מחזור 28 :: 2-1 בחוץ על אתלטיק בילבאו. משחק מעולה לצמד המבקיעים, קאסמירו ובנזמה

ריאל-מדריד

(gev) #26

לטעמי מודריץ לוקח על עצמו הרבה יותר. מוציא תמיד את הקבוצה ממצבים בעיתיים. אבל עדיין הוא גרוע ביחס ליכולת שלו.
הבעיה כשמדברים של קרוס ומודדריץ זה שבעוד הגרמני משחק טוב ביחס לעצמו מודריץ לא והם עדיין ברמה דומה.

אגב מחשבה שעלתה לי, למה שקרוס ומודריץ לא יתחילו לסמוך יותר על קאסמירו עם הכדור? במקום שירדו כל הזמן כדי להחזיק בכדור כדי שהוא יגע כמה שפחות שפשוט יסמכו עליו ושהוא ילמד לשחק עם הכדור גם.
ואם לא אז אני אעדיף שחקן שיודע גם לנהל משחק מאחורה ושהוא גם לוקח חלק בהנעת הכדור ולא רק שחקן שיעשה הגנה.


(bixente) #27

כואב לי בעיניים לראות את לוקה וקרוס. כואב לי בעיניים לראות את השלישייה הקדמית שלנו (שהיום עוד יחסית היה משחק סביר של רונאלדו וקארים וזה בדיוק מה שמעיד על הבעיה שלנו)
בעיקר כואב לי לראות את ריאל. מתגוננת כמו קבוצת תחתית ולא מצליחה להחזיק בכדור יותר מ3 שניות.
אני די בטוח שהחל מהדקה ה40 ועד לסיום המשחק בילבאו החזיקה מעל ל65 אחוז מהזמן בכדור.
היה פשוט מתיש לראות את ריאל שולחת כדורים ארוכים בלי שום כתובת.
קרוס הוא השחקן הכי אוברייטד בכל הזמנים לטעמי. לוקה גרוע העונה אבל לפחות הוא כן עשה משהו בקריירה לעומת קרוס הטרמפיסט.
קרוס איבד לפחות 4 כדורים משמעותיים וזה מבלי לדבר על החורים שהוא יצר.
קאסמירו בעיניי חייב לשחק יחד עם קובא ואחד מבין חאמס ואיסקו. אי אפשר לשחק בלי קישור. לוקה וקרוס פשוט לא קיימים ונראים כמו בדיחה. כל קבוצה שמגיעה מולנו (וזה קורה גם בברנבאו) משתלטת די בקלות על מרכז המגרש ומקשה עלינו. פשוט אין לנו משחקים קלים.
ואם אנחנו גם ככה שולחים כדורים ארוכים 60 דקות אז אין בשביל מה להחזיק 2 חסרי משמעות כמו לוקה וקרוס שם, כבר עדיף לשים עוד 2 שחקנים למעלה שיהיה יותר כתובת לכדורים הסתמיים האלו.

פשוט מדכא לראות את ריאל, מזכיר את הפועל ת"א של גוטמן


(El Maestro) #28

כי לקסאמירו אין מספיק טכניקה ומסירה טובה בשתי רגליים כדי לעשות את זה. כשהוא מקבל כדור באמצע המגרש עם 3 שניות לחשוב הדופק שלי עולה, לא רוצה לחשוב מה יקרה כשהוא יקבל כדור 30 מטר מהשער עם שחקן על הגב. זה המחיר שמשלמים כשיש לך קשר הגנתי (מעולה) באנקר בהרכב.

תירגעו עם הביקורת על מודריץ’. לא צריך לסחוט כל ביקורת לקיצוניות מקסימלית, כמו שלא לצריך למשוח שחקן להכי טוב בתפקידו בעולם אחרי חודש טוב.

וכן, לשחקנים אחרים מגיע יותר קרדיט ויותר סבלנות מאחרים. בגלל זה מרסלו הוא אחד הבאנקרים הכי גדולים בהרכב למרות שהוא מסריח את הדשא רוב העונה, ובגלל זה קרבאחל יצטרך לשחק כמו עומרי קנדה חצי שנה בשביל שאשתכנע שצריך להחליף אותו.


(amos12) #29

קארבחל המגן הימני הטוב בעולם כיום.


(סארי) #30

ולקרוס אהוב ליבך יש מסירה שחותכת הגנות בימין ובשמאל?אתה כל כך מבקר את קאסמירו ומהלל את קרוס כאשר הוא לא עושה שום דבר יותר מקאסמירו, הראשון לפחות עושה הגנה בהצטיינות, מה עושה קרוס? חוץ מלעבוד על כולם?


(Mr.Maestro) #31

אתה באמת משווה את יכולת המסירה של קסמירו לזאת של קרוס? ממממ…


(סארי) #32

יכולת המסירה של קרוס לראמוס או קאסמירו לרוחב לא מעניינת אותי, מסירות כאלה גם אני יכול לתת, אני רוצה מממו את התאכלס, מה הוא נותן לי במשחק, קסמירו נותן עבודה הגנתית, מחלץ כדורים שקרוס איבד, מה קרוס עושה?
אני חייב להדיג שכשהביאו אתקרוס מאוד הייתי שמח וחשבתי שעשינו רכש גדול… אבל הביקורת המוצדקת מאוד של גיא פתחה לי את העיניים.


(El Maestro) #33

אה?

נראה לי שהתבלבלת ביני לבין Mr.Maestro.


(Mr.Maestro) #34

עוד פעם התחלנו עם גניבת הדעת הזאת… נתתי פה מספיק דוגמאות אחרי משחקים של מעורבות של קרוס בשערים של ריאל, אז חאלס עם השקר שנקרא מסירות עם בלמים. וכן רמת המסירה והקרוסים של טוני אולי ברמה הכי טובה בעולם, איך בכלל אפשר להשוות בפרמטר הזה את קאסמירו לקרוס?
חבל שאין בשום מקום נתונים של שחקן שנותן את הפס לפני האחרון בשערים של ריאל (כלומר מבשל למבשל של השער), אבל בתור אחד שעוקב אחרי פעולות של טוני, כמעט ואין לי ספק שהוא נמצא במדד הזה בטופ של הקבוצה הרבה לפני לוקה, קובא וקאסמירו.


(bixente) #35

חבל שאין לי את הנתונים של המבשל למבשל של מי שהרים את הכדור האחרון לפני שפגע בשחקן והגיע לשחקן אחר מול שער ריק. בקיצור, אתה נשמע כמו עיתונאי ישראלי שמסקר את הלגיונר שלו.
טוני קרוס פרט ללמסור כדור לראמוס , נאצ’ו , מרסלו או לוקה לא באמת עוזר במשחק ההתקפי. טוב נו לפחות בהגנה… אה בעצם גם שם הוא פח.
מה קרוס עושה על המגרש? לא ברור, אבל לתרום הוא לא תורם, בטח שלא לריאל.
אולי ליריבה הוא תורם המון עם איבודי כדור וחורים בלתי נגמרים. לחץ הוא לא משחרר , כדורי עומק לחלוצים הוא לא נותן ופרט להרמות כדורים נייחים הוא באמת לא עושה שום דבר


(Madrid Matador) #36

קרוס שחקן מעולה. בואו לא נחזור לדיון הזה. תמשיכו הלאה


(bixente) #37

אז בוא גם לא נדבר על החולשה של ה BBC ועל זה שלוקה בעונה גרועה. פשוט נעצום עיניים. בעצם עזוב, זה מה שריאל מדריד בעצמה עושה והתוצאות נראות מזעזע על המגרש.
כאן אנחנו באים לדון, בין אם זה קרוס שלא מתאים לרמה של ריאל מדריד או לוקה שנראה גרוע העונה.
אם הדיון הזה לא מתאים לך אתה יכול לחפש מקום שבו רק מחמיאים לריאל למרות שהיא נראית גרוע, יש המון דפי פייסבוק כאלו בחוץ


(gev) #38

לדעתי רוב הביקורות על קרוס ומודריץ נובעות בעיקר מהמיקום שלהם. קרוס ומודריץ משחקים מאוד רחוק מהשער, ומהסיבה הפשוטה שמצפים מהם לעשות את העבודה של קאסמירו בהתקפה וגם את שלהם. זה מוריד אותם לשחק אחורה יותר ושם אותם רחוק מהשער.
קאסמירו שחקן הגנה מצוין, אבל במשחק של היום אתה צריך ששחקנים ידעו לעשות לא רק את התכלס של העמדה שלהם.
קשר הגנתי צריך לדעת למסור ולתקוף, קשר התקפי לעשות הגנה, חלוץ ללחוץ ולהגן, מגן לתקוף, אפילו דורשים משוער משחק רגל בסיסי.
קאסמירו לא מוסר טוב מאוד, לא חושב מהר, לא יודע להתמודד עם לחץ טוב, וכמו שאמרת גם אני לא רוצה לדעת מה יקרה כשנסמוך עליו לנהל משחק וילחצו אותו.
אז לכך יש 2 פתרונות:

  1. קרוס ומודריץ ירדו לנהל את המשחק. ונאבד את התרומה ההתקפית שלהם ואת הגיוון בהתקפה.
  2. נמצא קשר אחורי אחר, והפלא ופלא יש לנו קשר שעושה הגנה מעולה ויש לו את כל התכונות שצריך גם מעבר - קובא.

אז נכון אולי מבחינת היכולת ההגנתית נחלש טיפה, אבל נתקוף הרבה יותר מגוון והרבה יותר טוב, נבקיע יותר, נחזיק יותר בכדור, ונהיה קבוצה מסוכנת הרבה יותר ושהרבה יותר קשה ללחוץ. כמובן זה ידחוף אחורה את היריבה ויחזק את ההגנה שלנו בעכבות כך, אז אפילו יכול להיות שלא נפגע מזה הגנתית.


(titi camara) #39

אני ראיתי רק את המחצית הראשונה, לצערי הייתי חייב לצאת ולא ראיתי את השנייה, במחצית הראשונה קרוס לדעתי היה מצויין, בנזמה סוף סוף במשחק כמו בנזמה הישן והטוב וההתקפה שלנו נראתה מצויין, הדענו ל-4 מצבים והבקענו רק אחד.

מודריץ’ כבר תקופה ארוכה חלש, הנגיעה הראשונה הרכה והמדהימה שהייתה מכשפת את הכדור נעלמה כאילו לא הייתה והוא בהרבה מקרים לא מצליח להשתלט כמו שצריך על הכדור מה שמכניס אותו ללחץ, אם גם הוא יתעורר כמו בנזמה אז מצבנו יהיה הרבה יותר טוב.

ניצחון חוץ באחד המגרשים הכי קשים בעולם לפני כניסה לחודש קריטי ויתרון 5 נקודות בפיסגה, אי אפשר לבקש יותר, נכון ?

לפעמים אני נכנס לכאן ויש לי הרגשה שלחלק מהחברים כואב שריאל מדריד מנצחת ומצליחה העונה…כי זה הורס להם, כי התוצאות לא מתיישבות עם מה שהם שופכים כאן כל השבוע, כי הם לא מקבלים את ההזדמנות לכתוב “אמרתי לכם !” , אז הם מגיעים לכאן אחרי ניצחונות מלאי תסכול וכותבים שטויות.


(סארי) #40

אולי לי ולך יש ציפיות אחרות, אני לא מצפה מהקבוצה שלי רק לנצח כי את זה אנחנו נעשה ב80% מהזמן, אני מצפה לכדורגל טוב,למשחק מסירות, לכבוש ולכבוש ולא להוריד את הרגל מהדוושה ולהסתגר כמו איזה לבאנטה, אני מצפה מהקבוצה שלי שתדע להשתחרר מלחץ מנימלי, שיידעו לבנות משחק ולכבוש שערים.
אני לא מדבר ספטסיפית על המשחק היום כי זה מגרש קשה ולא מעניין אותי איך להשיג את 3 הנקודות, הדבר החשוב הוא הנקודות.


(titi camara) #41

נכון אנחנו שונים, לי אין זמן לקלישאות חבוטות, אני רוצה שהקבוצה שלי תנצח ותזכה בתארים, כי עוד שנה שנתיים אף אחד לא יזכור איך הגביע או הצלחת הגיעו לארון.
חוץ מזה הכדורגל שלנו העונה היא לא זוועתי כמו שחלק כאן מנסים להציג אותו(ואני בכלל לא מדבר על שטויות כמו “קרוס הוא האוברייטד הגדול בכל הזמנים”), נכון היו כמה זוועתונים אבל זה קורה לכל קבוצה ובכל עונה.

רק בשבועיים האחרונים הסגל התייצב וכל הפצועים חזרו(פחות או יותר), מתחילת העונה ההרכב של ריאל היה אילתור אחד גדול, נראה איך נראה במהלך החודש הקרוב.


(shum22) #42

בקשר למשחק היום:
רונאלדו היה נהדר וממשיך את התקופה הטובה מאז המשחק נגד נאפולי, המצטיין לדעתי. נבאס סוף סוף נותן משחק טוב, כמה הצלות מרשימות (אם כי בעונה שעברה זה לא היה משהו לציין).
בנזמה במשחק טוב ועדיין מחמיץ מצב קליל מול השוער (נשרק נבדל) ואז בעוד מצב שהיה צריך לבעוט מיד מחליט לכדרר יותר מדי ובסוף להוציא רוחב לרונאלדו (שלא הגיע). בנזמה חלוץ לא מספיק טוב לריאל מדריד. הוא פשוט לא חד מספיק מול השער, גם במשחקים שהוא טוב כביכול, כמו היום. אני כן יכול לציין לטובה את התרומה ההתקפית הכללית שלו.

קרוס ומודריץ’ - בעניין קרוס אני משתייך למגוננים עליו. אמנם יש לו באמת נטייה ללכת על הפס הבטוח יותר, אבל יש לו ראיית משחק נהדרת - המון פעמים משחרר את הכדור בנגיעה בדיוק למקום הנכון והוא יודע לצאת מצוין מלחץ (למי שזוכר איך ריאל הייתה נראית בתחילת העונה השנייה של אנצ’לוטי עם הקישור קרוס-מודריץ’-חאמס, כל המערך התבסס בדיוק על זה). הייתה לו היום הזדמנות לבעוט שהוא הגביה בצורה דיי תמוהה, אבל קורה. בדר"כ הוא דיי טוב מול השער.
מודריץ’ היה טוב. משחק סולידי. שיחק קצת יותר מדי מאחור ואיבד קצת יותר מדי כדורים.

סה"כ אני חושב שאין שחקן אשם באיך שאנחנו נראים, פשוט ריאל מדריד של זידאן משחקת יותר מדי “טקטי”. כל משחק הוא מלחמה של ממש על הניצחון ואין את האוירה שהייתה בשנים האחרונות של לתת את השני, שלישי והרביעי. ככה שהאשם העיקרי באיך שאנחנו נראים הוא זידאן, אבל הוא כן מביא תוצאות, אז אני לא יודע אם כרגע אפשר לומר שהוא אשם במשהו. אם נפסיד את האליפות שוב, יהיה יותר קייס…

השחקן היחיד שקצת איכזב היום היה בייל שפשוט לא היה מורגש מספיק. מאז סוף שנה שעברה שהוא החזיק אותנו לבד לגמרי אני מצפה ממנו כנראה ליותר מדי. מקווה שהוא יחזור לכושר הזה לקראת הרגעים המכריעים. אולי אם רונאלדו לא היה היה לו קל להתבלט יותר, אבל אני באמת לא מרגיש שרונאלדו כופה את עצמו בתקופה האחרונה.


(JRM) #43

מצד אחד אני אוהב את הגישה שלנו במשחקים גדולים, מצד שני אני שונא שזאת הגישה רק למשחקים גדולים. אמנם לא שלטנו במשחק אחרי השער השני, אבל שיחקנו כדי להשיג ניצחון. הסאן מאמס אחד המגרשים הכי ביתיים באירופה והצלחנו לצאת משם עם 3 הנקודות.

אני לא יודע אם להיות שמח מההופעה של בנזמה שהיה מדהים היום, או לכעוס שהוא מחליט לשחק ככה פעם ב…! לדעתי השחקן הזה יותר מסוכן כשמתחלים התקפה דרך הרגליים שלו, הוא לא צריך לשחק כחלוץ מטרה אלא כפליימקר/חלוץ שני שמקשר בין הקישור להתקפה.


(Kawa) #44

כן, זאת לא ריאל דורסת כמו שאנחנו רוצים, וכן הכדורגל אפור, אבל לפחות 3 נקודות במוקש גדול. (והאמת שנראנו לא רע ביחס למה שהתרגלנו לאחרונה).

לא מת על זידאן המאמן, אבל הביא לנו ליגת האלופות, ומקום 1 בליגה עד כה.
מקווה שימשיך ככה.


(Niro) #45

איך אתה בכלל מעיזים להכניס את קרוס ומודריץ’ באותו המשפט?
קרוס הרוויח ביושר את כל הביקורות כלפיו, ואני בכלל לא מדבר על היכולת אלא רק על הגישה. הוא לא לוחץ, הוא בקושי רץ, הוא תמיד יעדיף “לתת” למישהו אחר לצאת לשחקן עם הכדור במקום לצאת בעצמו. תסתכלו רק עליו כשהכדור לא אצלינו - הבן אדם פשוט בורח מכל אחריות הגנתית.
מודריץ’ היה חלש אתמול, מסכים לגמרי, אבל גם כשהוא חלש הוא מנסה, הוא לא בורח מאחריות. קורה שלא הולך, ויש שחקנים, כפי שציינו פה יפה, שצריכים to fuck up בצורה קיצונית מאוד כדי שהביקורות עליהם יהיו מוצדקות. מבחינתי לוקה הוא ללא ספק אחד כזה.
הפורום נהיה מאוד טרנדי. עכשיו זה באופנה לרדת על קרוס ומודריץ, עוד מעט נחזור לבנזמה, אחר כך כמובן קיילור נבאס, כשהיחיד שמפגין כלומניקיות עקבית מתחילת העונה הוא כריסטיאנו רונאלדו.

בשורה התחתונה הקבוצה ניצחה אתמול במגרש מאוד קשה ואפילו שיחקה לא כ"כ רע בהתחשב בנסיבות. לא רואה שום סיבה לכזו ביקורת אחרי משחק כזה.

נ.ב - מבחינתי החילוף של מודריץ’ היה הזוי. עם כמה שהוא היה פחות טוב, כפי שציינתי, קרוס היה גרוע בהרבה ובנוסף הגישה שלו הייתה מחורבנת (כרגיל) ולכן הוא היה חייב לצאת.