מחזור 26: בעיטה בדלי 1-1 מול לאס פלמאס. וד"ש ללאהוז

ברצלונה

(Aimarito) #1

download

ברצלונה יוצאת לבקר את לאס פאלמאס, שמצבה הוא למעשה כמו בתמונה. הקבוצה החביבה נאבקת על חייה בליגה ומהווה כההגנה השנייה הכי חלשה בלה ליגה (52 שערי חובה) וההתקפה השנייה הכי חלשה (18 שערי זכות). החולשה הכללית של הקבוצה (לא מעט בשל עזיבות של שחקני מפתח בקיץ, כולל החלפת מאמן), הביאה את הקבוצה להתדרדרות לא פשוטה שרק נס ומעידות של לבאנטה יצילו אותה מירידה. מצד שני, לאס פאלאמס כבר הפתיעו בחודשים האחרונים עם ניצחונות לא סבירים על ולנסיה ובטיס, כך שאין לדעת מה הם יעשו עם הגב לקיר.

מהצד של ברצלונה, הואיל ומדובר במחזור אמצע שבוע לקראת משחק העונה בראשון, צפויים להיות לא מעט רוטציות, בדגש על סוארז שמרחק צהוב אחד מהשעיה. קשה לצפות איך יראה ההרכב, אבל יהיה מעניין לראות משהו שונה בתמונת ההרכב אצל ברצלונה.

שיהיה בהצלחה :slight_smile:


(אוריין יפה) #2

בנוסף, המשחק בראשון מול אתלטיקו הוא בהפרש של 69 שעות בלבד מהמשחק הערב!


(אוריין יפה) #3

מסתכן בקבלת צהוב של סוארס, לפני אתלטיקו.


#4

ומצד שני ראקיטיץ, אלבה (“מנוחה” כפויה) ופיקה מקבלים קצת מנוחה.
אני לא מצליח להבין למה דמבלה או קוטיניו לא מקבלים המשכיות בליגה אך וואלוורדה הוכיח את עצמו עד כה העונה אז נאלץ לסמוך עליו שהוא יודע לחלק את הדקות בצורה מספיק טובה.


(t-rix) #5

האם פאקו ברשימת המצורעים ולא הבחנו בזה?
למה אינייסטה צריך לשחק במשחק כזה ולא קוטיניו.?


(YUVAL) #6

אני האחרון פה, שיכול להחשב כ"שונא" של ואלורדה, אבל ההרכב הזה הוא שערוריתי. אני לא מדבר על הרוטציות ההכרחיות, אלא קודם כל על ההחלטה לפתוח עם סוארז במשחק שמתיאו לאוז שופט בו (במרחק של צהוב מהשעיה).

בשביל מה פאקו יושב בספסל? זה כל כך טיפשי, הוא לא סומך עליו מול לאס פאלמס אז הוא יקבל אותו מול ההגנה הכי טובה בארופה. טיפשות.

דמבלה וקוטיניו? מקבלים מנוחה? אייניסטה צריך היה להמשיך במנוחה עד יום ראשון. כנראה מחפשים לא לשלם את הבנוסים שלהם. קוטיניו מקבל מנוחות יותר מאיניסטה. כל כך מגוחך.

מה זה אליבי לטעויות שלו?


#7

אם במשחק הזה נאבד נקודות ו/או את סוארס אז ניתן להצביע על טעות של המאמן. יש פה חוסר זהירות מובהק אבל היו מספיק החלטות של מאמן שנראו תמוהות אך התבררו כלא נוראיות במקרה הרע וכהברקות במקרה הטוב.

אם דמבלה עולה במשחק הזה ונפצע כולם יצעקו למה המאמן הטיפש נותן לו לשחק אחרי פציעה שני משחקים ברציפות, אם דמבלה לא עולה בהרכב המאמן הטיפש לא נותן לו להתפתח, צריך לבדוק כל מקרה לגופו וכמו שאמרתי על וואלוורדה אני סומך כל עוד לא יוכח אחרת - ויוכח אחרת זה אומר הפסד אליפות, גביע הליגה או ליגת האלופות, כרגע אנחנו חזק בתמונה.


(אוריין יפה) #8

דמבלה עדיין בתקופת התאוששות, את זה עוד אפשר להבין. אבל קוטיניו ופאקו? למה לא לשתף אותם? כשסוארס יכול לקבל צהוב בכל רגע (בייחוד עם השופט הזה).


(YUVAL) #9

יש מה שנקרא “ניהול סיכונים” בחיים, שאתה פוגש את אחת הקבוצות החלשות בליגה שמאומנת ע"י מאמן נאיבי כמו פאקו חאמס, אתה יכול לקחת מרווח של סיכון. בגלל זה אני מקבל ומסכים עם ההרכב המשני הוא עולה בו.

אבל שאתה יודע שסוארז הוא שור מועד לפורענות שמצד השני עומד השופט הכי אנטי ברסאי שיש (לאוז) אז זה סיכון שלא לוקחים, נקודה. הוא לא סומך על פאקו? אז הוא יקבל את פאקו מול אתלטי. הגיוני בסה"כ.

מזכיר לי את את המשחק מול לגאנס, שבוע לפני ולנסיה, פיקה במרחק צהוב אחד מהשעיה, ואלורדה לא מחזיק מורמלאן, אז הוא מעלה את פיקה, פיקה מקבל צהוב, אז במקום לקבל את ורמאלן מול לגאנס, הוא קיבל את ורמאלן מול ולנסיה במסטיייה…

זה שלפעמים לוקחים החלטה מוטעית אבל מנצחים במשחק זה לא “מנקה” את הטעות.

חשבתי שזה פורום שמחליפים בו דעות, ולא מקום של מקהלת מעודדות. ואלורדה יכול להיות המאמן הכי טוב בעולם, אבל שהוא טועה הוא צריך לחטוף על זה.


(Aimarito) #10

האמת גיא, שאני נוטה להסכים עם יובל. זה לא נראה לי הגיוני שמצד אחד וואלוורדה לקח בחשבון שסוארזלא ישחק נגד לאס פלמאס אם הוא העביר הוראה שיעשה מה שהוא יכול בשביל לקבל צהוב (ואפשר להסכים שכנראה עברה הוראה כזאת), אך מצד שני הוא לא יכול להרשות לעצמו לשחק בלעדיו? זה לא הגיוני.

לגביי אי השיתוף של דמבלה אני עוד יכול להסכים שרצוי להימנע מעומס כלשהו, אבל קוטיניו לא משחק ואנדרס כן? מסי ממשיך לשרוף דקות? חלוקת העומסים לא ברורה לי.


(YUVAL) #11

הבעיה באופי התגובות שלכם שאתם מפחדים לבקר את המאמן. שמאמן עושה דברים טובים צריך להחמיא לו אבל שהוא טועה צריך לבקר אותו, זה לא סותר את העבודה שלו בכללי, זה ביקורת מקומית על ניהול המשחק ולצערי הוא טעה.

דרך אגב, גם עם ננצח 5 -0 וסוארז יהיה נקי מצהובים, זה לא יהפוך את ההחלטות שלו למוצדקות.

דרך אגב 2 שסוארז נזהר מצהובים סוארז למעשה “מסורס”. להגנה שלהם יש 3 מוצהבים אפשר לחגוג על זה.


(GoD iS a Dj) #12

עד כמה יהירים אפשר להיות?
רק 5 נק’ מאתלטיקו. זה היה 11.


(khen10) #13

השמטת נקודות מהמטומטמות שיצא לי לראות. פשוט לזרוק נקודות לזבל. פראיירים גדולים.
אני מאשים את המאמן שלא הכין את הקבוצה כמו שצריך, אבל צריך הרבה כישרון כדי לזרוק נקודות נגד מאמן לוזר כמו חמס שבשבילו הגנה זו מילה גסה, קבוצה “סימפטית” כמו לאס פלמאס במגרש לונה פארק כמו שהיה שם.

כל מה שצריך זה פשוט לבוא, להלחיץ אותם קצת , להרוג את המשחק ולנוח לקראת משחק העונה. במקום זה, ובהתחשב במומנטום של בארסה ואתלטיקו, ייתכן שראינו היום את אחד הביזיונות הגדולים של הקבוצה שעוד נצטער עליהם קשות בהמשך.


(Aimarito) #14

הפעם האחרונה שהגבתי כמו שאגיב עכשיו הייתה איי שם בגמר הקופה בין צ׳ילה לארגנטינה בה ראיתי תצוגת שיפוט שערורייתית, וכן אגיב בהתאם עכשיו.

וואלוורדה עלה עם הרכב בכיר יותר ממה שכולנו חשבנו. הרכב בכיר מינוס פיקה, אלבה ותוספת של וידאל. אני לא יודע מה וואלוורדה אמר להם בחדר ההלבשה, אבל על פניו ההרכב היה רציני ממה שחשבנו. , מצד שני, שום דבר לא יכול להכין אותך לתצוגת השיפוט היום של לאהוז. הפנדל ההזוי, או העלמת העין מהיציאה של צ׳יצ׳אסולה. לא, אני לא בעד להאשים את השופט, אבל אחת לכמה משחקים אפשר להיתקל במצב קצה כמו היום.

ברצלונה לא שיחקה מושלם, אבל גם ההרכב שעלה היום היה אמור לנצח את ההגנה השנייה ברעתה בליגה.


(Zichelior) #15

חברים, רילקס.
בארסה לא לקחה אליפות עדיין, זו ליגה קשה ואי אפשר לסגור סיפור בינואר. בטח לא כאשר אתלטיקו בסולידיות צברה נקודות בצורה יפה, כמעט ללא מעידות. לא לפני המעידות האחרונות ולא כעת. צריך לנצח משחקי עונה כדי לזכות באליפות.

הפריווילגיה הנהדרת לאבד כמה פעמים נקודות במשחקים פחות טובים ולהישאר עם פער 5 נקודות לפני משחק העונה נגד מקום 2, וכמו כן גם הפריווילגיה לצאת מהסטמפורד ברידג’ אחרי משחק חלש מאוד עם תוצאה נפלאה של 1-1 עם שער חוץ, הן אינן מובנות מאיליהן.

צריך לשמוח במה שהיה, לקוות שבארסה תצא מהתקופה המעט מבאסת הזו טובה וחדה יותר, ושתתעל את התסכול והקושי להתפוצצות של דיוק ומוכנות.

הביקורת על ההגנות בלה ליגה עמדו בפני קוראת תיגר בדמותה של לאס פאלמאס. לאס פאלמאס הציגה משחק הגנה משובח היום, בעיקר בדקות הלחץ.
מתאו לאוס הזה יוצא מכל החורים כבר זמן רב, אך הפנדל היה במקום. זו אולי הייתה אחת ההחלטות הראויות הבודדות, אבל היד של לוקה דין והכדור יצרו פנדל וודאי.
השאר הוא כבר סיפור אחר, שכולל את מר לאוס ואת השיפוט בלה ליגה בכלל.
קוטיניו ודמבלה מתחילים להיראות בקצב, וזה מרהיב. יש פלוסים ויש מינוסים. מותר לאבד נקודות. צריך לדעת להרים את הרמה ולהאיץ לקראת רגעי השיא.


(YUVAL) #16

אם ברצלונה לא בועטת בדלי כל כך הרבה בחודש האחרון, קצב צבירת הנקודות של אתלטי לא היה רלונטי. אנחנו החזרנו אותם לחיים במו רגלינו.

מה זה קשור למשחק היום? יותר גרוע זה מראה שהיכולת שלנו בצניחה חופשית.

אם במחצית הראשונה ברצלונה היתה עולה עם הרכב יותר טוב, ותחזיק חזק בלי פאוליניו ווידאל ההגנה ה"מפוארת " של לאס פלמאס היתה יורדת במצב של 3-0 לפחות. אין חילוקי דעות שואלורדה היה צריך לעלות עם הרכב זהיר בגלל יום ראשון, אבל ל"שמור" על קוטיניו כאילו הוא איניסטה ולעומת זאת לסחוט את אינייסטה כאילו הוא קוטיניו וזה הסיבה שבמחצית הראשונה לא גמרנו את ההתמודדות.

כמו שחן כתב למעלה, קבוצות של פאקו חאמס זה הקבוצות שברצלונה הכי אוהבת לפגוש. וזה בגלל חוסר המודעות ההגנתית המוחלטת שלו . במחצית הראשונה לאס פאלמס שיחקו בדיוק בצורה הזאת. אבל להצלתם הגיע ואלורדה שנתן לסוארז לשחק למרות שהוא “מסורס” ועם שחקנים שלא ראוים כמו פאוליניו ווידאל.

נ.ב להגנת פאקו חמאס, שבאופן מאוד מפתיע במחצית השניה אחרי שער השיויון שלהם הקבוצה שלו ירדה לאחור ובניגוד לקבוצות הקודמות שלו הוא שיחק נכון והגנתי . זה לא מובן מאליו, בקבוצות קודמות שלו בסיטואציה הזאת, היינו רואים את הקבוצה שלו לוחצת לעוד גול וחוטפת שלישיה או חמישיה אחרי זה, יכול להיות שהוא בגילו המבוגר משתנה?

כן ואלוורדה עושה עונה טובה וצריך לקבל “גב” מאיתנו, אבל שהוא טועה צריך לדעת לבקר אותו. ביקורת היא לא גזר דין מוות.


(agalma) #17

אנחנו תלויים תמיד בהצגה של מסי, אתמול בצבץ מתוכו הגן האנושי, כלומר, עדיין סופרמן אבל עם עדליון של קריפטונייט על צווארו. וכששודדים אותנו ברמת השיפוט, וכשברחבה יש בלמים שחומדים לצאן כל ניסיון חדירה, הרי לנו בעיטה בדלי בסגנון וידאל.

טיקי טאקה אנחנו יודעים לשחק רק מול קבוצות בכירות, עם לחץ על הכדור והרכב אופטימלי. אפשר להתנחם בזה, לפחות עד שהליגיונרים הנוצצים שלנו יעשו את ההתאמה למוחכוורת שיש למסי בין שתי אוזניו החייזריות.

אגב
פיקה הולך ומסתמן בתור השחקן השלישי בחשיבותו אחרי בוסקטס ואיניסטה (הפרעוש לא נספר).

אגב 2
מצטיין אמש-משחק הרגל של הגרמני. פשוט מדהים.


(dmitrys) #18

אני מרגיש שהנקודות הלכו לא בגלל מתאו להוז (טוב, קצת) ובטח לא בגלל משחק הגנה מושלם של לאס פלמס. הם היו די מביכים.
בעיקר בגלל ההחמצות שלנו, אובר פירגון וחוסר ריכוז. הצטיין בזה סוארז, אבל גם ווידאל ופאוליניו חסרי התועלת.
המשחק היה נראה כמו אימון במחצית הראשונה, כשבארסה מחפשת את המהלך היפה ולא את הגול. במחצית השניה זה השתנה קצת, אבל עדיין עם קצת ריכוז יכולנו לנצח.

אני בטוח שמול אתלטיקו זה ייראה אחרת, כי זאת קבוצה ברמה אחרת והשחקנים לא יבואו בגישה של משחק קל.


(aldrrian) #19

טוב קודם כל אין ספק שהשופט ז*** אותנו. באמת, שתי טעויות כל כך הזויות במשחק. נראה כמו עודף ביטחון עצמי מצד להוז. ודווקא חבל, כי בהתחלה רציתי לשבח אותו על זה שהוא לא מהסס להוציא צהובים על משיכות ועבירות מאחור, לא משנה באיזו נקודת זמן.

ובכל זאת, יש לבארסה המון אחריות במה שקרה היום. קודם כל הפתיחה עם וידאל מאוד לא מובנת לי כאשר קוטיניו זמין. שום דבר טוב לא יצא מוידאל ונראה שהוא סתם דורך לרוברטו על האצבעות. גם פאוליניו מתחיל לאט לאט לאבד את הקרדיט שהרוויח עם גולים בתחילת העונה. הקישור ממש נשם לרווחה מהרגע שנכנס ראקיטיץ’ במקומו. הוא ממש גרם לי להעריך את העבודה של ראקיטיץ’. כמה רמות מעל ביכולת ניהול המשחק, היוזמה והאינטיליגנציה. אני לא אומר שהוא לא צריך לשחק בכלל עכשיו, ואולי דווקא עדיף שישחק בתור קשר שני באמצע אם כבר, אבל לא מין הנמנע שיש לשקול את מקומו ברוטציה.

אחרונים חביבים הם מסי וסוארז, שבאו מאוד לא מרוכזים ודי זלזלו ביריבה. למען האמת, אני צריך ממש להתאמץ כדי לנסות למצוא תצוגה כל כך חלשה של מסי. לא בטוח שאצליח. הגול שלו בבעיטה חופשית נובע רק מעצם היותו גאון ברגע נתון. במשחק השותף הוא איבד כמות מוגזמת של כדורים, לקח החלטות לא טובות ואחראי להחמצה האדירה של סוארז בתחילת המשחק שלמעשה בדיעבד היוותה מעין סימן לזלזול וחוסר הריכוז שאנחנו עומדים לראות משניהם במהלך המשחק.

  • אני מקווה שאינייסטה לא מתחיל להשחק מעודף הדקות וסתם היה חלש כחלק מהתצוגה הקבוצתית. גם הוא הרבה לאבד כדורים.

#20

אני גם לא מסכים שנשדדנו.

הייתי מקבל טענה כזו, אם ברצלונה הייתה ניגשת למשחק הזה ברצינות. היהירות היא זו שעלתה לנו ביוקר. מעבר ליהירות וברור שאין עוררין סביב הנושא, היה שיפוט מזעזע - כמו תמיד.

אז נכון וכפי שנדב כבר ציין - ההרכב השני של ברצלונה אמור לעלות ולתת הצגה. אבל(!) ואלוורדה, שבר כאן את כל חוקי המשחק עם יותר מידי שינויים; אלבה מושעה ופיקה סוג של פצוע, זה היה אמור להסתיים שם. ההחלטה לא לעלות עם ראקיטיץ’ או קוטיניו, שהאחרון מציג יכולת מדהימה לאחרונה, לעלות עם סוארז שמסורס ורק חושב על אתלטיקו כל המשחק - ומשם על פי מדד הלחץ, להזניק מהספסל כמה שיותר מהאחרונים, זו טעות איומה של ניהול המשחק עוד בטרם התחיל!

הרי לפני המשחק צויינה כבר גישת ההתקפה של פלמאס, אפילו על חשבון ההגנה. אז דווקא ראקיטיץ׳, חשוב לעזור להחזיק את הקבוצה מסודרת. במיוחד שאתה יודע שקו ההגנה שלך נמצא בלי הבורג המרכזי שלה. קוטיניו, נכנס לעניינים וצובר ביטחון בקבוצה חדשה, למה לא לאפשר לזה להמשיך? ממילא הוא לא משחק באלופות ויש לו זמני מנוחה - תן לו כבר לצבור דקות/ביטחון. על דמבלה, עוד אפשר להתדיין אם לעלות מחצית ראשונה ואז להוריד או לשמור לרגעי המחץ של הסוף.

על השיפוט אפשר לדבר וזה בסדר - להגיד שהמשחק הזה הלך בגלל שיפוט, זוהי קטנוניות. לדעתי, האלמנטים הכי חשובים בכדורגל הם ממומנטום ועוגן/שלד יציב לקבוצה. ואלוורדה, הגיע למשחק הזה כאילו הוא עם אליפות, גביע ואלופות בכיס. בארסה, זילזלה במשחק הזה ואין שום הסבר אחר למה שהיה אתמול. לעלות עם חלוץ 9 כוחני כמו סוארז ולומר לו להיות לא כוחני עקב צהובים, זה להיות יהיר.

עכשיו, לאחר הניהול הלא ברור של ואלוורדה - מגיעים למשחק סופר חשוב שהאחרון, הכניס לעניינים את יריבתנו החדשה לעונה הנוכחית, אתלטיקו - ולא, אף יכולת אלוהית שלהם, או טעויות שיפוט, לא הכניסו אותם חזרה לעניינים.

מעניין מתי מסי יזכה לכמה דקות מנוחה.