טקטיקה 2017/18:: נופלים לאחר עונה חלומית

ריאל-מדריד

(Yishai Grof) #1

עונת 2016/17 הייתה חלומית עבור ריאל מדריד, חמישה תארים קבוצתיים, ביניהם זכייה בליגת האלופות ובאליפות. הכל התחבר לבלאנקוס והיא הגיעה לשיא בזמן הנכון מבחינתה. הקיץ של הקבוצה מבירת ספרד התחיל בהחתמה מובנת מאליה של פלורנטינו פרס, הנשיא הספרדי החתים את זינדין זידאן על חוזה עד 2020. לאחר שזיזו חתם על חוזה חדש ריאל החלה לצרף שחקנים חדשים וצעירים לסגל: טיאו הרננדז, דני סביוס, חסוס ויאחו, מרכוס יורנטה והחזירה מהשאלה את בורחה מיוראל מוולפסבורג הגרמנית. רוב השחקנים שהוחתמו הם שחקנים צעירים שהיו שותפים להצלחה הגדולה של נבחרת ספרד הצעירה, מצד אחד העתיד מבטיח מצד השני ההווה פחות מרשים.
הרבה שחקנים דומיננטים עזבו את ריאל בקיץ האחרון, חאמס רודריגז, פפה, אלברו מוראטה, דנילו ומריאנו דיאס. אם נאמר את האמת ריאל מדריד נחלשה בקיץ האחרון, אמנם ההרכב הראשון לא נפגע אבל הסגל הפך להיות קצר ולא מנוסה. כולם ציפו לחיזוק יותר משמעותי או לפחות למצוא מחליפים ראוים למוראטה, פפה וחאמס, אבל זיזו החליט שהסגל מספיק טוב ולא ביצע שינוים נוספים בסגל הקבוצה.

afdfa-1515697487-800

חצי העונה הראשון של ריאל מדריד בליגה היה בינוני ולא מספיק טוב בשביל קבוצה בסדר גודל של הבלאנקוס. הקבוצה נראת שבעה, השחקנים הבכירים כבר אחרי שיא הקריירה והמרחק מבארסה רק גדל ותופס תאוצה. אין ספק בכלל שריאל חייבת להתחזק, בנזמה לא פוגע בכלום חוץ מבקבוצתו, מרסלו ממשיך להציג יכולת הגנתית רעועה, בייל על תקן חוזר מפציעה כבר תקופה ארוכה והצעירים לא עושים את הקפיצה המקצועית שהבלאנקוס מייחלים לה.

בעוד שבארסה החתימה בחלון העברות הנוכחי את קוטיניו ומינה, אתלטיקה התחזקה בויטולו ובדייגו קוסטה נראה שריאל נשארת קצת מאחור, על מנת להציל את העונה ריאל חייבת חיזוק מיידי! השם החם שהתקשורת הספרדית מדברת עליו הוא אדן הזאר הבלגי הנהדר של צ’לסי אלפות אנגליה. הזאר יכול לעשות את השינוי בחלק הקדמי של ריאל,הכישרון הבלגי בהחלט יכול להועיל ולגרום לשיפור בבלאנקוס אבל עד שהקבוצה לא תחתים חלוץ ברמה הכי גבוהה באירופה הבלאנקוס ימשיכו לדשדש (נכון להיום 30 שערים העונה) ולא יהוו יריב ראוי לבארסה.

קשה לבוא בטענות לכריסטיאנו רונאלדו, אומנם בליגה הוא מציג יכולת ירודה יחסית אך מנגד בליגת האלופות הוא שבר עוד שיא כשכבש בכל ששת משחקי הבתים (סה"כ 9 שערים). בנזמה כבש עד כה חמישה שערים ב-20 משחקים בכל המסגרות, זאת לא כמות שריאל מדריד יכולה להיות מרוצה ממנה, זידאן נחוש בדעתו שבנזמה הוא האיש הנכון עבור ריאל אבל אולי דווקא העובדה שהוא פצוע תגרום למאמן לשנות את דעתו ולהחתים חלוץ בחלון העברות החורפי.

קבוצה שחוותה כל כך הרבה הצלחה וזכתה באין ספור תארים בשנים האחרונות חייבת ריענון בסגל הבכיר(הרכב הקבוצה), לפי עיתוני ספרד זיזו לא ממהר לבצע שינוים אבל הטבלה והיכולת בליגה מוכיחות שהבלאנקוס חייבים להתחדש בכוכב שיחזיר את הקבוצה לימים יפים יותר, רק בעזרת חיזוק ראוי ונכון ריאל מדריד תחזור להפחיד ולרמוס כל קבוצה שתעמוד בדרכה


(אוריין יפה) #2

ריאל מדריד פותחת את 2018 עם 20 שערים ב-8 משחקים בינואר!
לנתון הזה תרמו לא פחות מ-11 שחקנים שונים.
בייל מוביל את הקבוצה עם 5 שערים, כאשר רונאלדו מצטרף אליו עם 4.
בנוסף, לוקאס וסקז ונאצ’ו הבקיעו צמד כל אחד.
איסקו, מודריץ’, בנזמה, אסנסיו, מיוראל, קרוס ומרסלו גם תרמו למבצע עם שער בודד לכל אחד מהם.