זינדין זידאן :: לקראת המשחק מול סלטה בבלאידוס

ריאל-מדריד

(~-Ron-~) #1


עוזר מאמן תחת אנצ’לוטי , 2014.

אומנם קיים היכן שהוא שמעמקי הפורום דיון של זידאן כשחקן אבל לרגל המינוי של הצרפתי כמאמן אין ספק שמגיע לו דיון חדש. כל זידאן כשחקן אין הרבה מה להרחיב, לא קיים אוהד ריאל מדריד שלא יודע מי הוא השחקן ומה עשה ובכללי כנראה שלא קיים אוהד כדורגל אחד שלא מכיר את השם.
זידאן בילה במועדון כשחקן במשך 5 שנים בין השינם 2001 ל-2006 אז נרכש מיובנטוס בסכום שיא לאותם זמנים שהחזיק הרבה מאוד זמן על ידי לא אחר מהשניא אז והנשיא המכהן כיום פלורנטינו פרז.

בכללי ניראה שזידאן תמיד היה פה ושהוא לעולם לא עזב, כאשר פרש מכדורגל אחרי המונדיאל ב-2006 תמיד היה בקשר עם המועדון, ב-2011 מונה להיות המנהל הספורטיבי של הקבוצה, תפקיד אותו מילא כשנה. בעונת 13/14 שימש כעוזר המאמן של קרלו אנצ’לוטי בעונת ה’לה דסימה’ וגרף לא מעט שבחים על יכולתו בתפקיד.
לאחר אותה עונה מונה זידאן על ידי פלורנטינו פרז לאמן את קבוצת הבת שלנו - ריאל מדריד קאסטייה איתה גרף הצלחות אך גם כישלונות ויש הרבה דעות עליו כמאמן קבוצה, זידאן הוזכר כמועמד להחליף את אנצ’לוטי כאשר פוטר אך הוא סירב בנימוס, גם כאשר ראשו של בניטז היה על הגרדום הוא היה צנוע ואמר שהוא לא מעוניין במשרה אך כמו שכולנו יודעים בכדורגל הכל יכול להשתנות.


מכיר את החבר’ה , עם וארן ובנזמה בחגיגות ה-‘לה דסימה’.
[B]

פלורנטינו פרז[/B] אמר על זיזו במסיבת העיתונאים כאשר הוצג כמאמן - “אני גאה. המושג ‘בלתי אפשרי’ לא קיימת עבור זידאן. זיזו הוא ללא ספק אחת הדמויות הגדולות בהיסטוריה של הכדורגל והוא יודע יותר טוב מכולם מה זה להיות אחראי על הקבוצה הראשונה של ריאל מדריד. הוא מודע לכך כמה העבודה קשה , מסובכת אך גם מרגשת. זידאן מכיר את רוב הסגל כאשר היה עוזר מאמן ב’לה דסימה’”.

אז כאמור זידאן באמת מכיר טוב את הסגל שלא השתנה יותר מידי מאז הזכייה בגביע אירופה ב-2014 אז שימש כעוזר מאמן , בתקשורת כבר החלו בכל מיני דיבורים על העניין. העיתונות של מדריד הביאה ציטוטים של [B]חאמס[/B] - “זידאן תמיד היה האליל שלי” ועוד כמה ציטוטים של מקורבים לאיסקו שמאושר מהמינוי הזה כאשר מהצד השני בתקשורת הקטאלונית מדברים על כך שכריסטיאנו ובייל לא כל כך שמחים מהמינוי כאשר בייל מאוד התחבר לרפא בניטז ורונאלדו עוד זוכר לו את התמיכה שלו ברבירי בקרב על כדור הזהב.


זידאן ובטוני , חברים משכבר הימים.

בכל מקרה [B]זינאדין זידאן[/B] אמר בהצגתו לתקשורת - “אני אתן את כל ליבי למען ההצלחה של ריאל מדריד. אני רוצה להודות למועדון על שנתן לי את ההזדמנות לאמן את הקבוצה, זה המועדון והאוהדים הכי טובים בעולם. אני מתרגש לא פחות מאשר הוצגתי כאן כשחקן”.
היום (ג’, 5 בינואר) זידאן יעביר את האימון הראשון שלו כמאמן ראשי בריאל מדריד , האימון יתקיים במתחם האימונים וולדבבס של הקבוצה בשעה 12:00 (שעון ישראל) והוא יהיה פתוח לתקשורת.

עוזר מאמנו של זידאן יהיה [B]דויד בטוני[/B] ולא סולארי כמו שדווח בתחילה , בטוני עובר עם זידאן דרך משכבר ימים ובמדריד אף מכנים אותו ‘הצל של זידאן’, השניים מכירים מ-1988 כאשר שיחקו ביחד בקאן הצרפתית ומאז כמעט ושלא ניפרדו. בטוני היה עוזרו של זידאן גם בריאל מדריד קסטייה והשניים עובדים טוב מאוד ביחד.
לפי הדיווחים באחרונים בתקשורת זידאן הולך לשחק במערך 4-2-3-1 כאשר במקרה הצורך המערך יוכל לעבור ל-4-1-4-1 כאשר הקבוצה תשחק בלי קשר הגנתי ‘טהור’ ויותר תסתמך על החזקה ושליטה בכדור. המשחק הראשון של זידאן כמאמן הקבוצה הראשונה יהיה בשבת ב-21:30 נגד לה קורוניה בברנבאו.

לנו רק נותר לקוות שזיזו יצליח לשחזר את הגאונות של כשחקן גם כמאמן , [B]בהצלחה זיזו ![/B]


נושא נסגר
(borntorun) #2

מאמר ארוך ומפורט על זידאן כמאמן והתקופה שלו בקסטייה.


(imblue) #3

הפיטורים של רפא היו מתבקשים, גם אם נתעלם מהפיל שעומד בחדר והוא הכשלונות של פרס. זידאן הוא השחקן עם הכי הרבה קסם ברגליים שאני זוכר ו-ווינריות לא מהעולם הזה. יהיה נחמד אם הוא יביא קמצוץ מזה לעמדת המאמן.
בכל מקרה אני חושב שהוא קיבל אופציה לנחיתה רכה. גם חלון העברות שנפתח והוא יוכל לעשות התאמות אם הוא ירצה, וגם לוח משחקים נוח מאוד שרובו בבית.

תרשמו המבחן הראשון שלו יהיה בעוד חודש וחצי - דרבי.


(Raulito-7) #4

[B]זמן זידאן[/B]

[RIGHT][B]התקשורת הצרפתית חוגגת, 6000 אוהדים באימון הפתיחה וגם מבט על החודש הקרוב של זיזו שזוכה לנחיתה רכה על הקווים וכמובן ציטוטים ממסיבת העיתונאים - המטרה היא לזכות באליפות ובגביע, ה-B-B-C ישחקו יחד. זמן זידאן, בקיצור.[/B]

[/RIGHT]
התקשורת הספרדית בדרך-כלל מרבה במילים. הפעם בשער המארקה הסתפקו במשחק מילים קצר עם שמו של זידאן - ‘הפיתרון’, יחד עם תמונה מהוולה המדהים שהביא את הלה-נובנה ב-2002 כמובן. בתקשורת הצרפתית חגגו לא פחות את המינוי החדש - ‘הלאקיפ’ הצרפתי הקדיש לא פחות מ-8 דפים לסיקור מינויו של זידאן למאמן וכתב בשער - ‘זה אמיתי’. ההמשך היה: “השחקן הצרפתי הטוב ביותר איי-פעם קיבל את משרת האימון של ריאל מדריד”. ה-Le Parisien כתב - “זמנו של זידאן בריאל מדריד הגיע”. ‘בבילד’ הגרמני הקדישו תשומת לב לאיחולי ההצלחה של מצלדר וצ’אבי אלונסו(אנחנו נוסיף שגם סאלגדו, רונאלדו-פנומנו ובקהאם לא שכחו לברך ברשתות החברתיות) ובתקשורת הארגנטינאית בעיתון ה-Ole נכתב “הנה מגיע זיזו” עם הציטוט שלו ממסיבת העיתונאים “אתן את הלב למען הקבוצה”. גם בתקשורת הקטלונית לא יכלו להתחמק מהאירוע וזיזו קיבל את הכותרת הראשית כמובן. ב-‘ספורט’ נכתב ‘בניטס לרחוב - הכוח של זידאן’.
ב-AS הזכירו לנו את סקר האוהדים שעשו ימים ספורים אחרי ההפסד במדריגל. קרוב ל-18 אלף אוהדים הצביעו בסקר ורוב של 72% תמכו בזידאן לאימון הקבוצה. גם האוהדים מרגישים שזה זמן של התחלות חדשות. לא פחות מ-6000 הטריחו את עצמם לולדבבאס לצפות באימון הבכורה של זידאן כמאמן שהיה פתוח כמובן לתקשורת. המאמן התקבל בתשואות עם עלייתו למגרש וכך גם יתר השחקנים, קצת צרחות של מעריצות בנות 12 ועוד ילדודס אבל לא נורא. גם שאר החבר’ה הגיעו. התקשורת הצרפתית שלחה כתבים רבים לסיקור האירוע.

לואיס, אחד מאותם אוהדים שהיה ברי מזל להגיע לאימון, סיפר לאתר הרישמי - “לא יכולתי להחמיץ את ההזדמנות לראות את זידאן, והפעם על הקווים כמאמן ריאל מדריד”. אחד ההורים סיפר על בנו, מרטין, שמאוד שמח מהיוזמה של הקבוצה לקבוע אימון פתוח. “זה נהדר לראות מקרוב את האימון”, אמר הילד. קרלוס, אוהד נוסף, פתח את התיאבון - “הוא הפתיע אותי כל פעם מחדש בתור שחקן ואני משוכנע שיעשה עבודה טובה גם בתור מאמן”. בנג’מין סיכם בנימה אופטימית - “לאט-לאט הוא יצבור ניסיון, זה המפתח. אני משוכנע שזידאן יישאר לתקופה ארוכה וייזכה בתארים”.

זידאן בירך את השחקנים אחד-אחד, לחץ את ידם עוד לפני העלייה לכר הדשא ושלח קריצה קטנה. באתר הרישמי פירגנו עם גלריית תמונות מחדר ההלבשה במתחם האימונים. בנזמה דאג להעלות במהירות תמונה לאינסטגרם וסביר להניח שגם איסקו וחאמס שחייכו מאוד בתמונה עם זיזו, כמו גם בייל - שמחים מאוד. האתר הרישמי הציב בראש הגלרייה את התמונה של הקפטן ראמוס עם זיזו, כשראמוס כאמור הוא היחיד שחלק איתו את חדר ההלבשה בתור שחקן. אפילו מטראצי המצורע שלח איחולים לבביים, שיהיה.
אחרי סידור קונוסים וכמה ספרינטים הגיעה גם הנעת כדור קלה. הקבוצה עבדה היום עם 25 שחקנים כאשר גארת’ בייל הוא היחיד שלא התאמן(את הספקולציות ‘הצהובות’ נשאיר לכלי התקשורת כאן בארץ) והסתפק באימון בחדר כושר. בורחה מאיורל, אודגור ומרקוס יורנטה מקבוצת המילואים השתתפו גם כן. זידאן חילק את השחקנים לשלוש קבוצות: חסה, אודגורד, מרסלו, איסקו, ואראן ויורנטה בקבוצה הראשונה; נאצ’ו, צ’רישב, קובאצ’יץ’, בנזמה, מודריץ’ וכריסטיאנו בקבוצה השנייה; וקרוס, ארבלואה, קאסמירו, לוקאס ואסקס, קרבחאל וחאמס רודריגס בקבוצה השלישית. אימון קליל של שעה ולא יותר מזה. ראמוס, פפה ודנילו לא סיימו את האימון בגלל פציעות קלות. מהאימון עצמו לא היה יותר מדי מה להראות. פה ושם כמה משחקונים, הנעת כדור מהירה. כריסטיאנו כבש שער יפה בואסילינה רכה וקיבל את קריאות ה-Siii מהאוהדים.

בתקשורת הספרדית כבר התחילו להביט הלאה לעבר הלו"ז העומד בפני זידאן. נחיתה רכה, אפשר לומר. בעוד 42 יום ריאל מדריד פוגשת את רומא במשחק הראשון של שמינית גמר ליגת האלופות באולימפיקו שיהיה הרגע הגדול הראשון שלו כמאמן. בחודש וחצי הקרובים זידאן צריך לגבש דרך ולהכין את הקבוצה לקראת המעמד. עד אז לריאל מדריד מצפה לוח משחקים די נוח - שבוע מנוחה בין משחק למשחק, בין השאר בגלל הפיאסקו בגביע. צריך לזכור גם שמעבר לקלאסיקו הביתי - ריאל מדריד התארחה אצל כל הקבוצות הגדולות בסיבוב הזה. ברצלונה ואתלטיקו מדריד שמובילות את הטבלה יפגשו ראש-בראש בקאמפ-נואו במחזור ה-22(תאריך: 30 בינואר) ויש להן גם את העומס של משחקי הגביע. כמוכן, שלושה מארבעת משחקי הליגה הקרובים ייערכו בברנבאו - דפורטיבו לה-קורוניה תגיע למקדש ביום שבת כאמור ואחר-כך גם גיחון בפתיחת הסיבוב השני וכך אספניול. בין-לבין ריאל מדריד תתארח אצל בטיס.
בהמשך היום נערכה מסיבת העיתונאים האמיתית הראשונה של זידאן כמאמן בה השיב לשאלות של כלי התקשורת שפוצצו את האולם ממש. זידאן הבהיר מראש שני דברים - הוא חולם על זכייה בליגת האלופות גם בתור מאמן - ה-UnDecima, ומבחינתו אין שאלה בכלל - שלישיית ה-B-B-C תשחק יחד. בניגוד לפרסומים שונים שעלו בתקשורת לפיהם זידאן העדיף שלא לקבל את המושכות בשלב הזה, הוא שידר ביטחון ורוגע - “אני בטוח בעצמי ומוכן לאתגר, אני מגיע עם מוטיבצייה עצומה. תוך כמה ימים יהיה בסדר”. זידאן הודיע שחתם על שנתיים וחצי ולא מעוניין להוסיף מעבר לכך על ענייני החוזה(בין-כה, אין לחוזה שום משמעות בכדורגל, בטח לא בריאל מדריד).

“המילים הראשונות שלי לשחקנים היו פשוטות מאוד - אמרתי להם שאני מאוד שמח לאמן אותם ולהתחיל בהרפתקאה חדשה ומאתגרת. יש לנו מטרות ברורות ואנחנו רוצים לזכות בכל התארים גם העונה”. זידאן נשאל לגבי סגנון המשחק ואמר - “הכדורגל תמיד היה חשוב כאן בריאל מדריד. אני רוצה כדורגל התקפי ויפה אבל גם מאוזן. אנו נפעל כדי לשפר את ריאל מדריד כקבוצה. אני ראיתי חדר הלבשה חזקה וקבוצה ממוקדת שרוצה להשתפר”. על איסקו וחאמס שעשו פרצופים חמוצים לבניטס ומעניין לראות כיצד ישתלבו, אמר המיסטר בקלישאה ראשונה - “כל השחקנים חשובים בסגל. איסקו וחאמס הם שחקנים מעולים”.

כמובן שהכתבים לא התאפקו ושאלו את זידאן על גוארדיולה וההשוואות אליו. “אל תעשו את זה”, הצהיר. “גוארדיולה הוא גוארדיולה ואני אנסה לעשות את מיטב יכולתי. לא השוויתי ביני לבין אחרים מעולם - לא בתור שחקן ולכן לא אעשה זאת גם בתור מאמן. הכי חשוב שאני מתחיל לעבוד היום ורוצה להביא לקבוצה כמה שיותר”. זידאן נשאל על ההרכב ואמר - "כשאתה משחק עם החולצה הזו - הכל אפשרי. ריאל מדריד מנצחת זה הדבר הבסיסי והחשוב ביותר במועדון הזה. אנחנו נמצאים בשלב הנוק-אאוט של ליגת האלופות ואנחנו רוצים לזכות בתואר שוב. אמיליו בוטראגיניו שהיה גם כן במסיבת העיתונאים בירך את זיזו - “אתה אגדה במועדון שלנו ולא רק, ואדם יקר. במשך חמש שנים הקסמת את כולם עם סגנון המשחק שלך ועכשיו אתה לוקח אחריות עצומה בתור מאמן. המועדון משוכנע שיהיו לנו הצלחה רבות”.

[U]המשך הראיון:[/U]

[U][/U]

[B]היה קל יותר לו היית מתמנה לתפקיד ביולי?[/B]

 • “כן, אבל עברו שישה חודשים ועכשיו אני כאן, זה כבר לא חשוב”.

[B]אתה מאוד פופולארי במדריד. הקהל יפרגן לך יותר מאחרים.[/B]

 • “לא נכון, בכלל לא. התפקיד של מאמן הוא להשיג תוצאות וכך גם במקרה שלי. העבר שלי כשחקן כאן לא מעניין”.
  [B]איך יהיו היחסים שלך עם השחקנים לעומת הבחורים מקסטיליה?[/B]

 • “זה יהיה שונה. הם שחקנים מנוסים מן הסתם שכבר זכו בתארים אבל המסר הוא אותו דבר. עבודה, עוצמה, השקעה באימונים ותוצאות במשחקים”.
  [B]איזה סוג של מערכת יחסים אתה רוצה עם השחקנים?[/B]

 • “אנחנו חייבים להיותך קרובים. אני חייב להיות בקשר טוב איתם ואני אחראי לכך, אעשה הכל כדי שהדברים יילכו כשורה”.
  [B]מה המודל שלך כמאמן? מה לקחת ממוריניו ואנצ’לוטי?[/B]

 • “פגשתי את מוריניו, אצל אנצ’לוטי הייתי שחקן ואחר-כך גם עוזר וזכינו יחד בגביע האלופות, הלה-דסימה. לקחתי מכל מאמן שליווה אותי בקריירה. יש להם הרבה ניסיון. עכשיו אני צריך להיות המאמן שאני רוצה להיות, אי-אפשר להיות מישהו אחר”.
  [B]היית שחקן. איך מקבלים את זה כשהמאמן מוחלף באמצע העונה?[/B]

 • “המאמן צריך לתת עידוד לשחקנים, הם עשו עבודה טובה או לפחות ניסו. יש שינוי אבל אנחנו חייבים לכבד את העבודה של בניטס שהשקיע הרבה. אני מאחל לו בהצלחה”.
  [B]מה יהיה שונה במשחק, מה תהיה הסיסמה?[/B]

 • “להעביר את המסר שהמועדון הזה תמיד משחק. הרעיון שלי הוא לשלוט בכדור ולהבקיע הרבה שערים. אני רוצה לתת את המגע האישי שלי. אני רוצה שהשחקנים ייהנו על המגרש. יש לי מה לתרום לקבוצה”. להעביר את האשליה שהמועדון הזה תמיד היה במשחק. הרעיון שלי הוא לשחק מאחור, מהיר לשדה ההפוך. ויש להם את הכדור.
  [B]אתה ביישן באופי שלך אבל עכשיו אתה המאמן של הקבוצה הפופולארית ביותר…[/B]

 • “זה תפקיד חדש בשבילי, לא אשקר, ייקח לי זמן. זה אתגר קשה מאוד אבל אני אוהב אתגרים ובוטח בעצמי. זו הזדמנות מדהימה שקיבלתי, זה המועדון הטוב ביותר בעולם ואני רק רוצה לזכות כאן בתארים”.
  [B]גארת’ בייל כנראה מאוכזב מפיטורי בניטס.[/B]

 • “אני מבין שהוא אולי מוטרד עם עזיבתו של רפא שראה בו שחקן מרכזי, אבל תהיה לנו את אותה מערכת יחסים. הוא שחקן מפתח בריאל מדריד ובנבחרת שלו. אני אתן לו את התמיכה המלאה שלי”.

[B]מי יהיו בצוות האימון שלך? היו דיבורים על סולארי כעוזר מאמן[/B]

 • “ישנם שלושה או ארבעה אנשים שעובדים איתי. אנחנו נחפש שניים חדשים”.
  [B]מהו המסר לאוהדים?[/B]
 • “האוהדים של ריאל מדריד מבינים כדורגל. אנחנו בטוחים שהם יהיו תמיד מאחורי הקבוצה. אנחנו נעשה הכל כדי להפוך אותם לגאים שוב”.
  [B]אתה תשכנע את השחקנים הודות לקריירה שלך כשחקן עבר?[/B]
 • “זוהי נקודה חשובה, כי אני מכיר את הקבוצה מימי אנצלוטי וזה יתרון בעבודה כרגע”.
  [B]מהי המטרה בסופו של דבר?[/B]
 • “לנצח את כל מה שאפשר. יש לנו שני תארים כל הכף, שום דבר לא גמור. נרצה לזכות באליפות ובליגת האלופות”.
  [B]עד כמה חשובה המשמעת של חדר ההלבשה? עד כמה חשוב המשמעת של חדר ההלבשה?[/B]
 • “אתמול הוצגתי רשמית כמאמן והיום העברתי את האימון הראשון. אני מתרגש וגם חלק מהשחקנים אולי אבל זה לא יימשך ככה. אני מאמין בעבודה קשה. אתם יודעים שאני לא מדבר הרבה, צריך לא לדבר אלא לעשות. אני רוצה קבוצה שתעבוד כל יום ותהיה יסודית. לנצח ולנצח. זה מה שאני רוצה להעביר הלאה”.
  [B]האוהדים רוצים שהקבוצה תשחק כפי ששיחקה בתקופה שאתה היית על המגרש…[/B]
 • “גם אנחנו רוצים. אנחנו יכולים לנצח במשחק. מסירות טובה ומאמץ הם גם ערכים של ריאל מדריד חוץ מהכדורגל היפה”.
  [B]מה ריאל מדריד צריכה להשתפר כדי לזכות באליפות?[/B]
 • “המצב בליגה הוא לא נורא. אנחנו קרובים למקום הראשון. יש עוד מספיק זמן כדי לנצח משחקים חשובים. אנחנו צריכים לשים לב לדברים הקטנים אם אנחנו רוצים לנצח”.
  [B]מה יהיה תפקידם של מודריץ’ וקובאצ’יץ’[/B]
 • “מדובר בשני שחקנים חשובים אבל זה רק האימון הראשון שלי. בימים הקרובים אחליט מי ישחק ואיך”.

(ערן א.) #6

ואולי דווקא הוא, דווקא זידאן ,זה ש"הרעיל" את חדר ההלבשה כהגדרתו של [B]אלברט 2 [/B]דווקא הוא יצליח “להרעיל” את השחקנים לפני קלאסיקו או דרבי, ולגרום להם לעלות עם “רצח בעיניים” , לטרוף את הדשא, לאמלל את היריבה (גם בכסאח אם יש צורך), ולהוציא אותה מדעתה- אחד האלמנטים שכה היו חסרים לקבוצה שלנו, מאז עזיבת מוריניו ב 2013 .

אני אוהד ריאל עוד מלפני התקופה המדוברת, אבל אני לא זוכר (מדגיש לא זוכר, לא אומר שלא היה) דיבורים על מחנאות בחדר ההלבשה ואו/ חלק כזה או אחר של זיזו בפלגנות. אבל גם בהנחה שזה נכון, כמו שכתבתי בתחילת ההודעה, דווקא התכונה הזאת שלו, יכולה לשחק לטובתינו בעמדת המאמן, בשונה משחקן.
מה עוד, שאם זה נכון, מי כמוהו מכיר את העניין הזה מקרוב, ולכן הוא האחרון שיתן לתופעות כאלו להיות בחדר ההלבשה בתקופתו… דווקא בגלל שהוא חווה את זה בעצמו (או השתתף - כאמור אני לא זוכר), בכל מקרה מגיע לזידאן 100 ימים שלצ חסד, כמו שקיבל בניטז, ולדעתי מגיעים לו אפילו יותר מכך, ואני מאלה שסבורים שדווקא מאמן עם אופי כריזמטי, המוני, ומתלהם במידה מסויימת (ראו ערך מורינו) מתאים לריאל הרבה יותר מהבובות הנחמדות והשקטות כמו אנצ’לוטי פלגריני או בניטז.


(zidane21) #7

ברמת ההישגים הקבוצתיים התקופה של זיזו היתה חלשה יחסית, באשמתו או שלא (מזכיר מאד את התקופה של כריסטיאנו מבחינת תארים), אבל פרט נוסף שלא זוכה פה להתייחסות הוא שזידאן היה חלק משמעותי באווירה סופר רעילה בחדר ההלבשה במשך שנים. אני לא זוכר אף קבוצה לגביה השתמשו במילה “מחנאות” יותר מריאל מדריד של סביבות 2004-2005. הוא אמנם ידע ללכת בזמן (פחות או יותר) וגם נתן תפוקה מקצועית ברוב המקרים, אבל בכל זאת.

איפה אתה חי ?, משנת 2003 עד 2006 זידאן היה במדריד על תקן [B][I]ותיק[/I][/B] אומן שלקח את כל התארים שהוא רצה כולל אלופות.
אווירה רעילה בגללו ? מחנאות ? אי הישגים בגללו ? תלוש מהמציאות ומעליב.
זידאן היה שחקן בסוף הקריירה, שבע כן. רץ פחות כן , אבל עדיין היה השחקן הכי טוב בריאל ביי פאר והיה נאמן לחבריו ולמועדון.
הרבה פציעות, קבוצה לא מאוזנת , אין הגנה , אין מאמן קבוע זה מה שמנע מריאל לזכות בעוד תארים.

זידאן היה בקשר מצויין עם : פיגו ,ראול , מוריינטס , קרלוס , קסיאס , סולארי ,רונאלדו, מיצ’ל סאלגאדו ,סיסיניו, מקאללה …
ורשימה ארוכה של שחקנים שבלי קשר למקצועיות סיפרו ביותר מהזדמנות אחת עד כמה הבן האדם הזה ביישן וחבר טוב וצנוע .

מעט מאד שחקנים כולל יריבות של ריאל היה להם דברים רעים להגיד עליו בעניין הזה.


(Raulito-7) #8

בקצרה:

 • כדורגל הוא לא משחק טניס. ריאל לא ניצחה מספיק משחקים ולא הייתה דומיננטית מספיק בחצי השני של עידן הגלאקטיקוס בגלל טריליון סיבות אחרות: דל-בוסקה-היירו-מקאללה-בקהאם-כסף ובראש ובראשונה: הנשיא פרס. אשכרה קיירוש אימן, אשכרה קבוצה בלי בלמים. ובמקביל עלייתו המטאורית של רונאלדיניו וכיוצא בזה גם ברצלונה. זידאן וראול לא היו חברים כמו ראול ומוריינטס אבל חדר ההלבשה היה טוב מאוד ולטעמי עם פחות אגו מאשר היום. היה את הדם הרע בין ראול ורונאלדו שהגיעו לשיאו לפני המשחק החשוב נגד ארסנל בשמינית הגמר וזהו-זה. [RIGHT]הוא(זידאן) שיחק בריאל מדריד בסה"כ 5 שנים אבל השאיר אינסוף זכרונות נפלאים. ומעבר לכך - רבים מחשיבים אותו לאחד מהגדולים ביותר בהיסטוריה של ריאל, ליד ראול, די-סטפאנו, פושקאש. זידאן פרש כשהוא בכושר נפלא ואני לא מדבר רק על המונדיאל שהוא חודש ימים בסה"כ, גם העונה האחרונה שלו בקבוצה הייתה טובה אבל ריאל הייתה פחות דומיננטית כקבוצה. אגב, סתם משהו שמפריע לי: הוא לא זכה רק באליפות ובגביע האלופות שחתום על שמו, אלא גם בעוד תארים גם אם פחות נחשבים - הסופר-קופה הספרדיX2, הגביע הבן-יבשתי והסופר-קאפ האירופי.

זידאן יצטרך לקבל החלטות קשות לטווח הרחוק לדעתי, ברור שבחודש הקרוב כשיש לוח משחקים די קל והרבה זמן לנוח וכמובן התלהבות ראשונית מצד הסגל שהייתה מגיעה גם אם לופז קארו היה שוב מאמן - אבל לאורך זמן נצטרך לראות את זידאן דומיננטי וחזק בתפקיד, וזה לא יהיה קל, אל תצפו ממנו להיות גוארדיולה. מצד שני, ההשוואה לתקופתו כשחקן די מפריעה לי ומאוד לא נכונה לטעמי. מסכים אגב שרונאלדו-פנומנו ללא הפציעות אחד הגדולים איי-פעם.[/RIGHT]


(רוברטו באג'יו 31) #9

אחד הגדולים בהיסטוריה של ריאל !? מה ??ה 3 עונות אחרונות של זידאן במדריד היו לא טובות מבחינת אישית ובמיוחד קבוצתית .אני זוכר טוב מאוד את התקופה של זידאן במדריד וברוב הזמן הוא היה אדיש , לא רץ מספיק ולא נלחם . לקח בסך הכול אליפות וגביע אלופות .להגיד עליו אחד הגדולים בהיסטוריה של מדריד ??בעייתי מאוד . אל תשכחו שבתקופה שלו ברצלונה השפילה את מדריד לא פעם ולא פעמיים .
ואני ייתן פה גילוי נאות : מבחינתי זידאן השחקן הכי אוברייטד בהסטוריה של הכדורגל העולמי . ואין לי זמן להסהיר למה .
לגבי המינוי שלו : לדעתי לא יצליח וייגמר בכישלון מהדהד . אמנם יש לו את כל הנתונים להצליח והוא מקבל סגל שחקנים אדיר אבל לדעתי אין לו את הכריזמה והאופי להיות מאמן טוב . הוא יהיה בובה של ההנהלה וזאת אחת הסיבות שפרז מינה אותו .
תזכרו שהשחקן הגדול היחיד בהיסווריה שהצליח גם כמאמן זה קרוייף .


(רמי.א) #10

להגיד על בנאדם שלקח ליגת אלופות, גביע עולם וגביע אירופה לנבחרות ועוד סה"כ 11 תארים, פרש מנבחרת צרפת שבלעדיו עשתה פאדיחות בעיקר לעצמה, חזר ולקח אותה עד לגמר כשהוא מככב כל משחק ומשאיר מאחור ילדים כמו רונאלדו רונאלדיניו וקאקא בשיאם, ולהגיד עליו אוברייטד? אחד המשפטים ההזויים שראיתי מעודי.

לגבי מחנאות וכו’, קצת דמגוגי להתמקד על זידאן בהקשר הזה, זה חלק מכמעט כל שחקן גדול בכדורגל, חלק בלתי נפרד אפילו, אי אפשר להיות טוב עם כולם, ואי אפשר לגרום לכולם להיות טוב איתך כל הזמן. גם ראול הג’נטלמן(תרתי משמע) גרם לדברים האלו, למחנאות עם מורו, לפיטורים של מאמן וכו’, מסי אחראי לבדו לפחות על עזיבה אחת נוצצת מברצלונה בלי שאנשים יודעים. אם לשחקני ברצלונה היו ביצים להשמיע את דעתם שנוגדת לדעה של צ’אבי למשל היה קורה אותו דבר. מחנאות בנבחרת ספרד הגדולה, זה קורה כל הזמן. כך שלקחת את הנקודה הזו היא לא מציאותית בעיני. אווירה עכורה בקבוצות שלא מצליחות אל מול הפוטנציאל שלה תמיד תיהיה, ריאל, בארסה, צ’לסי ואין לזה סוף, היה ותמיד יקרה.


(matanel1) #11

[QUOTE=רוברטו באג’יו 31;1660156]
ואני ייתן פה גילוי נאות : מבחינתי זידאן השחקן הכי אוברייטד בהסטוריה של הכדורגל העולמי . ואין לי זמן להסהיר למה .
[/QUOTE]

צ’אבי אמר לא מזמן שזידאן היה השחקן שהכי קשה לשחק מולו. בקהאם אמר דברים דומים על האימונים עמו. אם אעשה מאמץ נוסף אוכל להיזכר בעוד שמות של יודעי דבר על הקוסם הזה.

אבל עזוב. הדוגמה הטובה ביותר היא מונדיאל 2006 מול ברזיל של רונאלדו, קאקה ורונאלדיניו. אחת הנבחרות המוכשרות ביותר בתולדות הענף מגיעה למפגש מול צרפת של זידאן שלשיאו הגיע הרבה קודם לכן. שחקן בן 34 שאוטוטו פורש עושה צחוק מכל השמות הגדולים של הברזילאים ושולח אותם הביתה. תצוגת תכליתית ואסתטית של גאון כדורגל.

המילה אוברייטד מעולם לא הרגישה כ"כ לא בנוח כמו במשפט שלך.


(orelh94) #13

אוברייטד… זידאן… אתה אמיתי?
אחד הקשרים הכי טובים בהיסטוריה של המשחק ויעידו על כך גדולי השחקנים כיום ובעבר, מודל לחיקוי ולהערצה של הרבה שחקנים, אלוף העולם, אלוף אירופה, זוכה כדור הזהב [כשהוא עוד היה רציני] אלוף ספרד ועוד. אוברייטד? באמת?


(רוברטו באג'יו 31) #15

מה לעשות שלאוהדי כדורגל יש זיכרון קצר והם בדרך כלל ניזונים מהתקשורת ומכל מיני פרשנים בשקל .
אני ראיתי את כל ה -64 משחקים במונדיאל 98 ובטח את כל המשחקים של המארחת צרפת . מי שלא זוכר , זידאן הורחק ל - 2 משחקים מול נבחרת אלג’יריה . מול איטליה ברבע הגמר הוא היה חלשל להחריד וגם מול קרואטייה בחצי . רוב אוהדי הכדורגל שלא ראו את המשחקים של צרפת בטוחים שזידאן הוא זה שהוליך את צרפת לזכייה בגביע העולם . ממש לא נכון . היה אחד החלשים באותו טורניר . בגמר קנה את עולמו עם 2 נגיחות . זהו .
בריאל כאמור הוא היה שותף בכיר לקריסה של הגלאקיטוס , גם על המגרש וגם מחוצה לו .
לגבי מונדיאל 2006 : עשה צחוק מכל השמות של הברזילאים ?? בסך הכול בישל שער להנרי . היה בינוני מאוד באותו מונדיאל . תאמינו לי ראיתי את כל המשחקים .
וכולנו זוכרים איך הוא סיים את אותו מונדיאל .

אני יודע שקשה להגיד את זה כשמדברים על זידאן , תמיד אומרים שהוא היה אחד הגדולים . מדובר במיתוס ובבחור שבסך הכול היה במקום הנכון ובזמן הנכון ב - 2 גמרים .


(dkaro) #16

טוב, חדל, ממש אין טעם להמשיך את הדיון העקר הזה. נא להתמקד מעכשיו בזידאן המאמן.


(Albert II) #18

[QUOTE=zidane21;1660138]איפה אתה חי ?, משנת 2003 עד 2006 זידאן היה במדריד על תקן [B][I]ותיק[/I][/B] אומן שלקח את כל התארים שהוא רצה כולל אלופות.
אווירה רעילה בגללו ? מחנאות ? אי הישגים בגללו ? תלוש מהמציאות ומעליב.
זידאן היה שחקן בסוף הקריירה, שבע כן. רץ פחות כן , אבל עדיין היה השחקן הכי טוב בריאל ביי פאר והיה נאמן לחבריו ולמועדון.
הרבה פציעות, קבוצה לא מאוזנת , אין הגנה , אין מאמן קבוע זה מה שמנע מריאל לזכות בעוד תארים.

זידאן היה בקשר מצויין עם : פיגו ,ראול , מוריינטס , קרלוס , קסיאס , סולארי ,רונאלדו, מיצ’ל סאלגאדו ,סיסיניו, מקאללה …
ורשימה ארוכה של שחקנים שבלי קשר למקצועיות סיפרו ביותר מהזדמנות אחת עד כמה הבן האדם הזה ביישן וחבר טוב וצנוע .

מעט מאד שחקנים כולל יריבות של ריאל היה להם דברים רעים להגיד עליו בעניין הזה.[/QUOTE]

ממליץ לך לקרוא כמו שצריך את ההודעות שאתה מצטט לפני שאתה כותב משפטים מתנשאים ומתלהמים כמו “איפה אתה חי”. המשפט המדוייק שלי היה שהקבוצה לא הצליחה באשמתו או שלא, ושאת היכולת המקצועית הוא הביא בד"כ. כנ"ל הערת “משחק הטניס” של דור - אתם תוקפים אנשי קש.

ההתייחסות שלי היתה לעניין המחנאות ובהקשר הזה נוח מאד לראות הכל בעיניים ורודות ולהאשים נסיבות אחרות (הכישלון המקצועי בהחלט תרם, אבל לא מנקה את זיזו מאשמה), או לזרוק שמות אחרים לא רלוונטיים כמו ראול (שבהחלט תרם את שלו לערעור מעמד המאמן ולמחנאות בחדר ההלבשה). זה אמנם משהו שהוא ב-DNA של המועדון ושל מועדונים רוויי כוכבים בכלל, אבל הנקודה שלי היא שזידאן במידה רבה יאכל בחודשים הקרובים דייסה שהיה לו חלק לא קטן בבישולה.

דור - שוב, שים לב שבהודעה המקורית שלי לא התתייחסתי ליכולת המקצועית של זידאן כמעט בכלל. אני נאלץ שלא להסכים איתך בנושא הזה - חדר ההלבשה היה מפולג ברמות שאני לא זוכר. אין ספק שהכשלונות המקצועיים (הרבים בהרבה מהיום) תרמו לזה, הדחות מהצ’מפיונס וכו’, אבל מצבם המזדקן של הגלאקטיקוס השפיע רע מאד על הקבוצה ללא תפוקה מקצועית שהצדיקה את זה רוב הזמן (שוב, לאו דווקא רק זידאן, בתקופה של 2004-2005 פלוס מינוס).


(Raulito-7) #19

קצת יותר מחודש נמצא זינדין זידאן על הקווים של ריאל מדריד. הציפייה הייתה שהכתבה תגיע לאחד האתרים הגדולים וזה לא קרה.
בכל-מקרה, מעתיק לכאן משהו שכתבתי על זידאן(עוד לפני המשחק אתמול). 2000 מילה, תחזיקו חזק.

[B]הרנסס במדריד

[/B][B]הוא בסה"כ חודש על הקווים ועדיין לא ניצב בפניו אתגר משמעותי, אבל כבר החלו שמועות על הארכת חוזהו של זידאן. האם האיש שהביא את גביע אירופה התשיעי בתור שחקן והיה עוזר מאמן בזכייה העשירית, יכול להביא לריאל מדריד את גביע האלופות ה-11?[/B]

כמה פעמים ראיתם אוהדים זקנים עם שיער לבן לצד ילדים קטנים פשוט בוכים במשחק ליגה רגיל שלא קבע דבר? המחזה המקסים והלא-שיגרתי הזה ארע במשחקו האחרון של זינדין זידאן בריאל מדריד, לפני כמעט עשור. הסנטיאגו ברנבאו ‘לבש חג’ במשחק נגד ויאריאל. זידאן כבש, כצפוי, שער קלאסי בנגיחה והיה הטוב על המגרש יחד עם בפטיסטה. היה ברור שכוחו עוד ברגליו אך זיזו רצה לפרוש בשיא, כמאמר הקלישאה. זידאן היה שלם עם ההחלטה, אבל האוהדים ממש לא.

קפצנו קדימה לגמר המונדיאל(2006), משחק הפרישה של זידאן שגם לא השאיר עיניים יבשות, להוציא את הצד המנצח. מיליוני אוהדי כדורגל, ולא חשוב מי הנבחרת או הקבוצה שלהם, חוו על בשרם את הקלישאה – אין צדק בכדורגל. הוא כבש בקור רוח מצמרר כבר בפתיחה עם ‘פאנקה’ – הקפצת פנדל למשקוף ופנימה. חילק מסירות חכמות, ניהל את המשחק של צרפת בתבונה ובמהלך ההארכה כמעט ניצח את המשחק במו פדחתו. אבל אז עלה הדם לראש, הראש ירד לחזה של מטראצי והקריירה של זיזו הסתיימה בטונים צורמים. תמוה כמו כל הגאונים.

[B]שער המאה
[/B]
זידאן היה זה ששלח את הוולה האדיר לרשת של לברקוזן בגמר ליגת האלופות בגלאזגו והביא לריאל מדריד את ה-‘לה-נובנה’ – גביע האלופות התשיעי, בדיוק בשנת המאה להיווסדות המועדון כשבקיץ הוא הגיע בתור השחקן היקר ביותר בעולם. זה היה סיום עונה מושלם; בזכייה העשירית ‘הלה-דסימה’ הוא היה עוזרו של אנצ’לוטי וקפץ יחד עם ערימת השחקנים אחרי השער של סרחיו ראמוס. כעת זיזו רוצה לזכות ב-UnDecima – הגביע ה-11, כשהוא המאמן הראשי. הסיפור בליגה די גמור עבור ריאל מדריד שעוד תצא בסיבוב הבא לקלאסיקו בקאמפ-נואו, אבל הגביע עם האזניים הגדולות תמיד היה המטרה מס’ 1 של המועדון.

הוא שיחק בריאל מדריד בסה"כ חמש שנים אך למרות זאת נחשב לאחד הגדולים בהיסטוריה של המועדון. ההילה סביב זידאן סימלה את ריאל מדריד של תחילת העשור הקודם - אצילית, מלאת קסם ויצירתיות, ווינרית ומנצחת, אבל למרות כל הגלאקטיקוס בחדר ההלבשה - אגרוף אחד. טובת הקבוצה הייתה מעל הכל. בראיון לעיתון הצרפתי ‘הפראנס-פוטבול’ אמר הנשיא פרס לפני שבוע – “רבים משווים את די-סטפאנו לזידאן. ראיתי את די סטאפנו משחק ועכשיו הדורות החדשים יכולים לומר 'ראיתי את זידאן משחק”’. ולצעירים שביניכם – על הקווים.

אבל עד כאן לגבי זידאן השחקן. תפקיד המאמן הוא סיפור שונה לגמריי, וזידאן חסר ניסיון. עונה אחת בינונית מאוד בטבילת האש שלו בקסטיליה, קבוצת המילואים(במהלכה הסתכסך עם הילד הנורבגי אודגור, בין היתר) וחצי שנה טובה עכשיו – כשעזב, הקבוצה דורגה במקום השני. זה הרזומה הדל של זיזו. אבל זידאן לא מפחד מאף אתגר. “אני נרגש אפילו יותר מאשר היום בו הגעתי לכאן והפכתי לשחקן ריאל מדריד”, אמר זידאן והבטיח להביא הצלחות, אין אפשרות אחרת. לא מבחינתי ולא מבחינת המועדון. ההשוואות המוגזמות עם גוארדיולה כבר צפו, אבל ריאל מדריד היא לא ברצלונה. הכוח של זיזו די מוגבל וברור לכולם שהנשיא פרס, זה שפיטר את אנצ’לוטי ומינה את בניטס, ושהקהל דורש את התפטרותו – הוא זה שמושך בחוטים. “כשזידאן מדבר – אנחנו מקשיבים”, אמר לוקה מודריץ’ וביטא את הלך הרוח. השחקנים בחדר ההלבשה העריצו אותו כשחקן. מבט אחד שלו מספיק.

הקהל מרוצה והתקשורת מחבקת. מאניטה היא מונח ידוע בכדורגל הספרדי וריאל מדריד פתחה את עידן זידאן עם שתי מאניטות-חמישיות: 5-0 על דפורטיבו לה-קורוניה ו-5:1 על גיחון בהצגת כדורגל נהדרת כולל שער אדיר של בנזמה במספרת. “כל-כך שמח”, נכתב במארקה המדרידאי וב-AS הוסיפו – “קרוב לשלמות”. המסורת נמשכה גם במשחק הבית השלישי כשריאל מדריד הפעם לא הסתפקה בחמישייה ושיחזרה את התוצאה מהסיבוב הראשון – הביסה 6:0 את אספניול במשחק שנגמר כבר אחרי חצי שעה. בימי רפא בניטס הנצחונות האלה היו מושגים בקושי.

ריאל מדריד היא קבוצת כדורגל נפלאה עם סגל מצוין, אבל יש לה שתי בעיות מעבר לפער בצמרת: ראשית, היא עדיין קבוצה לא מספיק מאוזנת. הטריו ההתקפי, הלא-הוא ה-B-B-C – לא עושים מספיק הגנה ובמשחקים הקשים זה יבוא לידי ביטוי. בקלאסיקו הראשון של העונה שעברה במהלכו ריאל מדריד ניצחה בקלות את ברצלונה – גארת’ בייל היה פצוע וריאל מדריד שיחקה במערך עם 4 קשרים. מעבר לכך, טוני קרוס לא הצליח להיכנס למשבצת של צ’אבי אלונסו. בנוסף, ברצלונה פשוט עושה את הדברים טוב יותר. וכשמסי היה פצוע – אף-אחד לא חש בחסרונו. זידאן יצטרך לקבל החלטות קשות. הוא לא יוכל לרצות את כל הכוכבים, לא לאורך זמן. כריסטיאנו רונאלדו מצליח להחביא את היכולת החלשה שלו עם מספרים טובים, בעיקר נגד הקטנות, והקפטן סרחיו ראמוס בלי קשר לפציעה בכתף, דווקא אחרי חוזה חדש בקיץ – 10 מיליון יורו לעונה, וקבלת סרט הקפטן – נראה יהיר, לא מחויב, פשוט לא טוב. בגלל מעמדו הרם בחדר ההלבשה סביר להניח שבמרכז ההגנה נראה את רפאל ואראן יחד עם ראמוס כשפפה על הספסל.

אין ספק שלזידאן ציפתה נחיתה רכה, גם בשל מערכת היחסים הכל-כך רעועה בין רפא בניטס לבין השחקנים והאנטי שהתפתח מצידם – נראה שלא חשוב מי היה ממלא את מקומו: המצב היה משתפר, וגם בשל לוח משחקים די נוח. לאור השערורייה בגביע המלך – ריאל מדריד הודחה טכנית בשל שיתופו הלא-חוקי של הקשר דניס צ’רישב - וכעת יש לה זמן רב לנוח. זידאן סיפר שלמד מכל אחד מהמאמנים שלו במהלך הקריירה(אולי חוץ מדומאנק המטורלל). בימיו הראשונים בולדבבאס הוא נהג לערוך שיחות אישיות עם השחקנים ומייד עם הגעתו דאג לטפוח על השכם של גארת’ בייל, שכביכול היה מאוכזב מפיטוריו של רפא בניטס.

[B]כולם משחקים
[/B]
אחרי שתי חמישיות קלילות, הגיע מיני מבחן ראשון לזיזו עם משחק חוץ נגד בטיס שהגיעה במומנטום רע מאוד(יום ראשון שעבר). כשחקן, זידאן כבש את שער הבכורה שלו במדי ריאל מדריד במשחק נגד בטיס במחזור השלישי איי-שם בעונת 2001-02, אבל הזכרונות היו אפלים – ריאל מדריד הפסידה 3:1 לעולה החדשה. זידאן חיפש ניצחון שלישי ברציפות, שבוע לפני שברצלונה ואתלטיקו מדריד היו אמורות להיפגש ראש-בראש, אבל ציפיות לחוד ומציאות לחוד: ריאל המשיכה עם ריטואל משחקי החוץ ופתחה בהססנות כשהיא סופגת שער נהדר מסחודו כבר אחרי 7 דקות.

ריאל הציגה אולי את משחקה הטוב ביותר העונה אם נשים בצד את העשירייה ההזויה נגד 9 שחקנים של ראיו וייקאנו(10:2) או המשחק הלא-רלוונטי נגד מאלמו(8:0), אבל הסתפקה רק בנקודה. קארים בנזמה, אולי השחקן המצטיין של ריאל מדריד העונה – השווה במהלך המחצית השנייה עם שער מנבדל. ריאל לחצה ולחצה ולא הצליחה לכבוש וסיימה רק בתיקו 1:1 מתסכל. “אין לי טענות לשחקנים שלי, הם נתנו הכל”, אמר זידאן. אפשר לומר ‘יש גם ימים כאלה’, כמאמר הקלישאה, אך ריאל מדריד כבר סיימה ממזמן את מסכת המשחקים האלה העונה, והאליפות מתרחקת. גם הניצחון של ברצלונה ביום שבת על אתלטיקו מדריד, שפתח פער של 4 נקודות עם משחק חסר – סיים את הסיפור. נקודת האור של ריאל בתיקו נגד בטיס הייתה היכולת. זו לא הייתה ‘הקבוצה המתה’ של רפא בניטס, אלא ריאל מדריד אחרת. 16:5 – זה היה מאזן הבעיטות לשער. אולי מכאן ריאל מדריד יכולה לשאוב אופטימיות לקראת ההמשך. זו הגישה שהיא תצטרך לקחת איתה לליגת האלופות.

התקשורת קטלה שוב ושוב את כריסטיאנו רונאלדו שהחמיץ בלי הכרה, וסביר להניח שגארת’ בייל שנמצא בכושר מצוין – היה מצליח לכבוש מההזדמנויות האלה. מצד שני, הפציעה של בייל איפשרה לזיזו לשחק עם חאמס ואיסקו יחד. בניגוד לבניטס שהתעלם מהם(שניהם לא שותפו ולו לדקה אחת בהפסד של ריאל מדריד במדריגל) – זידאן משתמש היטב בסגל הרחב העומד לרשותו. חאמס שאמרו עליו שהוא שמן ובליין – השתפר משמעותית במחצית השנייה ובישל את השער, ואתמול כבש שער ליגה ראשון מאז נובמבר ואף בישל לבנזמה את השער שפתח את ההצגה נגד אספניול. והדקות של איסקו לצד מודריץ’ היו תענוג צרוף. לריאל מדריד שוב הייתה חוליית קישור. ההתקפה כבר לא מנותקת מהקבוצה.

איסקו הוא השחקן שהכי מזכיר את זידאן בסגל הנוכחי של ריאל מדריד. מספרים הם לא הצד החזק שלו, אלא יותר בסגנון אינייסטה. הבישול שלו לבנזמה נגד לה-קורוניה היה אומנות. אבל המצטיין במגרש באותו ערב היה ללא ספק לוקה מודריץ’ שחוזר לעצמו. מעבר לעבודת ההגנה והתיקולים וניהול המשחק – מודריץ’ חילק ‘השחלות’ קטנות בין הרגליים, דחף קדימה ושלח מסירות מפתחת רבות. שיתוף הפעולה ביניהם הזכיר לאוהדי ריאל מדריד ימים אחרים. וטובים. גם דני קרבחאל נהנה מאוד מהקרדיט של זידאן. חסה בישל אתמול שני שערים כשעלה מהספסל. זידאן משתמש היטב בסגל הרחב העומד לרשותו.

[B]שיגעון ליגת האלופות[/B]

לאור המצב בטבלה, ריאל מדריד ככל-הנראה תשים את כל הביצים בסל של ליגת האלופות. המבחן האמיתי של זידאן יהיה נגד רומא ב-1/8 הגמר. גם כשחקן ריאל מדריד אגב זידאן ערך את ההופעה האירופית שלו במשחק נגד רומא. הוא סחב הרחקה ארוכה עוד מימיו ביובנטוס, כשנגח בשחקן יריב והורחק נגד המבורג, וערך את הפרמיירה האירופית רק במחזור החמישי של שלב הבתים. ב-17 בפברואר ריאל יוצאת לאולימפיקו למשחק נגד היריבה האיטלקית שבמשבר. ריאל נכשלה בכל שבעת העימותים הכפולים האחרונים שלה נגד קבוצות איטלקיות ורק בעונה שעברה הודחה ע"י יובנטוס והאקס מוראטה. כעת יחסי הכוחות ברורים. ריאל מדריד הגיעה לפחות לחצי הגמר בחמש השנים האחרונות.

הסיטואציה הזו לא זרה לזידאן. בעונת הבכורה שלו בריאל מדריד היא זכתה בליגת האלופות למרות שסיימה רק במקום השלישי בליגה. למעשה, גם בזכיותשלה בליגת האלופות בשנת 2000(מקום חמישי) ובעונת הדסימה(מקום שלישי) - מדריד לא סיימה אפילו במקום השני בליגה. הגביע עם האזניים הגדולות תמיד היה המטרה מס’ 1 של המועדון הזה. לפעמים נראה שבליגה הספרדית ריאל מדריד לא נותנת את כל-כולה.
בעוד ליגה היא טורניר ארוך ומתיש שדורש יציבות – בליגת האלופות המצב שונה. משחקי הנוק-אאוט תלויים בכושר של שחקני המפתח ברגע האמת, בעניין מומנטום, פציעות, החמצות, החלטות שיפוט וכמובן הגרלה ומזל. עוד מוקדם לקבוע, אבל זכייה של ריאל מדריד בגביע האלופות לא תהיה סנסציה. עדיין מדובר בקבוצת על. גם מילאן ב-2007 נכשלה בגדול בליגה, ומה תגידו על ליברפול של…רפא בניטס ונס איסטנבול.

הגרלת המשחקים השנה הייתה מוזרה. חוץ מהקלאסיקו השחור והעלוב שלה – ריאל מדריד שיחקה נגד כל הקבוצות הגדולות בליגה במשחקי החוץ – אתלטיקו מדריד, ויאריאל, סלטה ויגו וגם סביליה ו-ולנסיה(עונה לא טובה). בליגת האלופות היא גירדה 1:0 קטן בברנבאו נגד פריס, אם כי בהעדרם של שחקני מפתח רבים, ולכן לא היה אפשר למדוד את היכולת שלה. העונה ריאל מדריד סבלה ממכת פציעות הזויה לחלוטין. רק כריסטיאנו רונאלדו נותר חסין.

חודש פברואר הקריטי מתחיל עכשיו. שבוע לאחר המשחק נגד רומא, מצפה לריאל מדריד היריבה מעבר לכביש: אתלטיקו מדריד שמה. והימים שריאל מדריד הייתה מובילה בדרבי ‘כבר במנהרה’ – חלפו מן העולם. כשחקן זידאן מעולם לא הפסיד(6 נצחונות ו-2 תוצאות תיקו) בדרבי. בשנתיים האחרונות ריאל לא הצליחה לנצח את אתלטיקו בליגה(וגם הודחה מולה בגביע והפסידה לה בסופר-קופה). אשתקד היא הפסידה פעמיים – 2:1 בברנבאו ו-4:0 מהדהד בקאלדרון, במשחק שכמעט עלה לקרלו אנצ’לוטי במשרתו. אם תשאלו את הנשיא פרס, וגם את האוהדים שהגיעו זועמים למתחם האימונים לאחר שמסיבת ה-30 של רונאלדו התקיימה כמתוכנן – מאז אותו ערב ריאל מדריד לא הצליחה לחזור לעצמה. “הצחוק שלכם – הבושה שלנו”, כתבו האוהדים בשלטים שנתלו בולדבבאס. ריאל פשוט לא מצליחה להתמודד עם הקבוצה של סימאונה.

[B]לא כל יום אספניול[/B]

כשחקן זידאן היה יכול לעשות על המגרש ככל העולה על רוחו. אבל מאמן תלוי בשחקנים שלו, כמובן. החדשות הרעות של ריאל מדריד היא העונה הגרועה של כריסטיאנו רונאלדו, כן, גם בזמן כתיבת שורות אלה, אחרי השלושער נגד אספניול. הוא אמנם עדיין מעמיד ממוצע מטורף, והעדכון עומד על למעלה משער למשחק(30 שערים ב-28 משחקים) אבל זה מקרה קלאסי של ‘הסטט’ מספרת’. מנוחה יכולה לעשות לו רק טוב, אך ספק אם זידאן יעשה מהלך כה מרחיק לכת. כבר בעונה שעברה כריסטיאנו השלים את ההסבה לחלוץ שני. הוא כמעט ולא תרם דבר בעמדת המוצא בכנף שמאל. הימים בהם היה יוצא לספרינטים באגף כבר אינם. שער כמו שכבש אתמול לפני ההפסקה כשחלף על פני שני שחקנים – היה מקרה יוצא מן הכלל. כריסטיאנו היה ‘רק’ רגל מסיימת, אבל אולי הרגל המסיימת הטובה בהיסטוריה. עם 61 שערים אשתקד היה קשה לבוא בתלונות. התלות של הקבוצה ברונאלדו הייתה מוחלטת. העונה זה פשוט לא זה.

הדיווחים על עזיבה אפשרית של כריסטיאנו בסיום העונה הולכים וגוברים. פ.ס.ז, מנצ’סטר יונייטד, ארה"ב. האם דווקא העונה בה כריסטיאנו שבר את שיא הכיבושים של ראול והפך לכובש המצטיין בהיסטוריה של ריאל מדריד, תוך פחות מ-6 וחצי שנים, תהיה גם האחרונה שלו בלבן?

כריסטיאנו הביא לריאל מדריד רק שתי נקודות העונה, לפי בדיקה מעמיקה שביצע הAS- לאחר המשחק נגד בטיס. גם המארקה תרם את חלקו וירד לעובי הקורה. כריסטיאנו כבש העונה ב-14 משחקים וב-14 מהם לא כבש. 14 משעריו – 46% - הגיעו נגד מאלמו ואספניול. ורק שער אחד שכבש היה נגד קבוצת צמרת – נגד סלטה ויגו בבלאידוס. בעונה שעברה למשל בשלב הזה הוא כבש ב-20 משחקים ורק ב-4 לא מצא את הרשת. יכול להיות שריאל מדריד מתכוננת העונה לאט-לאט, בעל-כורחה, ליום שאחרי רונאלדו. מצד שני, קשה לסמוך על גארת’ בייל שמרבה להיפצע וגם על קארים בנזמה(מסיבות מקצועיות ואחרות). עד עכשיו שלישיית ה-B-B-C הייתה טאבו אצל זידאן, שמייד עם הצגתו לתקשורת אמר שהשלישייה הזו תשחק יחד ואף תציג יותר מחויבות הגנתית. אין ספק שעתידו של זידאן, כוכב ענק בפני עצמו – תלוי בכוכב ענק אחר…


(zidane21) #20

לאחר הניצחון החשוב על רומא ?
מה דעתכם על תפקודו של שזיזו מבחינה טקטית ?

אני די מרוצה מהחילופים היחסית מוקדמים, מרוצה מהוצאת רונאלדו לקראת הסיום. מרוצה מרוח הלחימה והמשמעת הדי לא אופיינית לריאל בזמן האחרון.

אבל הקישור עדיין לא מספיק איכותי לרמות של הקבוצות המובילות, במיוחד הקישור האחורי (קרוס) לא מספיק דומינאנטי ואגריסיבי.
למרות המחצית הראשונה הלא כל כך משכנעת , עדיין ריאל עמדה יחסית יפה במגרש לא קל. אבל נאלצה לאבד את
הכדור כמה פעמים בחלק האחורי של המגרש ועל כן נתנה לרומא כמה הזדמניות מסוכנות.


(Bob Sacamano) #21

//youtu.be/qZWOJREaYF4

אני רואה שזידאן בדומה לקרלו מאוד ידידותי עם השחקנים. הוא גם משתתף מאוד פעיל באימונים. אלה דברים מאוד חיוביים וחיוניים לקבוצה לדעתי. השחקנים אוהבים אותו כמו שאהבו בזמנו את אנצ’לוטי מה שתורם לאוירה חיובית בחדר הלבשה וגם כנראה שחקן שאוהב את המאמן שלו מוכן לקבל לפעמים ישיבה על הספסל(כמו חאמס למשל).


(Raulito-7) #22

[B]
זידאן ינווט. מה יש לכם לומר על הצרפתי?[/B]
התבקש לשים כאן תמונה של זידאן נאבק בלואיס אנריקה לפני 13 שנה, כפי שכתבתי בפייסבוק של האתר ולכתוב ‘אז, וגם היום’.
ברור שסיכומים עושים בסוף העונה, ולא שכחתי את האכזבה מכמה תוצאות תיקו במשחקי החוץ שסגרו את סיפור האליפות או את התצוגה הרעה בדרבי(למרות שגם כל המאמנים לפני זיזו אכלו מרור מאתלטיקו).
ובכל-זאת, קשה להמעיט בחשיבותו של זידאן בניצחון אמש. שילובם של קרבחאל וקאסמירו בהרכב נראה מאוד ברור ומציג את בניטס כפושע, אבל זה הרבה מעבר לכך.
הדירבון הבלתי-פוסק על הספסל, ההכוונה של השחקנים וגם הרוגע שהוא שידר לצד האמוציות כמו הסאלטה אחרי המשקוף של כריסטיאנו.
זידאן מנצח את הקלאסיקו הראשון שלו כמאמן, ועוד בקאמפ-נואו, בעשרה שחקנים וכמה דקות בלבד אחרי שוד ענק של השופט. אסור לשכוח את העול המעיק מהמשחק הקודם, זה בטח ישב לשחקנים בראש בהתחלה.
מעבר לכך, זידאן הוא המאמן המצליח ביותר של ריאל מדריד מאז 2010, מס’ הנקודות שלו ב-15 המשחקים הראשונים הוא הגבוה ביותר(הבדיקה של ה-AS מחשבת גם את משחקי ליגת האלופות). זידאן השיג 38 נק’ מתוך 45 אפשריות: 12 נצחונות, 2 תוצאות תיקו והפסד בודד; ז’וזה מוריניו השיג 37 נק’ בעונת 2010/11(11 נצחונות ו-4 תוצאות תיקו, והוא לא פגש את בארסה); גם אנצ’לוטי השיג מס’ נקודות זהה, 12 נצ’, תיקו ו-2 הפסדים(אם כי שניהם במשחקים החשובים, נגד אתלטיקו בברנבאו וגם בקלאסיקו בחוץ); רפא בניטס השיג 34 נק’ בלבד ואחריו ניצב מנואל פלגריני עם 32 נק’ - 10 נצ’, 2 תוצאות תיקו ו-3 הפסדים(סביליה ובארסה בליגה ומילאן בליגת האלופות).

ריאל מדריד רחוקה מלהיות קבוצה מושלמת. וברור שליגת האלופות צריכה להיות המדד. מצד שני, הוא לא התחיל את העונה ואולי בקיץ אם יקבל יד חופשית יוכל להביא את ריאל מדריד למקומות טובים. מהי ההתרשמות שלכם מזידאן כמאמן?


(Barrett) #23

זיזו מצא את המקאללה שלו שיתן קצת איזון בקבוצה שהייתה חסרה קשר אחורי אמיתי מאז נטישת אלונסו לגרמנים. הוא מאמין בקסימרו שנתן עונה טוב בפורטו ואתמול לדעתי היה הטוב במגרש (יצא לי העונה לראות בקושי 10 משחקים איך קאסימרו משתלב בדרך כלל?). אם זיזו יקבל את המנדט המלא מפרז אז אולי נראה שינוי עונה הבא ותיהיה עדיפות לקבוצה מאוזנת ומקצועית על פני מכירת חולצות. זיזו למד על בשרו מזה לאבד קשר אחורי דומיננטי לאחר מכירת מקאללה, ושחבורת כוכבים לא יכולה לנצח ללא איזון ושחקנים שיעשו את “העבודה השחורה” על המגרש (היה לו אז איזה משפט על פאררי בלי מנוע או משהו בסגנון…).

להשלמת המהפך הוא צריך לדעתי לשלב את איסקו במקום קרוס האובר רייטד שיתן קצת קסם ספרדי, ועל הדרך לשחרר את ראמוס ופפה ולהביא סוף סוף בלמים נורמלים עם אי קיו מעל 70… השקעה בהגנה בקיץ מתבקשת אם זה בלמים מגן שמאלי מקדימה לא חסר כשרון גם לא בספסל (חסה) וגם בנוער מתפתחים חלוץ וקשר אחורי שיכולים להשלב בסגל.


(Cequivardi) #24

הוא (כנראה) תפור לג’וב הבלתי-אפשרי הזה. השילוב בין הפרסונה והכבוד שיש לו במועדון אל מול הנפח הדי-זעיר שלו כמאמן צעיר שלא גונב את ההצגה (מוריניו) ויודע לנהל את האגו בחדר-ההלבשה, הוא שילוב אידיאלי. הוא גם לא חייב להיות טקטיקן א-לה גוארדיולה, על אף ההשווואה המתבקשת כביכול. אנצ’לוטי ודל-בוסקה היו מגשימי החלומות של המועדון הזה בעשורים האחרונים, אף אחד מהם לא היה טקטיקן גדול, אלא הם שימשו כאבות הרוחניים של קבוצת אגואיסטים מפונקים שלא קל לתמרן על המגרש ומחוצה לו.

לזידאן יש את הכבוד והיראה מהשחקנים, למרות הרקורד הלא קיים שלו כמאמן. יהיה קשה יותר לפטר אותו מאשר היה את בניטז ואנצ’לוטי, יהיה קשה להתחצף אליו כשהוא מעביר לך הוראות שלא מוצאות חן בעיני השיזוף שלך ואין לו אידיאולוגיה שתקשור לו את השרוכים. הטקטיקן הווינר באירופה לא שרד ועדיין לא השתקם מהקדנציה שלו במועדון, המאמן שהשחקנים היו מטורפים עליו הופרש וגם ‘בשר מבשרה של המועדון’, האיש שגדל על המועדון וערכיו, לא נשאר שם. אז הפעם הפרופיל של המאמן שונה, ייחודי. שילוב זר לעמדת המאמן בריאל. לא טקטיקן גדול, אבל פרסונה גדולה. חסר רקורד, אבל מגלה גמישות בגישה על המגרש ויש משהו מאוד נטול-אגו ופשוט במה שהוא משדר; המכשול של המועדון נמצא מעל עמדת המאמן - בפרז ובגישה הפופוליסטית שהוא הנחיל לדרג המקצועי במועדון.

לכן כל מינוי היום לעמדה הזו תהיה בגדר הימור גדול, כי ההצלחה לרוב לא תלויה בו אלא במשתנים של מצב רוח של הנשיא, מומנטום, מזל והגרלות נוחות לעתות משבר בקבוצה. אין הרבה מאמנים ברמות האלו עם פרופיל דומה, ובכל-מקרה תקרת הזכוכית של הצלחה במועדון הזה לא גבוה, בין אם יצליח או לא, המשרה הזו זמנית לכולם. מלבד לפרז כמובן.