מחזור 27: 0-1 על אתלטיקו בקאמפ נואו

ברצלונה

#1

פברואר השחור הסתיים ולמרות שבארסה עדיין עומדת בגאון במקום הראשון ללא אף הפסד ליגה עד כה, משהו בקבוצה של וואלוורדה נסדק.
בארסה הצליחה לאבד נקודות ב3 משחקים שונים החודש, חלקם מוצדקים וחלקם לא (לאס פאלמס) אך אם נסתכל רק אחורה נפספס את ההווה - משחק עונה נגד אתלטיקו מדריד שחוזרת מהקבר ותקווה לערער עוד מעט את הספינה הקאטלונית בדרך לאליפות מפתיעה של הקולצ’נארוס.

מה שלומך בארסה?
בארסה מגיעה למשחק הזה במצב רוח קרבי משהו אחרי איבוד הנקודות מול לאס פאלמס (ותצוגת השיפוט המכפירה של ידידינו הנפלא) שכלל יכולת לא מספיק טובה של כלל השחקנים.
רק 69 שעות יהיו לשחקנים מסוף המשחק ביום חמישי באיים הקנאריים ועד למשחק היום אחר הצהריים, כמה חוסר המנוחה יפגע בשחקנים על כר הדשא והאם למרות הכל אפשר לנצח את אתלטיקו במשחק שלה - מוטיבצית שיא והתאבדות על המגרש?
הסגל למשחק לא כולל את דניס ומינה המצורעים בחודש וקצת האחרונים, וידאל אחרי משחק עציצי במיוחד נשלח גם הוא ליציע. למעט הם כל שאר הסגל כשיר ומוכן.

השאלה המתבקשת מבחינת ההרכב היא מי יאייש את העמדה הימנית בקישור היום, האם נראה את פאוליניו או גומש עוזרים בהגנה (רחמנא לצילן) ומבצרים את השורות ב4-4-2 הרגיל? האם קוטיניו יפתח בעמדה הזאת וינסה להביא עוד קצת יצירתיות למשחק ההתקפה? אולי 4-3-3 עם דמבלה כהפתעה טקטית?
לוואלוורדה הפתרונות.

מה שלומך אתלטיקו?
אתלטיקו מדריד היא יריבה עיקשת, אחת שאנחנו מכירים טוב למדיי מאז הגיע צ’ולו אל קוויה.
העונה הם לוקחים נקודות בקצב מעורר השראה ולמרות ההדחה המוקדמת מליגת האלופות מראים על יציבות יחסית בליגה, בטח מאז הצטרפותם של דייגו קוסטה שהעיר את משחק ההתקפה של הקולצ’נארוס ביחד עם גריזמן הלוהט שכבש 7(!) שערים ב2 המחזורים האחרונים.
אובלק (הזאמורה הנוכחי עם 15 ספיגות בלבד) נכנס לסגל למרות כאבים בשרירים שהרגיש אחרי המשחק האחרון והוא אמור לפתוח בין הקורות ולתת ביטחון למשחק ההגנה של הקבוצה, חוץ ממנו ההרכב הרגיל והחזק של אתלטיקו יעלה למעט החיסורים של קראסקו שחתם בליגה הסינית בינואר וגודין.

שיהיה לנו בהצלחה!


(t-rix) #2

אני רוצה ניצחון כמובן. אבל אני יודע גם מה אני לא רוצה…
לא רוצה לראות ווידאל “מרווח אגפים”, לא רוצה לראות פאוליניו “מצטרף יפה להתקפה” ולא רוצה לראות את גומש מלווה כל מהלך (לשני הכיוונים) בצילום מקרוב.

תנו לי לראות את האנרגיה של אלבה, את מגע הקסם של קוטיניו, את המבערים של דמבלה ואת הסדר והארגון שראקי מכניס למגרש…

ההרכב שלי ;
מאטס
אלבה אומטיטי פיקה רוברטו
בוסקי
אינייסטה ראקי
קוטיניו
סוארז מסי

וואמוס✌


(dmitrys) #3

הסר דאגה מלבך. הוא ירווח אגפים ביציע. (מחוץ לסגל למשחק הזה. )


(Aimarito) #4

לא משנה לי כמעט מי ה11 שיעלו, אני בעיקר רוצה לראות רבאק. זה משחק עונה לפני שבוע חופש, לקראת היישורת האחרונה של העונה. אין מקום לחישובים וסרגל מאמצים, היום ברצלונה חייבת לעלות בטירוף.


(אוריין יפה) #5


(t-rix) #6

אינייסטה חייב לצאת. אם לא עכשיו מקסימום במחצית. גם אם זה במחיר של גומש.
עריכה: רק דיברתי.


(Shusaku) #7

כל הכבוד לוואלורדה. העיקר לקרוע את אינייסטה 75 דקות מיותרות בפאלמס.


(Zichelior) #8

איזה מגן סרג’י רוברטו.
איזה קשר ראקיטיץ’.
כמה מוכשר קוטיניו.
בוסקטס מסי ואלבה כמו תמיד.
אומטיטי ופיקה מתואמים כל כך.

תענוג של מחצית. מקווה שאינייסטה יהיה בריא. כמה שיותר מהר.


(gadi800) #9

אז אם היינו רעים עד עכשיו, אז כרגע אנחנו חלשים בלי אינייסטה ופיקה במצב סימן שאלה מבחינת כשירות. כיף חיים.


(אוריין יפה) #10

אי אפשר כבר לתת קרדיט לואלוורדה. מסכן את אינייסטה במשחקי ליגה כשאין לו את קוטיניו בליגת האלופות, מעלה את גומש במקום אינייסטה, ופיקה פצוע כבר מי יודע כמה זמן, מה עוד?!

הנקודות במשחק הזה אך ורק בזכות מסי. זכינו שהוא בקבוצה שלנו והיחיד שיכול לעשות את ההבדל.

בארסה לא משכנעת כבר הרבה מאוד זמן, בגומלין אם נחסר את אינייסטה או פיקה אנחנו נהיה בבעיה קשה מאוד.


(aldrrian) #11

ראקיטיץ’ היה אדיר היום. כמות החילוצים, השחרורים וההחלטות הטובות. בוסקטס נוסף על המגרש.


(t-rix) #12

שער 600 לגדול מכולם. והוא 6 רמות מעל כל שחקן בפלנטה.
60 דקות של גומש, והוא 6 רמות מתחת לשחקן הכי גרוע בפלנטה.


(gadi800) #13

התחלנו טוב מאוד את החצי הראשון של העונה ואנחנו יורדים ביכולת בחצי השני, עונה סטנדרטית של קבוצה מסתבר. זה מרגיש כאילו אדי הדלק נעלמים, ואיתם האופציות של וואלורדה להחזיק אותנו, תוסיפו לזה החלטות רעות בניהול העומס ואנחנו בבעיה.

היינו גרועים ממש בחצי השני של המשחק והזכרנו תקופות חשוכות מאוד, אני רק מקווה שזאת פשוט תקופה לא טובה… אבל עם אינייסטה פצוע וכאשר המחליפים הם גומש ופאוליניו, אני חושש.


(Aimarito) #14

על המשחק אתן לכולם את הבמה, אבל בכל זאת נקודות ספורות:

למרות הניצחון היוקרתי, והעליונות של ההרכב הפותח, ניהול המשחק של וואלוורדה היה הזוי בעיניי. הוא פשוט קפא מהרגע שאתלטיקו העלתה הילוך. במשחק כ"כ אינטנסיבי מוזר שלא עשינו את כל החילופים.

הפציעות המרובות זה גם סיפור. דמבלה פעמיים, אומטיטי, סמדו ועכשיו אינייסטה. כולן עם אותו אופי של עומס יתר בקבוצת ההמסטרינג. הצוות המקצועי מפספס בענק והשחקנים קורסים. זו בעיה לקראת היישורת האחרונה.

המשחק עצמו והתוצאה מכבדת את המעמד. לא ציפיתי שבארסה תחורר את הרשת של אתלטיקו, ובארסה הראתה שההגנה כן קוראת תיגר על ההגנה הטובה בליגה.

יאללה לשבוע מנוחה.


(aldrrian) #15

עושה רושם שמעבר ליעילות והארגון בהגנה שהוציאו מהקבוצה הזו פלאים עד עכשיו, אין לברצלונה של וואלורדה מספיק מה להציע בתור קבוצה עם יומרות גבוהות יותר. זה הספיק כדי לנצל את המשבר המפתיע של ריאל והססנות של אתלטיקו בתחילת העונה. לא סביר שיספיק לליגת האלופות. אלא אם משהו ישתנה באופן מהותי. כלומר, קבוצות מאורגנות זוכות לא פעם “מין ההפקר” בליגת האלופות, אבל זו בהחלט לא עליונות ויומרות מהסוג אליו התרגלנו ואנחנו רוצים להאמין שבארסה שואפת אליה.

צריך להזכיר מה שנאמר פה לא פעם - ביחס לסיטואציה, וואלורדה הוציא תוצאות מופלאות. כאשר דמבלה וקוטיניו ירוצו יותר זמן עם הקבוצה וקוטיניו יהיה זמין לאלופות, חובת ההוכחה בנוגע לגמישות ומשחק התקפי תהיה על וואלורדה.


#16

לא מבין איך אפשר לכתוב דבר כזה. משחק פשוט מזעזע של בארסה, עם ניהול מחריד.

ואלוורדה, מוכיח שעד עכשיו הכל היה מקרי ובזכות הברקות של שחקנים בודדים, לצד חולשת היריבות. ניהול המשחק היה באמת אבסורדי - גומש במקום אינייסטה זה השיא.

עוד משחק שאם לא מסי על כר הדשא, התוצאה הייתה נראית אחרת לחלוטין.


(Zichelior) #17

אני לא מסכים עם הביקורות הקיצוניות.
חברים, זו אמצע העונה, רגע לפני העלייה ברמה והרגעים המכריעים. מותר לשחק קצת פחות טוב חלק ממחצית שנייה, מותר לאבד מעט נקודות ולשמור עדיין על פער ניכר ביותר בזכות פתיחה פשוט מבריקה.

פציעות תמיד היו, לא יודע אם הייתי מנהל את הדקות כמו ולווארדה אבל לא חושב שיש כאן משהו מאוד חריג. לא ביחס לקבוצות אחרות העונה, לא ביחס לבארסה בשנים שעברו.

יש משחקים אותם מנצחים בקושי, כך היה מול אתלטיקו וכך יהיה. לא יודע מהן הציפיות, אבל מבחינתי, הליגה נראית קטנה על בארסה עד כה. אין קבוצות שתופסות פער 8 נקודות בפסגת הליגה בתקופה הגרועה ביותר מאז פתיחת העונה, מנצחות את משחק העונה, וחוטפות ביקורות כאילו הודחו בבושת פנים ממירוץ האליפות.

בארסה לא ראויה לכך, ולווארדה לא ראוי לכך. בואו, הקבוצה עמדה במבחן עם מחצית ראשונה ענקית ומחצית שנייה הפכפכה עם מצבים לשני הצדדים. המצב בליגה לא פחות מנפלא.

ומסי. לכל קבוצה ישנו שחקן שאיננו בר החלפה, שהשפעתו על תוצאות קבוצתו מכרעת. כאשר אותו שחקן הוא הטוב בהיסטוריה בכמה מדרגות יתרון - עוד הרבה יותר. בארסה תלויה במסי עד מאוד. או יותר מדויק: בארסה זוכה לשנים רבות בהן יש לה ולאוהדיה הזכות להיתלות בשחקן עצום, הגדול בדורו ובשאר הדורות.
תרפו את הדאגה, תהנו מהעדנה.

המשחק נגד צ’לסי יוכל להיות הצהרת כוונות, או אולי עוד משחק קשה. צריך לעלות לרבע. קל או קשה, עם סגל מלא או חסר בשל פציעות, לא משנה. נוקאאוט הוא נוקאאוט. רגעי ההכרעה דורשים ניצחון במאני טיים. את התצוגות תשאירו להוא, ליאו הזה.


(Zichelior) #18

כמה נתונים, רק כדי לבסס ולהעשיר:

16 בעיטות וחמש למסגרת מול 5 ו-1 של אתלטיקו
5 הצלות לשוער הסופג מול אחת לזה בעל הרשת הנקיה
12 קרנות מול אחת של אתלטיקו
ניצחון של בארסה בקרבות אוויר 17 - 8 נגד אתלטיקו מדריד של סימאונה


#19

הליגה נראת קטנה על בארסה, אבל משחקים מול אתלטיקו מנצחים בקושי - מעניין.
עברתי על הנתונים שוב ושוב לראות שלא פספסתי משהו. 16 בעיטות סה״כ, כאשר במחצית הראשונה 5 בעיטות היו למסגרת ומחצית שניה בעיטה אחת.

אז המחצית הראשונה שעליה אתה מדבר, אכן כללה 4 בעיטות מתוך ה-5: 2 לאמצע, 1 של מסי בצד ימין עליון, 1 צד שמאל עליון. מלבד הבעיטה של מסי מכדור חופשי, לא באמת היה יותר מדי.

תמונה של פיזור הבעיטות מהמחצית הראשונה:

55

תמונה של פיזור הבעיטה מהמחצית השנייה:

00

אם הקבוצה מתקשה מול קבוצה כמו אתלטיקו, כפי שאתה הגדרת - ותוסיף את השחיקה שהייתה לפני 36 שעות - לא הגיוני לעשות חילוף לפני דקה 84? מחצית שניה הגעת למצב של בעיטה אחת למסגרת. אפילו אם תרים את דמבלה עם הנחיה לשמור על עצמו ולהתנהל יחסית כעציץ, להוריד מהדחיסות סביב הפרעוש ולרווח קצת מהרחבה, היית יכול לסיים במצב יותר טוב מבעיטה אחת למסגרת במחצית השניה.

אתה עובדתית מגיע לשלבים מכריעים של העונה עם סגל שבור לחלוטין. פיקה ואינייסטה כבר לא מסוגלים לתפקד.


(Zichelior) #20

בעיטות הן אינדיקציה נחמדה, לכן הבאתי נתונים אודותן, אך כמובן שהן לא חזות הכל. למעט 20 דקות לכל היותר בהן אתלטיקו שלטה, בארסה הכתיבה את המשחק לחלוטין. לא תמיד ההתקפות הנהדרות תורגמו לבעיטה לשער, מה שלא פורך ולו במעט את הטענה שלי לגבי העליונות של בארסה.