La Prensa :: כל מגע עם התקשורת

ריאל-מדריד

(Raulito-7) #5184

כותרות העיתונים הבוקר: מוליכה כבר מהמחזור הראשון

מאז עונת 2011/12 אז הביסה ריאל מדריד את סראגוסה 6:0 בחוץ, ובאותה עונה זכתה באליפות המטורפת של מוריניו - הקבוצה לא הוליכה את הטבלה כבר במחזור הראשון. אשתקד ריאל ניצחה 3:0 את סוסיאדד אולם בארסה הביסה 6:2 את בטיס. התקשורת במדריד חגגה את ה-3:0 ‘בהליכה’ של ריאל מדריד וכתבו שהקבוצה המשיכה בדיוק מהמקום בו עצרה. על הדרך היה זה ניצחון ליגה שביעי ברציפות כולל העונה שעברה.

שער המארקה:

“האלופה לא מאיטה את הקצב”| על רקע תמונתם של בייל ובנזמה המושמצים, אדריכלי השער הראשון הפוקסי| ריאל מדריד מוליכת הטבלה אחרי ניצחון קל בריאזור| בייל בלט עם שער ובישול וסוף-סוף הגיע לעונה הזו| ראמוס שהורחק לא ישחק נגד ולנסיה במחזור הבא בברנבאו.

בסיקור המשחק באתר כתבו ‘מכה של אלופה’. נכתב על ניצחון קל מאוד במשחק שהסתיים כבר אחרי מחצית אחת. נכתב שזידאן שולט בצורה טוטאלית בסגל 20 השחקנים ואחרי המשחק האחרון הרוויח גם את בייל עם שער ובישול, בדיוק כמו שרצה. ‘בייל היה הכוכב היחיד שהיה חסר’, נכתב שם, והוסיפו שלמרות פתיחה לא רעה של דפור עם הרבה מוטיבצייה ושתי הזדמנויות - לא היה לה סיכוי. ריאל גם שמרה על שער נקי במשחק שני ברציפות, לא מובן מאליו וכן יירבו. ‘נאבאס עצר את מה שהיה צריך לעצור בהתחלה ואז ריאל מדריד התפנתה לשחק’.

שער ה-AS:

‘ריאל מדריד מובילה כבר מהיום הראשון’| בייל חזר עם שער ובישול בהופעה טובה, ראמוס הורחק| זידאן:“שיחקנו טוב מאוד ואני לא יכול שלא להיות שמח”. קצת טורי דיעה: תומאס רונסרו - ההנאה בלהיות המוליכה הגאה| אנטוניו רומרו - נאצו תמיד משחק פחות ממה שמגיע לו אבל הוא מקצוען ברמה מושלמת| אלפרדו רלאניו - אפילו בייל כבש ומסי רק היה קרוב(משתעשע)

בסיקור באתר לא שינו את הכותרת. נכתב על ניצחון בהובלתו של בייל שיכול להיות מרוצה שהיה מעורב עם שער ובישול, על הפרמיירה של מרקוס יורנטה והאדום של ראמוס, כצפוי. קיילור שהדף את הפנדל זכה יחד עם מרסלו לציון הגבוה ביותר של 3 כוכבים בעוד רוב השחקנים קיבלו את הציון 2. נכתב שריאל מדריד ניצחה ללא מאמץ והיא תקווה לעוד ניצחונות חלקים כאלה במשחק חוץ, שבייל קם לתחייה וקרוס כבש שער נהדר בגול השלישי, וריאל מדריד רוצה לראות ממנו עוד כאלה.

עוד כתבה ב-AS, 'מקאסמירו ל-‘קאסמיטו’ - משחק מילים בספרדית. 8 שערים כבש הקשר ב-2017, ואחד מהם, הבומבה נגד נאפולי בבעיטה מהאוויר - מועמד לשער השנה של אופ"א. זה לא מקרי שדווקא קאסמירו היה זה שארב לכדור הרוחב של מרסלו ודחק לרשת אחרי 44 מסירות. ‘קאסמירו כבר לא רב טוראי אלא מפקד’. מתנגדיו יכולים להגיד שהוא אפור ושולט רק במרכז השדה, אבל עובדה שהוא מבקיע וקשה שלא לפרגן לו. נכתב שלבנבחרת ברזיל יש קשר אחורי נפלא לקראת המונדיאל השנה. ניילטון מורירה, האיש שגילה אותו, טען בעבר שהוא מצא את דונגה הבא.

בתקשורת שיבחו את השער השני של ריאל מדריד - ‘שער למזכרת’ והציגו את המספרים המלאים: 44 מסירות, שיא ליגה מאז 2006, 107 שניות ולא פחות מ-11 שחקנים - כולם לקחו חלק עד שמרסלו יישר רוחב לקאסמירו. בדקה ה-24:15 הכדור הגיע לקיילור נאבאס ו-ב26:02 קאסמירו כבש. איסקו ומודריץ’ נגעו בכדור 8 פעמים באותה התקפה וקרוס נגע 6. “אנחנו מנסים לשחק ככה ויש לנו את השחקנים לעשות זאת”, סיכם זידאן. בתקשורת כתבו שהשער הזה מסמל את ריאל מדריד של זידאן, גם זו מתחילת העשור הקודם. ריאל מדריד שלטה בכדור 68.44% מהזמן, 823 נגיעות בכדור ו-88% אחוז דיוק במסירות. “מדריד מנצחת גם כשהיא משחקת בהליכה”, סיכמו.

המאמן זידאן שיבח את השחקנים לאחר המשחק - “אני מאוד מרוצה מהסגל שיש לי ומקווה שלא יהיו שינויים, אף-אחד לא ביקש ממני לעזוב אבל עד ה-31 באוגוסט הכל פתוח. היה חשוב לכבוש את השער השני ובצורה מדהימה כמו שעשינו כי השער השני היה צעד חשוב בדרך לניצחון”. המאמן שיבח את נאצ’ו שתמיד שם בשביל הקבוצה ונמצא בטירוף גם כשהוא על הספסל, ולגבי קאסמירו אמר - “הוא יוצא יותר קדימה כי יש לו את האיכויות ואני שמח על השער שלו”. לגבי המשחק עצמו - “היו דקות לא טובות אבל כמכלול אני מרוצה”. על העמדה של איסקו - “כשהכדור אצלינו הוא די חופשי בעוד כשריאל מדריד מתגוננת הוא במצב אחד”. הפעם זידאן התחמק משאלות התקשורת לגבי הכרטיס האדום של ראמוס ואמר שזה היה הדבר היחיד המאכזב ומצד שני “ניצחנו בתוצאה מרשימה במשחק קשה והמגרש הזה יקשה על היריבות שלנו לתואר”. על השער השני - “יש לנו את האיכות הזו בקבוצה ואנחנו מאושרים. שילוב של מהירות, טכניקה וביצוע ברמה גבוהה”.

הקפטן ראמוס זעם על הכרטיס הצהוב השני והאדום כמובן. הוא טען שהבלם שר נתן לו מכלה קלה על הלחי ואז הוא משך אותו משם וזה הכל, ושהשיפוט בליגת האלופות ובאנגליה למשל יותר רציני. ראמוס אמר שהוא התרגז שכאשר קרבחאל שכב על הדשא בחצי של דפור, לכאורה לא מצב מסוכן - הקבוצה לא הוציאה את הכדור החוצה והפגינה חוסר ספורטיביות. ראו בבירור שהכרטיס הצהוב השני של ראמוס הוא שגוי. על זידאן אמר ראמוס - “אפשר להבין למה לכולם יש אמפתיה כלפיו”.

קצת מספרים מהמשחק:

• ריאל מדריד ממשיכה את הספירה המטורפת שלה וכבשה זה המשחק ה-69 ברציפות בכל המסגרות.

• לראשונה מאז עונת 2011/12, אז ריאל מדריד הביסה 6:0 את סראגוסה בלה-רומארדה במחזור הפתיחה - ריאל, ששיחזרה את ניצחון החוץ שלה מהעונה שעברה(3:0 על סוסיאדד) - השיגה תוצאה טובה יותר מזו של ברצלונה.

• גארת’ בייל היה זה שכבש את שער הבכורה של ריאל מדריד בליגה גם בשנתיים הקודמות. נגד בטיס וסוסיאדד הוא היה זקוק לשתי דקות ואתמול זה לקח לו קצת יותר זמן. בקיצור, בייל עשה היסטוריה והוא היחיד בריאל מדריד שכבש בשלושה מחזורי פתיחה רצופים.

• סרחיו ראמוס חלף אתמול על פני אלפרו מסביליה כשספג את האדום ה-18 שלו בליגה הבכירה בספרד, יותר מכל אחד אחר. סה"כ יש לו בריאל מדריד 23 כרטיסים אדומים ב-526 משחקים.

• לוקאס ואסקס רשם אתמול את ניצחון הליגה ה-50 שלו במדי ריאל מדריד, מאזן נפלא בהתחשב בכך ששותף ב-59 משחקי ליגה(33 מהם אשתקד).

(Raulito-7) #5185

כותרות העיתונים הבוקר: הכדור של מדריד

שער המארקה:

‘הכדור של מדריד’ | במארקה לא נרגעים מהשער השני הנפלא נגד דפור ועל רקע תמונה של כדור וגרף של התפלגות המסירות בצד שמאל - מציגים את הכותרת החביבה הזו| זידאן שם דגש על הקישור של ריאל מדריד - יותר הנעת כדור, יותר חוכמה וחילופי מקומות, יותר תכליתיות.

באתר כתבו על זידאן שהחל את הרוטצייה כבר מהיום הראשון. לא פחות מ-18 שחקנים שותפו בארבעת המשחקים הרשמיים העונה. אסנסיו התנדנד בין הספסל לבין ההרכב וכן שותפו שחקני הרכש החדשים דני סאביוס, תיאו הרננדס(שניהם בסופר-קופה בברנבאו), מרקוס יורנטה(נגד דפור), קובא פתח בהרכב פעמיים ולוקאס ואסקס תמיד עלה מהספסל. נאצ’ו קיבל את חולצת ההרכב נגד דפור. חסוס ואייחו הפצוע לא שותף בינתיים מן הסתם וגם בורחה מאיורל לא נכלל בסגל, אולי כן בגביע הברנבאו.

סנטיאגו סיגרו, בלוגר במארקה ואחד מעורכי האתר, כתב אחרי המשחק נגד דפורטיבו בציניות - ‘ריאל מדריד, האם אתם מוצאים שם משהו מעניין?’, כשהוא מזכיר שהקבוצה ניצחה תוך ימים ספורים פעמיים את ברצלונה בכזו קלות ונגד דפור כבשה שער כמו ממשחק מחשב. נכתב שם שזידאן שיכלל את הנעת הכדור של הקבוצה העונה ושם דגש על התזוזה והפעולה של שחקני הקישור. ‘ריאל מדריד לא רק שורדת ללא כריסטיאנו רונאלדו אלא נהנית’. הוא כותב שם שריאל מדריד מסתדר מצוין ללא השחקן השני הכי חשוב בתולדותיה ומסכם - ‘מעניין היה לחשוב מה היה קורה בבארסה ללא מסי’.

באתר סיכמו את הקיץ הנהדר שעבר על ריאל מדריד - שני תארים חשובים נוספים בארון, סגל יוצא דופן וגם עודף בבנק, הכל בהשקעה מינימלית בזמן שיתר הקבוצות באירופה משתוללות. ריאל מדריד השקיעה 42.5 מיליון יורו ברכש בקיץ בעוד מכרה שחקנים ב-131 מיליון יורו. ריאל מדריד בפלוס של 88.5 מיליון יורו. כמובן שפפה, קונטראו ורובן יאנס לא הכניסו יורו לקופת המועדון. נכתב שהמועדון לא ממהר לרכוש שחקנים. במקום דנילו הוקפץ אשרף מקבוצת קסטיליה כדי להיות המחליף של קרבחאל. נכתב שגם וינסיוס הצעיר נראה טוב מאוד. זה לא סוד שבורחה מאיורל ומרקוס יורנטה קצת מתנדנדים ו-ואייחו סובל מפציעה וקשיי התאקלמות אבל המצב טוב. ריאל מדריד לא חלק מהאינפלצייה של השוק. הנחת היסוד של זיזו היא לשמור עלה קבוצה הנוכחית. פשוטו כמשמעו.

שער ה-AS:

כריסטיאנו חוזר לגביע הברנבאו| ההשעייה שספג לא כוללת כמובן את הטורניר החביב שאינו רשמי והוא יפתח מחר בהרכב נגד פיורנטינה וישחק עם המחליפים. הפעם הבאה בה הקהל ייראה את כריסטיאנו - רק ב-20 בספטמבר במחזור החמישי בספרד| למטה: המועדון יערער על הכרטיס האדום הלא-מוצדק שספג ראמוס נגד לה-קורוניה.

ב-AS מדברים על כך שמרקוס יורנטה שאמנם שותף במשחק פתיחת הליגה אך נראה כקשר עם המעמד הנמוך ביותר בהיררכיה מבין הקשרים - מבוקש ע"י אתלטיקו מדריד. סעיף השחרור שלו עומד על 200 מיליון יורו. צ’ולו סימאונה מאוד רוצה את הקשר הספרדי המוכשר. נאמר שבזמן המו"N של הקבוצות לגבי רכישתו של תיאו הרנדס - עלה שמו של יורנטה על הדרך.

עוד כתבות ב-AS: באתר הזכירו שבפעם האחרונה בה ריאל מדריד הוליכה את הטבלה כבר במחזור הפתיחה היא גם זכתה באליפות - בעונת האליפות עם מוריניו ב-2011/12(הביסה 6:0 את סראגוסה) - אליפות המאה נק’ ו-121 שערי זכות| פרגונים לקיילור - ‘כמו אופנוע’ כתבו ב-AS על השוער שהדף את הפנדל סמוך לסיום ושמר על שער נקי. ריאל מדריד הייתה מנצחת בכל-מקרה אבל הדיפת הפנדל הייתה מאוד חשובה לקיילור ששמר על שער נקי בפעם השנייה ברציפות. ההצלות שלו בפתיחת המשחק מול אנדונה היו חשובות הרבה יותר| ועוד: ב-AS מתכוננים כבר לגביע הברנבאו והעלו סרטון של האתר הרישמי על גמר גביע אירופה נגד פיורנטינה מ-1956/57 - ‘להן על גביע אירופה לעיני האוהדים’, זו הכותרת שקיבל המשחק אז. ריאל ניצחה 2:0 כמובן.

(Raulito-7) #5186

כותרות העיתונים הבוקר:: תיקו מאכזב נגד ולנסיה

שער המארקה:

אסנסיו עצום לא יכול מול ולנסיה גדולה| שני גולאסוס שלו שימשו להצלת ריאל מדריד במשחק הפכפך| בנזמה החמיץ שלושה מצבים בטוחים(רק שלושה?)| שריקות בוז צורמות לבייל| הופעת בכורה טובה לקונדוגביה בולנסיה| למעלה: תמונה קטנה של ראמוס ומרסלו - הקפטנים הציגו לקהל את גביע האליפות ושני התארים בהם זכתה הקבוצה בקיץ.

בסיקור המשחק נכתב ‘ולנסיה גדולה הצליחה לבלום את האלופה’. נכתב שם שמרסליניו שאמר לפני המשחק שאם ולנסיה תנצח זו לא תהיה הפתעה - החדיר אמונה גדולה בחניכיו. מצד שני בברנבאו תפסו את הראש והם כבר לא מאמינים שבנזמה יכבוש. לגבי בייל, הם לא מאמינים שהוא כלל יגיע למצבים. ‘בנזמה היה יכול להיות הפיצ’יצ’י של הליגה לכמה מחזורים טובים’, נכתב. עוד צויין טקס קבלת גביע האליפות כשראמוס וכריסטיאנו עם ארוך, אבל החבר’ה כמעט שכחו לשחק. אסנסיו היה זה שמנע את היהירות.

עוד כתבות: ‘כריסטיאנו צודק: אולי יום אחד נראה את אסנסיו עם כדור הזהב’| ועוד כתבה: פיצ’יצ’י אסנסיו - שני גולאסוס וצמד ראשון בריאל מדריד, עם 4 שערים מתחילת העונה הוא מוליך את טבלת המבקיעים| ומהכוכב - לגיבור הטראגי: ‘איזה ערב רע של בנזמה’, כתבו במארקה, שימו לב למספרים: 8 איומים בלבד, רק שניים למסגרת ו4-5 החמצות מזעזעות. ‘הברנבאו לא יכול לסבול את זה יותר’.

הבלוג של רוברטו פלומר מצא כתובת אחרת: חמישה ימים לעשות מעשה - לרכוש שחקן התקפה ולמכור את גארת’ בייל. ‘לריאל מדריד יש חמישה ימים לפתוח את הדלת ולחייך, וזה יהיה חשוב. היא צריכה חלוץ שיעשה את הדרך פנימה ויכבוש שערים כמו מוראטה - גולים זה מקצוע, כדי להכריע משחקים קשים כמו אתמול. לראות את חוסר הקילר אינסטיקנט של בנזמה זה קשה. כאשר כריסטיאנו לא נמצא - רוטציות או סיבות אחרות - אין מי שיכבוש. ומי שצריך לראות את הדלת החוצה הוא גארת’ בייל. הוא לא יעיל, כאילו נמצא בכוכב אחר, מנותק. אי-אפשר לסמוך עליו. הוא צריך להיות הכוכב בהיעדרו של כריסטיאנו אבל הוא לא. והכי חמור - הברנבאו איבד את הסבלנות שלו ובייל מוריד את הראש. וקשה לשחק כשהברנבאו נגדך. עוד מוסיף הכותב שהשם של בייל באי הבריטי עדיין מצוין והוא אהוב שם. אפשר להשתמש בכסף כדי לרכוש את אמבפה או אפילו לשמור בבנק.

שער ה-AS:

‘זה לא מספיק עם אסנסיו’| על רקע התמונה של הקראק כובש את שער היתרון המהיר כבר בדקה העשירית, נכתב שאסנסיו הופיע בגדול אבל חבריו פשוט לא| עוד ציינו את ולנסיה של מרסליניו על הופעה טובה בברנבאו.

בסיקור המשחק נכתב - ‘אסנסיו לא הספיק’ שם ציינו צמד שערים וערב גדול, בזמן שבנזמה מתעקש להחמיץ בלי סוף ובייל בכלל לא מעורב עד שהוחלף. הכתב לואיס נייטו דיבר על תמרורי אזהרה למרות כל ההתלהבות - גולים הם משימה קשה בלי כריסטיאנו, בייל מקבל בכוח מקום בהרכב וריאל מדריד בדרך-כלל סופגת. נכתב על מערך נועז של זידאן כשאיסקו ואסנסיו שיחקו יחד כפי שהברנבאו רצה והם ‘נושאי הדגל’ של ריאל מדריד הצעירה וההתקפית וזו שאמורה לספק את הברק מעבר לנצחונות. אלא שולנסיה הייתה חומה בצורה וניצלה הזדמנויות. ‘בנזמה הציג יום החמצות רגיל, בעצם יותר מהרגיל, ופספס 3 פעמים כבר במחצית הראשונה’. נכתב שהברנבאו איבד אמונה בבייל. אסנסיו השווה אבל בנזמה מחק את הסוף הטוב שהיה יכול להיות. בציוני המשחק אסנסיו קיבל 3 כוכבים בעוד בנזמה ובייל לא קיבלו ציון!

טורי דיעה: תומאס רונסרו - ‘אסנסיו הוא תענוג’, הוא בכל הצבעים, אין לו גבולות. אם אמבפה שווה 180 מליון יורו אז אולי אסנסיו שווה כפול? | אלפרדו רלאניו - ‘אסנסיו ומרסליניו היו השליטים בערב’| אלברו בניטו - ‘אסנסיו שובר אותם’ - הוא נראה שחקן ההכרעה הטוב ביותר של ריאל מדריד ללא כריסטיאנו רונאלדו ומותיר בצל את בייל ובנזמה. בכל ערב הוא נראה טוב יותר, רק שימשיך לשחק; בפינה הטקטית שלו, חאבייר סילס כותב ‘הכישלון של בייל ובנזמה’, כשהראשון איים על השער פעמיים בלבד ב-74 דק’ ומסר עוד 24 פסים, ובנזמה החמיץ בלי הכרה. כמוכן הוא מאשים את מרסלו ונאצ’ו בבילבול בשער הראשון של ולנסיה ואת קרוס המשקיף בשער השני| ב-AS צירפו קטעים של כלי התקשורת ברחבי הגלובוס שהחמיאו לאסנסיו - ‘הכישרון שלו פותר הכל’.

התגובות מהמשחק

המאמן זידאן כהרגלו סינגר על בנזמה. “לא ניתן להאשים אותו בשום דבר. אני אתן לו חיוך, הוא חייב להמשיך לעבוד, ככה זה החיים של חלוצים. הוא המשיך לנסות ולנסות. היום הוא לא היה מסוגל להבקיע אבל זה יקרה בפעם אחרת”. על המשחק עצמו - “עשינו משחק נהדר, אני גאה בקבוצה שלי, היו לנו הזדמננויות לנצח אבל לפחות לא הרמנו ידיים גם ב-2:1 שהיה קצת משקר. גם אחרי השיוויון יצרנו הזדמנויות לכבוש את השער השלישי שהיה מביא לנו את היצחון. התוצאה הייתה פחות טובה אבל ולנסיה יריבה חזקה”. גם בייל לא קיבל בראש. “הוא שחקן חשוב בסגל והוא ימשיך לעבוד, אנחנו זקוקים לו במיטבו. שריקות הבוז מהקהל לא אומרות כלום. הליגה ארוכה מאוד”.

איסקו הוחלף לאחר שסבל מסחרחורת. על אסנסיו אמר המאמן - “זה לא מפתיע. הוא שיחק נהדר וכבש אבל עבודת הצוות עזרה לו. אני מקווה שנוכל ליהנות ממנו בכושר הזה עוד זמן רב. הוא שחקן צעיר שרק שנה שעברה פרץ”.

הקפטן מרסלו היה זה שכבש בשנה שעברה את שער הניצחון הדרמטי. הוא, בניגוד למאמנו, היה מאוכזב מאוד לקח קשה את התיקו - “בשבילי זה פשוט כמו הפסד”, אמר המגן שהוסיף - “ולנסיה הייתה כמו קבוצה קטנה שביזבזה זמן”. המגן גם טען שפארחו הכשיל אותו ברחבה. “עשינו מה שיכולנו, יצרנו הזדמנויות, לא היה לנו מזל, אולי חסר ריכוז”. מרסלו אמר שלקהל יש זכות לשרוק בוז לכל שחקן(בייל) גם אם השחקנים פחות אוהבים את זה. על כך שהקבוצה לא זוכה לגולים מהחלוצים שלה - “בעונה שעברה הם כבשו הרבה. בינתיים ריאל מדריד כבשה חמישה שערים, אצלינו כולם כובשים”. המגן סיכם שריאל חייבת לדעת לשחק גם בלי כריסטיאנו.

לוקה מודריץ’ שבלט בחולשתו אמר - “יש ימים בהם הכדור לא רוצה להיכנס. הגיע לנו יותר. אנחנו נהיה גאים כי נאבקנו עד הסוף. אם נמשיך לשחק כך אז נגיע רחוק”. מודריץ’ סיכם חמש עונות בריאל מדריד - “איך עובר הזמן. אני גאה להיות כאן חמש שנים ומקווה להישאר חמש שנים נוספות”. על היכולת שלו אז והיום אמר - “קשה לומר איך השתפרתי. אני שחקן טוב יותר עכשיו. למדתי הרבה מהשחקנים מסביב. יש לי הרבה ניסיון וקריאת המשחק שלי טובה יותר. אני מרוצה מהביצועים שלי ומקווה לזכות בעוד המון תארים”. והזיכרון הטוב ביותר? - “אני שומר הרבה זכרונות מכל הזמן הזה. הזכייה בליגת האלופות בפעם הראשונה. השנה הליגה גם הייתה מיוחדת”.

אני מסכים עם הדרך של זידאן, לגונן על השחקנים שלך זה משהו שאתה צריך לעשות גם כשהם לא משחקים טוב, אך במקרה של בנזמה ובייל זה כבר עובר כל גבול והפוליטיקלי קורקט של זידאן במקרה הזה כבר מתחיל להיות מנותק מהמציאות לחלוטין.
עד מתי וכמה אפשר לשמוע את זה? מה צריך עוד לקרות בשביל שזידאן יראה את הדברים באופן יותר ברור? אמנם בנזמה נראה קצת יותר טוב מתחילת העונה (בייל נראה כמו סתם בן אדם שרירי וגדול שלובש תלבושת של כדורגל) אבל זה לא זה, גם ברוב הזמן שלו במדריד זה לא זה.

אני מעריך את זידאן, מה שהוא עשה, עושה ויעשה בריאל זו עבודת קודש והוא כבר היום רשום בהיסטוריה של המועדון הן כשחקן והן כמאמן, אך עניין בנזמה\בייל מרגיש כבר כל כך מסריח ואם עד עכשיו ה"אנשים הרציניים" נמנעו מלדבר על קונספירציות כאלה ואחרות, אז הגיע הזמן להגיד אותם כי אין סיבה שהם ימשיכו בריאל מדריד, לפחות אחד מהם חייב לעזוב ועדיף שזה יהיה הוולשי.
לדעתי, זה כבר ביזיון ואין פה שום חלק מקצועי (ואם כן, אז זה מוריד מזידאן מלא נקודות זכות) שמלווה את ההחלטות של הצרפתי להשאיר את שני הליצנים שחקני ריאל מדריד ובטח בהחלטות שהוא בוחר בהם להיות שחקני הרכב, אז מה הסיבה יכולה להיות אם לא מקצועית? שהרי מבחינה מקצועית כל בר דעת רואה את הפגיעה שלהם בריאל, אז איך הגאון הצרפתי לא רואה את זה? איך פרז הנשיא הדגול לא רואה את זה?

אתמול בייל קיבל שריקות בוז וכאחד שאהב אותו והחזיק ממנו עוד כשהוא שיחק מגן שמאלי בטוטנהאם כאב לי קצת לראות את זה, אבל הוא זכה לכל שריקה ביושר ומבחינתי הבוז היה במקום, אולי זה משהו שיגרום למישהו להתעורר שם בעניין הזה.

(CF R.Madrid) #5190

מה אתה רוצה שהוא יעשה? אין לו שחקנים אחרים במקום בייל ובנזמה העונה ארוכה יש המון יעדים הוא עושה את מה שהוא צריך לעשות.
לצערי שניהם פשוט זוועה חייבים לרכוש שחקן התקפה במקום שניהם, לדעתי זה השנה הכי חשובה של בייל כי עם ימשיך ככה בחלון העברות הבא הוא היה מחוץ לריאל מדריד, בנתיים איך שהוא משחק זה לא נראה שהוא מבין את זה.

בנזמה פשוט בלתי נסבל…

(Raulito-7) #5191

כותרות העיתונים הבוקר:: גלאקטיקו אסנסיו

שער המארקה:

'בחדר ההלבשה קוראים לו ‘לוחם השוורים’| ריאל מדריד יודעת שאסנסיו הוא העתיד שלה. נגד ולנסיה הוא כבר הראה עד כמה הוא קטלני| בעיתון נכתב שריאל מדריד לא צירפה אף לא שחקן התקפה משמעותי אחד אבל השדרוג של אסנסיו הוא ‘הרכש’ שלה הקיץ, ובמועדון יש את הציפיות הגבוהות ביותר ממנו.

השערים שלו אותנטיים, והוא דומה ללוחם השווים הספרדי ריברה אורדונייז. בכתבה הוסיפו שב-27 באוגוסט אסנסיו עשה סופית את קפיצת המדרגה, הכל היה עליו. מסתכלים עליו אחרת בחדר ההלבשה בעוד הוא היה נבוך בעמדת הראיונות והסביר שלמרות הצמד הנפלא שלו - הקבוצה לא ניצחה אז לא היה מדובר בערב מושלם. לאף-אחד אין ספק שהוא יהיה ברוסיה עם נבחרת ספרד, והוא נכלל בסגל הנבחרת נגד איטליה.

“גלאקטיקו אסנסיו”, זו הכותרת במארקה. עם היציאה לפגרת הנבחרות צריך לראות מה עשתה ריאל מדריד. היא זכתה בשני תארים בצורה חלקה בפתיחת העונה ולמרות תיקו מאכזב נגד ולנסיה, יש לה עוד 36 משחקים לתקן. אבל מעל כל זה, עולה דמותו של אסנסיו שמתפוצץ כמו הגלאקטיקו הבא. הוא יהיה הכוכב של ריאל מדריד בשנים הבאות והוא השחקן החם ביותר שלה כרגע בעונת 2017/18 עם או בלי קשר להשעייתו של כריסטיאנו רונאלדו. הוא כבש כבר ארבעה שערים ובברנבאו רוצים לראות אותו כל הזמן על כר הדשא. שתי פצצות נגד בארסה, אחת בכל מגרש ושני שערים חכמים נגד ולנסיה.

אסנסיו מראה שבזמן ששחקנים אחרים מרגישים לא נוח והלחץ גומר עליהם - הוא פורח. הוא מבקש את הכדור, הוא דרש לבעוט את הבעיטה החופשית. אף-אחד לא העז להפריע לו, ההיררכייה היתה ברורה. שחקנים כמו קרוס או מודריץ’ מחפשים אותו. תוך שנה אחת בלבד הוא הפך לכוכב על. סעיף השחרור שלו צמח ל-500 מיליון יורו והשכר שלו קפץ ל-4.5 מיליון יורו, סכום לא שכיח עבור ילד בגילו מצד המועדון. אבל אסנסיו הוא לא ילד רגיל.

שער ה-AS:

זמן אסנסיו| בתקשורת תוהים האם המאמן לופטגי יתן לקשר לפתוח במשחק הקשה נגד איטליה| בתקשורת בארץ המגף כבר מתכוננים - 'ספרד מסוכנת יותר עם סופר-אסנסיו, הוא שילוב של סילבה ואיסקו

בכתבה נוספת באתר דיברו על התגובות של ראמוס ומרסלו לאחר המשחק נגד ולנסיה כשהם כביכול מגבים את הברנבאו שהחריש אזניים עם שריקות הבוז לבייל ובנזמה. מרסלו אמר אמנם שהוא משוכנע שבנזמה לא כבש במשחק הזה אבל יכבוש שלושער בשבוע הבא, אבל הוסיף שהברנבאו שורק לכולם. ראמוס אמר שזכותם של האוהדים לדרוש את הטוב ביותר, ששריקות בוז תמיד היה ויהיו וכל שחקן צריך ללכת הביתה כשהוא שלם עם עצמו שעשה את הטוב ביותר. ‘הקפטנים מזהירים את בייל ובנזמה שחייב להגיע שינוי מצידם’, כתבו בכותרת. באתר הזכירו ציטוט של ראמוס ב-2016 כשנשאל על שריקות הבוז שספג כריסטיאנו רונאלדו - “הייתי מעדיף שהם יעודדו את השחקנים” וכאן מסתתר המסר הסמוי.

(Raulito-7) #5192

לוקאס ואסקס: “אני רואה את אסנסיו זוכה בכדור הזהב”

‘השחקן ה-12’ של זידאן, זה ששותף בכל המשחקים העונה, נהנה מפציעתו של ויטולו וזומן ברגע האחרון לסגל נבחרת ספרד לקראת המשחקים הקרובים. לוקאס ואסקס דיבר בראיון נרחב בתחנת הרדיו ‘קדנה-סר’ על המצב בנבחרת וכן על ריאל מדריד ופתיחת העונה. הנה דבריו::

הזימון של לופטגי. “הוא תפס אותי במרכז מדריד. היו לי כבר תוכניות בפגרה, אבל זו סיבה נהדרת להחמיץ טיול. בסגל הזה איכות השחקנים היא ‘אכזרית’ יותר מאיי-פעם. יש עדיין זמן רב עד גביע העולם ויהיו תנודות ושינויים ואנחנו נילחם עד היום האחרון. ספרד תהיה טובה בכל-מקרה”.

כמעט כל הספרדיים של ריאל מדריד זומנו. “זו השתקפות של הרגעים הגדולים שאנחנו עוברים. אנחנו רוצים שזה יימשך כל הזמן, יש לנו את האיכות והשאפתנות. לא קל להיות בסגל נבחרת ספרד. הסוד שלנו בריאל מדריד הוא שכולם מחוברים זה לזה וככה כל אחד משתפר גם כאינידיבידואל”.

המשחק נגד איטליה. “המאמן מכיר את היריבה טוב מאוד, איטליה נבחרת על. זה יהיה משחק קשה. אם נעשה את הדברים בצורה טובה - נוכל לנצח. לטעמי מעט השתנה מהנבחרת של היורו, זה אותו הבסיס. אנחנו עברנו שינוי נרחב יותר יחד עם המאמן לופטגי. אנחנו רוצים לעשות משחק טוב ולנצח. זה המשחק הכי חשוב שיש לנו. אם ננצח אולי לא נסגור עניין מבחינה מתמטית, אבל זו תהיה הצגת כוח”.

דויד ויאה. “אני גדלתי על נבחרת ספרד שזוכה בתארים ועושה היסטוריה והוא כבש את השערים המכריעים. נראה שהשנים עברו אבל ויאה לא השתנה, הוא עדיין שחקן נפלא ואנחנו שמחים שהוא בנבחרת”.

שריקות הבוז בברנבאו. “גם אני אספוג בוז יום אחד, אני בטוח”(צוחק), ובהמשך הוסיף - “מובן שהשחקנים היו רוצים לשנות את זה אבל הברנבאו תובעני מאוד, השחקנים הגדולים בעולם משחקים שם, זו הקבוצה הטובה ביותר. אני בטוח שזה לא משפיע על בייל, אולי רק מדרבן אותו להצליח. הוא שחקן נהדר שנמצא בתקופה פחות טובה אבל אנחנו מאמינים בו”.

לא עוזב את מדריד. “אני במקום בו אני רוצה להיות ותמיד רציתי להיות. זו הפסגה בשבילי, להיות כאן. לא חשבתי לעזוב ולו לרגע. אני רוצה להישאר בריאל מדריד כמה שרק אפשר. היו הצעות ואפשרויות בקיץ מקבוצות טובות שאני מאוד מכבד אבל תמיד התמקדתי אך ורק בריאל מדריד וזה בטח לא הזמן ללכת. אם היו לי ספקות אז הייתי מתייעץ עם ראמוס כמו בכל נושא. אנחנו מדברים הרבה, גם מקצועית וגם על עניינים אישיים. הוא חבר וקפטן נפלא”.

אסנסיו. “הוא שחקן מרהיב, אי-אפשר לפספס אותו. הוא ברמה גבוהה ביותר, אבל ברור שהוא עוד ישתפר. אנחנו רוצים ליהנות ממנו עוד הרבה. הוא עובד קשה, צנוע. קשה להגיד אם יזכה בכדור הזהב, אבל זה בהחלט יכול להיות”.

חאמס ומוראטה עזבו. “בשנה שעברה היה סגל של 22 שחקנים בינלאומיים, סטנדרט גבוה מאוד. הם התחרו על מקום בהרכב והרגישו שהם צריכים לעזוב. אנחנו מכבדים אותם, אוהבים אותם כחברים, מאחלים להם בהצלחה ויודעים עד כמה היו חשובים. אבל סאביוס ואחרים שהגיעו - יתחרו ויוסיפו לנו עוד כוח”.

כריסטיאנו רונאלדו. “הוא ממשיך לנצח ולזכות בהכל, הציב רף לא הגיוני. הוא כוכב עולמי. הוא תמיד זה שמנצח את המשחקים החשובים. אבל אנחנו יודעים לנצח גם בלעדיו ונתמודד עם כל חיסרון”.

ההשוואות לברצלונה. “אנחנו לא אוהבים להשוות בין ריאל מדריד וברצלונה, לא הנוכחית ולא זו שהייתה. שתי הקבוצות הותירו חותם. אנחנו נותנים משקל רב בכדורגל. יש לנו את הכדור, אנחנו משחקים נהדר, יוצרים מרווחים, כובשים שערים, מנצחים וזוכים בתארים. אני מקווה שנמשיך להיות רב-גוניים כאלה”.

ששת התארים. “אנחנו יודעים שאנחנו ריאל מדריד ואנחנו חייבים לזכות בכל התארים. זה יהיה חלום. צפויה לנו עונה קשה אבל אנחנו רעבים לזכות בהכל ואנחנו מסוגלים. נעבוד קשה בשביל זה”.

שריקות בוז לפיקה. “אני מקווה שזה לא יקרה. הקהל אינטיליגנט מספיק. הוא מגן על הסמל של ספרד, משחק עבור המדינה שלנו. הוא לא רק שחקן ברצלונה”.

עדכון חדשות

• הבית הוא המבצר? - ריאל מדריד: חזקה יותר בחוץ. מאז ההפסד במאסטייה לולנסיה בעונה שעברה במשחק ההשלמה - ריאל מדריד ניצחה בעשרת משחקי החוץ שלה. מנגד, בברנבאו ריאל מדריד מזייפת ומתוך 8 משחקי בית בהם יכלה להשיג 24 נק’ - השיגה רק 15. היא סיימה בתוצאות תיקו עם לאס-פלמאס(3:3 במשחק המשוגע בו בייל הורחק) ועם אתלטיקו מדריד בדרבי(1:1 - גריזמן השווה בשער מאוחר) והפסידה לברצלונה 3:2 ברגע האחרון, וכמובן התיקו נגד ולנסיה ביום ראשון.

• כנראה שנצטרך להשלים עם העובדה שריאל מדריד לא תצרף שחקן התקפה נוסף עד לחלון ההעברות. זידאן מרוצה עם מה שיש כנראה למרות כושרם של בייל ובנזמה והוא מאמין בבורחה מאיורל. במארקה יוצאים בכותרת גדולה - ‘רונאלדו - הרכש הטוב ביותר הקיץ’ ומתייחסים לכך שהחלוץ יחזור רעב במיוחד לאחר סיום ההשעייה הארוכה שלו. נכתב שכריסטיאנו ימשיך את מה שהחל בעונה שעברה - יותר ‘9’ מאיי-פעם. רונאלדו נהנה לשחק עם בנזמה אבל הוא יוכל לבצע חילופי מקומות גם עם בייל או אסנסיו, כמו שקרה בקלאסיקו בקאמפ-נואו אז שיגר את הגולאסו לחיבור. נכתב שריאל מדריד הפגינה כוח עם 12 שערים עד עכשיו כשכריסטיאנו כובש שער בודד ושיחק רק פעמיים ולא יותר מ-30 דקות. אמבפה, למרות שזידאן מעוניין בו - לא רלוונטי.

• אין תחליף לקאסמירו. ב-AS בדקו עד כמה חשוב הקשר האחורי במרכז השדה של ריאל מדריד. ב-2016/17 הוא נעדר מ-24 משחקים, כמובן שרובם בגלל פציעה, וריאל מדריד לא הצליחה לנצח בלא פחות מ-7. ריאל מדריד ספגה 30 שערים, יותר משער בממוצע למשחק, וידעה כמה כשלונות גדולים כמו 3:3 עם לאס-פלמאס בברנבאו, 3:3 עם לגיה ורשה בחוץ, וגם תוצאות תיקו בליגה - ויאריאל-לאס-פלמאס-אייבר. הסטט’ כוללת את המשחקים בהם קאסמירו שיחק, כמו ב-2:2 נגד סלטה ויגו בגביע שהביא להדחתה של ריאל, וכן התיקו נגד ולנסיה כמובן - אולם הוא שיחק כבלם. נכתב שבלעדיו כל מרכז השדה מעורער וקרוס ומודריץ’ נראים לא בטוחים בעצמם.

• רצף הכיבושים: 70 משחקים. באתר הרישמי הזכירו בגאווה שריאל מדריד כבשה בכל 70 המשחקים האחרונים שלה. הרצף החל באפריל נגד ריאל סוסיאדד באנואטה שם ניצחה 1:0 בזכות נגיחה של בייל. קודם לכן היא סיימה רק בתיקו 0:0 באיתחאד נגד סיטי במשחק הראשון בחצי גמר ליגת האלופות. באותו רצף, ריאל מדריד כבשה 193 שערים: 117 בליגה, 38 בליגת האלופות, 22 בגביע המלך, 6 באליפות העולם למועדונים, 5 בסופר-קופה האירופי ו-5 בסופר-קופה הספרדי. כריסטיאנו כבש 47 שערים ברצף, הכי הרבה, ואחריו הסגן בנזמה עם 21 שערים. אחרי הפגרה ריאל תארח את לבאנטה בברנבאו ובהמשך את אפועל ניקוסיה בצ’מפיונס. במשחק החוץ שלה נגד ריאל סוסיאדד, עדיין ללא כריסטיאנו - היא תוכל לקבוע שיא היסטורי ולעבור את סאנטוס של פלה שכבשה 72 משחקים ברציפות בשנות ה-60.

(Raulito-7) #5193

התקשורת הבוקר: סקר שחקני הרכש הגדולים

פסטיבל אסנסיו לא נרגע ובמארקה ממשיכים לעוף על הכוכב בהתהוות. באתר העלו סקר ‘האם אסנסיו (יוכל להיות) הרכש הטוב ביותר בהיסטוריה של ריאל מדריד?’ כאשר מעבר לטקסט קצר שמספר את מה שאנחנו כבר יודעים - אסנסיו נרכש בדצמבר 2014 בתמורה ל-3.5 מיליון יורו, וריאל מדריד ‘מחייכת היום כל הדרך אל הבנק’(כעת סעיף השחרור שלו עומד על 500 מיליון יורו כדי למנוע אפשרות שיעזוב) - רק להסתכל על השמות האחרים בסקר גורם לכך לצמרמורת. המחמאות לילד כרגע הן קצת מופרזות אבל דבר אחד בטוח - אף ילד צעיר לא הלהיב ככה את הברנבאו מאז ראול, ויסלחו לנו חסה ומוראטה.

בחלוף שעה אחת הצביעו בסקר האוהדים למעלה מ-10,000 ונכון לכתיבת שורות אלה יש קרוב ל-44 אלף מצביעים. כוחו של אסנסיו כמובן הוא שמדובר בילד צעיר שעלה גרושים. לצידו הוזכרו כריסטיאנו רונאלדו, שכבש אינספור שערים והפך למלך שערי ריאל מדריד, זינדין זידאן הגלאקטיקו שהוסיף את הקסם, לואיס פיגו שהיה הקלף הגדול של הנשיא פרס, רונאלדו-פנומנו גם כן, רוברטו קרלוס חרש את האגף במשך 11 שנה, סרחיו ראמוס שהגיע כילד צעיר, וגם מרסלו שהיה הרכש הפחות בולט מבין שלושה שחקנים צעירים שהגיעו בחורף 2007(יחד עם היגואין ומרסלו), וגם טוני קרוס, לוקה מודריץ’ וקאסמירו עלו כאופציות יחד עם רפאל ואראן.

לפני חודש ימים גם אנחנו כתבנו על שחקני הרכש הטובים ביותר, אבל אלה שהגיעו בתקופת הנשיא פלורנטינו פרס בלבד. בחרנו בכריסטיאנו רונאלדו במקום הראשון, סרחיו ראמוס היה במקום השני, לואיס פיגו שלישי, זידאן היה רביעי ולוקה מודריץ’ חמישי. את העשירייה הפותחת השלימו: מקאללה(6), רונאלדו-נאזאריו(7), די-מאריה ואוזיל(8), צ’אבי אלונסו(9) ואלבארו ארבלואה(10). לא חשבנו בכלל לרשום את אסנסיו.

ועכשיו לתוצאות הסקר. כריסטיאנו רונאלדו מוביל עם 40% מהקולות אבל אסנסיו תופס את המקום השני המכובד עם כמעט מחצית ממנו - 19%. הוא מקדים את המאמן זידאן שמדורג שלישי(9%) וגם את רוברטו קרלוס(7%) ורונאלדו-פנומנו(6%) שמשלימים את החמישיה. סרחיו ראמוס, מרסלו ומודריץ’ עם 4%. כ-3% מהנשאלים השיבו על ‘שחקן אחר’, בעוד קאסמירו עם 2%. לואיס פיגו זכה רק לאחוז מהקולות וגם רפאל ואראן וטוני קרוס לא רלוונטים.

ובנושא אחר, אם לפני כמה ימים רומינגהה מבאיירן מינכן אמר שריאל מדריד היא האוורסט של הכדורגל, אתמול אלכס פרגוסון דיבר בכנס של אופ"א ואמר - “ריאל מדריד נראית מחוברת בצורה יוצאת דופן והיא תמשיך לשלוש במשך 3-4 השנים הקרובות. רק יובנטוס היא האלטרנטיבה שלה”. האקס צ’אבי אלונסו התראיין אתמול ואמר - “לריאל מדריד הזו אין גבולות, היא בהחלט יכולה לזכות בכל ששת התארים העונה”.

(Raulito-7) #5194

מארקה העלו ראיון נרחב עם אדן האזרד שכביכול רומז על כמיהתו לריאל מדריד וזידאן - “לחשוב על כדורגל - לחשוב על קסם - לחשוב על זידאן”.

אבל מעבר לכך, באתר העלו סקר אוהדים לגבי הסגל הנוכחי:: האם ריאל מדריד מודל 2017/18 חזקה מהעונה שעברה?

האמת שזה די מדהים, הסקר עלה אתמול ב-19:00 בערב שעון ספרד(בישראל זו שעה קדימה), עקבתי אחרי התוצאות ונכון לעכשיו יש למעלה מ-60 אלף הצבעות, ושיוויון מוחלט - 50% חושבים שהסגל חזק יותר ו-50% חושבים שלא. לדעתי לפחות זה די ברור:
הפלוסים: איסקו ואסנסיו בתנופה אדירה, תיאו הרנדדס מאפיל על קונטראו וסאביוס הוא תוספת כוח נחמדה למרכז השדה.
המינוסים: שני סקוררים בדמות חאמס ומוראטה עזבו, הניסיון של פפה, אפילו דנילו שבתור מחליף הוא סביר וההיחלשות הגדולה של בייל ובנזמה.

לדעתי האישית הסגל הנוכחי חלש מהעונה שעברה אבל עדיין ריאל מדריד צריכה לזכות באליפות וזו המטרה הגדולה ביותר שלה.

(HJKL) #5195

טור של מרסלו ב the players tribune:

הקטע הכי טוב בכל הטור:

Whether you love me or you hate me, you know what you’re getting when I’m out there. I love to attack. No, not just attack. A-TTACK, you know? And then later on, in the back? If we got a problem, we’ll fix it. We’ll figure it out. But first, we attack.

You can only play with this kind of freedom if you have a good understanding with your partners. Fabio Cannavaro would play on my side, and he’d say to me, “You can go, Marcelo. I’m here. Kick off your shoes. Relax. I’m Cannavaro. I got this.”

It’s like Casimiro does with me nowadays. “Go ahead, Marcelo. We’ll worry about the other stuff later.”

Ahhhh, Casimiro. He saved my life. I might play until I’m 45 with this guy by my side :wink:

(Pedja Mijatovic) #5196

בנוסף לטור האישי המטורף של מרסלו, המועדון השיק סדרה דוקומנטרית בפייסבוק על מאחורי הקלעים של המועדון בעונה שעברה בהנחיית אורלנדו בלום, בשם Hala Madrid.
ממליץ לכולם לראות, מופק ברמה מאוד גבוהה ונותן מבט חדש ומאוד מרענן על איך דברים מתנהלים מאחורי הקלעים. זה והטור של מרסלו עשו לי את החודש, איזה כיף!

(Raulito-7) #5197

פלורנטינו פרס:“החוזה החדש של איסקו נסגר וזה יפורסם בקרוב”

כמיטב המסורת, ככה, בלי התראה מוקדמת, בשעת לילה מאוחרת ובתוכניות הרדיו המוכרת “El Larguero” - הנשיא פלורנטינו פרס התראיין ודיבר על הכל וכרגיל היה מעניין. מהמאמן זידאן, כריסטיאנו ובייל ועד השופטים ואמבפה ואפילו איקר קסיאס. גולת הכותרת - החוזה החדש של איסקו כבר נחתם. הנה דבריו של כבוד הנשיא, ואיך אומרים? ‘לא נגענו’. הנה זה::

השופטים. “מעולם לא דיברתי בצורה רעה על השופטים אבל לא ייתכן שיגידו שהשיפוט במשחק בין בארסה וריאל היה טוב, לא צריך לדבר על שופטים בכלל אחרי משחק כזה. ‘עבריין’ צריך להיענש אבל הנה קרה שהשחקן(כריסטיאנו) לא עשה כלום. השעייה של חמישה משחקים זה מוגזם, זה לא נורמלי, צריך לשנות את זה למען הכדורגל”.

הטכנולוגיה. “אני בעד הנושא הזה, ללא ספק, זה הזמן לשנות דברים בכדורגל. במשחקים גדולים אנחנו רואים שמציבים שופטים טובים ומנוסים אבל יש לנו את שתי הקבוצות הטובות בעולם וזה משחק גדול כך שזה לא מספיק”.

זידאן. “אנחנו חווים כרגע תקופה שלא חיינו מעולם ואני מזכיר שמדובר בריאל מדריד. וזידאן הוא החלק החשוב כאן. זה היה נראה כמו שלמות גדולה. השחקנים יודעים שזידאן מאמן מאוד הוגן ואדם כנה. הוא לא דיבר איתי מעולם על הכסף”. על כך שזידאן הוא המודל - “החתמתו ב-2001 כשחקן הייתה אטסטרגית הוא היה שחקן מפתח. השקענו המון כסף אבל ידענו שמדובר במהלך מוצלח. זידאן מכיר את ה-DNA ואת המועדון, הוא הקפיץ אותנו כמה דרגות מאז שהוא מאמן”.

כריסטיאנו רונאלדו. “אני לא יודע מה קרה שם. היה מידע מעיתון ה-A Bola, מידע כוזב יש לציין, מכיוון שלא היה על מה לדבר ולכתוב בקיץ. כריסטיאנו כעס על נושא המס אבל מעולם לא רצה לעזוב את ריאל מדריד. הוא ישחק ביום רביעי הקרוב בליגת האלופות ותראו את התשוקה הגדולה שיש לו”. על נושא המס - “זה טיעון אבסורדי. כריסטיאנו אחראי, חכם, שקול. כריסטיאנו נהג ביושרה כפי שעשה באנגליה, אין כאן פשע. לפעמים במעבר ממדינה למדינה יש חוקים שונים. זה היה ארוך ומעיק והמשפט שנעשה לו לא צודק. הוא אדם חשוב, שחקן גדול, הכי טוב בעולם והוא בעל משמעות אדירה לריאל מדריד”.

בייל. “הוא אחד השחקנים הגדולים שיש לנו ואנחנו מאוד שמחים איתו. לא היו לו הצעות, מוריניו דיבר בצורה נחמדה על כך שהוא רוצה אותה וזה בסדר. אני לא יודע מה יהיה בעונה הבאה, כמו שאף-אחד לא יודע. בייל זכה בתארים רבים, גמר הגביע ב-2014 רשום על שמו. היה לו תפקיד חשוב. הוא סבל מפציעות רבות”.

הבמה. “הכל מגיע לכאן. אנשים מכל העולם מגיעים לצפות בריאל מדריד, מכל תחומי החיים, זה יום חג עבורם. הם באים כדי להינות”.

הרגע. “אנחנו לא נשחקים לעולם, תמיד רוצים עוד. גאים ומרוצים אבל לא מסופקים. ראיתי המון משחקים נהדרים בשנים האחרונות, היה כיף גדול ואני מקווה שנמשיך ליהנות. המחוייבות שלנו היא ללכת בדרך הזו. לריאל מדריד תמיד היו שחקנים גדולים והצלחות גדולות מאז שנות ה-50 והחזון הוגשם. אבל שלוש זכיות בליגת האלופות בארבע השנים האחרונות זה נפלא”.

איסקו. “הוא הגיע הנה מאוד צעיר ומוכשר והוא רק הולך ומשתפר. למען האמת הוא משחק היום כמו שראינו בדימיון שלנו בזמן שנרכש. החוזה החדש שלו יוכרז בימים הקרובים, הכל סגור. לפני שנתיים היו כאלה שייעצו לנו למכור את איסקו. יש להם מזל רע…”

אסנסיו. “אני לא זוכר את סעיף השחרור שלו אבל הוא לא היה עוזב את ריאל מדריד גם אם הסעיף היה עומד על 10 מיליון יורו. הוא מאוד אוהב את הקבוצה וקשור אליה. הוא מעריך כל רגע כאן ואנחנו גאים בו”.

שחקן רכש ב-200 מיליון יורו. “שחקן ב-180 מיליון יורו או 200 מיליון יורו כן יוכל להגיע בזמן מסוים כי המחירים עולים, בתנאי שהוא כדורגלן יוצא דופק ויש לו פלוסים נוספים, אבל בזמן הנוכחי זה הרגיז אותי יותר מאשר היה יכול לעזור לנו. אין סיבה להביא שחקן שיפריע כרגע לדינמיקה הקבוצתית שלנו”

אמבפה. “הוא בחר בפאריס סן-ז’רמן כי הוא נולד כאן ואוהב את המדינה, אין ספק שדיברנו איתו והוא עניין אותנו. אני לא יודע אם זה הזמן הנכון לצרף אותו. בסופו של דבר נורמלי שהוא הגיע לפאריס, זה בסדר”. על ניימאר אמר הנשיא - “לא ידעתי כלום על כך, לא ניסינו לצרף אותו, יש כנראה קבוצות שמסוגלות לשלם את הסעיף הזה”. האם אמבפה וניימאר יגיעו למדריד יום אחד? - “אני לא יכול לחזות את העתיד אבל אני יודע שיש לנו קבוצה גדולה והסגל הקיים הביא אותנו לפסגת הכדורגל”.

נשיא הליגה וילאר. “אני רואה מה קורה ומודאג, זה לא נראה טוב, זה פוגע בשם של הליגה וצריך לחכות ולראות מה קורה. אני מקווה שמה שנאמר הוא שגוי. הנשיא שיגיע יצטרך לתקן הרבה דברים”.

מסי. “אם הוא היה משחק בקדנצייה הראשונה שלו כנשיא ללא ספק הייתי מנסה להחתים אותו כי כל אחד רוצה שחקן כזה, אבל עכשיו אין סיכוי, הוא טבוע בבארסה”.

פלורנטינו עצמו. “כל עוד יש לי עוד כוח והתלהבות ורוצים אותי - אני אמשיך. ריאל מדריד היא פסגה גדולה בחיים שלי. אני גאה במיוחד בכך שזכינו בתואר הקבוצה הטובה ביותר במאה ה-20 וגם בגביעי אירופה האחרונים, אני הייתי הנשיא בארבעה מהם(מהזכייה ב-2002 ועד היום) וגם בשחקנים הגדולים שצירפתי לקבוצה”.

המודל. “ריאל מדריד הייתה קבוצת על מאז ומעולם אבל הייתה חסרת הכנסה כשהגעתי והתנהלה לא נכון. אז הלכנו על השחקנים הטובים ביותר בעולם. נטשנו את הספונסר Teka וקיבלנו הרבה יותר מהמותג Siemenes. קיבלנו את היציבות לה אנחנו זקוקים. יש לנו כיום כוכבים, שחקנים צעירים, ספרדיים - כל אחד מהטובים בעולם”.

שריקות בוז של הקהל. “אני חושב שזה לא בסדר לשרוק לשחקנים מהקבוצה שלך. צריך לעזור לשחקנים, אין ספק שהם רוצים לתת את הטוב ביותר. אנחנו משפחה וצריך לתמוך אחד בשני”.

‘המלחמה’ בין ריאל מדריד וברצלונה’. “עם סאביוס אין ספק שהצלחנו להקדים את בארסה, אבל עם מודריץ’, איסקו או אסנסיו לא היה כלום ואלה שמועות לא נכונות”. הנשיא נשאל גם על הקשר עם אתלטיקו ואמר - “תיאו עמד ללכת לקבוצה אחרת ובסופו של דבר הגיע לריאל מדריד. שילמנו מעט יותר מסעיף השחרור שלו כדי לשמר את היחסים והוא קיבל מהם את ברכת הדרך”.

פרס עוצר לפתע וכשנשאל לגבי בייל אמר - “חלק חושבים שהוא ‘רכש שלי’ יותר מאשר איסקו וזה לא נכון. אני אוהב את כל השחקנים באותה מידה. את כל שחקני הסגל כאן אני החתמתי חוץ ממרסלו וזה כלל לא חשוב. את איסקו ואסנסיו היה קשה הרבה יותר לצרף מאשר את בייל, שתדעו, נלחמנו על שניהם והסכומים ששולמו על כל אחד לא חשובים”.

עמדת השוער. “היה זמן שרצינו להחתים את דה-חאה אבל הגורל לא איפשר זאת. היה לנו שוער גדול כמו קיילור נאבאס והוא אהוב על המאמן ועל השחקנים. זידאן אומר שאין צורך בשוער אחר ואנחנו מסכימים”.

סרחיו ראמוס. “הוא כאן כבר 12 שנה, קפטן שמייצג הרבה, הוא דואג לכל השחקנים והוא חבר אמיתי, מעבר לכל מה שהוא נותן על המגרש. אנחנו אוהבים אותו במיוחד על השערים בדקה ה-93(צוחק). אנחנו אסירים תודה לראמוס וגאים שהוא קפטן”.

פפה. “הצענו לו להאריך את חוזהו בשנה נוספת והוא בחר לחפש אופציות אחרות ומצא הצעה שמתאימה לו יותר. הוא היה כאן עשר שנים ותרם המון ואיחלנו לו בהצלחה”

מוראטה. “הייתי רוצה שהוא יישאר, אין אחד שהעזיבה שלו לא גרמה לו להחמיץ פנים ולהתבאס. הוא יוכל לחזור בעתיד בלי שום בעיה אם יווצר המצב. מדריד היא הבית שלו וכך זה יהיה תמיד. הוא היה חבר קרוב מאוד של קרבחאל, איסקו, אסנסיו, נאצ’ו, עם חלקם גדל בקבוצות הצעירות. אני עוקב אחריו ורואה את כל הגולים שלו בצ’לסי ובנבחרת ושמח בשבילו”.

ה-B-B-C. “זידאן בוחר שהם ישחקו יחד ולעתים זה גם יכול להיות שלא”.

הברנבאו הוא המגרש של הנבחרת. “זה אצטדיון גדול מאוד ומפואר ומתאים למשחקים גדולים כמו נגד איטליה ולדעתי כך זה צריך להישאר. אנחנו גאים”.

חוקי הפייר-פליי הפיננסי. “ריאל מדריד היא בסדר. אני חושב שכן צריכים לחדד כמה כללים. אני לא חושב ולא רואה שום נזק שקורה מהכדורגל. אנחנו יכולים להתחרות בכל ירבה כרגע. הכדורגל רוצה להשתפר ולהיות תחרותי יותר”.

קבוצת הנשים. “אנחנו עובדים על זה והמטרה היא שעד לעונה הבאה תוקם קבוצת כדורגל נשים רצינית לריאל מדריד. אולי נחתים את השחקנית הטובה ביותר של גרמניה”.

ה-ACB. “אי-אפשר לשחק 90 משחקים בשנה ולכן ניסינו לפנות למזכירות המדינה של הספורט. נראה אם נוכל להגיע להסכם כי אם לא אז אולי נדבר על ליגה פרטית”.

קסיאס. “הוא עזב כי הוא רצה לעזוב. הוא טעה בבחירה שלו, להקריא מדף נייר עלוב כשהוא בודד. לאחר-מכן מיהרתי לדבר איתו ואמרתי לו שמבחינתינו זה לא קרה ואנחנו ניפרד ממנו כמו שצריך עם כל הגביעים שיש לו חלק גדול. רצינו לשחק נגד פורטו בגביע הברנבאו אבל הוא מעדיף לקבל את המחווה הזו כאשר יפרוש. הוא עוד יחזור לריאל מדריד. זה הבית שלו”.

מה אנחנו מבקשים העונה. “רק בריאות, תן לכולנו בריאות, החל מהשחקנים ועד לכל הצוות והאוהדים. אנחנו שמחים על המנטאליות של זידאן, זה סיפור אהבה. ליגת האלופות וריאל מדריד זה זוג משמיים. אנחנו רוצים לנצח ולזכות בגביע ה-13 אך זה יהיה קשה”.

(דניאל) #5198

על מה מדובר?

(bblanko) #5199

על הודעת העזיבה של איקר בזמנו, הוא כינס מסיבת עיתונאים על דעת עצמו וישב שם לבד כהוא מקריא ״נאום״ מדף שהוציא מהכיס.

(דניאל) #5200

זו הייתה אמירה קצת חריפה מצידו של פרז במיוחד כשכל הראיון הוא אומר דברים טובים עליו.

(bblanko) #5201

למה אמירה חריפה? פרס טוען שהבחירה לעזוב הייתה של קסיאס (יוצא מזה שפרס רצה שישאר) ואם כבר החליט הבחור לעזוב תן למועדון לעשות את זה בצורה מכובדת ועניינית, אכן כמו שפרס אמר, חבל.

לא זה נשמע יותר ג׳נטלמני ומכבד מאשר חריף.

(Raulito-7) #5202

כותרות העיתונים הבוקר: בנזמה, בייל ואיסקו

קארים בנזמה בינתיים פצוע אך מצא זמן להעניק ראיון קצר. “כשאתה שחקן הרכב בקבוצה גדולה כמו ריאל מדריד - אין שום סיבה לעזוב, לא חשבתי על כך ולו לרגע”. הצרפתי כן מצפה להכרזה על חוזה חדש. מן הסתם הוא לא מחפש חיזוק בהתקפה. “יש לנו מבנה שרץ כבר כמה שנים ביחד, סדר גודל של 6-7 שחקנים, וכמובן גם צעירים טובים”. “רייאל מדריד היא הקבוצה הכי טובה בה שיחקתי איי-פעם. גם מבחינת התארים וגם מבחינת איכות הכדורגל וההילה מסביב”. על זידאן - “הוא מאוד שקט אבל קרוב אלינו השחקנים, משרה רוגע וביטחון ואני שמח להיות שחקן שלו”. לדבריו אין הבדל בין שחקני ההרכב לשחקני הספסל. הוא היה מייעץ לניימאר לא לעזוב לפאריס, מחמיא לאמבפה אך אומר שהוא חייב להציג המשכיות, ומקווה לשחק עם צרפת במונדיאל.

הנושא השני שעלה בתקשורת הוא גארת’ בייל. במארקה כתבו בשער העיתון שהוא חולם להפוך את הבוז למחיאות כאפיים ומחכה להציג משחק גדול מה שלא קרה לו העונה בניגוד לסיפתח המוצלח אשתקד. אתמול היה ה-14 בספטמבר כלומר עברו ארבע שנים מאז הצגתו לתקשורת של גארת’ בייל. באתר העלו סקירה ארוכה של תקופתו במדריד עם הכותרת ‘אורות וצללים’. ‘חשבו שהוא יהיה היורש של כריסטיאנו ויזכה בכדור הזהב אבל הציפיות התנפצו אחרי ארבע שנים’, נכתב. באתר סיקרו את העונות של בייל:

עונת 2013/14: עונת בכורה פנטסטית: הגיבור של המאסטייה(גמר הגביע) והדסימה בליסבון| עונת 2014/15: שנה מאכזבת - ללא פציעות אמנם אך גם ללא אף תואר ובעיקר יכולת מאכזבת| עונת 2015/16: פיניש עונה מצוין וצליעה בגמר הצ’מפיונס| עונת 2016/17: הבעת אמון מהקבוצה, חוזה חדש ו…פציעה חמורה| עונת 2017/18: שמועות על עזיבה, פתיחת עונה מגומגמת, בוז מהברנבאו ותמיכה מהשחקנים; בטור של חוסה פליקס דיאס נכתב שבייל רגוע ושקט הרבה יותר ממה שנראה, והוא יודע שהביקורת מוצדקת אך הביטחון שיש לו מכל המאמנים והשחקנים מאוד עוזר לו. הוא יודע שאולי יש לו קשיי שפה עם חלק אבל כדורגל הוא שפה אוניברסאלית.

וקצת איסקו: באתר העלו כתבות רבות עלה שחקן שזכה לחוזה חדש. נכתב באחת מהן עד כמה זידאן היה פקטור משמעותי בכך. הוא מצא לו מקום בקבוצה אבל עוד קודם גרם לו לא להתייאש. איסקו משחק כפליימקר מתחת לחלוצים אבל למעשה נע שמאלה בחופשיות ויש דימיון רב לזידאן ששיחק באותה עמדה תחת דל-בוסקה. במארקה העלו כתבה נפרדת וקיבצו את חמשת הכדרורים הלוהטים ביותר של השחקן בו הברנבאו התאהב מהרגע הראשון, שניים מהם נגד גיחון אשתקד במשחק בו כבש צמד גולאסוס; בכתבה אחרת הציגו את חמש ההופעות הגדולות שלו מהעונה שנפתחה. מהשער הקל נגד יונייטד, ההצגה במשחק של ספרד נגד איטליה ועד הכדרור נגד אפועל ניקוסיה; ‘הבשורה של פלורנטינו’, כתבו בכתבה אחרת על איסקו. נכתב שהכל היה יכול להשתנות אילו איסקו היה עוזב לאנגליה למשל. ריאל מדריד לא הייתה יכולה לרשום את הפיניש המטורף שלה. איסקו חיכה להזדמנות אולי אחרונה ולא הפסיק לתת שואו על כר הדשא. נכתב שמדובר במהלך החכם ביותר של פלורנטינו מאז חידוש החוזה של ראמוס. נכתב שריאל מדריד הנוכחית תלויה מאוד באיסקו שהוא המנצח על התזמורת.

• מארקה: זידאן רוצה גישה יותר מתלהבת. המאמן ממש לא אהב את המחצית הראשונה המעצבנת של ריאל מדריד נגד אפועל ניקוסיה והעביר מסר לשחקניו באימון. זידאן דרש יותר נמרצות, שאפתנות, תוקפנות ואגרסיביות. איסקו היחיד שזכה ממנו למילה טובה במחצית אחרי הסלאלום שהחל את המהלך בשער הראשון. במשחק הזה ספציפית זידאן רצה לכבוש אפילו עוד שערים אבל הבין שקצת מזל רע מנע זאת מהקבוצה - המשקוף של כריסטיאנו, שער חוקי שנפסל לבורחה מאיורל ועוד. בכל-מקרה, זה לא יספיק לקראת סוסיאדד.

מתכוננים לאנואטה: זידאן יחזיר את ואראן ל-11 לקראת המשחק הקשה מאוד שמצפה לקבוצה. המאמן המשיך בשיטה ונתן לשחקן את כל הזמן שבעולם כדי להחלים וידע שאת המשחק נגד אפועל ניקוסיה יהיה פשוט לנצח גם בלעדיו. זידאן לקח בחשבון שיש לקבוצה מרתון משחקים קשה ונגד סוסיאדד חייבים לשמור על שער נקי. מי שבוודאות לא יהיה שם הוא כריסטיאנו רונאלדו שיירצה את המשחק האחרון בהשעייה. לכריסטיאנו יש מנחוס במגרש הזה. הוא לא שיחק שם מאז עונת 2011/12. בעונה העוקבת, כריסטיאנו החמיץ את המשחק בגלל אי נוחות בשריר הירך האחורי. בעונת הדסימה הוא היה פצוע והחמיץ גם את גמר גביע המלך, והוא לא שיחק גם ב-2014/15. ב-2015/16 הוא סבל מפציעה שמנעה ממנו לשחק גם בחצי הגמר נגד סיטי באיתחאד, ואשתקד סבל כמובן מפציעה מגמר היורו.

(Raulito-7) #5203

כותרות העיתונים הבוקר::

גם המארקה וגם ה-AS הקדישו את שער העיתון למשחק הבכורה של אתלטיקו מדריד במגרשה החדש. חידוש החוזה של איסקו קיבל פירורים. במארקה נכתב:‘קישור מאובטח’ והוסיפו שכרגע לריאל מדריד יש את רביעית הקשרים הטובה בעולם וכולם ממשיכים. עוד הוסיפו - ‘מדריד הבטיחה שהאוצר יישאר אצלה בעתיד’. במארקה השתמשו שוב בהגדרה של מוריניו ’ארבעת הפנטסטיים’ - מודריץ’ חתום עד 2020| קאסמירו עד 2021| וטוני קרוס ואיסקו עד 2022|. הנושא השני שעלה על סדר היום: לבאנדובסקי רוצה למדריד בקיץ.

גארת’ בייל הגיע לחנות של אדידס ברחוב גראן-ויאה והתראיין בקצרה כשהוא עטוף בסווצ’רט של ריאל מדריד לחורף. המטרות - “הייתה לנו תחילת עונה טובה עם שני תארים אבל אחר-כך בליגה פיספסנו. אנחנו רוצים לזכות בהכל שוב”. בייל הוסיף שחייבים לשמור על ריכוז ועל רוגע. “השער החשוב בקרירה שלי היה בדסימה וזה הרגע שאני לא אשכח לעולם אבל בריאל מדריד צברתי המון חוויות גדולות. אני מקווה שאמשיך לקחת חלק במשחקים גדולים בעתיד”. בייל הוסיף שריאל הייתה הקבוצה הראשונה לזכות פעמיים בליגת האלופות והמטרה היא הגביע השלישי. על המשחק הקרוב - “האנואטה הוא מגרש קשה מאוד אבל אני מצליח לכבוש שם. אני מקווה שננצח את סוסיאדד ונתקדם בטבלה”. עוד הוסיף בייל שהוא מקווה להיות בגביע העולם.

מעבר לכך בתקשורת מביטים בדאגה לקראת המשחק באנואטה. רשימת הנעדרים גדולה וטוני קרוס בנוסף לא התאמן היום. באתר ה-AS תהו מה האופצייה הטובה ביותר של זידאן ל-‘9’: האם יהיה זה גארת’ בייל, אולי מרקו אסנסיו או בורחה מאיורל שמיעט לשחק. על בייל נכתב שהוא כרגע חסר ביטחון אבל מסתדר במגרש הזה ויש לו משחק ראש מצוין| מאיורל אמנם זו העמדה שלו אך הוא השחקן האחרון בהיררכיה ונראה שזידאן לא באמת סומך עליו, עובדה שהוא פלט משהו שחסר לו חלוץ| אסנסיו יכול להיות הפרטנר של בייל והוא נוסה כמעין חלוץ מזויף במשחקה של ספרד נגד איטליה. עוד דאגה של זידאן היא ההיעדרות של מרסלו. האם זידאן יבחר בנאצ’ו או בתיאו לקראת המשחק באנואטה? תיאו היה מאוד מסורבל וחלש נגד לבאנטה אבל בעמדת המגן יהיו לו יותר שטחים ודווקא משום שמדובר במשחק קשה הוא יוכל לקבל זריקת עידוד גדולה ולנצל את הצ’אנס. מצד שני הוא די חסר ניסיון.

הנושא האחרון שעלה על סדר היום הוא מי שלא משחק. כל אוהד ריאל מדריד היה חולם שמוראטה יהיה החלוץ במשחק נגד סוסיאדד. בליגת האלופות הוא כבש את שער הניצחון נגד ספורטינג ליסבון בברנבאו ברגע האחרון בנגיחה והיה שווה 2 נק’. בליגה הוא סידר לריאל לא פחות מ-13 נק’, בין היתר שערי ניצחון מאוחרים נגד בילבאו בברנבאו, נגד ויאריאל במדריגל ועוד ועוד, בסה"כ תשעה שערים שהיו מאוד משמעותיים. החלוץ התראיין בינתיים ל-‘דיילי-מייל’ האנגלי ואמר:“זידאן רצה שאשאר והייתי מאושר במדריד אבל לא יכולתי להישאר מחליף. רציתי לשחק עוד, אני רעב להצליח בשביל הנבחרת ואני רוצה להבקיע עוד שערים. הייתי חייב לחשוב על כל השיקולים האלה”. מוראטה סיפר על הצעות אחרות שהיו לו מעבר לצ’לסי ויונייטד.

(Raulito-7) #5204

היום שאחרי האנואטה: הרגע של מאיורל| דבר התקשורת| השוואת השיא של סאנטוס

דווקא בורחה מאיורל בן ה-20, הוא ולא אחר, היה זה שכבש את השער שקבע שריאל מדריד משווה את שיא המשחקים הרצופים של סאנטוס בהם היא כובשת שער. בדקה ה-19 הוא היה חד, מהיר ונחוש ברחבה ועם כל הלב בעט לרשת לעיניו של הקפטן ראמוס. אבל הרבה מעבר לכך, בשעה טובה רשם בורחה מאיורל את הרגע הגדול בקריירה שלו ללא ספק - שער בכורה בקבוצה הבוגרת של ריאל מדריד בהופעתו התשיעית(3 העונה ו-6 ב-2015/16). נגד פיורנטינה הוא כבש בגביע הברנבאו ובמשחק נגד אפועל ניקוסיה כריסטיאנו ניסה לפרגן לו אך השופט שרק לאופסייד. הפעם, אף-אחד לא יקח לו את השער הזה. כמובן שיש לו גם חצי בישול.

“אני שמח על הניצחון הנהדר וגאה על שער הבכורה שלי בריאל מדריד, וברור שזו רק ההתחלה”, כתב השחקן הנרגש ברשתות החברתיות לאחר המשחק. בראיון לכלי התקשורת הוסיף - “עשינו משחק נהדר. ידענו שזה יהיה קשה מאוד אבל התכוננו כמו שצריך והיינו נחושים. התרגזנו אחרי שתי תוצאות התיקו בליגה. אנחנו יודעים שלא הרבה קבוצות ינצחו כאן וחזרנו למסלול הנכון. צריך להמשיך לעבוד קשה ולנצח את בטיס”. על כך שקיבל את האשראי בהרכב אמר - “אני עובד קשה כל השבוע כדי לקבל הזדמנויות. בשבילי לשחק זה חלום וזו גאווה. יש מלחמה קשה על המקום בהרכב אבל זה לא מעניין אותי, אני שמח להיות כאן”. מאיורל סיים בהוכרת תודה לזידאן - “אם הוא בחר בי להרכב זה אומר שהוא מאמין בי. אני מודה לו על ההזדמנות”.

החלוץ זכה לשבחים מחבריו לקבוצה. “אני מאוד שמח עבור בורחה מאיורל וגם עבור בייל”, אמר קרבחאל. “יש לנו קבוצה עם סגל רחב. בורחה יכול להיות ה-‘9’ של ריאל מדריד והוא הוכיח את זה הערב עם ביצועים ברמה הגבוהה ביותר”. קרבחאל גם אמר שהוא גאה כמובן על החוזה החדש ושאם ריאל לא הייתה מנצחת היא הייתה נקלעת לברוך של שש או 7 נק’. “הוא עבד קשה וחיכה להזדמנות, הוא ילד צעיר עם כישרון גדול והרבה תשוקה ואמביצייה”, הוסיף קיילור נאבאס שירצה לשכוח את השער שספג. “הוא עזר לנו הערב והוא חיוני לקבוצה”. המאמן זידאן היה גאה ואמר - “אמרתי למאיורל שיש לו תפקיד בקבוצה ואני שמח שהוא נשאר”.

בתקשורת הספרדית פירגנו גם כן. במארקה בחרו במאיורל לקראק של המשחק וכתבו - ‘בהיעדר שני חלוצי ה-‘9’ של ריאל מדריד, בנזמה וכריסטיאנו - המאמן זידאן שם את מבטחו בחלוץ השלישי היחיד בסגל’. זידאן הכיר את בורחה מימי קסטיליה שם כבש 15 שערים ב-33 הופעות בעונתו האחרונה. ‘גם מוראטה התחיל ככה, בערך, כשהציל את ריאל מדריד במשחק בלבאנטה(בעונת הדסימה), ובסוף הוא נמכר ב-80 מיליון יורו’. ב-AS כתבו לא רק על השער שכבש והדריבל בשער השני(מהלך שכלל תעוזה וחוצפה) אלא גם על המשחק עם הגב אל השער. בסיקור המשחק הוא קיבל את הציון הגבוה של 3 כוכבים.

ריאל משווה את השיא של סאנטוס

בתאריך ה-30 באפריל 2016, רגע אחרי תיקו מאופס נגד מנצ’סטר סיטי באיתחאד, יצאה ריאל מדריד למשחק חוץ קשה באנואטה נגד ריאל סוסיאדד בישורת האחרונה של העונה כשהאליפות עדיין על הפרק. גארת’ בייל התרומם ונגח עם כל הלב לרשת אחרי בישול של לוקאס ואסקס. ריאל מדריד החלה שם את רצף הכיבושים שלה, וכמה קוסמי שהשיא המדהים של סאנטוס - 73 משחקים רצופים - הושווה בדיוק באותו המקום - באנואטה של סוסיאדד, אחרי הניצחון 3:1 של ריאל מדריד. ביום רביעי הקרוב, ערב ראש השנה, עם כריסטיאנו בהרכב בליגה, סוף-סוף - ריאל תארח את בטיס ותוכל לקבוע שיא עולמי חדש.

השיא של ברצלונה עמד על 44 משחקים, באיירן של היינקס כבש 61 משחקים ברציפות ואילו ריאל מדריד גבוה מעל כולן. סאנטוס אמנם כבשה הרבה יותר שערים אבל זה היה בשנות ה-60 והכדורגל היה מעט אחר. באתר ה-AS כבר ערכו השוואה בין הרצף של שתי הקבוצות, בתמונה הבאה::; אמש ריאל הגיעה בדיוק למספר עגול ויפה של 200 שערי זכות. הנה הנתונים של שתי הקבוצות - ריאל ניצחה 54 משחקים, סיימה 14 פעמים בתיקו והפסידה 5 פעמים, לעומת 52 נצ’ של סאנטוס, 14 תוצאות תיקו ו-7 הפסדים; מצד שני סאנטוס כבשה 245 שערים לעומת 200 של ריאל מדריד שגם ספגה הרבה יותר שערים כמובן. כריסטיאנו מלך השערים עם 49, ובנזמה הוא הסגן עם 21. אלבארו מוראטה כבש 20 שערים, מרקו אסנסיו תרם 14 כאשר סרחיו ראמוס כבש 13 גארת’ בייל ואיסקו כבשו 12 כ"א. חאמס כבש 11 וקאסמירו הבקיע 8 שערים.

במארקה מיהרו בדיוק אחרי השער של מאיורל להעלות ברשתות החברתיות וידאו משעשע בין דקה בו מתחלפים המספרים בין 1 ל-73 כיאה לרצף המשחקים וגם סמלי היריבות וכותרת עם השם שלהן בהתאם לסדר. והם גם הציגו את הגרף המלא לשימושכם עם פירוט מטורף על כל השערים - למשל, כריסטיאנו כבש 29 שערים בליגה ומתוכם 11 ברגל ימין, ו-9 מתוך 13 שעריו של ראמוס נכבשו בנגיחה. באתר הציגו גם את פירוט הקבוצות שספגו. לדפורטיבו לה-קורוניה וסביליה היה הכבוד לספוג הכי הרבה שערים - לא פחות מ-14, כאשר קולטורל שספגה שביעייה ועוד שישייה בגביע - מדורגת שנייה עם 13 שערי חובה נגדינו. בהמשך נמצאות סוסיאדד שספגה 10 שערים כאשר אתלטיקו וגראנדה ספגו 9 שערים ובארסה, סלטה, בטיס, ולנסיה, אוססונה ולגיה ורשה עם 8 שערים.

בואו נעיף מבט על סדר המשחקים. השיוויון של ראמוס בקאמפ-נואו ברגע האחרון בדצמבר שעבר היה משחק מס’ 27. במהלך החוץ במדריגל נגד ויאריאל - רמונטדה גדולה מ-2:0 ל-3:2 - ריאל שברה את השיא של בארסה. ה-3:0 על אלבס בברנבאו בעונה שעברה היה המשחק ה-50 ברציפות ואת השיא של באיירן ניפצה ריאל עם ה-4:1 על סביליה בברנבאו בישורת האחרונה של העונה בספרד. כמובן שריאל כבשה בכל משחקיה בעונה שעברה תחת זיזו שאימן את הקבוצה ב-95 משחקים. רק נגד וולפסבורג(הפסד 2:0 בגרמניה) ומנצ’סטר סיטי(תיקו 0:0 באיתחאד), בצ’מפיונס, ובהפסד 1:0 לאתלטיקו מדריד בברנבאו בליגה - ריאל לא כבשה.

כותרות העיתונים הבוקר: אפרט פארטי באנואטה

שער המארקה:

שוב נוסעים”| מאיורל ובייל הובילו את הניצחון באנואטה והראו עד כמה ריאל מוכשרת| ריאל השוותה את שיא הכיבושים הרצופים של סאנטוס של פלה| ריאל סוסיאדד הייתה לא טובה ורשמה הפסד בכורה העונה בכל המסגרות.

בסיקור באתר נכתב ‘ריאל ניצחה את הגמר שלה’ כשצמד של בורחה מאיורל ושער גדול של בייל הזיזו את הערפל. נכתב שם שריאל שמה בצד את העצלנות והפינוק והשובע שהציג לנו מאז זכתה בשני תארים בקיץ וניצחה כל-כך בקלות פעמיים את בארסה, אותה בארסה שכמעט ופתחה עליה פער של 7 נק’ יתרון ואנחנו כולה בספטמבר. זו הייתה הופעה שהוכיחה שריאל מדריד עדיין כאן. נכתב שריאל גרמה לסוסיאדד לרדוף אחרי הכדור מה שהיא בטח לא רגילה לעשות והצליחה להגיע שוב ושוב לאיזור המסוכן. על בייל נכתב שהוא כבר זמן רב נראה כמו עוד שחקן כדורגל והנה הוא הזכיר לנו שפעם, לא ממש מזמן - הוא היה עושה גם דברים יוצאי דופן.

במארקה התמקדו בבייל בכתבה נפרדת וחוסה פליקס דיאס כתב - ‘הוא עבד קשה ועם שער ענק ענה לכל המבקרים’. הוא כותב שם שבייל קנה את עולמו עם ספרינט פחות או יותר באותו האורך, כזה של 70 מטר, שבתחליתו נראה לכם שבייל יוצא למירוץ אבוד אבל הוא משיג את שחקן ההגנה וכשהוא צלול בצורה מדהימה הוא כובש בקלאסה. לאוהדי ריאל מדריד היו פלאשבקים מהגמר ההוא במאסטייה גם אם זו בסה"כ סוסיאדד. נכתב שהוא פגש את היריבה האהובה עליו והוא מקווה לחזור להיות השחקן הטוב ביותר שהיה במדריד כמו בפתיחת העונה שעברה.

שער ה-AS:

בעיתון הלכו על המוכר והידוע - “שלוש נקודות והרקורד של פלה”| על רקע התמונה של בייל עושה שק-קמח למאיורל, נכתב למעלה - "השוותה את שיא המשחקים הרצופים שסאנטוס כבשה עם שער וחצי של בורחה מאיורל וספרינט גדול של בייל| זידאן:“בייל היה צריך את השער הזה מאוד וכעת הוא יראה את הגירסה הטובה ביותר שלו”.

בסיקור באתר נכתב - ‘האנואטה מעיר את מדריד’. חוץ מבורחה מאיורל, גם תיאו קיבל את הציון 3 כוכבים ואפילו אסנסיו ואיסקו(מוגזם), בייל הסתפק בשני כוכבים וקיילור וקאסמירו סומנו כנק’ תורפה. באתר ציינו לטובה את איסקו-אסנסיו-מודריץ’ שבהנעת כדור חכמה הצליחו לנטרל את סוסיאדד ולשלוט בשדה. נכתב שריאל הייתה מלאה בניסיון מצד אחד ורוח נעורים מצד שני ושכל חלוץ, גם אם טירון - משנה את המשחק שלה מקצה לקצה. על בייל נכתב - “הוא כבש בקלאסה את השער השישי שלו באנואטה, שם הוא תמיד רוצה לשחק. פעולה מרהיבה במשחק רע, והוא צריך להמשיך”.

טורי דיעה: אלפרדו רלאניו כתב בטורו ב-AS שזידאן הריץ את מאיורל וקיבל בחזרה את בייל וראה על כר הדשא קבוצה מאוד מחוייבת שידעה בדיוק את משמעות איבוד הנקודות אם וכאשר. נכתב שבייל עורר הרבה סימני שאלה וחשד אבל כבש ובגדול. הוא דיבר על החוצפה של בורחה שלא מסר מייד לאיסקו במהלך של השער השני והכל קרה לטובה; תומאס רונסרו כתב על ‘הקאנטרה של האלופים’. הוא השתמש בציטוט של פדג’ה מיאטוביץ, זה שגזל לזידאן את גביע אירופה בעונת הספטימה כשזה שיחק במדי יובה, שאמר - “בורחה צבר המון ניסיון בגרמניה והוא ראוי לשחק”. עוד הוא שיבח את תיאו שהוא העתיד של ריאל מדריד ומבחינה התקפית נתן משחק שגם מרסלו היה גאה בו, ובהגנה השקיע המון; אלברו בניטו כתב על בורחה מאיורל - ‘קח את הצ’אנס ותמשיך לפרוח’, והוסיף שזידאן יכול להיות הרבה יותר שקט כעת.

(Raulito-7) #5205

כותרות העיתונים הבוקר:: התקשורת שוחטת אחרי ההפסד לבטיס

גם המארקה וגם ה-AS נתנו ריספקט לריאל מדריד גם לאחר פתיחת העונה הבינונית בליגה, אך לא עוד. גם המאמן זידאן ‘עולה על המוקד’ במשבר הגדול ביותר שחווה כמאמן. ריאל מדריד רחוקה כבר 7 נק’ מברצלונה ואנחנו בסה"כ במחזור החמישי בליגה. הפלאשבקים לעונת המוריניו(האחרונה), שבאה אחרי אליפות גדולה - כל-כך עזים. אז ריאל הייתה עם 7 נק’ בחלוף 5 מחזורים בעוד בארסה הייתה מושלמת. מצד שני, ריאל לא חוותה כזה כישלון בברנבאו.

זו פתיחת העונה הגרועה ביותר של ריאל מדריד בבית מאז עונת 1995/96 החשוכה בסיומה דורגה ריאל רק שישית. אז, ריאל פתחה את העונה עם תיקו ושני הפסדים בבית. ריאל נכנעה 2:1 לאתלטיק בילבאו , הפסידה גם לריאל אוביידו ובמשחק השלישי בברנבאו סיימה בתיקו עם ברצלונה. איסקו היה כנה לאחר המשחק ואמר - “אם אנחנו לא כובשים שער מהיר בברנבאו - אנחנו נכנסים ללחץ”. בתקשורת הציגו את הרקורד העצוב של ריאל - 57 איומים על השער, 5 קורות או משקופים ו-7 נק’ שהלכו לאיבוד ולא יחזרו לעולם. בכל העונה שעברה בברנבאו ריאל איבדה 9 נק’ בלבד - הפסידה לברצלונה וסיימה בתוצאות תיקו עם ויאריאל, אייבר ולאס-פלמאס.

במארקה הלכו על ‘7 נק’ - ו-7 סיבות לכישלון’: הסיבה הראשונה - לא מצליחים לכבוש, גם לא כריסטיאנו שאיים על השער אינספור פעמים. 27 איומים שלחה ריאל מדריד לשער של בטיס ו-0 גולים| הברנבאו מאיים על הקבוצה| ההחלטות של זידאן - בעונה שעברה הרוטציות היו מעולות והפעם קיבל החלטות שגויות כמו נגד לבאנטה וגם המערך המסורבל והחילופים אתמול ששידרו פאניקה| הבעיות עם השופטים - ההשעייה הארוכה של כריסטיאנו רונאלדו בין היתר וגם ההתעסקות של השחקנים בשיפוט| הפציעות - מרסלו הוא הקורבן האחרון אבל לפניו היה תיאו הרנדס, גם בנזמה בחוץ לחודש, ואראן הספיק להיפצע וגם טוני קרוס הפסיד משחק, ושלא נדבר על ואייחו שעדיין לא שיחק דקה| ירידה תלולה בכושר אחרי הזכייה בסופר-קופה נגד ברצלונה ושאננות| סופגים, כרגיל - קיילור שמר על רשת נקייה נגד בארסה בגומלין וכן במשחק פתיחת הליגה נגד דפור, אבל זהו, בכל היתר ריאל מדריד ספגה.

בשער המארקה הלכו על - ‘בטיס הופכת את זה ל-7’| ונכתב על כישלון שלישי של ריאל מדריד האלופה בברנבאו| ציינו את היום הגדול של האקס אנטוניו אדאן ומשהו קצת פחות חשוב - אין שיא חדש, ריאל ‘בתיקו’ עם סאנטוס של פלה. כמובן שברקע ניצב כריסטיאנו המאוכזב שגם איכזב; בשער ה-AS כתבו - ‘7 נק’ על רקע התמונה של אדאן מככב בכל מיני הצלות| והוסיפו ציטוט של זידאן שטוען שריאל מדריד שיחקה טוב. בציוני המשחק, קאסמירו, מודריץ’ וקרבחאל הם היחידים שקיבלו 2 כוכבים בעוד היתר קיבלו אחד.

כבר אמרנו, המאמן זידאן ניסה לא לשדר פאניקה. “איימנו על השער 26-27 פעמים והכדור לא רצה להיכנס, היה לנו משחק טוב וחבל”; קאסמירו ניסה גם כן לעודד - “אנחנו אותם שחקנים שזכו בהכל בשנה שעברה, הכדורגל הוא לא הוגן”; איסקו אמר את המשפט ההוא על החרדה מהברנבאו וסייג - “אנחנו ריאל מדריד ונוכל לתקן את זה, נרצה ללכת על הכל”; הקפטן ראמוס נשאל על המשבר ואמר - “אני הולך הביתה מאוכזב אבל עם מצפון נקי כי נתתי הכל וכך גם היתר”. ראמוס הוסיף שביקורת עצמית היא חשובה ואין לו הסבר למה שקורה בברנבאו - “אנחנו חייבים להיות מאוחדים”.