מח’ 29 - עוד הפסד משפיל מול הצהבת (0:3)

מכבי-חיפה

#1

מחזור 29 - מפגש עם מכבי תל אביב !

אני מזכיר לכם את המשחק האחרון שהתקיים בין הקבוצות.
על הקווים עמד מולנסטיין הנואש כאשר מנגד תל אביב כיכבה עם ג׳ורדי.
לדעתי, מכבי ת"א ומכבי חיפה ניפקו את המשחק הגדול של העונה עד כה, עם 2:2 משוגע בסמי עופר.
דמארי העלה ליתרון וחשבנו שקהת הכריע בדקה 87.
משחק מלא רגשות לשני הצדדים. אקורד הסיום הגיע בדקה 91 שמכבי תל אביב השוו מצמד מוחץ של קיארנסון ושווין דרמטי.

אז מה מחכה לנו הפעם ? דברו אלינו !

  • תיקו מגעיל
  • תיקו מרגש
  • מכבי חיפה
  • מכבי תל אביב

0 מצביעים


#2

מלבד דקל קינן המוצהב ללוזון יהיה סגל מלא כולל נטע לביא ורועי קהת שחוזרים מהרחקה בשל כרטיסים צהובים.


(אסף ש.) #3

אני חושב שהרבה יקום וייפול על שיתוף הפעולה בין ואליינטה ואיולפסון במרכז ההגנה, מכיוון שהם בכלל לא רגילים לשחק ביחד.
בנוסף יהיה מעניין לראות איך החוליה ההתקפית של מכבי חיפה תתפקד נגד ההגנה של מכבי תל אביב, אשר חזקה הרבה יותר מההגנה של בית"ר ירושלים.


(Adam Uram) #4

לדעתי הכל תלוי במכבי, חיפה כרגע מסוגלים רק להפריע ולעקוץ…ולא להכתיב את קצב המשחק.
מה גם שבש משחקת 50 דקות לפני המשחק ככה שיהיה השלכות לתוצאה שם.


(אסף ש.) #5

קודם כל, לפני שאתחיל לכתוב, חשוב לי לציין כי אני אוהד של מכבי חיפה ומנוי לקבוצה כבר מספר שנים.
היום באיצטדיון בנתניה בשעה 21:00, ייערך המשחק הגדול ביותר בכדורגל הישראלי בין מכבי חיפה למכבי תל אביב.
אמנם בשנים האחרונות מכבי חיפה כבר לא מהווה תיגר על תואר האליפות, אך ללא ספק זה המשחק בעל היריבות הגדולה ביותר בכדורגל שלנו.
לגבי ההרכב אותו יעלה גיא לוזון, נראה כי הוא ימשיך עם ה-11 שפתחו במשחק נגד בית"ר ירושלים. השינוי היחיד שצפוי בהרכב הוא הצבתו של מארק ואליינטה במרכז ההגנה, במקומו של דקל קינן המורחק בעקבות צבירת חמישה כרטיסים צהובים.
הרכב משוער: עומרי גלזר, גארי קגלמאכר, מארק ואליינטה, הולמר איולפסון, שי בן דוד, יניב בריק, אניס אלושי, קמיל ואצק, גילי ורמוט, ניקיטה רוקאביצה, מוחמד עוואד.
העמדה שלי היא כי ההרכב אותו הולך להציב לוזון הוא הרכב טוב ודי מאוזן, וזה יפה כי לוזון ממשיך להעניק קרדיט לשחקנים ששיחקו טוב בשבוע שעבר במשחק נגד הירושלמים. אהבתי בעיקר את זה שהוא נותן את הקרדיט למוחמד עוואד במשחק כזה, וזה מראה על האמונה של לוזון בצעירים, ומוכיח כי אצלו אין יותר מידי שמות.
בעיה אחת שעלולה להיות למכבי חיפה עם הרכב זה, היא השמירה של שחקן הכנף שישחק בצד שמאל אצל הירוקים, על המגן הימני הנפלא של מכבי תל אביב אלי דסה.
דסה חווה עונה נפלאה מצידו בעיקר בפן ההתקפי, הוא מצטרף להמון התקפות, בעל יכולת פריצה מצוינת, וניחן גם בהרמות מצוינות. דבר נוסף שבולט במשחק של דסה במכבי תל אביב הוא שיתוף הפעולה המצוין שלו עם החלוץ וידאר קיארטינסון, לו הוא בישל המון שערים העונה.
בכלל, המון מהשערים של קיארטינסון מגיעים אחרי הרמות וכדורי רוחב מהצדדים, וכאשר הכדור מגיע לאיזורים המסוכנים באגפים, קיארטינסון יודע איפה לעמוד, הוא בעל תנועה ללא כדור טובה, ומיקום מצוין ברחבה. משהו שבולט אצל וידאר לעומת המון חלוצים אחרים בליגה שלנו, זה שכאשר השחקן באגף מוציא את כדור הרוחב, הוא עוצר את התנועה שלו ומחכה יחסית רחוק מהשער, העצירה שלו בתנועה גורמת לבילבול גדול אצל הבלמים שמשחקים מולו, וכך הוא כובש המון שערים כמעט מקצה הרחבה לאחר כדורי הרוחב. הוא עשה את זה גם נגד מכבי חיפה במשחק האחרון בין הקבוצות בסמי עופר, ואני חושב שגיא לוזון צריך לדבר עם השחקנים על הנושא הזה ולהכין אותם לסקורר האיסלנדי.
המפתחות של מכבי חיפה לניצחון במשחק החוץ הקשה הזה הוא עמידה טובה וצפופה בכל משחק ההגנה, וניצול המצבים המעטים שאליהם הם יגיעו מול השער. שחקני ההתקפה של הירוקים חייבים להיות מאוד חדים מול השער, כי זה בדיוק סוג המשחקים בהם אם אתה לא כובש, אתה חוטף.
בנוסף ולא פחות חשוב, השחקנים חייבים להציג משחק של לחימה בלתי מתפשרת, ומשמעת טקטית גבוהה. השחקנים חייבים לתת את הכול במשחק שכל כך חשוב לנו האוהדים, כי גם הם יודעים כמה זה חשוב למועדון לנצח את מכבי תל אביב, וכמו שיניב קטן אמר “אותי לימדו מגיל קטן שאסור לך להפסיד בדרבי, ואתה חייב לנצח את מכבי תל אביב”. אני מאוד מקווה שחשיבות המשחק, גם לאור היריבות בין הקבוצות, וגם לאור המצב בטבלה בו מכבי חיפה חייבת נקודות, תחלחל לראש השחקנים, והם יתעלו ויציגו משחק טוב על הדשא.
לגבי ההצבה של של שחקני ההתקפה מקדימה, העמדה שלי היא כי לוזון צריך לשים את מוחמד עוואד כחלוץ בודד במרכז, את גילי ורמוט בכנף ימין, ולתת לו גם חופש לבוא לאמצע, אך חשוב מכול את ניקיטה רוקאביצה בכנף שמאל, מכיוון שלמרות שהוא מעדיף לשחק בקו ימין ולבוא לאמצע, הוא היחיד מבין השלישיה ההתקפית שיכול לשמור על אלי דסה, בזכות המהירות המצוינת של ניקיטה, ומשמעת הטקטית הגבוהה שלו.
לסיום אני חושב שהיום מכבי חיפה חייבת להשיג ניצחון, כדי להישאר במאבק על אירופה, וזה הזמן שלה להתעלות, ולהוציא משהו מהעונה הרעה הזאת.

רק בחיפה יש מכבי!!

עוואד, האם הוא ימשיך בכושר הטוב שלו גם היום?

כותב: אסף שפייזר- asafspeiser2@gmail.com


#6

ניצחון מוחץ לצהובים, שנותרו במאבק האליפות עם הפועל ב"ש.
טל בן חיים להט עם צמד (28 ו-72) ובישול לדור מיכה (38).

הבמה שלכם…