרמה לבארסה ב’ לפתוח את האימונים עם מאמן זמני - גאברי, שהיה עוזר בקבוצת המילואים בעונה שעברה ובסופו של דבר מונה למאמן נוער א’. אחרי הבחירות, ג’רארד אכן קיבל את משרת האימון בבארסה ב’, “פימי” מונה לעוזרו בתמיכת פפ סגורה, האחראי על בארסה ב’ וקבוצות הנוער, ובפרטמפוראדה זה נראה אחלה עם 6 ניצחונות מ-7 משחקים. המשחק הנוסף, מול לאגוסטרה מהסגונדה, הסתיים בתיקו וניצחון בפנדלים.

[B][U]מבנה הליגה השלישית[/U][/B]
הסגונדה ב’ מורכבת מלא פחות מ-80 קבוצות, שמחולקות ל-4 בתים, ואי אפשר לעלות ליגה באופן אוטומטי, אלא רק דרך פלייאוף שמחולק לשניים. בפלייאוף הראשון משתתפות 4 אלופות הבתים בשיטת בית וחוץ. 2 המנצחות עולות לסגונדה ואז נפגשות ביניהן למפגש כפול שיכריע מי אלופת הסגונדה ב’. בפלייאוף השני, שגם הוא משוחק בשיטת בית וחוץ, משתתפות הקבוצות שסיימו במקומות 2-4 ב-4 הבתים. אלה שסיימו במקום השני מוגרלות מול קבוצות שסיימו במקום הרביעי בבתים האחרים, והקבוצות שסיימו במקום השלישי מוגרלות אחת מול השנייה. 6 המנצחות עוברות לסיבוב הבא, בו מצטרפות אליהן 2 המפסידות מהפלייאוף הראשון, ו-8 הקבוצות האלו נאבקות על 2 הכרטיסים הנוספים לסגונדה. בסך הכל 4 קבוצות עולות לליגה השנייה דרך הפלייאוף. בארסה ב’ משחקת בבית 3. יש לציין שגם ריאל מדריד קסטייה משחקת בסגונדה ב’, אבל היא בבית אחר, כך שמיני-קלאסיקו יוכל להיות רק בפלייאוף.

[B][U]העברות[/U][/B]
[B]הצטרפו: [/B]יוקין אסקיאטה (אוסאסונה), ג’ואל הוארטאס (בדאלונה, חזר מהשאלה).

[B]עלו מנוער א’:[/B] סרג’י פאלנסיה, רודריגו טארין, צ’אבי קינטייה, חואן אנטוניו רוס, ליאונל אנגנה, אמיר נאתכו, אייטור קנטלאפיידרה ואיסאק פאדייה.

[B]עזבו בקיץ:[/B] מוניר אל-חדאדי, סנדרו ראמירס (לקבוצה הראשונה), אדאמה טראורה (אסטון וילה), אלן חלילוביץ’ (ספורטינג חיחון, השאלה), פאטרי גבארון (לאציו), ז’ואן רומן (בראגה), אדגר יה (ויאריאל), לוקאס גפארוט (קורנייה, השאלה), אמיר נאתכו (צסק"א מוסקבה, השאלה), דיאוואנדו דיאנייה (אופן, השאלה), ג’ואל הוארטאס ואגושטיניו קה (ליידה, השאלה).

[B][U]סגל השחקנים[/U][/B]

[B][U]שוערים[/U][/B]
כאילו שזה לא היה מספיק מסובך לחלק את הדקות בין אורטולה, חוסה סוארס ואונדואה בעונה שעברה, בקיץ הצטרף אליהם גם יוקין אסקיאטה שהגיע מאוסאסונה. הוא יוכל לשחק רק החל מחודש ינואר, אבל גם כך התחרות על המקום בין הקורות די קשה. אורטולה שפתח בהרכב בחצי הראשון של העונה שעברה, הוא המנוסה ביותר מכל השוערים, בעוד חוסה סוארס תפס את מקומו בחצי השני וגם השתתף בפרטמפוראדה של הקבוצה הראשונה. ויש גם את אונדואה שלא שיחק כלל בעונתו הראשונה אחרי ההקפצה מהנוער. היה יותר חכם להשאיל את אחד מהשלושה.


[B]אדריה אורטולה (22, 21.08.1993): [/B]אם אתם מחפשים מקרה קלאסי של שוער בבארסה ב’, הגעתם לאדם הנכון. אורטולה הוא עוד אחד מהשוערים שהגיעו לקבוצת המילואים כהבטחה, הרשימו, אבל לא התקדמו בקצב שהיה מצופה מהם. מפה לשם, זו כבר עונתו השלישית במועדון, הוא כבר בן 22 - לא ממש צעיר כשמדברים על קבוצת מילואים - והוא ממש לא ציפה להיות בשלב הזה של הקריירה שלו בסגונדה ב’. בטח כשמדובר במי שסומן בעבר כאחד משוערי העתיד של נבחרת ספרד, הושווה לדויד דה חאה והוזכר לצד שמות כמו בארטרה, ראפיניה, קוקה, איסקו, מוראטה ואחרים.

זה לא שהעונה הקודמת הייתה גרועה מבחינת אורטולה. ממש לא. אבל כדי לדבר עליה, צריך קודם לחלק אותה לשתיים. היא נפתחה מצויין כשהשוער מאליקנטה מציג יכולת באמת גבוהה עם אינסטינקטים מהירים, הצלות מרשימות ומשחק רגל טוב שסידרו לו מקום בהרכב ב-22 המחזורים הראשונים. העניין הוא שככל שהרצף הזה התקדם, בארסה ב’ דעכה יותר ויותר, ואורטולה הלך להוציא יותר כדורים מהרשת. אחרי שספג 16 שערים ב-6 משחקים, אוסביו סימן אותו כשעיר לעזאזל ושלח אותו לספסל בסוף חודש ינואר. לא הרבה לאחר מכן, האינטיליגנט פוטר והוחלף בג’ורדי וינייאלס, שהמשיך במגמה, ייבש את אורטולה למשך חודשיים ונתן לו לשחק רק ב-4 משחקים נוספים עד סיום העונה. העונה וינייאלס כבר לא המאמן, ואורטולה יהיה חייב להשתלט על עמדת השוער הראשון אם הוא עדיין חושב על הקפצה עתידית לקבוצה הראשונה. הדבר המרכזי שהוא צריך לשפר זו היציאה לכדורי גובה.

[U]שתול מאז[/U]: 2013 (הגיע מוויאריאל).
[U]בעונה שעברה[/U]: 26 משחקים (2,275 דקות), ספג 45 שערים (הוציא כדור מהרשת כל 50.5 דקות).
וידאו


[B]חוסה אורליו סוארס (19, 18.12.1995): [/B]רק 6 ימים מפרידים בין השוער האסטורי לאונדואה, שניים שמכירים אחד את השני מצויין. סוארס - אחד מ-21 שחקנים צעירים שחנכו את המבנה החדש של לה מאסיה ביום פתיחתה בסיוטאט אספורטיבה - הגיע למועדון בגיל קדטים, אבל התאמן עם נוער א’ של אוסקר ושיחק עם נוער ב’, שם החל להתחרות עם אונדואה על המקום בין הקורות. הם המשיכו אחר כך גם לקבוצת הנוער הבכירה ולבארסה ב’, ובעוד שהקמרוני היה המוכר יותר, סוארס הוא זה שראה (יותר) דקות בעונת הבכורה של שניהם בקבוצת המילואים. הוא דווקא לא שיחק ב-22 המחזורים הראשונים, בהם נע בין הספסל ליציע, אבל קיבל צ’אנס אחרי שאורטולה איבד את מקומו, לקח אותו בשתי ידיים ופתח ב-16 מ-19 המשחקים הבאים. ממוצע הספיגות של סוארס אמנם היה גבוה מזה של אורטולה, אבל צריך לזכור שהוא שיחק בחצי השני של העונה, כשבארסה ב’ התרסקה.

סוארס הוא שוער שהתפתח מאוחר (בגיל 14 הוא גבה בקיץ אחד ב-8 ס"מ) ומתנשא היום כבר לגובה של כמעט 1.90 מ’. לאורך השנים שלו בבארסה, מאמנים בקאנטרה ראו דימיון בינו לבין ויקטור ואלדס, בין השאר בגלל משחק רגל נהדר וטכניקה גבוהה במיוחד ביחס לתפקידו. צריך לזכור שאמנם בארסה ב’ ירדה לסגונדה ב’, אבל מבחינה אישית סוארס קיבל את הדקות שלו, וזה משהו חשוב מאוד בגילאים צעירים. בקיץ הוא כבר פתח את האימונים עם הקבוצה הראשונה וגם יצא איתה למסע המשחקים בארה"ב, אבל ברור לו שכדי לחשוב על מעבר קבוע לסגל הבכיר, הוא חייב להמשיך לשחק כמו בשלהי העונה שעברה וגם להציג יכולת גבוהה. לא מעט קבוצות התעניינו בסוארס בקיץ - כולל אחת מהליגה הספרדית הבכירה, אבל בארסה לא הייתה מוכנה לוותר עליו.

[U]שתול מאז[/U]: 2011 (הגיע מ-רוסס)
[U]בעונה שעברה[/U]: 17 משחקים (1,504 דקות), ספג 38 שערים (הוציא כדור מהרשת כל 39.57 דקות).
וידאו


[B]פאבריס אונדואה (19, 24.12.1995): [/B]לא מעט פעמים קורה לאורך העונה שפגרת הנבחרות מתנגשת עם משחקים של בארסה ב’ והיא צריכה להתמודד עם סגל חסר. ברוב הפעמים מדובר על נבחרות ה-U21, אבל לא במקרה של אונדואה. לא רק שהוא כבר זומן לנבחרת הבוגרת של קמרון, הוא אפילו השוער הפותח שלה. הוא ערך את הבכורה במדי “האריות הבלתי ניתנים להכנעה” כשהיה בן 18 ופתח בהרכב בסך-הכל ב-12 משחקים רצופים, כולל כל מוקדמות אליפות אפריקה והטורניר עצמו. כשהוא השתתף בו במהלך חודש ינואר, הוא לא עמד לרשות בארסה ב’. זה היה אמור לפגוע בקבוצה - בכל זאת מדובר על שחקן הרכב בנבחרת בוגרת - אבל הוא לא ממש היה חסר כי המאמנים שלו פשוט לא נתנו לו צ’אנס גם כשהוא היה זמין.

אונדואה - אחד התוצרים משיתוף הפעולה בין הקרן של סמואל אטו לבארסה - היה שותף לקבוצה הסופר-מוכשרת שזכתה בטורניר הפרמייר-קאפ של נייק באולד טראפורד (גרימאלדו, סאמפר, סנדרו, דונגו ואחרים). בגיל 16 הוא כבר התאמן עם הקבוצה הראשונה בתקופת פפ ויש לו ניסיון אירופי בגילאים הצעירים לאור ההשתתפות בטורניר “הדור הבא” וליגת האלופות U19, בה זכה עם קבוצת הנוער. הוא הוקפץ בקיץ הקודם לבארסה ב’, אבל באופן מדהים לא קיבל אפילו דקה אחת מאוסביו וגם לא מג’ורדי וינייאלס, שאימן אותו בנוער, גם כששיחק באופן קבוע בנבחרת קמרון הבוגרת. אונדואה הוא שוער חזק עם נוכחות, נחשב לעוצר פנדלים טוב והוא חתום בבארסה עד 2017. כדי שהוא לא יילך בדרכו של בן דודו - השוער אנדריי אונאנה שעזב לאייאקס, אונדואה יהיה חייב לקבל צ’אנס בעונה הקרובה.

[U]שתול מאז[/U]: 2009 (הגיע דרך קרן אטו).
[U]בעונה שעברה[/U]: 0 משחקים.
וידאו


[B]יוקין אסקיאטה (19, 17.08.1996): [/B]מבלי לגרוע מיכולתו של השוער מנבארה, זו אחת ההחתמות ההזויות של בארסה. כשהיא הודיעה רשמית על צירופו מאוסאסונה, היו בסגל של קבוצת המילואים כבר 3 שוערים, לא היה לה מאמן וזה היה בעיצומן של הבחירות. וכל זה, כשברקע מרחף הבאן שהשפיע גם על בארסה ב’, מה שאומר שגם אם אסקיאטה הוא שוער אדיר, הוא בכל מקרה לא יוכל לעזור לקבוצה לפני חודש ינואר. כל זה ביחד - בנוסף לעובדה שהוא מגיע לקבוצה חדשה - לא בדיוק תורם כשאתה שחקן צעיר.

בכל אופן, אסקיאטה הוא שוער שעבר בנבחרת ספרד U19, שיחק באוסאסונה ב’, עשה את הפרטמפוראדה בעונה שעברה עם הקבוצה הראשונה שלה ושימש כשוער השלישי, אבל עזב אחרי שהחליט לא לחתום על חוזה חדש. הוא שוער עם משחק רגל טוב, גבוה (1.94 מ’) ופיזי, אבל גם זריז והיה השחקן השני הכי מהיר באוסאסונה, לפי מבדקים שנערכו בזמנו בקבוצה. אומרים שאסקיאטה מזכיר בסגנון שלו את קורטואה והוא חתם בבארסה ל-4 שנים.

[U]שתול מאז[/U]: חדש (הגיע מאוסאסונה).
[U]בעונה שעברה[/U]: באוסאסונה ב’.

[B][U]הגנה[/U][/B]
זה לא ממש היה החלק החזק ביותר של בארסה ב’ בשנים האחרונות - אם להתנסח ממש בעדינות - אבל הפעם החוליה האחורית די מבטיחה ומרכזת כמה וכמה פרוספקטים מעניינים. החל מגרימאלדו שנשאר בקבוצה וצפוי לשחק דווקא בהתקפה, דרך טארין וצ’אבי קינטייה שעלו מקבוצת הנוער והצטרפו לפאלנסיה, ועד גודסוויל וקאמפינס שחזרו לעניינים אחרי היעדרויות ארוכות ויחזקו את צד ימין. במרכז ההגנה אפשר למצוא את ז’וסטה, בנייאק ורוברט קוסטה. בהשוואה לעונה שעברה, עמדות המגינים של קבוצת המילואים התחזקו באופן משמעותי. מצד שני, בארסה איבדה מהמהירות שלה במרכז ההגנה לנוכח עזיבת אדגר, שהיה אחד השחקנים הוותיקים בסגל ועזב אחרי שמיעט לשחק בפרטמפוראדה.


[B]מאקי פרנק בנייאק (20, 07.06.1995): [/B]בלמים מהירים הם מצרך מבוקש - לא רק בבארסה ב’, אלא באופן כללי - ולקמרוני יש בדיוק את הפרופיל הזה. הוא זריז, טכני, אלגנטי עם הכדור, אגרסיבי ויכול לשחק גם כמגן ימני. בקיצור: יש לו את כל התכונות שנדרשות מבלם מודרני. בקיץ 2013, בו רק הוקפץ לבארסה ב’ בגיל 18, בנייאק כבר השתתף בפרטמפוראדה של הקבוצה הראשונה תחת טאטה וגם קיבל הזדמנות להרשים את לוצ’ו שנה לאחר מכן, אבל עדיין אין לו בכורה רשמית בסגל הבכיר. לפני שנתיים השאלה הייתה לא אם זה יקרה, אלא מתי - בטח לנוכח הבעיות ההגנתיות בקבוצה הראשונה עד העונה האחרונה - אבל כמו אצל לא מעט שחקנים מבטיחים, גם הקמרוני הצעיר נתקל בחומה שנקראת בארסה ב’. לפחות בינתיים.

את העונה הקודמת פתח בנייאק עם טעות גדולה שעלתה בספיגת שער במהלך הפסד 2:0 לאוסאסונה במחזור הראשון. בהמשך הוא לקח את עצמו בידיים והציג יכולת די יציבה כשבארסה ב’ הייתה בחלק העליון של הטבלה, אבל הוא נעדר במרבית חודש ינואר בעקבות אליפות אפריקה ובהמשך כל הקבוצה קרסה. כשג’ורדי וינייאלס החליף את אוסביו, במשחקו הראשון הוא ניסה את הקמרוני דווקא כמגן שמאלי והריץ אותו בהרכב בשני המשחקים הבאים, אבל במחזור ה-30 הוא הציג יכולת נוראית מול אלקורקון שניצחה 1:3 בחודש מרץ. זה היה המשחק האחרון של בנייאק בעונה הקודמת - תחילה בגלל החלטות מקצועיות של וינייאלס ובהמשך בגלל פציעה בקרסול וניתוח שהקמרוני נאלץ לעבור. זו הייתה עונה שבה בנייאק לא המשיך את ההקדמות בקצב של השנתיים הקודמות - גם בגלל רגעים של איבוד פוקוס, אבל גם בגלל היעדר איש מקצוע שיודע לעבוד עם צעירים ולפתח את הכישרון שלהם. הסיכוי להגיע לקבוצה הראשונה עדיין קיים, במיוחד בגלל הפרופיל שלו, אבל כדי שזה יקרה, בנייאק חייב לעבור עונה יציבה כשחקן הרכב.

[U]שתול מאז[/U]: 2008 (הגיע דרך קרן אטו).
[U]בעונה שעברה[/U]: 18 משחקים (1,531 דקות), בישל שער אחד.


[B]רוברט קוסטה (21, 06.06.1994): [/B]שני דברים מרכזיים קרו בשישי ביוני: הפלישה לנורמנדי והפלישה של אוהדי בארסה לברלין. ואם קוראים לך רוברט קוסטה, אז באותו יום אתה גם חוגג יום-הולדת. טוב, בערך. חגיגות ה-21 של הבלם הקטאלני הסתיימו די מהר כי למחרת הוא ראה דשא לראשונה מזה 4 חודשים והפסיד עם בארסה ב’ 2:0 לרקראטיבו בסיומה של עונה מסוייטת. זה היה המחזור האחרון של הסגונדה וזה היה המשחק היחיד שבו קוסטה שיחק תחת ג’ורדי וינייאלס. אצל אוסביו הוא שיחק יותר - בעיקר לקראת סיום דרכו של גאון הכדורגל - והשלים 90 דקות בכל 11 המשחקים תחתיו למרות שבין לבין יובש על הספסל ומחוץ לסגל למשך חודש וחצי.

לשמחתו של קוסטה, וינייאלס לא המשיך כמאמן בארסה ב’ וגארסיה פימיינטה צורף לצוות המקצועי כי הוא זה שמינה את הבלם הצעיר לקפטן כשהם שיתפו פעולה בקבוצת נוער ב’. לבארסה הגיע קוסטה בגיל 12, הוסט מעמדת הקשר האחורי למרכז ההגנה, הושאל בעונת 2013/14 לבדאלונה מהסגונדה ב’ וחזר לאחר מכן למועדון. המגבלה העיקרית שלו - וזו מגבלה די רצינית - היא שהוא די כבד ואיטי. מצד שני, הוא חזק, אגרסיבי, יש לו משחק ראש טוב והוא גם מוביל כדור לא רע ויש לו ראיית משחק טובה.

[U]שתול מאז[/U]: 2006 (הגיע מג’ירונה, עזב ב-2013 וחזר ב-2014).
[U]בעונה שעברה[/U]: 12 משחקים (1,080 דקות).
וידאו


[B]סרג’י ז’וסטה (23, 12.01.1992): [/B]663 ימים עברו מאז שהוא חתם במועדון באוגוסט 2012 ועד שערך את הופעת הבכורה. זו שנה אחת, 9 חודשים ו-25 ימים (!) שבהם הוא לא שיחק כדורגל באופן מסודר בגלל סדרת פציעות וחוסר מזל מדהים. וגם די אכזרי, האמת. קבלו תקציר: שבועיים אחרי שחתם בבארסה, ז’וסטה נפצע בשריר הירך הארבע-ראשי, חזר להתאמן אחרי חודש, סבל מכאבים וקיבל את הפטור בחלוף 3 חודשים נוספים. שבוע נוסף עבר והוא קרע את הרצועה הצולבת ברגל ימין, מה שגמר לו את עונת 2012/13. באוגוסט 2013 הסיפור חזר על עצמו, שוב הוא סבל מקרע ברצועה - ועוד באותה רגל. כל הסיוט הזה נגמר סוף סוף אחרי היעדרות של לא פחות מ-9 חודשים עם 3 דקות בכורה במדי בארסה ב’ במאי 2014 במחזור הלפני אחרון.

ז’וסטה היה פצוע גם בתחילת העונה הקודמת, אבל הפעם זה היה הרבה פחות רציני. ולמרות זאת, ב-24 המחזורים הראשונים, אוסביו בכלל לא הסתכל לכיוון שלו ונתן לו דקה אחת. בסה"כ. ואז המאמן הגאון התחלף, בא ג’ורדי וינייאלס והכל השתנה. טוב, לפחות מבחינת ז’וסטה. כבר במשחק הבכורה של המאמן החדש, ז’וסטה היה בהרכב ופתח גם ב-13 המשחקים שלאחר מכן. מה שמעניין זה שווינייאלס לא תיפקד אותו כמגן ימני, אלא כבלם ובעמדה הזו הוא נשאר לכל אורך העונה שעברה. בקיץ ז’וסטה חתם בבארסה לעונה אחת עם אופציה לעונה נוספת ובגיל 23 המבוגר יחסית עבור קבוצת מילואים, הוא ינסה לתרום מניסיונו. מה שמעיד יותר מכל על האופי שלו זה שהתגבר על קרע ברצועה הצולבת. פעמיים. וגם זה שנבחר לקפטן על-ידי השחקנים באוגוסט 2014 אחרי שתי עונות שבהן שיחק 3 דקות. אגב, הוא הקדים אז את פאטרי, סאמפר, דונגו ואורטולה.

[U]שתול מאז[/U]: גדל במועדון (עזב ב-2009 לנאסטיק טראגונה וחזר ב-2012).
[U]בעונה שעברה[/U]: 15 משחקים (1,243 דקות), בישל שער אחד.


[B]רודריגו “רודרי” טארין (19, 05.07.1996):[/B] קחו את המנהיגות של מסצ’ראנו, חוסר הפחד של פויול, משחק הגובה של פיקה והאגרסיביות של ראמוס, ותקבלו - פוטנציאלית - את בלם העתיד של בארסה. זה אולי נשמע יותר מדי טוב מכדי להיות אמיתי, אבל לא סתם טארין נחשב לבלם הכי מבטיח בלה מאסיה. אין הרבה שחקני הגנה שמשלבים מגוון רחב כל-כך של יכולות, ויש לו את כל מה שצריך כדי להצליח בבארסה. הוא מתנשא לגובה של 1.84 מ’ - מה שהופך אותו לכלי הגנתי והתקפי במצבים נייחים, ימני ברגל (אבל משחק בדרך כלל דווקא כבלם השמאלי) ואוהב להצטרף להתקפה. והוא גם שומר מצויין, חזק, קורא את המשחק בצורה טובה וממש לא חושש להיכנס לתיקולים. בקבוצת הנוער, למשל, טארין הרחיק פעם כדור מקו השער במספרת במהלך משחק מול פאריס סן-ז’רמן בליגת האלופות וכמעט נכנס בקורה.

הוא יליד צ’יבה, עיר קטנה שנמצאת 30 ק"מ מערבית לוולנסיה, הצטרף לקאנטרה של ה"עטלפים" בגיל צעיר ושיחק שם עד גיל קדטים, אז הושאל למועדון מקומי בשם קראקס. עונה לאחר מכן טארין כבר עבר לבארסה וזכה עם קדטים א’ באליפות, המשיך לנוער ב’ והפך במהרה לדמות דומיננטית בחדר ההלבשה ולשחקן מפתח אצל גארסיה פימיינטה. הוא שימש כקפטן - כמו גם בנבחרת ספרד U17, זכה בעוד אליפות והרשים בטורניר שנערך במוסקבה, בו בארסה זכתה עם ניצחונות על טוטנהאם וסלטיק. בעונת 2013/14 טארין עזר לנוער א’ לזכות בצ’מפיונס U19 עם שער בגמר מול בנפיקה והיה אמור להשתלב בבארסה ב’ בעונה שעברה. הוא היה איתה בפרטמפוראדה והחל לקבל זימונים לסגל בשלהי העונה, אבל ג’ורדי וינייאלס העדיף להסיט את גומבאו ממרכז הקישור להגנה ולא לתת צ’אנס לבלם הצעיר. בבארסה טארין חתום עד 2018 והכישרון שלו מחכה להתפרץ. כל מה שהוא צריך זה דקות.

[U]שתול מאז[/U]: 2011 (הגיע מוולנסיה).
[U]בעונה שעברה[/U]: בנוער א’, 6 משחקים (501 דקות) בליגת האלופות U19.
וידאו


[B]צ’אבי “קינטי” קינטייה (19, 23.08.1996): [/B]הפרטנר של רודרי להגנה של קבוצת הנוער הוא כישרון גדול בפני עצמו וכזה שכדי לספר את הסיפור שלו, צריך לחזור כמה שנים טובות אחורה. קינטי החל את דרכו בליידה, שיחק כקשר מרכזי, כבלם וכמגן שמאלי, וניסה להתקבל לקבוצת בנחמין א’ של סרג’י סאמפר וג’ון טוראל (היום בארסנל), אך ללא הצלחה. הוא חזר לליידה וניסה שוב את מזלו ב-2008, אז גם אספניול וריאל מדריד החלו לגלות בו עניין. בסופו של דבר הוא בחר בבארסה, הצטרף לקבוצת נערים א’ בגיל 13 ושיתף פעולה עם פאלנסיה, קאפטום, אנגנה, אדאמה ואחרים. בשנתו הראשונה במועדון, קינטי המשיך להתגורר בליידה והיה מגיע לאימונים בברצלונה פעמיים בשבוע במונית.

את העונה שאחרי, בה כבר עבר ללה מאסיה, קינטי פתח עם קדטים ב’ וסיים עם אליפות בקדטים א’ של גארסיה פימיינטה, וזו לא הייתה הפעם האחרונה שהוא משחק בקבוצות גיל גבוהות משלו. בעונת 2011/12 הוא כבר שיחק בנוער ב’ והיה היחיד שנמצא בסגל של שתי קבוצות הנוער כשהוא עדיין בגיל קדטים. אגב, באותה תקופה ג’ורדי, אחיו של צ’אבי, שיחק בנוער א’ של אוסקר. בכל אופן, ההתקדמות של קינטי נמשכה בקצב מסחרר. בגיל 16 הוא כבר זומן בפעם הראשונה לסגל של בארסה ב’ (אבל לא קיבל דקות), בנבחרת ספרד U19 הוא שיחק לפני שהיה בן 17 והיה לו חלק חשוב בזכייה של קבוצת הנוער בליגת האלופות עם שער ו-5 בישולים, שניים מהם ב-2:6 המוחץ על מילאן. בתחילת הדרך בבארסה, קינטי תופקד בעיקר כבלם, אבל גארסיה פימיינטה השתמש בו גם כמגן שמאלי ומאז הוא עושה את שני התפקידים בצורה טובה. הוא יכול לשחק כחלק משלישייה או רביעייה אחורית, טכני, יש לו ראיית משחק ברמה גבוהה, הוא מתחיל הרבה התקפות מאחור וכמו טארין, גם הוא אחד שמכוון את חבריו להגנה ונחשב ללידר. רק בתחילת העונה קינטי האריך את חוזהו עד 2018, הרול מודל שלו הוא בוסקטס והרפרנס שלו הוא בארטרה.

[U]שתול מאז[/U]: 2009 (הגיע מקורנייה).
[U]בעונה שעברה[/U]: בנוער א’, 6 משחקים (495 דקות) בליגת האלופות U19, בישל 2 שערים.
וידאו


[B]סרג’י פאלנסיה (19, 23.03.1996): [/B]החלק השלישי בטריו ההגנתי ששיתף פעולה בנוער והוקפץ לבארסה ב’, שיחק בקבוצת המילואים כבר בעונה שעברה. הוא פתח אותה בקבוצת הנוער, לא פספס אף דקה בקמפיין ליגת האלופות U19 שהסתיים בשמינית הגמר והחל לשחק בבארסה ב’ חודש וחצי אחרי שג’ורדי וינייאלס החליף את אוסביו. 6 ימים אחרי יום-הולדתו ה-19, פאלנסיה ערך את הבכורה, פתח בהרכב מול טנריפה (2:2) ו-4 דקות מהפתיחה, הוא שלח מסירה גדולה על קו ימין לאדאמה שבישל לדונגו את שער היתרון. מאז אותו משחק במחזור ה-31 של הסגונדה, המגן שיחק 90 דקות בכל המשחקים עד סוף העונה חוץ מאשר בשניים - כשהורחק מול פונפראדינה באפריל וכשריצה את עונש ההרחקה במשחק הבא נגד ג’ירונה. וזה לא דבר מובן מאליו כשלוקחים בחשבון את גילו של פאלנסיה, את העובדה שהקבוצה נלחמה נגד הירידה ואת המנהג הבארסאי הידוע, לפיו מסיטים 26 שחקנים מהעמדות שלהם לפני שנותנים צ’אנס לשחקן צעיר.

פאלנסיה שהגיע מבדאלונה לבארסה בגיל 10, הוא מגן ימני לא גבוה (1.70 מ’), אבל הוא מפצה על כך בהרבה דברים אחרים. כשראיתי אותו משחק בפעם הראשונה, השם הראשון שעלה לי לראש - וסליחה מאוהדי הפועל - הוא דווקא דריק שארפ. הוא פשוט מוציא את הנשמה ליריב שמולו ולא מפסיק לרוץ לרגע. פאלנסיה די מהיר, תומך בהתקפה, מסוגל לשחק גם כמגן שמאלי ואוריאול דומנק מ-MD קרא לו “הכפיל של פיליפ לאם”, אותו הוא מעריץ. הקבוצה הראשונה של המגן הצעיר בבארסה הייתה ילדים א’, עם ילדים ב’ הוא זכה בטורניר MIC היוקרתי אחרי ניצחון 0:1 בגמר על ריאל מדריד ביום-הולדתו ה-12, וכשהגיע לגיל נוער, שיחק תחת גארסיה פימיינטה.

[U]שתול מאז[/U]: 2006 (הגיע מבדאלונה).
[U]בעונה שעברה[/U]: 11 משחקים (973 דקות) בבארסה ב’, כבש שער אחד. 7 משחקים (630 דקות) בליגת האלופות עם הנוער, בישל שער אחד.
וידאו


[B]אלוהור גודסוויל אקפולו (20, 14.05.1995): [/B]זוכרים את ה-Neuralyzer מ"גברים בשחור" שהיה מוחק את הזיכרון לאזרחים תמימים וחברים של קייטע? אז אם יהיה כזה לגודסוויל, That would be great. את השנה האחרונה הוא היה מוחק מהזיכרון בכיף כי הוא התעסק בה בעיקר בשיקום ופחות בכדורגל. כמעט חודש אחרי שזכה עם קבוצת הנוער בליגת האלופות U19, המגן הניגרי ערך את הבכורה הלא רשמית שלו בבארסה ב’ כשפתח בהרכב בחצי גמר גביע קטאלוניה מול ג’ירונה, אבל קרע את המיניסקוס וכל זה יום לפני יום-הולדתו ה-19. לא ממש המתנה הכי טובה בעולם. הפציעה הקשה הובילה בסופו של דבר לניתוח והיעדרות של לא פחות מ-11 חודשים (!) מהמגרשים, מה שמנע מגודסוויל לשחק אפילו דקה אחת במשחק רשמי בעונה הקודמת.

הניגרי שהיה אחד הקפטנים של קבוצת הנוער זוכת הצ’מפיונס, זכה לסטנדינג אוביישן מהשחקנים כשהסיוט נשאר סוף סוף מאחור. ואחרי כמעט שנה בחוץ, זו אמורה להיות עונת הקאמבק שלו. לבארסה הגיע גודסוויל בגיל 10, 4 שנים אחרי שמשפחתו היגרה מניגריה לקטאלוניה והוא שיתף פעולה עם סרג’י סאמפר בילדים ב’. הוא היה שותף לזכייה בטורניר הפרמייר-קאפ של נייק באולד טראפורד, זכה ב-9 אליפויות במחלקת הנוער ועשה הסבה מבלם למגן ימני אחרי שהקטור בלרין עזב לארסנל. גודסוויל הוא שחקן ממושמע מבחינה טקטית ובאופן כללי, די שונה מהמגן הבארסאי הממוצע. הוא גבוה יחסית (1.81 מ’), חזק ולא נוהג לקחת הרבה הימורים בהתקפה, אבל בכל זאת מוצא את הדרך לרשת. בקמפיין הזכייה של הנוער בליגת האלופות, למשל, הוא כבש 4 שערים שרובם היו שערי שדה. בליגה כמו הסגונדה ב’, הפיזיות של הניגרי יכולה לתרום לבארסה ב’ והדבר הכי חשוב מבחינתו הוא להישאר בריא. כי אם לא, במקום להיות עוגן הגנתי בסגנון אבידל בצד ימין, הוא עוד עלול להפוך לאדריאנו, ולא בגלל הבעיטות המסובבות של הברזילאי.

[U]שתול מאז[/U]: 2005 (הגיע מטורפורטה).
[U]בעונה שעברה[/U]: 0 משחקים.
וידאו


[B]ז’ואן קאמפינס (20, 24.06.1995): [/B]כשיש לך 7 הופעות בסגונדה במשך שנתיים, לא באמת התקדמת ולא צריך להיות אינספקטור גאדג’ט כדי לדעת את זה. וכמו במקרים של ז’וסטה וגודסוויל, גם קאמפינס סבל מפציעות שעצרו את ההתקדמות שלו. בכלל, יש בבארסה ב’ מין קטע כזה: אם אתה מגן, אתה לרוב תהיה פצוע. או סתם חלש (כן, פאטרי, אני מדבר עליך). מפה לשם, זו כבר העונה השלישית של המגן מהאיים הבאלריים בבארסה, אליה הגיע ממאיורקה כהבטחה גדולה. מדובר על מגן גבוה (1.84 מ’), מהיר, תומך בהתקפה בצורה טובה ואחד שהיה שחקן הרכב בנבחרת ספרד U19. הבעיה היא שבמקום לשחק לסירוגין בבארסה ב’ ובנוער א’ בשנתו הראשונה במועדון, כפי שתוכנן מראש, קאמפינס הושבת ברוב עונת 2013/14 בעקבות פציעה בהאמסטרינג במהלך אימון עם הנבחרת.

הוא התאושש בעונה הקודמת, אבל אוסביו העדיף את הקפטן המהולל, פאטרי, בעמדת המגן הימני וקאמפינס קיבל רק 17 דקות ב-29 המחזורים הראשונים, שב-20 מהם הוא בכלל לא היה בסגל. גם אחרי חילופי המאמנים, המגן הצעיר קיבל מעט הזדמנויות ושיחק רק 260 דקות נוספות לאורך חודשיים וחצי. בעונה הקרובה קאמפינס רוצה לפתוח דף חדש ולמרות שבשלהי העונה האחרונה הוא תופקד כמגן ימני כשפאלנסיה הוסט שמאלה, בפרטמפוראדה הוא חזר לתפקידו המקורי כקיצוני ימני.

[U]שתול מאז[/U]: 2013 (הגיע ממאיורקה).
[U]בעונה שעברה[/U]: 6 משחקים (278 דקות).


[B]אלחנדרו גרימאלדו (20, 20.09.1995): [/B]מה אתם עשיתם כשהייתם בני 15? הכישרון האדיר הזה, למשל, כבר שיחק בגיל הזה עם בארסה ב’ בגביע קטאלוניה וגם ערך בכורה מדהימה בסגונדה כשהוא עושה צחוק משחקנים שגילם כפול משלו. מאז עברו כבר 4 שנים וגרימאלדו, קפטן בארסה ב’ למרות שהוא אחד השחקנים הצעירים בסגל, עדיין פה. למה? או, זו שאלה מצויינת. כבר שנים שהוא מסומן כמגן העתיד - לא רק של בארסה, אלא של הכדורגל הספרדי - ונחשב לאחד הכישרונות הבולטים לגילו ברחבי אירופה. ולא רק שהוא מצדיק את ההייפ, הוא מראה ניצוצות לצד דבר שנדיר מאוד לראות אצל שחקנים צעירים: יציבות. בעונה שעברה, שחלק נכבד ממנה גרימאלדו העביר בכלל לא בעמדה העיקרית שלו, הוא היה השחקן שהיו לו הכי מעט תנודות ביכולת מבין שחקני בארסה ב’. ושוב, כשהוא אחד הצעירים בסגל וכשהקבוצה במאבקי תחתית. הוא כבש 4 שערים (3 מהם בכדורים חופשיים), בישל עוד 4 והיה כל-כך משמעותי, עד שכשהוא נפצע לקראת סיום העונה, גורלה של בארסה ב’ נחרץ סופית.

גרימאלדו הוא מגן שלא יצא מלה מאסיה כבר הרבה מאוד שנים מהסיבה הפשוטה שהוא הרבה יותר ממגן. הוא משחק בצד שמאל של ההגנה, בעונה שעברה תופקד ממש כקשר מרכזי (והיה נהדר), בנוער ובוולנסיה - בה שיחק לפני הגעתו לבארסה - הוא היה קשר התקפי (“10”), ובפרטמפוראדה הוא תופקד הרבה כקיצוני שמאלי, עמדה שאליה ג’רארד מייעד אותו בעונה הקרובה. הוא מהיר, טכני מאוד, חכם וסוג של פליימייקר מעמדת המגן בסגנון אלאבה ודני אלבס. הוא יוצר מצבים לו ולאחרים, יש לו שמאלית קטלנית, הוא בועט מצבים נייחים אדיר ומגיב לסיטואציות במגרש כמו אחד עם ניסיון הרבה יותר ממה שמראה גילו. גרימאלדו לא גבוה (1.70 מ’), ועם זאת, הוא לא רע גם בעבודת ההגנה ויכול לספק לקבוצה הראשונה הרבה פיתרונות, אבל הוא עדיין לא קיבל הזדמנות אמיתית מלוצ’ו. וחבל, כי בתחילת הקיץ היה נראה שיעשו את המהלך המתבקש - ימכרו את אדריאנו ויקפיצו את גרימאלדו, שהוא בכמה דרגות מעל הברזילאי. זה לא קרה, הילד נשאר בבארסה ב’ ועומד בפני עונה קריטית. הוא פותח אותה כשהוא חתום רק עד קיץ 2016 ובארסה תצטרך לקבל החלטות נכונות בנוגע לגרימאלדו כדי לא לאבד אותו. הוא גדול על הסגונדה ב’ וזה פספוס להשאיר שחקן כזה בקבוצת המילואים, אבל זה המצב. הוא יכול לשחק בהרכב של הרבה קבוצות כבר עכשיו ולא מעט מועדונים התעניינו בילד - ביניהן בנפיקה. בינתיים הוא בבארסה ונקווה שזה יישאר כך עוד הרבה שנים.

[U]שתול מאז[/U]: 2008 (הגיע מוולנסיה).
[U]בעונה שעברה[/U]: 36 משחקים (3,023 דקות), כבש 4 שערים, בישול עוד 4.
וידאו

[B][U]קישור[/U][/B]
מבט על מרכז המגרש מציג את כל הבעייתיות בבארסה ב’ ובכלל בלה מאסיה של השנים האחרונות. לא רק שסרג’י סאמפר לא קודם לקבוצה הראשונה, הוא פותח את העונה הזו כשהוא לא העדיפות הראשונה של לוצ’ו מבין קשרי קבוצת המילואים. שזה מדהים. באמת. בארסה ב’ הרוויחה מזה והפליימייקר הקטאלני יהיה אחראי על ניווט המשחק ממרכז המגרש. קאפטום ובאבונסקי יעזרו לו, ומקדימה אפשר למצוא גם את אנגנה, שאמור להוסיף את היצירתיות בקישור ההתקפי אחרי עזיבתו של חלילוביץ’. גם גומבאו וקמארה, לא בדיוק הכישרונות הגדולים בהיסטוריה, עדיין פה ושווה לשים לב גם לחואן אנטוניו רוס, קשר שעלה מהנוער ונמצא קצת מתחת לרדאר. לכל אלה עשוי להצטרף גם פאייק סאונג הו המוכשר אחרי שתסתיים ההשעייה שלו.


[B]סרג’י סאמפר (20, 20.01.1995): [/B]רגע לפני שעונת 2014/15 יצאה לדרך, לי רודן - עיתונאי שמסקר את הכדורגל הספרדי עבור ESPN FC ו-Four Four Two - כתב על הבארסאי הצעיר. “סרג’י סאמפר: גוארדיולה החדש?”, הייתה הכותרת. רודן ראה בפעם הראשונה את הגאונות של סאמפר בפעולה כשהוא היה רמה אחת מעל כל היתר במשחק של קבוצת הנוער מול סלטיק בגלאזגו במסגרת “הדור הבא” (המפעל שקדם לליגת האלופות U19). זו לא הייתה הפעם הראשונה שעיתונאי מתלהב משחקן צעיר שהוא רואה, אבל כשגם פפ שם עליו עין, אתה יודע שזה הדבר האמיתי. וכבר בגיל 16, ה"4" העתידי התאמן אצל מי שמזוהה עם המספר הזה. זה היה עוד שלב בתהליך שנועד להאיץ את ההתפתחות של השחקנים הצעירים בלה מאסיה - לתת להם להתאמן/לשחק בקבוצות גיל גדולות משלהם ומול יריבים בוגרים יותר - אבל שנה אחת אחרי אותה כתבה, סאמפר עדיין, רשמית, בסגל של בארסה ב’. למרבה הפלא, יש לציין.

סאמפר מודל 2015/16 הוא כבר לא הכישרון שמחכה לפרוץ ואף אחד לא מכיר, אבל בכל זאת: קשר אחורי שכולם צופים לו בהמשך הקריירה מעבר ל"6" - במיקום על המגרש וגם, נו, אתם יודעים. הוא באמת “4” קלאסי. לא ממש בסגנון של בוסקטס, יותר בסטייל של פירלו. יש לו הרבה צ’אבי במשחק ולא פעם ולא פעמיים קראו לו גם: “גוארדיולה מותאם למשחק המודרני”. הוא מנהל משחק מעמדת הקשר האחורי, אוהב לשלוט בקצב, טכני, חכם מאוד, מוסר מעולה לכל הטווחים וקורא את המשחק בצורה מדהימה. לכולם היה ברור שהקפצה לקבוצה הראשונה זו רק שאלה של “מתי” ולא “אם”, אבל בעונה שעברה הוא שיחק רק 4 פעמים עם הסגל הבכיר וגם, לעתים, סופסל כשגומבאו ופאטרי הועדפו על-פניו בבארסה ב’. זה נשמע כמו מדע בדיוני, אבל נשבע לכם שזה קרה באמת. ההערכה של לוצ’ו לסאמפר, שכולם דיברו עליה, לא באמת באה לידיו ביטוי וזה קרה שוב בפרטמפוראדה כשגם הפעם גומבאו זכה לעדיפות לא ברורה בעליל. פורטו רצתה מאוד את הילד שזורם לו בלאוגראנה בעורקים, אבל בסופו של דבר הוא נשאר פה. נותר לקוות שבכל זאת הוא יקבל הזדמנויות להוכיח את עצמו, בטח אחרי עזיבתו של צ’אבי.
[RIGHT][FONT=arial]
[U]שתול מאז[/U]: 2001 (הגיע מ-FCB Escola).
[U]בעונה שעברה[/U]: 34 משחקים (2,577 דקות) בבארסה ב’, בישל 4 שערים. 4 משחקים (286 דקות) בקבוצה הראשונה, בישל שער אחד.
וידאו וידאו וידאו וידאו

[/FONT]
[B]ג’רארד גומבאו (20, 18.12.1994): [/B]סיפור מהאגדות או דוגלאס של בארסה ב’? תלוי איך אתם מסתכלים על זה. הקשר הגבוה (1.88 מ’) שיחק עם הקבוצה הראשונה בפרטמפוראדה וגם יצא למסע המשחקים בארה"ב - משהו שעד קיץ 2014 נראה כמו פנטזיה. למה? כי עד שנחת בבארסה, גומבאו שיחק עם ג’ירונה ב’ בליגה הקטאלנית הראשונה שהיא הליגה החמישית בספרד. בזה הסתכם הניסיון שלו עד העונה האחרונה וגם בה הוא לא בדיוק נראה כמו היורש של בוסקטס. הוא פתח אותה על הספסל, אבל בהמשך הפך לשחקן הרכב, נשאר כזה גם אצל ג’ורדי וינייאלס, תופקד כקשר מרכזי, אחורי, אפילו כבלם והיה השחקן הרביעי עם הכי הרבה דקות בעונה החולפת.

הנפגע העיקרי מזה היה סאמפר, שגומבאו קיבל עדיפות על-פניו. גם בכמות הדקות (שיחק 155 דקות יותר מסאמפר לאורך העונה שעברה, שזה ביזיון בפני עצמו) וגם בתפקוד על המגרש. כששניהם שיחקו ביחד, בדרך כלל גומבאו היה הקדמי יותר למרות הפיזיות שלו ויכולות הפליימייקינג של סאמפר. בכלל, הייתה תחושה שלא משנה מה יקרה, הרכש מג’ירונה תמיד ימצא את עצמו בהרכב למרות שהיה ברור כבר מההתחלה שהוא לא חומר לקבוצה הראשונה. אמנם יש לו נוכחות וגם בעיטות חזקות, אבל אין לו יכולת אמיתית לשלוט בקצב ולקרוא מהלכים מראש. הוא פשוט לא מספיק טוב. כל זה לא הפריע ללוצ’ו לתת לגומבאו לשחק 90 דקות במשחק גביע מול אלצ’ה וגם לתת לו עדיפות על-פני סאמפר בפרטמפוראדה - משהו שהדהים את כל מי שעוקב אחרי בארסה ב’. זו דוגמא טובה לאופן שבו מעדיפים במועדון עוצמה על חוכמה ואת הטווח הקצר על הארוך.

[U]שתול מאז[/U]: 2014 (הגיע מג’ירונה).
[U]בעונה שעברה[/U]: 37 משחקים (2,732 דקות) בבארסה ב’, כבש 3 שערים, בישל עוד אחד. משחק אחד (90 דקות) בקבוצה הראשונה.[FONT=arial]
וידאו

[/FONT][FONT=arial]
[B]חואן אנטוניו רוס (19, 15.03.1996): [/B]קשר אחורי שעושה את הקפיצה מקבוצת הנוער בעונתו השלישית במועדון. הוא נולד בקארטחנה וגדל בלוס נייטוס, כפר דייגים קטן במורסיה. בגיל 6 הוא החל לשחק במועדון מקומי בשם לוס בלונס, משם עבר לקארטחנה והגיע לבארסה ב-2013 אחרי שגם ליברפול, אתלטיק בילבאו ואספניול שמו עליו עין. תחילת הדרך של רוס בלה מאסיה לא הייתה פשוטה ולקח לו זמן להתאקלם במועדון. הוא שימש בעיקר כמחליף של ג’ורדי אורטגה בקבוצת הנוער, אבל עדיין השלים 90 דקות בניצחונות המרשימים 0:4 על אייאקס של אל גאזי וריקרדו קישנה ו-0:3 על סלטיק בליגת האלופות U19, בה זכה עם בארסה. באותה עונה רוס גם החל לקבל זימונים לאימוני הקבוצה הראשונה.

בקיץ 2014 אורטגה עזב את בארסה, רוס השתלט על עמדת הקשר האחורי, שידרג את המשחק שלו והפך לשחקן משמעותי בקבוצת הנוער. הוא תופקד גם כקשר 50:50, הוא נוהג להיכנס לרחבה לא מעט וגם כובש די הרבה ביחס לעמדתו. אומרים שהסגנון של רוס מזכיר קצת את בוסקטס ויש לו עבר בנבחרת ספרד U17, אבל כבר בעונתו הראשונה בבארסה ב’, הוא יעמוד בפני מבחן רציני. הוא חתום במועדון רק עד 2016, כך שהוא יצטרך לנצל כל הזדמנות ולהוכיח את עצמו.

[U]שתול מאז[/U]: 2013 (הגיע מקארטחנה).
[U]בעונה שעברה[/U]: [/FONT]בנוער א’, 7 משחקים (481 דקות) בליגת האלופות U19.
וידאו
[FONT=arial]
[/FONT][FONT=arial][B]
פאייק סאונג הו (18, 17.03.1997): [/B]קשר מוכשר מאוד שיכול להפוך להפתעה גדולה לאור העובדה שהפוקוס היה תמיד על לי סאונג וו כשדיברו על הקוריאנים של בארסה. פאייק הרבה פחות מוכר מלי, אבל נחשב להבטחה גדולה בפני עצמו. הוא הגיע למועדון אחרי שכיכב בטורניר U14 שנערך בסאנט קוגאט בנובמבר 2009 וגרם לבארסה ולריאל מדריד לרדוף אחריו. אלברט פויג’, אז מאמן נערים ב’ ששיחקה באותו טורניר, המליץ לאלברט בנאייחס, מראשי לה מאסיה, להחתים את פאייק, שהרשים עד כדי כך שביום השני של הטורניר, ריאל כבר ניהלה מו"מ עם אביו. מארגני הטורניר - הפנייה הבארסאית של סאנט קוגאט - עלו על זה, פויג’ העביר את זה לבנאייחס, זה קיבל אישור מבארסה לשוחח עם משפחתו של פאייק והילד הצטרף למועדון באביב 2010. האגדה מספרת שבדו"חות הסקאוטינג של בארסה הופיע המשפט הזה: “לא ראינו יכולת כזו משחקן בגיל הזה מאז מסי”.

פאייק ששיחק כחלוץ לפני שנחת בקאנטרה, הוסט למרכז המגרש והוא משחק בעמדות של המהנדסים, אם כי הוא יכול לשמש גם כקשר אחורי. היכולת שלו לשלוט בקצב, ראיית המשחק, המסירות, השליטה בכדור והכדורים החופשיים שלו הופכים את הקוריאני לפוטנציאל עצום. מבחינת סגנון, זה משהו בין צ’אבי לאינייסטה. ואם בכל זאת היה סימן שאלה סביב פאייק, זה היה בגלל עניין הגודל. כשהוא הגיע לבארסה, תהו אם הוא קטן מדי, אבל היום הוא כבר מתנשא לגובה של 1.78 מ’ ושיפר גם את משחק הגובה שלו. הכישרון שם - בכמויות - אבל יש את עניין העונש של פיפ"א. כמו לי, גם פאייק סבל מכך ולמרות שהוא כבר בן 18, נאסר עליו לשחק לפני 2016 מכיוון שרק אז מותר לבארסה לרשום שחקנים חדשים. את הפרטמפוראדה פאייק עשה עם בארסה ב’ למרות שלא הוקפץ רשמית והתקווה הגדולה היא שהעונש לא פגע בהתפתחות שלו יותר מדי.

[/FONT][FONT=arial][U]שתול מאז[/U]: 2010.
[U]בעונה שעברה[/U]: בנוער א’.
וידאו

[/FONT][FONT=arial]
[B]ווילפריד ז’אורס קאפטום (19, 07.07.1996): [/B]החדשות הטובות הן שהפליימייקר הקמרוני מזכיר את תיאגו. והחדשות הרעות? שהוא מזכיר את תיאגו. ב"ספורט" קרו לו פעם “הזידאן של בארסה” ויש לו קצת צ’אבי במכלול היכולות, אבל הטאץ’ והשואו במשחק של קאפטום הופכים אותו לדבר הכי קרוב שיש לאחיו של ראפיניה. שהוא, אגב, הבן של מאזיניו. [/FONT]:wink: הקשר שהגיע לבארסה ב-2008 באמצעות הקרן של סמואל אטו, מביא למגרש בעיטה חזקה, יכולת מסירה משובחת, טכניקה עילאית, שליטה נהדרת בכדור ורצון לקבל אותו בכל רגע, אבל גם משהו אחר שהולך ביחד עם תיאגו - לפחות בשנתיים האחרונות: הפציעות. זו הסיבה המרכזית שקאפטום מגיע לעונה הזו כשחקן שעדיין צריך להוכיח את עצמו וזה היה פקטור רציני בצניחה של בארסה ב’ לסגונדה ב’.

העונה הקודמת דווקא נפתחה נהדר מבחינת קאפטום. הוא ערך את הבכורה בבארסה ב’ כבר במחזור הראשון של הסגונדה כששחקנים כמו גומבאו, באבונסקי וקמארה היו על הספסל. אחרי פחות מחודשיים הוא גם כבש שער ראשון בניצחון על אלקורקון, ובין לבין גם הספיק לעזור לקבוצת הנוער בליגת האלופות U19. זו נראיתה כמו עונת בכורה מוצלחת מבחינת הכישרון הקמרוני, אבל היא נגמרה כבר בחודש אוקטובר בגלל פציעה בהאמסטרינג שהשאירה את בארסה ב’ בלי מנהל משחק אמיתי בעמדות ה-50:50. קאפטום עבר פציעה דומה גם בפרטמפוראדה - אבל ברגל השנייה - ואם הוא ישאיר אותה מאחור, באמת שהשמיים הם הגבול מבחינתו. מדובר על כישרון ענק, חומר לקבוצה הראשונה בלי שום ספק. לא סתם הוא היה אחד השחקנים הראשונים שטאטה שאל עליהם כשהגיע למועדון.
[FONT=arial]
[U]שתול מאז[/U]: 2008 (הגיע דרך קרן אטו).
[/FONT][U]בעונה שעברה[/U]: 3 משחקים (211 דקות) בבארסה ב’, כבש שער אחד. 2 משחקים (146 דקות) בליגת האלופות U19.[FONT=arial]
וידאו


[B]דויד באבונסקי (21, 01.03.1994): [/B]קראתם עד לפה? מרשים. עכשיו קבלו צ’ופר: שיעור חינמי בהיגיון בארסאי. בעונת 2013/14 הכישרון המקדוני שיחק רק 19 משחקים בבארסה ב’. ב-26% מהם הוא פתח בהרכב וקיבל בסך הכל 552 דקות. ממש לא הרבה עבור שחקן צעיר ומבטיח, אבל אפשר היה להבין את זה כי הוא נאבק על מקום בקישור מול כישרונות על כמו דניס סוארס וחאבי אספינוסה. בין לבין, היה בקבוצה גם את אדו בדייה ששיחק הרבה ופתח בהרכב ב-35 משחקים מתוך 39 ששותף בהם. כל השלושה עזבו בסיום אותה עונה, מה שהיה אמור לסדר לבאבונסקי הרבה יותר דקות. בפועל הוא שיחק אפילו פחות. וזה כשבבארסה ב’ יש את גומבאו וקמארה במקום דניס סוארס ואספינוסה. זה הולך והופך למגוחך יותר ויותר כשלוקחים בחשבון את הפציעה של קאפטום, שגם היא לא ממש שינתה את התמונה העגומה של המקדוני.

מ-19 משחקים, באבונסקי ירד ל-16 בכל העונה הקודמת. כמה היו בהרכב? שניים. אחד במחזור האחרון, השני בזה שלפניו. בשניהם העונה של בארסה ב’ כבר הייתה גמורה. וחבל שזה היה המצב כי באבונסקי הוא באמת אחלה שחקן וכזה שהיה חסר מאוד לקבוצה בהיעדר קאפטום. הוא חכם, פליימייקר נהדר ולא צריך יותר מכמה דקות כדי לראות שהוא יודע כדורגל. יש סיבה שהוא זומן לאימוני הקבוצה הראשונה עוד בימי פפ וששיחק בנבחרת מקדוניה הבוגרת בגיל 19. באבונסקי, חובב ספרי פילוסופיה - ועל כן מכונה “הפילוסוף”, הוא קשר טכני שיכול לשחק גם כ-50:50 וגם באגף, אבל זו מילת המפתח: לשחק. אין אופציה אחרת, בטח כשאתה “כבר” בן 21 ובעונה השלישית שלך בבארסה ב’.

[U]שתול מאז[/U]: 2006 (הגיע מגראמנט).
[U]בעונה שעברה[/U]: 16 משחקים (404 דקות).
וידאו

[/FONT]
[B]חאבייר “ביצ’ו” פרננדס (19, 20.02.1996): [/B]הייתי שמח לשבת בחדר שבו ראשי דפורטיבו לה-קורוניה החליטו בקיץ 2014 לשלוח את הקשר הצעיר למאמן כמו אוסביו. כאילו, באמת. זה נראה לי אחד הדברים אם לא ה. בבארסה דיברו אז על כישרון מבטיח והשאילו אותו לשנתיים עם אופציה לרכוש אותו ב-2016. בפועל? ביצ’ו לא הותיר חותם יוצא דופן. הוא פתח בהרכב 3 פעמים ב-5 המחזורים הראשונים, אבל גם נשלח לספסל/יציע בין סוף אוקטובר לתחילת ינואר - פרק זמן שבו קיבל רק 14 דקות בסה"כ. אחרי שג’ורדי וינייאלס החליף את אוסביו, ביצ’ו שיחק אפילו פחות - נכנס כמחליף 5 פעמים ובין לבין לא שותף ב-13 משחקים רצופים. ב-9 מהם הוא בכלל לא היה בסגל.

מהמעט שכן היה אפשר להתרשם מביצ’ו, הוא נראה כמו קשר שיותר מתאים לעמדת השחקן החופשי מאחורי החלוץ במערך 4-2-3-1 מאשר כקשר 50:50 ב-4-3-3. הוא זריז, טכני, יצירתי ואוהב לקבל את הכדור לרגל, אבל גם צריך קשר פיזי מאחוריו שיאזן אותו. לדפור, ביצ’ו הגיע בגיל 11, הוא שיתף פעולה עם אדאמה, טארין וקינטי בנבחרות הנערים של ספרד, ואולי ג’רארד יהיה זה שייתן לו הזדמנות אמיתית להוכיח את עצמו.

[U]שתול מאז[/U]: 2014 (הגיע מדפורטיבו לה-קורוניה).
[U]בעונה שעברה[/U]: 18 משחקים (623 דקות).
וידאו


[B]פול קאלבט (21, 19.04.1994): [/B]קשר התקפי שהחל לשחק בבארסה ב’ קצת לפני גיל 19, אבל בשתי העונות שחלפו מאז הוא שיחק רק 504 דקות בסה"כ, שזה פחות מ-6 משחקים מלאים. ובשנתיים האחרונות לקאלבט לא היה אפילו משחק אחד שבו השלים 90 דקות. זה נבע מחוסר אמון בו מצד אוסביו וגם מחוסר מזל בכל מה שנוגע לפציעות. את העונה הקודמת, למשל, קאלבט פתח רק בחודש אוקטובר כשנכנס כמחליף ל-4 דקות מול אלקורקון, 273 ימים אחרי הפעם הקודמת שראה דשא. הסיבה: פציעה טורדנית בהאמסטרינג שאילצה את הקשר לעבור ניתוח.

קאלבט הוא קשר שמזכיר בסגנון שלו את ססק וכבש הרבה שערים, יחסית, במחלקת הנוער מהעמדה הזו, אבל החשש הוא שכמו שקורה לפעמים לשחקנים צעירים, חוסר המזל והפציעות יגברו על הכישרון. כשסיים את גיל קדטים, קאלבט דילג מעל נוער ב’ וקפץ היישר לנוער א’ של אוסקר גארסיה ביחד עם דאולופאו, אבל סבל אז מפציעה בהאמסטרינג ושבר בבוהן. גם אחרי שחזר לשחק בעונה שעברה, בעיה בהאמסטרינג המשיכה להטריד את הקשר עד שבסופו של דבר החליט לעבור ניתוח נוסף במטרה להתאושש מהפציעה באופן סופי. זו המטרה העיקרית שלו בשלב זה.

[U]שתול מאז[/U]: 2007 (הגיע מסאנט אנדראו).
[U]בעונה שעברה[/U]: 8 משחקים (292 דקות).
וידאו


[FONT=arial][B]ליאונל אנגנה (19, 07.01.1996): [/B]כמו שלסרג’י רוברטו היה את אספינוסה, לקאפטום יש את אנגנה, קשר קדמי שהוא מעין שילוב בין היכולות ההתקפיות של יאיא טורה לדריבל של ראפיניה. הוא שולט בכדור בצורה נהדרת בעיקר בזכות מרכז הכובד הנמוך שלו, אוהב להצטרף להתקפה מהקו השני תוך שימוש במהירות שלו ובהטעיות גוף, עושה הרבה תנועה בלי כדור, לא מפסיק לרוץ אה-לה פדרו ושולט בשתי הרגליים באופן כמעט שווה למרות שהוא שמאלי. אנגנה משלב עוצמה, זריזות, טכניקה והוא אוהב להשתמש בחלק החיצוני של הנעל, גם למסירות וגם לבעיטות. הרבה זמן לא ראיתי שחקן שחלק גדול כל-כך מהמשחק שלו מבוסס על זה.

אנגנה, בן של רופא ואחות, הוא קמרוני שהגיע לבארסה באמצעות הקרן של אטו ב-2007 כשהיה בן 11. ב-2008 הוא כבר שיתף פעולה עם קאפטום במחלקת הנוער והוביל שתי קבוצות לזכייה בטורנירים יוקרתיים. במאי של אותה שנה הוא זכה עם ילדים א’ בטורניר ברונט וסיים כמלך השערים עם 7 ב-10 משחקים. בדצמבר היו לו 6 גולים בזכייה של נערים ב’ בטורניר מאספלומאס, כולל אחד בגמר מול בנפיקה שהסתיים ב-2:6 מוחץ. [/FONT]:grin: שיתוף הפעולה עם קאפטום נמשך גם בקבוצת הנוער שזכתה בליגת האלופות U19. באותה עונה אנגנה שיחק בצ’מפיונס כפול מחברו הקמרוני, אבל בסופו של דבר קאפטום היה זה שהוקפץ קודם לכן לבארסה ב’. עכשיו הם שוב ביחד ואנגנה, מהשחקנים המובילים בקבוצת הנוער בעונה הקודמת לצד השוער אנדריי אונאנה שעבר לאייאקס, ינסה להרשים את ג’רארד ומי שאימן אותו בנוער, גארסיה פימיינטה. הוא חתום בבארסה עד 2018.
[FONT=arial]
[U]שתול מאז[/U]: 2007 (הגיע דרך קרן אטו).
[U]בעונה שעברה[/U]: בנוער א’, 7 משחקים (564 דקות) בליגת האלופות U19, כבש 2 שערים, בישל עוד 2.
[/FONT][FONT=arial]וידאו


[B]חואן קמארה (21, 13.02.1994): [/B]כמו גומבאו, גם הרכש מוויאריאל הגיע לבארסה ב’ בקיץ 2014 עם רקורד בעייתי. הוא לפחות שיחק בסגונדה - פעם אחת - לפני שהצטרף לקבוצת המילואים וסיים את עונת הבכורה שלו בשורותיה עם מספרים סבירים. הוא היה השחקן היחיד שנכלל בסגל בכל 42 המחזורים, שותף ב-30 מהם, 21 פעמים היה בהרכב והשלים 90 דקות ב-4 מקרים. זה נגמר עם 6 שערים - ובבארסה ב’ של העונה שעברה, זה הספיק לו כדי להיות הקשר הפורה ביותר של הקבוצה, אם כי יש לציין כי לא פעם ולא פעמיים הוא תופקד כקיצוני שמאלי.

קמארה (1.83 מ’) הוא מעין גירסא פחות טובה של כריסטיאן לובאטו, ששיחק בבארסה ב’ בין 2011 ל-2013, קיבל מאוסביו דקות ברמת קראק.וסיפק מספרים לא רעים, אבל בעיקר לקח דקות לשחקני הבית המוכשרים. קמארה כבש לא מעט משעריו מחוץ לרחבה - לאו דווקא בגלל עוצמת הבעיטות שלו כמו הדיוק שלהן. יש לו חוש התמצאות די טוב בתוך תיבת ה-16 והוא יותר פינישר ופחות אחד שמנהל את המשחק, גם כשהוא מתופקד בקישור. קמארה זומן די הרבה פעמים לאימון הקבוצה הראשונה בעונה שעברה ביחד עם גומבאו, אבל זה המקסימום מבחינתו. אין לו את הפוטנציאל להשתחל לסגל הבכיר, אפילו לא קרוב לזה.

[U]שתול מאז[/U]: 2014 (הגיע מוויאריאל).
[U]בעונה שעברה[/U]: 30 משחקים (1,673 דקות), כבש 6 שערים, בישל עוד אחד.
[/FONT][FONT=arial]
[B][U]התקפה[/U][/B]
השינויים הגדולים בבארסה ב’ מתרכזים בעיקר בחלק הקדמי. אדאמה הלך לאסטון וילה אחרי שלא קיבל הזדמנות מלוצ’ו, סנדרו ומוניר עברו סופית לקבוצה הראשונה וגם ז’ואן רומן עזב את המועדון. מפה לשם, דונגו הפך לאחד השחקנים הוותיקים בקבוצה, אבל נראה שמי שינסה למלא את החלל הוא מקסי רולון בעונה הראשונה שבה הוא באמת מקבל צ’אנס. אל הקמרוני והארגנטינאי מצטרף גם אייטור קנטאלפיידרה, שיוסיף מהירות להתקפה ובכנפיים אפשר יהיה למצוא גם את גרימאלדו וקאמפינס לאור הרוטציה הדלילה מקדימה. בחלק השני של העונה, כל אלה יקבלו חיזוק משמעותי בדמות לי סאונג וו, שהוא באמת הדבר הגדול הבא.
[/FONT]

[B]מקסי רולון (20, 19.01.1995): [/B]הקיצוני הארגנטינאי גנב את ההצגה בפרטמפוראדה. אחרי שקיבל רק 84 דקות (במצטבר) ולא פתח אפילו פעם אחת בהרכב בעונה שעברה, מקסי ידע שעם העזיבה של אדאמה, זו ההזדמנות הגדולה שלו והוא לקח אותה בשתי ידיים. הוא היה הסקורר הפורה ביותר מבין כל קבוצות הבית של בארסה ב’ בסגונדה ב’ במהלך משחקי ההכנה, אבל נפצע בעיצומה של הפרטמפוראדה. בכל מקרה, הוא שחקן מגוון שמתופקד בעיקר על קו ימין, אבל בקבוצת הנוער שיחק גם כקיצוני שמאלי לצידם של אדאמה ומוניר, ובפרטמפוראדה תופקד אפילו במרכז ההתקפה. יחסית לשחקן אגף, הוא די גולר.

מקסי שזכה עם קבוצת הנוער בליגת האלופות U19, היה קרוב לעבור לליידה בהשאלה בקיץ 2014, אבל בסופו של דבר נשאר בבארסה ב’ ובעיקר התייבש על הספסל. לאורך העונה הוא היה חלק מנבחרת ארגנטינה U20 שזכתה בקופה אמריקה, בו כבש את השער הראשון בניצחון הדרמטי 0:2 על ברזיל, אבל מיעט לקבל הזדמנויות במונדיאליטו בקיץ האחרון. הארגנטינאי, יליד רוסאריו כמו עוד מישהו שאתם מכירים, יקבל בעונה הקרובה הרבה יותר קרדיט וגם יהנה מכך שגארסיה פימיינטה הוא עוזר המאמן. “פימי” היה המאמן של קדטים א’ בעונת 2010/11 - הראשונה המלאה של מקסי בבארסה - ואז זה נגמר עם טרבל: אליפות, אליפות קטאלוניה וזכייה בטורניר MIC היוקרתי.

[U]שתול מאז[/U]: 2010 (הגיע מבארסה ג’וניורס לוחאן).
[U]בעונה שעברה[/U]: 7 משחקים (84 דקות).[FONT=arial]
וידאו

[/FONT][FONT=arial]
[/FONT][FONT=arial][B]אייטור קנטאלפיידרה (19, 10.02.1996): [/B]שחקן התקפה מגוון שהגיע לבארסה לקראת סוף עונת 2013/14 כדי לחזק את קבוצת הנוער של ג’ורדי וינייאלס במשחקי גביע המלך אחרי שזו איבדה את מוניר (לבארסה ב’) ואת טוני סנאבריה שעזב. אייטור שעזר לנוער להגיע לחצי הגמר, בא מקורנייה וחתם במאי 2014 ל-3 שנים - אחת בקבוצת הנוער, בה שיחק בעונה שעברה, ועוד שנתיים בבארסה ב’. למועדון הוא הצטרף אחרי שפחות או יותר, חרש את קטאלוניה ועבר גם באספניול, דאם (Damm) וכמובן קורנייה. מדובר ב-4 מחלקות הנוער המובילות בקטאלוניה.

בדאם, אייטור תופקד מפעם לפעם כקשר מרכזי שמאלי, אבל בבארסה הוא משחק בהתקפה - בעיקר בצד ימין, למרות שהוא מסוגל לשחק גם בשמאל וגם כחלוץ. הוא שחקן מהיר, שמאלי ברגל ואחד שאוהב להיכנס מצד ימין למרכז ולאיים על השער. הוא רק צריך לקוות שג’רארד לא יעלה על זה שבעבר אייטור אהד את…גוטי. יש לציין שהיום הרול-מודלס שלו הם בעיקר אוזיל והזאר. לא שזה מוחק את חרפת המריקון, כן?

[U]שתול מאז[/U]: 2014 (הגיע מקורנייה).
[U]בעונה שעברה[/U]: בנוער א’, [/FONT]6 משחקים (336 דקות) בליגת האלופות U19, בישל 2 שערים.
[FONT=arial]וידאו

[/FONT][FONT=arial]
[/FONT][FONT=arial][B]לי סאונג וו (17, 06.01.1998): [/B]זה קורה פעם בכמה שנים. צץ לו איזה כישרון אדיר במחלקת הנוער וכולם מכירים את השם שלו עוד לפני ששיחק שנייה עם בארסה ב’, שלא לדבר על הקבוצה הבוגרת. מסי היה כזה וגם לי הוא כזה - ילד פלא שמרכז באז כל-כך עצום עד שאתה רק רוצה לראות אותו משחק כדי להבין על מה המהומה. וכשמדברים על ילד הפלא הקוריאני, אי אפשר שלא להזכיר את מספר 10. טוב, זה מה שקורה לך כשאתה מגיע לבארסה בגיל דומה לזה שבו מסי נחת בברצלונה, כובש יותר ממנו בקבוצת הקדטים (38 שערים ב-29 משחקים לעומת 37 ב-30) וגם מקבל את הכינוי הבלתי נמנע: “מסי הקוריאני”. לי הוא ממש לא הראשון - ובטח שלא האחרון - שהתקשורת הופכת אותו לגירסא כלשהי של הדיוס, אבל בניגוד לכל הקודמים, הוא נראה כמו הדבר האמיתי. ומעבר לכל זה, יש לו גם את הדבר הזה שיש למעט מאוד שחקנים - אתה תוהה אם כל ההייפ המטורף הזה לא קצת מוגזם. בכל זאת מדובר בילד שעוד “לא קרע זוג נעליים”. ואז אתה רואה אותו בעצמך ואתה מבין שכל פסיק שנכתב עליו היה מוצדק. אם היה אפשר לכמת כישרון, סיכוי לא רע בכלל שלי סאונג “וואו”, כפי שאוהדי בארסה התרגלו לקרוא לו כבר מזמן, היה מופיע בראש הרשימה. פוטנציאלית, זה כנראה באמת הדבר הגדול ביותר מאז איזה שחקן אלמוני עלה למגרש עם המספר 30 על הגב.

לבארסה לי הגיע אחרי שסקאוט של המועדון ראה אותו מלהטט כשהיה בן 12 בטורניר בקוריאה ב-2010. מה שבלט אז, ונשאר ההיילייטס של לי גם היום, אלה החוש לשערים (בכמויות מפחידות), הדריבל, הטכניקה, המהירות המסחררת ובעיקר - וזה מה שמייחד אותו: המהירות עם הכדור. הוא ממש לא גבוה (1.73 מ’), אבל זריז בטירוף, מוסר בחסד ובאופן כללי, התברך בלא מעט יכולות של קשר. המכלול הזה הולך בדרך כלל לעמדת הפאלסו, משם מתפרצת המהירות שלו לעבר הרחבה, לצד ירידה לקישור ועזרה ביצירת מצבים לעצמו ולאחרים. בקוריאה, לי הוא סופרסטאר וסנסציה ברמת ניימאר הנער בברזיל, וכשהוא סחף את הנבחרת לגמר אליפות אסיה U16 ב-2014 כולל גולאסו בריצה לאורך חצי מגרש ברבע הגמר מול יפן, המדינה הייתה בטירוף. לצד כל זה, בקוריאה יש גם כאלה שמבקרים את לי, בעיקר על הגישה שלו שנראית שחצנית לעתים. כששיחק בפעם הראשונה עם הנבחרת על אדמת קוריאה מאז עבר לבארסה, לי הוחלף, לא ממש אהב את זה ולא התבייש להראות את זה. בהמשך הוא התנצל, ובכל מקרה, צריך לזכור שהוא עדיין ילד. ובגיל כזה, כשכל הפוקוס עליך, זה לא פשוט. ויש גם את עניין הבאן. מאז 2013 לי מושעה ממשחקי בארסה ומשתתף רק באלה של נבחרות קוריאה הצעירות, אבל ברור שזה לא מספיק. השאלה היא עד כמה היעדר המשחקים פגע בהתפתחות שלו. יכול להיות שדווקא בגלל זה אולי יהיה נכון יותר לתת לו להתחיל מהנוער אחרי סיום העונש כשיהיה בן 18 בינואר, ולעבור בהמשך העונה לבארסה ב’, איתה עשה את הפרטמפוראדה.

[U]שתול מאז[/U]: 2011 (הגיע מאינצ’ון יונייטד, קוריאה).
[U]בעונה שעברה[/U]: בנוער א’.
וידאו וידאו וידאו


[B]ז’אן מארי דונגו (20, 20.04.1995): [/B]למרות גילו הצעיר, לחלוץ הקמרוני יש כבר יותר מ-110 משחקים בסגונדה והוא נמצא במקום טוב בצמרת הופעות כל הזמנים של בארסה ב’. זה אומר שכאחד שסומן כהבטחה גדולה בקאנטרה, הוא התחיל לקבל הזדמנויות בקבוצה בשלב מוקדם מאוד, אבל גם שהוא נמצא בה כבר הרבה זמן. אולי יותר מדי זמן. מאז שהגיע לבארסה בגיל 13, הסקורר הקמרוני קיבל את הכינוי “דונגול” ולא ממש קשה להבין למה. עונתו הראשונה בבארסה הסתיימה עם 58 שערי ליגה, בעונת 2010/11 היו לו 40 ב-3 קבוצות שונות (קדטים א’, נוער ב’ ו-א’) ואת עונת 2011/12 הוא סיים כמלך שערי “הדור הבא” (הטורניר שקדם לליגת האלופות U19) עם 7 לצד ויקטור פישר מאייאקס, זאת למרות שבארסה הודחה כבר ברבע הגמר.

לכל אורך שנותיו במחלקת הנוער, דונגו סומן כפוטנציאל עצום ובאופן תמידי היה משחק בקבוצות גיל גדולות יותר משלו. הסיפור הזה נמשך גם בתחילת הדרך בבארסה ב’, בה החל לשחק בגיל 16 וגם לכבוש. 2 שערים היו לו בעונת הבכורה בסגונדה ומאז הוא שידרג את מספריו ל-5, 8 ו-11 גולים פר עונה, אבל איפשהו כל העסק נתקע. קצת מצחיק לומר את זה על שחקן שהיה מלך השערים של בארסה ב’ בשנתיים האחרונות, אבל על כל כדור שנעצר רק ברשת, היו שניים שעפו ליציע. בעונה שעברה דונגו היה השחקן שקיבל הכי הרבה דקות וזו הייתה, פחות או יותר, ההזדמנות האחרונה שלו לעלות על הרכבת של הקבוצה הראשונה, בה ערך 3 הופעות תחת טאטה, אבל הוא הרבה להחמיץ והמשיך את המגמה מהשנתיים האחרונות. לקמרוני יש חלק בכך שההתקדמות שלו נעצרה, אבל בעיקר למאמניו, שהחליפו לו עמדה כל משחק וחצי או שלחו אותו לספסל ועירערו לו את הביטחון, שזה משהו בסיסי אצל שחקנים צעירים וחלוצים. דונגו הוא דוגמא קלאסית להיעדר אנשי מקצועי ברמה גבוהה בבארסה ב’ בשנים האחרונות, וחבל כי הוא חלוץ פיזי שעושה תנועה נהדרת ויודע ליצור מצבים לעצמו ולאחרים. הנוכחות שלו יכולה לעזור לקבוצה בסגונדה ב’ ואולי דווקא בליגה הזו דונגו יחזור להיות “דונגול”.

[U]שתול מאז[/U]: 2008 (הגיע דרך קרן אטו).
[U]בעונה שעברה[/U]: 39 משחקים (3,065 דקות), כבש 11 שערים, בישל עוד 6.
[/FONT][FONT=arial]וידאו[/FONT][/RIGHT]


(Liraninho) #4

[RIGHT]כל מה שצריך לדעת על המאמן החדש של בארסה ב’:

[QUOTE=San Sunny;1631031][/RIGHT][RIGHT][B]מי אתה ג’רארד?[/B]

[SIZE=2][video=dailymotion;x2z0b6b]http://www.dailymotion.com/video/x2z0b6b_musical-gerard-lopez_sport[/video]

היום התפניתי לכתוב על ג’רארד לופס סגו, מאמנה החדש של ברצלונה ב’.

[/RIGHT][/SIZE][RIGHT][SIZE=2]

סיפורו של ג’רארד מתחיל בלה מאסיה. הוא היה נער מבטיח מאוד וכבר בגיל 17 שיחק בבארסה ב’. בעונה אחת שם כבש 10 שערים ב-32 משחקים. ב-1997 (כנראה) הסיכויים להתפתח טוב יותר בוולנסיה פיתו אותו לחתום במדיה. אבל דברים השתבשו לגמרי, שכן המאמן חורחה ולדאנו, שדווקא האמין בג’רארד, פוטר אחרי 4 הפסדים רצופים בפתיחת העונה, וראניירי שהחליף אותו כנראה לא רצה לקחת סיכון ומיעט לשתף אותו. בעונה שאחרי זה הושאל לאלאבס, שם ביסס את מעמדו וחזר לוולנסיה בוגר ומנוסה יותר. בעונתו בחזרה בוולנסיה היה חלק משמעותי בזה שהגיעו לגמר ליגת האלופות - כולל זה שכבש שלושער ברבע הגמר נגד לאציו (כמה שחקנים שעשו את זה אתם מכירים?), וגם עזר לוולנסיה להדיח את בארסה בחצי הגמר.

אחרי שכיכב במדי ולנסיה, זכה להזדמנות בנבחרת הבוגרת והשתתף במשחק אחד ביורו 2000, ומאוחר יותר גם במוקדמות מונדיאל 2002 - הוא כבש נגד ישראל בניצחון ספרד 2-0, למשל (מעניין שתוך כדי שכתבתי את המשפט הזה בוויקיפדיה, ישראל הוגרלה באותו בית עם ספרד למוקדמות המונדיאל הבא. מפחיד).

אם אתם כועסים על רכישות כמו ססק בעשרות מיליוני אירו אחרי שנתנו לו לברוח - ג’רארד עשה את זה ראשון פחות או יותר. בארסה הבינה את הטעות שלה בכך שנתנה לו לברוח ופתחה את הכיס - 24 מיליון אירו, סכום רציני לתקופה ההיא (רונאלדיניו עלה אותו הדבר כעבור 3 שנים!), שילמה בארסה והחזירה את הבן האובד. העונה הראשונה עוד נראתה טוב, למרות שלא היה קבוע בהרכב (בכל זאת, יש פה צ’אבי לגדל…), והוא כבש 4 פעמים ב-39 הופעות בכל המסגרות. אבל משם והלאה הכול הידרדר. הוא נפצע באופן חמור 3 פעמים ובאופן פחות חמור עוד לא מעט פעמים, והוא שיחק לרוב כשחקן חילוף, כובש בערך שער בעונה. הוא היה חלק מהסגל של רייקארד באליפות הראשונה איתו, וכשתם החוזה שלו הוא הבין שאין לו מה לחפש פה יותר ועבר למונאקו.

[/RIGHT][/SIZE][RIGHT][SIZE=2]

גם במונאקו הוא סבל מפציעות. מה שמעניין זה שלפי הדיווחים, לא מדובר בפציעה חוזרת אלא כל פעם פציעה אחרת. שם זה היה גיד האכילס, שהוא קרע בנובמבר ונעדר עד סוף העונה. אחרי שתי עונות בהן צבר בקושי 13 הופעות בליגה, חזר לספרד. הוא בילה בעיקר על הספסל של רקראטיבו ואחרי עונה עזב את הקבוצה. חצי שנה התלבט מה לעשות והתאמן, הצטרף לז’ירונה מהליגה השנייה ושיחק שם במשך שנתיים וחצי. בגיל 31 פרש.

בשנתיים האחרונות, כמו שאתם יודעים, אימן את נבחרת קטלוניה. תפקיד מאוד מאוד שולי שלא עושים בו הרבה חוץ מלצעוק קצת מול אצטדיון די ריק פעם בשנה.

-אפרופו נבחרת קטלוניה, אפשר לדעת שג’רארד הוא אח על מלא על ידי זה שהרקורד שלו גם בנבחרת ספרד וגם בנבחרת קטלוניה כשחקן הוא 2 גולים ב-6 הופעות.

ברמה האישית, לג’רארד יש שני אחים כדורגלנים, סרג’י וז’ולי, שניהם גדולים ממנו בהפרש לא קטן. סרג’י הוא סיפור די עצוב. סרג’י גדל גם הוא בלה מאסיה ושיחק קצת במדי הקבוצה הראשונה. אחרי שפרש התחתן בארגנטינה, שם נולד לו בן. אולם, הנישואים לא היו מוצלחים, ולאחר הגירושים נכנס לדיכאון ואפילו אושפז במוסד. הוא הוחזר לספרד בגלל בעיות כספיות, ובסוף 2006 החליט לשים קץ לחייו. לא מעט שחקני ואנשי בארסה היו בהלווייתו.

נאחל לבחור בהצלחה בדרכו החדשה.
[/RIGHT][/SIZE][RIGHT][/QUOTE][/RIGHT]


(Liraninho) #5

[RIGHT][B][U]לוח המשחקים + וידאו - עונת 2015/16

[/U][/B][U][B]טרום עונה[/B][/U][TABLE=“class: grid, width: 500”]

[B]מספר[/B]
[B]משחק[/B]
[B]תוצאה[/B]
[B]וידאו[/B]

1
נבאטה - ברצלונה ב’
8:0

2
אסקאלה - ברצלונה ב’
3:0
תקציר

3
ברצלונה ב’ - טראסה
1:5
תקציר

4
ברצלונה ב’ - הורטה
0:7
שערים

5
לאגוסטרה - ברצלונה ב’
1:1 (4:3 בפנדלים)
תקציר

6
ברצלונה ב’ - סאנט אילדפונס
2:5
תקציר

7
ברצלונה ב’ - מאנלאו
0:1
תקציר

[/TABLE]
[U][B]
ליגה[/B][/U][TABLE=“class: grid, width: 500”]

[B]מחזור[/B]
[B]משחק[/B]
[B]תוצאה[/B]
[B]וידאו[/B]

1
קורנייה - ברצלונה ב’
1:2
תקציר

2
ברצלונה ב’ - פובלה דה מאפומט
0:0
תקציר

3
אספניול ב’ - ברצלונה ב’
2:3
תקציר

4
ברצלונה ב’ - הוספיטאלט
3:1
תקציר

5
אולוט - ברצלונה ב’
1:0
תקציר

6
ברצלונה ב’ - הרקולס
0:0
תקציר

7
אתלטיקו לבאנטה - ברצלונה ב’
0:0
תקציר

8
ברצלונה ב’ - אלקויאנו
0:1
תקציר

9
ויאריאל ב’ - ברצלונה ב’
1:1
תקציר

10
ברצלונה ב’ - ליידה
0:1
תקציר

11
ראוס - ברצלונה ב’
0:1
תקציר

12
ברצלונה ב’ - יוסטנסה
1:0
שער

13
ברצלונה ב’ - בדאלונה
1:0
תקציר

14
סבאדל - ברצלונה ב’
2:2
תקציר

15
ברצלונה ב’ - אתלטיקו באלרס
2:1
תקציר

16
ולנסיה מסטאייה - ברצלונה ב’
3:0
תקציר

17
ברצלונה ב’ - הורקאן ולנסיה
1:1
תקציר

18
אלדנסה - ברצלונה ב’
2:4
תקציר

19
ברצלונה ב’ - אולימפיק שאטיבה
1:0
תקציר

20
ברצלונה ב’ - קורנייה
1:1
תקציר

21
פובלה דה מאפומט - ברצלונה ב’
2:0
תקציר

22
ברצלונה ב’ - אספניול ב’
0:1
תקציר

23
הוספיטאלט - ברצלונה ב’
1:0
תקציר

24
ברצלונה ב’ - אולוט
0:2
תקציר

25
הרקולס - ברצלונה ב’
2:0
תקציר קצר ארוך

26
ברצלונה ב’ - אתלטיקו לבאנטה
2:0
תקציר

27
אלקויאנו - ברצלונה ב’
3:3
תקציר

28
ברצלונה ב’ - ויאריאל ב’

29
ליידה - ברצלונה ב’

30
ברצלונה ב’ - ראוס

31
לוסטנסה - ברצלונה ב’

32
בדאלונה - ברצלונה ב’

33
ברצלונה ב’ - סבאדל

34
אתלטיקו באלרס - ברצלונה ב’

35
ברצלונה ב’ - ולנסיה מסטאייה

36
הורקאן ולנסיה - ברצלונה ב’

37
ברצלונה ב’ - אלדנסה

38
אולימפיק שאטיבה - ברצלונה ב’

[/TABLE]
[/RIGHT]

[B][U]גביע קטאלוניה[/U][/B]
[TABLE=“class: grid, width: 500”]

[B]שלב[/B]
[B]משחק[/B]
[B]תוצאה[/B]
[B]וידאו[/B]

רבע הגמר
פיגרס - ברצלונה ב’
0:0 (3:1 בפנדלים)
תקציר

[/TABLE]

[B][U]סטטיסטיקה[/U][/B][TABLE=“class: grid, width: 425”]

[B]מספר[/B]
[B]שחקן[/B]
[B]שערים[/B]
[B]בישולים[/B]

1
חואן קמארה
5
4

2
דני רומרה
4
1

3
אייטור קנטאלפיידרה
4
1

4
ז’אן מארי דונגו
3
1

5
ווילפריד קאפטום
3
0

6
אלחנדרו גרימאלדו
2
2

7
ג’רארד גומבאו
2
2

8
מקסי רולון
2
1

9
אלברטו פראה
1
1

10
קרלס אלניה
1
0

11
סלבה צ’אמורו
1
1

12
סרג’י סאמפר
0
5

13
פאלי
0
1

14
דויד באבונסקי
0
1

15
אלוהור גודסוויל
0
1

[/TABLE]


(Liraninho) #6

[B][U]טרום עונה 2015/16

[/U][/B][RIGHT][U][B]נבאטה - ברצלונה ב’ 8:0[/B][/U][/RIGHT]
כמדי שנה, גם הפעם בארסה ב’ שיחקה מול נבאטה, יריבה חלשה מהליגות הקטאלוניות, למשחק של 60 דקות במחנה האימונים בג’ירונה. זה נגמר ב-0:8 עם צמד של אדאמה, רביעייה של מקסי רולון ושערים של קמארה וקאמפינס.

הקוריאנים לי ופאייק לא שותפו וגם גרימאלדו לא.

[B][U]ההרכב במחצית הראשונה[/U]:[/B]
אונדואה,
פאלנסיה, ז’וסטה, טארין, לוקאס,
קאפטום, רוס, באבונסקי,
אדאמה, אייטור, נאתכו.

[B][U]ההרכב במחצית השנייה[/U]:[/B]
אונדואה,
גודסוויל, רוברט קוסטה, אדגר יה, קינטי,
אנגנה, אגושטיניו קה, הוארטאס,
קאמפינס, מקסי רולון, קמארה.

[RIGHT][U][B]אסקאלה - ברצלונה ב’ 3:0[/B][/U][/RIGHT]
בארסה ב’ הביסה 0:3 את אסקאלה מהליגה הקטאלנית הראשונה (החמישית בספרד) במשחק הכנה שבו מקסי רולון גנב את ההצגה. אחרי הרביעייה שלו מול נבאטה, הילד מרוסאריו כבש פעמיים תוך 2 דקות. קודם הוא נגח לרשת אחרי בישול של קינטי (22) ואז הכפיל עם גולאסו (24) בדרך ל-6 שערים ב-2 משחקים. השער השלישי הגיע 14 דקות מתחילת המחצית השנייה כשאייטור כבש מבישול של אדאמה וקבע את התוצאה הסופית.

גרימאלדו ודונגו לא שותפו בגלל פציעות קלות.

[B][U]ההרכב במחצית הראשונה[/U]:[/B]
אורטולה,
גודסוויל, רוברט קוסטה, אדגר יה, קינטי,
אנגנה, אגושטיניו קה, ביצ’ו,
קאמפינס, מקסי רולון וקמארה.

[B][U]ההרכב במחצית השנייה[/U]:[/B]
אונדואה,
פאלנסיה, ז’וסטה, טארין, לוקאס,
באבונסקי, קאפטום, הוארטאס (רוס, 74),
אדאמה, אייטור ונאתכו.

[YT]qT9EYbCOFsw[/YT]

[RIGHT][U][B]ברצלונה ב’ - טראסה 1:5[/B][/U][/RIGHT]

הקבוצה לא התקשתה מול היריבה מהטרסרה. מקסי רולון המשיך בשלו וכבש במחצית הראשונה. דונגו (2), באבונסקי ואייטור השלימו את החמישייה לעיני סרג’י סאמפר ואדאמה, שהגיעו לראות את המשחק.

[B][U]ההרכב[/U]:[/B]
אונדואה,
קינטייה, אדגר יה, קוסטה, גודסוויל
הוארטאס, רוס, אנגנה
גרימאלדו, מקסי רולון ואמיר נאתכו.

[YT]ZRmKM8veDrY[/YT]

[RIGHT][U][B]ברצלונה ב’ - הורטה 0:7[/B][/U][/RIGHT]
הקבוצה לא התקשתה מול הורטה הקטלאנית במשחק הכנה. דונגו, באבונסקי, מקסי רולון (צמד) ואייטור כבשו (בתוספת שער עצמי).

[YT]sLBiXdpvX9w[/YT]

[RIGHT][U][B]לאגוסטרה - ברצלונה ב’ 1:1 (4:3 בפנדלים)[/B][/U][/RIGHT]
כהכנה לעונה הקרובה, בארסה ב’ ניצחה 3:4 את לאגוסטרה מהסגונדה בפנדלים אחרי 1:1 בתום 90 דקות. סרג’י סאמפר וגרימאלדו נפצעו, אבל לא מדובר במשהו רציני. הקשר סיים את המשחק בדקה ה-38 והוחלף ברוס, המגן חש כאבים לקראת סיום את המשחק ובארסה שיחקה ב-10 שחקנים החל מהדקה ה-83.

במשחק עצמו, לאגוסטרה עלתה ליתרון בדקה ה-59 אחרי שחואנטו נגח כדור חופשי לרשת והכניע את אונדואה, שהחליף אחרי המחצית את אורטולה. דונגו השווה (72) בשערו הרביעי בפרטמפוראדה אחרי בישול של אייטור.

בפנדלים מקסי רולון החמיץ, אבל דונגו, אייטור, קמארה וגודסוויל הבקיעו, ואונדואה עצר פנדל אחד בדרך לניצחון 3:4.

בנוגע לגרימאלדו, הוא פתח את המשחק כקיצוני שמאלי והוסט לעמדת המגן בדקה ה-62 אחרי שאייטור נכנס במקום קינטי. ג’רארד בונה על גרימאלדו לחוליית ההתקפה בעונה הזו.

[U][B]ההרכב[/B][/U][B]: [/B]
אורטולה (אונדואה, 46) ,
פאלנסיה (גודסוויל, 62), רוברט קוסטה (ז’וסטה, 68), טארין (אדגר יה, 46), קינטי (אייטור, 62),
גומבאו (קמארה, 62), סרג’י סאמפר (רוס, 40), באבונסקי (אנגנה, 46),
מקסי רולון, דונגו וגרימאלדו.

[YT]vd0_ioK5vGk[/YT]

[RIGHT][U][B]ברצלונה ב’ - סאנט אילדפונס 2:5[/B][/U][/RIGHT]
ברצלונה ב’ שמרה על מאזן מושלם עם 2:5 על סאנט אילדפונס. החניכים של ג’רארד נקלעו לפיגור מוקדם אבל גרימאלדו בישל לרוס (8) והכפיל בכדור חופשי בדקה ה-14 בדרך למהפך מהיר. בארסה ספגה שוב, אבל אז התפוצצה ברבע השעה האחרונה כשתיאו שאנדרי הצרפתי כבש בהופעת הבכורה שלו במילואים, ואחריו הגיעו גם דונגו (85) ובאבונסקי (86).

[YT]mqa6FnnQYgA[/YT]

[RIGHT][U][B]ברצלונה ב’ - מאנלאו 0:1[/B][/U][/RIGHT]
בארסה ב’ סיימה את הפרטמפוראדה עם ניצחון 0:1 על מאנלאו לעיני 845 צופים וזכתה בגביע שקר כלשהו. את השער היחיד במשחק כבש דונגו מבישול של קאמפינס בדקה ה-57. זה היה השער השישי של “דונגול” במשחקי ההכנה. קבוצת המילואים בלי אף הפסד בפרטמפוראדה.

[B][U]ההרכב[/U]:[/B]
אורטולה,
פאלנסיה, רוברט קוסטה (אדגר יה, 69), טארין, קינטי (גודסוויל, 46),
גומבאו (ז’וסטה, 69), סרג’י סאמפר (אנגנה, 58), קמארה (קאמפינס, 46),
אייטור (רוס, 58), דונגו, גרימאלדו (באבונסקי, 43).

[YT]ashOEm5gneA[/YT]


(Liraninho) #7

[B][U]ברוכים הבאים לת’רד בארסה ב’ והמשתלה לעונת 2015/16[/U]![/B]

כבר יותר מ-15 שנים (!) שהפורום הזה קיים בשלל גילגוליו, ולאורך התקופה הזו, היה בו מקום של כבוד לדיון על הצעירים. החל מתהיות על האובדן של הכישרון הצעיר, “קסק” פברגאס :wink:, לארסנל, דרך גיא אסולין, הקאמבקים של פפ ולוצ’ו, ועד הצניחה בעונה שעברה. ודווקא בתקופה כזו - כשההנהלה הופכת את לה מאסיה מ"מפעל החלומות", כדברי לאפורטה, לאמצעי לההכנסת כספים - ההתעסקות בבארסה ב’ ולה מאסיה הופכת חשובה יותר. כי כשהנשיא של בארסה, ברוב חוצפתו, טוען שאין צורך בשקיפות ואומר בפומבי ש"לא צריך לדבר על זה", חייבים לעשות בדיוק את ההיפך. אז הנה זה, כל הפרטים על הקאנטרה, הצעירים ובארסה ב’. על כל שחקן יש טקסט ולרובם גם צורפו לינקים לווידאו. באחריות, גם באתר הרשמי של המועדון אין כזה כיסוי לבארסה ב’.

יותר ממוזמנים להגיב - כמובן אחרי שקראתם את ההודעות הקודמות בדיון - וגם לבקר בדף הפייסבוק שמרכז את כל העדכונים על בארסה ב’ וקבוצות לה מאסיה.

בברכת ויסקה סאמפר, תבלו!


(Liraninho) #8

מטרים ספורים מאצטדיון קורנייה אל-פראט של אספניול, בארסה ב’ הוציאה לדרך את עונת 2015/16. ואיך לומר בעדינות – היה יכול להיות יותר טוב. קבוצת המילואים ספגה אחרי פחות מדקה, ספגה בדקה האחרונה והפסידה 2:1 לקורנייה במחזור הפתיחה של הסגונדה ב’.

ג’רארד, בהופעת הבכורה שלו, היה צריך להתמודד עם חיסורים משמעותיים כמו אלה של הפצועים קאפטום ומקסי רולון, מלך שערי בארסה ב’ בפרטמפוראדה. את מקומם תפסו רוס וגרימאלדו, שפתח בהתקפה כמו גם קאמפינס, עוד אחד שהוא מגן בדרך כלל. אורטולה הוא זה שפתח בשער, בעוד אונדואה כלל לא היה בסגל. לפניו פתחה רביעיית הגנה ש-3/4 ממנה שיחק בנוער בעונה שעברה וזה הורגש.

לשחקני בארסה לקח רבע שעה לצאת מההלם של הסגונדה ב’ כשהם סובלים מהדשא הסינטטי, קורנייה לא ממש התחשבה ועלתה ליתרון בחלוף 42 שניות בלבד מהפתיחה. דני מרטי ניצל טעות של סרג’י סאמפר, שפספס את הכדור אחרי חוץ, וכבש מקרוב. עד הדקה הרביעית, לקורנייה היו עוד 2 הזדמנויות גדולות להגדיל את היתרון, אבל התוצאה לא השתנתה.

בדקה ה-15 בארסה סוף סוף יצאה קצת קדימה עם קאמפינס. בהמשך היא השתחררה יותר ויותר, גרימאלדו וקינטייה החלו להפעיל את דונגו מצד שמאל, לאחר מכן הקפטן סיכן פעמיים את השער עם בעיטות שחלפו בסמוך לקורה ולמשקוף, אבל זה היה 1:0 במחצית.

אחרי ההפסקה, זו כבר הייתה בארסה אחרת. 2 דקות בתוך המחצית שנייה, גרימאלדו שלח כדור חופשי מעט מעל למשקוף, אבל בדקה ה-54 זה כבר נעצר רק ברשת. באבונסקי שלח מסירת אומן לדונגו, השאיר אותו מאחורי הגנת קורנייה והקמרוני השווה. 9 דקות לאחר מכן, כמעט הושלם המהפך כשרוס שלח ימינה את קאמפינס, שבעט, הכדור פגע בשחקן יריב, חלף לרוחב השער וזה נגמר רק בקרן.

בינתיים, בארסה הגבירה את הלחץ. רבע שעה לסיום, באבונסקי נעצר אצל שוער קורנייה, מרקוס, בבעיטה מחוץ לרחבה. בדקה ה-84 דונגו השתלט על הכדור בצד שמאל, סובב לפינה הרחוקה וזה עבר ממש ליד הקורה. ודווקא אז, כשנראה היה שזה ייגמר בתיקו, רוברט קוסטה עשה טעות גדולה, גרם לפנדל עם עבירה שטותית ועוד בדקה ה-94. אוסקר מוניוס מקורנייה שלח את הכדור לרשת והנחיל לבארסה הפסד דרמטי.

באבונסקי היה השחקן הטוב ביותר בבארסה והיה מהראשונים שהצליחו להתרגל לתנאי המגרש. חשוב להבין – כדורגל על דשא סינטטי זה שונה מאוד, ורוב המועדונים בסגונדה ב’ משחקים על משטח כזה. בליגה הזו המגרשים גם קטנים יותר, יש יותר מאבקים פיזיים והרבה הרבה יותר קשה לפתח משחק כמו שצריך. זה פוגע בעיקר בשחקנים הטכניים וזה לא מקרי שסאמפר התקשה מאוד להותיר חותם. מנגד, פרט לבאבונסקי, גם דונגו היה לא רע.
אגב, העוזר של ג’רארד, פרנסיסקו גארסיה פימיינטה, היה עם אוזנייה לאורך המשחק. הוא היה בקשר עם העוזר השני, פליפ אורטיס, שראה את המשחק מעמדה גבוהה יותר באצטדיון.

אצל קורנייה, המגן השמאלי שמושאל מבארסה, לוקאס גפארוט, נכנס כמחליף ושיחק ב-12 הדקות האחרונות.

[YT]_dIWd55b-hA[/YT]

[B][U]ההרכב[/U]:[/B]
אורטולה,
פאלנסיה, רוברט קוסטה, טארין, קינטייה (גודסוויל, 86),
רוס, סרג’י סאמפר (אנגנה, 79), באבונסקי,
קאמפינס (אייטור, 69), דונגו וגרימאלדו.

[B][U]שערים[/U]:[/B]
דני מרטי (1) – 1:0,
דונגו (54) – 1:1,
אוסקר מוניוס (94, פנדל) – 2:1.

[B][U]קהל[/U]: [/B]1,200 בנואו-קאמפ, קורנייה.


(Danix) #9

מבין שזה יכול להיות שזה ספאם,
אבל אסף אתה פשוט תותח!! מנצל את זה כדי להגיד לך תודה על כל המידע הזה שאתה מביא פה, אתה בהחלט אחד מאלה שעושים פה את ההבדל.
תודה!


(Liraninho) #10

לפני המשחק של הקבוצה הראשונה מול מלאגה, בארסה ב’ תארח את פובלה דה מאפומט (שבת, 19:15, שידור ישיר ב-Esport3) במחזור השני של הסגונדה ב’. אחרי ההפסד הדרמטי 2:1 לקורנייה, הקבוצה תנסה לרשום ניצחון ראשון, ויש הפתעה בסגל: קרלס אלנייה בפנים. הקשר המוכשר שעלה רק הקיץ לנוער א’ תופס את מקומו של קאפטום, שהתאמן אתמול, אבל עדיין לא קיבל את הפטור הרפואי. גם אלכס קארבונל מהנוער בסגל של ג’רארד לאור הפציעה של מקסי רולון.

טוב לראות את ג’רארד מזמן שחקני נוער לסגל. אצל אוסביו, הם בדרך כלל היו נשארים מחוץ לסגל או מתייבשים על הספסל, גם אם היו חסרים שחקנים לבארסה ב’. נראה אם אלנייה או קארבונל יקבלו דקות הערב.

פרט למקסי וקאפטום, מחוץ לסגל נשארים קאמפינס, בנייאק וז’וסטה בגלל פציעות, אונדואה ואנגנה בגלל החלטה מקצועית, וגומבאו שנמצא עם הקבוצה הראשונה. עבור אונדואה, זו הפעם השנייה שהוא נשאר מחוץ לסגל ונראה שעדיף לו למצוא קבוצה אחרת ולהיות מושאל אליה בעונה הקרובה.

[B][U]הסגל המלא[/U]:[/B]
אורטולה, חוסה סוארס,
פאלנסיה, גודסוויל, טארין, רוברט קוסטה, קינטי,
סאמפר, רוס, באבונסקי, אלנייה, קמארה,
אייטור, דונגו, קארבונל וגרימאלדו.

אגב, פובלה דה מאפומט פוגשת את בארסה ב’ במיני-אסטדי בסך-הכל בפעם השנייה בהיסטוריה. הפעם הקודמת - והיחידה - הייתה ב-2007, פפ היה אז המאמן של קבוצת המילואים וזה נגמר בניצחון 0:1 משער של…גיא אסולין. שימו לב לסיקור של המשחק ההוא בפורום. וזה השער של גיא:

[YT]7QeBFbZz0Ec[/YT]

התמונה הזו מהמשחק ההוא ב-2007. הקפטן של בארסה הוא מארק ואליינטה ממכבי חיפה.

[TW]637242263677050880[/TW][HR][/HR]ביצ’ו בדרך החוצה מבארסה ב’. הקשר הושאל בקיץ הקודם מלה קורוניה למשך שנתיים, אבל המועדון ויתר על השנה השנייה של ההשאלה והודיע על כך לדפור. מאמן לגאנס, אסייר גריטאנו, אישר שהקבוצה קרובה לצרף את השחקן.
[HR][/HR]ולנסיה הודיעה על מינויו של חוסה רמון אלצ’נקו לאחראי מחלקת הנוער שלה. אלצ’נקו, לשעבר הדירקטור של לה מאסיה ואחד מאנשי המקצוע שעזבו את המועדון בתקופת הכהונה של רוסל/ברתומאו, היה מועמד לחזור לבארסה במהלך הבחירות. הוא היה המועמד של לאפורטה לתפקיד של אחראי לה מאסיה. ברתומאו ניצח בסופו של דבר והסוף ידוע.


(האחיין של קרלס) #11

כמה עדכונים:

RAC1 דיווח אתמול שבארסה תחתים את חלוצה של אלמריה, דניאל “דני” רומרה אנדוחאר בן ה-20 הטרי (חגג לפני כמה ימים). כמו הרכש היחיד של הקיץ, אסקיאטה, הספרדי לא יוכל לשחק עד ינואר בגלל הבאן. יש עד 00:59 בדיוק לרכוש אותו, העיתונאי ג’רארד רומרו אומר שבארסה תכריז עליו רשמית עד אז - גם ‘לה ווז דה אלמריה’ ועיתון נוסף מהימנים באלמריה אישרו את הדיווחים.

לפי ‘ספורט’ הייתה התעניינות בו עוד בתחילת החלון, אך שום דבר לא התפתח וכעת במצב בהתקפה המאמן כנראה דרש חלוץ נוסף ובמועדון פנו אל אלמריה מחדש. הם גם טוענים שהשחקן תכנן להישאר באלמריה, אך ההצעה החדשה של בארסה שינתה את נקודת המבט שלו על המצב. בטוויטר פורסם שהשחקן עקב אחרי העמוד הרשמי של בארסה וגם אחרי גומבאו וקמארה.

רומרה יליד אלמריה והפך לשחקן הצעיר ביותר בהיסטוריה שלה שעושה את הופעת הבכורה בקבוצה הבוגרת, בגיל 18 ו94 ימים. הייתה לו עונה טובה בסגונדה ב’ עם 15 שערים ב33 הופעות. הוא גם שיחק בעבר בליגה הראשונה וזכה גם לכמה הופעות בקבוצה הבוגרת בעונה האחרונה.

לפי ג’רארד רומרו בארסה מנהלת מו"מ גם עם קורנייה על הקשר ההתקפי צ’מי.

בתקשורת היו משוכנעים שאמיר נאתכו הושאל לצסקא מוסקבה, כאשר הוא כבר התחיל להתאמן שם (ושיתף פעולה עם בן הדוד). עם זאת, RAC1 הפתיע הבוקר ודיווח שבארסה שחררה אותו מהחוזה והוא חתם באופן קבוע ברוסיה. היום הדיווחים התבררו כנכונים כאשר יצאה הודעה רשמית בה נאמר שהוא חתם לשנה עם אופציה לשלוש עונות (לא ברור אם בהתאם לדקות).

צריך לאחל לו בהצלחה אחרי שלא קיבל מספיק הזדמנויות והיה לו לא מעט פוטנציאל.

RAC1 דיווח הבוקר שהקשר הקמרוני ליונל אנגנה מתלבט בקשר לעתידו. לטענתם יש לו כמה הצעות ממועדונים צרפתיים והוא יחליט סופית היום, כשרוב הסיכויים שיישאר.

הכישרון קרלס אלניה (17) יהיה הנציג שלנו בנבחרת ספרד עד גיל 19 למשחק נגד פורטוגל.


המנהל המקצועי של לבאנטה הגיע לצפות בגרימאלדו במשחק האחרון, ויש שמועות שם שהיא תקווה לקחת אותו בהשאלה לפני סוף החלון. בכלל לא סביר שיושאל כי לופס בונה עליו מאוד.


(האחיין של קרלס) #12

כידוע, רומרה לא חתם בסופו של דבר, אך בתקשורת בברצלונה יש דיווחים אמינים שבארסה החליטה להחתים אותו בינואר, כשהוא כזכור גם ככה לא יכול לשחק עד אז.

ישנם דיווחים שהוריו של הישראלי\אמריקאי בן לדרמן מידענו, יפנו עם הקייס לCAS כי הוא לא יכול לשחק בגלל הבאן של פיפ"א כמובן. אביו הישראלי, דני, אמר כתגובה: “למה פיפ"א יכולה להגיד למשפחה שלנו איפה לחיות אם אנחנו רק רוצים שבננו ישחק כדורגל? היא לא צריכה לעשות את זה. זו זכותנו.”


(האחיין של קרלס) #14

בנוסף לרומרה, בתקשורת בטוחים שגם קשרה ההתקפי של קורנייה, צ’מי (עליו דיווחתי בסוף החלון), צפוי להגיע בינואר לחזק את החלק הקדמי.


בנוגע ללדרמן - יש שמועות שהוריו יוותרו אם הפנייה לא תצליח, וייקחו את הנציג היחיד שלנו בחזרה לארה"ב לשחק שם.


(האחיין של קרלס) #15

גם צ’צי (סרג’י ז’וסטה) השביר נפצע שוב וצפוי להיעדר לתקופה של חודשיים.


(Paul Heyman) #16

יודעים מה, זה עכשיו הגיע השלב בוא מספר שאלות צריכות להישאל:
1)מאיפה הדרקוניות הזאתי של פיפ"א,עוד 4 חודשים לפני שהעונש נגמר. באמת, בשביל מה?
2)ועדת חקירה עכשיו על איך זה בכלל מתקרב להגיוני שהמועדון היחיד שנענש בסיפור הזה זה ברצלונה. כי אם זה פשוט לבחור מועדון אחת ולהעניש אותו כדי שכל שאר המועדונים יסדרו את העיניינים שלהם(יראו ויראו) אז באמת חוזרים לשאלה הראשונה- בשביל מה הדרקוניות החסרת פרופורציות הזאתי.
3)בהתאם לתשובות על השאלות הראשונות- מה התגובה ההולמת של\ל ברטומאו וחברי הנהלה אחרים(ז"א לפני שהוא ייכנס לכלא)- התפטרות? תביעה של משפחות השחקנים?

אני מודה שבהרגשה האישית עם כל המירמור העמוק נגד ההנהלה שלנו- הכי אני רוצה תשובה לשאלה השנייה, לא מסתדר לי והעסק מסריח עמוק.


(moshe34) #17

התלונות שלך מזכירות לי פורץ שתופסים אותו ומעמידים אותו לדין, ואז הוא מתלונן שכל השכונה שלו גנבים.
מה לעשות אותך תפסו.
פיפא הזהירה אותך שנה שלמה וצמד הגנבים רוסיי את ברתומואו התעלמו מהם וזילזלו.
יש לי הרגשה,שפיפא ראתה איך בארסה משתינה עליה בקשת עם כל ההחתמות הפומביות של ארדה ווידאל (שכמובן ברתומאו היה חייב בשביל לזכות בבחירות).
וזה התגובה שלה.אני באמת מפחד שהם עוד יחליט להמשיך עם הבאן.
ועכשיו הילדים משלמים את המחיר של החונטה המושחטת שלנו.
בקשר לשאלה השניה שלך:
אני מסכים לועדת חקירה :
השאלה שהיא צריכה לבדוק זה,איך צמד הגנבים הזה מבצע את כל הפשעים שלה בלי שאף אחד עוצר אותם…
דרך אגב,בקשר לנזק שיגרם לילדים, אולי מעז יצא מתוק,זה לא שלמישהו בבארסה אכפת מהם,אולי הם יעברו לקבוצות שבאמת מגדלות ילדים ולא בשביל פוסטרים.


(Paul Heyman) #18

אם כל השאר גם פורצים אתה חושב שזה צודק לא להעניש את כל שאר הפורצים רק בגלל שאחד הפורצים מתלונן על זה?
אחלה הגיון.

ומה זה השתינו עליהם בקשת עם ההחתמות של ארדה ווידאל, או שזה חוקי להחתים ולשים בפריזר או שלא- אני מניח שבגלל שלא קיבלנו ענישה נוספת על זה או אפילו נאמר איפושהו שזה לא חוקי להחתים שחקנים ולשים אותם בפריזר לחצי שנה(לא השאלה או שטות- פשוט פריזר)- אז ההנחה זה חוקי. מספיק כבר עם הבכיינות העצמית הזאתי שהכל מגיע לנו.

פיפ"א זה האירגון האחרון בעולם שלא אני לא אחשוד בשחיתות עליו, והעניין פה כמו שאמרתי מסריח מפה עד לז’נבה.


(moshe34) #19

לא, צריך להעניש את כל הפורצים, אבל זה לא “מצדיק” את הפורץ שתפסו אותו.
וזה ההבדל בגישות שלנו,אתה חושב שאם כולם גנבים אז מותר גם לך, אני מתסכל קודם כל על בארסה ואחרי זה על השאר.
זה לא בכינות עצמית.כמו שאני יגיד לך מספיק להיות בת יענה (הרי תמיד התגובות שלך כאלו).
בארסה קיבלה אזהרה מפיפא? קיבלה.
היה לה שנה שלמה לנסות ולהסדיר את זה עם פיפא.
אבל לא במשך שנה שלמה המכתב בפיפא נשאר מיותם עד שלפיפ"א נמאס.
וצריך להיות באמת נאיבי לחשוב שמועדון שבאופן רישמי תחת באן אבל מחתים שחקנים יותר ממה שלמשל ארסנל מחתימה.
מנצלת במקרה הטוב איזה סעיף אפור בלי שהיו לזה השלכות.
והנה הגיעו ההשלכות.
אני פשוט רואה מועדון שהוא אלוף ארופה ואתה רואה מועדון קורבן תמידי ומסכן.
דרך אגב ברתומאו ניצל תמימים כמוך, שהפרשה התפוצצה הוא פרץ בבכי ונהי התקרבן וסיפר על ה"יד השחורה" המפורסמת (מה שלא הפריע לו אחר כך לתת טרמפ לאותה “יד שחורה” בקלאסיקו).
אחרי שזה לא כבר לא עבד וגילו את האמת, שבארסה באמת עברה על החוק, הוא התחיל לספר על בעיות טכניות ואי הבנה.פתאום היד השחורה נעלמה.
אני מציע לך לקרוא פה את הפוסטים בתרד של הפולטיקה, במיוחד את הסיכומים של הבלוגר הברזילאי לוקאס רשנדה.(שבנתיים התייאש מבארסה ונטש את המערכה).
תקרא ותלמד.גם אני היתי כמוך, עד שלמדתי את החומר.והבנתי כמה המערכת רקובה.
בארסה היא לא קורבן ולא מועדון מסכן.היא הביאה את זה על עצמה.
פיפא זה מועודון הכי מושחת שקיים על פני האדמה אתה צודק במאה אחוז,אבל זה לא “מכשיר” את בארסה.


(Paul Heyman) #20

תגיד לי על מה אתה מדבר?
איפה כתבתי למשפט אחד שהעונש המקורי הוא לא צודק. מתברר שהבנת הנקרא זה חלק חלש אצלך אז אני אחזור ואנסח את שלושת השאלות שלי כדי שאולי תבין הפעם.
1)לאחר שהעונש המקורי כבר ניתן, והעירעורים נדחו והעונש עמד. בשביל מה הדרקוניות הנוספת עכשיו עם לא לאפשר לילדים האלו בכלל להתאמן או להתגורר בלא-מאסיה? זה לא היה בעונש המקורי- ואני לא מבין בשביל מה עכשיו, 4 חודשים לפני תום העונש, צריך לבצע את הצעד הדרקוני והלא נדרש הזה.
2)איך זה יכול להיות שהמועדון היחיד באירופה שעשה מהלכים לא חוקיים עם הבאת ילדים מאפריקה\אמריקה\אסיה אליו הוא ברצלונה. לא יעזור שום דבר- כולנו יודעים שבאותן הדרכים מפתים את הילדים הכישרוניים האלו לבוא לארסנל, מאנצ’סטר יונייטד, ריאל מדריד, אטלתיקו מדריד, ולנסיה כו’ כו’ כו’, לחשוב שונה יהיה, איך ניסחת את זה בפעם האלף אכן- להיות בת יענה?(אגב, יופי של טענת יתר- אתה מוזמן להמשיך להתגונן מול כל טענה שלי עם משפט המחץ הקבוע שלך: אתה בת יענה, אני צודק!, באמת שלא אכפת לי- אני אמשיך לענות בטיעונים הגיונים שאתה כמובן מוזמן לאתגר אותם, שאני מוכן תמיד להגן עליהם מנקודת המבט שלי). וכן מותר לי להתריע ולהתרעם מהעובדה שבינתיים היחדים שנענשו אלו אנחנו.
3)אחרי שנקבל תשובות על שאלות אחד ושתיים- הגיע הזמן להתפנות לתוצאות המחדל הזה על מי שהוא נשיא המועדון וחברי ההנהלה שלו. אני חושב שמשפחות השחקנים הנפגעים פה צריכות לתבוע את בורטומאו וברצלונה על הנזק שהמצב הזה עשה לקריירה ולחיים שלהם. אני חושב שהנשיא שלנו צריך להתפטר בעקבות המחדל הזה.

בנוגע לתחושה שלך שהענישה הנוספת הזאתי היא בעיקבות ההחתמה של ארדה ווידאל- אני אומר ככה: או שההחתמות חוקיות או שהן לא חוקיות(במסגרת ההגבלות שבהחתמות האלו- כגון העובדה שהם בפריזר עד לסיום הבאן). אם הם לא חוקיות פיפ"א הייתה צריכה להגיד זאת-היא לא עשתה זאת! לכן אני יוצא מנקודת הנחה שהם כן! חוקיות. אם הם כן חוקיות אז הענישה הנוספת הזאת היא לא במקום,היא נקמנית, רודפת ודרקונית. ואני לא מוכן בתור אוהד לקבל אותה רק כדי להגיד שכל מה שעושים למועדון הוא תקין. אפשר גם להגיד שמידת העונש נגזרה- ברצלונה נשאה ונושאת בעונש שלה, פה זה נגמר ומספיק.

עכשיו בוא תיכתוב לי שוב שמה שאמרתי זה שלא היה צריך להעניש את ברצלונה מלכתחילה, כדי שאני אוכל להסביר את עצמי בפעם השלישית. באמת, לא אכפת לי.


(moshe34) #21

לא מעניין אותי ולנסיה ואתליטיקו , ולא מעניין אותי אם הם עומדות בתקן.ולמה הם יוצאות “נקי”.
מענינת אותי,רק בארסה.
בארסה עברה על החוק,וקיבלה עונש.זהו נקודה.
פיפ"א מרגישה שבארסה עדיין לא מתיחסת אליה ברצינות ולכן “פוגעת” בילדים כדי לפגוע בבארסה.
פיפ"א לפי דעתי מעבירה מסר לבארסה,שהיא עדיין לא יצאה מהעונש.
צודק? [B]לא[/B] עצוב? [B]כן[/B].אבל זה החיים,וזה מה שנקרא “עונש קולקטיבי”.
למה הדרוקניות?לא יודע במאה אחוז,יש לי את ההשערה ששיתפתי אותך.לא מסכים תפנה לפיפ"א עם שאליתא.
אני אישית לא מבין, למה לא מענישים את ההנהלה ואת הפושעים שעברו על הדין,זה היה הרבה יותר מועיל לכולם.
אני לא מתבכיין ולא מחפש איפה דפקו אותנו.

מותר לך להתרעם על כל מה מה שתרצה,השאלה מה זה תורם לך?
אני ינסה לחדד מה שלא הבנת:
פיפ"א קבעה שאסור לנו להחתים שחקנים בחורף שעבר ובקיץ הזה.
מה בארסה עשתה מצאה איזה חור ואיזה שטח אפור.והוציאה לה אצבע משלושת.
אז פיפ"א מחזירה אש.זה הפרשנות שלי.
פיפ"א צדיקה? לא פיפ"א מושחטת? ברור.אבל בעיני היא לא חשובה פה.
אני באמת מפחד שלא מכינים לנו עונש נוסף.
דרך אגב, אני לא מצדיק פה את פיפ"א שהיה ברור.אבל פיפ"א היא הקובעת וצריך להתישר לפי מה שהיא קובעת לך.
ליבי עם הילדים שפיפ"א פה פשוט מתאכזרת אליהם.אבל פיפ"א היא המישנית פה.
האשם האמיתי הוא ברתומאו,הוא זה שאשם פה.

כמו שכתבתי לילדים האלו אין באמת עתיד במועדון שלנו בשש שנים הקרובות.אולי זה טוב בשבילם לחפש מועדון אחר.