מחזור 6 :: ממשיכים לנצח בחוץ עם 1-2 על אלאבס החלשה. צמד לסאביוס במשחק הבכורה בהרכב

ריאל-מדריד

(Yoninori) #21

ברצלונה בלי דמבלה ועם הרכב טלאים (ראקיטיץ’ קשר אחורי) מנצחת בקלילות (בעזרת 2 שערים עצמיים, כשהראשון מזל טהור) בדרך למאזן מושלם.

תפסיקו לקשקש על מוראטה, רונאלדו כבר כשיר ואני מעדיף אותו בהרכב בכל שנייה. הקבוצה- כל השחקנים, בתקופה רעה. שאננות, שובע, פציעות, you name it. זה הכל חוץ מיכולת של שחקן בודד/העדר שחקן בודד.
ברצלונה כרגע נהנת מתקופה טובה ולא מעט מזל. בתקופות אחרות הייתי אולי חושב שהמצב כמעט גמור, אבל התוצאות האלה פשוט לא משקפות את איכות הסגל שלה. נחכה למשברון הראשון שלה, ובינתיים במדריד צריכים לאסוף ניצחון אחר ניצחון, ולהחזיר את הביטחון לשחקנים כמו אסנסיו, רונאלדו ואיסקו.

(JRM) #22

השער הראשון שאלאבס מבקיעה העונה הוא כמובן מול ריאל מדריד.

ציפיתי אחרי ההפסד מול בטיס שהשחקנים יבואו עם אש בעיניים, אבל זה היה גרוע יותר מאותו משחק. משחק ההתקפה של הקבוצה בקושי היה קיים. איסקו ואסנסיו עם משחק מאוד חלש, רונאלדו ניסה אך לא הצליח (שמישהו יגיד לו כבר שהוא לא יודע לבעוט מספרת !); וואסקז כרגע בינוני מינוס ולא מתאים אפילו כשחקן מחליף. לא יודע עדיין מה לחשוב על סבאיוס, אמנם אני אוהב את החוצפנות שלו בהתקפה בניגוד למודריץ’ וקרוס אך מנגד לפעמים נדמה לי שהוא מעריך יתר על המידה את היכולות שלו.

היחיד שאפשר לשבח, היחיד שכרגע היכולת שלו לא תלויה בקבוצה הוא קאסימירו. אפילו עם יום חלש של 8 שחקנים הוא בא לעבודה והוא עושה אותה בצורה הכי טובה.

(hasanElmatador) #23

ברשותכם אני אדבר על מוראטה כי אני רואה שהוא מוזכר כמעט בכל הודעה. הפורום חצוי לשני חלקים החלק הראשון הוא זה שבוכה על מוראטה והחלק השני מבקש מהחלק הראשון לא לבכות על מוראטה, לדעתי חברי החלק השני הם אלה שסובלים באמת. אל תדאגו, אני מהחלק הראשון.

אתה אומר זה בעצמיך: הוא לא קיבל הזדמנות. מצד שני, הוא הראה סימנים לנכונות להתברג בהרכב ראשון של קבוצת טופ יותר מכל שחקן אחר בשנים האחרונות. שחקנים אחרים על הרבה הרבה פחות קיבלו את חולצת ההרכב.

אז אתה אומר שהוא לא שחקן עקבי? על סמך מה? תראה, בוא נודה שלא אני ולא אתה יודעים את העתיד, לכן מוראטה עדיין הימור אבל הימור קל ביותר. אני חושב שכבר כתבתי את המשפט הזה אולי לפני שנתיים.

אולי זה נכון אבל אם מוראטה היה נותן שער נגד ולנסיה ,סיכוי טוב באמת עם כל ההחמצות של בנזמה, זה היה יוצר מומנטום טוב. ועם המומנטום השחקנים משתפרים.
מה גם שהבעיה העיקרית שלנו היא בדיוק ברגל המסיימת. נגד בטיס בעטנו 27 פעם לשער. נגד ולסיה בנזמה החמיץ בלי הפסקה וגם נגד לבאנטה הגענו להרבה הזדמיות שלא הצלחנו לתרגם לשערים. אפשר להודות בצורה הפשוטה ביותר, מוראטה הוא בדיוק מה שחסר לנו ב3 המשחקים בברנבאו.

בזה אני מסכים, אבל רק אגיד שגם אם המשחק הקבוצתי היה נפגע קצת עדיין השערים אף פעם לא חסרו לנו. אני חושב שהיינו צריכים למצוא פיתרון כדי להמשיך להחזיק את מוראטה.

(whykds) #24

בוא לא נשכח שמוראטה הוא זה שרצה לעזוב כי מיעט לשחק.
כדי שלא יעזוב היינו צריכים לתת לו הרכב ראשון. זה אומר (מקצועית בלבד, לא נכנס לחברויות ולאומים):

1. ב-442 לצד בנזמה
  2. ב-442 לצד רונאלדו
  3. ב- 433 עם רונאלדו ׳בצד׳, במקום בנזמה

האפשרות הראשונה לא באמת ריאלית. מהאפשרות השניה עולה שמוראטה ישחק לצד רונאלדו. כלומר לשים שני מספרי 9 שידרכו אחד על השני, פלוס להפסיד את בנזמה שהוא פקטור משמעותי מאד בהנעת כדור ויצירת מצבים, הרבה יותר ממוראטה (ובאופן כללי שחקן טוב יותר, אבל זו כבר דעתי האישית). האפשרות השלישית היא דה פאקטו כמו השניה, כי רונאלדו מזמן לא שחקן שאוהב שטח קרוב לקווים, וב-433 הוא מבלה את רוב זמנו באמצע.
מוראטה עשה את השיקולים שלו, כנראה די דומים לאלה, והחליט לעזוב. לדעתי לא רציני להאשים בזה את זידאן. הבעיה
האמיתית היא שלא חיזקו את הסגל בשחקן אחר.

קודם כל זכותך לחשוב כך ואני מכבד את דעתך. שמעתי הרבה פעמים את הקלישאה הזאת וחייבים להשים לה סוף - רונאלדו יכול ויודע להסתדר עם עוד סקוררים לידו, לא יודע מי קבע את זה שאסור בשום אופן לשים לידו עוד שחקן בעל אופי שמחפש קודם כל את השער.
ביונייטד הוא שיחק עם טבז, שחקן לעד יחפש את השער לפני מסירה. היה לו את היגוואין, שבעונה הראשונה שסיים כמלך השערים של ריאל מדריד לפניו.

לדעתי הקביעה הזאת שבנזמה עדיף ממוראטה רק כי הקציצה מפנה שטחים ונותנת לרונאלדו את מרכז הבמה היא שערורייתית, בריאל מדריד צריכים עוד שחקנים שידעו להבקיע והאלג’יראי לא מצטיין בזה. בעונה שעברה מוראטה בחצי מהדקות של בנזמה הבקיע הרבה יותר ממנו והביא הרבה יותר נקודות ממנו.

(saharsacc) #26

באיזה יקום רונאלדו מספר 9? אתה לא ראית את אותה הריאל שאני ראיתי בשנים האחרונות? רונאלדו הוא הכל חוץ מ9 וזה למה ההתקפה שלנו נראית כמו שהיא נראית

(whykds) #27

הנקודה היא שזה היה בעידן שרונאלדו היה שחקן קו. היום הוא לא.

זה כבר דיון אחר, אולי עדיף שלא ניכנס אליו כי הוא נשחט עד דק וכנראה שלא נחדש פה כלום.

ידידי, הקטע הוא שאתה טוען שאי אפשר להאשים את זידאן בעזיבה של מוראטה - שזידאן(והוא האליל שלי בתור אוהד נבחרת צרפת ולדעתי אחד המאמנים הטובים בעולם היום) הוא האשם היחידי בעזיבה שלו.

זיזו התעלם באופן מחפיר מהתצוגות של מוראטה, כל פעם שהוא עלה לשחק הוא הבקיע, או היה מעורב בשער בצורה זו או אחרת. הוא יודע להניע כדור לא פחות טוב מהקציצה האלג’יראית(עוד קלישאה שצריכים להשים לה סוף), יש לה מסירות טובות ומשחק עם הגב לשער לא פחות טוב מבנזמה.

אם זידאן היה יותר אובייקטיבי ונותן את המפתחות למוראטה בהרכב, הוא לא היה עוזב בוודאות, מוראטה חזר לריאל כי החלום שלו הוא להיות שחקן הרכב בקבוצה הזאת. אבל כולם יודעים שהשיקולים הם לא מקצועיים, אלא יותר פוליטיים.

(whykds) #29

למשל בגמר הצ׳מפיונס - אתה מציע שהיינו עולים עם מוראטה לצד רונאלדו?

יש הבדיל בין לא להביא שחקן שיתחרה עם בנזמה, לבין לטעון שמוראטה הוא הפתרון. על הראשון (כמעט) כולם מסכימים, הויכוח על השני.

אני הייתי פותח עם מוראטה במקום בנזמה בגמר צ’מפיונס, חד משמעית כן. הוא כבר שיחק בגמר אחד בקריירה שלו והיה נהדר והבקיע שער נגד קבוצה כמו ברצלונה מודל 2015. בנזמה מנגד היה רע מאוד בכל הגמרים ששיחק בהם ולא הבקיע באף אחד מהם.

זה שלא הביאו מחליף ראוי למוראטה זאת שערוריה אחרת, אני מדבר על מוראטה, חלוץ צעיר, בן 25, שחקן בית וסקורר על. רק אתמול הבקיע שער בסלאלום מחצי מגרש(וואו).

אני טוען שהוא היה ראויי לקבל הרכב על חשבון בנזמה, או לכל הפחות לעשות ‘שבוע שבוע’ כמו בימי מוריניו עם היגוואין ובנזמה. ההתעלמות של זיזו ממוראטה הייתה מבישה ואין מקום להאשים את מוראטה שבחר לעזוב. האשמה היא כולה על זידאן.

(whykds) #31

למען הצדק ההיסטורי, לא באמת היה ׳שבוע שבוע׳. אחרי הפציעה של היגוואין בנזמה היה בכיר יותר והועדף כמעט תמיד במשחקים גורליים.