סרחיו בוסקטס :: התמנון מבאדיה

ברצלונה

(San Sunny) #1

אדו פולו, עיתונאי מוערך מאוד, עוד בקיץ התייחס לנקודה שהעלינו בפורום השבוע אחרי משחקים מוצלחים מול חטאפה ובאטה: האם דווקא בוסקטס הוא היורש של צ'אבי? בואו נראה מה הוא כתב כבר לפני כמה חודשים ונבחן האם הוא הצליח לקלוע:

במשך שנים שאלנו את עצמנו מה יקרה ביום בו צ'אבי לא יהיה יותר בברצלונה. חיפשנו מחליף ראוי, הימרנו על זהות היורש. והתשובה תמיד הייתה זהה, אין עוד אף אחד כמו צ'אבי וגם לא יהיה. את זה כולנו מבינים בבירור, וצריך להפסיק לחשוב על למצוא עוד צ'אבי, כי הוא בלתי ניתן להחלפה.

אבל יש שחקן אחד שאפשר להחשיב אותו יורש לצ'אבי. השניים לא משחקים באותה עמדה וגם מאפייני המשחק שלהם לא זהים, אבל זה לא הנושא.אני מדבר על המנהיגות בחדר ההלבשה, על להניע את כל שאר השחקנים, על קריאת משחק טובה יותר מכל היתר ועל להיות השלוחה של המאמן על הדשא. בכל אלה שולט ביד רמה סרחיו בוסקטס, שתפקידו על המגרש ומחוצה לו הולך להיות חשוב אפילו יותר בעקבות העזיבה של צ'אבי.

כדורגל הוא משחק קבוצתי וצ'אבי היה - או יותר נכון לומר הינו, כי הוא לא פרש עדיין – הטוב ביותר בלגרום לשחקנים לידו לשחק כפי שהוא רוצה. במשך שנים רבות שיחקה בארסה לפי הקצב שקבע המהנדס מטראסה. הוא קבע בכל רגע האם יש להאיץ את המשחק או לעשות הפסקה, הוא נתן הוראות בזמן המשחק ואפילו היה מדבר עם חבריו לקבוצה בחדר ההלבשה בזמן הפסקת המחצית. בלי צ'אבי, התפקיד הזה יתגלגל באופן טבעי לסרחיו בוסקטס, שעומד בכל הדרישות כדי להיות היורש שלו.

המקרה של בוסקטס הוא די מוזר. הוא כמעט ולא מופיע בהרכב המצטיין בסוף העונה והוא גם לא מועמד לזכייה בכדור הזהב, אבל הוא הטוב בעולם בעמדתו וכל המאמנים היו רוצים אותו בקבוצתם. דל בוסקה וגווארדיולה אמרו בזמנו שאם היו נולדים מחדש, הם היו רוצים להיות שחקנים כמו בוסקטס. פויול בחר בו כיורשו עם הספרה 5 על הגב, ועכשיו גם צ'אבי סימן אותו כיורשו.

לנגד עינינו עומד הקשר המרכזי האידאלי. שחקן שתמיד ערוך ומוכן, טקטית ללא דופי, שמצליח לשלב טכניקה אישית גבוהה עם הלכלוך והעבודה השחורה שנחוצים לקבוצה כמו בארסה. לפעמים הוא השחקן המבריק במגרש, ואחר כך הוא "נעלם", משאיר את אור הזרקורים לשחקני ההתקפה. אין לו אינסטגררם או טוויטר והוא גם לא רוצה לדעת כלום על הרשתות החברתיות – עוד משהו שדומה לצ'אבי.


(רון קעקועים) #2

Finally.


(Danix) #3

אולי הותיקים בהרבה ממני יוכלו לחלוק עליי, אבל מאז שראיתי כדורגל (משנת 2004 בערך) הוא מבחינתי WORLD CLASS בקנה מידה של מסי בקישור האחורי.


(GoD iS a Dj) #4

נראה לי קצת לא לרמה של הפורום הזה לטעות ככה בשם של השחקן בנושא של האשכול…אני מבקש בוסקט*

בנימה יותר רצינית, לא זכור לי שבעונות הקודמות הוא תרם לחלק ההתקפי כמו בעונה הזו. כמעט בכל משחק הוא מצליח להשחיל כדור עומק מדהים לאחד משלישיית ההתקפה.
מישהו אולי יכול לגבות זאת בנתונים או שאני סתם לא שמתי לב לזה בעבר…


(Uriah) #6

[QUOTE=Danix;1651651]אולי הותיקים בהרבה ממני יוכלו לחלוק עליי, אבל מאז שראיתי כדורגל (משנת 2004 בערך) הוא מבחינתי WORLD CLASS בקנה מידה של מסי בקישור האחורי.[/QUOTE]

גם ב2004 הכדורגל היה שונה ובמיוחד תפקיד הקשר האחורי, אין מקום לשחקנים כמו מקללה ברמות הגבוהות של הכדורגל העולמי היום.

קשרים חכמים בדרך כלל זוכים לעדנה בגיל מאוחר (את פירלו התקשורת הפכה לאליל באיחור של חצי עשור בערך) אבל בוסקטס כבר שנים מתנהל על המגרש כמו שחקן מעל לגיל שלושים. אם הוא ימשיך כך בשנים הקרובות בפרספקטיבה היסטורית הוא יהיה בעיני מעל לאינייסטה וצ’אבי - היציבות שלו פשוט מדהימה.

אין בדרך כלל מקום לדיון עליו בקרב אוהדי בארסה מכיוון שמי שרואה אותו שבוע לאחר שבוע לא יכול להתכחש להשפעה שלו על הקבוצה.


(moshe34) #7

מסכים.
משהו בי עצוב לראות את חוסר הערכה העצום שהוא זוכה.וגם חוסר תמיכה מסוים מאיתנו והמועדון.
זה שהוא לא מופיע אף פעם ברשימה של המועמדים לכדור הזהב זה שערוריה.
נראה שמי שאחראי על הרשימה מקשיב לשגיא כהן יותר מידי.


(Mendieta) #8

בוסקטס הוא שחקן שבהתחלה היה מאוד בעייתי בעיני, ולא בגלל היכולת של המגרש, אלא בגלל האופי. אני חושב שהוא עשה לעצמו נזק כ"כ גדול תדמיתי, שבנוסף לזה התפקיד שלו חומר מעיני האנשים שלא מבינים יותר מידי בכדורגל, ולכן נצמדים לאופי שלו ולא מסתכלים עליו כשחקן הכדורגל, שהוא מושלם. אנשים כמו שקיא כהן למשל.

הרבה לא יודעים, אבל בוסקטס התחיל את הקריירה בכלל כקשר אמצע התקפי\חלוץ לפי חלק ממה שכתבו פה. אם אני לא טועה שי או מישהו כתב עליו סיפור ששופך המון אור על הדרך שפפ שינה את אותו. באחד ממשחקי ברסה ב’, בוסקטס נכנס כמחליף לעמדה שלו, קשר התקפי. כל פעם שבוסקטס נגע בכדור עשו עליו עבירה. אחרי כמה עבירות, בוסקטס התחיל להתעצבן, ופפ במקום לתמוך בו צעק עליו “אתה אשם! תשחרר את הכדור בנגיעה אחת!”. אני חושב שמאז הוא התפתח להיות השחקן של היום, והוא לקח את היכולת ההתקפית שלו ליתרון עצום כקשר אחורי, כי הוא טכני וחכם מחשבתית יותר מכל קשר אחורי שקיים כיום. טיפה כמו פירלו, שגם התחיל כקשר התקפי ואפילו שיחק בתפקיד זה באינטר, ונכשל. במילאן כשהוא הוסט לאחורה, ההצלחה התחילה ועד היום הוא עושה היסטוריה.

עוד דבר, אני חושב שהוא לקח יתרון ממקום שהמון רואים בו חיסרון. הגדילה לצד אבא ששיחק בברסה עשתה לו לדעתי רק טוב לקריירה. אם נתעלם מהעובדה שסביר להניח האילן יוחסין עשה לו טוב בתחילת הקריירה, הרבה פה תולשים שיער מהמהירות ומהאדישות שבוסקטס עלה לבוגרים, להרכב הראשון ומשחק בכזה רוגע, כאילו הוא שנים בבוגרים. מה שלא מבינים שזה לא כזה רחוק מהמציאות-בעוד שחקנים כמו פדרו, מוניר, סנדרו, בארטרה ועוד שחקני נוער שעלו לבוגרים מאוד התרגשו, בוסקטס לא כי בשבילו זאת לא סביבה זרה. הוא גדל לצד כוכבים, הוא התרוצץ להם בין הרגליים בחדר הלבשה, הוא חגג גביעים עם אבא שלו עם הדרים טים, הוא ראה בידיוק מה זה ההצלחה הזאת ומה הולך מסביב. הקאמפ נואו לא חדש לו. האווירה של קבוצה אלופה לא זרה לו. הוא לא מפחד כי הוא נולד לזה, תרתי משמע.

ילד חרא, הוא נראה אפילו משועמם.

נ.ב
מכירים את זה שאתם משחקים נגד מישהו פיפ"א בסוני, והוא יודע בידיוק מה שתעשו ולאן תמסרו וזה מרגיש כאילו הוא חונק אותכם ומשחק עם 8 שלטים? אז סרחיו בוסקטס.


(Sami_h) #9

כששחקתי בפרק 2 של האף לייף 2 בפעם השנייה, הפעלתי את האפשרות של משחק עם הערות היוצרים.
כשהם דיברו על אלכס, דמות אנושית לגמרי שהקדימה את זמנה, המתכנתים הסבירו את האלף ואחד דברים שהם עשו שתרמו לאנושיות שלה, ושהיינו יכולים לשים לב שהיא תוכנה [B]רק [/B]אם אחד הדברים האלה, שנראים טריוויאלים לגמרי, היו חסרים.

וזה בדיוק בוסקטס. ההשפעה שלו על ברסה היא אדירה, איתו הכל נראה זורם וכל כך קל. הוא תמיד עומד במקום הנכון, קורא את המהלך של היריבה ומחסל אותו בקלות כמעט מעצבנת, ואז מוסר את המסירה בתזמון המושלם וגורם לנו הצופים לחשוב שזה ממש קל, בדיוק כמו חידת היגיון קשה שנראית מה זה פשוטה כשרואים את הפתרון. והדבר המדהים באמת זה שהוא כמעט תמיד נראה כאילו הוא לא מתאמץ.

לא אגזים אם אגיד שהוא חשוב כמו מסי לברסה, פשוט אין לו תחליף. הוא מסוג השחקנים המיוחדים האלה, שממש מגדירים תפקיד.

חבל ששחקנים כמוהו אף פעם לא מקבלים הכרה אמתית מהתקשורת, האוהדים וחבורת הדינוזאורים בפיפא.

לפי דעתי גם מיולר של ביירן הוא ברמת המיוחדות והחשיבות של בוסקטס.


(moshe34) #10

כתבה מרתקת של סיד לואו על השערוריה בחוסר הבחירה בבוסקטס לרשימה של 40 הטובים של הבדיחה שנקראת אופ"א.
מומלץ מאוד.


(Michaelpiano) #13

כשמסתכלים עם ה6-2, רואים משחק של קבוצה שבאה עם הגב אל הקיר, בשיא הנחישות, להראות שאנחנו כאן, להוכיח, ולעשות זאת בדרך אחרת, לא סתם, בכבוד וביופי. לעצור לרגע, להמשיך אחר כאן, מהר, לאט, למסור אחורה, למסור קדימה, הכל בשביל היופי הכל בשביל הקהל שלנו הכל בשביל בארסה הכל בארסה. הכל צ’אבי.

כשמסתכלים על ה4-0, רואים קבוצה שבאה לברנבאו להשתין להם על הדשא, ביהירות להניע כדור בהגנה ולמשוך את ריאל ללחוץ רק כדי לסבסב אותם ולהשפיל אותם, ואז לצאת ופשוט לדרוך עליהם. למסור אחורה, ועוד פעם אחורה, ועוד עקב, ועוד סיבוב ואז לשלוח כדור למעלה ולראות את ריאל שכבר חשבו שיש להם סיכוי מביטים בסוארז כשהוא מפציץ להם את הרשת. הכל בשביל להראות להם מי הכי טובים. הכל בוסקטס.

בוסקטס זה כמו מסי. כל כך מושלם, שאתה כבר לא יכול להאמין.


(האחיין של קרלס) #14

[B]המאמר המופלא של סיד לואו המצוין ב-ESPN על חוסר ההערכה לבוסקטס וההחלטה השערורייתית לא לשבץ אותו ברשימה של אופ"א.
[/B]

[B]

אופ"א נהגה בזלזול כלפי סרג’י בוסקטס, אבל הוא נשאר חיוני מתמיד עבור בארסה
[/B]
לא צריך להגיד את זה יותר, אבל סרג’י בוסקטס טוב מאוד בכדורגל.

האתר הרשמי של אופ"א פרסם השבוע רשימה קצרה של 40 שחקנים, שממנה הם ביקשו מהקוראים להצביע לקבוצה של שנת 2015 שתוכרז בינואר. הרשימה כוללת 4 שוערים, 12 שחקני הגנה, 12 קשרים, 12 חלוצים… ובלי בוסקטס. זה לא משנה שהוא היה הלב של הקבוצה שהשיגה טרבל ייחודי, כשזכתה בלה ליגה, גביע המלך וליגת האלופות, או שמאמן הקבוצה תיאר אותו כקשר הטוב בעולם. כנראה שאין מקום בשבילו.

יש מקום לחאבייר מסצ’ראנו, שנאלץ לשנות עמדות; כפי שהודה בעצמו, הוא הבין כשהצטרף לברצלונה שהוא פשוט לא היה טוב כמו בוסקטס. ואם זה נכון להצביע על כך שמסצ’ראנו שם כשחקן הגנה או אחד מהתכלילים האחרים המוטלים בספק, בהבקעת שערים, הגנה או מלפנים, אין הכחשה למקומו של בוסקטס. בין הקשרים יש את הקאן צ’לאנולו, גז’גוז’ קרישוביאק, יבהן קונופליאנקה וקווין דה בראונה. הרשימה גם כוללת את ארתורו וידאל, קלאודיו מרקיסיו ופול פוגבה - אלו שבוסקטס ניצח בגמר ליגת האלופות.

זה לא דיבור בטירוף ואין פה כעס; יש משהו קצת מושפע ושקרי (שלא לדבר על לעיתים קרובות) בנוגע לגל הבלתי נמנע שמלווה את הרשימות של הפרסים המרכזיים וחלוקת הגביעים עצמם. העוון שלפעמים קורה בעמדה של שחקנים על הפודיום הוא אבסורדי, שכן להיות השחקן השני או השלישי הטוב בעולם כאילו גורם לך להשתטות. ואז יש את המגע הזה של אי נעימות בנוגע לזה, כאילו אנשים אחרים אינם מורשים לדעות אחרות.

בסופו של דבר, זה פשוט לא כזה משנה. או שזה לא משנה לבוסקטס - לפחות לפי מה שהוא אומר. “אני לא רוצה שאנשים ידברו עליי, לטוב או לרע. אני לא מתראיין הרבה, ואין לי טוויטר”, הוא אמר. “אני לא אחד של שבחים או של התפקיד הראשי, אני לא מחפש את זה”.

ובכל זאת, זה קצת מביך, ועדיין איכשהו כל כך בוסקטס. זה בטבע שלו להיות נעלם מהעיניים. זה פשוט הסוג של מה שהוא עושה. אלא שבוודאי עכשיו, בגיל 27, חוסר ההכרה היחסי היה צריך להישאר מאחור.

בוסקטס לא נכלל גם ברשימה של כדור הזהב, אבל זה כבר טבעי מספיק. כי הרשימה הזאת של 23 השחקנים לקוחה מקולות לשלישייה הראשונה; זה לא סביר שמישהו יסטה רחוק מחמישה או שישה שחקנים, וכשהם כן, הם כמעט מבטיחים שהבחירה ה-“אחרת” שלהם תהיה ברשימה. מעטים היו מציאותיים למקם את בוסקטס בשלושת המקומות הראשונים, במיוחד כששלושת השחקנים שניתן לטעון שעשו את הכי הרבה כדי להיות שם בשנה האחרונה הם חבריו לקבוצה, ברשימה שמלאה בשחקני התקפה וקשרים יצירתיים.

אבל הרשימה של קבוצת השנה קצת שונה הפעם. תחילה האורך הוא של 40 שחקנים. וזה מחולק לפי עמדות. זו הצבעה עבור קבוצה בדיוק כמו (או אולי יותר) עבור האינדיבידואל. יש השתדלות לאיזון. אבל הם השאירו בחוץ את השחקן שמגדיר הכי טוב איזון ובונה קבוצה הכי טוב. בשנת 2015, באירופה, בהם ברצלונה זכתה בתואר המשמעותי ביותר, כשניצחה את אלופי אנגליה, צרפת, גרמניה ואיטליה על הדרך, כשהיא גם זכתה בשני תארים מקומיים, האם סרג’י בוסקטס באמת לא חלק מ-40 השחקנים העליונים ביבשת? האם הוא באמת לא בין 12 הקשרים הטובים ביותר?

באמת?

אביו של בוסקטס היה שוערה של ברצלונה, קרלס בוסקטס; בן משפחה היה שם בכל 5 התארים האירופיים בהם המועדון זכה, גם אם האב והבן ישבו ביציע דאז ב-2006. השבוע, סרג’י שיחק את משחקו ה-350 בברצלונה; הוא זכה ב-20 תארים, כולל 5 אליפויות, 3 גביעי אירופה ו-3 גביעי מלך. הוא גם זכה בגביע העולם וביורו.

“נה”, אנשים אומרים, “אבל, זה בגלל חבריו לקבוצה”, אז בואו נשאל את אחד מהם.

“לא היינו זוכים בחצי מהתארים שלנו בלעדיו, לא ברצלונה ולא נבחרת ספרד”, אומר ג’רארד פיקה. מה שכולם כבר ידעו, או לפחות מה שחשבנו. אבל אולי לא, אז הנה תזכורת.


[I]למרות הזלזול של ההצבעות של אופ"א כלפי בוסקטס, הוא ממשיך להיות אהוב בברצלונה בגלל שהוא מבריק כפיבוט השולט בקישור.
[/I]
“כילדים, תמיד היינו בועטים לכיוונו של אבא שלי, והתחלתי כחלוץ, אבל בסוף הפכתי לקשר ופיבוט - העמדה שאני הכי אוהב והכי מתאימה למאפיינים שלי”, אמר בוסקטס. “אני מעדיף שהחלוצים יבקיעו במקומי, הם חיים על השערים. לא אכפת לי. אם היה לי אכפת, לא הייתי משחק בעמדה הזו. אני אוהב אותה, את התפקיד שלי, את העבודה שאני עושה”.

זה אולי יכול לעזור להסביר מדוע הוא לא תמיד מקבל תשומת לב. ככלל, בוסקטס לא מבקיע שערים או מספק בישולים. הוא לא כבש יותר משער ליגה בודד בעונה מאז שערך את הופעת הבכורה שלו. ואחרי שמסי הבקיע את השער ההוא בברנבאו ב-2011, הארגנטינאי התלוצץ: “איזה בישול נתת לי”… מה שבוסקטס עשה היה בעצם רק לזוז מהדרך, ולאפשר למסי לרוץ.

“לאפשר” זו המילה. בוסקטס הוא אחד שמאפשר אבל זה לא אומר שהוא לא מסוגל. זה גם אומר שההערכה מחברי הקבוצה והמאמנים היא גרידא בגלל שהוא גורם להם להיראות טוב. זה גם בגלל שהם יודעים כמה הוא טוב. זו הסיבה שויסנטה דל בוסקה אמר שהוא היה רוצה להיות בוסקטס ובגלגול שלו בתקופה בה התקשורת והאוהדים שמו בסימן שאלה את תפקידו בנבחרת ספרד. ולכן גם גווארדיולה הכריז עליו כ-“פריסלס”, אחד שלא יסולא בפז.

בוסקטס הוא קשר הגנתי אבל עם איך שהתיאור הולך, זה מצער ולא הולם. כשלואיס אנריקה תיאר אותו לאחרונה כקשר הטוב ביותר, הוא לא כלל את המילה “ההגנתי” - “בוסקטס הוא הקשר הטוב ביותר בעולם”. קשר, נקודה. “פיבוט” היא המילה בה הם משתמשים בספרד וזו מילה טובה יותר. הוא לא רק פשוט עוצר את הקבוצה היריבה, הוא גם מניע את הקבוצה שלו.

כן, הוא מגן על אחרים. כן, הוא מתקל יותר מכל אחד אחר. וכן, הוא מכסה יותר שטחים מכל שאר הקבוצה שלו. אבל כפי שהוא הראה בגמר ליגת האלופות, השחקן היחיד שהקדים אותו היה אנדראה פירלו. הנקודה שלו הייתה שזו לא הייתה ריצה רק כדי להגן, זו הייתה ריצה כדי למצוא מקום, כדי להניע ולקדם את הקבוצה והכדור.

“הוא השחקן האינטליגנטי ביותר שאי פעם אימנתי”, אמר לואיס אנריקה. תצפה בו ותבינו בקרוב שאחד הדברים שהוא עושה הכי טוב הוא לחכות. מעטים מבינים את הזמן כמו בוסקטס, האטה וזירוז בנקודת הזמן המושלמת.


[I]גווארדיולה עוד לא מצא שחקן מסוג סרג’י בוסקטס שיכול לשלוט בקישור האחורי של באיירן. הוא תיאר פעם את בוסקטס כ-“פריסלס”, שבח גדול בהתחשב באיכויות של חברי הקבוצה שהקיפו אותו.
[/I]
במחצית של גמר ליגת האלופות ההוא בברלין, לבוסקטס היו 40 מסירות מוצלחות מתוך 41 ניסיונות. העונה הממוצע שלו עומד על כ-93 אחוזי הצלחה. חלק ישאלו כמה ממסירות אלו ממש משנות ובוסקטס יהיה רשאי וזכאי לענות: כולן. “אם אני מאבד את הכדור אני גורם לקבוצה להיות בבעיה”, הוא סיפר ל-אל פאיס. “אני כאן כדי לספק פתרונות”.

אפילו בשנה האחרונה, בה הזהות ומרכז הכובד עברו מאמצע המגרש לקו הקדמי, בוסקטס נשאר חיוני. עבודתו נעשתה קשה יותר - מסי, ניימאר ולואיס סוארס פרשו את המגרש והפכו אותם ליותר יעילים, הרחקתו מהשחקנים אליהם הוא היה רגיל וחיפש למסור - אבל בוסקטס השתלב והסתגל. עכשיו הם מציגים את השילוב המושלם בין שליטה וישירות.

כמה ימים לפני גמר ליגת האלופות, צ’אבי הודה במשהו שהוא לא עשה והיה רוצה לומר בפרידה הסופית שלו. “בוסקטס הוא היורש הטבעי שלי”, הוא אמר. הוא תמיד הודה כי בוסקטס היה ‘חולשה’ שלו, אדם שפירש את הרעיון של נגיעה אחת בכדורגל כמו כמה בודדים אחרים. ועדיין יותר מזה, צ’אבי אמר, הוא שיחק כדורגל ב-“חצי מגע”. והמגע הזה הוא ללא דופי.

ניימאר כינה אותו כ-“מאסטרו”. פיקה אמר ש-“לבוסקטס יש איכויות שאולי נעלמים מעיניהם של אנשים, אבל על המגרש הוא עושה דברים שמשאירים אותנו המומים”.

בהיעדר מסי לאחרונה, סוארס וניימאר הובילו את ברצלונה לקבוצה שניצחה 8 פעמים מ-11. במונחים של הופעות, התגובה התחילה בסביליה, למרות שזה אולי לא היה ברור באופן מלא באותו זמן. ברצלונה הפסידה בסוף אבל ניימאר הוביל אותם בחזרה אחרי שספגו, ואז ה-2-1 הגיע, כשרק הקורה מנעה מהם להפוך את התוצאה.

זה היה המעט אליו שמו לב, אם כי פחות מהרגיל בעקבות התבוסה. המעט אליו [U]לא[/U] שמו לב היה כשמסצ’ראנו הוצא מהקישור ובוסקטס הוזז לשם במקום, הוא מילא מקום לאינייסטה כאינטריור. עכשיו בלב של כל זה, סוף סוף הייתה שליטה לבסוף. הייתה זרימה. זה לא שהם היו טובים ומוגנים יותר, אלא שהם הפכו לשחקנים טובים יותר.

ליריבות, זה נגמר עם בוסקטס. לברצלונה, זה מתחיל איתו. בשבת זה נגמר ב-4-0 בקלאסיקו. זה התחיל עם סרג’י בוסקטס שהציג קסם רק 4 שניות אחרי הפתיחה, ששלח את גארת’ בייל לעוף חסר אונים. ובייל נכנס לרשימה הזו של אופ"א.


(levcool) #15

אמנם פיפ"א ואופ"א לא מכירים בתמנון, אבל לפחות בבית הוא זוכה להכרה מלאה.
https://twitter.com/barcastuff/status/671159308332191744


(San Sunny) #16

החשיבות שיש לסרחיו בוסקטס בברצלונה היא קריטית במספר רב של היבטים. אחד מהם הוא היכולת שלו ללחוץ גם בשליש ההתקפי של המגרש, רגע אחרי שברצלונה איבדה כדור בהתקפה. זהו היבט בו בוסקטס מצטיין. ביחס לכל שחקני ברצלונה העונה, הוא החזיר את החזקת הכדור לבארסה המספר הרב ביותר של פעמים – 145 כדורים בהם זכה ב-23 הופעות בליגה, ליגת האלופות ואליפות העולם לקבוצות. למי שמעניין, ראקיטיץ’ שני עם 122.

ליכולת של בוסקטס לחטוף את הכדור בשליש ההתקפי של המגרש יש שתי מעלות מאוד חיוביות וישירות עבור בארסה:

[ul]
[li]מונעת מתפרצת של היריבה[/li][li]מאפשרת לבארסה לבנות התקפה מהירה מאוד, בה היריבה לא ממוקמת בצורה מיטבית, שכן הם ציפו להתחיל את התקפתם והתחילו לנוע ולבנות מהלך התקפי.[/li][/ul]

למעשה, בארסה יכולה לכבוש תוך 2 או 3 שניות מהרגע בו בוסקטס חוטף את הכדור.

במהלך העונה הנוכחית היינו עדים להתגלמות מצוינת של הנקודה השנייה. בארסה הבקיעה 5 שערים שהגיעו ישירות לאחר יירוט מסירה של בוסקטס, האחרון שבהם היה השער הראשון של לואיס סוארס נגד ריאל בטיס. חמשת השערים הם כדלקמן:
[ol]
[li]הסופר קאפ האירופי נגד סביליה – בוסקטס חוטף ומוסר לסוארס שמבקיע.[/li][li]המחזור ה-8 בליגה נגד ראיו ואיקאנו – בוסקטס – סוארס – ניימאר – שער.[/li][li]המחזור ה-3 של ליגת האלופות נגד באטה בוריסוב: בוסקטס – אלבה – ניימאר – ראקיטיץ’ – שער.[/li][li]המחזור ה-11 בליגה נגד ויאריאל – בוסקטס לניימאר.[/li][li]המחזור ה-16 בליגה נגד ריאל בטיס – בוסקטס לסוארס.[/li][/ol]


(San Sunny) #17

זמן קצר אחרי שמגזין FourFourTwo הנפלא מעלה כתבה פנטסטית על בוסקטס, תוך הצגתו כקשר הטוב בעולם כיום, אני מסיים את כתיבת הערך אודותיו בוויקיפדיה. קודם כול, רוצו לקרוא את הכתבה הזו. פשוט כיף שמפרגנים לו.

דבר שני, תראו את הסרטון הבא:

[YT]qtp3A9Ssw_k[/YT]

כמו צ’אבי לאלבס בימי קדם…

ודבר שלישי ואחרון, כמובן, הערך בוויקיפדיה. תראו באיזה מצב הוא היה עד שלשום. הערך תקוע ב-2009 למעשה. כעת הוא בהחלט הולם את הקשר הטוב בעולם כיום. אמנם אין שם אותה כמות המידע בערכים כמו צ’אבי או מסי, אבל זה כי מדובר בבוסקטס. שחקן שקט שעושה עבודה שקטה, בלתי נראית כמעט, ולכן גם אין הרבה חומר עליו. הוא פשוט מדבר על המגרש בכדורגל נפלא.


(moshe34) #18

ב2010 האתר goal דירג את מאה השחקנים האוברייטד בעולם.
בוסקטס נבחר למקום ה-11 ברשימה ההיא.
האתר שהעורך שלו הוא אוהד של ריאל מדריד הספיק כבר להתהפך ופתאום הוא נתן לו קרדיט כאחד הקשרים הטובים בעולם, אז והיום:
[TW]697711569451511808[/TW]


(רון קעקועים) #19

בסדר, לא צריך להיות קטנוני גם.
ב-2010 באמת היה קשה לכל מי שהוא לא אוהד ברצלונה לראות את הגאונות שלו, בעיקר בגלל שהוא שיחק ליד צ’אבי ואינייסטה והוא היה רק שנתיים בבוגרים. הוא גם היה אז ילד ודי הביא את זה על עצמו עם כל מיני התחזויות ושטויות מהסוג הזה.
6 שנים אחרי, כשהוא בלי צ’אבי וכשאנדרס בשלהי הקריירה, וכשהוא פחות או יותר מחזיק כמעט לבדו את הקישור של בארסה, אחרי אין ספור תארים בקבוצה ובנבחרת, אפילו עיוור ו/או גדול אוהדי ריאל מדריד לא יכול להתכחש לתרומה של בוסקטס לקבוצה. איך אמר פעם משה דיין? “רק חמור לא משנה את דעתו”.


(האחיין של קרלס) #20

[B]לי רודן עם כתבה אדירה על בוסקטס במגזין הנהדר FourFourTwo, בטענה שצריך להכיר בו כקשר הטוב בעולם כיום:
[/B]

[B]האם זה הזמן להכיר בסרחיו בוסקטס כקשר הטוב בעולם?

ה’פיבוט’ של בארסה הוא אנדרייטד באופן פלילי למרות היותו חלק אינטגרלי ובלתי נפרד מעונת השערים-החופשיים שלהם.
[/B]
[B]חוסר ההכרה התמידי בכישרון של סרחיו בוסקטס חייב להיות אחד מהתעלומות הבלתי פתורות הכי גדולות של הכדורגל.
[/B]
נגד ולנסיה ב-3 בפברואר, הקטלאני הראה תצוגה של משחק קישור הגנתי ואופנסיבי, שהייתה מרשימה בדיוק כמו כל תצוגה של אחד מהחלוצים של ברצלונה. זו הייתה אחת מאינספור ההופעות שלו בסגנון הזה העונה. אם ההד של המחוקקים במדיה החברתית הייתה נלקחת כאינדיקציה לאמת, המסקנה תהיה שההכרה באיכות השחקן אינה במחסור. בכל זאת, בוסקטס הוא עדיין שחקן שנתקל בהתעלמות בפרסים.

בעוד נשלל ממנו מקום בהרכב השנה של פיפ"א, הוא גם אפילו לא הגיע ל-23 המועמדים האחרונים של כדור הזהב 2015. שני הפרסים מערבים הצבעות מן העמיתים למקצוע, המוכיחים כי עדיין קיימת קבוצה משמעותית של אנשים ומאמנים שחושבים שהוא לא-משהו מיוחד.

[I][B]“בכושרו הנוכחי, סרחיו בוסקטס הוא הקשר הטוב ביותר בעולם”
[/B][/I]


[I][B]חברו לקבוצה של בוסקטס, ליאונל מסי, שולט באופן קבוע בטקסי קבלת הפרסים
[/B][/I]
עם הצורה שבה הוא משחק העונה, הפיבוט בהחלט לא יכול עוד להידחות למשך זמן רב. הספק האולטימטיבי של האיזון עבור הקבוצה, שגם פורח בתפקיד יצירתי, כשהוא הופך בשקט בשקט לפעימות הלב של ברצלונה 2015/16 של לואיס אנריקה.

[B]בכושר הנוכחי, סרחיו בוסקטס הוא הקשר הטוב בעולם.
[/B]
[TW]693781734769324032[/TW]

[B]מוצג א’: המאסטר-קלאס
[/B]
מס’ 5 היה הסיוט הגרוע ביותר של גארי נוויל בקאמפ נואו בתבוסה 7-0 של בארסה, לכאורה ללא יכולת לעשות טעויות. עם כיסוי של שטח עצום, הוא למעשה באורח-יעיל מילא את כל משולש הקישור של ברצלונה בעצמו, כשהוא מתקן טעויות בחלק האחורי דקה אחת ואז כופה אותם על קבוצת החוץ לאחר מכן.

במספרים לבד הערב שלו היה מדהים. מתוך 106 ניסיונות למסירה, 97 הושלמו בהצלחה, בעוד שהוא גם זכה בכדור בחזרה 27 פעמים - בסביבות 25% מהמקרים שבארסה החזירה את הכדור. זה גרם לכך ווידא את זה שוולנסיה היו נתונים ללחץ מתמיד, ואפילו העבירה הבודדה שהוא ביצע הייתה בעצם החלטה נכונה, כשהוא עשה מאמץ טקטי שפירק מהלך לא-רגיל של האורחים.

[I][B]“מס’ 5 היה הסיוט הגרוע ביותר של גארי נוויל בקאמפ נואו, לכאורה ללא כל יכולת לעשות טעויות”[/B]

[/I]


[I][B]בוסקטס היה חיוני ביותר והמנוע בתבוסת ה-7-0 של בארסה על ולנסיה במשחק אמצע-שבוע
[/B][/I]
תמיד ממוקם במקום הנכון ומגיע בזמן הנכון והמתאים, הוא החזיק את בארסה בחצי של היריבה למשך רוב שלבי המשחק, כשהוא משלב יציבות ו’מוצקות’ הגנתית עם שילוב יעיל וחסר-רחמים של החזקת-כדור.

מה שבלט במיוחד וראוי-לציון הוא מה שהקטלאנים מכנים “passades de merit”: הסוג הקשה ביותר של מסירות ששוברות את קווי היריבה ומגיעות היישר לרגליהם של חבריו לקבוצה. בוסקטס השלים 5 כאלה נגד ולנסיה, יותר מכל שחקן אחר על המגרש.

שניים בלטו במיוחד. הראשון היה בבניה של השער השני של ברצלונה; בוסקטס אסף את הכדור בקישור ואז ‘השיט’ אותו באופן מושלם מעל קו ההגנה של היריבה לתוך הנתיב של אלייש וידאל, כך שהמגן-הימני יוכל לקחת אותו ללא-קושי ולייצר הגבהה בחזרה לתוך הנתיב של לואיס סוארס.

השני הגיע רק רגע לפני ההפסקה, כשהקשר פיצח את הפתחים של ולנסיה עם כדור ‘גורף’ שאפשר לליאונל מסי לכפות אחד-על-אחד עם שחורדאן מוסטאפי. פנדל וכרטיס אדום היו התוצרים הסופיים.

[B]הייתה תקופה שבה בוסקטס היה די שמרן יחסית, תוך התמקדות בשמירה על דברים פשוטים ובכך לאפשר לשחקנים אחרים לעשות את העבודה היצירתית. התקופה הזאת חלפה מזמן. בימים אלו, הוא מייצר באופן קבוע מסירות שהיו גורמות לצ’אבי להיות גאה. העקביות שלו בתפקיד יצירתי מאפשרת לבארסה להמשיך הלאה מהעזיבה של אגדת המועדון.
[/B]
[B]מוצג ב’: התכנון
[/B]
בעוד הוא ניסה לאסוף גופים כדי לשמור על החלוצים של ברצלונה שקטים, אחת מהטעויות הגדולות ביותר של נוויל הייתה הכישלון לשמור על הקשר המעמיק ביותר שלהם, והתוצר הסופי של להניח לו לשחק בחופשיות היה ברור לעין כל.

מאידך, מאמנים אחרים מנוסים יותר הבינו שתוכנית משחק ספציפית היא הכרחית כדי להתמודד עם בוסקטס, וההופעות הטובות ביותר נגד בארסה העונה נטו להגיע בנסיבות אלו.

כשדפורטיבו הוציאה תיקו 2-2 בקאמפ נואו ב-12 בדצמבר, חלק ענק מההצלחה שלהם היה בזכות תוכנית אנטי-בוסקטס של ויקטור סאנצ’ס. מאמנה של דפור הורה על שלושת החלוצים שלו להישאר ‘ערים’ על המגרש לאורך כל המשחק; ג’ונתן רודריגס ולוקאס פרס הפעילו לחץ אינדיבידואלי על הבלמים של ברצלונה, ופייסל פאג’ר נתקע עם ציר הקישור שלהם.

כתוצאה מכך, רק לעיתים רחוקות היו מסירות קווים ברורות אל בוסקטס או ממנו, והשפעתו צומצמה משמעותית בהשוואה למשחקים אחרים.


[I][B]השפעתם של שחקני בארסה נגד דפורטיבו (משמאל) ונגד ריאל סוסיאדד (מימין)
[/B][/I]
השתקתו\נטרולו של יליד סבדל היא קלה יותר לומר מאשר באמת לבצע, עם היותו קורא מעולה של המשחק. כשאתלטיקו מדריד ביקרה בקאמפ נואו ב-30 בינואר, דייגו סימאונה הורה בבירור על אנטואן גריזמן לעזוב את קו ההתקפה של ברצלונה וללחוץ על הקשר המחזיק בכדור של ברצלונה בכל הזדמנות אפשרית.

זה עבד בסביבות ה-25 דקות, עד שבוסקטס הבין ששילוב בין ליטוש המגע שלו וירידה עמוק יותר בין ג’רארד פיקה לחאבייר מסצ’ראנו יקנה לו את מרחב הנשימה לו הוא זקוק. כשזה קרה, המסירות שלו הפכו להרבה יותר זורמות, והמשחק של הקבוצה הביתית השתפר במידה ניכרת.

[I][B]“מאמנים מנוסים יותר הבינו שתוכנית משחק ספציפית היא הכרחית על-מנת להתמודד עם בוסקטס”[/B][/I]


[I][B]משחק המסירות של בוסקטס נגד אתלטיקו
[/B][/I]
[B]מצרך שלא יסולא בפז (פריסלס)
[/B]
המדד הגדול ביותר לאיכות האמיתית של בוסקטס הוא כמה שהוא חסר-תחליף עבור הקבוצה שלו. תשישות היא בעיה פוטנציאלית עבור פליימייקר בדיוק כמו שהיא עבור כל כדורגלן אחר, ובחודש ינואר שקשה לשחק בו, עם ההופעות שלו נושרות במעט ובארסה נופלת עם זה.

הבעיה עבור לואיס אנריקה היא שכמעט בלתי אפשרי לתת לו לנוח. כשמשתמשים במסצ’ראנו בתפקיד שלו, ברצלונה נראית כמו קבוצה אחרת לגמרי, ולא במובן הטוב של המילה. צריך לזכור שהארגנטינאי היה פיינליסט מונדיאל וקופה אמריקה כשהוא משחק בקישור - והנחיתות הברורה שלו אומרת משהו על האיכות של חברו-לקבוצה.


[I][B]מסצ’ראנו מתקשה לשחק בתור מחליף הולם לבוסקטס
[/B][/I]
[B]אם ברצלונה רוצה להמשיך לזכות בתארים, הם צריכים לשמור על בוסקטס במצב אופטימלי. הם גם צריכים לשמור אותו מאושר. בניגוד לבורות של כמה ממצביעי פרסי הכדורגל, פ.ס.ז’ יותר ממודעת לאיכות הייחודית שלו ומוכנה לזרוק כמויות אינסופיות של כסף על הקטאלוני.
[/B]
[B]המאמן הבא של מנצ’סטר סיטי גם יודע דבר או שניים עליו. אם בבארסה חכמים ומודעים למצב הם צריכים להזדרז עם חידוש החוזה שהובטח לשחקן, אבל עדיין לא הונח על השולחן. החתמה של מחליף שלו לא תהיה יקרה - היא תהיה בלתי אפשרית.[/B]


(agalma) #21

בוסקטס, כבן של שוער, מיקם את עצמו רחוק מן האפשרות לצמצם את התכליתיות של המשחק שלו לכדי גול. הוא מתח סביב עצמו קשת עגולה במרכז המגרש ושם, שם הוא קוצר את התבואה שלו. תביטו בקליפים שלו ביו טיוב, בכולם, ותראו בעצם שהגאונות שלו היא בכך שהוא לא מנסה להיות משהו שהוא לא, אבל בתוך המרחב שבאמצע, הוא מרשה לעצמו להיות הכל: קרבות נגיחה, צ׳אק. דריבלים לניעור השחקנים שסביבו, צ׳אק. דאבל פסים קדימה או אחורה, צ׳אק. מסירות חותכות קדימה, צ׳אק. והכל במעין שעטנז ברזילי, קטאלוני מוזר.
אז פויול העניק לו את הסיפרה 5, צ׳אבי מאמין שהוא הקפטן הבא, דל בוסקה היה רוצה להיוולד בוסי וגם פפ, קרויף חזה את ההתקדמות המתמשכת שלו ופיפא לא סופרת אותו. הרי לכם כל ההכשרים לקשר האחורי הטוב בעולם.


(Liraninho) #22

כשכתבתי לפני כמה חודשים על בוסקטס, כתבתי את זה:

יש שחקנים שכובשים, מבשלים ומלהיבים יותר, אבל אף אחד לא משפיע בצורה כזו על המשחק של הקבוצה שלו – הגנתית והתקפית – כמו בוסקטס. עם מגוון יכולות ומעורבות רבה כל כך, כל מה שנותר למי שלואיס אנריקה קרא לו “הקשר הטוב ביותר בעולם” זה לקבל את ההכרה שמגיעה לו. שהגיעה לו מזמן.

זה המפתח. בוסקטס משפיע כל כך הרבה גם על ההגנה וגם על ההתקפה. תנסו למצוא קשר שמעורב באופן אבסולוטי במשחק של הקבוצה שלו גם בהגנה וגם בהתקפה יותר מבוסקטס. נו, נסו, נראה אתכם.

אין דבר כזה.

לפחות בשבועות האחרונים הוא הופך לפחות ופחות אוברייטד ומתחילים להעריך אותו יותר. חבל רק שכדי שזה יקרה היה צריך שצ’אבי יעזוב ושבארסה תעבור שינוי גדול כל כך בסגנון המשחק שלה.


(GoD iS a Dj) #23

[RIGHT]בוסקטס: “אני אחד האשמים בהפסד הזה. אני לא בכושר הטוב ביותר שלי. לפעמים זה קורה.”

האם למישהו יש קצה חוט לגיב היכולת הפושרת של התמנון?

[/RIGHT]