מחזור 21:: ברצלונה מנצחת 2-1 את אלאבס במשחק לא פשוט בכלל

ברצלונה

(אוריין יפה) #1

רבע גמר גביע מאחורינו, ובארסה מתייצבת למשחק קל על הנייר מול אלאבס בבית.

בארסה מגיעה למחזור ה-21 בליגה לאחר ניצחון 2-0 (שערים של מסי וסוארס) מול אספניול בקאמפ נואו, ועלייה לחצי גמר גביע המלך הספרדי, בו היא תתמודד מול ולנסיה.

זכינו לראות דקות ראשונות של קסם מהצד של קוטיניו וליהנות מאומטיטי ששב אלינו מצוין כהרגלו. בנוסף, מי שמראה שהמשבר מאחוריו הוא לואיס סוארס, שהבקיע שערים כבר ב-8 משחקים רצופים בהם פתח.

סטטיסטיקות מהמשחק:

בארסה מול אספניול
75% החזקה בכדור 25%
13 סה"כ בעיטות 4
5 בעיטות למסגרת 2
6 בעיטות מחוץ למסגרת 2
660 מסירות מדויקות 147
87% דיוק במסירה 60%
6 עבירות 17

תקציר הגומלין:

מצבנו בליגה: בארסה עומדת על מאזן של 17 ניצחונות, 3 תוצאות תיקו ו-0 הפסדים ב-20 משחקים!
הקבוצה במקום הראשון עם 54 נקודות כשהיא סופגת 9 שערים עד כה (בדיוק כמו אתלטיקו).
מול אלאבס, ב-6 מפגשים לאורך השנים בארסה ניצחה 5 פעמים והפסידה פעם אחת.

חיסורים לקראת המשחק: דמבלה, ורמאלן, גומש, דאולופאו, דניס סוארס.

מי את דפורטיבו אלאבס?
אלאבס היא קבוצת כדורגל ספרדית מן העיר ויטוריה שבחבל הבאסקים. המועדון הוקם בשנת 1921 ונמצא כיום בליגה הראשונה בספרד. אצטדיונה הביתי של הקבוצה הוא אצטדיון מנדיסורוצה, המכיל 19,840 מקומות ישיבה. הקבוצה משחקת בצבעים כחול ולבן. אלאבס העפילה לליגה הבכירה בפעם הראשונה ב-1929. בעונה שעברה אף הפעילו לגמר גביע המלך הספרדי ובו הפסידו לברצלונה.

מה מצבה של אלאבס כרגע?

בשני המחזורים האחרונים:

24/1/18 – רבע גמר גביע המלך, אלאבס אומנם מובילה להארכה ופנדלים בבית מול ולנסיה, אך בסוף המשחק נכנעת ומודחת מרבע הגמר. במשחק היא ניצחה 2-1 משערים של מוניר ורובן סוברינו.לזכותה של ולנסיה הבקיע סנטי מינה.

סטטיסטיקות המשחק:

אלאבס מול ולנסיה
48% החזקה בכדור 52%
17 סה"כ בעיטות 12
6 בעיטות למסגרת 6
7 בעיטות מחוץ למסגרת 4
268 מסירות מדויקות 329
63% דיוק במסירה 72%
25 עבירות 23

תקציר המשחק:

21/1/18- אלאבס מסיימת בתיקו 2-2 בבית מול לגאנס. לזכותה של אלאבס הבקיעו מוניר ואלפונסו פדראסה. אלאבס הצליחו לייצר הרבה מצבים ביחס להחזקה שלהם בכדור אך טעויות אינדיבידואליות מנעו מהם את הניצחון.

סטטיסטיקות המשחק:

אלאבס מול לגאנס
46% החזקה בכדור 54%
14 סה"כ בעיטות 8
6 בעיטות למסגרת 4
4 בעיטות מחוץ למסגרת 3
209 מסירות מדויקות 252
65% דיוק במסירה 71%
13 עבירות 14

תקציר המשחק:

עד כה העונה, אלאבס במקום ה-17 בטבלה עם 19 נקודות בלבד. הם ניצחו 6 משחקים, סיימו בתוצאת תיקו אחת והפסידו 13 פעמים מתוך 20 משחקים. הקבוצה הבקיעה 16 שערים אך ספגה 29. אחוז החזקת הכדור הממוצע שלהם עומד על 42.3% במשחק ו72.2% דיוק במסירה.

ממה צריך לחשוש?

נקודות חוזקה:
אלאבס מצטיינת בהגנה מהיריבה.
מסירות ארוכות ותקיפה לאמצע.
נקודות חולשה:
שמירת השליטה בכדור.
התגוננות ממצבים נייחים.
הימנעות מטעויות אינדיבידואליות.

הקבוצה מתאפיינת במסירות רבות וארוכות, תקיפה מהאמצע ומהצד השמאלי, אגרסיביות ומשחק בחצי המגרש שלהם.

מפגשים אחרונים מול ברצלונה
26/8/17- ברצלונה מנצחת 2-0 מצמד של ליאו מסי. ברצלונה שלטה במשחק באופן מוחלט עם 73.3% החזקת כדור ו-90% דיוק במסירה.
תקציר המשחק:

27/5/17- כמובן גמר הגביע שלאוהדי ברצלונה תמיד כיף להיזכר בו, בארסה ניצחה 3-1 משערים של מסי, ניימאר ופאקו אלקאסר.
תקציר המשחק:

10/9/16- משחק זכור במיוחד דווקא כי ברצלונה הפסידה לאלאבס 2-1 למרות השליטה המוחלטת של ברצלונה במשחק, אך הרוטציות של לואיס אנריקה מנעו מבארסה את הניצחון.
מאתייה כבש לזכותה של ברצלונה.
תקציר המשחק:

ניתן לראות שעל הנייר בארסה פייבוריטית בכל ההיבטים, אבל אם היא רוצה את שלושת הנקודות היא צריכה לבוא מספיק מרוכזת כדי להביא את הניצחון.

ראשון, 21:45, קאמפ נואו.

(t-rix) #2

אסור לאבד ריכוז. אנחנו בעמדה טובה במירוץ הליגה, זו תהיה טעות לתת איזה שהוא סיכוי לצמד המדרדאיות.
ההרכב החזק ביותר (מלבד אינייסטה שצריך לנוח לקראת הגביע) צריך לעלות ולנסות להבטיח את הניצחון כמה שיותר מוקדם במשחק.

*אם אנחנו בעמדה טובה במשחק, כדאי יהיה לשלב את ג’רי מינה ל10-15 דק’… הילד חייב להתחיל להשתפשף.

(Aimarito) #3

אנסה לכתוב בזריזות על אלאבס. הם הביאו את ארבלארדו שידוע בסגנון התקפי, הלך לו קשה בזמנו ם חיחון, אבל נראה שהפעם יש לו סגל התקפי מעניין. מוניר, גידטי ופדרסה נראים מצויין תחתיו, ושלושתם הצליחו לגרום לולנסיה להציע (בעיקר פדרסה).

הבעיה של אלאבס היא כרגע ההגנה הלא מאוזנת, אבל הבעיה עם מאמן חדש היא שקשה לצפות איך הקבוצה תתנהל מול בארסה.

שיהיה בהצלחה.

(khen10) #4

אחרי שקוטיניו יצא ההרכב קיבל צורה. קשה לשחק עם שני פליימייקרים שנכנסים אחד בשני.
התקווה של שונאי בארסה היא שהכניסה של דמבלה ושל קוטיניו תוציא את הקבוצה מהאיזון הבריא שהיא הייתה בו ושהביא אותה לאיפה שהיא נמצאת עכשיו. אז יש לשונאים האלה הרבה על מה לסמוך. כי מה שהביא את בארסה לאן שהיא נמצאת עכשיו הוא הדגש הראשוני על ההגנה, הסדר, הסבלנות והמשמעת, ואחר כך ההתקפה והכישרון. כשמכניסים את דמבלה ואת קוטיניו האיזון הזה משתבש ועלול להיות לו מחיר כבד. כדאי לוואלוורדה להבין שאם הוא לא מוצא את האיזון מחדש עם הכישרונות החדשים, עדיף להשתמש בהם כמה שפחות. זה יהיה טיפשי מצידו להרוס את מה שהוא בנה בעצמו כל כך יפה.

(titi camara) #5

אבל לא הייתי מגזים וכותב “שונאים”…זאת יריבות ספורטיבית.
אני זה שהעליתי לפני כמה שבועות את התקווה שהכניסה של שני שחקני הרכש תעשה רע לתנופה ולאיזון של ברצלונה, ראינו היום שזה כן יכול להשפיע לרעה אבל זה כבר לא משנה…מאז שכתבתי את מה שכתבתי ריאל ירתה לעצמה בשתי רגליים ובשתי הידיים ורק בגלל שלא נשארו ידיים לא הצליחה לירות לעצמה גם בראש. בשני המשחקים האחרונים נזכרו לשחק כדורגל בריאל אבל זה כבר ממש ממש ממש מאוחר מדי.

(gadi800) #6

זאת לא תהיה בעיה אם ישתמשו בהם נכון. קוטיניו לא צריך לשבת בצד ימין במקום לא קשור כאשר הוא מפריע למסי, סוארס וסרג’י רוברטו, הוא אמור לבוא במקום אינייסטה באופן רגיל או ברוטציה בצד ההתקפי עם השלישיה בצדדים. מה שראינו אתמול היה קטסטרופה וכל המשחק אני לא מבין למה הוא תקוע בצד ימין בקישור כאשר כבר יש שלושה קשרים, אני לא גאון כדורגל ואפילו לי זה היה בולט בצורה כואבת.

דמבלה גם אמור להיות תוספת לשלישייה, כאשר זה הגיוני לי שקוטיניו יעבור רוטציה בין המקום של אינייסטה אל המקום של דמבלה בהתקפה במטרה בסופו של דבר להחליף את אינייסטה. הבחור לא משחק בליגת האלופות מה שעוד יותר שם אותו בתפקיד של “תוספת” נכון לעכשיו, לכן התפקוד שלו אתמול היה כל כך לא ברור לי.

אפשר לגרום לזה לעבוד כל עוד תהיה הבנה שמדובר בשחקנים שאיתם אתה אמור לנהל סגל שלם ולא הרכב אחד של 11 שחקנים, הייתי בטוח שזה ברור מההתחלה…

(aldrrian) #7

אני חושב שהמסקנות פה לגבי השילוב של קוטיניו\דמבלה מגיעות מהר מדי. הייתי מאוד נמנע מלהציע לשלב אותם כמה שפחות בגלל שאולי השילוב של קוטיניו תקע אותנו אתמול.

המסקנות שכולם הגיעו אליהן בעקבות המשחק אתמול הן גם המסקנות שאני הגעתי אליהן, עם כמה סייגים.

1. קוטיניו ודמבלה הם סופרסטארים (קוטיניו כרגע, דמבלה בהתהוות), זה עדיין לא אומר שהתיאום הקבוצתי איתם טוב ולכן גם שחקן פחות כשרוני אך עם תיאום קבוצתי גבוה יותר יגרום לקבוצה להיראות טוב יותר. הדבר הזה ישתנה ברגע שהם יקבלו יותר ויותר דקות.

2. צריכים לקבל דקות כבר אמרנו בסעיף הקודם, אם לא נגד אלאבס אז נגד מי? ניסויים טקטיים עושים בליגה במשחק נגד המקום ב16 כשאתה מוביל ב11 ו19 נקודות על היריבות הגדולות שלך בליגה.

3. אם ההרכב הזה היה עולה מול ולנסיה בחצי הגמר כנראה שהיינו מקבלים בראש אבל בדיוק בגלל זה וואלוורדה עושה רוטציות במקומות הנכונים ובזמן הנכון.

4. שמישהו יצבע למסי את השיער שוב לבלונד, בחייאת ראבק התבלבלתי בינו לבין קוטיניו יותר מידי פעמים על המגרש, הם אפילו נעים בצורה דומה (כבודו של דיוס במקומו) וזה ממש נראה כמו מיני מסי שמתרוצץ לו שם.

5. קשה להמר נגד הקבוצה הזאת, גם אחרי 60 דקות רעות, תצוגת הגנה מופלאה של אלאבס, בזבוז משווע של הזדמנויות (סוארס תבעט!! הבחור מוסר כל כדור ליד הרחבה למסי), עדיין הופכים את התוצאה וממשיכים לאסוף עוד 3 נקודות. יעילות היא שם המשחק ובארסה השנה יעילה פלאים. יאללה לטרבל :wink:

(Oriabrbnel) #9

אז ככה, זה היה משחק רוטציות בהגדרה, קבוצה חלשה מתחתית הטבלה כאשר אתה בפער דו ספרתי על המקום השני, כל הנסיבות לתת מנוחה לשחקנים עייפים. לכן לדעתי אין שום עניין לבחון את התרומה של קוטיניו וכמה הוא מתאים או לא מתאים, מה גם שמדובר רק במשחק השני של קוטיניו, בנוסף קוטיניו צריך להיכנס לתפקיד הפליימקר שדורש הכי הרבה תיאום.

לגבי ההרכב זה הרגיש לי קצת הרכב פיפ״א שבו זורקים את השחקנים לפי השמות ולא לפי תוכנית משחק, אבל כמו שנאמר זה המשחק לעשות ניסויים.

לגבי סמדו, פשוט חבל שלא שיתפו אותו יותר בשלבים הראשונים של העונה, נכון הוא לא מסונכרן אבל לדעתי זה נובע אך ורק מכך שהוא לא קיבל דקות משחק.

לדעתי היה עדיף להחליף בין התפקדים של פאוליניו לקוטיניו, כך קוטיניו היה משתתף בהנעת הכדור וניהול המשחק ופאוליניו היה משמש כגל שני להתקפה.

שוב וואלוורדה מתחיל את המשחק בצפייה ביריבה תוך כדי הגנה חזקה ובמחצית השניה מתאים את הקבוצה לסיטואציה ומנצח את המשחק, זה פשוט מדהים בעיני היכולת שלו לזהות את החסרונות בקבוצה היריבה ולהתאים את תוכנית המשחק.

אני לא יודע למה וואלוורדה אמר את זה, אבל איינסטה וקוטיניו לא יכולים לשחק ביחד. למרות שהם שחקנים שונים הם משחקים על אותה משבצת, יותר מזה אני לא רואה הרכב שיכיל את איינסטה, קוטיניו, דמבלה, מסי וסוארס (אולי רק אם היה מקבילה למשחקי האולסטאר ב-נ.ב.א).

לסיכום 3 נק׳ מאוד חשובות, כדאי לשמור את איינסטה בכפפות של משי לליגת האלופות ולהתחיל לשלב את קוטיניו על העמדה שלו.

(josepe) #10

אמנם הייתי אמש עם מיגרנה וראיתי את המשחק רק מהדקה ה-70, אבל במה שנשאר מהמשחק החיסרון של בוסי היה הדבר הכי בולט. הייתי צריך להזכיר לעצמי שזה משחק רוטציות ושטוב שהוא נח על הספסל, אבל פאק הוא היה ממש חסר לי על המגרש. אפילו חשבתי שעדיף היה להכניס אותו במקום את פאקו בחילוף של קוטיניו, אבל כאמור משחק רוטציות אז טוב שהוא נח את כולו.

הקוון חילק לנו מתנה בניבדל של פאקו שהיה ברור גם לבן-אדם עם מיגרנה שיושב בבית בסלון ומפנטז על חזרה למיטה. חברה שלי שאלה מה היה שם ואמרתי לה “שריקה לניבדל”. ממש הפתיע אותי שהשחקנים התחילו להסתדר לבעיטה חופשית. אלאבס נישדדו…

היד של אומטיטי זה מקרה גבולי ששופטים הרבה פעמים לא שורקים עליו. בעיטה מהאויר ובמרחק של חצי מטר - לא ממש היה לו זמן להסיט את היד. עם זאת שריקה לפנדל הייתה מבאסת אותי ועדיין הייתי מקבל בהבנה.

בקיצור, תודה לשופט :wink:

(dmitrys) #11

זה לא מקרה גבולי. זה בדיוק ההגדרה מתי לא לשרוק לעבירה על נגיעת היד. אם היה שורק לפנדל, אז צריך לשרוק על כל נגיעת יד, גם ממרחק אפס, כמו אצלנו בשכונה. טוב שהשופט הלך לפי החוקה של פיפ"א.
אם אתה מתעקש להודות לשופט, תודה על אי שריקת הנבדל כשקיצצו את פאקו וגרמו לבעיטה החופשית של מסי.

לא כל כך הבנתי מדוע סמדו הוחלף. לדעתי הוא היה טוב מאוד, ותרם רבות בהתקפה. כשאנחנו בפיגור, צריך להוציא שחקן שאמור לתרום בהתקפה ותורם הכי מעט, וזה היה פאוליניו. כשראיתי את סרג’י מתחמם, הייתי בטוח שהוא נכנס במקומו. אלבה במקום דיניה זה מובן.

אני לא מסכים. הם היו צריכים לקבל כמה צהובים, שהיה מוריד את האגרסיביות שלהם. בלי קשר, בארסה הגיעה להרבה הזדמנויות והייתי צריכה לנצח בקלות. זה יותר חוסר מזל ועודף פירגון, מאשר הגנה נפלאה.

הם לא שיחקו בושידו (למעט שחקן אחד שהיה צריך לקבל את הצהוב השני ביותר מהזדמנות אחת), בזבזו זמן בצורה סבירה כיאה לקבוצת תחתית ובעיקר צופפו נהדר ונלחמו על כל כדור.
זה שבארסה הגיעה להזדמנויות זה מובן מאליו - הכישרון ההתקפי שיש לקבוצה הזאת הוא אדיר, אבל להגיע לדקה ה70 בלי לכבוש זה משהו שאפשר לייחס לחוסר מזל, פרגון יתר וגם הגנה נפלאה של אלאבס.

(aldrrian) #13

דווקא הרגשתי שדין היה לא רע בכלל, בזמן שסמדו אולי היה נוכח הגנתית אבל נראה שאין לו שום משמעות התקפית. יאמר להגנתו שהוא שיחק באגף הלא ברור של קוטיניו.

(t-rix) #14

סמדו נראה שוב כמי שאין לו מושג מתי להצטרף להתקפה ומתי להמשיך להניע.
לקראת סוף המחצית הראשונה היה קטע שמסי קיבל כדור באיזור קו החצי מצד ימין, וסמדו עמד לידו והסתכל עליו, ואז מסי עשה לו תנועה עם היד של “כנס, רוץ ינעל שוגלק…” ואז הוא רץ אבל לאיזור אבוד ואז מסי החזיר כדור לקישור.

לסמדו יש המון כלים הן הגנתיים והן התקפיים, אבל עושה רושם שטרם התחבר והבין מתי להצטרף/ללחוץ/להגן…

דין אותו דבר רק עם פחות כישרון ברגליים. שני המגנים נראו מאוד לא מתואמים והעדר שני מגנים מתואמים תרם לא מעט להגנה של אלאבס להיראות כמו אינטר של מוריניו.

עם אלבה במקום דין במחצית הראשונה וכל המשחק הזה נראה אחרת.

ראקטיץ’ לדעתי היה טוב מאוד והוא תמיד מפתיע אותי לטובה כשמצבים אותו בעמדת בוסקטס.
קוטיניו היה טוב ורואים איזה מוכשר הוא, אבל בשונה מאינייסטה שמתואם על עיוור עם מסי, הברזילאי קצת עוד לא מצא עצמו במגרש.

אינייסטה היה אדיר, איש המשחק לדעתי, וגם בגילו המאוחר הראה שמה שיש לו ברגליים זה משהו נדיר שאי אפשר לשחזר.

המשחק הזה סחט מאיתנו יותר מאמץ ממה שוורד תכנן, אבל זה היה ההימור שלו בהתאם לפער בטבלה.
הלאה לוולנסיה, עם בוסקי, עם מגנים ועם קוטיניו במקום שצריך להיות.

(אוריין יפה) #15

המשחק אתמול נראה כבלגן שלם. כמו שכבר אמרתם, הרכב של נסיונות ושמות שנזרקים למשחק בלי שום סדר.

דברים שניתן ללמוד

• החשיבות העצומה שיש לבוסקטס בסדר של המשחק, הוא פשוט מנהל הכל והרגישו את חסרונו ברמה אדירה.
  • סמדו, נותנים לו הזדמנויות, הוא לא לוקח אותן בשתי ידיים, הוא חסר ביטחון ולא נע קדימה. עכשיו שמסי בעצמו העיר לו אז בכלל הביטחון שלו גמור.
  • אפשר לראות כמה איזון חשוב בכדורגל, לא משנה כמה כשרונות יש לך בסגל, אתה חייב לדעת לאזן אותם על המגרש.
  • ולסיום, איך לא? השיפוט הספרדי. כרגיל, מחלוקות וטעויות של השופט, לטובתנו ולרעתנו, טכנולוגיית VAR חייבת להיכנס.

מקווה שהמשחק הזה ינחית את השחקנים לקרקע לקראת חצי הגמר.

(Aimarito) #16

חשוב לי להבהיר משהו. ראקי לא היה רע בכלל. ההפך, הוא השתדל מאוד והיה למעשה בכל המגרש:

בכל זאת, משהו לא עבד איתו כקשר אחורי, לא כי הוא לא מחלץ כדורים מספיק טוב, או שאין לו משמעת טקטית, הוא פשוט חסר לו הערך המוסף של בוסקטס. אפשר לדמיין רק איך בוסקטס היה מסתדר עם המשחק הצפוף של אלאבס:

בנוסף, זו נקודה חשובה גם לגבי ההעדפה המתמשכת של רוברטו על פני סמדו. אומנם אפשר להגיד בקלות למה אלבה עדיף על דין (טוב ממנו בכמעט בכל פרמטר), אבל קשה להבין למה סמדו לא מקבל עדיפות כמגן ימני טבעי לעומת סרג’י שהוסט לא מכבר מעמדת הקישור לעמדת המגן. נוכחנו לראות שגם סרג’י (בדומה לבוסקטס) הוא חלק מאוד חשוב בבניית המשחק של ברצלונה. בעוד אפשר עדיין לא לטעון שהוא מתקשה הגנתית באגף, כל עוד ברצלונה עם הכדור יש לו ערך מוסף עצום בבילד אפ של הקבוצה, בניגוד לסמדו שממשיך בעיקר להסתמך על האתלטיות שלו.

אם בכל זאת נסתכל על הצד החיובי, התקשינו מול קבוצה שהפתיעה מאוד (בעיקר הגנתית), אך עדיין ניצחנו ובוסקטס קיבל מנוחה ראויה וחשובה לקראת העומס במפגשים מול ולנסיה בגביע. הלאה לחצי הגמר!

(Shusaku) #17

הקרדיט לפאוליניו יחזור אלינו כמו בומרנג, כשנשחק מול קבוצה עם קישור כמו סיטי או פריז.

ברגע ששיחקנו עם 3 קשרים וקוטיניו בהתקפה, הקישור שלנו היה נראה רך, כזה שלא יודע לבנות התקפות, ומסתמך רק על אינייסטה כדי להעביר כדורים קדימה.

סרג’י רוברטו באגף זו פיקציה, והגיע הזמן לדחוק את פאוליניו לקצה הספסל, לתת לסמדו את עמדת המגן הימני ולדחוף את סרג’י לדקות של הברזילאי עם התפקיד הלא ברור.

(Zichelior) #19

הכי חשוב בעולם, הוא הזיהוי של וולווארדה והחילוף הכפול, כדי להצליח לחזור. הוא הרוויח מנוחה של שני המגינים במחיר לא גבוה, ואז העלה אותם לשחק בדיוק בזמן.

למנוחה הייתה השפעה על התצוגה של קוטיניו באופן ישיר. אין טעם לנתח את יכולותיו בזמן מנוחה של המגנים.
זאת כיוון שהמגנים המחליפים הם מחליפים בעיקר בהגנה. התקפית אין להם כלים לעזור. לא כרגע. ולכן בקבוצה שמשחק ההתקפה שלה בנוי במידה רחבה על התקפיות המגנים אין טעם לדון בשאר כשהם לא שם.

לצורך העניין, אם נמדוד את צ’לסי (היריבה של בארסה בשמינית) התקפית, כאשר אלונסו ומוזס/זאפאקוסטה/אזפיליקווטה לא משחקים ובמקומם משחקים מחליפים צעירים בלי יכולות התקפיות, לא נראה גם את מוראטה הזאר ו-וויליאן מביאים את היכולות ההתקפיות שלהם באופן מיטבי.

מה? מה?!? מההההההההההההההה?!?!?!?
סרג’י רוברטו צריך לשחק בהרכב כל עוד יש לו דופק.

(Aimarito) #20

אני האמת יותר מקווה שסמדו ישתפר ונראה את סרג’י בקישור, אבל בטח אחרי המשחק אתמול אני לא יכול לתת עדיפות לסמדו.

(Oriabrbnel) #21

הוא אמר שנקצץ את הדק׳ של פאולינו וניתן אותם לרוברטו, כאשר המגן הימני יהיה סמדו…