מרסלו :: מילד אלמוני לקפטן השני

ריאל-מדריד

(~-Ron-~) #1

מרסלו ויירה דה סילבה ז'וניור או כמו שאנחנו מכירים אותו מרסלו. הזמן עובר מהר ובינואר הקרוב מרסלו שלנו יסגור 8 שנים עם החולצה הלבנה, מרסלו הוא שחקן מיוחד שחקן שעבר שינוי מקצה לקצה לותיקים כאן בפורום בטח זכור הדיונים הרבים לגביו, אם ניראה לכם שכל הדיונים סביב בנזמה לא נגמרים למי שיש כוח לחזור קצת בהיסטוריה של הפורום ימצא שכמות הדינים על מרסלו ממש לא נופלת מכמות הדיונים על הצרפתי.

מרסלו הגיע אלינו בגיל 18 הישר מפלומיננזה הברזילאית עם נגלה דרום אמריקאית מכובדת שהגיע לברנבאו באותו ינואר בשנת 2007 עם גאגו - 'היורש של רדונדו' כפי שנאמר אז מבוקה ג'וניור ועם גונזלו 'פיפיטה' היגוואין מריבר. ללא ספק מרסלו היה הפחות דומיננטי מהשלושה כאשר לגאגו נתנו מחמאות בלי סוף ומהיגוואין צפו עתיד גדול כאשר מרסלו שלנו בא על התקן הבלתי אפשרי - היורש של רוברטו קרלוס שלדעת רבים וטובים היה המגן השמאלי הטוב בהיסטוריה.

עם האליל.

אז נכון מהחבורה הדרום האמריקאית הזאת נישאר רק מרסלו ואני לא יכנס לתרומה של גאגו או של היגוואין למועדון אני התרכז במרסלו. עקב התפקיד המחייב להיות היורש של רוברטו קרלוס לא מעט (בעצם הרבה מאוד) קטלו אותו בהתחלה, זה ניראה כמו נפילת רכש רצינית של ריאל מדריד הוא לא הזכיר במהומה את רוברטו שלנו שהיה אז בשנותיו האחרונות , לא בהתקפה אך בטח ובטח לא בהגנה והיו שדרשו להעיף אותו מברנבאו כמה שיותר מהר, עם הזמן הנחיתו לו שחקנים על העמדה כמו דרנטה למי שזכור, גבריאל היינצה ופאביו קונטראו אך הזמן עשה את שלו וכיום מרסלו הוא המגן השמאלי הפותח של ריאל מדריד והוא הקפטן הרביעי של הקבוצה !

החבורה הדרום אמריקאית.

מרסלו לא השתלב כל כך בריאל מדריד עם כל רכבת השחקנים והמאמנים שעברה מתקופת כהונתו של ראמון קאלדרון כנשיא וכנסיתו של פלורנטינו, מרסלו שלנו התחיל להתברג כשחקן במרוצת השנים והיום בכלל לא ניראה באופק שהוא יעזוב את המועדון, פעם לא רצו אותו כאן והיום כבר מדברים עליו במשפט אחד עם המגנים השמאליים הטובים בעולם. היורש של רוברטו קרלוס הוא לא , כי פשוט אי פשר להיות, אבל ללא ספק הוא מרסלו, שחקן הגנה טוב ועם שליטה שלא נופלות ושחקנים ההתקפה הטובים בעולם, זה הוא מרסלו.

מוזר לי שעד היום לא היה דיון על השחקן הזה, מבחינת יכולת יש הרבה מה לדון עליו, יש אנשים שלא יכולים לראות אותו אותו בהרכב ויש אנשים שלא מבינים איך הוא לא באנקר, אבל מה שבטוח הוא מאדריסטה בנשמה.

מרסלו בוכה אחרי הזכייה בצ'מפיונס.

אז מה אתם אומרים על מרסלו שלנו ?

(=Skyline=) #2

לפני שהוא מגן שמאלי הוא כדורגלן עם טכניקה יוצאת דופן וזה עניין שהוא לא מפסיק להדהים אותי בו. טכניקת הדריבל על השטח הקטן מהמשובחות בעולם (יחד עם איסקו) כמו של שחקני futsal. רגל שמאל קטלנית שחבל לי שהוא לא משתמש בה לתדירות גבוהה ( RC!!)
בעבר, הדיונים על מרסלו היו בנושא קבלת ההחלטות שלו ועל היכולת ההגנתית הלקויה שלו, עקב יכולת התקפית מוגברת. כיום, מרסלו בוגר מאוד והוא השתפר הן ביכולת ההתקפית והן ביכולת ההגנתית. אני תמיד סומך עליו בעמדת המגן השמאלי. מעדיף אותו על קואנטראו (שכבודו במקומו מונח) ועל כל מגן שמאלי אחר.

ולקינוח, מי יכול לשכוח את זה:

2:10
http://vod.sport5.co.il/?Vc=2414&Vi=96413&Page=1

(CF R.Madrid) #3

עם הייתה פותח את האשכול הזה לפני כמה שנים, שמרסלו עדיין היה צעיר ועדפנו את אברלואה בתור מגן שמאלי, בגלל החורים שהיה משאיר מרסלו. ואפילו היו כאן אנשים שאמרו בזמנו שדרנטה טוב ממנו, שהיה השחקן הכי טוב ביורו של הצעירים(איפה דרנטה ואיפה מרסלו היום). אז בטוח הייתה משיג הרבה דיונים ותגובות, אבל מאז השתנה הרבה דברים.
מרסלו התבגר ופגשת את מוריניו שלימד אותו לעשות הגנה, מרסלו הפך לבנקר בהרכב ולמגן השמאלי הטוב בעולם, וכבר אף אחד לא מפקפק ביכולת שלו, וכמובן בזה שהוא מדרדיסטה לתפארת.

מרסלו הגיע לריאל בגיל 18 יחד עם היגוואין וגאגו שלושה שחקנים מבטיחים, כאשר הוא פרץ הכי מאוחר, אבל אף לשחק הכי טוב משלושתם.
מרסלו מגן אדיר ונשק התקפי מדהים, המשחק עם מרסלו הרבה יותר מרווח, הצטרפות שלו להתקפה עושה בלגן ענק לקבוצה היריבה, במיוחד שהוא משחק באגף יחד עם רונאלדו, זה מאוד מקשה לשמור אליו, משום שכל צומת הלב על רונאלדו, ואז מרסלו בקו שני דורס קבוצות שלמות.

עם לא שמתם לב מרסלו כבר 9 עונות בריאל מדריד(רק קסיאס וראמוס וותיקים ממנו), ולי מרסלו מרגיש כמו שחקן בית, בגלל הגיל הצעיר שהוא הגיע עלינו.
מרסלו מזמן כבר לא עוד שחקן, מרסלו הוא אוהד ומדרדיסטה, שחקן שנושם וחיי ריאל מדריד, ולכן היום אין לא אחד אפילו טיפה של ספק לגביו, היום מרסלו שחקן מפתח לכל דבר!

(Madridista522) #4

אני לא רוצה לדבר על היכולות של מרסלו, אין ערעור על היכולות של מרסלו ששואפות לשלמות מבחינה התקפית וגם מעולות מבחינה הגנתית.
מה שאני כן רוצה לדבר עליו הוא רוח המדרידיסימו שעוטפת את הבחור הזה בכל רמ"ח איבריו. שמחת החיים שהוא מביא למגרש והמלחמה הבלתי נגמרת.
הדברים הקטנים שמרסלו עושה על המגרש מרגשים אותי, שהוא מרים את הקהל כשאנחנו בפיגור ודורש מהם להצטרף למאבק לעבר הרמונטדה, הדרישה שלו מעצמו ומחבריו לקבוצה, פשוט מחויבות אדירה.

מרשמלו, הגעת לפה בתור ילד שאף אחד לא האמין בו, הפכת לאחד השחקנים הכי מוערכים ואהובים בקבוצה, לא בזכות היכולת שלך ומגמת ההשתפרות האדירה שלך, אלא בזכות ההקרבה, המלחמה, המחויבות, רוח המדרידיסימו והתלתלים הקסומים שלך - כך חדרת ללב כולנו.

(Raulito-7) #5

אני זוכר את התגובות פה בפורום מלאות בזעם דווקא בקיץ 2009 - ‘איך יכול להיות ששפכנו 250 מליון יורו, הבאנו את כריסטיאנו ואת השחקנים הטובים בתבל והמגן השמאלי שלנו הוא עדיין מרשמלו’. קשה להאמין אבל ‘הילד’ מגיע עוד מעט ל-300 משחקים במדי ריאל מדריד. העונה הוא השאיר מאחור סוף-סוף את הפציעה המתסכלת מתחילת עונת 12/13 והוא חוזר לעצמו. למרות הטכניקה האדירה על מטר ודריבל מאוד איכותי וגם העובדה שהוא ברזילאי - לעולם לא הייתי מכניס אותו לאותה שורה עם רוברטו קרלוס, גדול המגנים ששיחק את המשחק. אבל בכל-מקרה, שחקן טוב שחשוב שנשאר ומוריניו אחראי על השדרוג הגדול ביכולת שלו(הוא לעולם לא יהיה מגן שמתמחה במשחק הגנה, אבל הוא אחד מחמשת המגנים הטובים בעולם היום), ואולי קצת שוסטר שבכוח שיפשף אותו, ראה את הפוטנציאל ודאג לשכר לימוד.

בכל-מקרה, בתור אחד שהיה שם בגמר ההוא בליסבון וירדו לו דמעות - התמונה בה מרסלו ממרר בבכי על הזרועות של איקר אחרי השער שלו - תמונה שתלך איתי לעד. כמו התמונה של ראול משתיק את הקאמפ-נואו; כמו התמונה של הכדור ננעץ בחיבורים אחרי הוולה של זידאן; כמו הבכי של קסיאס במשחק האליפות נגד מאיורקה ועוד-ועוד. מבחינת מרסלו - המשחק נגמר אחרי הגול. נדיר לראות פרץ כזה של רגשות עוד לפני השריקה הסופית, והרבה שחקנים לא היו מרשים לעצמם ‘להתפרק ככה’ בכל מצב נתון. ראמוס שכבש את השער הכי חשוב בהיסטוריה אולי - לא היה אדיש אבל כן שמר על מנטאליות קשוחה, נקרא לזה ככה.

בראייה לטווח הקצר - מרסלו צריך לקבל מנוחה במהירות כי הוא נטחן בלי הפסקה מה שנקרא ונשחק. צריך לנצל את הזמן המועט שקונטראו כן יהיה כשיר. מעניין מה יהיה בשלבים המכריעים של העונה, נניח במשחק חוץ עוד פעם נגד באיירן. אם קונטראו יהיה כשיר - מעניין אם אנצ’לוטי יבחר במרסלו. הרי לא כל יום ברצלונה(שנתנה לו הרבה אוויר בקלאסי).

תמונה של מרסלו בזרועות של איקר מתבקשת מאוד גם מהצד שלי, אבל כבר פירסמתם ואני מניח שכל מי שכותב בת’רד הזה יפרסם אותה.

(!CR7) #6

[QUOTE=Raulito-7;1587987]
בראייה לטווח הקצר - מרסלו צריך לקבל מנוחה במהירות כי הוא נטחן בלי הפסקה מה שנקרא ונשחק. צריך לנצל את הזמן המועט שקונטראו כן יהיה כשיר. מעניין מה יהיה בשלבים המכריעים של העונה, נניח במשחק חוץ עוד פעם נגד באיירן. אם קונטראו יהיה כשיר - מעניין אם אנצ’לוטי יבחר במרסלו. הרי לא כל יום ברצלונה(שנתנה לו הרבה אוויר בקלאסי).
[/QUOTE]

מרסלו לא זומן לסגל נבחרת ברזיל בפגרה האחרונה ככה שמנוחה הוא קיבל. כמובן שזה עומס מצטבר וזה יהיה מתבקש לשחק עם קואנטראו נגד באזל ולודוגרץ בצ’מפיונס-ליג וכמובן במשחק הגומלין בגביע נגד קורנייה, אבל בגדול אני מאמין שמרסלו במצב פיזי טוב מאוד כרגע.

(~-Ron-~) #7

[B]מרסלו בראיון ל-MARCA.[/B]

[B]הקבוצה רצה טוב עד כה[/B]
אני מרגיש שאני כרגע במיטבי אבל אני תמיד יכול עוד להשתפר וזה מה שאני רוצה, להיות ברמה הגבוה ביותר כדי לעזור לריאל מדריד. אני מרגיש טוב ואני בכושר טוב אבל אני תמיד יכול להשתפר…

[B]אנצ’לוטי ?[/B]
הוא נותן לנו להנות מהמשחק וגם נותן לנוהרבה לאלתר. אנחנו יודעים שיש לו הרבה ביטחון בנו. אנחנו מוכנים לעשות הכל בשבילו, הוא עוזר לנו בכל משחק. הוא אדם מאוד שקט שאומר הכל בפנים וזה המפתח שלו. ללא ספק גם אלו שלא מקבלים הרבה דקות יגידו אותו דבר עליו.
זה אדם שזכה בהכל והוא ממשיך להיות צנוע ועם רצון לזכות שוב בכל תואר, ידענו שאנחנו חייבים להיות מחוברים כדי לזכות בליגת האלופות והוא חיבר אותנו.

[B]רונאלדו ?[/B]
לשחק עם כריסיטאנו רונאלדו זה מאוד קל. הוא יודע איפה לתת לך את הכדור המושלם. הוא עוזר לקבוצה בהתגוננות ומבשל הרבה ועושה דברים נפלאים. בכללי לשחק בריאל מדריד עם כל הקראקים האלה זה קל מאוד הם לא מפסיקים להבקיע ולבשבל.

[B]20 שערים בריאל מדריד [/B]
אני לא זוכר את כל השערים שהבקעתי אבל בשבילי הם כולם חשובים לעזור לקבוצה. אני יודע שהמטרה שלי היא לא להבקיע אבל זה כבוד גדול להבקיע 20 שערים עבור ריאל מדריד ולעשות היסטוריה עם המועדון הזה.

[B]זכייה שניה ברצף בצ’מפיונס ?[/B]
אנחנו עובדים קשה כל יום כדי לשפר דברים, אנחנו רוצים לנצח בכל משחק כדי לזכות בתואר.

[B]הגמר בליסבון[/B]
בהתחלה לא היינו מרוכזים, היינו מלאי התרגשות ולא עשינו את הדברים כל כך נכון. ידענו שאתלטיקו תשחק טוב ושזה לא היה קל, הם לא הפסיקו להילחם והייתה תמיכה נהדרת מהספסל. אני רציתי רק לגרום לאוהדים שלנו שמחה, למשפחות שלנו. וידענו שאנחנו לא יכולים להפסיד, היה עלינו לתת את הכל.
זה היה מאוד חשוב לנצח את ליגת האלופות. זה אחד מהימים החושבים ביותר בחיי. אני נימצא כאן כבר 8 שנים אבל שמחה עצומה כזאת לא ראיתי. כאשר זידאן בא וחיבק אותי אחרי המשחק פשוט התפרצתי בבכי לא יכולתי לעצור את עצמי, הרגשתי שמחה עצומה. זה היה בלתי ניתן לתיאור.

לראיון ב-MARCA

(Caballero de Blanco) #8

כששחקן נפצע פציעה חמורה שמשביתה אותו למספר חודשים, החשש הראשון הוא שהיכולת שלו תפגע גם כן, והוא לא ישוב להיות אותו השחקן של לפני הפציעה.

לצערנו, חווינו את את הירידה ביכולת הזאת לא רק עם היגוואין (שעבר פציעה משמעותית יותר) אלא גם עם מרסלו. המגן הברזילאי של לפני הפציעה היה המגן השמאלי הטוב בעולם והשילוב שלו ושל רונאלדו היה בגבול המושלם. אין לי ספק שאילולא אותה פציעה, שמו היה מוזכר בהיסטוריה בנשימה אחת יחד עם רוברטו קרלוס האגדי.

מרסלו של אחרי הפציעה הוא עדיין מגן מעולה שתומך נפלא בהתקפה ומקסים אותנו בדריבל נאה מדי כמה זמן, אבל מבחינתי, הוא רחוק שנות אור מאותו מרסלו של לפני הפציעה. היתרון הגדול שלו, עבודת רגליים זריזה מאין-כמוה, נפגעה באופן משמעותי. בנוסף, השיתוף פעולה בינו לבין כריסטיאנו כבר לא אותו דבר, ונדיר כבר לראות את השניים מבצעים דאבל-פס בסמוך לרחבה שמשאירה את אחד מהם במצב טוב בתוך הרחבה.

(khushfehmi045) #9

[RIGHT]בכל-מקרה, בתור אחד שהיה שם בגמר ההוא בליסבון וירדו לו דמעות - התמונה בה מרסלו ממרר בבכי על הזרועות של איקר אחרי השער שלו - תמונה שתלך איתי לעד. כמו התמונה של ראול משתיק את הקאמפ-נואו; כמו התמונה של הכדור ננעץ בחיבורים אחרי הוולה של זידאן; כמו הבכי של קסיאס במשחק האליפות נגד מאיורקה ועוד-ועוד. מבחינת מרסלו - המשחק נגמר אחרי הגול. נדיר לראות פרץ כזה של רגשות עוד לפני השריקה הסופית, והרבה שחקנים לא היו מרשים לעצמם ‘להתפרק ככה’ בכל מצב נתון. ראמוס שכבש את השער הכי חשוב בהיסטוריה אולי - לא היה אדיש אבל כן שמר על מנטאליות קשוחה, נקרא לזה ככה.?[/RIGHT]

(~-Ron-~) #10

[B]

מרסלו קיבל זימון וחוזר לנבחרת ברזיל אחרי העדרות של שלושה משחקים וביקורת לא קלה מצד דונגה מאמן הנבחרת, הוא התראיין לעיתון ‘O Globo’ ודיבר גם על הקלאסיקו ואנצ’ולוטי.

-[/B] אני שמח להיות שוב מזומן לנבחרת, הציפיות שלי הן עכשיו פשוט לנצח משחקים ולעשות טוב לנבחרת.

• זה מאוד עוזר שהמאמן (אנצ’לוטי) מאמין בך, ובאותה דרך אנחנו (השחקנים) מנסים להעביר את האמון הזה אליו, הראנו כבר את התמיכה והאימון שלנו במאמן, הוא נותן לנו שקט נפשי לעשות את העבודה שלנו.
  • זה יהיה משחק מפתח (הקלאסיקו) אך כך גם אתלטיק בילבאו ולבאנטהב… אני לא חושב שהקלאסיקו יכריע את הליגה הזאת.
  • אני וניימאר חברים. בדרך כלל אנחנו לא מדברים על כדורגל שאנחנו ביחד, אנחנו משאירים את זה בצד ומדברים על דברים אחרים.

(=Skyline=) #11

המגן השמאלי המצויין שלנו בן 27 היום. תמשיך להיות איך שאתה מרשמלו, זוכר אותך כשהגעת ילדון קטן ומפוחד מברזיל וקאפלו לא ספר אותך (באותה תקופה - בצדק).

אחד השחקנים האהובים עליי בקבוצה.

(~-Ron-~) #12

[B]
בעקבות השער השבת של מרסלו ה-MARCA הספרדי בחר 10 שערים גדולים של המגן הברזילאי שלנו, הן בחשיבות והן ביופי.

אתלטיקו מדריד - ליגה 09/10

[YT][/B]ynu81xz_weA[B][/YT]

[/B][B]ויאדוליד - ליגה 09/10

[YT][/B]UYjweezwAnU[B][/YT]

[/B][B]ליון - ליגת האלופות 10/11

[YT][/B]LP7FhVs_C6s[B][/YT]

[/B][B]מנצ’סטר סיטי - ליגת האלופות 12/13

[YT][/B]I7l_PxfJveI[B][/YT]

[/B][B]
[/B][B]לבאנטה - ליגה 13/14

[YT][/B]9NDb5LcsOcE[B][/YT]

[/B][B]אתלטיקו מדריד - ליגת האלופות 13/14

[YT][/B]9PMztQdNZu0[B][/YT]

[/B][B]שאלקה 04 - ליגת האלופות 14/15

[YT][/B]c_HJQpMuo0Q[B][/YT]

[/B][B]אספניול - ליגה 14/15

[YT][/B]LXD5zjHkv50[B][/YT][/B][B]
[/B][B]

[/B][B]גאלטאסריי - גביע הברנבאו 15/16

[YT][/B]XCiXcIBHIuU[B][/YT]
[/B][B]

[/B][B]לבאנטה - ליגה 15/16[/B][B]
[/B][B]
[YT][/B]ILTHdgFnGbY[B][/YT]

[/B]

(LOS BLANCO) #13

פשוט ענק הילד הנצחי הזה.
אחד המגנים האהובים עלי ולא מעורך מספיק לדעתי.
באמת מקווה שישאר עם החולצה הלבנה עוד שנים.

(Raulito-7) #14

[RIGHT][FONT=arial][B]הופעה 350 למרסלו[/B][/FONT]

בסיום הניצחון היפה 4:0 על סביליה, מרסלו, שענד היום את סרט הקפטן לאור היעדרותו של ראמוס - יכל לסמן עוד V יפה. המגן הברזילאי שהצטרף בינואר 2007 רשם ציון דרך ענק עם הופעה מס’ 350 במדי ריאל מדריד. בחצי העונה הראשון שיחק רק 6 פעמים במדי הקבוצה ואת הופעת הבכורה עשה בריאזור נגד דפור כשריאל הפסידה 2:0, אבל מאז דברים השתנו. מי שקידם אותו היה ברנד שוסטר שהיה מוכן לשלם את שכר הלימוד. אשתקד רשם מרסלו 53 הופעות, העונה הארוכה ביותר שלו, והצליח להשאיר לחלוטין את הפציעות והחלודה מאחוריו. רגע השיא שלו היה השער בדסימה נגד אתלטיקו כשעלה מהספסל, הבקיע את השער השלישי שהתחיל את החגיגות האמיתיות ואח"כ מירר בבכי על כתפו של איקר. פלגריני עוד ניסה אותו פה ושם כקשר, טריק שהחל חואנדה ראמוס, אבל מרסלו התקבע כמגן השמאלי הבכיר. בעונת 2011/12 כבש חמישה שערים, העונה הפורייה בקריירה שלו, אם כי ברור שמרסלו תורם הרבה מעבר למספרים.

“לא הייתי יכול להעלות על דעתי את כל מה שעברתי בקבוצה הזו”, אמר מרסלו הנרגש. “אני כבר עשור כאן. הגעתי לכאן בגיל 18, ממש צעיר, וחלף עשור נפלא. זכיתי להגשים חלום ילדות. אין לי מילים, אני מאושר על כל רגע כאן, לשחק עם החולצה הזו זו ברכה”. מרסלו הפגין שאפתנות, כרגיל - “השגתי הרבה וחוויתי רגעים יפים אבל אני לא מסופק. אני רוצה עוד ועוד ועוד”. לאחר-מכן דיבר מרסלו על המשחק - “ידענו שסביליה יריבה חזקה אבל היינו טובים ועוצמתיים בהתקפה וגם עשינו הגנה בצורה טובה”. המגן שיבח את היכולת של קיילור נאבאס ואמר שזה לא פשוט להשתלב בריאל מדריד בצורה כה טובה ושכל ההערכה לה הוא זוכה - מוצדקת כי הוא עובד קשה. על ה-B-B-C - “תענוג לראות אותם משחקים”. מרסלו סיים עם התייחסות לקלאסיקו - “יש לנו פגרה קצרה אבל ניתן הכל כדי לנצח”.
[/RIGHT]

(Raulito-7) #15

[B]הדסימה של מרסלו[/B]

הגיע אלינו איי שם בחורף 2007 יחד עם היגואין וגאגו ונחשב לשחקן הפחות מבטיח מבין השלושה. כשהחליף את מיצ’ל סאלגדו במשחק נגד לה-קורוניה בריאזור(7.1.2007) - מי האמין שיישאר בריאל מדריד כל-כך הרבה זמן. אבל המגן הברזילאי, אז בן 18 - פותח את עונתו העשירית במדי ריאל מדריד כשהוא השחקן הזר בעל מספר ההופעות השלישי הכי גבוה בהיסטוריה שלנו - 361(כבש 25 שערים, חלקם זכורים במיוחד כמו בדסימה וכן הגולאסו נגד שאלקה בשמינית גמר האלופות ברגל ימין החלשה ב-2015), כשרק רוברטו קרלוס האגדי ודון די-סטפאנו(396) מקדים אותו. מרסלו מקדים את כריסטיאנו(348), פפה(316) וסטילקה(308). באתר הרשמי כתבו שמרסלו פותח את העונה ה-11 שלו בלבן והוא משתווה בכך לרוברטו קרלוס ששיחק כאן בין 1996 ועד 2007. על היכולות ההגנתיות שלו תמיד היו ויכוחים אבל לא על חוש ההומור, החיוביות, הלב והנשמה וכמובן הרגע המרגש כמו הגול בדסימה כשעלה כמחליף ופשוט קרס מאמוציות על הבירכיים של איקר עוד לפני שריקת הסיום. מרסלו השחקן הוותיק בסגל אחרי ראמוס ולכן הוא הקפטן השני, הוא אחד המנהיגים של חדר ההלבשה ומהווה קונצנזוס. התזמון שלו בהצטרפות להתקפה וכן יכולת הכדרור על שטח קטן חיונית מאוד לריאל מדריד. השחקן עצמו כנראה עודכן על הכתבה הקצרה באתר הרישמי והעלה תמונה שלו מניף את גביע ה-UnDecima וכתב:

“עם כל האהבה אני רוצה להודות לבני ומשפחתי, לריאל מדריד ולאוהדים. כבר 11 עונות שאני מתרגש כל פעם מחדש. שוב תודה!”

מרסלו זכה עם ריאל מדריד פעמיים בליגת האלופות, בעוד שלוש אליפויות ספרד וכן בשני גביעי מלך(לא שיחק בגמרים), פעמיים בסופר-קאפ הספרדי, בסופר-קאפ האירופי וכן באליפות העולם לקבוצות. העונה הפורייה ביותר שלו הייתה עונת 2010/11 עם מוריניו על הקווים ורבים חושבים שהפורטוגלי הוא זה שקידם אותו. מרסלו כבש אז 5 שערים ב-50 משחקים, אם כי לפני שנתיים זו הייתה העונה עם מס’ ההופעות הרב ביותר - 53! אשתקד רשם מרסלו 41 הופעות בהן כבש פעמיים. כמה זה סמלי שעונתו האחרונה של רוברטו קרלוס הייתה עונת הבכורה של מרסלו בלבן. לרוברטו קרלוס הגדול אין שני אבל מרסלו בהחלט עמד בציפיות. ו’הילד’ הנצחי רק בן 28.

(Raulito-7) #16

[RIGHT][FONT=Tahoma][B]פיצ’יצ’י מרסלו[/B]

זו הייתה הכותרת של שער ה-AS הבוקר. אין כריסטיאנו, אין בייל, אין בנזמה - אבל יש מרסלו. לאחר צמד נהדר נגד צ’לסי ועוד משחק עם הרבה תשוקה מצד הקפטן השני שלנו - התקשורת מהללת את ‘מרסלו-קרלוס’ ומעזה להשוות אותו למגן הטוב בהיסטוריה - רובטו קרלוס . על עשרת השערים הגדולים של מרסלו בלבן ועוד ועוד

אתם כבר מכירים את הסיפור. בחורף 2006 הצטרף לריאל מדריד מגן ברזילאי צעיר העונה לשם מרסלו, השחקן שנחשב לשלישי בהיררכיה לאחר הקשר פרננדו גאגו והחלוץ גונזלו היגואין. אם היו מספרים לכם אז שמרסלו יסגור עשר עונות במדי ריאל מדריד וייחשב כאחד המגנים הטובים בעולם - כנראה שהייתם צוחקים בלי הפסקה. אבל זה קרה. אחרי קשיי התאקלמות וקטילות ימין ועל שמאל, הן בתקשורת בספרד והן כאן בפורום שלנו - על משחק הגנה לוקה בחסר - מרסלו עשה את קפיצת המדרגה וקשה לתאר את ריאל מדריד בלעדיו. ‘חבלי הלידה’ היו קשים. מרסלו ערך את הופעת הבכורה שלו בריאזור במשחק קבוצתי מזעזע נגד דפור, בו ריאל מדריד כמובן הפסידה. זה היה משחק הליגה האחרון של ברזילאי אחר - רונאלדו. ברנד שוסטר היה זה שהאמין בו ושיתף אותו במרבית משחקי הבית, ובעונת 2007/08 רשם 32 הופעות. כעבור שנה חואנדה ראמוס ניסה אותו מידי פעם כקשר ובאותה עונה כבש את שער הבכורה במשחק נגד גיחון, היום ההיסטורי בו ראול עקף את די-סטפאנו. פלגריני המשיך עם מרסלו בקישור במשחקים רבים והפריצה האמיתית הגיעה יחד עם מוריניו.

אין ולא יהיה כמו האגדה רוברטו קרלוס, המגן השמאלי הטוב בהיסטוריה, האיש שבילה יותר בחצי המגרש של היריבה. אתלט מדהים, אחראי, חכם, בעיטות פצצה מכל זווית, דיוק, תזמון מעולה בהצטרפות להתקפה, משחק הגנה איכותי ומהירות בלתי-נתפסת. מרסלו לעולם לא יגיע ל-69 שערים כמו שכבש רוברטו קרלוס שזכה באליפות בעונת הבכורה שלו וכאלוף עזב, השחקן הזר שרשם הכי הרבה משחקים בהיסטוריה של ריאל מדריד - 529. אבל מרסלו הצליח לגרום לאוהדים בברנבאו להתאהב. הוא שונה מרוברטו קרלוס. מכדרר טוב ממנו, בעל שמחת חיים זהה, הוא הקפטן השני בסגל אחרי ראמוס ובניגוד לאיש הברזל - גם מפגין רגשות כלפי חוץ, כפי שהיה בגמר בליסבון. והוא כובש הרבה שערים ברגל ימין.

את משחק ההגנה החסר אנחנו מכירים ורק לפני ימים ספורים השחקן הצעיר של פריס פירפר גם אותו במשחק ההכנה הראשון בדרך לשער. ולמרות זאת, הפלוסים של מרסלו עצומים. הוא השחקן שיכול לעשות את הפעולה הטובה על שטח קטן והוא הצליח להשאיר מאחור את הפציעה הקשה ב-2012/13 שהובילה לעלייה במשקל. אם בגמר הדסימה הוא ראה את קונטראו פותח בהרכב על חשבונו - השנה זה היה אחרת. מרסלו היה באנקר כמגן שמאלי וזה לא חשוב אם לא היה מחליף וגם בעט את אחד הפנדלים מכל הלב. ב-AS כבר העלו סקר ‘המגן השמאלי הטוב בעולם?’:

נכון לעכשיו הצביעו 8200 אוהדים, וברור שהאתר המדרידאי לא אובייקטיבי, ועדיין. על כמה שמות הייתם חושבים כבר שטובים ממנו - דויד אלבה מבאיירן מינכן, ומי עוד? לא כל מגן יכול להשתלב בריאל מדריד ולתת את אותה התרומה. 54.3% אחוזים תומכים במרסלו, כמעט 18% - כשליש מהכמות - בחרו בדויד אלבה, ואחריהם נמצא ברזילאי אחר - פיליפה לואיס, שזוכה לקרדיט בנבחרת - 16.43%. במקום הרביעי נמצא ג’ורדי אלבה עם 8.42%. רודריגס מוולפסבורג שהיה מועמד להצטרף לריאל מדריד מדורג שישי כשלפניו גריירו מנבחרת פורטוגל ואלכס סנדרו סוגר את הרשימה.

הרקורד של מרסלו הוא 361 משחקים בלבן במשך עשר שנים. הוא כבש 25 שערים ונראה שכל גול בצבע. אצלו אין שערים פשוטים כמו שראינו רק אתמול נגד צ’לסי. האנגלים שמחו שכריסטיאנו ובייל לא ישחקו וגם בנזמה לא היה כשיר - אבל לא היו להם תשובות לפריצות הסוחפות של הברזילאי. ‘הפיצ’יצ’י הוא מרסלו’, כתבו עליו בשער ה-AS וגם זידאן המהופנט החמיא - “פשוט תענוג לראות אותו משחק כדורגל, הוא הפנים השמחות של הקבוצה ומשמש דוגמא לצעירים. הוא קפטן ראוי”. אבל מי שהרחיק לכת היה קאסמירו שצחק - “בקצב הזה כרסיטיאנו צריך לחשוש. יציבו את מרסלו בעמדה קדמית יותר ויהיה לו קשה לחזור להרכב”. לא מזמן פירסמו במארקה את [B]הגרף[/B] ‘הדסימה של מרסלו’. המגן בן ה-28 האריך בקיץ שעבר את חוזהו עד 2020. מבחינתו הוא מוכן לפרוש בריאל מדריד. מרסלו [B]העלה פוסט[/B] לרשתות החברתיות וכתב - “עם כל האהבה אני רוצה להודות לבני ומשפחתי, לריאל מדריד ולאוהדים. כבר 11 עונות שאני מתרגש כל פעם מחדש. שוב תודה!”, כשהוא מניף את גביע ה-UnDecima.

לא מזמן התראיין לתקשורת ודיבר על העונה עשירית בלבן. “אני אגן על החולצה הזו עד המוות כל עוד ירצו בי. אני מקווה להמשיך לשחק עבור המועדון הזה עוד שנים רבות, זה כבוד גדול”. על הזכרונות מהדסימה - “אני מתרגש בכל פעם מחדש כשאני רואה את סיום הגמר ההוא. אני עצבני עד שמגיע השער של סרחיו ראמוס. אני מסוגל לראות את המשחק הזה שוב ושוב ושוב. לא האמנתי שאזכה פעמיים בליגת האלופות ואני מאוד מעריך את זה”. מרסלו גם אחראי על אחד מהרגעים היפים שראיתי בכדורגל בחיי. אין כמו שחקן שנשבר וממרר בבכי כמו אוהד. אין דבר כזה ’ זה רק כדורגל’. מרסלו נשבר וכרע על הברך של איקר אחרי שכבש את השער השלישי בגמר בליסבון. נותרו עוד 3 דקות על השעון אבל מרסלו מירר בבכי.

במארקה עשו לו כבוד של מלכים הערב וכתבו עליו ‘מרסלו-קרלוס’. לכבוד הגולאסו אתמול, במארקה נזכרו בעשרת השערים הגדולים של המגן הברזילאי במדי ריאל מדריד:

1. שער הבכורה של מרסלו: במשחק החוץ בגיחון הוא קיבל מסירה מהיגואין והקפיץ נהדר מעל השוער.

2. השער בדרבי: הסיבוב הראשון בעונת 2009/10. מרסלו פותח בדרבי כקשר. ריאל כבר מוליכה משער של קאקא ואז בדקה ה-24 הוא מגיע מצד ימין אחרי שקיבל מסירה ברחבה מבנזמה ושולח בעיטה חזקה לרשת העליונה ומבסס את היתרון.

3. ריאל מדריד נגד ויאדוליד בברנבאו בעונת 2009/10 - מרסלו חותך לאמצע ומשגר פצצה אדירה ברגל ימין.

4. גומלין שמינית גמר ליגת האלופות נגד ליון ב-2010/11: ריאל מדריד בדרך לשבור את נאחס שמינית הגמר. אחרי תיקו 1:1 בצרפת מגיע הגומלין. מרסלו היה אחראי על השער שפתח את החגיגה בדרך ל-3-0 כאשר בדקה ה-37 קיבל מסירה מכריסטיאנו וחדר לרחבה. הוא התעלל בכריס, ליהטט מול שחקן הגנה נוסף וכבש שער יפה נגד הוגו לוריס.

1. המשחק המשוגע נגד מנצ’סטר סיטי ב-2012/13. עוד לפני הגול של כריסטיאנו בתוספת הזמן שגרם למוריניו לצאת מגדרו - מרסלו היה אחראי על שער השיוויון של ריאל מדריד במשחק הפכפכך במיוחד. הוא כידרר להנאתו באגף שמאל, חתך למרכז ושלח בעיטה חזקה ברגל ימין שפגעה בשחקן הגנה והגיעה בידיוק לנקודה אליה ג’ו הארט לא יכל להגיע. שער שני שלו בליגת האלופות כשהראשון היה נגד בארסה בגומלין חצי הגמר שנה קודם לכן.

1. שנתיים אחרי שלא הבקיע בליגה - מרסלו כבש את השער השני בניצחון הקל על לבאנטה בברנבאו. בפתיחת המחצית השנייה כשריאל מדריד כבר מוליכה - מרסלו קיבל מסירה מכריסטיאנו, ביצע פדלאדה נהדרת ושלח את המגן של לבאנטה לבחור במקצוע אחר. הוא השתחרר לבעיטה חזקה ברגל ימין.

2. השער החשוב מכולם - בגמר ליגת האלופות. מרסלו נכנס בסביבות הדקה ה-60 במקומו של קונטראו והיה חלק משמעותי יחד עם איסקו בדרך למהפך. בדקה ה-117 הוא התנהל עם הכדור מחוץ לרחבה וניצל את העייפות הגדולה של שחקני אתלטיקו. הוא הגביר את הקצב ובעט מחוץ לרחבה כדור שטוח אותו קורטואה הדף לרשת. והשאר היסטוריה…

1. השער המושלם נגד שאלקה. הכותרת שלנו באתר אחרי ניצחון החוץ בגרמניה הייתה ‘מגן תוקף’. דני קרבחאל בישל את הראשון בנגיחה לכריסטיאנו, ובמחצית השנייה מרסלו סגר עניין. שוב חותך לאמצע, שוב ברגל ימין והפעם לאמא של החיבורים נגד השוער הגרמני האומלל. גולאסו מארץ הגולסואים, בעיטה שגם כריסטיאנו היה מתגאה בה ללא ספק.

1. גם בגביע הברנבאו. מרסלו יצא לטייל מול גלטסראיי. הוא לקח את הכדור, עברה שלושה שחקנים וכבש שער קליל בתוך הרחבה. דריבל סוחף ועוצר נשימה וריאל מדריד ניצחה 2:1.

1. ואתמול: תשאלו את צ’לסי. אם בשער הראשון אפשר היה לדבר על קצת מזל אחרי שהכדור שינה כיוון והטעה את השוער - השער השני הוא כל-כולו של מרסלו. שער שהתחיל בחילוץ כדור נקי מופתי אחרי גליץ’(תחזיקו חזק!), נמשך עם דאבל פס עם אסנסיו והסתיים בריצה קלילה מול שחקני ההגנה האיטיים של צ’לסי ובעיטה נוחה לרשת של בוגוביץ’.
  • וגם [B]קצת נוסטלגיה[/B]: המיטב של [B]רוברטו קרלוס[/B]; השער נגד חוקי הפיזיקה במשחק נגד טנריפה| הבעיטה החופשית המושלמת בקלאסיקו נגד ברצלונה בשנת 2000| שער הפרידה נגד רקראטיבו בעונת הקאפלו, בדקה האחרונה| גולאסו נגד ריאל סוסיאדד ב-1997 למשקוף ופנימה| וברזומה שלו גם שער נגד בילבאו במשחק האליפות ב-2003, וגול בגמר גביע המלך ב-2004 - שער שלא הספיק. בלינק במארקה תוכלו לצפות במיטב השערים של רוברטו קרלוס גם בבעיטות החופשיות.
    [/RIGHT]
    [/FONT]

(Raulito-7) #17

[B]העשור של מרסלו[/B]. המגן הברזילאי שהגיע לריאל מדריד כילד אמנם החל לשחק רק בינואר 2007 וליתר דיוק ערך את הופעת הבכורה שלו בריאזור נגד דפורטיבו לה-קורוניה כשקיבל אשראי מפאביו קאפלו - אבל הוא הצטרף לריאל מדריד עוד קודם לכן, בתאריך ה-15 בנובמבר. אתמול חלף עשור שלם מאז, הזמן טס כשנהנים - ופלורנטינו פרס הזמין את הברזילאי למשרדי הברנבאו כדי להעניק לו את החולצה המיוחדת עם הכיתוב ‘מרסלו - 10’:

מרסלו הוא הקפטן השני שלנו כמובן ורק לראמוס יש פז"ם גדול יותר בסגל. מעבר לכך -372 המשחקים שלו במועדון בהם כבש 26 שערים ובישל עוד 52 - מציבים אותו במקום השלישי אחרי רוברטו קרלוס הגדול ודון אלפרדו אותו יעבור בקרוב(396) כשחקן הזר עם מס’ ההופעות השלישי הכי גבוה בריאל מדריד. על השינוי המדהים שעבר מרסלו - מילד חסר אחריות ושחקן הגנה מביך עד לכוח התקפי עצום עם הדריבל על שטח קטן, שמחת החיים, המנהיגות והאהדה בחדר ההלבשה - שמעתם כבר הרבה. בזכות שוסטר שהריץ אותו ושילם את שכר הלימוד, בזכות מוריניו. במארקה עשו כתבה קצרה על עשרת הרגעים הגדולים שלו ואנחנו נמנה אותם בקצרה:

רגע מס’ 1: שער הבכורה שלו במדי ריאל מדריד, ב-4:0 על גיחון באל-מולינון בפברואר 2009, הקפצה מעל השוער אחרי בישול של היגואין| רגע מס’ 2: הגול של מרסלו בדרבי בקאלדרון בעונת הפלגריני - בעיטה חזקה לרשת מזווית קשה| רגע מס’ 3: פצצה ברגל ימין לרשת של ויאדוליד בעונת הפלגריני במשחק בברנבאו| רגע מס’ 4: דריבל יוצא מן הכלל בגומלין שמינית הגמר נגד ליון בעונת המוריניו - גולאסו| רגע מס’ 5: שער השיוויון נגד מנצ’סטר סיטי בליגת האלופות במהלך ה-3:2 הדרמטי ב-2012/13| רגע מס’ 6: כובש נגד לבאנטה בברנבאו בעונת הדסימה אחרי שנתיים בהן לא כבש שער ליגה| רגע מס’ 7: השער המרגש בדסימה והבכי שאחריו. מרסלו עלה כמחליף| רגע מס’ 8: הפצצה לחיבור מול שאלקה בגלזרקינכן בעונתו השנייה של אנצ’לוטי בשמינית הגמר וברגל ימין| רגע מס’ 9: שער ניצחון מול גלטסראיי בגביע הברנבאו אחרי דריבל ענק| רגע מס’ 10: הדריבל המחשמל נגד צ’לסי בפרה-טמפורדה העונה

מרסלו התראיין לאתר הרישמי ואמר - “אני לא יכול להסתיר את השמחה שלי. הגעתי לכאן בגיל 18 וזו הייתה חוויה קשה ומעצבת, לא קל להגיע למועדון כמו ריאל מדריד שהוא הגדול ביותר, אבל זה היה נפלא. אני יכול להביט אחורה בגאווה ולהיות מסופק אבל בריאל מדריד ממשיכים לעבוד ואני רוצה להמשיך לנצח. באתי לכאן צעיר ומפוחד אבל התייחסו אליי יפה מאוד במתחם האימונים, כולם הציעו את עזרתם. עכשיו אני זה שעוזר לשחקנים החדשים. כשהגעתי חלמתי להיות שחקן חשוב בריאל מדריד ולזכות בתארים. המועדון הזה מלמד אותך שאין אופצייה אחרת ואתה חייב”.

אחד הזרים עם הכי הרבה משחקים במועדון. “זו גאווה גדול להיות קרוב למספר ההופעות של רוברטו קרלוס ודי-סטפאנו. רוברטו קרלוס כמו שכולם יודעים הוא אליל שלי והוא מודל לחיקוי לכל מגן או שחקן כדורגל. גם די-סטפאנו מיוחד והוא החל את המורשת”.

רגע בלתי-נשכח. “יש המון. כשהגעתי לכאן ביום הראשון וקיבלתי את החולצה של המועדון. הופעת הבכורה שלי נגד לה-קורוניה. השער הראשון. אבל הרגע שהותיר אותי ללא מילים במשך שבוע שלם היה הגביע העשירי. ריאל מדריד הייתה בבצורת ארוכה במפעל הבית שלה, ליגת האלופות, וכשהשופט שרק פשוט התפוצצנו מאושר. הזיכרונות מהדסימה ומהגביע האחרון מעלים בי צמרמורת. להבקיע שער במדי ריאל מדריד זו תחושה מהפנטת ומיוחדת אבל לעשות את זה בשני גמרים של ליגת האלופות (הוא כבש שער בליסבון וגם בפנדלים מילאנו) ולזכות זה משהו שלא יסולא בפז. המשפחה שלי מתרגשת גם כן, אלה זכרונות לכל החיים”.

הופעת הבכורה בריאזור. “זה היה המשחק הראשון, התרגשתי. נכנסתי במחצית השנייה. אני זוכר את זה כאילו זה היה אתמול. מדובר באחד הימים היפים ביותר שלי בריאל מדריד. התחממתי יחד עם רונאלדו ונכנסנו לשחק. זה היה מרהיב אבל לא ממש כי הפסדנו את המשחק”.

סרט הקפטן. “זו גאווה, משהו שקשה מאוד להגיע אליו אבל מעבר לכך מדובר באחריות. אתה צריך ללמד הרבה דברים ילדים ושחקנים צעירים לא רק במועדון אלא בכל העולם. אני מנסה לתת את המקסימום שלי לא רק בכל משחק אלא בכל אימון כי בלי אימונים אין משחקים”.

המספר על הגב. “כשהגעתי יכולתי לבחור בין 12, 16 או 20 ובחרתי ב-12 כי זה היום בו נלדתי, ב-12 במאי”.

הקשר עם האוהדים. “אנחנו נותנים את המקסימום בכל משחק ורוצים לזכות גם השנה בתארים. אנחנו רוצים שוב לחגוג עם האוהדים שלנו בסיום העונה ולשמח אותם. זה בשבילם”.

(Raulito-7) #18

מרסלו מגיע ל-400 משחקים בלבן. בעוד הקפטן ראמוס יציין את משחקו המאה בליגת האלופות, גם עבור מרסלו מדובר בערב מרגש ברמה האישית, ולא מדובר במצ’אפ הקשה מול אריאן רובן. מרסלו יגיע ל-400 משחקים במדי ריאל מדריד. המגן השמאלי שהגיע בחורף 2006 כשחקן הרכש הכי פחות משמעותי מבין השלושה: היגואין-גאגו-מרסלו - הוא זה שגם נשאר הכי הרבה. מרסלו ערך את הופעת הבכורה שלו נגד לה-קורוניה בריאזור ובעונת הבכורה בריאל רשם 6 משחקים. ברנד שוסטר נתן לו אשראי רב ב-2007/08 ותחת חואנדה ראמוס כבש מרסלו את שער הבכורה בלבן - נגד גיחון בניצחון 4:0 בעונת 2008/09. המארקה מציגים הבוקר את הגרף המרשים של היורש של רוברטו קרלוס, הנה זה:

בגמר בדסימה הוא עלה מהספסל וכבש את השער השלישי והמרגש ופרץ בבכי, ואשתקד פתח בהרכב, שיחק מצוין, הבקיע בדו-קרב הפנדלים והוסיף עוד גביע לארון. מרסלו פתח בהרכב ב-354 משחקים - כ-88%, ועלה מהספסל 45 פעמים(12%). הוא רשם אחוז נצחונות גבוה מאוד בלבן - 71% - 286 נצ’, 58 תוצאות תיקו ו-55 הפסדים(14%) וכבש 27 שערים - שניים מהם העונה(ויש לו גם תשעה בישולים, האחרון לאיסקו במשחק האחרון). מבחינת השערים עונת השיא שלו הייתה ב-2010/11 עם 5 כיבושים, ואת מס’ המשחקים הגדול ביותר רשם בעונתו השנייה של אנצ’לוטי - 53. העונה הוא מקבל מנוחה פה ושם ורשם 38 הופעות. רוב ההופעות של מרסלו היו כמובן בליגה - 287, יש לו 74 הופעות בליגת האלופות, 26 משחקים בגביע המלך(פתח בהרכב בגמר ב-2011) ועוד. זכה פעמיים בליגת האלופות ועוד 3 אליפויות ספרד, ונקווה שהרביעית תגיע העונה. המגן המחויך, המחויב, השטותניק והאיש שנהדר התקפית - חתום בריאל מדריד עד 2020. שלא ייגמר לעולם.

(CF R.Madrid) #19

עם איך שהוא רץ בדקה ה108 אתמול, כאילו רק התחיל המשחק, לדעתי הוא היה פה עוד הרבה זמן.
יש לו כושר גופני אולי הכי טוב שראיתי לשחקן כדורגל בחיים שלי, האיש הזה רץ מהגנה להתקפה בכל דקת משחק, עושה קילומטראז מטורף, ומשחק בכל דקה כאילו רק התחלנו, זה פשוט מדהים ממש ברמה של על טבעי.

אני זוכר שהוא הגיע, היה אליו המון ביקורת בגלל שהיה מסננת בהגנה, רבים אז היו בעד להחליף אותו ואפילו לתת לדרנטה (שגם נרכש כמעט באותו תקופה)את המקום בהרכב, חלק אמרו שהוא בכלל קשר ואפילו מאמנים ניסו אותו העמדה הזאת.
אך מרסלו המשיך לעבוד קשה ולקבל קרדיט מהמאמנים, ואז ששוסטר הגיע, שנתן לו הרבה דקות משחק ואמין בו ומשם התחילה מגמת השיפור של מרסלו, אחרי זה עם קאפלו שעבד איתו על הגנה ושיפר אותו.
כאשר מוריניו הגיע אז מרסלו גם הפך לשחקן טוב יותר ומשמעותי יותר והיום הוא אחד השחקן החשובים והמגן הכי טוב בעולם.
אני תמיד ידעתי שהוא היה כוכב עוד מהעונה המלא הראשונה שלו(נקנה בחורף 2008), נהלתי ויכוחים ארוכים בפורום באותה תקופה, אבל מרסלו לא איכזב אותי, והיום הוא כוכב.

היום מרסלו המגן הכי טוב בעולם, בלעדיו ריאל נראה קבוצה אחרת, לדעתי הוא ומודריץ, הם השחקנים הכי משמעותים לסגנון המשחק של ריאל מדריד, ובילעדיהם זה לא נראה אותו דבר.
העונה לאיש הזה גם אין מחליף ראוי והחשיבות שלו קרטית.

פעם דיברו על מרסלו (כשרק הגיע) כעל מסננת בהגנה ושחקן שלא מתאים לריאל מדריד, היום הילד שהפך לגבר הוא אחד השחקנים החשובים שלנו והקפטן השני של הקבוצה.

מרסלו מדהים, הלב שלו, סגנון המשחק ושמחת החיים שלו,הופך אותו למה שהוא היום, לא רק שחקן אלה מנהיג בחדר הלבשה ועל המגרש, אחד השחקנים הכי האוהבים על האוהדים.

הלוואי וישחק פה עוד 400 משחקים…

(de_la_red) #20

לא נראה לי היה משתמש בפורום הזה (ולא מעט מאמנים בדרך) שלא נתן בראש למרסלו ב2007-2008 ובעונות הבאות לה ודי בצדק בזמנו. אבל הוא ההוכחה לכך שהשקעה, עבודה קשה ואמון (וקצת מזל) משתלמים בסופו של דבר. ללא ספק זכינו ביורש של RC3. אולי אין לו את השמאלית שלו אבל ללא ספק יש לו את הלב שלו והאמונה ששום דבר לא נגמר עד שהוא נגמר.

אגב, מרסלו אצלנו מ06/07.הוא היה על הספסל בחצי השני של עונת הרמונטדה.