מחזור 22: ריאל שוב מועדת, 2-2 אצל לבאנטה

ריאל-מדריד

(Renen) #1

אין איך לעגל את זה - פשוט מעצבן לצפות בריאל משחקת. המון בעיטות, מעט מצבים קונקרטיים. המון מסירות, מעט מהלכים מדויקים. המון הרמות ידיים, מעט מאבק אמיתי.
לבאנטה משווה פעמיים בשני שערים טיפוסיים במסירות עומק יפות, 2 דקות לפני שריקת הסיום (בכל מחצית).
דווקא אחרי משחק יעיל מול ולנסיה בחוץ, ריאל מראה לנו שוב למה העונה לא מדובר בקבוצה נועזת ורעבה, אלא באוסף של שחקנים עייפים ושבעים.

2-2 בלבאנטה, וריאל מפספסת הזדמנות לעלות למקום ה-3.
כאילו שזה לא מספיק מביך.


יום שבת, התשיעי בספטמבר, שעת צהריים. ריאל מארחת את לבאנטה במשחק שאמור היה לעבור בקלילות, אך הסתבך וסימן הבאות. ריאל, בהרכב משני (באחת מהטעויות הראשונות העונה של זידאן), ספגה שער מוקדם כך שגם שוויון של לוקאס ואסקז לא קידם את המשחק המבולגן שנוצר. משחק מבולגן, מלא בצעירים חסרי מנוח, ללא רונאלדו ושות’, הסתיים בפציעה של בנזמה וגם באדום למרסלו, וריאל התחילה להתדרדר.

מחר בערב ריאל תגיע ל-ולנסיה כדי לנקום.

במצב רוח מרומם, אחרי שחיסלה ביעילות את הקבוצה הבכירה של ולנסיה בחוץ גם כן, ריאל נראית מעט טוב יותר בזמן האחרון. בשני המשחקים האחרונים בליגה (האחר הוא ה-7-1 על דפור בבית), ריאל ספגה “רק” 2 שערים, והבקיעה 11(!). מעבר לכך, מצבת הפציעות מתאזנת ולזידאן יש כאב ראש מהסוג הטוב.

אחרי שבחודש ינואר התחזקו כמעט כל הקבוצות החזקות ביבשת (ובכלל), ריאל נשארה נאמנה לגישה החסכנית בה היא דוגלת בחלון החורף, והסגל נותר בעינו. ניתן להבין שזידאן סומך על ה-BBC, ויש לשער שמדובר גם בהצהרת כוונות, חידוד שחדר ההלבשה אכן מגובש (האמנם?). אותה קבוצה שהשיגה כמות היסטורית של תארים ב-2017, היא זו שתסיים את העונה המזעזעת שבאה אחריה. מהלך מסור, או עקשנות מיותרת?
ה-BBC, אם כך, ישחקו משחק שני ברציפות לראשונה מאז אפריל של שנה שעברה, ובואו נקווה שבנזמה יגיע לעבודה סוף-סוף.

בגזרת ה"שדה", ניתן לציין לחיוב את גארת’ בייל שנראה טוב מאוד מאז שחסר, כמו גם את רונאלדו שחוזר לעצמו לאט לאט (אמנם משיג שערים מהקו ובפנדלים, אבל צריך לדעת להסתפק בנתון, לפעמים).
סביר שנראה את וראן וראמוס פותחים יחד בהרכב כשנאצ’ו ירד לספסל אחרי רצף ארוך מאוד בו שיחק את כל המשחקים. חבל, אבל גם הלוחם צריך לנוח. מרסלו נראה כמי שחוזר לעצמו, כשגם נגד ולנסיה וגם נגד דפורטיבו, הוא גרם למרבית השערים ונראה תזזיתי וחד. אפשר לומר שגם נבאס נראה טוב יותר מול ולנסיה והציל כמה בעיטות מסוכנות.
אסנסיו שהיה טוב כשעלה מהספסל במשחק האחרון, וכך גם איסקו ושות’, ייראו כנראה את רוב המשחק מהספסל.

ומכאן, הרכב משוער:
נבאס, קרבאחל, וראן, ראמוס (ק’), מרסלו, קסמירו, קרוס, מודריץ’, בייל, רונאלדו, בנזמה.

לבאנטה מגיעה למשחק מתחתית הטבלה ואחרי שביצעה מספר רכישות בינואר, הבולטת היא החתמתו של ג’יאמפאולו פציני, החלוץ האיטלקי שחורר רשתות לא מעט פעמים במדי פיורנטינה, אינטר, מילאן ולאחרונה ב-ורונה. לבאנטה מגיעה אחרי תיקו מול דפורטיבו, ונקודות הן מצרך בסיסי עבורה כרגע, כשהיא רק 2 נקודות מעל הקו האדום.

ניתן לצפות למשחק שיתחיל חם ועם לא מעט לחץ מצד ריאל, וכמובן לשערים.
בואו נראה אם ריאל יכולה להחזיק 3 נצחונות רצופים לקראת המאני-טיים של העונה עוד שבועיים מול פריז…

image


(titi camara) #2

ההרכב של זידאן חוזר, מתחילת העונה בגלל ריבוי פציעות והרחקות ההרכב הזה שהוא בבירור ההרכב המועדף על זידאן לא שיחק יחד.
עיקרונית פחות משנה ההרכב ויותר חשוב ההמשכיות, מתחילת העונה היו הרבה שינויים בין משחק למשחק מה שמאוד הפריע, עכשיו נראה שיש יציבות מסויימת, זה לא טוב לאיסקו ולאסנסיו אבל אני מאמין שזה יהיה טוב לריאל.
ההרכב הזה אם בכושר הוא הכי טוב בעולם, אבל בנזמה כבר שנתיים לא בכושר, יש לקוות שלא יהרוס יותר מדי הלילה.


(titi camara) #3

מהקבוצה הכי טובה בעולם, מהקבוצה הכי חסינה מנטלית בעולם הפכנו תוך חצי שנה לסמרטוט רצפה, אני לא יודע איך להסביר דבר כזה…
מודריץ’, קרוס, איסקו, אסנסיו ומרסלו על המגרש ואנחנו לא מצליחים להחזיק כדור מול לבאנטה כדי לשמור על יתרון…זה שחקנים שאמורים לדעת להניע כדור 90 דקות בלי לאבד אותו.

ממש דיכאון.


(t-rix) #4

מה רונאלדו אמר לצלם?


(titi camara) #5

את הדבר האחרון שמעניין את האוהדים של ריאל מדריד.


(t-rix) #8

בגול השני לראמוס יש משקל עצום בספיגה.
הוא עלה ללחוץ, לא זכה בכדור ולא רץ חזרה לקו ההגנה. ברגע שהחלוץ עשה תנועה לתוך החור שהשאיר ראמוס, ווראן נאלץ ללכת לכיוון שלו ושם נכנס פציני לרווח בינו לבין קרבחאל וכאמור כבש.

לא יודע למה רמוס עלה ללחוץ, זה לא כדור ארוך מהשוער שיש לך זמן להגיע ולהרחיק… ואיפה קאסמירו ?

גם בגול הראשון אגב, חור עצום בין ראמוס לקרבחאל שמלווה בהפקרות מוחלטת מהקישור שאפשרה לשחקן להעביר מסירה בכזו קלות שחותכת את הקישור ישירות לחלוץ ב 1-1… וראמוס כמובן גם לא יצא לנבדל/סגר את החלוץ… טיילת.

אני מאמין שחוסר הריכוז הזה תוצר של שאננות, ובאלופות נראה אותם מרוכזים יותר ולא יאפשרו את הטיילת הזו לאמבפה ניימאר וקבאני.


(saharsacc) #9

ראמוס בלם רע כבר תקופה די ארוכה. הוא אמנם “פיצה” על זה בלא מעט שערים שנה שעברה, אבל אני חושב שיהיה עדיף לו ולקבוצה להפרד בקיץ. הוא בטח שלא מוביל את ההגנה ונכון לעכשיו אני מעדיף עליו גם את נאצו. גם קרבאחל צריך סתירה כי הוא על הפרצוף מתחילת העונה ועל מרסלו אין בכלל מה להתחיל לדבר. לצערנו במקרה שלהם אין ממש אלטרנטיבה בעמדות שלהם