Pretemporada 2017/18 :: מנצחים את פיורנטינה 2-1 בגביע הברנבאו

ריאל-מדריד

(Michael Scofield) #65

המצב שאתה מתאר כעתיד הוא כבר מזמן ההווה.

(royb) #66

אהלן סקופילד. יש לי שתי מחלוקות עיקריות עם ההודעה שלך:

(1) ההנחה שלא קיים מועדון שישלם על בייל סכום גבוה.

זו הנחה לא מבוססת. להערכתי בייל לכל הפחות לא הוריד מערכו מאז שהצטרף. הוא אמנם לא הפך לרונלאדו, אך היו לו תקופות בדידות (ופה הבעיה; עקביות זה שם המשחק) טובות בהן הראה שהוא מסוגל להצליח במועדון שהוא מאריות אירופה. בנוסף, איך שלא תסתכל על זה, מעמדו בכדורגל העולמי עלה על אף שלא עמד במלוא הציפיות. עניין הפציעות יכול לשחק לטובה כנסיבה מקלה על אי העמידה בציפיות בקרב מי שתרצה אותו ותחפש סיבות למה כן לרכוש אותו, וחוץ מזה שלאנשים יש נטייה להיות אופטימיים ולחשוב שבעתיד הוא ייפצע פחות ויחזור להאכיל את המגנים שלו אבק, בדיוק כמו שקורה לזידאן ופלורנטינו אצלנו, שרוצים לקוות לטוב ומסרבים לקבל החלטה קשה.

כיום הוא בן 27, זו נקודת זמן טובה למכור כי
(א) עדיין יש תחושה שלא מאוחר מדי ובייל מסוגל לבצע את הקפיצה המיוחלת. לדעתי זו נאיביות, אבל היופי הוא שדעתי לא רלוונטית אלא דעת מקבלי ההחלטות במועדונים האחרים, ושם הרושם הכללי הוא שהדיעה שונה- ראה התבטאויות מוריניו בנושא.
(ב) ככל שהזמן יחלוף הוא יתבגר מה שיוריד מהערך שלו.

(2). התייחסות לרכישת שחקן צעיר בסכום גבוה כאל זריקת כסף לפח.

ראשית, כמובן צריך לבחון מי זה אותו שחקן “צעיר”. לא דין כולם שווה. שנית, נניח שמדובר באחד מבין מבאפה או דמבלה, כי בהם אני רואה פוטנציאל עצום. על מנת שהסכום שהושקע בו יילך לפח באופן שאתה מתאר, הוא צריך להיות כישלון מהדהד מהסוג שאני לא מכיר. התרחיש היותר סביר הוא שבבמקרה של אי הצלחה יחסית נוכל לדחוף אותו לאיזו ארסנל ב50 מליון.

לסיכום, שלוש נקודות שלדעתי אין עליהן עוררין:

1. אנחנו צריכים תותח להתקפה (תבחר אתה את הסיבה- היא לא משנה).
  2. עושה רושם שמבאפה לא מוכן להגיע כל עוד שלושת המוסקטרים כאן (בצדק מבחינתו ואינדיקציה לכך שיש לו משהו בקופסה :stuck_out_tongue_winking_eye:.)
  3. רונאלדו החלוץ הכי טוב שיש לנו כרגע.

מסקנה: למכור את בייל או את בנזמה (או אפילו את שניהם). מבין שניהם, מכירה של בייל נראית מעשית יותר בהתחשב ב: (א) קאדר הקשרים שלנו לעומת זה של החלוצים (ב) ביקוש לבייל לעומת בנזמה (ג) בוז’י יהיה ראש ממשלה לפני שניפטר מבנזמה.

אז כן, אני מבקש למכור את בייל ולהביא את מבאפה. אבל זה ממש לא לזרוק כסף לפח ולא יותר הימור מלהישאר במצב הקיים.

(Michael Scofield) #67

נתחיל מסעיף מספר 2 בהודעה שלך.
בשום שלב לא טענתי שרכישת שחקן צעיר בסכום כסף גבוה הוא זריקת כסף לפח. אתה מוזמן לקרוא שוב את ההודעה. שאר הסעיף לא רלוונטי כי אני מודע לכך כמו כולנו פה, מכיר את המרכיבים שמסתכלים עליהם.
בקצרה, אמרתי שרכישה שחקן צעיר בסכום כסף גבוה + איבוד כסף ממכירה של בייל בסכום נמוך משמעותית מהסכום בו נרכש מקבוצתו באנגליה זו התנהלות די לא הגיונית מבחינה כלכלית גם אם לא מבחינה מקצועית.

לגבי סעיף 1 שלך:
ההנחה הזו היא פשוט הגיון בסיסי. למעט העונה הראשונה הוא כשלון מקצועי בעיקר בגלל הפציעות שלו. היו לו תקופות קצרות של כושר טוב וגם הן לא הניבו אליפויות אלא כמה מחזורים טובים שלא שינו כלום במאבק האליפות מבחינתה של ריאל.
שורה תחתונה - אתה לא רוכש שחקן שביר כמו בייל בסכום מטורף על סמך נטיות אישיות ואמונות טפלות. אתה אומר שזו נאיביות לחשוב שבייל יחזור לשיאו או ישתפר, ועוד אתה אוהד ריאל. האנשים שיצטרכו לשלם את הכסף הזה יהיו קצת פחות מאמינים.
הסכום ששולם עליו לקח בחשבון את הגיל שלו בזמנו ושהוא יכול להיות שחקן לכמעט עשור. מי שתשלם עליו עכשיו יודעת שבמקרה הטוב יש לו 5 שנים טובות, זה יגולם במחיר. ככה שכן, כמו שאמרתי, לא רואה סרט שקבוצה תשלם עליו סכום שמתקרב לסכום שהוא נרכש בו.

(Dovi) #68

סליחה על הספאם הטהור, אבל הייתי חייב.

זה ענק, תתכונן להצעת חוזה מבארסה מאניה…

(royb) #69

אתה כן טענת שרכישת שחקן צעיר בסכום כסף גבוה היא זריקת כסף לפח ואתה למעשה ממשיך באותו קו. הסכום בו נמכור את בייל לא קשור לעניין. מה שיגדיר עד כמה ההשקעה במבאפה הייתה לפח או לא הוא השווי של מבאפה אחרי מספר עונות אצלנו, וזה לא יושפע מכמות הכסף שנקבל על בייל. הכסף על בייל רק עשוי לסייע ברכישת מבאפה ולפנות מקום מתבקש לצרפתי.

בכל אופן, אני לא אכנס לקטנות אלא אתרכז בעיקר על מנת שהדיון יתקדם.

אתה טוען שלא נצליח למכור את בייל בסכום קרוב לסכום שהוא נרכש. סבבה, אזרום איתך. אבל מה החלופה שלך?
הרי לא תוכל לקנות בזול את מבאפה, ודניאל לוי לא יחזיר לך את מאה המליון על בייל. אני רואה שתי אפשרויות בגדול:

1. למכור את בייל ולהביא את מבאפה.
  2. להישאר עם בייל ולא להביא את מבאפה.

אני חושב שאפשרות 1 היא עדיפה גם אם נקבל על בייל סכום כסף נמוך יחסית. גם אם לא נקבל על בייל מאה מליון, מה האפשרות האחרת? להמשיך איתו ואולי לפספס את מבאפה- האם זה שווה את זה? אני מסתכל על רכישת בייל כדבר ששייך לעבר וגובה הסכום ששולם עליו לא רלוונטי. מה שרלוונטי זה איך משתפרים מכאן. וכן, יש מצב שסתם זרקנו על בייל מאה מליון. זה שתסרב להודות בזה או בכוח להשאיר אותו כדי כביכול לא להפסיד את הכסף עליו (וזה שהוא נשאר ומציג יכולת חלשה ומקבל שכר גבוה זה לא הפסד כסף??) לא ישנה את המצב. אין מה לעשות בנידון. מה שכן יש לעשות זה למנוע מהמצב להדרדר עוד.

צריך לחתוך בבשר החי, לפרק את הפארסה הזו שנקראת BBC ולהתקדם. זה יהיה מהלך מפתיע, אולי לא נעים לביצוע, אולי בייל ירגיש נבגד/מאוכזב, אבל גם זה יעבור כמו כל דבר. או שנמשיך לקוות לפציעות כדי לראות את ההרכב החזק ביותר.

אם אתה חושב שמעתה והלאה בייל הולך להצדיק את ההשקעה עליו, זה סיפור אחר. אחרת אני לא מבין אותך.

(Michael Scofield) #70

אתה כותב דברים, עונה לעצמך ואז רב עם מה שרשמת ואז אני איכשהו יוצא אשם בציטוטים שלא אמרתי אבל אין לך שום בעיה לייחס לי.
שלחתי אותך לקרוא שוב את דברי וחזרת עם אותה האשמה לא רלוונטית לדיון. מוזמן לצטט אותי ולהוכיח את טענותיך או שלדיון הזה אין באמת חיי מדף.\

לפי ההיגיון שלך כל כרטיס שחקן מנוהל בעולם אחר בנפרד מחבריו לקבוצה. מצטער לבשר לך אבל יש אנשים שהתפקיד שלהם זה להסתכל על תמונה רחבה יותר.
זה ברור שריאל יכולה לרכוש את אמבפה בלי שהדבר יערער אותה כלכלית גם בלי להשתמש בכסף שהיא תקבל על מכירה של בייל, זה לא אומר שזו התנהלות חכמה או נכונה. שוב - מוזמן לחזור לדוגמאות שהבאתי.

“מה שיגדיר עד כמה ההשקעה במבאפה הייתה לפח או לא הוא השווי של מבאפה אחרי מספר עונות אצלנו” - ממתי ריאל קונה שחקנים כדי למכור אותם? מתי היה אכפת לנו כמה כריסטיאנו היה שווה אחרי שהוא הגיע?

אתה מבקש ממני פתרון למצב של בייל כשאני הגדרתי את זה כסיטואציית לופ שבסוף ריאל כנראה תפסיד. אם לא במחיר המכירה של בייל אז ביכולת שלו על המגרש וחסימת התפתחות שחקנים צעירים ומבטיחים. או שהולכים על מחיר נמוך כדי לפנות מקום בסגל, או שלוקחים הימור על הקרסול של בייל.

אם אתה בכל זאת רוצה תשובה אז זו לא באחת הדרכים שאתה הצעת. לטעמי הפתרון הכי טוב זה להשאיר את הוולשי עד שייראה כמו שחקן שמישהו יסכים לקנות בלי להפסיד עליו איזה 60 מיליון יורו ב4 שנים.
לטעמי יש להביא את אמבפה בכל מקרה ולתת לבייל הזדמנות להוכיח שהוא שחקן שניתן למכור במחיר מכובד ביחס למה שהוא נקנה ולא במחיר שיבזה אותו ואת המועדון. על הדרך זה ייתן לאמבפה להשתפשף שנה שנתיים בין ספסל להרכב עד שהוא ידיח כדרך הטבע את בייל או בנזמה (צוחק, לא הגיוני).

לפטור ולהגיד : > “וכן, יש מצב שסתם זרקנו על בייל מאה מליון” ולחשוב שזה טיעון הגיוני באיזשהו אופן מבחינה התנהלותית זה מצחיק ומראה כמה מהר אוהדי ריאל אומרים כן להחתמה נוצצת לא חשוב המאפיינים של השחקן שמגיע (לדוגמא - בייל קיצוני ימני, אמבפה שמאלי, על המשבצת של רונאלדו, כמעט כל הקבוצות הגדולות בעולם משחקות עם קיצוניים עם רגל הפוכה, איך זה יסתדר עם אמבפה?) וההשלכות על השחקנים הקיימים וההשפעה הכלכלית על המועדון. ולא, אני לא מבקש שתאשר את ההתנהלות אלא שתבין מדוע לדעתי זה פשוט לא הגיוני גם להפסיד סכום ענק וגם להמר על סכום כמעט כפול ממה שהוצא על בייל ולבסוף סביר להניח שייגמר בהפסד.

(royb) #71
  1. לא אמרתי שריאל קונה שחקנים כדי למכור אותם. זה נאמר בהקשר לכמה נורא יהיה אם נקנה שחקן בסכום גבוה והוא לא ירשים, נרצה למכור ואז השאלה תהיה כמה כסף נפסיד עליו. מתקדמי עבר- לא נפסיד הרבה.

2. זה יפה שמבחינתך הפתרון הוא לתת לבייל לשחק עד שיראה כמו שחקן ולהביא את מבאפה להיות מחליף. אבל מה לעשות שלא בטוח שבייל יחזור להיות שחקן ומבאפה לא רוצה לבוא כדי להיות שחקן ספסל. בזמן הזה מבאפה עלול ללבוש תכלת או לא עלינו בלאוגרנה. לפי הדיווחים גם זידאן לא מעוניין בארבעתם יחדיו (כלומר אם מבאפה נרכש מישהו צריך לעזוב).

3. אתה כותב שזה לא הגיוני להפסיד סכום ענק (בייל) ולהמר על סכום כמעט כפול על מבאפה כי סביר להניח שזה יגמר בהפסד. למה זה יגמר בהפסד? להמר על מבאפה זה הדבר הכי טוב שריאל יכולה לעשות. אני לא מבין מאיפה המסקנה שזה יגמר בהפסד, אלא אם כן אתה מסתכל רק העו"ש של חודש אוגוסט. ואם אני חוזר לאלטרנטיבה שהצעת, אז אתה אומר לרכוש את מבאפה ולקוות שבייל יחזור להיות שחקן כדורגל כדי למכור את בייל בסכום גבוה. פרט לכך שמבאפה לא יגיע כל עוד בייל כאן, אנחנו תלוים ביכולת של בייל לחזור לעצמו שזה הימור כשלעצמו. מה אם הוא לא ישתפר? בכמה אתה חושב נצליח למכור אותו אחרי עוד עונה מאכזבת + שנה בגיל?

ושוב, ההודעות האחרונות של שנינו מבוססות על ההנחה שלא נוכל לקבל על בייל סכום גבוה- דבר שאני לא מסכים איתו ולדעתי משנה את התמונה גם מבחינתך. אני פשוט רציתי להבהיר שגם במקרה הכי גרוע בו בייל נמכר בסכום נמוך זה עדיין עדיף. אבל למעשה המציאות היא שיש מצב שבייל יכול להימכר בסכום גבוה.

(Michael Scofield) #72

דיברתי על המקרה של בייל בכלל ולא על אמבפה. גם אני צופה לאמבפה הצלחה בכל מקום שיגיע אליו.

אם שנינו יודעים שבייל זה שווה הימור, אז כמו שאמרתי - אנשי מקצוע יודעים את זה טוב יותר וזה יגולם במחיר שהוא ייקנה. מחיר רחוק ממה שהוא נקנה.
בייל בעוד שנה אחרי עונה כמו האחרונה פשוט יהיה שווה פלוס מינוס מה שהוא שווה עכשיו. וזה רחוק מ100 מיליון לדעתי.

זה יפה שמבחינתך הפתרון הוא לתת לבייל לשחק עד שיראה כמו שחקן ולהביא את מבאפה להיות מחליף

אמרתי רוטציה ולא מחליף. ובכל מקרה שחקן כל כך צעיר במועדון כל כך גדול - אם הוא לא מוכן לשבת עם הטוסיק על הספסל מדי פעם בגיל כזה לא בטוח שאני רוצה אותו, למרות הפוטנציאל.
אני סקפטי לגבי הדיווחים. זידאן ראה מה מוראטה שווה לו בעונה, והוא ראה מה הסיכוי שבייל יישאר כשיר ברגע האמת. תוריד מזה את הדקות של חאמס וקיבלת עונת בכורה מכובדת מאוד לאמבפה מבחינת כמות דקות.

(marcelo.12) #73

ככל שהעונה מתקרבת אני נכנס ליותר חרדות שהקבוצה לא מוכנה.
מכל הבעיות של הקבוצה פתרנו רק שתיים (מגן שמאלי מחליף+ קשר אחורי מחליף) ויצרנו מלא אחרות (אין בלם רביעי/מגן ימני מחליף ברמה, נחלשנו במחליפים, בייל ובנזמה נראים גרוע יותר מבדרך כלל).
השלד של הקבוצה (קרבאחל+ראמוס+וארן+מודריץ+בייל) חוץ מרונאלדו מרסלו וקרוס הוא סופר פציע.
וללא מוראטה וחאמס שכבשו ביחד 31 אני לא רואה מישהו (בייל) שיכול להבקיע את השערים האלו.
ריאל חייבת להשתדרג התקפית ואם כדי שפרס יתעורר על עצמו צריך שהקבוצה תפסיד איזשהו תואר אני מוכן לבכות עכשיו על הסופר קאפ ולא על הליגה בסוף השנה הבאה.

(Raulito-7) #74

הערב: גביע הברנבאו נגד פיורנטינה

התגעגעתם לכריסטיאנו רונאלדו? אז הוא חוזר ובגדול. ועדת התחרויות של הליגה מתעקשת לדחות את הערעור של ריאל מדריד וכריסטיאנו מושעה עד למחזור הליגה החמישי נגד בטיס, אלא שלפחות במשחק רשמי הוא מסוגל לשחק, והוא מה-זה רעב. ריאל מדריד תשחק הערב נגד פיורנטינה במהדורה נוספת של גביע הברנבאו. זידאן אישר במסיבת העיתונאים לקראת המשחק החגיגי שכריסטיאנו ישחק את כל 90 הדק’, והאוהדים שיגיעו למקדש יוכלו ליהנות ממנו וגם מנבחרת ספרד הצעירה מה שנקרא: תיאו הרננדס, דני סאביוס, ומרקוס יורנטה שהצטרפו הקיץ ומיעטו לשחק - יפתחו בהרכב. יחד איתם נראה גם שמות כמו אשרף המגן הימני של קסטיליה, השוער המחליף קיקו קאסייה ומי שיקבל את הכבוד לשחק לצד כריסטיאנו הוא בורחה מאיורל. גם מרקו אסנסיו צפוי לפתוח בהרכב - שווה צפיה, בקיצור, למרות השעה המאוחרת(הלילה, 21:45)

לפני כחודש בערך נקבע שפיורנטינה תהיה היריבה בגביע הברנבאו הפעם, כציון 60 שנה לזכייה השנייה של ריאל מדריד בגביע אירופה, אז בגמר ב-1956/57 היא גברה 2:0 על הקבוצה האיטלקית המפוארת בגמר ביתי משערים של די-סטפאנו וחנטו. בעונה שעברה מריאנו דיאס השתולל עם שלושער וריאל מדריד ניצחה 5:3, ובדיוק אתמול חלפו ארבע שנים למשחק המרגש בו ריאל מדריד ‘נפרדה’ מראול ששיחק מחצית אחת במדי הקבוצה עם החולצה מס’ 7 ועם סרט הקפטן על הזרוע, כבש ורץ לחגוג. ריאל הביסה את אל-סעד הקטארית 5:0. ‘הלילה של הקאנטרה’ ו-‘הקרוואן של ריאל מדריד’ הן רק חלק מהכותרות. והברנבאו תמיד אהב את הילדודס.

לחובבי ההיסטוריה נספר עוד שריאל מדריד מחפשת את הניצחון ה-12 שלה ברציפות. הפעם האחרונה בה ריאל כשלה היה בקיץ 2004 אז נכנעה 1:0 לפומאס המקסיקנית כשחוסה אנטוניו קמאצ’ו עמד על הקווים. הרצף השני הטוב ביותר היה בין 1994 עד 2000 עם שבעה נצחונות רצופים. ריאל מדריד זכתה בטורניר 26 פעמים. באיירן מינכן זכתה 3 פעמים במפעל, מילאן ואינטר חולקות 2 זכיות יחד כל-אחת ויש עוד 4 יריבות שזכו בגביע.

“אנחנו נכבד את ההיסטוריה של המפעל ורוצים לשחק וליהנות מול הקהל”, אמר זידאן שדיבר על קבוצה בכושר גופני טוב. תעיד על כך העובדה שהקפטן ראמוס אמור לפתוח בהרכב, וכמובן שכריסטיאנו ישחק את כל 90 הדק’. כריסטיאנו אגב לא הצליח להבקיע עדיין בטורניר. בנזמה הוא הכובש הבכיר עם 5 שערים, כאשר ראמוס ומרסלו עם שני שערים כ"א. זידאן ממש קרא לאוהדים להגיע למשחק וסבר שמי שלא יוכל להגיע בוודאי יצפה במשחק בבית. “פתחנו את העונה נהדר אבל זו רק ההתחלה”.

ההרכבים המשוערים::

היריבה פיורנטינה חלמה על פתיחת עונה טובה יותר. היא נפרדה מהעוגן שלה בורחה ואלרו והובסה 3:0 מול אינטר במחזור הראשון של הסרייהA. הקבוצה זכתה בעבר בשתי אליפויות איטליה איי-שם בשנות ה-50 והוסיפה עוד שש זכיות בגביע, האחרונה שבהן ב-2001. מעבר להפסד בגמר גביע אירופה, היא נכנעה ליובה בגמר גביע אופ"א ב-1990. הקבוצה נפרדה מהמאמן פאולו סוזה אקס מכבי ת"א אחרי שהגיע אשתקד רק למקום השמיני המאכזב, ועל הקווים עומד סטפנו פיולי.

(SantiagoBernabeu) #75

הרכב רשמי

קאסייה
תיאו, נאצ’ו, ראמוס, אשרף
סבאיוס, יורנטה, אסנסיו
רונאלדו, מאיורל, ואסקז

הסבר למשחק הידידות המיותר הזה יומיים לפני המחזור השני?

(HJKL) #77

מסורת שצריך לקיים וכל זה. ויותר מידי סופר-קופה בשביל לקבוע את המשחק לפני כן אני מניח.

אף אחד מהצעירים לא נראה רע, כולם נראים סבבה (אשרף החליק המון אבל רואים עליו פוטנציאל), אבל סאביוס רמה מעל כולם ואסנסיו שתיים. אסנסיו בכלל משחק כמו בעל הבית, וכולם גם מחפשים אותו. צריך לשחק קצת יותר ככה גם ה11 הרגילים.

סה"כ המשחק לא סופר אגרסיבי אז זה טבעי שכולם נראים טוב, אבל הקצב גבוה הרבה יותר ממשחק ידידות טיפוסי. זה משחק שיש יותר מה ללמוד ממנו על האיכות של השחקנים מאשר 15 דקות שסאביוס (נניח) נכנס והמשחק גמור. מקווה שהמחצית השנייה תהיה דומה.

אה, גם השחקן הצעיר והמבטיח עם הספרה 7 על הגב נראה לא רע

אפילו אפשר להגיד שהוא נראה טוב, עושה רושם שהוא הרבה יותר חד ולמעשה ממשיך את הסיום המטורף שלו מהעונה שעברה. נותר רק לחכות שיחזור למשחקי הליגה וללא ספק הוא תוספת כוח משמעותית להרכב שגם ככה כמה רמות מעל הליגה.

היה גם משחק שאין יותר מדי מה לקחת ממנו מלבד דקות משחק לילדים ולחדשים (שגם הם ילדים) וזה מעולה שיצברו ביטחון לקראת המשך העונה.

נ.ב - בייל כבר לא שייך לרמות האלה

(SantiagoBernabeu) #79

לא יודע מה ראית בסבאיוס במשחק הזה. המון כדורים לא מדוייקים, קבלת החלטות של ילד בן 13 ובנוסף כל פעם שמישהו התקרב אליו הוא התגלגל כאילו ירו בו. טכניקה וכדרור על שטח קטן יש לו, אבל זה לא משהו מיוחד שלא ניתן למצוא כמותו.

יורנטה לעומתו שיחק עם המון בגרות, קריאת משחק מעולה וכדורים מדוייקים. נקווה שיצליחו להשאיר אותו במועדון. אסנסיו שיחק חצי קלאץ’ ועדיין נראה טוב - אבל את מי זה כבר מפתיע, רונאלדו לא הבקיע שער כזה (וכמו בקלאסיקו) כבר שנתיים. מי האמין, הוא לא שכח איך משחקים כדורגל.
אשרף עם טכניקה דיי לקויה אבל מהירות טובה ועמידה נכונה באגף. היו לו איזה שתי פריצות יפות, כמו גם במשחקי ההכנה.

בעשרים דקות שבייל קיבל הוא רשם שתי נגיעות בכדור. החמצה אחת מזעזעת מתוך הרחבה והשניה כדור שהוא לא הצליח להשתלט עליו. כואב לי כל משחק מחדש לראות אותו ככה.

קסמירו וקרוס מרגע שנכנסו כאילו החליטו ללמד את הילדודס איך משחקים כדורגל. אתה יכול לראות את הרמה משתנה מכדורגל טוב לכדורגל וורלד קלאס ברגע.

(Michael Scofield) #80

לפני כמה שנים היו פה כמה משתמשים, ביניהם נירו היקר אם אינני טועה שהצביעו על איירמנדי כיורש של צ’אבי אלונסו או לפחות פוטנציאל מבטיח. אז לי מהרגע הראשון השחקן הזה הרגיש כמו בלוף, ואם כבר יורש למאסטרו - יורנטה זה השחקן שנראה הכי מתאים לפרופיל. הם אפילו מטפלים בכדור בצורה דומה מאוד. לכו תדעו.

לגבי אשרף - בחיי שהוא נראה יותר טוב מדנילו. הוא רק בן 18 בערך, אבל אני מוכן לקחת את ההימור על מחליף לקרבאחל. וזה לא שבכל אירופה לא רודפים אחרי שחקנים בגיל הזה להרכב של קבוצות פאר (אמבפה לפסז, דמבלה לבארסה וכיוב).
חייב לציין שסבאיוס נחשב לכשרון מיוחד בעיניי רבים, אך מלבד המשחק שלו נגד ברצלונה אצל בטיס לא ראיתי ממנו משהו יוצא דופן. ההשחלה אתמול הייתה מגניבה, אבל…
בכל אופן, מאמין שיש הצדקה והוא יראה מה הוא שווה העונה.

לגבי בייל, ובכן - די עצוב מה שקרה לשחקן המעולה הזה. אם כריסטיאנו יצא מהקבר אחרי התצוגות נפל שלו בתחילת העונה שעברה, אולי שווה להיות קצת יותר סבלני עם קראקים.

(JRM) #81

סבאיוס עדיין צעיר ולא התרגל למקום שלו במגרש, נדמה לי בבטיס הוא שיחק בעמדה קדמית יותר. אני סומך על קרוס ומודריץ’ (וגם זיזו) שיעזרו לו לממש את הפוטנציאל. מה שאהבתי ממנו זה שבשליש האחרון במגרש הוא לרוב מנסה לשחק לעומק ולא מנסה לשחק רק על בטוח.

אמנם אשרף נראה טוב יותר מדנילו אך אני לא חושב שהוא מספיק טוב למשחקים נגד קבוצות טובות. יכולנו להשאיל אותו לעונה או שתיים כפי שעשינו עם דני ובינתיים להביא מישהו מנוסה שמוכן לשבת על הספסל. (מונייה לדוגמא שהיו שמועות לגביו).

(Guy) #82

ההבדל בין המצב של קאסמירו למצב של יורנטה הוא בעיקר מזל בחיים. זה בדיוק מה שנקרא להיות במקום הנכון בזמן הנכון.
שניהם יכולים להעביר את כל הקריירה כשחקני הרכב בריאל מדריד בדיוק כשם שהם יכולים להעביר קריירה שלמה בסראגוסה או פורטו. אותו דבר לגבי בוסקטס (איפה הוא היה היום אם פפ לא היה מוותר על יאיא?), חאבי גארסיה ועוד רבים וטובים.

לצערו של יורנטה, נראה שקאסמירו זכה בלוטו לפניו. ואם זה לא מספיק אז הוא קיבל השנה גם את קובאצ’יץ’ על הראש כקשר אחורי מחליף.

(7Number7) #83

לדעתי מזל שרונאלדו הורחק לכמה משחקים (מי היה מאמין שאני אגיד את זה) - הוא חזר מחופשה דיי מאוחר, וכמה ימים “השתפשפות” כשהחברים שלו עושים אימונים בשביל משחקי ליגה (ולא בשביל משחקי $$) יוכלו אך ורק לעזור לו.

גם רונאלדו מתעייף, וראינו איך נראה בגמר במילאנו ואיך נראה בגמר בקארדיף, רונאלדו צריך לשמור אותו ל20-25 שערים בעונה (בעוד כוכבים וורד קלאס חולמים על מספרים כאלה), לא צריך לבזבז אנרגיות על חמישיות ורבעיות מול סראגוסה ולה קורוניה.

הוא יגיע יותר כשיר ויותר “רעב”, ולמזלנו המשחקים הראשונים לא מול אריות הליגה.

(אסף-בארסה) #84

מסכים עם ההשוואה בין המצב של קסמירו לזה של יורנטה אבל ההשוואה לבוסקטס לא נכונה.

קסמירו קיבל צ’אנס כקשר אחורי בריאל מרריד בתוך סגל שלא תוכנן לשחק עם אחד כזה, ורק כאשר הבלוף עם קרוס בעמדה הזו כבר ממש קרס וזידאן קיבל אישור להפסיק עם השטות הזו, קסמירו היה היחיד “בעל התואר” כדי לקבל את העבודה בשוק.

במקרה של בוסקטס, הוא החליף את יאיא לא בלית ברירה, אלא כי פפ התלהב ספציפית מהכישורים היחודיים שלו והעדיף אותם על פני אלו של יאיא. עצם ההחלטה הזו הייתה שנויה במחלוקת כי טורה נחשב לאחד הקשרים האחוריים הטובים בעולם דאז ועשה אחלה עבודה אצלנו. בוסקטס “התקבל למשרה” בזכות הכישורים שלו שהרשימו מאוד את הבוס, ולא מחוסר ברירה שהיו פשוט חייבים גוש בשר שיסתום את החור (בלי קשר לכך שקאסמירו באמת אחלה שחקן והשתפר מאוד מאז, מדבר רק על נקודת הפתיחה).