איסקו :: איתנו עד 2022

ריאל-מדריד

(Chagi) #53

איסקו לא מצליח לעלות מדרגה בריאל מדריד אבל בעייתי לשפוט אותו כשהוא לא משחק בעמדה שהוא התפתח בה, אותה עמדה שלא קיימת בריאל מדריד.
אני חושב שגם חאמס קרוס ובייל לא מגיעים לאידיאל שלהם כי הם לא בעמדה הטבעית שלהם אבל היי לפחות אנחנו משחקים 4-3-3 ובי-בי-סי ובלה בלה בלה.

(gggyyy) #54

[QUOTE=Chagi;1690944]אני חושב שגם חאמס קרוס ובייל לא מגיעים לאידיאל שלהם כי הם לא בעמדה הטבעית שלהם אבל היי לפחות אנחנו משחקים 4-3-3 ובי-בי-סי ובלה בלה בלה.[/QUOTE]

נשמע שאתה חושב שריאל מדריד נותנת עדיפות לשחקנים הלא הנכונים. למי אכפת מה-BBC כשיושבת על הספסל מפלצת כדורגל כמו איסקו? אז בוא נתחיל משאר השחקנים שהזכרת.

קרוס משחק בעמדה הלגמרי טבעית שלו מאז שריאל מדריד עברה ל4-1-2-3 כשקאסמירו התחיל לצבור מניות כשחקן הרכב לגיטימי. בניגוד לאיסקו וחאמס הוא לא פליימייקר קלאסי ושיחק כל הקריירה שלו כ-roaming playmaker, ולתפקיד המאוד ספציפי הזה, שריאל מדריד צריכה במערך שלה, הוא השחקן האולטימטיבי עבורנו. לטעמי אולי היחיד בעולם - לפחות נכון לעכשיו. מאז שניתנו לו הכלים להתרכז בהתקפה הוא פורע את השטרות המועטים שריאל מדריד נאלצה לשלם עבורו. לגבי בייל, אם נחזיר אותו לעמדה הטבעית שלו, משמעות הדבר היא החלפת אגפים עם כריסטיאנו רונאלדו. אני באופן אישי לא סבור שהסטה של שחקן כמעט מושלם בן 31 שאין לו אופק התפתחותי (ואף מאבד מהיכולת שלו אט-אט) לעמדה שהוא שיחק בה מעט מאוד במהלך הקריירה שלו הוא מהלך נכון מבחינת ריאל מדריד. עדיף לתת לבייל להתרגל לעמדה שלו בצד ימין, גם עם הפציעות הבלתי נגמרות הוא כבר עכשיו נמצא ברמה עולמית כווינגר ימני. חאמס דומה במצבו לאיסקו ושניהם אכן משחקים מחוץ לעמדה שלהם, אבל גם בין שניהם קיימים הבדלים מהותיים.

לא יתכן שריאל מדריד תהפוך את כל המערך שלה כדי להתאים את עצמה לכל שחקן ע"פ הגחמות שלו ובהתאם לחשק שאיתו הוא קם בבוקר. עם כל הצער שבדבר, כל חצי ההיגיון מופנים לכך שהמצב הנוכחי הוא הטוב ביותר עבור הסגל, ככזה שאמור לרוץ ולהיאבק על כל התארים. זה לא תמיד עולה בקנה אחד עם טובתו של האינדיבידואל וההתפתחות האישית שלו. במקרה הזה איסקו וחאמס הם הקורבנות, אבל שניהם מגיבים לכך בצורות ההופכיות. מקורה של תקרת הזכוכית שאיסקו נתקל בה אינו טמון רק בעמדה הלא-טבעית שבה הוא נאלץ לשחק. איסקו הוא אולי השחקן הכי פחות קונסיסטנטי שנמצא בסגל נכון לעכשיו. ב-150 הופעותיו של איסקו הוא סיפק בעיקר טיזרים ליכולתו האמיתית, ניצוצות והבלחות. את כשרונו (העצום, יש לציין) מלווים עצלנות, אגואיזם מיותר (לעזאזל, הוא אפילו איבד מהאספקטים הכי בסיסיים במשחק שהיו לו כשראיתי אותו משחק כאן בנתניה מול גרמניה הצעירה, השחקן הזה פשוט לא יודע מתי לשחרר כדור, הוא לא התקדם אפילו במיל באספקט הזה), שפת גוף שלילית ביותר ומשחק נרפה מאוד באופן כללי. נראה כרגע שאיסקו שוחה בים של יאוש מוחלט. הוא פליימייקר קלאסי לכל דבר ועניין שתקוע במקומות אחרים במגרש שממש לא מעניינים אותו. בניגוד אליו, חאמס מתאמץ בכדי להסתגל לעמדות אחרות - ותחת זידאן הוא מתאמץ הרבה.

אוהדי ריאל מדריד מבחינתם לא מוכנים לשחרר אף שחקן מהסגל. זה קרה עם חסה, זה קרה עם צ’רישב, זה קרה עם די מריה וזה קרה עם היגוואין. כולם נחשבים לנכס גדול בעבורם, לא רק בקרב המשתמשים כאן בפורום אלא גם, למשל, בקרב האוהדים מ-ManagingMadrid - וזה בסדר גמור, זו אחת מהנגזרות של אהבת המועדון. אני בשיא הכנות חושב שטובת כל הצדדים נכון לעכשיו היא לתת לאיסקו ללכת. לא בהשאלה, לא עם סעיף החזרה ובלי אף כוכבית או אותיות קטנות. פשוט לתת לו לשחק בהרכב שיתאים לתפקוד שלו במגרש כפי שזכור ממלאגה. כי זה גוזל משמחת המשחק שלו וכפועל יוצא מוריד דרסטית מהיעילות שלו עבורנו. אפשר וצריך לדרוש מחיר גבוה עבורו כי הוא בהחלט שווה 50 מיליון יורו במונחי השוק הנוכחי. המצב הנוכחי לא בריא לאף אחד מהצדדים. יש לציין שהייתי מצפה לבואם של 2 שחקנים חדשים אחרי מהלך שכזה, תרחיש שנראה פחות ופחות סביר בהתחשב בכך שבעוד יומיים אנחנו עלולים למצוא עצמנו מחוץ לשוק ההעברות.

(Chagi) #55

[RIGHT]נשמע שאתה חושב שריאל מדריד נותנת עדיפות לשחקנים הלא הנכונים. למי אכפת מה-BBC כשיושבת על הספסל מפלצת כדורגל כמו איסקו? אז בוא נתחיל משאר השחקנים שהזכרת.[/RIGHT]

להפך - מפריע לי שריאל מדריד נותנת עדיפות כלשהי לכל שחקן שלא קוראים לו כריסטיאנו רונאלדו.

[RIGHT]קרוס משחק בעמדה הלגמרי טבעית שלו מאז שריאל מדריד עברה ל4-1-2-3 כשקאסמירו התחיל לצבור מניות כשחקן הרכב לגיטימי. בניגוד לאיסקו וחאמס הוא לא פליימייקר קלאסי ושיחק כל הקריירה שלו כ-roaming playmaker, ולתפקיד המאוד ספציפי הזה, שריאל מדריד צריכה במערך שלה, הוא השחקן האולטימטיבי עבורנו. לטעמי אולי היחיד בעולם - לפחות נכון לעכשיו. מאז שניתנו לו הכלים להתרכז בהתקפה הוא פורע את השטרות המועטים שריאל מדריד נאלצה לשלם עבורו. [/RIGHT]

אני חושב שהעמדה הטבעית שלו היא באיזור ה-20 מטר מהשער שם הוא יכול לנהל את המשחק בצורה מדהימה. יש לו בעיטה אדירה, פסים חכמים וקבלת החלטות מהטובות שיש. ככל שקרוס יותר קרוב לשער דברים טובים קורים.

[RIGHT] לגבי בייל, אם נחזיר אותו לעמדה הטבעית שלו, משמעות הדבר היא החלפת אגפים עם כריסטיאנו רונאלדו. אני באופן אישי לא סבור שהסטה של שחקן כמעט מושלם בן 31 שאין לו אופק התפתחותי (ואף מאבד מהיכולת שלו אט-אט) לעמדה שהוא שיחק בה מעט מאוד במהלך הקריירה שלו הוא מהלך נכון מבחינת ריאל מדריד. עדיף לתת לבייל להתרגל לעמדה שלו בצד ימין, גם עם הפציעות הבלתי נגמרות הוא כבר עכשיו נמצא ברמה עולמית כווינגר ימני. [/RIGHT]

בעונה האחרונה שלו בטוטנהאם בה הוא כבש 31 שערים הוא שיחק כשחקן חופשי מתחת לחלוץ, בעיקר במרכז. לפנייך 31 השערים של בייל בעונה ההיא בטוטנהאם. למעט שני גולים מצד ימין ועוד כמה חופשיות שהוא שיחרר שם, כל הגולים שלו הגיעו מהמרכז ולא משום אגף. תוסיף לכך את העובדה [B]שבייל גם מעוניין לשחק באמצע[/B] (לראיה המריבה ההיא עם קרלו או איך שלא תבחר לקרוא לזה).
עריכה : רציתי להוסיף פה סרטון יוטיוב של בייל כובש את כל 31 השערים שלו בטוטנהאם , אבל רצה הגורל והיוטיוב פשוט החליף לי לסרטון של 51 השערים של גארת׳ בייל במדי ריאל מדריד. ראיתי בערך עשר דקות מהסרטון לפני שמיציתי.
היה אולי גול אחד של בייל שהוא התחיל כשעמידת המוצא שלו היא בצד ימין.

//youtu.be/zd0wftNied0

לגבי איסקו וחאמס אנחנו מסכימים.

אז הבאנו את בייל ב100 מיליון כדי לשחק בעמדה לא שלו ובעמדה שהוא גם לא מעוניין לשחק בה,
סירסנו את טוני קרוס במשך עונה וחצי (לפחות),
חאמס נקנה ב80 מיליון יורו או משהו כזה לעמדה שבכלל לא קיימת אצלנו,
אותו דבר לגבי איסקו (רק בסכום יותר נמוך).

[RIGHT]לא יתכן שריאל מדריד תהפוך את כל המערך שלה כדי להתאים את עצמה לכל שחקן ע"פ הגחמות שלו ובהתאם לחשק שאיתו הוא קם בבוקר.[/RIGHT]

אמרת יפה .

אם הצוות יודע שהולכים לשחק 4-3-3 אז למה לקנות את בייל, קרוס, איסקו וחאמס, [B]כשהיכולת שבגללה רצינו לקנות אותם מלכתחילה לא מתאימה לשיטה שאנחנו מעוניינים לשחק ?[/B]

(gggyyy) #56

[QUOTE=Chagi;1690955]להפך - מפריע לי שריאל מדריד נותנת עדיפות כלשהי לכל שחקן שלא קוראים לו כריסטיאנו רונאלדו.[/QUOTE]
אני לא חושב שניתנת כאן עדיפות לאף שחקן אלא לטובת הקבוצה. אני יותר חושב שהמועדון כרגע מוכוון מטרה - לא לפגוע במרקם הקבוצתי שכבר נבנה כאן במשך שנים ארוכות. העובדה שכל השחקנים שציינת מלבד חאמס ואיסקו כבר ב-80% בתוך תהליך אימוץ העמדות החדשות שלהם, והם בהחלט מחזיקים ביכולת לסיים אותו משום שכולם צעירים באופן יחסי. אני מאמין בכך באמת ובתמים.

אני חושב שהעמדה הטבעית שלו היא באיזור ה-20 מטר מהשער שם הוא יכול לנהל את המשחק בצורה מדהימה. יש לו בעיטה אדירה, פסים חכמים וקבלת החלטות מהטובות שיש. ככל שקרוס יותר קרוב לשער דברים טובים קורים.

כפי שאמרתי אני לא מסכים איתך, ולמען האמת גם לא העובדות. גם בבאיירן מינכן ובוודאי בנבחרת גרמניה תמיד הציבו לפניו שחקן יצירתי. 20 מטר מהשער זו עמדה ששייכת יותר לפליימייקר טבעי שמשחק על סף הרחבה וקדימה, יותר סגנון של מולר מאשר של קרוס. קרוס נודד לעמדות האלה (יכולת שנדרשת בערך מכל החמישיה ההתקפית שלנו) וחוזר למרכז המגרש. יותר מזה, כשקרוס לא משחרר כדור אחרי 3 נגיעות לכל היותר, הוא מתחיל להיות מהוסס ולא החלטי.

בעונה האחרונה שלו בטוטנהאם בה הוא כבש 31 שערים הוא שיחק כשחקן חופשי מתחת לחלוץ, בעיקר במרכז. לפנייך 31 השערים של בייל בעונה ההיא בטוטנהאם. למעט שני גולים מצד ימין ועוד כמה חופשיות שהוא שיחרר שם, כל הגולים שלו הגיעו מהמרכז ולא משום אגף. תוסיף לכך את העובדה [B]שבייל גם מעוניין לשחק באמצע[/B] (לראיה המריבה ההיא עם קרלו או איך שלא תבחר לקרוא לזה).

בייל מגיע לרמה הגבוהה ביותר כקיצוני ימני. למען האמת במערך של ריאל מדריד זה לא ווינגר אלא יותר inside forward שאוהב לבצע חיתוך למרכז ולבעוט עם שמאל כשם שזו הרגל החזקה שלו. מדובר באפקט הרתעה מצוין כלפי היריבות וככל שהתיאום עם בנזמה ורונאלדו, ומאידך עם קרוס ומודריץ’ ילך וישתפר, כך גם תפקודו בעמדה הזו. למחוק תהליך שבייל עבר כאן במשך 3 שנים, לעתים מייגעות, רק בגלל נוסטלגיות מהעבר (מוצלחות ככל שיהיו) - לטעמי מדובר בטעות. אני גם די משוכנע שהוא עצמו מבין את המצב בו הוא נמצא ולדעתי המועדון לא יענה לדרישה כזו כל עוד רונאלדו כשיר, אפילו אם לחצי עונה.

אם הצוות יודע שהולכים לשחק 4-3-3 אז למה לקנות את בייל, קרוס, איסקו וחאמס, [B]כשהיכולת שבגללה רצינו לקנות אותם מלכתחילה לא מתאימה לשיטה שאנחנו מעוניינים לשחק ?[/B]

הצוות ממש לא ידע אז שנשחק 4-3-3, ובטח לא 4-1-2-3. יותר מזה, אותו צוות גם התחלף 3 פעמים מאז הגעתו של איסקו. לצערו הוא הגיע למדריד בסוג של תקופת ביניים. העידן הנוכחי בריאל מדריד כבר לא כולל פליימקרים טבעיים אבל כן כולל ספרדים צעירים עם טון של פוטנציאל. העידן הקודם היה עמוס בשחקנים שהחזיקו בסגנון של איסקו ומעטים מתוכם הצליחו להשתלב בריאל מדריד. איסקו הגיע לכאן כי הוא רלוונטי לשתי התקופות האלה, אבל כקבוצה שכבר הרבה שנים מנסה להיבנות על מהירות באגפים אין זמן לפליימייקר לגעת בכדור ולבצע את עבודתו נאמנה. זו פשוט לא עמדה שצריכה להיות במערך וזידאן בצדק גמור סיפסל את שניהם. הוא היה גורם מרכזי בהחתמה של איסקו ודחף לכך בגדול כשתפקידי הסקאוטינג היו מוטלים עליו. זכותו המלאה לנהל את הסגל כמאמן אחרת ולשחרר שחקנים לפי ראות עיניו. בייל הגיע לכאן כגלאקטיקו של פרז לכל דבר ועניין, אבל הוא טוב כל כך ולכן מסוגל להתאים את עצמו אולי לכל מערך אפשרי. קרוס מתאים גם מתאים למערך הנוכחי ואני ממשיך להתעקש על כך. חאמס גם היה סוג של קניה גלאקטית אחרי מונדיאל אדיר ורבים הרימו גבה לגבי ההתאמה שלו לסגל עוד בזמנו. אני סבור, כמו שכבר ציינתי, שהוא בהחלט מחזיק ביכולת להשתלב במערך הקיים שלנו, כי בניגוד לאיסקו יש לו יותר מ2 חוזקות התקפיות והוא סביר הגנתית.

צריך לשמור כאן על נושא הדיון ולהתרכז באיסקו, שלטעמי, צריך להיות משוחרר לאלתר.

(דניאל.) #57

[QUOTE=gggyyy;1690953]

לא יתכן שריאל מדריד תהפוך את כל המערך שלה כדי להתאים את עצמה לכל שחקן ע"פ הגחמות שלו ובהתאם לחשק שאיתו הוא קם בבוקר.

[/QUOTE]

לא ייתכן שריאל מדריד תקנה כל שחקן שמוכר חולצות בX מיליון דולר ותכניס אותו להרכב לעמדה שלא שלו. אולי ההחלטה לא לקנות סופרסטארים נובעת מהבנה עמוקה שאין מקום להכניס אותם להרכבי פיפא האלה ושזה רק ייגרע במקום לעשות טוב.

איסקו וחאמס מסכנים, אין לי משהו אחר להוסיף. האמת שרשמתי את זה, אבל בהכנה ראיתי איסקו אחר, כזה שיותר מאיים על השער ומראה יותר רבאק וחוצפה. אבל אז בא משחק ששמים אותו קשר 50\50 והנה התוצאה. ייאמר לזכותו שהוא כן משתדל ונלחם אבל זה לא הוגן…

בקשר לקרוס, אני מסכים עם Chagi אני באמת זוכר שתמיד פחדתי מקרוס כשחקן באיירן מינכן במפגשים מולם, יותר מכל שחקן אחר. איכשהו הוא תמיד היה עושה מהלך שמוביל לגול, מבשל יפה, עושה מה שרוצה עם הכדור, בועט את הבעיטות הבאמת מפחידות וטובות שלו ובריאל הוא למלם, אפילו ולמרות השנה האחרונה. אני אישית גם מכיר קרוס אחר, לא יעזור מה אחרים יגידו לי.

אז מה עושים? אין אפשר כבר מה לעשות יותר מדיי, זה לשנות מדיניות רכש ולא להביא מה שמיותר אלא רק מה שצריך וזהו.

(gggyyy) #58

[QUOTE=דניאל.;1690967]לא ייתכן שריאל מדריד תקנה כל שחקן שמוכר חולצות בX מיליון דולר ותכניס אותו להרכב לעמדה שלא שלו. אולי ההחלטה לא לקנות סופרסטארים נובעת מהבנה עמוקה שאין מקום להכניס אותם להרכבי פיפא האלה ושזה רק ייגרע במקום לעשות טוב.

איסקו וחאמס מסכנים, אין לי משהו אחר להוסיף. האמת שרשמתי את זה, אבל בהכנה ראיתי איסקו אחר, כזה שיותר מאיים על השער ומראה יותר רבאק וחוצפה. אבל אז בא משחק ששמים אותו קשר 50\50 והנה התוצאה. ייאמר לזכותו שהוא כן משתדל ונלחם אבל זה לא הוגן…[/QUOTE]

איסקו נרכש בסכום שפוי שגובל במציאה וגם לא “הוכנס להרכב לעמדה שלא שלו” באופן מידי אלא קיבל המון זמן התאקלמות שלדעת רבים נמשך עד היום. 3 שנים תמימות, 150 הופעות. המועדון בזמנו ראה אותו ואת חאמס כשחקנים שמסוגלים להסתגל לעמדות חדשות במידת הצורך (כשעמדת הקיצוני הימני עומדת במרכז החישוב הזה). הרבה מאוד פליימקרים מתחילים בעולם הכדורגל הם ורסטיליים מאוד ויכולים לשחק לפחות על 3 עמדות במגרש ולעתים אף יותר. במקרה של איסקו המועדון טעה והוא לא עשה שום דבר כדי להרע לשחקן. מספיק עם הדמוניזציה הזו שאתם אוכלים מהתקשורת לפיה ריאל מדריד הוא מועדון מגעיל שמחפש להרוס כל מה שזז. חשבתי שהשנים האחרונות ימחקו את הקשקוש הזה מהשיח כאן בפורום. לקרוא לשניהם מסכנים זה מגוחך. מצטייר כאן כאילו איסקו מתייבש לו בקצה הספסל ורק מתחנן אל זידאן להיכנס בדקה ה-89 מול ספורטינג חיחון ב7-0. המועדון מתעקש ונאבק על איסקו וזה דבר שלא נעשה כמעט עם אף שחקן אחר מאז שפלורנטינו פרז הגיע והנחית במדריד שחקנים על ימין ועל שמאל. הוא קיבל ועודו מקבל אינספור הזדמנויות להסתגל, כולל לפתוח בהרכב במשחקים חשובים בליגת האלופות. להדביק את התואר “מסכן” לשחקן שיש לו 150 הופעות תוך 3 שנים במועדון הכי גדול בתבל (אני כמובן לא מכניס את עניין המשכורת למשוואה הזו) ומקבל הזדמנויות על ימין ועל שמאל זו דמגוגיה לשמה ואני לא קונה אותה. מצטער.

(gev keren) #59

אז אתם רוצים את בייח מתחת החלוץ, כלומר כחלק משלישיית הקישור או כפלימייקר ב4231? אם ב4231 אז יש בעיה כי צריך 2 קיצוניים (שכן גם רונאלדו אינו קיצוני).
לבייל יש יכולות טובות גם באגף והוא משחק שם טוב ומעולה שכך.
אנחנו זקוקים לשחקנים שידעו להצאים עצמם לקבוצה. קרוס גם אם מעדיף לשחק קדימה יותר משחק מעולה בעמדה שלו.

(דניאל.) #60

GGGYYY אתה צודק בכל מה שרשמת, באמת שהמועדון נותן לאיסקו אינספור הזמדנויות, אבל אף אחת מהן לא בעמדה שלו ומצטער- אתה לא יכול לצפות משחקן שעשה את השם שלו בעמדה X להביא את אותן יכולות לעמדה Y. ולכן אני אומר, מספיק לקנות שחקנים כי הם מוכרים חולצות ולנסות לראת איך אתה מרכיב אותם שכולם יישחקו ביחד ומאבד בעצם מהמערך שלך.

כמובן שממאמן למאמן יש טקטיקות והרכבים אחרים, אבל זה משהו שחוזר על עצמו עם לא מעט שחקנים שריאל קונה, ואני חושב שזה קורה כי מדיניות הרכש במועדון טיפה בעייתית.

(titi camara) #61

מה התפקיד של איסקו ? באיזה תפקיד הוא עשה את השם שלו ?

(gev keren) #62

זה שזה לא העמדה שלו זה לא תירוץ.
אף אחד לא אומר שאיסקו גרוע, הוא פשוט לא מתאים לריאל. ובגלל זה הוא צריך ללכת לדעתי.
אגב אני גם לא כזה מסכים שזה כי אין לו עמדה בריאל, בכל אגף הוא איטי מידי, גם ב433 וגם ב4231, לפחות לסגנון המשחק של ריאל, ומבחינת קישור הוא לא קשר התקפי כמו חאמס, הוא משחק יותר מאחור, ולדעתי הוא אפילו טוב יותר קצת מאחורה יותר (בעמדה של קרוס), הוא אגרסיבי ויודע לעשות הגנה ולחץ, והוא טוב על שטח קטן עם הצפיפות של מרכזי המגרש שיש היום.
איסקו לא מתאים לריאל לטעמי, יש שחקנים היום שיתאימו יותר, שחקנים שיביאו לנו דברים שאין לקבוצה, שחקנים שיוסיפו לנו יותר ממנו.
ואי אפשר בלי לדבר על חאמס, חאמס לטעמי טוב יותר ואני אעדיף שהוא ישאר. ב433 של ריאל שניהם פחות מתאימים, אך ריאל תשחק גם לא מעט פעמים ב4231, או ב442 יהלום, ובמערך הזה חאמס פורח, לשחק מתחת לחלוץ או מתחת 2 חלוצים זה בדיוק העמדה שלו, חאמס לא מתאים להרכב הפותח אך הוא נותן לנו גיוון אדיר לסגל ופותח לנו המון אפשרויות במקרים של פציעות כאלה ואחרות של הBBC לדוגמה.

(Chagi) #63

כולם אומרים את אותו הדבר - שאיסקו וחאמס לא מתאימים לשיטה של ריאל מדריד כרגע וכנראה שגם מלכתחילה.

כשבייל וכריסטיאנו ייפצעו השנה (והם ייפצעו אל תדאגו) אל תצפו מאיסקו שיתפקד כקיצוני בצורה מדהימה או גם מחאמס.
הדרישות משחקן קיצוני הן דריבל טוב ומהירות באחד על אחד. לא איסקו ולא חאמס כאלה.

מצחיק שבקבוצה שדוגלת ב4-3-3 יש מחליף אחד לשתי הכנפיים (ואסקז).
אולי בגלל זה עדיין לא שיחררו את נאצ׳ו…

(gev keren) #64

בשביל זה יש גם את אסנסיו שבונים עליו השנה, ובמידת הצורך גם שינוי מערך עקב פציעה הוא משהו שיכול לקרות, אם לדוגמה בייל יפצע הייתי רוצה אותי לראות את ריאל עם 2 חלוצים שהם בנזמה ורונאלדו לדוגמה ומאחורה את חאמס מודריץ קרוס וקאסמירו, או קשרים אחרים.
הם שחקנים שנותנים גיוון טקטי אבל לטעמי אין צורך בשניהם, רק ב442 יהלום אפשר לשחק עם שניהם אבל אז זה במקום אחד ממודריץ קרוס וקאסמירו

(Chagi) #65

בעצם ברגע שבייל נפצע אתה רוצה לשנות את המערך ליהלום (שאני מסכים איתך אני חושב שזה המערך האידיאלי לריאל), אבל כל עוד בייל כשיר ומבקש לשחק מאחורי החלוצים (!!!) לא נשחק ככה ונשחק 4-3-3 ?

(titi camara) #66

איסקו וחאמס לא במצב דומה, נכון ששניהם לא מקבלים את הדקות ְהם רוצים לקבל אבל מצבם שונה.
קובעים כאן שגם חאמס וגם איסקו לא מתאימים לשיטה של ריאל ולדעתי הם טועים.

נתחיל בזה שלדעתי ריאל חייבת לשחק רק 433, כל שיטה אחרת זה סתם לדפוק את עצמנו, במיוחד 4231 שיביא רק צרות מול כל קבוצה טובה שלא לדבר על מצויינת, לא שווה לקחת סיכונים מיותרים רק כדי לחפש מקום בהרכרב לחאמס, 442 יהלום ? רונאלדו לא אוהב ולא רוצה לשחק חלוץ, למה ללכת ראש בראש נגד השחקן הכי טוב שלך ?

נתחיל באיסקו, לא יודע באיזה תפקיד הוא שיחק בילדים ובנערים…אבל ממה שאני זוכר במלאגה שבא הוא הפך לכוכב גדול הוא שיחק את השמאלי ברביעיית קשרים, דבר אחד בטוח בכדורגל, כל מי שמשחק בצד ברביעיית קשרים יעדיף לעבור לשחק בשיטת 433, אבל לא לאותו תפקיד, יש כאלה שיעדיפו לדחק בשלישייה הקדמית כי זה יביא לביטוי יותר את היכולות היותר טובות שלו, הדוגמא הקלאסית הוא לא אחר משחקן השנה בעולם לשנת 2016, שחקן שמשחק בריאל מדריד, כרסטיאנו רונאלדו, ויש שחקנים שיעדיפו לדחק בשלישיית הקשרים, שחקנים עם יכולות כמו איסקו.
שחקנים שהם לא מהירים, אבל עם יכולות טכניות מצויינות שאוהבים לגעת יותר בכדור ולשלוט בקצב ולבנות מהלכים יעדיפו לשחק בשלישייה האמצעית.
נכון שב 433 הם יתבקשו לשחק הרבה יותר טקטי ולהיות אחראי, יתבקשו גם לעזור יותר בכיסוי ההגנתי, אבל מצד שני הם לא צריכים לשרוף את הצד שלהם מההתקפה להגנה בריצה אחרי המגן היריב.
בקיצור…התפקיד של איסקו בריאל לא כ"כ שונה מהתפקיד שבו הוא פרץ במלאגה, לדעתי התפקיד שלו בריאל אף יותר מתאים לו מתפקידו הישן, בריאל הוא יכול להביא לידי ביטוי את היתרונות הבולטים שלו כאשר החיסרון הגדול שלו מהירות לא יבוא לידי ביטוי.

איסקו נתן משחקים ענקיים לצד מודריץ’ בתפקיד ה- 50/50 , הבעיה שלו היא שהוא לא שומר על יציבות, יש לו כל מה שצריך כדי להפוך לשחקן ענק, אבל חסר יציבות(וקצת ביצים), אחד השחקנים שאני הכי אוהב בעולם.

חאמס זה מקרה שונה, אכן מדובר באחד השחקנים הכי טובים בעולם בתפקיד מספר ה- 10 , תפקיד שכבר לא קיים יותר בעולם הכדורגל, הוא ענק בתפקיד הזה בנבחרת, אבל אין קבוצת עילית שמשחקת במערך שהוא לא 433.
אצל אנצ’לוטי חאמס פרח כשבייל נפצע, הוא שיחק את הימני בשילישייה הקדמית ב 433 , עמדת המצוא שלו הייתה בצד ימין למעלה, אבל הוא קיבל חופש די לא מוגבל לנוע לאיפה שהוא רוצה והוא החזיר בגדול, אבל בתחילת העונה שעברה הוא נפצע והתקשה לחזור לכושר, ובנוסף בייל התחיל להיכנס לכושר נפלא מה שצימק עוד יותר את הדקות של חאמס.
לא ניראה לי שזידאן יתן לחאמס את אותו חופש שהוא קיבל מאנצ’לוטי, וחאמס לא מתאים להילחם על מקום בקישור כ 50-50 בגלל המגבלות הדי ברורות שלו, מה שאומר שאם נס לא יקרה הדקות של חאמס ימשיכו להיות מאוד מועטות.

(gev keren) #67

בייל טוב מחאמס ומתאים יותר לכן אני מעדיף אותו בהרכב. אבל גם בייל לא במרכז אלא באגף. במרכז יש את מודריץ וקרוס.
ממש לא מסכים שזה המערך היחיד שטוב לנו. דווקא הכדורגל הכי טוב שלנו מאז עידן הגלאקטיקוס השני בא ב442 של 2015 כשבייל נפצע או ב4231 של מוריניו ב2012.
מה שהשתנה מאז ה4231 הוא עזיבת די מריה ששרף את האגף בצורה מפחידה וזה היה יתרון טקטי ענק שיש שחקן כמוהו בריאל וגם רונאלדו היה משחק אחורה יותר בזמנו.

ב442 כשבייל היה פצוע רונאלדו שיחק חלוץ שני לצד בנזמה, הוא היה חלוץ חופשי, עם עמדה כזו הוא בסדר. העמדה שהוא לא אוהב היא חלוץ יחיד.
איסקו יכול לשחק טוב ב50 50 אך כרגע הוא לא עושה את זה ואני מעדיף שחקנים אחרים עליו, אפילו את קובא…

אגב אוף טופיק אבל קובא לדעתי חייב לקבל הרבה יותר דקות ויחס

(titi camara) #68

ב- 2015 לא שיחקנו 442…שיחקנו 433 כשחאמס שיחק בצד ימין של השלישייה הקידמית, מודריץ’(עד שנפצע) ואיסקו שיחקו בשלישייה במרכז ונתנו תקופה אגדית אז והעלימו את החולשות של קרוס כקשר אחורי.

(gev keren) #69

חאמס שיחק שם כשחקן חופשי מתחת לחלוצים, הוא אולי נטה לאחד הצדדים כשאיסקו נוטה לצד השני, אך הוא לא שיחק כקיצוני, המערך שלנו היה יותר 442 מ433.
מה שקורה בפועל זה לא מה שכתוב על הדף, נכון שאולי חאמס היה כתוב באגף אך התפקוד שלו היה שונה מזה של בייל ב433 או מזה של די מריה ב4231, מכיוון שחאמס לא תיפקד כקיצוני או חלוץ צד, הוא שיחק כמעין שחקן חופשי מתחת לחלוצים…

(titi camara) #70

הנה תקציר מורחב של אולי המשחק הכי טוב שלנו באותה תקופה, ה 3-1 נגד ברצלונה, תצפה בו ותעקוב רק אחרי חאמס ואז תחזור ותגיד לי אם הוא שיחק את התפקיד שאתה מתאר או שהוא היה המחליף הישיר של בייל בשיטת 433 -

(Raulito-7) #71

זמן טוב להקפיץ את הדיון ממעמקים, אתם לא חושבים?

איסקו עם צמד ענק וכדורגל מחשמל - מנצח את גיחון.

• את הוידאו של המהלך המסחרר שלו, איך הוא מטעה שני שחקנים כשהכדור באוויר - כבר ראיתם?
  • האם הרוויח את חולצת ההרכב לקראת המשחק נגד באיירן?
  • האם יאריך את חוזהו בקיץ? “אני רוצה להישאר שנים רבות, כבר אמרתי”, הודיע חגיגית לאחר המשחק.

הקוסם איסקו! והפעם בתפקיד ראמוס! זה היה כל-כך ‘ריאל מדריד קלאסי’ לנצח במינכן ומייד אחר-כך לאבד נקודות נגד קבוצה אומללה הרכב הילדודס כבר עשה את שלו לא מעט פעמים העונה יחד עם תצוגות נהדרות אך היום זה היה קשה נגד יריבה שהתבנקרה וגם עקצה פעמיים. ואז בא איסקו, בתפקיד הקפטן ראמוס. כאשר נסכם עונה ונכתוב את רגעי המפתח בדרך לאליפות - יהיה לו מקום לצד המשבצת של ראמוס.

איסקו בא לשחק ת’אכלס ואין ראוי ממנו לשער המרגש הזה. ככה אנחנו אוהבים את זה - בדקה ה-90. אבל אנחנו אוהבים גם את הכדורגל היפה. תודה לאל שיש את איסקו. זה שמזכיר את ריאל מדריד שגדלנו עליה - עם זידאן-פיגו-ראול - זו שהפכה את הכדורגל למהפנט, לאומנות. אבל מעבר לגולים - הראשון גולאסו של ממש בתוך הרחבה, כאילו זו החצר הביתית שלו - בהמשך ראיתם איך הוא זרק שני שחקנים בהטעייה אחת כשהכדור באוויר, בהטעיית גוף אחת. הוא עבר שלושה ולא הסתפק בכך וניסה ‘לזרוק’ את הרביעי. וזוהי אולי תמצית הקריירה שלו.

איסקו כמובן היה כוכב המשחק. כדורגל מהפנט ומחשמל לאורך כל 90 הדק’, גולאסו שהשווה את התוצאה וכן השלמת צמד עם שער ניצחון ענק. איסקו הגיע לתשעה שערי ליגה העונה ויחד עם 5 בישולים הוא הפך לשחקן הכי אפקטיבי של ריאל בליגה עם גולים\בישולים פר דקות משחק. במארקה כתבו ‘איסקו עשה קסמים’ וגם ‘עם איסקו עד הסוף’. וב-AS תהה המדרידאי תומאס רונסרו - ‘איך עוד לא חידשתם לו חוזה?? - למה אתם מחכים’. כמוכן באתר הוסיפו בסקירה הקבועה על ביצועי כל שחקן ושחקן בריאל מדריד - ‘איסקו ועוד עשרה’. אלפרדו רלאניו כתב ‘איסקו עשה משחק למזכרת’. ומה היה לאיש המשחק לומר?

איסקו היה האיש המבוקש ביותר לאחר המשחק מן הסתם וסיפק את הכותרת. “ריאל מדריד היא הקבוצה הגדולה ביותר ואני רוצה להישאר כאן”, אמר ואז הוסיף - “אני לא מבין למה אנשים מופתעים כששחקן רוצה לשחק יותר. אם לא הייתי חושב שמגיע לי - לא הייתי מדבר”. בניגוד לזידאן, איסקו נטש את הקלישאות וכמו שדיבר קודם - על המגרש - דיבר גם בצורה ישירה בפני המראיין.

‘האם זה היה משחק ששווה אליפות?’, ‘כן’, אמר איסקו, ‘סוג של’, והמשיך - “זה משחק קשה מאוד, מוקש שהיינו מודעים אליו אבל הופתענו. לא שיחקנו כמו שמדריד צריכה לשחק אבל עשינו את העבודה בזכות האופי והרוח של ריאל מדריד וניצחנו את המשחק”. 'זה ה-DNA של המועדון הזה, הסמל הזה, החולצה הזו. הוכחנו פעמים רבות שריאל מדריד לא מוותרת. וזה לא ישתנה".

הכוכב נשאל האם זה המשחק הטוב ביותר שלו. “לא יודע, אבל אני סבור שאחד מהם. כשאני יוצא לכר הדשא אני מנסה לעשות את הטוב ביותר בשביל הקבוצה. הייתי בר מזל להיות שחקן מכריע היום ואני רוצה לעשות את זה יותר ותמיד מחכה בקוצר רוח להזדמנות שלי. אני יודע שכל אחד מחכה ל’צ’אנס שלו”. האם איסקו הרוויח את המקום בהרכב ביום שלישי? “אני לא יודע, המאמן מחליט. נכון שלא היו לי הזדמנויות רבות בליגת האלופות וזה מתסכל, אבל הכי חשוב עבורי שהקבוצה תהיה בחצי הגמר גם אם בלעדיי”.

איך אתה יכול להרגיע את האוהדים עם העתיד שלך? “אמרתי פעמים רבות בעבר. אני רוצה להישאר כאן זמן רב ומקווה שכך יהיה. ריאל מדריד היא המועדון הגדול ביותר. אני לא מבין למה אנשים מופתעים שאני רוצה לשחק יותר. אם לא היה מגיע לי - לא הייתי אומר דבר”. איסקו נשאל על כך שלא חגג הרבה זמן את השער הראשון שלו ואמר שבין-כה השער לא החזיק מעמד זמן רב, אבל השער השני היה חשוב יותר - שער הניצחון".

המאמן זידאן לא חסך בשבחים אחרי המשחק. זידאן נשאל מייד האם איסקו השיג את חולצת ההרכב ביום שלישי. “אני חושב שהוא עשה משחק גדול והוא בהחלט ראוי לשחק. אני מרוצה מאוד מהביצועים שלו. חייב להגיד שאני מרוצה מכולם, כולם ניצחו את המשחק. מדריד היא המקום של איסקו. אנחנו צריכים לנוח, לנשום ואז להתכונן לבאיירן מינכן”. המראיין הקשה על זידאן שהודה - ‘כן, הוא היה חשוב מהאחרים. הוא כבש שערים של כישרון ובזכותו ניצחנו את המשחק. הוא יכול לעשות מה שהוא רוצה עם הכדור’. זידאן הוסיף שוב שהוא מרוצה מכל השחקנים. המראיין שאל האם זידאן חושב שאיסקו קיבל יחס לא הוגן וענה כמאמר הקלישאה שיש סגל רחב והוא צריך לקבל החלטות וטבעי שהשחקנים לא מרוצים. האם אתה יכול להבטיח לאוהדים שאיסקו יישאר? - “איסקו יודע מה אני חושב וברור שאני רוצה שהוא יישאר. הוא עשה דברים יפים מאוד במדי ריאל מדריד לא רק העונה. הוא שחקן שאני מאוד אוהב, המקום שלו כאן”.

• איסקו עם שער ליגה תשיעי העונה משווה את שיא הקריירה שלו מעונתו האחרונה במאלגה. בעונת הדסימה בריאל מדריד כבש 8 שערים. איסקו כבש העונה 9 שערים, לעומת 6 בעונה שעברה ו-5 בזו שלפניה. בעונת הדסימה כבש 11.
  • העונה לאיסקו יש שער או בישול בכל 103 דקות בליגה הספרדית - המספרים הכי טובים של שחקן ריאל מדריד. אחריו: בנזמה עם שער או בישול כמו 120 דקות וכריסטיאנו עם שער או בישול כל 154 דקות.
  • זה היה השער ה-50 של איסקו במדי המועדונים בקריירה שלו - 2 שערים בולנסיה בעונתו היחידה בקבוצה, 17 שערים במאלגה בשנתיים(5 בעונת הבכורה ו-12 בעונה השנייה) ועוד 31 שערים במדי ריאל מדריד.

(CF R.Madrid) #72

עם יש לריאל משהו שדומא למסי בטכניקה וביצרתיות זה איסקו, הילד הזה פשוט אדיר וכול עונה הוא עוד יותר אדיר.

הבעיה שלו דומא לבעיות שהיו לגוטי בזמנו, כולם ידעו שגוטי גאון, אבל הוא לא בצליח להציג יכולת ברמה של סטאר לאורך זמן רב, שהספיקו לו להיכנס להרכב.

עם איסקו היה יותר יציב, אז הוא חיישב להיות שחקן הרכב, העונה הוא טוב יותר מכל הBBC הבחור שחקן מבריק.