מחזור 21:: ברצלונה מנצחת 2-1 את אלאבס במשחק לא פשוט בכלל

ברצלונה

(josepe) #42

אני חושב שבמסגרת מה שיש לו לעבוד איתו וואלוורדה עושה רוטציות בריאות ומשתף שחקנים צעיריםו\או שחקני ספסל בצורה נכונה ומאוזנת.

וורד משתמש בשלושת החילופים כמעט בכל משחק (למעשה לא עולה לי לראש משחק שזה לא קרה בו). כשבמשחקים הפשוטים יותר הוא עושה רוטציות ונותן מנוחה לשחקני המפתח תוך כדי שימוש בספסל. לעזאזל, האיש אפילו הצליח לגרום למסי להיות מרוצה מזה שהוא נח איזה משחק או שניים בעונה.

אם בעונה הקודמת קינאנו במדריד על הספסל ההעמוק והאיכותי שלהם, עכשיו הם מקנאים בנו. וורד מוכיח שעבודת רוטציות חכמה מייצרת סגל שבו אין באמת פריזר. אם מישהו מכם חושב שסמדו נזרק לפריזר אז שיחשוב שוב כמה מונטויה או בארטרה שיחקו תחת לוצ’ו.

אגב, במשחק מול אלאבס כשקוטיניו יצא וורד היה יכול להרגיע ולהכניס את בוסי. במקום זה הוא החזיר את אלקאסר לצבור דקות משחק. איך בכלל אפשר לקרוא לזה פריזר??

לזרוק שחקנים צעירים להרכב ולתת להם להתאקלם שם גם כשהם לא פוגעים זה בדיוק מה שקרה עם גומש בעונה שעברה. זה שהוא קיבל אמון מהמאמן ולא מהפניה בישראל לא באמת משנה את המציאות שזה מה שהיה שם. אז כשזה מתאים לאג’נדה שלכם של שיתוף צעירים אתם מוכנים להפסיד נקודות, וכשזה לא מתאים לכם אתם רוצים למכור את גומש יחד עם המאמן והנחש בשקל וחצי. באמת יופי של עקביות.

בינתיים וורד נותן לשחקנים הטובים שלו לרמוס את הליגה בפער תוך כדי שיתוף מושכל של הצעירים. בונה גם הרכב ראשון וגם מחליפים שצוברים ביטחון לאט ובהדרגה. בדיוק - אבל בדיוק - מה שייחלתי לו בתחילת העונה כשכתבתי על רוטציות בריאות של חילופים בדקה ה-70.

ועוד מילה, טל, לגבי נבואות הזעם על ההתמודדות מול צ’לסי והגדולות האחרות שאתה טוען שיחגגו עלינו. בינתיים וורדה האכיל אתכם (נביאי הזעם) כמה כובעים במשחקים נגד שלושת הגדולות האחרות בלה-ליגה ונגד יובה באלופות. אף אחד עוד לא חגג עלינו גם עם רוברטו כמגן, אז לא ברור מאיפה אתם מביאים את ההנפצה הזו.

(gadi800) #43

העלית פה נקודה שכנראה עלתה בראש של כמה, אז חשוב לי לציין: לא מדובר על כל שחקן.

סמדו לא הגיע ככל שחקן, הוא הגיע ככישרון שרצינו, והוא התחיל את העונה טוב לדעתי, הראה ניצוצות ועבודות הגנה שגרמו לנו להנות שסוף סוף יש מגן, ואז פריזר בשיא… מה? פתאום לאחר כמה זמן מהפריזר הוא התחיל לקבל דקות ממש פה ושם, אז הגיוני שהוא לא נראה טוב, ואז מגיעה הביקורת - מבין את הבעיה?

עוד לא הגענו לרמה שאתה צריך להתחיל בכלל לחשוב על הגבול, אף אחד פה לא התלונן על דאלופאו (למרות שאפשר קצת לגעת בזה) אלא על סמדו לפי התנאים שרשמתי למעלה. בנוסף, התלוננו על כשרונות לאורך השנים מלא מאסיה, הנוער שלנו, שהעיפו קיבינימט לאחר שנתנו להם פירורים פה ושם, שוב, מבין את הדפוס? קח את מה שרשמתי, ובמקביל תיקח את מה שרשמתי בתגובות קודמות על כך ששחקנים כמו בוסקטס קיבלו דקות על חשבון שחקנים אדירים בהרכב (יא יא טורה).

מדברים על שחקנים שסימנו אותם כפוטנציאל, אבל מיהרו להסיק מסקנות לגביהם לאחר מעט דקות וקצת זמן, והעיפו אותם (אפילו לא כמחליפים) כל זמן שיש לנו עגלות עם שכר עצום (גומש, טוראן) בסגל

אין לך מה לשאול על הגבול, לא התקרבנו לגרד אותו עדיין.

(aldrrian) #44

אני שואל על הגבול בהקשר הכללי:

הנחתי שיש פה אמירה כללית מעבר לאישיו סמדו.

(gadi800) #45

באופן כללי - כשרונות מהלא מאסיה שכבר יש להם מוניטין ובנו עליהם, מן הסתם אמורים לקבל קצת יותר זמן. רכש שהגיע במטרה כלשהי ועם ציפייה מסויימת, כמובן עם שיקול דעת על הדרך.

כמובן שזה נושא שנגרר למשהו כללי אבל סמדו מייצג מצויין את התופעה. כמו שציינתי, הוא ממש לא התחיל לקבל את ההזדמנויות שהוא אמור לקבל ואנשים כבר החליטו שהוא קיבל מספיק הזדמנויות והוא לא טוב… גם סרג’י רוברטו מקבל יחס זהה (או קיבל עד לא מזמן, לא בטוח עדיין) למרות שהוא באמת נותן תפוקה.

(Talsho) #46

אני ממש חושב שהכל ייפתר בעונה השנייה.

כלומר - כל שחקן שמגיע לברצלונה לא יכול להיות בשיאו בעונה הראשונה. זה פשוט לוקח המון המון זמן ללמוד את הדרך שבה משחקים.

לדעתי פתיחת עונה הבאה גם סמדו ייראה יותר טוב, גם דמבלה וכמובן קוטיניו. שימו לב שאפילו גומש (בסקאלה המאוד גרועה שלו) השתפר לעומת שנה שעברה, כמובן שאין צורך להוסיף על ניימאר וטר שטגן.

יש פה ממש דחף לחפש את נבואות הזעם ואת חצאי הכוסות הריקות.

סבלנות.

(Shusaku) #47

רק שכל השחקנים שרשמת פה, אשכרה שיחקו.

גם אבידל היה קטסטרופה בעונה הבראשונה שלו והשתפר פלאים. רק שהוא שיחק 46 משחקים כבר בעונה הראשונה.

מי שלא מקבל דקות לא יכול להשתפר.

(Michaelpiano) #48

אני אישית מאד מאמין בסמדו, ומקווה שהוא יקבל את הצ׳אנס. כרגע אני חושב שהסיבה שרוברטו משחק כמגן היא א׳ כי הוא עושה את פשוט יוצא מן הכלל וב׳ כי אנן כרגע שחקן בקישור שבאמת פייר להוציא אותו. רוברטו משחק כקשר בעמדה של ראקיטיץ׳ והוא פשוט נורא חשוב שמערך והעבודה שהוא עושה היא לא מובנת מאיליה ואני חושב שהוא ראוי ליותר כבוד. גם פאוליניו הוא שחקן איכותי ביותר וגם הוא לא תמיד פותח כי יש עומס איכות (עומס חיובי מיותר לציין, הספסל שלנו השתפר העונה וזה ניתן בהחלט לזקוף לזכותו של וואלוורדה).

בסופו של דבר, הרכב עם סמדו הוא באופן כללי חלש יותר כי נאלצים לוותר על שחקן יותר טוב ממנו, וזה מה לעשות לא יהיה חכם לעשות מצד המאמן. סמדו צריך להשתתף עותר ברוטציה ואני ארצה לראות את זה בחצי השני של העונה. הוא שחקן נהדר ונכס על הספסל לדעתי. במקרה שרוברטו לא יהיה זמין הוא יוכל למלא את תפקידו בצורה טובה.

ולגבי רוברטו ועמדת המגן הימני באופן ספציפי - חשוב לזכור שבכדורגל המודרני בכלל ובארסה בפרט עמדת המגן היא עמדה שהיא הרבה מעבר להגנה. היום מגן הוא קשר צד טקטי לכל דבר. הוא מגן חייב להצטרף להתקפה, לעצור מתפרצות, באותה המידה שהוא צריך לדעת לשמור על קיצוני אחד על אחד. אלבס היה למעשה הדוגמה המושלמת למגן מודרני. התקופה של מגנים בסגנון אבידאל, או פויול, או מאלדיני כבר מזמן חלפה מהעולם.

צריך לראות מה יהיה עם רוברטו כאשר הוא ישחק נגד שחקנים כמו ניימאר, האזאר ודומיהם, ולראות איך הוא באמת התפתח, אבל בכושרו הנוכחי אני חושב שיש מעט טובים ממנו בעמדת המגן הימני בעולם כולו. למעשה, לא ממש עולה בדעתי אף אחד.

(t-rix) #49

בקלאסיקו האחרון, כרסטיאנו -חלש בדרבלים- רונאלדו עבר את רוברטו פעמים בקלות ורק נס של מאטס הציל אותנו מהתפתחות אחרת לחלוטין במשחק.

רוברטו שחקן טוב בכל עמדה שתשים אותו, יש שיגידו אפילו טוב מאוד. אבל נגד הרמות הכי גבוהות (ניימאר והזארד בראש הרשימה) גם מצויין זה לא תמיד מספיק. לסמדו יש ניתונים טובים יותר כמגן והוא יכול בקלות להיות אלבה 2.0, הבעיה היחידה זה לאפס לו את הראש וליצור תיאום. וזה מגיע רק עם דק’ משחק.
איך משלבים אותו במני טיים לצבור דק’ משחק? היינו צריכים לחשוב על זה בקדם עונה.