Pretemporada 2017/18 :: מנצחים את פיורנטינה 2-1 בגביע הברנבאו

ריאל-מדריד

(Hank moody) #85

גיא היה לי וויכוח איתך על זה לפני שנתיים כשיורנטה שיחק בקסטייה(אני לא מגיב הרבה אז אם תרצה אקפיץ תתגובות),אתה טענת שפבאס ואני כבר לא זוכר מי, הם הקשרים המיוחדים שיוכלו לשחק ברמות הגבוהות ואילו מנגד שיורנטה הוא מהשטאנץ הספרדי הרגיל.ושאם תחליף אותו באיזה קשר אחורי של סארגרוסה אתה לא תרגיש בהבדל.ועכשיו שוב איכשהו אתה טוען שזה או שהוא יהיה שחקן הרכב בריאל או שהוא יעביר קריירה שלמה באוססונה.מעבר לזה שאני מאוד לא מסכים אם הראייה שלך בכללי לגבי הקשרים בשטאנץ הספרדי,לגבי יורנטה אני כל כך לא מסכים איתך שאני חייב להגיב.הילד בן 22 וכן הוא עדין ילד לקשר אחורי,אחד מהחוטפים היותר טובים באירופה,אבל בשונה מקאסמירו יש לו גם יכולת יציאה קדימה עם הכדור יכול לעשות דריבל טוב ,אבל יותר חשוב לנו גם יכולת לנהל ולשלוט בקצב המשחק,למרות כמות החטיפות שלו הוא לא מפלצת הגנתית כמו קאסמירו(שהוא הקשר מבחינה הגנתית הכי טוב שיצא לי לראות),אבל לקבוצה כמו שלנו אני חושב שהוא יכול להתאים לא פחות.בשורה התחתונה שלי אם לא מחדשים חוזה ליורנטה שנה הבאה נראה אותו בקבוצת טופ ,אטלתיקו ארסנל יובה YOU NAME IT .

(Guy) #86

יורנטה אכן שחקן הגנה טוב מאוד. התקפית לא ראיתי שום דבר יוצא דופן שהוא תורם ואת דעתי על ניהול משחק ושליטה בקצב אתה מכיר מכל הודעות הנאצה על קרוס, זה בדיוק השטאנץ הספרדי הרגיל. דווקא קאסמירו, למרות תדמית הנגר הכסחן שלו, התחיל לתרום לא מעט להתקפה עם 8 שערים ב2017 ושני בישולים חשובים מול באיירן ואתלטיקו. הלוואי על מודריץ’ וקרוס. המסירות שלו גם בסדר, אמנם הוא לא צ’אבי אלונסו אבל גם יורנטה לא.

בגדול אני מסכים שיורנטה יכול להיות שחקן הרכב בקבוצת טופ, הוא יכול להיות גם שחקן הרכב ראוי אצלנו. אבל אני לא רואה בו משהו יוצא דופן כדי לומר בודאות שהוא בדרך לקריירה של כוכב. קח לדוגמה את גבי מאתלטיקו, שחקן הרכב בקבוצת טופ שהפך לכזה לקראת גיל 30 כשפגש את סימאונה. עד אז הוא העביר קריירה נינוחה בסראגוסה, ובוא נגיד שזה לא שפתאום הוא גילה בעצמו כשרון חדש…

מסכים עם ההשוואה בין המצב של קסמירו לזה של יורנטה אבל ההשוואה לבוסקטס לא נכונה.

כן, אצלכם זה קרה בזמן שהקבוצה הצליחה ואצלנו בזמן משבר. כל השאר דומה. גם לקאסמירו יש כישורים שעדיפים על פני קרוס, כמובן שטרוויאלי יותר להבחין בהם אבל אני לא בטוח מה חריג יותר: להחליף את יאיא המצויין בבוסקטס בקבוצה מצליחה, או לייבש את חאמס בשביל נגר כמו קאסמירו בריאל מדריד. שניהם בסוף מצליחים בזכות נסיבות דיי מקריות ויכלו באותה מידה להיות בסביליה או ולנסיה. העלתי רמה מסראגוסה כדי שזה אולי יצרום פחות בעין, אבל המסר זהה :slight_smile:

הצלחה של כל שחקן תלויה בנסיבות שונות ומשונות, ובכלל הצלחה בכל תחום בחיים, אבל אצל שחקנים אפורים זה בולט הרבה יותר.
יש מעט מאוד עילויים בתפקיד הקשר האחורי שבאמת מביאים ערך מוסף יוצא דופן מעבר לעבודה של בלם קדמי נוסף, ויש הרבה מאוד שחקנים שדיי דומים ברמתם. קצת כמו אצל שוערים. זאת אחת הסיבות שהתפקיד הזה קצת הולך ונעלם.

(אסף-בארסה) #87

התפקיד של קשר אחורי הולך ונעלם? אתה חייב להסביר.

אם כבר התפקיד של שחקני “10” שתורמים רק מספרים בשליש האחרון ולא מעבר (אוזיל, חאמס, פאסטורה, חואן מאטה ודומיהם) הולך ונעלם. כמובן שדנו בנושא הזה כבר מספר פעמים וגם הסכמת.

(Hank moody) #88

גיא את הדעה שלך לגבי ניהול משחק ושליטה בקצב אני בהחלט מכיר,אבל בכל מקרה בשביל שאר הקוראים אגיד ,שלפי דעתי יורנטה יכסה על הפער(בעתיד כמובן כי הוא עדיין לא שם) ההגנתי בינו לבין קאסמירו בכך שהוא הרבה יותר טכני פחות פזיז ומנהל משחק טוב יותר.
לגבי השערים של קאסמירו,זאת התקדמות טקטית עצומה שלו ואני שם לב גם שזו הוראה של זידאן.בתחילת הקדנציה של זידאן ולעיתים גם בעונה שעברה, ההתקפה היתה נראת מאוד תקועה,קאסמירו לא יכול לנהל משחק לכן מודריץ וקרוס ירדו יותר אחורה ואילו הוא עמד באמצע וכביכול היה שחקן פחות בשטף ההתקפי.משהו ששמתי לב אליו בעיקר בתקופה האחרונה שבהתקפות שלנו קאסמירו מוותר על ניהול המשחק ועל המיקום באמצע ונכנס לקו היותר קדמי,ובכך מושך איתו שחקן ומשחרר טיפה מן הלחץ באמצע.כשהכניסות האלה לקו האחרון מעבר תרומה הטקטית מוסיפות גם שערים,מה טוב.

(Guy) #89

זה לא סותר אסף, שני התפקידים נעלמים. יש הרבה קבוצות בלי גרזנים היום, בין היתר כחלק מהטרנד של שלושה בלמים אבל לא רק (לבאיירן ויובה למשל אין קשרים אחוריים קלאסיים).

Hank moody, אני מסכים שההתקפה שלנו הייתה תקועה מאוד במשך הרבה זמן עד השיפור של החודשים האחרונים. ממש לא חושב שזה באשמת קאסמירו או שלוקה/קרוס ירדו יותר אחורה בגללו. השינוי העיקרי בקבוצה בהיבט הזה הוא שאיסקו נכנס להרכב, אנחנו משחקים עם ארבעה קשרים ורק שחקן אחד שלא משתתף במאמץ ההגנתי - קארים. בקלאסיקו השני אפילו הוא חטף כדורים והטריד את ההגנה שלהם, ממש היינו כחולמים. ככה משחקים כדורגל.

(אסף-בארסה) #90

התפקיד של הגרזן הקלאסי סטייל מסצ’ראנו פחת, כי השאיפה היא לשלמות, ככה שהוא לא ממש נעלם, אלא הדרישה היא להביא מה שמסצ’ראנו מביא ועוד. התפקיד קשר אחורי כשלעצמו חי ובועט ורלוונטי מתמיד. פעם הדרישה הייתה לשחקן במרכז המגרש שמזיז את התחת וחוטף כדורים, כיום הדרישה הזו עדיין קיימת רק שרצוי גם שהשחקן הזה גם יידע להתמסר ולהניע כדור טוב.

באיירן שיחקה עם אלונסו בשנה שעברה בעמדה הזו, ויובה עם הנגר חדירה למרות שבמין תפקוד שונה במערך שונה.

(titi camara) #91

תשמע…מדוייק ביותר, תבוא לכאן יותר !
זה התחיל בסוף העונה שעברה, השינוי הטקטי הזה נתן לנו יותר שליטה במרכז המגרש והנעת הכדור שלנו השתפרה, ובאופן די מפתיע ובמיוחד עם קרוס ההזזה שלו יותר אחורה כדי להתחיל התקפות(בלי האחריות ההגנתית, כי הגנתית קסמירו חוזר להיות האחורי) ואחר כך להצטרף קדימה גרמה לכך שהוא הפך להיות איום הרבה יותר גדול על השער אם זה בבעיטה או בישול.
בנוסף השינוי הזה דוחף את המגינים הרבה יותר קדימה בזמן הנעת הכדור(כי קרוס ומודריץ’ יורדים אחורה) וכשהם מקבלים את הכדור הם בעמדה הרבה יותר מסוכנת.

(Guy) #92

גם תפקיד הפליימייקר הקלאסי סטייל ריקלמה פחת כי השאיפה היא לשלמות, זה לא שונה מהשינוי שעובר על תפקיד הקשר האחורי. עדיין יש צורך בשחקן שייצר מצבים וימסור כדורים בהתקפה כמו שפליימייקרים היו עושים פעם.

באיירן שיחקה עם אלונסו כי הוא עילוי, כתבתי שיש כמה עילויים בודדים שמביאים ערך מוסף והוא בינהם. הוא מסוג השחקנים פורצי הדרך שגורמים לכדורגל להתקדם ולדרישות התפקיד לעלות ולהתקרב לשלמות. אבל כל זמן שאין לבאיירן עילוי היא לא מעלה בהרכב קשר אחורי, לא לפני אלונסו ולא היום.

פעם לא הייתה אף קבוצה בלי קשר אחורי כמו קאסמירו או בוסקטס.