מחזור 25 בפרמייר ליג :: טוטנהאם 2-0 מנצ'סטר יונייטד

טוטנהאם
מנצ’סטר-יונייטד

(Zichelior) #1

טוטנהאם 2 : 0 מנצ’סטר יונייטד , וומבלי, פרמיירליג.

1. טוטנהאם שטפה, יונייטד אכזבה

במשחק אמש בין טוטנהאם ליונייטד, הלונדונים הראו עליונות שאינה משתמעת לשתי פנים. טוטנהאם שטפה את המגרש, שיחקה כדורגל נהדר, ובערב טוב יותר מול השער היא הייתה מביסה בתוצאה היסטורית את הבחורים של מוריניו. יונייטד נראתה חלשה ולא מתואמת, כאשר פעמים רבות במשחק חזר התסמין המובהק ביותר לחוסר תיאום וכימיה: הכדור נמסר לשחקן כאשר הוא כבר לא היה בעמדה אליה נמסרה המסירה. חוסר התיאום בלט כל הערב.

נתון מעניין מאוד שמעיד גם הוא על חוסר הכנה טקטית מחד ועל משמעת טקטית נהדרת מאידך, הוא מאזן הנבדלים. ליונייטד היו לא פחות מ-8 נבדלים יותר מאשר טוטנהאם (מנ. יונייטד - 9, טוטנהאם - 1). ההגנה של פוצ’טינו עשתה שח-מט ליוצרי המצבים האדומים.

1. אלכסיס ומוריניו

יונייטד של ז’וזה מוריניו לא נראית טוב. אוהדי יונייטד לא מתחברים למשחק ההגנתי של הפורטוגלי והוא לא מצליח להרים את הספינה. התומכים שלו מציינים כל העת ששחקניו לא מספיק טובים, אך זו טענה מופרכת שכן לוקאקו ומרסיאל, ראשפורד ופוגבה הם שחקנים בעלי פוטנציאל רב ועל חלקם תג המחיר יעיד. אלכסיס הגיע כדי להרים את השדים האדומים, אלא שתהליך כזה יוכל לקרות רק אם מוריניו ישנה את הגישה (דבר לא סביר בעליל) או לחלופין כאשר מוריניו יסיים תפקידו במועדון ומאמן אחר ינסה את מזלו (מי יודע מתי, מוריניו האריך חוזה השבוע עד 2021).

1. אנדר-רייטד

טוטנהאם הוכיחה אמש שהיא מחזיקה במספר שחקנים מן השורה הראשונה: טריפייר מגן על ברמה הכי גבוהה, ורטונגן אחרי משחק ענק אתמול הוכיח שהוא עודנו אחד הבלמים הטובים בעולם, דווינסון סאנצ’ז הולך ומתגלה כבלם-ענק עתידי, וכריסטיאן אריקסן פשוט פליימייקר אדיר. התנועה של הדני בלתי פוסקת והוא חכם ומהיר. החבורה הזו לא מוערכת מספיק. (הארי קיין שיחק לא טוב אתמול, ואם הוא היה מציג את היכולת הרגילה המשחק היה נראה אחרת. כמובן שגם דלה עלי נהדר, אבל אצלו ההערכה קיימת).

1. ליגת האלופות

לפוצ’טינו יש את אחד הסגלים העמוקים ביותר באירופה. הוא מחזיק בשני מגנים מעולים לכל צד, שלושה בלמים בקליבר עולמי, שחקני קישור והתקפה רבים ואת הארי קיין- מטובי החלוצים באירופה. (גם לוקאס מורה מצטרף). אך משום מה, בכל עונה, עוברת טוטנהאם תקופת משבר שמוציאה אותה החוצה מהמירוץ. את האליפות היא לא הצליחה להשיג בעונה שעברה בשל כך, הטופ 3 של הליגה ברחו לה העונה. אך דבר אחד יוצא דופן השנה, והוא שהיא עדיין חזק בליגת האלופות. תקופת המשבר נפלה מחוץ למסגרת הזו. יובנטוס תגיע כאנדרדוג ככל הנראה, ולספרס יש הזדמנות להגיע גבוה באמת. מקווה שנזכה לראות אותם מצליחים הפעם.

(iTvi) #2

כתיבה מעולה, סיקור נהדר!

רק חייב להבין לגבי יובנטוס? תגיע כאנדרדוג?

יובה בעצמה ברצף טוב (9 ניצחונות רצופים בכל המסגרות) וזה שהיא מקום שני באיטליה לא יביא אותה כאנדרדוג למפגש מול טוטנהאם (מקום חמישי באנגליה). זו בכל זאת יובנטוס, פציעות לא פציעות, ניצחונות “מכוערים” או לא, אנדרדוג היא לא, מול שום יריבה שהייתה מקבלת בשמינית גמר ליגת האלופות.

(Zichelior) #3

יכול להיות שלא הבהרתי את עצמי כראוי. המפגש הוא אחד המפגשים השקולים בשמינית.
בתחושתי, טוטנהאם פייבוריטית. אולי אני מוטה בגלל אהבתי לסגנון המשחק הנהדר כמו גם לטריפייר ואריקסן שגורמים לי אושר גדול מאוד ועושים לי טוב על הלב, מביאים אותי לריגוש יוצא דופן.
זו תחושתי בכל אופן. מקבל את הגישות האחרות שמעידות על המפגש כשווה ושקול או על יובה כפייבוריטית (בכל זאת סגנית).

(Michaelpiano) #4

אני מאד מחבב את טוטנהאם ואל פוצ׳טינו, ומסכים שהיא שוות ערך ליובה מבחינת איכות קבוצתית. אך טוטנהאם פחות מנוסה במעמדים האלה ויש לה נטיה לפקשש ברגעי אמת ואני חושב שהסיבה היא שהקבוצה גדולה מסך חלקיה.

לדעתי בניגוד אליך, רק דלה עלי וקיין הם באמת כאלה טובים כמו שהם נראים, לדעתי השאר נהנים (ואין דבר רע בזה) מקבוצה נפלאה ומחוברת בצורה מדהימה, שמחזקת את איכויותיהם ומסתירה את חולשותיהם. בדומה לשחקנים כמו קגאווה ושאהין בדואט מונד הגדולה - אני חושב שאריקסן הוא לא כזה טוב כמו שנהוג לומר עליו. הוא בפליימייקר טוב, ושחקן חביב מאד אבל לדעתי לא מדויק מספיק, לא חכם מספיק כדי להיות זה שיעשה את ההבדל בשעת מצוקה. מאד אשמח להתבדות כמובן, אבל זו היא תחושתי. ולכן אם אני צריך להמר, אני אהמר על יובה.