ליגת האלופות שמינית גמר: God save the king: צמד למסי ובישול לדמבלוש

ברצלונה

(Aimarito) #1

רומן מחודש

ליגת האלופות הצליחה להביא לנו מפגש קלאסי במיוחד בדמות אחד המפגשים שכמעט תמיד הצליח לספק עבור אוהדי הכדורגל באשר הם משהו לדבר עליו. משהו לזכור למשך העונה כולה. איכשהו, הדרכים האירופאיות של שתי הקבוצות הצליחו להיות שזורות אחת בשנייה. מהמפך בקאמפ בתופסת הזמן, דרך שובו של מוריניו לברצלונה, עד השער הבלתי נשכח של אינייסטה וכמובן האכזבה בסוף תקופתו של פפ גווארדיולה. הקטאלונים טסים למפגש בלונדון מול הבלוז. למרות ההסטוריה והמשחקים בעלי דפוס האופי הדומה, הפעם ההרגשה היא ששתי הקבוצות מציגות מודלים שונים לעומת המפגשים הקודמים.

מה קורה אצל אלופת אנגליה? עונה הפכפכה

למרות שבעבר החמאתי לא פעם לפרוייקט המדהים של קונטה, שהצליח להפיק את המיטב מכל שחקניו, והצליח להביא את שחקני הרכש הרלוונטיים שעשו עבורו את ההבדל (בדגש על קאנטה) נראה שמשהו אבד אצל הקבוצה של האיטלקי.הרבה אוהבים ליחס את קצב צבירת הנקודות (וכנגזרת ממנו המיקום של צ’לסי בטבלה) לדומיננטיות של הקבוצות ממנצ’סטר, הפציעה של קאנטה או ההגנה המזדקנת. אז אבהיר מספר דברים לגביי העונה של צ’לסי עד כה בליגה.

  1. אומנם מנצ’סטר סיטי העלתה משמעותית את הרף עבור זכייה באליפות אנגליה,אך מנגד זה עדיין לא מסביר את המקום הרביעי מבחינת הבלוז בפער קטן של נקודה מטוטנהאם במקום החמישי. לו צ’לסי הייתה באמת מפסידה רק לקבוצות ממנצ’סטר הייתי עוד יכול לחשוב שיש קורלציה כלשהי, אבל הבעיה של צ’לסי היא לא בהכרח במשחקים מול הגדולות, כמו שזה איבוד הנקודות מול קבוצות בדרגים הנמוכים. רק מתחילת 2018 מתוך 6 משחקיה הליגה שלה צ’לסי ניצחה רק ב 2 מהם (!!). היא אומנם הוציאה 2 תוצאות תיקו מול קבוצות “טובות” סה"כ (לסטר וארסנל), אך היא הפסידה לווטפורד ובורנמות’. הבעיה של צ’לסי לא מגיעה מההפסד 1-0 לסיטי, אלא מההפסד לקריסטל פאלאס שהגיע אחריו.

  2. נוטים לחשוב שההגנה של צ’לסי מהווה חלק רציני מהבעיה, אז בדקתי את הממוצעים של שערי הזכות והחובה של הקבוצה פר משחק עונה שעברה לעומת העונה עד כה. פר משחק עונה שעברה צ’לסי ספגה 0.868 שערים פר משחק, לעומת העונה בה היא סופגת 0.8518 פר משחק. צ’לסי בליגה סופגת פחות העונה לעומת עונה שעברה (לא באופן משמעותי, אבל פחות). הפער המשמעותי יחסית הגיע דווקא משערי הזכות של הקבוצה. עונה שעברה הקבוצה הבקיעה 2.2369 שערים למשחק בליגה, בעוד שהעונה הקבוצה כובשת 1.8148 שערים למשחק. דווקא ההתקפה היא זאת שמציגה תפוקה נמוכה לעומת עונה שעברה.

  3. למרות שקאנטה הוא אולי השחקן הכי משמעותי בצ’לסי, האם אפשר להגיד שהפציעה של הצרפתי מסבירה את צבירת הנקודות החלשה של הלונדונים? קאנטה היה פצוע למשך 29 ימים (מה-7 באוקטובר עד ה-5 בנובמבר), בהם הפסיד 7 משחקים שמתוכם היו 3 משחקי ליגה. ההפסד לקריסטאל פאלאס והניצחונות על בורנמות ו-ווטפורד. קאנטה שיחק בליגה העונה 2098 דקות, לעומת קורטואה ששיחק בכל המשחקים עם 2340 דקות. בכל הנוגע למשחקי הליגה, ההיעדרות של קאנטה לא באמת הייתה זו שהשפיעה על הדעיכה בצבירת הנקודות.

אז אחרי שעברנו על כמה חוות דעת כלליות על צ’לסי, אפשר להתחיל להתעכב על מה באמת מתפספס בצ’לסי הנוכחית, ואתמקד בנתונים לגביי שיטת המשחק הנוכחית של צ’לסי שחוותה מעבר מ3-4-3 שהצליח מאוד עבור קונטה ל- 3-5-2/ 3-5-1-1 שיכול להיות שטומן בחובו מגבלות מסויימות בקבוצה, יחד עם נתונים עלשחקני מפתח שעושיים להציג תמונה מסויימת לגביי הפערים בין צ’לסי אשתקד לצ’לסי הנוכחית.

קצת על השיטה של צ’לסי הנוכחית, והתפקיד שלוקח עדן האזאר:

השוואות וסטטיסטיקות רלוונטיות:

שינוי תפקודים בהתקפה

אומנם קונטה דאג להעיף את דייגו קוסטה ברגע הראשון בו הוא יכל להרשות לעצמו, אבל אני בהחלט חושב שהוא עשוי בסיטואציה הנוכחית להתגעגע אליו. זה לא שמוראטה חלוץ רע. הוא טכני ומהיר מקוסטה, אבל לברזילאי יש נוכחות ועוצמה שאפשרו לו להתמודד לבד עם קו הגנה שלם, וזו תכונה אותה אין כרגע למוראטה. ההתקפה של צ’לסי תלויה המון בחופש שנוצר להאזאר והיכולות האישיות שלו. האזאר העונה מסכן יותר את השער (2.26 העונה לעומת 2.14 עונה שעברה), כובש יותר (0.48 פר משחק העונה לעומת 0.44 עונה שעברה), עם שני בישולים בלבד ו-11 שערים (מלך השערים של הקבוצה בליגה) לעומת מוראטה עם 10 שערים -5 בישולים. אומנם מוראטה עובד קשה, אך עדיין אפשר לתהות האם הציוות הנוכחי של השניים מספק יותר תפוקה מאשר עם דייגו קוסטה? האם זה עדיף על התצורה הקודמת עם טרידנטה התקפית? אולי כל זה נובע מנסיבתיות בגלל שינויים בקישור?

שינוי דינאמיקה בקישור

החלק היפה בקישור של הבלוז בעונה שעברה הגיע מהדינאמיקה ביכולות של כל שחקן ושחקן. בעוד שחקנים כמו קאנטה, פאברגס ומאטיץ’ הצליחו לספק את האיזון המושלם בין הגנה להתקפה, תוך כדי ניווט מצויין לאגפים, כיום חלוקת התפקידים השתנתה מעט. אומנם קאנטה נותר השחקן שעושה את כל התפקידים בקישור, אך דווקא המעבר של מאטיץ’ ליונייטד (שהותיר לא מעט פרשנים בהפתעה מוחלטת) והבאת באקאיוקו הם אלה שיצרו שינוי בקבוצה. בעוד מאטיץ’ הצליח לייצר לבדו איזון מסויים בין הגנה להתקפה, נראה שבאקאיוקו (למרות נתונים לא רעים במונאקו בעונה שעברה), לא מחזיק באותו ארסנל של יכולות התקפיות כמו זה של מאטיץ’, וקיבל תפקיד יותר דפנסיבי בקישור של צ’לסי במטרה להביא כביכול את הערך המוסף של הצרפתי לקבוצה, והציב את פאברגאס בעמדה קדמית יותר, וכך לתת עוד אופציות בבניית המשחק ויצירת המצבים בחלק הקדמי. אומנם קשה להשוות בין השניים, הואיל והתפקודים שלהם בקבוצה שונים, אך האם המצב הנוכחי בקישור עדיף על הדינאמיקה אשתקד? בכנות אומר שהפעם אולי השיטה היא לאו דווקא הבעיה, כמו שהיכולת האישית של באקאיוקו (שמגלם תפקיד חשוב בשיטה של צ’לסי העונה) לא מספיק טובה נכון לעכשיו.

סרטון מעניין שמציג את הבעייתיות ביכולת האישית של באקאיוקו העונה:

סרטון שמציג את התרומה של קאנטה לצ’לסי:

בכל זאת לצ’לסי יש לא מעט יתרונות. מגינים מחוייבים שדואגים ליתרון מספרי קבוע, התקפה מאוד מהירה שהשאירה העונה אבק לאתלטיקו מדריד וכמובן שחקנים מצויינים, עם מאמן שהצליח לבנות מחדש, ולייצר עידן “פוסט- מוריניו”. זה לא יהיה משחק קל עבור הקטאלונים.
מה מצפה לברצלונה?

אלא אם יהיו שינויים יוצאי דופן במשחק מול אייבאר בשבת, אפשר להתחיל לחשוב על המצ’אפים הצפויים במשחק. המרכזיים שבהם:

  • מסי נגד באקאיוקו וקאנטה: אין סיכוי שבאקאיוקו יתופקד לבד מולו, וקאנטה הוא ללא ספק השחקן המתאים לנסות ולהתמודד עם מסי. שווה לראות את מסי מתמודד עם מלך המחטיפות של הפרמיירליג בעונה שעברה.

  • בוסקטס מול האזארד: האזאר בעונה הנוכחית מנסה לנצל כל חלל פנוי, בדגש על המרווח בין הקוים של הקבוצה היריבה, או לחילופין המשבצת של בוסקטס. אי אפשר לצפות מבסוקטס לעקוב אחרי האזאר בכל חלקי המגרש בגלל הערך המרכזי שלו בבניית המשחק של בארסה, ויחד עם נקודת התורפה שלו במהירות (על אחת כמה וכמה לעומת הבלגי). הגיוני שתהיה הערכות טוטאלית של קו ההגנה להאזאר, אבל לא מין הנמנע שהשניים יאלצו להתמודד אחד עם השני.

  • קרבות אגפים: יש לא מעט נקודות דמיון בין בארסה וצ’לסי של העונה, אחת מהן זה הערך המשמעותי של שחקני האגף. לאלבה ורוברטו צפוייה הרבה תעסוקה באגף שלהם, והמשחק עשוי להיות מוכרע דווקא במצ’איפם באגפים.

נקודה נוספת שעשוייה להוות בעיה עבור ברצלונה היא קו ההגנה הגבוה שלה. שחקנים מהירים כמו האזאר ומוראטה עשויים לנצל את המרווח הגדול בין ההגנה לשוער, והפעם היציאות האמיצות של טר שטאגן עשויות לא להספיק נגד צמד הסילונים.

פינת הנוסטלגיה:

צ’לסי וברצלונה נפגשו לראשונה איי שם בשנת 1966 לראשונה חצי גמר גביע ערי הירידים. בארסה וצ’לסי ניצחו כל אחת במגרשה הביתי 2-0, אך הכחולים הפסידו במשחק שובר השיוויון בתוצאה של 5-0. מספר עשורים לאחר מכן באפריל בשנת 2000, ברצלונה נקלעה לסיטואציה דומה עם הארכת זמן לאחר 4-4 בתום שני משחקים (3-1 בכל משחק), כאשר בתוספת הזמן בקאמפ נואו הקטאלונים השכילו להשלים את הרמונטאדה ולנצח 5-1. מנקודה זו והילך התחילה סאגת מוריניו, והמשחקים המתוקשרים בין הקבוצות. מצמד המשחקים ההזוי בעונת 2004/05 (“גולאסו גולאסו גולאסו כמה שכל יש לאיש”), הנקמה עונה לאחר מכן (“איך אומרים רמאי בקטאלונית”), תחילת הדעיכה בשלב הבתים עונה אחת לאחר מכן, עד לשער הקסום של אינייסטה וה- Fucking disgrace של פוגבה, עד לנקמה של צ’לסי ולמפגש האחרון בין הקבוצות, וסוף עידן גווארדיולה. כן, כמעט לכל משחק בין שתי הקבוצות היה אימפקט עצום, וזכה ללא מעט אזכורים, ציטוטים וכותרות.

משחקי העבר מסתכמים ב-5 ניצחונות, 5 תוצאות תיקו ו-5 הפסדים (לכל צד מין הסתם).

שמעתי לא מעט דעות לקראת המשחק הצפוי לנו ביום שלישי. אומרים ששתי הקבוצות בעלות אופי טקטי, נאמר לי שהוא יכול להיות מאוד אפור ולא יפה לעין, אבל איכשהו אני מטיל בכך ספק. במשחקים בין הקבוצות לאורך ההסטוריה היה לא מעט להט, דרמה והרבה כדורגל. אני לא ידוע מה צפוי לנו בשלישי, אבל אני בטוח שימצאו סיבה לדבר עליו.

שיהיה בהצלחה :smile:


גומלין שמינית הגמר: ברצלונה צ'לסי
#2

קונטה עושה קסמים בצ’לסי בקצת יותר משנה וחצי .

אסור לשכוח באיזה מצב הוא קיבל את המועדון, לאחר העונה הגרועה ביותר בעידן אברמוביץ’, וסגל שחקנים בעייתי מאוד .
הוא עשה כמה רכישות נפלאות בסכומים שפויים לגמרי (קנטה ואלונסו הנהדרים), ומכר כמה שחקנים בינוניים או כאלה שמיצו את עצמם במועדון, בהרבה מאוד כסף .

צ’לסי כבר מזמן היא לא הבזבזנית הגדולה של חלון העברות, והיא אפילו מצליחה לסיים לפעמים עם רווח, בזכות מכירת שחקנים .

לגבי מוראטה :אני תמיד חשבתי שהוא שחקן מאוד אוברייטד . עד עכשיו הוא בגדר אכזבה לטעמי .
מוראטה הוא לא סקורר. הוא לא היה כזה ביובה, וגם בצ’לסי הוא לא הבקיע כבר תקופה ארוכה .

המכירה של קוסטה הייתה בלתי נמנעת, אבל צ’לסי נחלשה בעמדת החלוץ .

היתרון הגדול ביותר של צ’לסי על פניי ברצלונה, היא בעמדת המאמן, ולכן לטעמי היא גם תעבור את הקאטלונים .


(t-rix) #3

נקודה חשובה לקראת המשחק שישחק לטובת הלונדונים.
ברצלונה טסה לאייבאר (צפון ספרד) אתמול, היום משחקת משחק קשה בהרכב מלא, מחר טיסה חזרה וביום שני צריך כבר לנסוע ללונדון.
בקיצור, אין זמן מנוחה ואין זמן להתכונן טוב למשחק.

צ’לסי לעומת זאת שיחקה יום ששי משחק בית נגד קבוצת ליגה שניה, שחקנים כמו הזארד קאנטה ובקאיוק ואלומסו (לשני הקשרים מצפה עבודה רבה על מסי) בכלל לא היו בסגל ועוד שחקנים כמו פדרו וווליאן שהוחלפו במהלך המשחק.
ויש להם את שבת ראשון ושני להתכונן להתאמן וללמוד איך לעצור את הקטלונים.


(אוריין יפה) #4

הסגל למשחק:


(Nadav Ashmayah) #5

סיקור מצוין לקראת המשחק !
לגבי המפגשים בין בארסה לצ’לסי בעבר, הם תמיד היו נראים כמשחקים בעלי אופי אנגלי של קרב מוחות ושלל הרמות.
לדעתי הפעם זה לא יקרה, אך עדיין בארסה תתקשה מאוד. ראינו כבר העונה את חניכיו של ואלורדה מתקשים לפצח קבוצות שנערכות טוב מולם בהגנה, כדוגמת אספניול וחטאפה במחזורים האחרונים בליגה.

התייחסות קצרה לצ’לסי, היא תבוא למפגש הזה כשאין לה מה להפסיד. בליגה הם כבר לא יזכו, ומשחק ראשון טוב בסטמפורד ברידג’ בהחלט יכול לגרום להם לחלום על להגיע רחוק במפעל.

הימור שלי- בארסה תעלה כאשר ההכרעה תעבור לקאמפ נואו.


(aldrrian) #6

יהיה קשוח. עושה רושם שאחרי כמה מעידות, צ’לסי נכנסת לפורמה חיובית מבחינתה ודווקא אנחנו, קצת אנמים. זה בלי להזכיר את יתרון המנוחה המובהק לסגל הראשון שלהם.

אגב, ההתנהלות של צ’לסי בחלון העברות האחרון הרגישה לי מאוד מוזר. בעוד הם נחלשו באופן בלתי נמנע מעזיבת קוסטה, ניהול הרכש במרכז המגרש לא מובן לי - מילא אם היו מוותרים על מאטיץ’ ושמים את כל הקופה על באקיוקו מתוך מחשבה שהוא השחקן המתאים והוא העתיד של הקישור שלהם ושלא ניתן להחזיק גם את מאטיץ’ עם מספיק דקות משחק מספיקות במועדון. אבל אז הם רכשו בסכום דומה עוד קשר, דני שתה-מים.


(agalma) #7

לדעתי אנשי המפתח במשחק הזה (מלבד הפרעוש כמובן) הם פיקה, בוסקטס ואומטיטי. בסדר הזה. פיקה ביום טוב יידע לעזור לסרג’י רוברטו בסגירות ויעניק ביטחון עם מנהיגות נשיאותית, עוד דחיפה קדימה ועוד הרמטיות בחלק האחורי, בדיוק רשת הביטחון שבוסי זקוק לה על מנת להשתלט על מרכז המגרש. אומטיטי הוא מעין גל שני בהגנה, חייב להיות קיר שמעביר כדורים קדימה ולוחץ בדרכו בכדי ליישר את הקו האחורי ולתת לאלבה מספיק ביטחון לפתוח את האגף.
מעבר לכך, סוארס ביום מוצלח יעשה פיו פיו ובא לציון גואל.


(Shusaku) #8

התקשורת בברצלונה בטוחה שאחרי הכשלונות הרצופים - גומש יפתח בסטמפורד ברידג’.

אם זה יקרה, אנחנו נכרה לעצמנו בור עמוק לקראת הגומלין. חבל.


(t-rix) #9

אנחנו --ככל הנראה-- בתחתית סרגל המאמצים, שחקן כמו גומש עם הריצות חסרות השכל שלו והאטרף שכולו אדישות, יכול להיות קלף מכריע בלהעיף את התחת הקטלוני שלנו עוד בטרם הגענו למשחק הגומלין.

אללה יוסתור.

ההרכב שלי;
מאטס
אלבה אומטיטי פיקה סמדו
אינייסטה ראקי בוסקי רוברטו
סוארז מסי

הנוכחות והאנרגיה של רוברטו בקישור הכרחית לנו לשמירה על הכדור אצלנו, היא גם קריטי בסגירה האגף ביחד עם סמדו נגד הזארד.
בלי דמבלה שלא מוכן, בלי פאוליניו שנראה גרוע ולמען השם בלי כרסטיאנו גומש.


(josepe) #10

סמדו מושעה…
רוברטו יפתח מגן זה בטוח. מי יחליף אותו בקישור? שתי האופציות שלנו הם פאוליניו או גומש. אני אישית מעדיף את הברזילאי, וגם קשה לי לראות תסריט שגומש פותח במשחק הזה כשאין את קאוטיניו על הספסל.

השאלה המעניינת היא האם דמבלה ייכנס או לא.
במשחק האחרון שהוא עלה הוא היה חושך. מאוד לא בכושר הן מבחינה גופנית והן מבחינת תיאום עם הקבוצה. לא מאמין שוורדה ינסה אותו במשחק הזה, נראה לי שהוא ישמור אותו לליגה להתאקלמות הדרגתית מחדש.

זה משאיר אותנו עם פאקו ודניס. פאקו קיבל הרבה יציע לאחרונה, אבל עדיין שחקן נשמה שאני רוצה לראות על המגרש. לא בטוח אם בהרכב הפותח או כחילוף. למיסטר פתרונות.

אגב חילופים, בינתיים הולך למיסטר לא רע עם ניהול המשחק והחילופים. אני דיי סומך עליו בקטע הזה…


(Oriabrbnel) #11

סמדו מושעה…

אני חושב שאנחנו צריכים לדבוק בשיטת המשחק שלנו ולא לשנות יותר מידי, כדאי להיות קצת יותר ממושמעים טקטית, אבל אם נגזים נשחק לידיים של צ’לסי. צ׳לסי בתקופה האחרונה מגמגמת, נכון גם אנחנו לא מדברים הכי ברור אבל אנחנו מצליחים להוציא תוצאות רצויות.

ממש חשוב לשים לב למשחק האגפים שלהם ועל המגנים שלנו להיות עירניים מאוד כולל עזרה מקשרי האמצע, בנוסף הם לרוב משחקים עם שלוש בהגנה כך שחייבים לשחק עם שני חלוצים לא כולל מסי.

ההרכב שלי:
טר-שטגן
אלבה, אומטיטי, פיקה, רוברטו
בוסקסט
איינסטה, ראקטיץ
דמבלה/אלקאסר, סוארס, מסי


(Mediapunta) #12

אתה כותב שאנחנו צריכים להישאר בשיטת המשחק שלנו ובהרכב אתה שם שלישייה מקדימה שלא פתחנו כך בהרכב כבר תקופה ארוכה מאוד.


(Oriabrbnel) #13

אני מתכוון יותר לצורת הנעת הכדור, למשחק ההתקפי, למשולשים באגפים ופחות לשחקנים הספציפיים.

בכל מקרה אתה צודק שעדיף לשחק עם שחקנים קבועים אני בכלל מעדיף שאלקאסר יפתח ואז מסי משחק מאחריו ואחרי סוארס. אגב בליגת האלופות שיחקנו יותר במערך 433.


(t-rix) #14

ברח לי שסמדו מורחק.
אם כך אנחנו בפלונטר מסויים כי כל החלופות כרגע הם בעייתיות מאוד.

רוברטו בהגנה נגד הזארד זה בעייתי.
וכשרואים מי האופציות להשלים קו 442 מבינים שיש בעיה פה.
פאוליניו הסיני לא נראה טוב לאחרונה ולא מוסיף כמעט כלום.
דמבלה לא נכנס לעונה, לא מתואם וספק אם זה המשחק המתאים לחזרה שלו מפציעה.
גומש -רחמנא ליצלן- על המגרש ואנחנו 10 נגד 12.

אז מי נשאר?
אוליי ווידאל (הבינוני מינוס)שימלא תפקיד טקטי? הוא בינוני בכל אספקט אפשרי אבל אולי אפשר להשתמש במהירות שלו לעזרה באגף נגד הסילונים.
אולי פאקו לצד סוארז ומסי יירד לקישור? לדעתי זו אופציה טובה אבל נותנת יותר רווח במרכז המגרש לצ’לסי.

צריך גם לקחת בחשבון שספק אם אינייסטה יוכל במשחק כזה לסיים 90 דק’, כך שצריך כבר לחשוב על מחליף או שינוי מערך.

לוורד מצפה משחק סופר קשה לא רק בגלל האיכויות בצד צ’לסי והחיסורים אצלנו, אלא בעיקר בגלל הקרב הטקטי נגד גאון כדורגל כמו קונטה.

בצד של צ’לסי מה שקורה לדעתי זה ירידת מתח טבעית לאחר זכיה באליפות ןקושי לשמור על אותה רמת אינטינסביות בליגה.
אבל באלופות זה סיפור אחר והשחקנים יגיעו באטרף שאפיין אותם במהלך השנה האחרונה בליגה. אין לי ספק.

וואמוס :metal:


(aldrrian) #15

אני לא כזה מבין את ההתלבטויות פה לגבי ההרכב. כל מי שלא כשיר גם ככה לא רץ עם ההרכב ברוב המשחקים. מה עוד שמדובר במשחק חוץ ודווקא פחות משחק ששווה לנסות בו את דמבלה, פאקו או אפילו וידאל באגף. אנחנו נראה את ההרכב הסטנדרטי שצבר נק’ בקצב מפחיד עד עכשיו העונה, כאשר פאוליניו כלול בו (אני לא מבין איך אחרי משחק אחד חלש הוא כלכך לא לגיטימי) ואולי את גומש במקום (אופציה לא הכי נעימה, אבל גם לא מאוד מפתיעה, בטח במשחק חוץ קשה כשאנחנו מורגלים לקבוצה טקטית ולא תמיד מלהיבה העונה).


(אוריין יפה) #16

ההרכב הפותח:


(t-rix) #17

הטוב : גומש בספסל
הרע : גומש לא ביציע
המכוער : אשקרה פאוליניו זו האופציה הכי טובה שלנו… !!

הרכב צ’לסי ;

קורטואה
אזפילקווטה קרסטינסן קהיל
אלונסו פברגאס קאנטה מוזס
פדרו הזארד ווליאן

קאנטה ינסה לסגור את מסי ולצר את צעדיו. יש לציין שקאנטה הוא בעל כושר משחק מטורף יחד עם משחק פיזי ויכולת תיקול אולי הכי טובה בפרימייר ליג.

נ.ב. רק לי קרוקודיל זוחל לי במיעיים…?


(Shusaku) #18

לוקח את כל המילים שלי על פאוליניו בחזרה.

השחקן הכי טוב של צ’לסי על המגרש בפער עצום. אני לא זוכר קשר שמצליח לבלום את הקישור שלנו בצורה כל כך טובה.

עושה לבד עבודה של קבוצה שלמה.


(t-rix) #19

@Shusaku
חייב לציין שנבואת הזעם שלך על פאוליניו דיי עבדה היום.
הבנאדם הביא את רמת הטכניקה העילגת לשפל חדש. כל נגיעה שלו בכדור מרחיקה את הכדור ל2 מטר עד שהוא משתלט, לאחר מכן מגיעה קבלת ההחלטות שכנראה למד אותה מגומש שהמהירות שלה נמדדת בשנה גלקטית.
פח מהלך.

מה האופציות? גומש רחמנא ליצלן, ווידאל שאלוהים ישמור, ודניס/דמבלה שלא מוכנים למעמדים כאלה.
ועוד לא דיברנו על האין יכולת של אינייסטה לגמור 90 דק’, ועל הצהוב של ראקטיץ’…
אנחנו בבוץ.


(amos12) #21

120 מיליון יורו על הספסל, ושחקן של שקל וחצי וידאל עולה מהספסל.

יופי ולוורדה