מחזור 21:: ברצלונה מנצחת 2-1 את אלאבס במשחק לא פשוט בכלל

ברצלונה

(Zichelior) #22

הלוואי שסמדו יצליח להתחבר ונראה את סרג’י בקישור. הוא קשר טוב בהרבה ממה שהוא מגן. והוא ענק כמגן.
זאת העמדה אותה אייש בנוער (רוב הזמן).

(Zichelior) #23

לא יודע אם פאוליניו באמת כזה גרוע. הוא לא מייצר אבל יש לו המון מזל. והוא יודע לעמוד במקום הנכון.
אתמול, המשחק היה דוגמה קלאסית.
הוא לא היה מועיל בשום אלמנט למשחק, אבל ברגע הנכון, ממסירת המספרת של פיקה (!) הוא היה על סף הבקעה. במשחק סביר הוא יוצא עם שער חשוב מהמשחק החלש אתמול.

(Oriabrbnel) #24

רק הסברתי מה @Shusaku אמר, לדעתי פאוליניו הוא יופי של מחליף מהספסל שעולה בדקה 60-70 ויוצר בלאגן בהגנת היריבה העייפה. אין לאף אחד ספק שהוא לא מתקרב לרמת הדרישות של הקישור של בארסה (יחד עם עוד המון קשרים טובים ברחבי העולם), הוא לא משתתף בבניית המשחק או בהנעת הכדור אבל הוא יודע לזוז למקום הנכון ולהיות שם בזמן וזה סבבה אבל זה לא קשר פותח בבארסה.

(Shusaku) #25

אתה טועה ומטעה.

סרג’י תמיד היה קשר, ואין שום קשר בינו לבין עמדת המגן הימני.

כשהכדור אצלנו הוא משחק כעוד קשר, בצד ימין של המגרש ונכנס לאמצע, אבל בהגנה הוא חור עצום.

אם סרג’י יפתח מול צ’לסי, אדן יחגוג עליו.

(Zichelior) #26

לא הבנת, אבל כתבתי שהוא קשר טוב יותר ממגן, והוא מגן מעולה. את עמדת הקשר הוא אייש בתקופתו בנוער.
על העובדות אנחנו לא חולקים, רק על היכולת של סרג’י כמגן.

(RDT) #27

זה טוב ויפה שסרג’י כמגן מול קבוצות בינוניות מינוס בליגה הספרדית נראה טוב ונותן תרומה התקפית. חשוב לא לשכוח מה קרה שנה שעברה בכל משחק מול יריבה חזקה יותר. יש סיבה למה כולנו שיווענו למגן בקיץ. כקשר הוא שחקן נהדר, נפלא. הלוואי שפאוליניו יעוף לספסל ושהוא ייקח את מקומו. גם הגנתית וגם התקפית הוא עדיף עליו בהרבה. כמגן הוא טלאי, טלאי סביר, אבל טלאי, עם יכולות הגנתיות ממש ממש לא מספקות.

אני לא מכחיש שסמדו לא משחק להיט לאחרונה, אבל זה ביצה ותרנגולת. הוא שחקן צעיר וצריך לתת לו זמן לרוץ בהרכב וזה לא קורה. להכניס אותו פה ושם לכמה דקות או לזרוק אותו להרכב אחרי שהוא מתייבש על הספסל ואז להיות מופתעים שהוא לא ברמה זה מטומטם. זה בדיוק מה שקרה עם חלק גדול מהצעירים שלנו ואפרופו, זה גם מה שקרה עם רוברטו. הוא פרח רק אחרי שאילוצי פציעות לא השאירו אופציות אחרות והוא קיבל הרכב לתקופה ממושכת.

חבל שפציעות הן הדרך היחידה לקדם צעירים בברצלונה הנוכחית.

(aldrrian) #28

אני מבין את הקריאות לשיתוף סמדו אבל אולי אתם לא לוקחים משהו מאוד בסיסי בחשבון - על המאמן בסופו של דבר לשתף את מי שטוב יותר. וככל הנראה, גם איך שזה על המגרש, וכנראה גם באימונים - רוברטו, לפחות כרגע, פשוט טוב יותר. עכשיו, יש מצב שאם יכניסו את סמדו לעניינים והוא ישותף יותר אז הוא ישתפר, אבל נראה שכבר בשלב מוקדם של העונה ושוב, כנראה עוד באימונים, הוא הרבה פחות מרשים את וואלוורדה - אז מה כבר אפשר לעשות? האם זה יהיה נכון לא להרכיב את רוברטו כי על הנייר מניחים שלסמדו יש יותר פוטנציאל בתפקיד? אני חושב שנוח לכם עם המחשבה שהוא יתפוס עמדה בקישור במצב כזה אבל אני בכלל לא בטוח שזה המצב.

(josepe) #29

מסכים עם אלדריאן.

למרות שאני מאוד אוהב את רוברטו הקשר, אפשר לשים לב שגם רוברטו המגן הולך ומשתפר.
בעונה הקודמת לוצ’ו זרק אותו למים ונתן לו ללמוד לשחות מעצמו וככה זה גם נראה. עכשיו שיש מאמן על הקווים שגם לוקח על עצמו ללמד את השחקנים לשחק, גם רוברטו המגן מראה שיפור (לטעמי).

אני עדיין הייתי רוצה שיתנו לו את המפתחות בקישור לצד קוטיניו ובוסקטס. אבל אני גם זוכר שיש עומס קשרים על העמדה שלו ולא בטוח שהוא יקבל הרכב פותח כל משחק. לא רק מקצועית, אלא גם מבחינת פוליטיקה של המועדון.

כמגן הוא משחק יותר, וזה ברור. אם הוא ממשיך להשתפר בעמדה הזו אז אני מרוצה מספיק.

(Shusaku) #30

רוברטו כמגן, גם אם ישחק שם שנים זה יהיה כמו מסצ’ראנו הבלם. שחקן שנותן את הנשמה שלו, ועושה את המקסימום אבל תמיד מרגישים את החור.

המודעות ההגנתית של סרג’י לא מספיק טובה, הסגירות שלו בהגנה רעות, וכל שחקן עם קצת כישרון ברגליים מפרפר אותו בהגנה.

עד שקיבלנו את אומטיטי, הדבר האחרון שאני רוצה זה מסצ’ראנו חדש באגף ימין.

רוצה שחקני הנגנה טבעיים, ראבק. מה ביקשתי?

(aldrrian) #31

מסצ’רנו בשיאו היה בלם מצויין עבורנו לדעתי. כמובן שכמעט תמיד אפשר למצוא בלמים יותר טובים בשוק, אבל הוא היה טוב מאוד.

(Aimarito) #32

האמת שאני מאוד מסכים עם המשפט הזה, אבל איכשהו סמדו עדיין לא מתחבר לי טוב מספיק, ואני עדיין נהנה מהערך המוסף של רוברטו בהתקפה. אני מקווה שיגיע יום ויהיה לנו את פאלנסיה יחד עם סמדו באגף וסרג’י בקישור, אבל יש זמן עד שזה יקרה.

(Shusaku) #33

את הדיון הזה אנחנו מנהלים על כל שחקן צעיר שלא מקבל דקות.

גם ניימאר בעונתו הראשונה, כאשר הוא לא שיחק ברצף - לא הפגין יכולת טובה.

סמדו פתח את העונה מצויין, נכנס לפריזר ואז התחילה ההתדרדרות.

שחקן בן 24, ועוד כזה שבדיוק עבר לקבוצה גדולה ומנסה להוכיח את עצמו, צריך לקבל ביטחון מהמאמן.

המאמן הזה, בדיוק כמו קודמים לו, מרסק את הביטחון של כל שחקן צעיר בקבוצה (חוץ מסרג’י בערך), ולכן לדבר על יכולת לא מספיק טובה של סמדו זה לא מחובר למציאות.

העיקר בשביל פאוליניו הוא שינה את כל המערך ל4-4-2. אבל לתת דקות לסמדו? לא, זה כבר קשה לו.

(Aimarito) #34

ההוא שהכי גרוע בעשור האחרון? אני אומר לפני שאנחנו מנבאים מה יקרה בעונה הקרובה נראה איך דברים יתאזנו בקבוצה. בינתיים דאולו אכזב ובהתאם הוא בדרך החוצה. אני מקווה שארנאייס ואלנייה (שנראו טוב במשחקים בהם קיבלו הזדמנות) יקבלו יותר קרדיט.

אני עוד לא שופט את וואלוורדה על האספקט בעוד המשימה הראשונה שלו הייתה לייצב את הקבוצה הקיימת, ובזה עד כה הוא הצליח. אני לא פוסל שבהדרגה נראה יותר השתלבות של שחקני נוער, אבל שוב, נחכה ונראה.

(Zichelior) #35

יכול להיות שדקות נוספות לסמדו יביאו את השיפור והכימיה הנכונה. גם כשנראה שהכל טוב יש על מה לעבוד. אין ספק שסרג’י רוברטו משתפר מאוד הגנתית מחד, ומאידך ניתן לזהות שהוא איננו שחקן הגנה מקורי, אלא הסבה.

אני לא חושב שנכון להשוות למסצ’ה שלא תאם את עמדת הבלם מבחינה פיזית. סרג’י מהיר וחכם ומגלה שיפור רציני כמגן. הוא מתאים לעמדה, רק שכרגע עוד לא נראה שבה הוא הכי בבית.

(Shusaku) #36

אתה תופתע אם אני אגיד שאני עדיין עומד מאחורי האמירה הזאת, ושהמאמן הזה לא נותן לנו כלום?

בפעם הראשונה שהוא ניסה לשחק כדורגל ולא בונקר 4-4-2 עם קסמים של מסי וסוארז, אלאבס אנסו אותנו.

סרג’י מגן ימני, פאוליניו כשחקן הרכב, ראקיטיץ’ מגן אחורי, קוטיניו בימין. המאמן הזה עושה כל כך הרבה טעויות, והוא לא שונה מקודמו שמסתמך על הצמד הקילרים מקדימה כדי שיצילו לו את התחת.

אז האיזון שהגיע עם עזיבתו של ניימאר עוזר לו. וואו, איזה מאמן גדול.

רוצה לראות איך הוא יצליח לשלב את קוטיניו ודמבלה מבלי שהכל יקרוס לו. ספויילר: הוא לא, כי אין לו מושג מה הוא עושה או איך לשחק כדורגל התקפי ויוזם.

(gadi800) #37

כמו שכתב הבחור מעלייך, ביצה ותרנגולת. אין מצב שבנאדם ישתפר לך או יתרגל לסגנון אם אתה מייבש אותו. שחקנים גדולים ממנו נראו על הפנים לתקופות ממושכות בהרבה (שיעול צ’אבי שיעול), כאשר קיבלו יותר דקות ויותר זמן. ברור שסרג’י רוברטו יהיה טוב יותר, הוא קיבל אינספור יותר דקות ממנו גם שנראה כמו אייל משומר בתקופות היותר גרועות שלו, ואנחנו בכינו בלי סוף כאשר זה קרה. זה מדהים איך פתאום כולם נהיו חכמים גדולים ומתייחסים לנושא כאילו כאילו לא ישבנו מחזורים שלמים ובכינו ימים ולילות בגלל שרוברטו היה פח מארץ הפחים בעמדה הזאת. עכשיו, רוברטו שחקן טוב, זאת פשוט לא הייתה העמדה שלו, אז הגיוני שבסוף הוא ישתפר, בטח כאשר הוא לאט לאט נהיה קשר רביעי יותר ממגן, אבל הוא פשוט קיבל אינספור זמן להתאקלם, גם בעמדה וגם באופן כללי.

אתה ולא מעט פה פשוט מפחדים לדחוף את סמדו בכוח, כאשר אחרי שנה שאכלנו מרורים, ופתאום דברים מסתדרים כאשר עולים רק עם הרכב של צוות שחקנים ספציפי, וזה לגיטימי. אבל גם שחקנים כמו צ’אבי ובוסקטס היו נזרקים לנומנסיות ולאס פאלמסיות עם הגישה הפחדנית הזאת. בוסקטס במיוחד הוא דוגמא מופלאה לזה שכן היה לנו שחקן מדהים בעמדה שלו בתקופה שדחפו לנו אותו לגרון והוא נראה ממוצע. חוץ ממסי ממסי, סבלנו המון בשביל להביא את דור הזהב הזה למה שהוא, והיום לא מוכנים להביא לשחקנים עשירית ממה שהביאו להם, כי היום הציפיות מפוטבול קלוב ברסלונה הם גדולות בהרבה ממה שהיו בזמנו בתקופות שחילטרנו במקום הרביעי, עונה ללא היום הצלחה היא אסון.

אף אחד לא מבטיח לך שסמדו יהיה טוב, אבל הוא המגן הימני ה-י-ח-י-ד-י שלנו והוא בא במיוחד בשביל זה. אנשים חיים בסרט אם הם מצפים ששחקנים יהיו לך קראקים אחרי 3 משחקים פלוס, ובאמת שנמאס לומר את אותם דברים, ולהביא את אותם הדוגמאות שוב ושוב ושוב, ולשמוע את אותה החוכמה בדיעבד.

לא תקבלו לא צ’אבי, לא אינייסטה, לא בוסקטס בעוד מיליון שנים אם תמשיכו ככה, גם סרג’י רוברטו עד לפני חודש ממשיך לקבל נזיפות איך הוא פלסטר והוא בתכלס לא לרמה של בארסה, למרות שהוא ממשיך להבריק ולהגיע במאני טיים. אנחנו נמשיך לקנות קראקים ב-190 מיליון מקבוצות שהיו מוכנות לתת לשחקנים שלהם זמן, גם אם הם בני 19.

(aldrrian) #38

התגובה שלך מרמזת שהתגובה שלי הביעה דיעה נחרצת בנוגע למדיניות הנכונה בנוגע לעמדת המגן הימני - בזמן שיותר העלתי תהיה. אני לא יודע מה איתך, יותר קל לי להעלות תהיות כי אין לי תשובות חד משמעיות. בטח לא יותר ממי שלצורך העניין מאמן את הקבוצה. פשוט מנסה להבין את הרציונל ולראות אולי יש סיבה ללמה דברים מנהלים בצורות כאלו או אחרות.
מה שכן, נחמד לשמוע עוד פרספקטיבה, זה מה שרציתי.

זה פשוט עובדתית לא נכון. אבל הדיון בנושא הזה נטחן פה אני מניח.

ואו,

(Aimarito) #39

אני יודע שכל אחד זכאי לטעם שלו, אבל ניסיתי לאמוד את הדבר הזה שאתה קורא לו “בונקר 4-4-2”. בוא נשים בצד שעדיין ברצלונה מחזיקה הרבה בכדור ולאו דווקא בונה על מתפרצות ומצבים נייחים, חשבתי לעצמי שאולי באמת שווה לאמוד את זה בשערים פר עונה.

עשיתי ממוצע מתחילת כהונת גווארדיולה עד סוף הקדנציה של לוצ’ו, ממוצע סך השערים בכל העונות הנ"ל הינו 2.8216, לעומת ממוצע השערים פר משחקים של וואלוורדה עד כה- 2.809 (כל הנתונים הם ביחס לליגה הספרדית בלבד). הפער כרגע אחרי תחילת עונה מקרטעת בכל הנוגע לשערים אותם כבשה הקבוצה עומד על טיפה יותר מ 0.01 למשחק. פער שהוא זניח לחלוטין (0.38 לעונה או 3.42 ב -9 עונות).

פפ כבודו במקומו מונח, אבל כנראה כל מועמד לאימון לא יוכל בחיים לעמוד בסטנדרט שהוא הציב. אפילו פפ יתקשה בזה. עדיין, מלהגיד שוואלוורדה לא פפ ולא 100% קרוייפיסטה (הגיוני) ללהפוך אותו למאמן בונקריסט חסר מושג המרחק עצום והנתונים לא עומדים באותו קנה עם נבואת הזעם שנכון לעכשיו היא חסרת ביסוס.

(gadi800) #40

קצת גלשתי לתגובה כללית, אבל הכיוון של הדעה הזאת תמיד מוביל לאותו המקום.

זה פשוט עובדתית לא נכון. אבל הדיון בנושא הזה נטחן פה אני מניח.

בשביל שזה יהיה עובדתית לא נכון אתה צריך להביא לי מגן נוסף, אני לא מכיר אחד, גם אם אני לוקח את רוברטו. החמצתי מגן נוסף?

אף אחד לא יודע מה יהיה, אתה כן יודע שאם אתה רוצה להצליח עם שחקנים צעירים אתה צריך ברוב המקרים לתת להם זמן ולהסתכן על הדרך, ככה אתה יוצר שחקנים גדולים. פיקה ובוסקטס הם דוגמא ישירה לסיכון, ברור שבהתחלה היה מדובר על שחקנים נורא לא מרשימים, פיקה בכלל היה איום ונורא (למרות שהיה מדובר על חצי שנה בערך, שזה יחסית קצת).

עכשיו נראה שפשוט איך שרואים משחק שניים לא טובים, מיד נלחצים ומכניסים אותם לפריזר.

(aldrrian) #41

אוקי, אבל איפה עובר הגבול? הרי משתמע מפה שאפשר להכניס כל שחקן להרכב עם אשראי בלתי מוגבל\נרחב גם הוא נראה איום ונורא. ואם כך, אז איך אתה בכלל נותן מספיק דקות? הרי הרוב המוחלט של השחקנים שתרכיב לא מספיק מוכשרים כנראה לבארסה ותוכל לתת להם לשחק והם יהיו רעים.

אגב, כמו שצויין פה, ניתן לדאולו לא מעט קרדיט וגם אלקאסר כאשר הוא לא פצוע מקבל דקות. אני לא כל כך רואה כמה שחקנים צעירים אופציונלים יש לוואלורדה לשתף.