העברות וחוזים 2017/18 :: דמבלה, דאולופאו, פאוליניו, סמדו וקוטיניו

ברצלונה

(iTvi) #141

לא המון אבל גם לא נקי מזה.

ב-2014/15 הוא היה כשיר 95% מהזמן לדעתי, עונת השיא שלו מבחינת כשירות. בשאר העונות בליברפול הייתי אומר שהוא פספס בממוצע חודש וחצי בעונה. פעם בעונה הייתה לו איזו פציעת האמסטרינג שהשביתה אותו לחודש (בדרך כלל באזור נובמבר-ינואר). בקיצור, לא פצוע כרוני אבל לא שחקן שיכול להחזיק עונה שלמה בלי “לנוח” קצת. יש מצב שזה גם קשור לעומס של הכדורגל האנגלי, בספרד יש מצב שיהיה לו קצת יותר מהבחינה הזו (פגרת כריסמס וכו’).

(aldrrian) #142

רק פציעה כזאת לטעמי היא משהו שאמור להוריד באופן לא מבוטל מערכו.

(aldrrian) #143

ירי מינה חתם. למישהו יש מידע עליו?

(אוריין יפה) #144

אם סרטון עוזר לך אז:

אני הבנתי רק מאחרים שהוא איטי, לא ציפיתי בו.

(t-rix) #145

ארדה טוראן מושאל לבשיקטאש לשנתיים וחצי ולמעשה עד סיום החוזה שלו.
כרגע נראה שבארסה לא תקבל שקל עליו, אבל לפחות הטורקים ישלמו את מלוא השכר שלו. לא רע לדעתי.

קוטיניו יקבל את הספרה 7.

עוד בנושאי עוזבים, ווידאל בשיחות מתקדמות עם סביליה, דאולופו בדרך לאיטליה, ראפיניה סיכם תנאים באינטר ונותרה השאלה אם זו עסקת מכירה או השאלה (אני חושב שהוא שחקן אדחר ואסור למכור) ומסצ’ כאמור סגור בסין.
גומש נשאר.

טוב אז לאחר שראיתי וקראתי כל דבר שיש בערך ברשת על הבן אדם הזה, הנה הסיכום שלי:

הרושם הראשוני נהדר ואני מאוד שמח עם ההחתמה הזו.

אז מי הוא בכלל?
ג׳רי מינה, נולד בעיר קטנה בשם גווצ’נה שבדרום מערב קולומביה. הוא נולד למשפחה של שוערים; לאביו יש שמונה אחים, כאשר חמישה מהם שימשו כשוערים בקולומביה.

נתחיל מזה שמדובר בפצצת אנרגיות! מימדיו מגיעים ל-1.95 מ’, שחקן צעיר בן 23 וענק, במובן הפיזי. אם זה אומר למישהו כאן משהו, הוא מזכיר מאוד את שמחת החיים והפיזיות של הוגו הניגרי של באר שבע, עם נגיעה נקיה בהרבה ועם שילוב הלוחמני של ראמוס - על סטרואידים. יש לו משחק ראש לא רע בכלל ויודע למצוא את הרשת. הוא מנצח ברוב המאבקים באוויר, בין אם בהגנה או בהתקפה.

מינה, כבר הספיק לזכות בתואר השחקן הצעיר הטוב ביותר בדרום אמריקה. בפלמייראס, הוא נבחר ל-11 הטובים ביבשת ועם היכולת הפנטסטית שהציג עד כה, כבר הספיק להתברג בנבחרת קולומביה.

אז כאמור, מדובר בשחקן פיזי מאוד, עם נגיעה לא רעה בכדור שלעיתים, מפתיעה בהתחשב בגודלו הפיזי. שחקן שללא ספק מביא המון כוח לקו האחורי, שכידוע קצת שברירי לאחרונה ותלוי מאוד ביכולותיו של אינייאסטה - גלאדייטור אמיתי שכל קבוצה רוצה. שוב, מדובר בשחקן גדול מאוד אבל הוא איכשהו מקבל לא מעט שבחים על המהירות וקלילות שלו. הוא לא נוטה להחזיק יותר מידי בכדור ויודע להשתחרר ממצבי לחץ, משהו שמתאים להנעת הכדור של בארסה. השאלה? איך החבילה הזו תעמוד במבחן הגדולות בעולם.

האלמנט שעוטף את כל הפוטנציאל הטוב הזה בעוד טוב היא שמחת החיים שלו. אין סיכוי לא להבחין בזה כשבודקים את ההימור הקולומביאני של בארסה. קולומביאני, שאם יצליח לעמוד במבחן התוצאה, ככל הנראה יביא את מה שעבד לבארסה עם העזיבה של ניימאר, חיוך ושמחת חיים. אין ספק שבארסה דוהרת העונה, אבל היא מאוד רצינית. היה מעין התכנסות למען השגת המטרה: להוכיח שגם ללא ניימאר, הכל בסדר. משהו נהיה רציני מאוד בתפיסה של בארסה. להוסיף על זה את אינייסטה המבוגר ובוגר יותר, פיקה הקצת יותר שברירי ועוד - לחצי הראשון של העונה, בארסה הגיעה מרוכזת בשלה ובצדק. פה מינה מביא משהו עצום ואחר ותוספת השחקנים הנוספים תשחרר המון לחץ. מדובר בשחקן שאוהב לרקוד ולדעתי, יכול להיות משהו ענק ומרענן שיגדל במועדון.

סירטון שממש מדגיש את היכולת לצד שמחת החיים של הילד המעניין הזה:

לסיום, בהתחשב בסכום הצנוע של 12 מיליון יורו ששולמו עליו, ביחס להתרחשויות בשוק הפסיכי של הכדורגל היום, יש כאן הימור נוצץ. קיבלנו כבר את הבאנקרים, קוטיניו ודמבלה ואני אופטימי מאוד ממה שיכול להיות מבארסה של השנים הקרובות.

אם מישהו מעוניין למהשיך לקרוא עליו:

(naughty by nature) #147

אני לא יודע מי ניהל את הרכשים בחלון ההעברות הזה.
אבל מגיע להנהלה קרדיט על חלון ההעברות אולי הכי טוב מאז שלאפורטה עזב.
רכשים שמהווים חיזוק משמעותי, בעמדות שדורשות זאת, והכי חשוב בזמן שכל קבוצות אירופה
תקועות בבוץ של המשא ומתן, בארסה כבר מסתכלת קדימה.

(t-rix) #148

נשאר רק להשלים את השלת המשקל עודף ושאפו ענק על חלון מושלם…
את ראפיניה הייתי שולח רק להשאלה ובשום פנים לא מוכר. אני חושב שזה אחד השחקנים הטובים עם פוטנציאל אדיר לא פחות. הפציעות טרפדו את ההתקדמות שלו, אבל לבחור יש כמעט הכל בארגז הכלים. עם ההדרכה הנכונה הוא יכול להיות שחקן ענק.

(Aviv Gutman1987) #149

מי שנמצא במערכת כבר 4-5 שנים בקבוצה הראשונה, לא פרץ את תקרת הזכוכית, בכל פעם שנראה שהוא מתחיל לפרוץ- נפצע, מקומו לא בבארסה.
זה נכון לסמאפר, ראפיניה, דניס סוארז, ולא נכון בעליל לגבי רוברטו (דוגמא הפוכה) - ששתה עם קשית כל דקה שניתנה לו.

(t-rix) #150

לא מסכים איתך.
ראפיניה בכמה שנים שנמצא פה עלה לאט לאט ופרץ לפני שנתיים עם משחקים מעולים גם מעמדת הקשר גם מעמדת הקיצוני. ואז בא נאיינגולן וקרע לו את הרצועות. חזר מהפציעה, התחיל להשתלב ושוב הוכיח שפשוט יש לו את זה הן בכישרון הן בלחימה והן בגיוון. ושוב נפצע.

כרגע מצבת הקישור עמוסה, צריך לשחרר את מי שלא ברמה ולהשאיל מי שפוטנציאל וצריך דקות לליטוש.
ראפיניה ודניס לחלוטין צריכים דקות לדעתי.

(Aviv Gutman1987) #151

אני חושב שסיימנו את המכסה של קשר שלא מסוגל לעבור שחקן ביכולת אישית עם רוברטו, ראקיטיץ וגומש (אם ולוורדה רוצה להשאירו). דניס סוארז לא עשה מהלך אחד של ביטחון, ולכן הוא, ראפיניה (המרבה להפצע למרות שמעט יותר דינמי ומפוזר), סאמפר ושאר קשרי פוטנציאל - צריכים לפנות את מקומם, אין להם מקום ברוטציה.

כשראקיטיץ הופך להיות המחליף הראשון לבוסקטס, אנדרס וקוטיניו על עמדה אחת, רוברטו, ראקיטיץ, פאוליניו, גומש על השנייה- אין מקום ואין צורך להרוס חדר הלבשה. והמאמן מבין את זה ומשחרר את המטען החורג.

ובנוסף- אף אחד מהשחקנים שצויינו- לא הראה בהשאלות ובמשחקים שקיבלו בהם צ’אנס- שום סטנדרט של בארסה.

(Oriabrbnel) #152

אם ניפטר מכל המשקל העודף כמו ש-@t-rix אמר זהו ללא ספק אחד מחלנות העברות הכי טובים שהיו לקבוצה אי פעם, האמת שזה מתחיל עוד מהקיץ בהבאת דמבלה וממשיך בהבאת מינה וקוטיניו (אני עדיין לא יודע איפה הוא ישתלב העונה אבל במחשבה לעתיד הוא בינגו).

אומנם ההנהלה בעלת יכולת מו״מ גרועה ביותר ושילמה לא מעט כסף על שני השחקנים אבל אני בטוח שהם גייסו חלק מהכסף מנייקי שמייצגת את את שניהם ותרוויח עליהם הרבה יותר בצורת תארים.

בנוסף להבאת בעל בית אמיתי במרכז המגרש והבאת בלם מחליף בפרופיל של אומטיטי קרי צעיר במעט כסף שנחשב לפוטנציאל עצום בדרום אמריקה, הביאו גם שחקן שיכול לבצע חילופי דורות עם מסי, נכון אין ולא יהיה שחקן כמו מסי ב-100 שנים הקרובות אבל דמבלה בהחלט יכול לשלוט בעולם הכדורגל בעוד 4-5 שנים.

מבחינת עזיבות נפטרנו מטוראן בשעה טובה, בנוסף אנחנו נפרדים ממסצ׳ארנו אומנם בצער אבל הגיע הזמן כיוון שהוא כבר לא מתאים לרמה של בארסה, כולי תקווה שגם ניפטר מווידאל שפשוט לא התחבר ולא הצליח להציג רמה שתדגדג את הרמה הדרושה בבארסה לא כמגן ולא כקיצוני.

לדולפאו שלא בתוכניות ועם חזרתו של דמבלה והגעתו של קוטיניו אין מקום בהרכב בשום קונסטלציה והאמת שלדעתי הוא גם לא מתאים לבארסה.

ראפיניה שיותר פצוע ממשחק, אולי יש פוטנציאל אבל הוא יושב על המשבצת של רוברטו, כלומר שחקן מאוד וורסטילי שלא מפסיק לעבוד על המגרש. הוא קצת יותר כישרוני מרוברטו אבל בכדורגל חייב גם מזל, הרי היום אף אחד לא יקנה את רויס למרות שכולם יודעים איזה שחקן מצוין הוא.

נראה שוואלוורדה מחבב מאוד את ארנאיס ומתחיל לשלב אותו לאט לאט. חבל שאנחנו לא משתחררים מהעול הפורטגלי, עדיף להעיף אותו ולקדם את אלניה ולראות מאיזה חומר הוא בנוי. לדעתי גם עדיף לחתוך את סוארס הוא לא מצליח לבצע את קפיצת המדרגה, הוא לא שחקן בית ויש המון שחקנים כמהו.

בארסה בקיץ צריכה להחליט מה היא עושה עם עמדת המגן הימני ובמקרה שרוברטו עובר לקישור להביא מגן מחליף. ובנוסף היא צריכה להביא קשר אמצע סטייל צ׳אבי וסרי שינהל את המשחק.

(Aimarito) #153

אומנם אני לא מסכים לגבי הטיעון בפסקה הראשונה, אבל הפסקה המצוטטת היא נקודה חשובה. בנוסף לעובדה שהמציאות היא שאנחנו עדיין עם עודף קשרים, זו שנת מונדיאל. רוב השחקנים המתחרים על עמדות קישור (אולי חוץ מדניס סוארז בלבד) מנסים להשיג כמה שיותר דקות משחק בשביל לקחת חלק בטורניר ברוסיה. לא בכדי שיש עכשיו גם הרבה רעש מצד השחקנים עצמם לעבור לקבוצות בהם הם יקבלו יותר דקות (אנדרה גומש וראפיניה לדוגמא).

לגביי עיניין “חלון ההעברות המצויין” אני לא יודע אם להביא שחקנים במחירים שוברי שיאים זה בהכרח מדד לחלון העברות טוב, מנגד להצליח להיפטר מהמשקל העודף באמת יהפוך את החלון ההעברות הזה ליותר חיוני, אפילו יותר משבירת השיא של חלון ההעברות של אמצע העונה.

(אוריין יפה) #154

תגובה אוחדה לנושא קיים: בארסה ב’ והמשתלה 2017/18 :: ראיון עם הדרום קוריאני

תגובה אוחדה לנושא קיים: בארסה ב’ והמשתלה 2017/18 :: ראיון עם הדרום קוריאני

(aldrrian) #156

אני מאוד מקווה שלא הבאנו לקבוצה שני ביילים. זה משהו אחד לשלם 160 על שחקן ומשהו אחר לשלם את זה על שחקן שמפסיד כמות יפה של משחקים כל שנה עקב פציעות. לגבי דמבלה, זה אמנם התחיל רק מאז שהגיע לקבוצה, עד כמה שידוע לו, אבל אני מקווה מאוד שזה משהו מקרי לחלוטין ולא מעבר.

(Shusaku) #157

מזכיר את העונה הראשונה של ניימאר. הקצב בספרד זה לא הקצב בגרמניה. ייקח לו כמה חודשים להסתגל…

(t-rix) #158

מחזק את שוסאקו.
עונה ראשונה של ניימאר הייתה רבויה בפציעות וכמעט ולא היה לו זמן הסתגלות עם מסי. כשהראשון פצוע השני זמין, ולהפך.
על דמבלה אני בכלל לא בונה וגם ברגע שנרכש לא צפיתי לעונת בכורה מהדהדת.
אני רק מפחד שיותר מדיי פציעות וסמפטום “עונה ראשונה” יגלוש גם לשניה.

קוטיניו מצד שני הרבה יותר בשל… יקח לו קצת זמן להסתגל אבל עם הפער הנוכחי בטבלה זה לא נורא.

(aldrrian) #159

אני לא חושב באמת שיש סיבה להפצע בספרד יותר מבגרמניה. הדבר הענייני היחיד פה מבחינתי, וזה כמובן דבר שזמן יגיד אבל לפחות בנקודה הזו לא נראה הכי אופטימי, האם מדובר בשחקן הנוטה להפצע הרבה.
במקרה של קוטיניו, אנחנו כבר יודעים שהוא אמנם לא בייל, אבל כמו שכבר נכתב פה, הוא נוטה להפסיד לפחות חודש בעונה עקב פציעות ונותר לקוות רק שישתפר או לכל הפחות שלא יחמיר. לגבי דמבלה, כאמור כרגע זה לא נראה הכי טוב, מצד שני שוב, אולי מדובר בקטע מקרי לחלוטין וחוסר מזל של שתי פציעות רציפות מיד עם הגעתו לקבוצה. אם מדובר בנטיה כרונית להפצע, זה כן דבר שצריך להדאיג אותנו כי אז לא נבנה עליו לא רק העונה, אלא בכלל.

(אוריין יפה) #160

סרג’י רוברטו ופיקה מחדשים חוזה עד 2022!

ראפיניה מושאל לאינטר עד תום העונה עם אופציית רכישה.