זינדין זידאן :: לקראת המשחק מול סלטה בבלאידוס

ריאל-מדריד

(Guy) #46

בגדול אתה שולף קלישאות מהמותן וחבל על הזמן שהשקעתי בתגובה עניינית.
הזדקנתי, פעם הייתי מזהה את השיט הזה מראש. אין דבר.

(Mendieta) #47

רק אציין אוריה שבהודעתי התכוונתי לצ’ולו סימאונה ולא ללוצ’ו. כל הזמן אני מתבלבל.

(gev keren) #48

אגיד את זה שוב פעם. והפעם אדגיש את זה.
גם אם ההבדל היחידי בין זידאן לבניטז זה שהשחקנים מתאמצים יותר עכשיו ונלחמים יותר, מבחינתי טוב שהחלפנו ביניהם.

(hasanElmatador) #49

גיא, יש לי חבר, זמר, שבמסיבות ככה בין חברים כאשר לוקח פסק זמן בין השירים ומתחיל לפטפט עם החברה תמיד אומר לו בצחוק:" אחי, אתה רק תשיר!". אחי, רק תכתוב! :slight_smile: נהנתי לקרוא ומאמין גם רבים אחרים.

טוב שאתה שם את הדברים במקומם ולא נסחף אחרי ההצלחה של זידאן, שהיא דבר טוב, אך רוב האוהדים בעולם מגזימים עם ההערכה.

אני תמיד שואל את עצמי: האם הכבוד שהמועדון/השחקנים/האוהדים/התקשורת מעניקים לזידאן, ולא העניקו לבניטז, זה דבר שצריך לשבח את זידאן בגללו ומהצד השני להעליב את בניטז?

(Uriah) #50

[QUOTE=gev keren;1677969]אגיד את זה שוב פעם. והפעם אדגיש את זה.
גם אם ההבדל היחידי בין זידאן לבניטז זה שהשחקנים מתאמצים יותר עכשיו ונלחמים יותר, מבחינתי טוב שהחלפנו ביניהם.[/QUOTE]

אפשר פשוט להחליף את השחקנים.

(Guy) #51

מי נלחם יותר תחת זידאן? איסקו? חאמס? bbc?
לוקאס וקאסמירו נלחמו גם אצל בניטס. שניהם נמצאים במועדון בזכותו.

חוץ מזה מה שאוריה אמר

(gev keren) #52

הקבוצה נראית טוב יותר תחת זידאן ולא משנה מה הסיבה. מבחינתי זה מספיק כדי להצדיק את ההחלפה

(Uriah) #53

אבל אילו לא שתי האופציות היחידות שניצבות בפני ריאל מדריד.

[QUOTE=Madridista#1;1677927]
על הנושא של הבן של זידאן כקפטן אני לא מתכוון לדון כי זה נושא ירוד. אולי הוא כן היה מנהיג? מאיפה לך לדעת? אתה עוקב? בכל מקרה, לשפוט ולנתח קריירת אימון של מאמן שנמצאת בחיתלוייה זה לא חכמה בעיניי. גם לא חכמה להגיד שהוא עשה “העתק הדבק”-“copy past” לשיטה של בניטס ובכך להוריד מגודל ההשיג שלו(10 ניצחונות רצופים בליגה, אופי, הגעה לחצי גמר צ’מפיונס וטביעת אצבע).[/QUOTE]

זה לא נושא ירוד - אתה פשוט מתעקש פעם אחר פעם להתעלם מההקשרים.

אז אני אכתוב במפורש:
בהודעה #32 ציינתי את המינוי מכיוון שרציתי להראות שלזידאן אין ניסיון רב בניהול אגואים, אני מתאר לעצמי שעם הבן שלו הוא מסתדר לא רע.
בהודעה #37 ציינתי את המינוי מכיוון שרציתי להראות שלזידאן יש פריבילגיות כדמות היסטורית במועדון, וגם אם הבן שלו הוא אכן “מנהיג” (למה חובת ההוכחה היא עלי אגב?) עצם ההצבה שלו כקפטן מלמדת על הקרדיט שזיזו מקבל מהמועדון.

(Guy) #54

אתה גם יכול להגיד ש1.85 וקרחת עדיפים על 1.75 עם כרס וזה מצדיק את ההחלפה, אין צורך להמציא עובדות בשביל זה.

הייתי ממשיך גם עם עניין ה"נראית טוב" (בכמה מתוך 12 משחקי החוץ נראנו טוב בדיוק??) אבל אין ולא יהיה פה באמת דיון אז נעצור כאן.

(Raulito-7) #55

זה לא שעם זידאן על הקווים אנחנו משייטים לטרבל, הבעיות של הסגל ומעבר לכך ידועות, ואחרי הקלאסיקו בברנבאו שטילטל אותי כתבתי שהאשמה לא רק על רפא אלא גם השחקנים. אבל באמת, ראו בבירור לאן העונה עם בניטס התקדמה - כבר בחורף היה אפשר ללכת לים. בניטס מאמן שעשה דבר או שניים בקריירה אבל עבר עשור מאז. הוא השאיר באנפילד אדמה חרוכה, הסריח באינטר ובנאפולי הוא ממש לא הצליח.

רק הקלאסיקו עצמו כמעט שווה בעיטה בתחת של מאמן, לא מבין איך אפשר לזלזל במשחק כזה. זו לא הייתה ריאל מדריד הפחונית של חואנדה ראמוס שהייתה נחותה בכמה רמות מזו של גוארדיולה, או זו של מוריניו שנקלעה להלם קרב, ואותה מאניטה הייתה בקאמפ-נואו מול בארסה הטובה בהיסטוריה. זו הייתה ריאל מדריד שרק שנה וחצי קודם לכן זכתה בדסימה. זו הייתה תבוסה בבית, כשבארסה ברוורס מגיעה לאינספור מצבים כשמסי עולה מהספסל בכלל. בהתחלה כתבו שזו הייתה ‘הוראה מלמעלה’, אז אם מאמן מאבד את ה-‘אני מאמין שלו’ דווקא במשחק כזה הוא סמרטוט. עכשיו מסתבר שזה סתם היה שיקול מטומטם. ילד בן 5 לא עולה בהרכב כזה נגד ברצלונה.

לא רואה סיבה להתעכב על קטנות, אבל בין המשחק בפיחואן לבין הקלאסיקו הייתה פגרת נבחרות. לקרבחאל היה קצת יותר זמן להשלים פערים ואם הוא זומן כנראה שהיה כשיר, ובאמת האחוזים. קטנות זה לשפוט על החילוף בדרבי - מובילים 1:0 וקארים יוצא ובמקומו נכנס לוקאס(על מה ומה?). הספסול של איסקו לא גרם לרעידת אדמה, גם אנצ’לוטי סיפסל אותו כשכולם כשירים. חאמס זה סיפור אחר, אבל בעוד לזידאן יש אליבי - חאמס הסריח את המגרש איזה חודש והמכונה רצה בלעדיו - בניטס זה סיפור אחר. כי חאמס הגיע אחרי עונת בכורה מצוינת למרות המגרעות שלא נעלמו - קצת איטי ומסורבל ולא מתאים למערך.

בריאל מדריד יש פרימדונות בסגל אבל אם בניטס גרם לאנטי אצל כולם אז זו בעיה שאי-אפשר להתעלם ממנה. ואני לא מדבר רק על כריסטיאנו, ראמוס או חאמס. ריאל מדריד של בניטס הייתה מנצחת באנואטה בשיניים או עושה רמונטדה נגד ראיו? גם את וולפסבורג לא היינו עוברים לו היינו נקלעים לבור כמו במשחק הראשון.

נעזוב את הקלאסיקו בצד. התקדמנו. בארסה סיימה בשתי תוצאות תיקו ופעמיים בעטנו בדלי. בהפסד במדריגל ואחר-כך בתיקו במאסטייה. בכל מוקש אפשרי נפלנו, וגם במשחקים שלא היו אמורים להיות מוקש - תיקו בחוץ נגד העולה החדשה גיחון ‘עוד לפני שהעונה התחילה’, כשהפצוע היחידי בסגל היה בנזמה(גם זידאן סובל מפציעות) וגם תיקו מאופס נגד מאלגה בברנבאו. בכל תקופת אנצ’לוטי לא מעדנו נגד יריבה בסדר גודל של מאלגה במשחק בית(2013-14: הפסדים לבארסה ואתלטיקו| תיקו עם ולנסיה; עונת 2014-15: הפסד לאתלטיקו בברנבאו| תיקו עם ולנסיה, ויאריאל). אנצ’לוטי לא ניצח רק ב-6 משחקי ליגה בשנתיים(ואני זוכר שהעלת את ההשוואה עם אנצ’לוטי וכתבת שההבדל הוא רק לוח משחקים נוח, אז לא. אנצ’לוטי ניצח בפיחואן וגם במדריגל בעונה שעברה וגם קלאסיקו בברנבאו והכדורגל היה טוב בהרבה). לגבי זידאן - הוא הפסיד בדרבי לאתלטיקו והתאכזבתי, אבל אין להמעיט בערך הניצחון שלו בקאמפ-נואו, וכנראה שאת אתלטיקו ננצח בליגה רק כשסימאונה יחליט שנמאס לו.

תודה רבה על צירופו של לוקאס ועל קאסמירו. זה מעט מידי מבחינת מאמן בריאל מדריד. לא הייתה לי בעיה עם שיבוצו של קאסמירו בהרכב. אני לא אהבתי את איסקו כחלק מהשלישייה הקדמית ועוד נגד יריבות בינוניות. בניטס עזב עם 67% הצלחה וזה מעט גם בשביל לוח משחקים לא נוח. גם אם בניטס שיחק בהרכב נכון בחלק מהמשחקים - נכשלנו במבחן התוצאה. היית מתומכי הפיטורים של אנצ’לוטי כי בעונה השנייה לא זכינו בכלום וכל המסביב לא עניין אותך, אז מאיפה הקרדיט הרחב לבניטס? דינמיקה היא דבר חשוב בקבוצת כדורגל ואם כולם היו אנטי כלפיו אז יש סיבה ובלתי-אפשרי להמשיך.

(Niro) #56

[QUOTE=גיא ק.;1678079]אתה גם יכול להגיד ש1.85 וקרחת עדיפים על 1.75 עם כרס וזה מצדיק את ההחלפה, אין צורך להמציא עובדות בשביל זה.

הייתי ממשיך גם עם עניין ה"נראית טוב" (בכמה מתוך 12 משחקי החוץ נראנו טוב בדיוק??) אבל אין ולא יהיה פה באמת דיון אז נעצור כאן.[/QUOTE]
אין דיון מכיוון שהעובדות איתך לחלוטין, אין מה להתדיין פה. הרצח שעשו לבניטז מתכתב בדיוק עם אותה הקיצוניות בה מהללים היום את זיזו. זה לא חדש ואני באמת בהלם מההשקעה וההתייחסות שלך לזה.

מה שכן, מאוד נהנתי לקרוא את התגובה הראשונה שלך בדיון. החכמתי מאוד בקשר לזיזו כמאמן.

(Guy) #57

דור, אם תרצה אשקיע זמן ואענה לכל משפט שכתבת למרות שאתה מספיק אינטיליגנט לדעת מה אכתוב. בתגובה לדברים העיקריים:

יש הבדל גדול בין פיטורים בקיץ לפיטורים באמצע עונה. יש הבדל גדול בין חצי עונה לשנתיים. זה דיי ברור מה ההבדל בין דעתי על פיטורי בניטס לפיטורי אנצלוטי וקצת מוזר לי אפילו להסביר את זה. לא היה שום יסוד סביר להניח שנזכה באליפות אם אנצלוטי היה נשאר עם הסגל הזה.

ריאל מדריד נתנה קרדיט של יותר מיומיים לשני מאמנים בעשור האחרון: קאפלו ומוריניו. שניהם אחראים לשלוש האליפויות היחידות שלנו בעשור האחרון. כי לצערך, דור, בשביל לעשות משהו בחיים ולא רק בכדורגל צריך יותר מהזדמנות אחת. בכדורגל יש קורלציה ברורה בין הצלחה ליציבות מקצועית ואורך רוח עם מאמנים.

לגבי המשפט האחרון על הדינמיקה:
א. העונה של קאפלו.
ב. מה שאוריה כתב. תוציא את ראמוס ואחד מהמאפיה הפורטוגלית מהתמונה והדינמיקה משתנה יופי טופי.

(Raulito-7) #58

ה-AS מפרסם אחר הצהריים את מה שרובינו יודעים - [B]פרס החליט שזידאן ממשיך בלי קשר לתוצאה בגמר.[/B] פרס חשב על ההחלטה במשך מס’ שבועות והתוצאות הטובות של הקבוצה לאחרונה יחד עם שיתוף הפעולה מצד השחקנים הניעו אותו לקבלת ההחלטה. בתקשורת נזכרים איך ב-27 בפברואר אחרי ההפסד המאכזב בברנבאו נגד אתלטיקו והפער בעצום בצמרת, זידאן נשמע מעורער - “בשנה הבאה ייתכנו שינויים, גם של שחקנים ואולי גם של מאמנים. צריך לראות מה יקרה”. גם דבריו של כריסטיאנו רונאלדו(“אני מעריץ את זידאן כפי שהערצתי אותו כשחקן, אנחנו נהנים איתו ואני רוצה שהוא ימשיך”) ויתר השחקנים - מחזקים את מעמדו של זידאן שהתגבר על חוסר ניסיונו. בתקשורת חזרו שוב ושוב על הישגיו כמו ההעפלה לגמר, עשרת הנצחונות הרצופים בליגה וצמצום הפער בצמרת ועוד ועוד.

(Michael Scofield) #59

התמונה הזו של איסקו על זידאן, נוכח מיעוט הדקות של הספרדי רק מגבירה את ההרגשה שזידאן הוא האיש הנכון במקום הנכון.

(Madridista#1) #60

[QUOTE=גיא ק.;1678402]

יש הבדל גדול בין פיטורים בקיץ לפיטורים באמצע עונה. יש הבדל גדול בין חצי עונה לשנתיים. זה דיי ברור מה ההבדל בין דעתי על פיטורי בניטס לפיטורי אנצלוטי וקצת מוזר לי אפילו להסביר את זה. לא היה שום יסוד סביר להניח שנזכה באליפות אם אנצלוטי היה נשאר עם הסגל הזה.

ריאל מדריד נתנה קרדיט של יותר מיומיים לשני מאמנים בעשור האחרון: קאפלו ומוריניו. שניהם אחראים לשלוש האליפויות היחידות שלנו בעשור האחרון. כי לצערך, דור, בשביל לעשות משהו בחיים ולא רק בכדורגל צריך יותר מהזדמנות אחת. בכדורגל יש קורלציה ברורה בין הצלחה ליציבות מקצועית ואורך רוח עם מאמנים.
[/QUOTE]

זה חדש לאוהדי ריאל מדריד שפלורנטינו פרס מפטר כל מאמן אם הוא לא רואה תוצאות טובות מיידיות?(אלא אם קוראים לך מוריניו, אז אתה מקבל שלוש שנים למרות שחטפת מאניטה והפסדת בחצי גמר צ’מפיונס לבארסה בעונת הבכורה שלך. אני חותם איפה שתרצה שפלגריני או בניטס עפים על טיל אחרי עונה כזאת). אני לא מזלזל בבניטס כמאמן, אבל אי אפשר להכחיש שהוא לא מתאים לריאל מדריד, לא לסגנון שאנחנו שואפים ולא לשום דבר אחר שדומה לריאל מדריד.

מכאן אני דיברתי על זה שבניטס, עם ניהול משחק לוקה מאוד, הסתכסכות עם מספר שחקנים בתוספת 4-0 משפיל בבית, לא היה מנוס מפיטורין בטרם עת. הקהל לא אהב אותו, השחקנים לא אהבו אותו, הכדורגל היה שלילי למעט הצגות מול קבוצות פח(ע"ע 10-2 על קבוצה פח שאיני זוכר את שמה). לא חושב שמאמן כזה ראויי לקרדיט לסיים את העונה, כי אם הוא היה ממשיך, לא תלוש מהמציאות להגיד שלא היינו מגיעים לגמר הצ’מפיונס והיינו עדיין(באופן תיאורתי) במאבק האליפות. שלא נדבר על ניצחון בקלאסיקו בחוץ ב10 שחקנים כשאנחנו בפיגור.

אתה יכול לטעון שאני שולף קלישאות מהמותן עד מחר, עם כל הכבוד לך(ואני מכבד אותך) - אני לפחות מסביר את טענותיי. נכון שלא דייקתי בפרטים הקטנים(דנילו פתח בקלאסיקו הראשון למרות שקרבחאל היה כשיר. אמנם אחרי פציעה, אבל עדיין, הוא עדיף על הברזילאי גם על כיסא גלגלים. זה לא אומר מבחינתך שהוא היה שחקן אהוב אצל בניטס ואצל זידאן לא? זידאן עד כה פתח עם דנילו רק במשחקי ליגה קלים על הנייר ורק מתי שדני היה פצוע. במשחקים חשובים-קלאסיקו, אתמול וכו’ דני פתח). אבל עדיין אני חושב שהרבה אנשים חושבים כמוני - שבניטס לא היה ראויי לסיים את העונה וזידאן עד כה עושה עבודה מצויינת וראויי לתשבוחות. זה שהוא נטול ניסיון רק אמור להעלות את ההערכה כלפיו. הוא שומר על קור רוח ומנהל את המשחק מצויין. בעונה הבאה אני בטוח שנראה אפילו טובים יותר תחת זיזו.

(gev keren) #61

אתה שוכח שמוריניו לא סתם נהנה מאמון.
מוריניו קיבל קבוצה חלשה, קבוצת שמינית קלאסית שלא מאיימת על ברסה, וכבר בעונה הראשונה הוא התחיל דרך כלשהי שצמצמה משמעותית את הפער מברצלונה (וה3 קלאסיקויים בסוף העונה הראו זאת) כשהשיא כמובן בזכיה בגביע, הוא עבר את השמינית פעם ראשונה מזה 6 שנים וגם את הרבע ונפל בחצי אחרי תצוגות יפות של ריאל שלא נפלה מברסה לראשונה מזה שנים (ויש שיגידו שאם לא השופט גם אולי היינו עולים לגמר) ובליגה הגענו לכמות נקודות שלא הגענו אליה גם שנים!
אנצ’לוטי ובניטז נהנו כבר מהפירות של מוריניו וקיבלו קבוצה מוכנה, קבוצה שגם בלעדיהם הגיעו להישגים ותגיע להישגים.
לכן ההשוואה טיפשית, סלח לי, אבל מה שמוריניו עשה בשביל הקבוצה אפילו בעונה הראשונה היה גדול, נכון שזה לא היה מספיק לנו היום כשאנחנו בין 4 הקבוצות הטובות באירופה מזה שנים, אבל בזמנו היינו אולי בין ה18 הטובות (6 שנים רצופות לא הצלחנו לעבור את שלב 16 האחרונות).

מוריניו בצדק קיבל קרדיט שמאמנים אחריו לא קיבלו.
ואגב מאז מוריניו היו רק 2 מאמנים, אחד נכשל נחרצות וטוב שלא המשיך לקבל קרדיט כי זידאן פשוט מראה את עצמו כטוב ממנו (או לפחות מצליח ממנו) ואנצ’לוטי היה טוב אבל הייתה באוויר הרגשה שהוא לא מצליח למצות את הפוטנציאל ושאין שיטה… והכשרון היה בכמויות. ולדעתי זו הייתה חשיבה נכונה, עם אנצ’לוטי הייתה הרגשה שאנחנו פייבוריטים אך טקטית נפלנו נגד כל קבוצה כמעט בשנה השניה וראינו שאין לו דרך נכונה בליגה ואנחנו פשוט אוסף של כשרונות שצריך מאמן חזק יותר, בניטז היה אמור להיות האיש אך הוא נכשל נחרצות ואולי זידאן יהיה האיש.

אני אישית עדיין עצוב שמוריניו או קלופ לא הגיעו, רק לדמיין מה היו יכולים לעשות עם הסגל הזה בנוסף לדרך שלהם (סוף סוך דרך) ולמוטיבציה הגוברת (שניהם מוטיבטורים)

(Madridista#1) #62

תגיד לי, איך הבנת ממה שאמרתי שמוריניו לא הביא שינויי ולא היה ראויי לקרדיט? תסתכל שוב ותחזור אליי עם תשובות. רשמתי שכל מאמן אחר היה מפוטר, אבל לא אם קוראים לך מוריניו(וכמובן, בצדק. מדובר במאמן טופ 3 בעולם). את מוריניו לא מפטרים אחרי עונה, כשלונית ככל שתיהיה. בקדנציה השניה בצ’לסי, לדוג’, הוא התחיל בלי אליפות ועם הדחה מהצ’מפיונס. אף אחד לא חשב כמובן לפטר אותו ובצדק, כי מדובר במאמן על שכבר הוכיח ומוכיח את עצמו בכל קבוצה שהוא נמצא בה. לכן לא מבין למה אתה מסביר לי מה הוא תרם לנו כשאני יודע יותר טוב ממך מה הוא תרם, ואת שבירת ההגמוניה אתה גם לא צריך להסביר לי. בסה"כ אמרתי משהו אחר והחלטת לענות על משהו שלא אמרתי בכלל.

אני רק טוען שמדיניות הפיטורים של פרס כבר ידועה לכל וככה זה יהיה: אין תארים=הביתה, ובניטס לא שונה מהשאר(ושוב, תוסיפו לזה תבוסה בקלאסיקו בבית, סכסוך עם שחקני מפתח ועוד).

(gev keren) #63

אולי מוריניו לא היה מפוטר.
אך מה שאני הבנתי ממך היא שאתה לוקח את המקרה שלו כדוגמה ואומר שהוא למרות שחטף מאניטה המשיך לאמן את ריאל, וזה מה שהסברתי לך פה, שיש הבדל בין הכשלון ההתחלתי של מוריניו שהיה מנקודה נמוכה בהרבה של ריאל וללא ציפיות וכבר בעונה הראשונה הוא החזיר את ריאל להיות קבוצה מהטופ העולמי ויריבה ראויה לברסה, כלומר עמד בציפיות (שבהתאם ליכולת הקבוצה היו נמוכות יותר מהיום) לעומת אנצ’לוטי שעונתו השניה היא כישלון, או בניטז שנכשל כמו שאיש לא נכשל אצלינו עד כה…

(אוהד כדורגל) #64

[RIGHT]או בניטז שנכשל כמו שאיש לא נכשל אצלינו עד כה…[/RIGHT]

מצחיק לשמוע שאדם שהיה חצי שנה בתפקיד נכשל כמו שאיש לא נכשל לפניו. לבניטס לא היה זמן לעשות משהו עם ריאל,וגם קיבל קבוצה של שחקנים שמזלזלים בו וזה גועל נפש בעיניי. בנוסף הוא קיבל שלד של שחקנים בתקופה רעה : בייל הפצוע התמידי שהקהל שורק לו בוז, בנזמה עם כל הפרשה ההיא, רונאלדו עם האגו הענק, חאמס ואיסקו האוברייטדים שהחליטו לזלזל במאמן שלהם, וגם ראמוס המרדן.

לא זכור לי קלאסיקו אחד שראיתי את ריאל מדריד כל כך אפאתית, ובניטז לא אשם בכך שהשחקנים החליטו לעשות לו שביתה איטלקית.די בטוח שריאל מדריד הייתה מגיע לגמר ליגת האלופות עם ההגרלות האלה גם עם בניטס.

(gev keren) #65

יש לזה תירוצים עד מחר.
שורה תחתונה הוא לא הצליח להוציא מהשחקנים האלה משהו למרות סגל בין החזקים באירופה, הוא איבד לנו כמעט את הליגה וגרם למשחקים להיות משעממין.
לכן יש אפשרות או להביא מאמן שהשחקנים ישחקו בשבילו או להחליף 20 שחקנים