La Prensa :: כל מגע עם התקשורת

ריאל-מדריד

(Juanito 7) #5083

גם אם יתברר שפפה כשיר למחר, הוא מן הסתם לא יפתח.
אין ספק שזאת זריקת עידוד לקראת המשחק, אבל ראמוס ו-וראן ישחקו מחר. זידאן אמר במסע"ת היום שאנחנו נחסר את פפה מחר, כך שאני לא יודע עד כמה הדיווח של ה-COPE אמין.

הלוואי ובנזמה באמת בספק למחר. אני מאמין שכולנו נתבדה סמוך לשעת המשחק (אם לא לפני), ונראה את הבטט המועדף על זידאן עם עוד 90 דקות של חושך.[quote=“NB.22, post:5082, topic:6662”]
לא התאמן עם הקבוצה היום
[/quote]
סתם כי בא לי לבאס- בנזמה התאמן היום עם הקבוצה.

(JRM) #5084

אמנם זה רק המירור, אך הלוואי
לקארים “נמאס” מהתלונות עליו ורוצה לעזוב, היעד שהוא מעוניין בו הוא ארסנל

מעניין מאוד אם מהלך כזה יקרה. בכל אופן, לא יודע איזו זכות יש לבנזמה לבוא בתלונות לאוהדים ולהיות בתחושת מסכנות. אתה מחמיץ ברשלנות מצבים קורצים, אתה לא מתאמץ ולא ברמה של ריאל מדריד אמורה לשאוף אליה. חוצפן כזה… דאשן לא סתם העיף אותו. אם יעבור לתותחנים יצור חוד צרפתי עם חברו הטוב ג’ירו וישחק עם עוד אקס כמו אוזיל. הלוואי שהוא באמת רוצה לעזוב!

(whykds) #5086

לא בטוח בכלל שכדאי לפתוח עם וראן ולא עם נאצ׳ו. התלבטות קשה. אם וראן לא נראה מדהים באימונים הייתי נשאר עם נאצ׳ו

(bixente) #5087

לא הייתי ממהר להתייחס לפרסום של מירור.
עד שאני לא אראה אותו לובש חולצה אחרת אני לא מאמין שנפטרנו ממנו

(JRM) #5088

אני לא מאמין לשמועות של המירור, אבל זו פעם ראשונה שיש שמועה-אפילו אם לא נכונה-על כך שבנזמה יעזוב.
מאוד מקווה שלשחקן נמאס מהאוהדים המפונקים של מדריד ושילך להמשיך את החופשה שלו בעיר אחרת.

מחזור 37(נגד סביליה) נקבע ל- 14.5 יום ראשון. שעה: 21:00.

(סארי) #5090

אין דיווח רשמי עדיין, אבל לפי המארקה הוא בחוץ עד סוף העונה, יוכל לחזור לגמר בקרדיף, אבל שוב זה לא סופי.

(Raulito-7) #5091

מוראטה - “הזכייה בדסימה הייתה מדהימה, זה חלום של כל מדרידיסטה”

שער ה-AS אמנם מבשר חגיגית על סימן שאלה גדול בנוגע לעתידו של מוראטה ושצ’ולו סימאונה מנסה ללחוץ על החלוץ לחצות את הכביש. וכן, אפשר להבין את התסכול של מוראטה. העונה הוא מעמיד רקורד כיבושים מצוין, הכי טוב בליגה הספרדית להוציא את מסי - ועדיין ממעט לשחק. הוא לא שותף כלל בדרבי, בקלאסיקו וגם בצמד המשחקים נגד באיירן מינכן. בינתיים הוא מסתפק בפירורים. 18 שערים יש לו ב-38 הופעות, חלקים חשובים במיוחד, אבל הוא רואה את בנזמה הבן המועדך של זידאן ממשיך לשחק לפניו. ולמרות זאת, אל תדאגו - הוא לא הולך כל-כך מהר.

אלבארו מוראטה היה השחקן הבא בתור להתראיין לערוץ הטלויזיה של המועדון בתוכנית ‘Campo de estrellas’ - המגרש של הכוכבים, וסיפר על הימים בקסטיליה, הופעת הבכורה בקבוצה הבוגרת, הגלות ביובה, הקאמבק במדריד ועוד ועוד ועוד. אין ספק שהוא שולט בפרטים מ-א’ ועד ת’. וכנראה שהיריבה שעומדת בינו לבין עוד גביע אירופי זו יובה. הנה דבריו::

"עשיתי את הבכורה שלי נגד סראגוסה ב-17 בדצמבר. התכוננתי להיכנס למשחק כשנותרו שלוש דקות, ואז מרסלו הרחיק את הכדור. זה היה אחד הזכרונות המדהימים והמאושרים בחיי. ללבוש את החולצה של ריאל מדריד היה הכל עבורי. ואז כעבור חמישה ימים עשיתי את הבכורה שלי בברנבאו נגד לבאנטה במשחק גביע(עונת 2010/11). מוראטה נכנס כמחליף במקום בנזמה בדקה ה-77 וכמעט הצליח לכבוש. “מאוד רציתי להבקיע אבל הייתי צריך לחכות עוד קצת זמן”.

על הילדות. “לפעמים הייתי שוכח להביא תיק או ספרים לביה"ס, אבל הכדור תמיד היה איתי. אהבתי את הכדור מהיום בו התחלתי ללכת. שום דבר אחר לא עניין אותי, לא יכולתי להתרכז. הייתי מחכה להפסקות, לזמן הפנוי ומגיע עם תשוקה למשחק. לפני שהייתי הולך לישון הייתי צופה במשחקי כדורגל של ריאל מדריד ולא רק. אמא הייתה כועסת אם המשחקים היו נמשים לתוך הלילה אבל הייתי מצליח להמשיך לראות”.

הקבוצה הראשונה. “אבא שלי קיבל הצעות מאתלטיקו מדריד וריאל מדריד אבל הבנתי שאף-אחד לא יתן לי את ברכת הדרך בביה"ס עד שאשפר את המצב בלימודים, וגם המשפחה שלי רצתה יותר מחויבות ממני. הקבוצות פנו שוב לאבי והלכתי לאתלטיקו מדריד כשהייתי נער מתבגר. הפסקתי ליהנות מהכדורגל, כבר לא היה לי כיף, איבדתי תקווה וכמעט בחרתי בטניס. אגב אני חושב שיכולתי להצליח בטניס(צוחק) למרות שחסרה לי קצת סבלנות”. מוראטה ממשיך ומספר בהתלהבות על האימונים עם הקבוצה הבוגרת מדי פעם ושאותה שנה הייתה מכרעת מאוד עבור העתיד שלו ושהוא שוב חזר להינות. ‘הבקעתי יותר מכל אחד אחר בקסטיליה והייתה לי הצעה מחטאפה’. מוראטה אומר שלא היה לו ספק שיישאר בריאל מדריד ומבחינתו ‘הזמן טס’.

קדם העונה עם הקבוצה הראשונה. “בדיוק הגעתי למאלגה ואז קיבלתי זימון מהקבוצה למסע המשחקים באמריקה. הייתי כל-כך מאושר ומבולבל ולא זכרתי היכן שמרתי את הדרכון שלי בבית. הייתי מאוד עצבני ומתוח אבל התארגנתי במהירות אחרי ששתיתי כמה כוסות מים ולקחתי את הרכבת הראשונה שהייתה לכיוון. הזיכרון הזה הוא מדהים. ראיתי את רונאלדו והתרגשתי, לא ידעתי מה להגיד, מה לעשות, מה לחשוב. אבל החברים קיבלו אותי בצורה נהדרת”. מוראטה מספר שאיקר היה הראשון לפנות אליו בקדם העונה. ‘אלבארו, המיסטר קורא לך’, הוא אמר לו, ומוראטה התרגש מאוד מהפגישה עם מוריניו. המאמן התבדח עם השחקן - ‘מה לא בסדר איתך, צא מכאן?’ ואז התפוצץ מצחוק.

הזכייה בדסימה. “כל מי שקשור לריאל מדריד יודע עד כמה ליגת האלופות חשובה למועדון הזה. זכייה בגביע היא החלום הגדול ביותר של כל שחקן כדורגל. ריאל מדריד לא זכתה בליגת האלופות מאז 2002 והזכיה הייתה מאוד משמעותית. לא שיחקתי דקה ועדיין זה היה מצמרר. אם היינו מפסידים לא היינו סולחים לעצמינו. אנחנו לא רחוקים מזכייה בעוד גביע ואני מקווה שכך יהיה”.

יובנטוס. “בריאל מדריד משחקים הטובים ביותר והתחרות קשה מאוד. אז הלכתי במטרה שאני יודע שאחזור ביום מן הימים. נפצעתי כבר בהתחלה והיה לי קשה. הרגשתי רע. התחלתי לצפות בסרטים ולקרוא איטלקית, נאבקתי כדי להסתגל. בסופו של דבר זכינו בדאבל - אליפות ובגביע, ולא יכולנו לבקש יותר מדי. הרגשתי מאוד אהוב ע"י הקהל. רצה הגורל ופגשנו את ריאל מדריד בליגת האלופות ואני סבלתי. הבקעתי בכל אחד מהמשחקים כי אין ברירה ואני מקצוען אבל לא היה לי קל. חשבתי לעצמי שאני רוצה להיות שוב בצד הנכון בברנבאו”.

החזרה למדריד. “אני מניח שאם ריאל מדריד לא הייתה רוכשת אותי בחזרה בקיץ אז זו הייתה ההזדמנות האחרונה ואולי לא הייתי צריך לשחק שם. עוד לפני היורו הסוכן שלי התקשר אליי וסיפר לי שהמועדון מציע לי חוזה חדש. ידעתי והבנתי שמאמינים בי ולא ימכרו אותי. זה היה יום ארוך. היום בו הוצגתי שוב כשחקן ריאל מדריד היה מיוחד עבורי ולא יכולתי להתאפק. גם השער הראשון בקבוצה היה מרגש”. “אני חייב עוד לילה של ליגת האלופות בברנבאו, כמו שהדחתי את ריאל מדריד אבל הפעם הפוך”.

(Raulito-7) #5092

בתקשורת שוב ‘עפו’ על הילדודס אחרי הניצחון הקליל אתמול על גראנדה(4:0). ‘הכנופיה מכה שוב’, כתבו בשער המארקה. ‘תוכנית B היא הציקלון’ כתבו באתר. ריאל מדריד הצעירה גומרת משחקים עוד לפני הדקה ה-20: היא הובילה 2:0 באייבר בדקה ה-18| 2:0 בריאזור בדקה ה-14| ואתמול 2:0 בדקה ה-11.
אלבארו מוראטה עקף את בנזמה והגיע ל-19 שערי ליגה. אחרי המשחק הוא הציג כנות אופיינית - ‘ציפיתי לשחק יותר, זה נכון’. מוראטה כבש בכל שלושת משחקי החוץ האחרונים של הקבוצה.
זה היה ניצחון חוץ שביעי ברציפות של ריאל מדריד בליגה והמאמן זידאן אמר - ‘יש לנו עוד שלושה גמרים’. קאסמירו כבר חצה את רף ההופעות שלו מהעונה שעברה והוא וקובא דיברו שוב על כך שאין דבר כזה ‘ריאל מדרידB’ וכולם טובים.
שימו לב לטריו החדש של ריאל מדריד, טריו המחליפים: חאמס-איסקו-אסנסיו כבשו העונה יחד 30 שערים. 11 תוצרת קולומביה, 10 תוצרת איסקו ואסנסיו עם 9. חאמס כבש חמישה שערים מאז הקלאסיקו ורשם את הצמד המהיר ביותר של ריאל מדריד מאז זאמורנו ב-1994 נגד סביליה. הוא עקף את מיאטוביץ’ ורוביניו והגיע ל-36 שערים בריאל ב-108 משחקים.
הקפטן סרחיו ראמוס רשם את ניצחון הליגה ה-250 שלו במדי ריאל מדריד ב-362 משחקי ליגה.

זידאן: “לא חולם על הדאבל. יש לנו עוד שלושה גמרים וחצי גמר”

מייד אחרי שריקת הסיום, הקפטן ראמוס היה מאוד מהיר. הוא העלה את תמונת הניצחון המסורתית מחדר ההלבשה וכתב -‘הטוב ביותר עוד לפנינו’. היה משחק הערב? כבר קל לשכוח. ‘הכנופייה הנפלאה הכתה שוב’, כתבו במארקה והוסיפו - ‘הקבוצה השנייה שוב גרמה לזידאן להישאר שקט’. ב-AS כתבו - ‘ככה הסוף יהיה טוב’ ודיברו על עוד שלוש נקודות קלות לריאל מדריד. מנגד, קאסמירו וזידאן הציגו גישה אחרת כמובן.

קאסמירו שכבר לפני המשחק חצה את רף ההופעות שלו מהעונה שעברה ובסה"כ רשם 37 משחקים, אמר - “זה לא היה משחק קל - פתחנו בעוצמה רבה ולכן ניצחנו בקלות. יש לנו איכות גדולה”. על מאבק האליפות - “אנחנו לא מסתכלים על ברצלונה בכלל. אנחנו תלויים בעצמינו ורוצים לנצח את כל המשחקים וככה נזכה באליפות. זו הדרך הטובה ביותר”. על הגומלין בליגת האלופות אמר - “ליגת האלופות היא טירוף, המפעל הזה לא יכול לתת לך להירגע. אנחנו צריכים עוד לעבוד קשה כדי להגיע לגמר”. קאסמירו הפעם שיחק יחד עם המחליפים אבל מבחינתו זה לא משנה - ‘אין לנו תוכנית א’ או תוכנית ב’, זה לא נכון. כולם מוכנים לכל משחק וכולם נמצאים בכושר טוב וזה מה שחשוב’.

המאמן זידאן: “אני תמיד אומר שאף משחק הוא לא קל ואנחנו צריכים לנסות להפוך אותו לכזה. פתחנו חזק את המשחק וזה הקל עלינו. עכשיו יש לנו שלושה גמרים ועוד חצי גמר חשוב נגד אתלטיקו ביום רביעי, חשוב לזכור”. המאמן הוסיף שהשחקנים נמצאים בכושר פיזי טוב מאוד ביחס לשלב הזה של העונה ושיכלול העומסים נלקח בחשבון. על מאבק האליפות - “אנחנו רוצים לנצח את כל המשחקים. קודם כל יש לנו את אתלטיקו”. על הגומלין אמר זידאן שהקבוצה תצטרך להציג משחק מושלם כמו בברנבאו כדי להימנע מבעיות וששום דבר לא גמור.

דאבל ראשון מאז 1958. “לא חלמתי על זה. אנחנו נמצאים בעמדה טובה מאוד אבל רק המשחק ברביעי מעניין אותי עד כמה שזו קלישאה. ננוח, נישן כמו שצריך ומחר נתחיל להתכונן לאתלטיקו”. “עבור מאמן אלה חדשות מצוינות שכולם משחקים נהדר ועושים עבודה טובה. הם גורמים לי להרבה כאבי ראש אבל אני צריך לבחור את ההרכב”. המאמן פירגן לחאמס ומוראטה ואמר שאחרי תשעה חודשים קשים כל שחקן מוצא את המקום שלו. הוא אמר שברור שהם חושבים שמגיע להם לשחק יותר והוא מאושר עבורם.

מאתיה קובאצ’יץ’ חגג יום-הולדת 23 כמו שצריך עם מקום בהרכב ו-90 דק’ במשחק. היו לו דקות מעולות עם דריבלים סוחפים ודחיפה קדימה. “כל יריבה היא קשה וכל משחק מתחיל קשוח אבל הבקענו שערים מהירים והוצאנו להם את הרוח מהמפרשים. במחצית השנייה האטנו קצת את הקצב אבל עדיין הגענו לעוד הזדמנויות. יש לנו 24 שחקנים שכל אחד מהם ראוי לשחק ואנחנו רוצים לזכות באליפות וכל אחד ייתן את חלקו”. ברמה האישית קובא אמר - “כל הקבוצה עשתה עבודה טובה, גם אני הרגשתי בנוח על המגרש”. בנוגע ליום-הולדתו - צחק: “קיבלתי עוגה לא רעה אבל הניצחון חשוב ממנה”.

גם אמיליו בוטראגיניו, קצין התקשורת במיל’(לא באמת) התראיין לאחר המשחק - “מוראטה? הוא עשה את מה שהוא צריך לעשות וניצל כל הזדמנות שקיבל. היה לו משחק מושלם ובמיוחד אהבתי את השער השני. אנחנו רוצים שהוא ישאר”. על חאמס - “הוא שחקן ברמה עולמית, הוא כובש שערים רבים גם אם לא מקבל הרבה הזדמנויות”. הגומלין - “אנחנו מגיעים עם תוצאה מצוינת ורוצים להיות בגמר אבל הכל יכול להיות. נצטרך להיות חזקים”. על הרוטציות - “המאמן יודע לחלק את הכוחות ולהשתמש בסגל הארוך שיש לו”. על כריסטיאנו - “הוא שחקן חשוב. לוח השנה של מדריד הוא לא אנושי. הוא מגיע רעב מאוד לשלבי ההכרעה וגם בכושר מצוין ובמצב פיזי נהדר”. על ברצלונה - “זה לא חשוב אם היא לא מאבדת נקודות, אנחנו רוצים לנצח את המשחקים שנותרו”.

(Raulito-7) #5093

כותרות העיתונים הבוקר:

שער ה-AS:

60 משחקים שריאל מדריד כובשת

זקוקה לעוד משחק אחד כדי להשוות את השיא של באיירן מינכן| ב-82 המשחקים של זידאן על הקווים בכל המסגרות - ריאל מדריד לא הצליחה לכבוש רק בשלושה מהם, ופעם אחת נגד אתלטיקו(ההפסד בברנבאו בעונה שעברה במסגרת הליגה). עוד משחקים בהם לא כבשנו - בהפסד בוולפסבורג ברבע הגמר(2:0) ובמשחק הראשון נגד סיטי באיתחאד בחצי הגמר(0:0) ומאז החלה הריצה המטורפת.

בכתבה ב-AS ערכו השוואה לפרטי-פרטים בין ריאל מדריד ובאיירן. הקבוצה של זידאן כבר שברה את הרצף הספרדי הטוב ביותר שהיה שייך לברצלונה(44 משחקים) וכעת היא לוטשת עיניים לעבר השיא של באיירן בין השנים 2013-2014. ריאל כבשה באותו רצף של 60 משחקים לא פחות מ-165 שערים - ממוצע של 2.75 שערים במשחק, בחמש תחרויות שונות ונגד 28 יריבות שונות. 21 שחקנים שונים כבשו עבור ריאל מדריד כשמוביל ברשימה כריסטיאנו רונאלדו עם 39 שערים. מוראטה אגב הוא הסגן של כריסטיאנו עם 19 שערים ברצף הנוכחי - וכולם העונה. יש לו שער אחד יותר מקארים בנזמה. קרוס הוא מלך הבישולים עם 14 ואחריו ברשימה: כריסטיאנו, חאמס, לוקאס ומרסלו עם 12 בישולים. חלוקה למפעלים: בליגה - 102-41, באירופה: 32-16, בשאר המפעלים: 31-13. הנה הגרף המלא

• במארקה מדברים בעיקר על התלבטות של זיזו בעמדת המגן הימני לקראת הגומלין - לא רק נאצ’ו אלא גם דנילו נלקח בחשבון.

מעבר לכך, כתבה קצת הזויה של המארקה: מי הקבוצה המוצלחת ביותר בעשור האחרון בספרד - ריאל או ברצלונה? במארקה כותבים על הקרב של כריסטיאנו מול מסי על תואר הפיצ’יצ’י של ליגת האלופות העונה, על האפשרות לזכות בגביע אירופה שלישי בארבע שנים ועל כך שבארסה לא הצליחה להגיע לגמר ליגת האלופות פעמיים ברציפות.

(סארי) #5094

בספרד מדווחים שתיו הרננדס המגן השמאלי של אתלטיקו שמושאל לאלאבס עבר בדיקות רפואיות בריאל ושהחתימה בקרוב.

(Raulito-7) #5095

כותרות העיתונים הבוקר::

מארקה:

בלתי ניתנים לעצירה| ריאל מדריד רחוקה 4 נק’ מאליפות| גול ערמומי של נאצ’ו, צמד של כריסטינו ואחד של קרוס| 62 משחקים רצופים שריאל מדריד כובשת.

נאצ’ו התחיל את הערב שאחריו ריאל מדריד עדיין תלויה בעצמה. בסיקור המשחק במארקה התמקדו בעיקר בנאצ’ו. הגיע לולדבבאס כילד בן 11 ואמר תודה על כל דקה בקבוצה. ‘נאצ’ו בסדר גמור, לוחם, אבל יש את ראמוס, פפה, ו-ואראן’, זו כנראה הקריאה שנשמעה הרבה במסדרונות. ועכשיו הוא ככה-קרוב להיות אלוף בעונה הגדולה בקריירה שלו. במארקה הקדישו כתבה נפרדת וכתבו על נאצ’ו שהוא השחקן הטוב ביותר של ריאל מדריד העונה. 39 הופעות יש לנאצ’ו, ומי זוכר שבקיץ היה כפסע מחתימה ברומא. נאצ’ו עצמו זעם על הכרטיס הצהוב שספג אמש ומקווה מאוד שזה לא ימנע ממנו לשחק נגד סלטה. ‘לא עשיתי כלום’, אמר לאחר המשחק בעמדת הראיונות ואמיליו בוטראגיניו הודיע שהמועדון יערער.

שער ה-AS:

חוק השער. כמו כולנו - בתקשורת מתלהבים מהשער הערמומי של נאצ’ו| ריאל צריכה 4 נק’ כדי לזכות באליפות.

בסיקור המשחק נכתב: 'ריאל שיחקה לא מספיק טוב באפקט ה-אפטר דרבי אבל בכל-זאת זה הספיק לה. ההגנה הייתה בבילוי, אבל השער הראשון של כריסטיאנו הרגיע, עד שסביליה צימקה והכניסה את הברנבאו ללחץ. ריאל לא התלהבה, לא הייתה בטראנס, היא מנצחת מתוך הרגל, על אוטומט, כמה דקות מספיקות. בסיקור המשחק כרגיל חילקו ציונים קיילור, נאצ’ו('שובב!) והמחליף לוקאס ואסקס קיבלו את הציון הגבוה ביותר של שלושה כוכבים. עוד נכתב על ‘סיבוב הפרידה’ של חאמס, לכך הקדימו כתבה נפרדת ונכתב שיש לו סיכום עם מוריניו ומנצ’סטר יונייטד.

כתבה נוספת ב-AS דיברה על כך שריאל מדריד בפעם השמינית ברציפות מגיחעה למאה שערי ליגה, בכל עונה מאז שכריסטיאנו הגיע. העונה ריאל כבשה בדיוק 100 שערים לעומת 110 אשתקד, והשיא היה בעונת האליפות של מוריניו - 121 שערי זכות, שיא שלא נשבר עד היום.

• טורי דיעה: קיילור חזר להיות הטוב ביותר - הוא עדיין סופג אבל כבר כמה משחקים שהוא מציג כושר מצוין, בדיוק בזמן\אלברו בניטו| הדאבל החם מתקרב! - זידאן משתמש בכל סגל השחקנים בצורה מעולה וכולם נמצאים בכושר טוב - ניתן רק להודות לו\אלברו בניטו| ריאל ובארסה עם תיקו 4:1 - לא מפתיע ששתיהן ניצחו באותה תוצאה ומאבק האליפות ממשיך להיות צמוד-צמוד\אלפרדו רלאניו.

האתר הרישמי עושה סדר בכל ציוני הדרך מאתמול. כמובן בראש-ובראשונה שיא המשחקים הרצופים בהם ריאל מדריד כובשת - 62| מעבר לכך: קאסמירו רשם את משחקו המאה בריאל מדריד| טוני קרוס רשם את הניצחון המאה בקבוצה| לוקה מודריץ’ עם ניצחון ליגה מס’ מאה| המאמן זידאן אמר לאחר המשחק:“עשינו עבודה טובה ויש לנו שני משחקים קשים מאוד עד הסוף”. הוא החמיא לקיילור שהיה מעולה ואמר שכריסטיאנו תמיד מגיע ברגעים החשובים ומתעלה על עצמו.

מעבר לכך, ביום כמו היום, ה-15/5, ולא באמת שכחתם - ריאל מדריד זכתה בגביע אירופה התשיעית בתולדותיה, בשנת המאה של המועדון, אחרי ניצחון 2:1 בגמר על לברקוזן בגלאזגו. השער הערמומי של ראול אחרי כדור חוץ של רוברטו קרלוס, הוולה-חשמל הבלתי-נשכח של זידאן אחרי המסירה של רוברטו קרלוס, סדרת ההצלות של איקר שעלה מהספסל ועוד ועוד ועוד. הנה התקציר לפניכם::

(Raulito-7) #5096

כותרות העיתונים הבוקר:

שער המארקה:

“הסופה”| ריאל מדריד מגיעה לויגו כמו סופה - כבשה 17 שערים בארבעת משחקי החוץ האחרונים שלה!| מאז אפריל, כריסטיאנו הבקיע 11 שערים בתשעה משחקים| נגמרו הרוטציות, זידאן ישחק בשלושת משחקי הסיום עם ההרכב שפתח נגד אתלטיקו מדריד בקאלדרון.

• כריסטיאנו רונאלדו מחכה ל-200. הניצחון על סביליה ביום ראשון היה ניצחון הליגה ה-199 שלו בריאל מדריד מתוך 263 משחקים. כריסטיאנו יהיה השחקן השמיני שמגיע לרף היפה הזה. מהסגל הנוכחי רק סרחיו ראמוס השיג יותר נצחונות ממנו וכך גם מרסלו עם 212 נצחונות . רוברטו קרלוס השיג 211 נצחונות ליגה. במקום החמישי נמצא קרלוס סנטיאנה עם 262 נצ’ ליגה, פאקו חנטו רביעי עם 283 נצ’, מנולו סאנצ’יז במקום השלישי עם 312 נצ’, ראול שני עם 327 נצ’ ובשיא מחזיק איקר קסיאס עם 334 נצ’ ליגה.

• מדריד של כריסטיאנו: מדברים במאיות. כפי שכתבנו, מאז שכריסטיאנו רונאלדו הצטרף לקבוצה בקיץ 2009 - בכל עונה, וזה קרה כבר 8 שנים ברציפות - ריאל מדריד כובשת לפחות מאה שערי ליגה. העונה בינתיים היא כבשה מאה בדיוק. קודם לכן במהלך ההיסטוריה רק פעם אחת ריאל חצתה את רף מאה שערי הליגה - באליפות המטורפת, החמישית ברציפות של הקינטה דל-בויטרה ב-1989/90 כשריאל כבשה 107 שערים. כריסטיאנו כבש למעלה מ-30 שערי ליגה לא פחות מ-4 פעמים, חצה את רף ה-40 שערים פעמיים והעונה הנוכחית בינתיים היא עם מס’ השערים הנמוך ביותר שלו בליגה מאז עונת הבכורה. בכתבה הציגו את הגרף המלא והשוו בין ריאל מדריד ליתר הקבוצות הבחירות באירופה. והרי המספרים:

עונת 2009/10: מדד ריאל מדריד: 102 שערי זכות| מדד כריסטיאנו: 26 שערים ב-29 משחקים

עונת 2010/11: מדד ריאל מדריד: 102 שערי זכות| מדד כריסטיאנו: 40 שערים ב-34 משחקים

עונת 2011/12: מדד ריאל מדריד: 121 שערי זכות| מדד כריסטיאנו: 37 שערים ב-28 משחקים

עונת 2012/13: מדד ריאל מדריד: 103 שערי זכות| מדד כריסטיאנו: 34 שערים ב-34 משחקים

עונת 2013/14: מדד ריאל מדריד: 104 שערי זכות| מדד כריסטיאנו: 31 שערים ב-30 משחקים

עונת 2014/15: מדד ריאל מדריד: 118 שערי זכות| מדד כריסטיאנו: 48 שערים ב-35 משחקים

עונת 2015/16: מדד ריאל מדריד: 110 שערי זכות| מדד כריסטיאנו: 35 שערים ב-36 משחקים

עונת 2016/17: מדד ריאל מדריד: 100 שערי זכות| מדד כריסטיאנו: 22 שערים ב-27 משחקים

• ‘הנאצ’וס וכריסטיאנוס’. אוהדים ותיקים זוכרים את מונח ה-‘זידאנס והפאבונס’ שדיבר על שחקני הגנה צעירים מהקאנטרה לצד כוכבי על בחלק ההתקפי, כאלה שנקנו במיליוני יורו. ועכשיו בתקשורת הספרדית יש כינוי חדש לריאל מדריד, ריאל מדריד הנוכחית. “אני שמח עבור נאצ’ו”, אמר זידאן לאחר המשחק נגד סביליה, ואין זה פלא. המדרידיסטה המשיך את העונה הטובה בקריירה שלו עם שער ערמומי ובישול וכריסטיאנו כבש צמד. נאצ’ו שבמקור היה אמור להיות חלק מ-‘ריאל מדרידB’ ופציעות רבות הקפיצו אותו להרכב - מוביל את ריאל לאליפות יחד עם הכוכב כריסטיאנו רונאלדו כשהוא כמעט גונב לו את הזרקורים. נאצ’ו שיחק למעלה מ-3000 דקות העונה, כבש שלושה שערים - גולאסו אחד ענק במיוחד נגד קולטורל ובישל עוד ארבעה. “ניסתי להיות הכי חכם בכיתה”, סיפר נאצ’ו. “ראיתי את הסיטואציה, זה היה רגע לחשוב ולפעול מהר ובעטתי”. נאצ’ו דיבר על כך ששום דבר לא נגמר ולגבי חאמס - “אני לא חושב שזו הייתה פרידה, אולי היו תשואות כי זה משחק הבית האחרון”.

שער ה-AS: מדברים בעיקר על סלטה ויגו חדורת המוטיבצייה וכזו שתשחק עם ההרכב המלא כמו נגד מנצ’סטר יונייטד.

• ריאל מדריד שלא מוותרת - 26 שערים כבשה ריאל מדריד ב-2017 לאחר הדקה ה-75. זה לא נגמר עד שזה לא נגמר. שער הניצחון של מוראטה במדריגל, הצמד של כריסטיאנו נגד לאס-פלמאס שמחק פיגור 3:1, שער הניצחון של ראמוס נגד בטיס, איסקו נגד גיחון בחוץ וכמובן המשחקים נגד באיירן מינכן בליגת האלופות.

• טור דיעה: סנטיאגו סגורלה\ קיילור נאבאס בין הדעות הקדומות| הטור נפתח כך - “דעות קדומות הן משהו שמאוד קשה לשנות”. נכתב שם שריאל מדריד כל-כך נעולה על דה-חאה וקיילור שפתח את העונה באיחור ובהססנות - מרגיש זאת מצוין. שערים מצחיקים ובעיקר הגול של אינסינייה בברנבאו - כמעט חרצו את דינו. אבל צריך לשפוט אותו בפרספקטיבה אחרת, כי במשחקים האחרונים קיילור נראה מצוין בדיוק כמו בעונה שעברה. בשלושת החודשים האחרונים אלה אותם הרפלקסים. הוא הציג משחק מעולה נגד סביליה, גם בלט בויסנטה קאלדרון לדוגמא. נכתב שקיילור שוער בסגנון קצת אחר ללא מימדים גדולים כמו נוייר, קורטואה או דה-חאה, אבל הוא מסתדר. הלחץ במדריד הכריע גם טובים ממנו כמו איקר. ‘לא משנה מה אומרים המבקרים - קיילור עושה את העבודה במדריד’.

ובנושא אחר, אביו החורג של חאמס רודריגס דיבר על עתידו של הקשר - “כהורה הייתי מעדיף לראות את חאמס בקבוצה אחרת כמובן. הוא קיבל מעט מאוד הזדמנויות. זה היה זמן נכון להודות לאוהדים על התמיכה הרבה(במשחק נגד סביליה)”. עוד הוסיף - “אין שום קשר בין חאמס לבייל ולדעתי חאמס שחקן איכותי יותר שיכול לשחק במגוון תפקידים בהתקפה”. בתקשורת דיווחו שריאל הציבה לחאמס תג מחיר בגובה 75 מיליון יורו ושהוא בדרך למנצ’סטר יונייטד.

(Raulito-7) #5097

כריסטיאנו:“הולכים לנצח במאלגה ולזכות באליפות”

לרוב כריסטיאנו נמנע מלדבר עם התקשורת. הערב הוא היה השחקן ששלחה ריאל מדריד לעמדת הראיונות לאחר המשחק. אחרי צמד שני ברציפות בליגה וכשקירב את ריאל מדריד לאליפות מס’ 33 ושנייה שלו בלבן - המצב-רוח היה נהדר. כריסטיאנו היה חד לא רק על כר הדשא, כשכבש גולאסו ענק ברגל שמאל בדקה העשירית והכפיל את התוצאה בדקה ה-47, אלא גם בעמדת הראיונות לאחר המשחק. המסר היה ברור: תיקו יספיק ביום ראשון אבל זה לא קיים בלקסיקון של ריאל מדריד.

כריסטיאנו רונאלדו: “היינו מפוקסים ורגועים לאורך כל הדרך. הקבוצה שיחקה טוב מאוד היום. אנחנו יודעים שמאלגה חזקה אבל אנחנו חייבים ללכת ולנצח, אין מצב להיכשל”. על כך שתיקו יספיק - “אנחנו תמיד הולכים לנצח, זו המטרה של ריאל מדריד. אנחנו הולכים לנצח במאלגה ולזכות באליפות. אנחנו רוצים להיות אלופים”. כריסטיאנו נשאל מה חלקו של זידאן בכושר הטוב שלו בסיופ העונה - “אני מרוויח הרבה מהמאמן והקבוצה. השחקנים עוזרים לי גם כן. יש לנו סגל גדול ותמיד מישהו מספק את הסחורה. אני רוצה להגיע לגמר בכושר טוב. אני באמת מרגיש נהדר ושמח להבקיע בקצב ולעזור לקבוצה עם המטרות”. על הדאבל - “אנחנו חושבים אך ורק על יום ראשון. יש עוד שבועיים עד לגמר ליגת האלופות וזה לא הזמן. נתכונן במועד המתאים”. כריסטיאנו אמנם פיספס את השלושער אבל צחק - “עשיתי את הדבר החשוב ביותר וכבשתי את השער הראשון שעשה הכל קל יותר, ואחר-כך גם את השער השני. אני לא רגיל להחמיץ כמו היום אבל זה קורה לכולם, גם אני בן-אדם”.

כמובן שגולת הכותרת הייתה השיא האישי של כריסטיאנו שעקף את ג’ימי גראבס האנגלי והפך לשחקן שכבש הכי הרבה שערים בחמש הליגות הגדולות באירופה, כשבאמתחתו 367 שערים. הוא כבש 83 שערים בפריימרליג במדי מנצ’סטר יונייטד ועוד 284 שערים במדי ריאל מדריד בליגה(ב-264 משחקים בלבד). הוא רחוק אגב רק שלושה שערים ממס’ מטורף של 600 שערים בקריירה, כולל הנבחרת כמובן.

בסיקור המשחק ב-AS כתבו על כריסטיאנו - “הוא הגיע לישורת האחרונה של העונה בכושר הטוב איי-פעם”, וציינו שארב לטעות בהגנת סלטה והעניש כמו גדול בדקה העשירית. בכותרת בסיקור נכתב שכריסטיאנו מרגיש את הסיבלס וציינו לטובה גם את איסקו. במארקה כתבו עליו ‘בלתי ניתן לעצירה’ וציינו שלא שיחק באף משחק חוץ בליגה כבר חודשיים - מאז בילבאו בסאן-ממס. יש לו 23 שערי ליגה ב-28 משחקים ובעשרת המשחקים האחרונים כבש 13. בסה"כ יש לו העונה 39 שערים. על השער הראשון שלו כבשו ‘הוא כאילו פיסל אותו, לסרחיו נותר רק להביט ולצלם’. במארקה הלכו על הפשוט וקל ‘נקודה מאליפות’ ודיברו גם על הסלאלום עוצר הנשימה של איסקו.

המאמן זידאן אהב את המשחק. “אני שמח שנהנינו מכדורגל הערב. הלחץ עצום, אנחנו תשעה חודשים עובדים קשה משחק אחרי משחק וממוקדים במטרה. היום היה כיף. השגנו ניצחון מרשים במשחק לא קל”. על המצב-רוח: “אני מרוצה וגם קצת עייף, אני לא משחק כבר אבל יש מתח”. זידאן סיפר שהעדיף לא לשתף את נאצ’ו מחשש שיספוג צהוב הערב ולא יוכל לשחק נגד מאלגה במחזור הסיום. זידאן החמיא לכוכבי המשחק - “כריסטיאנו ואיסקו היו פנומנליים. כל השחקנים בכושר מעולה מבחינה פיזית”. תיקו בלה-רוסאלדה? מה פתאום. “אנחנו נמשיך עם מה שאנחנו עושים, אין דבר כזה לשחק על תיקו. אנחנו רוצים לנצח”. “מאבק האליפות עדיין קשה, אנחנו מרוצים מהמשחק היום וכבשנו הרבה שערים, אבל יש לנו עוד משחק אחד קשה”.

מייד לאחר המשחק הקפטן ראמוס הטריף ברשתות החברתיות. “אנחנו רק חושבים על יום ראשון” והוסיף אשתג מרגש - #APorLaLiga". מצד שני, מי שעוד יותר יתרגש לקראת המשחק נגד מאלגה הוא איסקו שיחזור למגרש בו פרץ. “היינו צריכים את הדחיפה האחרונה הזו היום אבל הסיום נגד מאלגה יהיה הרבה-הרבה יותר קשה ומותח. אנחנו מצפים לזה”. ברמה האישית איסקו סיפר - “זה יהיה תסריט מושלם לזכות באליפות ספרד, תואר שעדיין אין לי, דווקא במגרש בו התחלתי ונתן לי כל-כך הרבה”. איסקו החמיא לכריסטיאנו - “קל מאוד לשחק איתו, אתה מוסר לו כדור באיזור והנה יש גול. הגענו לסיום העונה בכושר כמו מטוסים”. איסקו החמיא לזידאן - “בזכות הרוטציות שלו הגענו לעמדה של זכייה בדאבל וכולם מרוצים”.

בתקשורת כבר בדקו את המצב. שלוש פעמים בעבר ריאל הייתה זקוקה לנקודה במחזור הסיום כדי לזכות באליפות. ב-1932 ריאל הייתה זקוקה לתיקו בקאמפ-נואו נגד בארסה כדי לסיים מעל אתלטיקו והשיגה את מבוקשה עם 2:2. ב-1965 שוב ריאל ואתלטיקו ראש-בראש ושוב ריאל זוכה באליפות. הפעם הקבוצה של מיגל מוניוס התארחה אצל סביליה. פרנץ פושקאש הגדול הבקיע וריאל ניצחה 1:0. ב-1984 מנגד הזיכרון היה נוראי כשריאל כשלה נגד ולנסיה בברנבאו והפסידה 1:0 וכך גם את הכתר.

כותרות העיתונים הבוקר: נקודה מאליפות

שער המארקה:

בדרך לאליפות| ריאל חגגה עם גוליאדה בויגו עם צמד של כריסטיאנו| תזכה באליפות מס’ 33 בתולדותיה במאלגה אם תשיג נקודה או אם בארסה לא תנצח.

בסיקור המשחק נכתב - ‘נקודה בדרך לממתק’. זה מה שריאל מדריד צריכה אחרי שעשתה אמש את העבודה בויגו בצורה נהדרת. זו אולי לא תהיה האליפות הכי גדולה של ריאל מדריד אבל היא שווה זהב. חמש שנים ממתינים בברנבאו לכתר האליפות הזה. נכתב שסלטה רצתה להחזיר את הגאווה בעוד לריאל זה היה כמו גמר לפני קארדיף. כשכריסטיאנו שלח את הפצצה לרשת - סלטה נכנעה. וזה הסוד של ריאל מדריד של זידאן - כריסטיאנו רונאלדו רענן מאיי-פעם, וככה אי-אפשר לעצור אותו.

שער ה-AS:

רק נקודה חסרה| זידאן:“במאלגה לא נשחק על תיקו, אנחנו רוצים לנצח”| ביום ראשון ב-21:00 ההכרעה: מאלגה - ריאל מדריד| בארסה - אייבר

בסיקור המשחק נכתב: כריסטיאנו מוביל בדרך לסיבלס. כריסטיאנו ואיסקו קיבלו את הציון של שלושה כוכבים - הגבוהה ביותר. נכתב שם שסלטה שיחקה לא רע אבל כריסטיאנו ואיסקו היו גדולים עליה. 'רוב העונה שיבחנו את ריאל מדרידB אבל במחזורים האחרונים שחקני ההכרעה הם השחקנים בעלי הניסיון. כריסטיאנו רונאלדו למשל שנמצא בכושר הטוב ביותר שלו בחודש מאי מזה שנים. כשכריסטיאנו קיבל את הכדור בדקה העשירית כולם ידעו שזה יגמר בשער וזה מה שהצית את ריאל מדריד.

בכתבה אחרת דיברו על החודש המושלם של כריסטיאנו עם 13 שערים ב-8 משחקים(הרי הוא לא שותף נגד גיחון בחוץ וגם לא נגד דפור). עכשיו אחרי ההפגזה האחרונה שהחלה עם הצמד במינכן - יש לו 39 שערים ב-44 משחקים, והוא מתקרב לממוצע הכיבושים המוכשר. זידאן למד מהטעויות הרבות של אנצ’לוטי. בתקופת מוריניו, כריסטיאנו היה צעיר ב-4-5 שחקנים והיה יכול להתמודד עם עומס משחקים מטורף, אך היה לזה מחיר. הפעם לא. כריסטיאנו ישחק בשני המשחקים האחרונים של העונה ויגיע ל-46 הופעות. שתיים פחות מאשתקד, וזו העונה הכי ‘קצרה’ שלו חוץ מעונת הבכורה שלוותה בכישלון קבוצתי(הדחות מוקדמות מהגביע ומהצ’מפיונס) וגם בשתי פציעות. איסקו אמר עליו ‘הוא מגיע לישורת האחרונה כמו מטוס’, וריאל מדריד צריכה שהמטוס הזה יכניע את בופון.

• ריאל מדריד שברה שיא נוסף בספרד כשהגיעה ל-56 שערים במשחקי החוץ העונה, ויש לה עוד משחק נוסף במאלגה. ריאל כובשת בממוצע 3.05 שערים בממוצע למשחק. היו בשנות ה-20-40 מספרים כאלה אבל ‘בעידן החדש’, 56 שערים זה הכי הרבה. לפני שנתיים ריאל של אנצ’לוטי כבשה 54 ואמש ריאל קבעה שיא חדש. מבחינת נצחונות, ריאל השיגה 14 נצ’ חוץ והיא תוכל להגיע ל-15 במחזור הסיום. בשיא מחזיקה ריאל של מוריניו מודל 2011/12, עונת האליפות האחרונה, עם 16 נצ’.

(Raulito-7) #5098

כותרות העיתונים הבוקר:: מיצ’ל וליגת הצדק

שער המארקה:

מיצ’ל וליגת הצדק| המדרידיסטה הגדול מצפה למשחק מלא אמוציות בראשון - רוצה לנצח את ריאל מדריד - “אנחנו צריכים לנצח בשבילינו”

• ‘ה-16 בלי ליגה’. מרבית שחקני הסגל של ריאל מדריד כרגע עדיין לא זכו עם הקבוצה באליפות ספרד. הנציגים היחידים מעונת האליפות האחרונה שלנו, 2011/12 - אליפות המוריניו, הינם: סרחיו ראמוס, כריסטיאנו רונאלדו, מרסלו, פפה, קארים בנזמה, רפאל ואראן ופאביו קונטראו, כשאלברו מוראטה לא באמת היה חלק מסגל הקבוצה הבוגרת(רשם הופעת ליגה אחת). נאצ’ו גם כן היה שחקן של קסטיליה. רובן יאנס שיחק רק במסגרת הגביע ולכן גם הוא לא נחשב. מרקו אסנסיו הצטרף לקבוצה רק הקיץ מן הסתם. טוני קרוס זכה באליפות גרמניה עם באיירן וחאמס רודריגס זכה באליפות פורטוגל אבל את התואר הספרדי אין לו. עוד שמות: דני קרבחאל, איסקו ומודריץ’ שזכו עם הקבוצה פעמיים בליגת האלופות אך לא באליפות ספרד, קיילור נאבאס, קאסמירו, קובאצ’יץ’, לוקאס ואסקס, קיקו קאסייה ודנילו.

• קיילור במצב ספיידרמן. השוער הגיע לכושר שיא בדיוק ברגע הנכון של העונה. אמנם זה עדיין לא מתבטא בשמירה על שער נקי להוציא את הדרבי נגד אתלטיקו בברנבאו, אבל קיילור חד ורושם הצלות מעולות בכל משחק - בחצי הגמר בקאלדרון, נגד סביליה בברנבאו ואפילו בבלאידוס. 'למרות התחלה קשה בגלל פציעה, השתלבות איטית, טעויות וביקורות - קיילור חוזר לעצמו ובולדבבאס שוב קוראים לו ‘סייפדרמן’, נכתב בכתבה. מאז המשחק נגד בטיס בו ספג שער שטותי - קיילור שיפר את המספרים ועומד על 4 הצלות לפחות במשחק. עוד נאמר שבריאל מדריד סומכים עליו בדיוק כמו בעונה שעברה. מה שכמובן לא יעצור ולו לרגע את הספקולציות לגבי רכישת שוער אחר בקיץ…

• הפאטנט של זידאן. המאמן ירשם בדפי ההיסטוריה כאיש שידע להשתמש ברוטצייה בצורה הנבונה ביותר, לפחות בריאל מדריד. זידאן לא חשש להמר על משחקי ליגה והאמין ‘בקבוצה השנייה’ מה שהפריע לקבוצה לעתים הוא חוסר ריכוז, ואולי שחיקה של ראמוס ואפילו איסקו. זידאן היה ברור עוד במרץ ואמר שכולם ישחקו כל הזמן ושהליגה בעדיפות גבוהה אחרי חמש שנים. רונאלדו הוא הנהנה העיקרי מהתהליך. רבים פיקפקו בזידאן חוץ מהנשיא פרס שהיה בטוח ושלו במינויו כבר מהרגע הראשון, וזידאן קרוב לדאבל ראשון מאז 1958.

• השף מרסלו. המגן הברזילאי רשם את הבישול העשירי שלו העונה בליגה(12 בסה"כ) כשסידר לבנזמה את השער השלישי שלנו נגד סלטה. מרסלו בעונת שיא, רשם יותר בישולים מכל מגן אחר בחמש הליגות הגדולות באירופה. האבסורד הוא שהבישול הראשון שלו היה רק במשחק החוץ נגד אלאבס, בשלב מאוחר יחסית העונה, במחזור ה-11, כשבישל למוראטה ובאותו משחק בישל גם לרונאלדו. הבישול המוצלח ביותר שלו היה שער הניצחון של מוראטה במדריגל ברגע האחרון, זה שקבע מהפך מ-2:0 ל-3:2. הוא גם בישל את שער השיוויון של חאמס בקלאסיקו, אבל…

שער ה-AS:

האליפות של כריסטיאנו| עם 13 שערים בכל המסגרות בשמונת המשחקים האחרונים - הפורטוגלי נמצא בכושר הטוב ביותר שלו העונה בדיוק בזמן. במשחק נגד סלטה הגיע למהירות של 32 קמ"ש והוא נראה חד ומהיר כמו פעם.

אנצ’לוטי מחזק את זידאן - “מוראטה מסופסל? הוא חלוץ מעולה אבל כריסטיאנו משחק טוב יותר עם בנזמה”. אנצ’לוטי שהתראיין במולדתו הוסיף - “אצפה בגמר ליגת האלופות בעניין רב. אני אוהב את בופון שלא זכה בגביע מעולם אבל ליבי עם ריאל מדריד. לא רק כריסטיאנו וראמוס מיוחדים בריאל מדריד אלא גם בנזמה, מודריץ’ והרבה שחקנים נוספים”. על המאמן זידאן - “הוא היה שחקן ענק והוא חיי ונושם כדורגל, אני לא מופעת מהצלחותיו”. הוא סיפר גם על חצי הגמר נגד באיירן בעונת הדסימה ואמר שזה היה משחק היסטורי.

• מצב הכרטיסים לקראת המשחק: כבר שלושה שבועות שהמשחק סולד-אאוט. 30 אלף מקומות יש בלה-רוסאלדה. למאלגה יש 23 אלף מנויים, עוד 6,000 כרטיסים הוצעו למכירה וריאל מדריד קיבלה 560 כרטיסים. המועדון ביקש עוד אך נענה בשלילה. אוהדי מאלגה חשבו למכור חלק מהכרטיסים לריאל מדריד והמחירים הגיעו בינתיים באינטרנט לפחות אפילו ל-700 או 1000 יורו.

• האתגר והחלום של ריאל מדריד: קבוצות הכדורגל והכדורסל זוכות בהכל. ריאל מדריד רחוקה משחק אחד מזכייה בליגת האלופות בעוד קבוצת הכדורסל תשחק בפיינל-פור נגד פנרבחצ’ה התורכית מולה השיגה מאזן 1:1 העונה. לקבוצת הכדורגל 11 גביעי אירופה ו-14 גמרים, לקבוצת הכדורסל 9 זכיות ועוד 8 הפסדים בגמר. ב-2014, ראמוס כבש את השער האל-מותי נגד אתלטיקו אבל קבוצת הכדורסל הפסידה בגמר היורוליג למכבי ת"א למרות שהובילה בביטחה. ב-1964 קבוצת הכדורסל עשתה את העבודה אבל ריאל מדריד הפסידה 3:1 לאינטר. שנתיים קודם לכן שתי הקבוצות הפסידו בגמר.

(whykds) #5099

קיילור נבאס: גזרתי את השיער בשביל אותם ילדים שנלחמים במחלת הסרטן בבית החולים. בשביל המשפחות שלהם, כדי שימשיכו להילחם

(eyallivnat) #5100

כמה זה נכון שזידאן מתכנן לפתוח עם בייל במקום איסקו בגמר?http://sport1.maariv.co.il/world-football/La-Liga/Article-782516

(Niro) #5101

לא מאמין שמישהו באמת יודע כרגע. בכל מקרה, אני דווקא קראתי לאחרונה שהנטייה של זיזו היא להעדיף את איסקו גם אם בייל יהיה כשיר.

(SantiagoBernabeu) #5102

בלי קשר למי שבאמת זידאן היה מעדיף, יש לו פוליסי מאוד ברור שלא מחזירים שחקנים מפציעה ארוכה בצורה ישירה.
אם באמת הוא יחזור ישירות להרכב זה בעיניי יראה שבתכלס אין לו באמת שליטה על ההרכב, והוא בוחר את השחקנים מתוך ניסיון להלך בין הטיפות.

הערב הולך להתקיים גמר הליגה האירופית בין היונייטד לאייאקס. אם היונייטד מנצחים הם מעפילים לליגת האלופות למרות שסיימו במקום השישי בליגה. בואו נקווה שאכן זה יקרה ובקיץ הם יקחו מאיתנו את הנטל הזה.