טקטיקה והליגה עצמה 2017/2018


(amos12) #1

גונתאן ויירה, הדרבילסט הכי טוב בלה ליגה להוציא את מסי, עוזב את לה ליגה לסין. קראסקו שחקן בן 24, וניקו גאיטן שאומנם פלופ גמור עוזבים את אתלטיקו- קבוצה במקום השני בספרד ואימפריה בפני עצמה ומחליטים לסין. אותו דבר בקאמבו בויאריאל שעבר לסין

אמריק לאפורט אחד הבלמים הטובים בלה ליגה, עזב לסיטי.

ברגע שכוכבים בליגה עוזבים, אפילו בקבוצות צמרת, אתה מבין שהליגה הספרדית רק הולכת ומתחלשת ומתפרקת מנכסייה.


מחזור 25: מבול של שערים! בארסה מביסה 6-1 את ג'ירונה!
(Aimarito) #2

שמע זה עדיין לא טיעון מספיק טוב. זה ששחקנים עם אופי בינוני עוזבים את הקבוצות לטובת הכסף הגדול של סין, לאו דווקא אומר שהליגה נחלשה. ספרד עדיין ממשיכה לייצר כשרונות ולייצר נבחרות צעירות ברמה גבוהה, כך שהכסף לא משמעותי כמו האקדמיות של הקבוצות.

שחקנים ומאמנים כאחד מהרמות הגבוהות ביותר עדיין מגיעים מספרד. מקווה שכל מכירות השחקנים האחרונות יביאו שמות רציניים יותר לספרד.


(t-rix) #3

הנהירה לסין לא רק מהכדורגל הספרדי, אלא גם מהליגה האנגלית והאיטלקית.
אוסקר, דמבה בה ועוד רבים אחרים ברחו לכסף הגדול ועזבו את התהילה של הפרמרליג.
גם מאיטליה לא חסר שחקנים כמו לוואתזי ועוד רבים.

השאלה מי כן מגיע כדי לשמור על אטרקטביות הליגה, לספרדית הצטרפו שמות בולטים; דמבלה, קוטיניו, חסוס נאבאס, נוליטו, קוקלן, זאזה, גודש, קוסטה…
והליגה ממשיכה לייצר כשרונות אדירים ולהיות תחרותית באירופה.

זו גם אגב אחת הסיבות שמדריד לא מוכרת את כרסטיאנו למרות כדאיות כלכלית. גם את אינייסטה לדעתי ינסו למשוך כמה שאפשר.
זה גם למה נשיא הליגה (אוהד מדריד) ניסה למנוע עסקת ניימאר, כי זה רע לתדמית הליגה.

נ.ב.
נקודתית על גייטאן וקראסקו, הראשון ממש לא אבידה כי פשוט לא ראיתי ממנו שום דבר בשנתיים שלוש שהוא פה. פשוט שום דבר.
קראסקו לעומת זאת אחד המוכשרים ולדעתי יכל להגיע לרמות הגבוהות והוא כן אבידה גדולה.

בכל אופן, אתלטיקו עשתה עליהם וואחד קופה ומאמין שתתחזק עוד בקיץ.


(Oriabrbnel) #4

הליגה הספרדית חלשה לעומת שנים עברו (לא בגלל אתלטיקו אלא יותר בגלל סביליה, בילבאו ודומותיהם). אבל גם שאר הליגות לא ממש חזקות, העניין הוא שהליגה האנגלית במגמת עלייה וזה בגלל הכסף הגדול שהגיע מזכויות השידור. אין סיכוי שקבוצת דרג 2 ו-3 בספרד יוכלו לשלם (קניה ומשכורת) על שחקנים מהדרג המקביל באנגליה.

וואחד קופה? קראסקו וגייטן ב-40 מליון זה קופה? הם יכלו למכור את קראסקו לבד ב60-80 מליון. שחקן התקפה צעיר ומאוד כישרוני בעל שם אירופאי בקלות יכול להימכר ביותר מ-30 מליון.


(t-rix) #5

ממה שקראתי גייטאן ב 48 מליון (!!) וקרסקו שמסיים חוזה ו ב 18 מיליון …


(dmitrys) #6

תיכף יבואו עוד ילדים מדרום אמריקה שיחליפו את השחקנים שעזבו ויהיו גם יותר טובים מהם.
הכל בגלל שבספרד הם מתאזרחים בקלות, דוברים את השפה ומכירים את המנטליות.

הליגה האנגלית יותר עשירה וחלוקת הכספים יותר שוויונית. בספרד השוויוניות נכנסת לאט לאט עם החוזה החדש של זכויות השידור. אני מאמין שהקבוצות הספרדיות יהיו יותר עשירות ויותר חזקות בעוד שנה שנתיים. אבל אפילו כך, הקבוצות הספרדיות השיגו יותר נקודות מהאנגליות בכל אחת מ 4 העונות הקודמות בגביעי אירופה.


(Oriabrbnel) #7

אני קראתי איפשהו שהם נמכרו שניהם יחד ב-40 מליון, אבל אם זה ככה הם עשו וואחד קופה בהחלט…


(אוריין יפה) #8

גריזמן ב-2 משחקים מבקיע 7 שערים ומוסיף בישול. :fire:


(Aimarito) #9

לקראת משחק העונה בספרד (ברצלונה נגד אתלטיקו מדריד), חשבתי לבחון נקודת מבט שונה שאולי תענה על השאלה לגבי הכושר של אתלטיקו מדריד הנוכחית, שמראה סימנים חיים אחרי פתיחת עונה דיי בינונית בסטנדרטים של המתמודדת היחידה כרגע לאליפות מול ברצלונה. הפעם בחרתי להתמקד בדייגו קוסטה, שאולי לא זוכה למספיק הערכה על התרומה שלו בקבוצות בהן הוא משחק.

למען הסר ספק, יש לו חלק ניכר בכל קבוצה בה הוא נמצא. מאז שהוא עזב את אתלטיקו מדריד (כאלוף ספרד יש לציין) סימאונה לא מפסיק לחפש את השחקן שיצליח למלא את המשבצת שלו. מחלוצים גדולים כמו ג’קסון מרטינז או פרננדו טורס, עד לשחקנים קטנים וזריזים כמו גמיירו, וייטו או אפילו גריזמן, סימאונה לא הצליח לשחזר את אימפקט של הברזילאי המתאזרח על ההתקפה. כאילו בהדרגה קבוצות הצליחו יותר ויותר להתמודד עם מה שיש לאתלטיקו להציע בחלק הקדמי, בין אם זה במתפרצת או כתוצאה ממהלך של בניית משחק. מי שחווה את אותו מכשול הוא אנטוניו קונטה, שמתקשה למצוא דרך בה מוראטה (חלוץ איכותי ללא ספק), או לחילופין ז’ירו יצליחו להעביר את האפקט של קוסטה להתקפה, שבלעדיו צ’לסי נראית טיפה חיוורת בחלק ההתקפי, ונמצאת בירידה במספר השערים פר משחק לעומת העונה שעברה.

השאלה היא מה מיוחד בקוסטה? הוא סקורר יוצא דופן? מייצר מצבים בשפע? מוסר בחסד עליון? מה מיוחד בו?

המספרים של קוסטה מהקדנציה הקודמת שלו באתלטיקו ב2013 עד היום (במסגרת הליגה):

בואו נודה על האמת, אלו לא מספרים יוצאי דופן בסדר גודל של שחקני התקפה בדרג הגבוה ביותר כמו לוונדובסקי מסי, סוארז, ניימאר, גריזמן או כריסטיאנו) עונת השיא שלו בכל הנוגע שלכיבוש שערים הייתה בעונת האליפות באתלטיקו שם הוא כבש 27 שערים ומאז הוא לא הצליח לעבור את 20 השערים בעונה, וגם העונות שלו מסתכמות במקסימום 7 בישולים. ייצור המצבים שלו לצורך העיניין הוא כן בעל אימפקט משמעותי, ועדיין, זה לא מסביר מה עושה מיוחד, או למה פתאום אתלטיקו חזרה לכבוש? בכל עשרת המשחקים בהם דייגו קוסטה נכח מאז שחזר לקבוצה הקבוצה כבשה 24 שערים בכל המסגרות, כשגם הוא נותן את התרומה שלו (בישול או שער) ב7 מתוך אותם עשרת משחקים:

diego%20costa2

יכול להיות שהסטטיסטיקה משקרת, או לכל הפחות עדיין לא מצליחה לאמוד את התרומה של קוסטה לקבוצה? יש איזשהו אלמנט שמתפספס פה? לעניות דעתי התשובה שכן יש משהו שהוא מעבר לסטטיסטיקה. יש איזשהו “אלמנט משלים” לערך המוסף של דייגו קוסטה לקבוצה וזה בא לידי ביטוי בהתנהגות והמנטליות שלו, שכן מה שהוא לא משלים בסטטיסטיקה- הוא משלים בטירוף:

כמו שהסרטונים ממחישים- לאותו טירוף של קוסטה יש שני צדדים. מצד אחד החלק שמביא לסלידה ממנו. הטראש טוק, המכות, המשחק המלוכלך, ההתחזיות ועוד, מצד שני מדובר פה על מחוייבות שיא וטירוף שלא נגמר. לא רק שהוא אף פעם לא מוותר, לא רק שהוא פיזי ואגרסיבי, אלא שגם ביום הכי חלש שלו, הוא יעשה לקבוצה היריבה את המוות, והוא עדיין יצליח להרים את כל הקבוצה שלו אחריו, וזה מה שעושה אותו מיוחד בכל קבוצה, ומדובר על תכונות אותן קשה למצוא בקלות בשוק ההעברות.

אני לא יודע אם אפשר להכניס אותו בשורה אחת עם שחקני ההתקפה הטובים בעולם, שכן הסטטיסטיקה שלו רחוקה מהליות יוצאת דופן, אבל אני לא חושב שקיים מישהו שיכול להתכחש לאפקט של דייגו קוסטה.


(saharsacc) #10

איפה קראת את זה? קראסקו ב30 וגאייטן ב10. אגב, הם עברו לקבוצה שנשלטת בידי וואנדה, שהיא מחזיקת המניות המרכזית באתלטיקו