זינדין זידאן :: לקראת המשחק מול סלטה בבלאידוס

ריאל-מדריד

(Raulito-7) #89

[RIGHT]בתקשורת הספרדית גם יחד ובלי תיאום מראש מפרגנים למאמן זידאן על ההכנה הטקטית המושלמת לפני הדרבי וכן על קצב צבירת הנקודות המרשים מאז מונה למאמן לפני עשרה חודשים.

[B]בשער המארקה[/B] כתבו ‘המלך’, מילה אחת הספיקה. זידאן מכה את כולם בליגה הספרדית. הרקורד של זידאן עומד על 83 נק’ ליגה ב-32 משחקיו הראשונים כמאמן - מאזן 26-5-1, יותר מלואיס אנריקה ופפ גוארדיולה, ובהשוואה למאמני ריאל מדריד - גם יותר מפלגריני שבעונת 2009/10 השיג 80 נק’, יותר מאנצ’לוטי בעונת הדסימה(76 נק’) ויותר ממוריניו בעונת הבכורה(76 נק’). רק בעונת האליפות עם מוריניו שהייתה עונתו השנייה בקבוצה - ריאל השיגה 82 נק’ ב-32 מחזורים והיא סיימה את העונה ההיא עם 100 נק’ כזכור. [B]בשער ה-AS [/B]הלכו על ‘דוקטור זידאן’, דוקטור לכדורגל. המאמן לא הפסיד ב-24 משחקי הליגה האחרונים ומאז הגיע לריאל מדריד השיג 15 נק’ יותר מלואיס אנריקה ודייגו סימאונה! מאז חודש מרץ האחרון הוא ניצח 21 משחקים ורשם עוד 3 תוצאות תיקו. ריאל מדריד שלו מתקרבת ל-100 שערי ליגה בתקופתו, כרגע היא עומדת על 97 שערי זכות וספגה 26 שערים.

מעבר לכך, בשעות הערב במארקה העלו את הגרף המלא וכתבו חד וחלק - ‘זידאן עוקף את כולם’, והציגו בפנינו את הרקורד של מאמני ריאל מדריד ב-32 משחקי הליגה הראשונים שלהם. זידאן השיג אפילו יותר נקודות מגוארדיולה שאגר 81 נק’ ב-32 משחקים.
[/RIGHT]

(Guy) #90

אנצ’לוטי התראיין לתוכנית של פאביו קאפלו בפוקס ספורט, ואימת את הדברים שאחרים כבר אמרו על זיזו:

“יש שחקני עבר גדולים שחושבים שהם יודעים הכל מעצם העובדה שהם היו על המגרש ברמות הכי גבוהות. לזידאן הייתה את הצניעות ללמוד דברים חדשים. הוא צבר ניסיון בקסטיליה, וכשהגיע לקבוצה הראשונה זכה לכבוד של כל השחקנים בזכות הכריזמה שלו”.

(Raulito-7) #91

זידאן בסימן 300 משחקים בריאל מדריד.

כשחקן זידאן מעולם לא הפסיד דרבי. הוא אמנם לא הצליח להרעיד את הרשת אבל בישל שער חשוב לרונאלדו בויסנטה קאלדרון בניצחון הגדול בדרך לאליפות ב-2003/04. מנגד, ההפסד היחיד שלו בסנטיאגו ברנבאו בליגה כמאמן היה נגד אתלטיקו איי-שם בחודש ינואר השחור. רגע השפל שלו במועדון אם תרצו. אבל סגירת המעגל הייתה מושלמת, עם ניצחון בגמר והזכייה ב-UnDecima. במארקה מדברים הבוקר על ה-300 של זידאן::

אמנם זה קרה מחזור אחד מוקדם מדי, נגד לגאנס - אבל זידאן ישמח ‘לחגוג’ את האירוע בניצחון על אתלטיקו בברנבאו מה שיוכל לקרב את ריאל מדריד לאליפות ראשונה מזה חמש עונות. זידאן רשם 227 משחקים במדי ריאל מדריד כשחקן בהם כבש 49 שערים, בחלוקה הבאה: 155 משחקי ליגה, 47 בליגת האלופות, 19 בגביע המלך, 4 משחקים בסופר-קופה הספרדי, משחק אחד בסופר-קופה האירופי וכן עוד משחק אחד באליפות העולם לקבוצות. וכמאמן זידאן רשם 73 הופעות והרקורד שלו על הקווים יוצא מן הכלל - 54 נצ’(74%), 14 תוצאות תיקו(19%) ועוד 5 הפסדים(7%). את השיאים ששברה ריאל מדריד עם זידאן כמאמן אתם בטח זוכרים - יותר תארים(3) מהפסדים(2) בשנה קאלנדרית אחת(2016), רצף של 40 משחקים ללא הפסד ו-50 משחקים ברציפות בהם היא כובשת. כשחקן כמובן שהמספרים היו הרבה פחות טובים - 131 נצ’ בלבד(58%) מ-227 משחקים.

הנתון החשוב מבחינת זידאן הוא 437 ימים בלי הפסד ביתי בליגה, מאז שבאה אתלטיקו מדריד בחודש פברואר אשתקד וניצחה משער של גריזמן. זידאן הצטרף לרשימה מצומצמת מאוד של מאמנים שזכו בגביע אירופה גם כשחקנים וגם כמאמנים - מיגל מוניוס האגדי עשה זאת בריאל מדריד, וגם ג’ובאני טראפטוני, יוהאן קרויף, קרלו אנצ’לוטי, פראנק ריקארד ופפ גוארדיולה עשו זאת. במקום לטחון מספרים, בואו נגיד שוב - זידאן מבין מצויין מהי משמעות החולצה של ריאל מדריד וכשחקן עבר גדול הוא מקבל את הריספקט. קריירת האימון שלו בינתיים מצליחה, אבל העונה נכנסת לשלבי ההכרעה.

(LIOROM12) #92

אני לא חושב שאני מפתיע פה מישהו, אבל המשחק הזה הוכיח פעם נוספת שכל עוד הקרדיט העיוור ל"כוכבים" הגדולים בכל משחק שלא נחשב באנקר בראש של זידאן יימשך - לא נגיע רחוק. יש לנו שחקני ספסל עם כל כך הרבה כישרון ויכולות שההרכב הבלתי מעורער שלנו פשוט לא מסוגל לספק.

אפשר וצריך לבוא בטענות לזידאן בטענות על איך שהקבוצה נראית העונה. ניהול המשחקים, בחירת ההרכבים, ניהול הרוטציה וגישת ה"לכבוש ולשמור על ה1-0 הקטן" אלו דברים שאנחנו רואים ומדברים עליהם כבר כמה חודשים טובים. וזה הכל על זידאן. גם אם פלורנטינו מכתיב לו פה ושם דברים(ויש סיכוי שזה קורה) - זה לא מוריד בכלום מהאשמה עליו מבחינתי.

זידאן היה שחקן ענק, ויש לו רקורד די מדהים כמאמן ראשי בקבוצה הבוגרת - אבל אני חושב שהוא לא צריך להמשיך אחרי העונה הזאת. הוא לא האיש שייעשה את השינוי(בין אם אתם בצד שחושב שצריך לשנות הרבה, או בצד שחושב שלא - אני לא מאמין שיש אחד שחושב שאין מקום לשינוי) שאנחנו צריכים.

(Yoninori) #94

אתה צודק לגבי הביקורת. בנוסף, זה שערוריה שאחרי משחק ככ טוב אסנסיו אפילו לא בסגל. שערוריה שאחרי שלושער מוראטה לא שותף, כאילו יש לנו את מסי בחוד (למרות שבנזמה היה טוב אתמול)
וגם הקרדיט לואזקס מתסכל ולא ברור.

אבל להחליף מאמן זה לא נחוץ… בעשר-שתיים עשרה שנים האחרונות הייתה ביקורת הרבה יותר קשה על כל אחד מהמאמנים שהיו פה, וזה לא ישתנה. על כל אחד תמצא משהו להגיד. זידאן לפחות מביא תוצאות.

(imblue) #95

מה שמאוד מאכזב אותי בזידאן, זה שנראה שהוא לא לומד ולא משפר את ניהול המשחק שלו.
הוא קיבל שיעור בחינם בגמר האלופות האחרון לגבי חילופים מוקדמים מידי, ולגבי 9 הנשמות של אתלטיקו. שיעור שאפילו לא עלה לו בהפסד של התואר. ושוב הוא מבזבז חילופים סתם ומגיע לסיום בלי יכולת להגיב למאמן היריבה, ואני לא מדבר רק על המשחק האחרון בדרבי.

(Raulito-7) #96

זידאן הגיע ל-50 משחקי ליגה כמאמן ריאל. התיקו נגד אתלטיקו מדריד בברנבאו(1:1) היה משחק הליגה ה-50 של זינדין זידאן כמאמן ריאל מדריד - 30 משחקים העונה ועוד 20 אשתקד אז החליף את רפא בניטס. הרקורד של זידאן הוא יוצא דופן: 39 נצ’, 8 תוצאות תיקו ו-3 הפסדים בלבד. זידאן ניצח 78% ממשחקי הליגה וזה הרקורד הטוב ביותר של מאמן ריאל מדריד לאורך ההיסטוריה. הופעת הבכורה שלו על הקווים הייתה בינואר אשתקד כשריאל ניצחה 5:0 את דפורטיבו לה-קורוניה בברנבאו. הניצחון הגבוה ביותר שלו כמאמן ריאל בליגה היה 7:1 על סלטה ויגו, וכן 6:0 על אספניול. יחס השערים המלא הוא 142:47 לטובת ריאל מדריד כמובן.

אשתקד מאז מונה למאמן ריאל מדריד הייתה הקבוצה שאגרה את מס’ הנקודות הרב ביותר. אנצ’לוטי לשם השוואה רשם רקורד של 37 נצ’, 6 תוצאות תיקו ו-7 הפסדים ב-50 משחקי הליגה הראשונים שלו כמאמן. ובחזרה לזידאן - כמובן שזכור הניצחון 2:1 בקלאסיקו בקאמפ-נואו אשתקד וכן הניצחון 3:0 על אתלטיקו מדריד העונה, בה ריאל מדריד מוליכה את הטבלה כמעט לאורך כל הדרך. זידאן יודע שהוא חייב לזכות באליפות.

אולם, ביום שאחרי הדרבי, זידאן סופג ביקורות בכלי התקשורת. גם במארקה וגם ב-AS משוכנעים שצ’ולו סימאונה ניצח את זידאן בקרב הטקטי אמש כשהשתמש בצורה הרבה יותר טובה בספסל של קבוצתו. בעוד לצ’ולו היו כלים מוגבלים מאוד בין היתר בגלל מכת פציעות - לזידאן היו אופציות רבות. מוראטה לא שותף למשל, איסקו עלה לשחק אולי מאוחר מדי. למזלה של ריאל מדריד, מיצ’ל המדרידאי עשה את העבודה עם הניצחון 2:0 של מאלגה והפער בצמרת גדל ל-3 נק’.

(de_la_red) #97

זידאן יודע מצויין שללא שום קשר לסטטיסטיקה לא לקחת אליפות בעונה בינונית כזאת של בארסה זה כשלון לכל דבר. יהיה לו קשה מאוד לשנות את התדמית שלו אם לא נזכה באליפות.

(Raulito-7) #98

אם זידאן ירצה בכך הוא ימשיך גם בעונה הבאה, אני משוכנע. הוא הבייבי של פלורנטינו עוד מימיו כשחקן ונכון שאנצ’לוטי פוטר עונה אחרי הדסימה אבל דווקא בגלל וזה ובהתחשב בכך שהשחקנים אהבו אותו ואחר-כך הגיע בניטס - לא רואה את פרס עושה זאת שוב(ואני הייתי נגד פיטורי אנצ’לוטי). עכשיו זידאן בבעייה עצומה לקראת באיירן כי אין לנו שחקני הגנה וגם נאצ’ו לא צריך לשחק נגד גיחון כי הוא מרחק צהוב מהשעייה מהקלאסיקו, אבל בחודשים האחרונים יש הרבה דברים שהייתי עושה אחרת: קובא או איסקו במקום קרוס, אסנסיו עם יותר דקות במקום לוקאס, מוראטה במקום בנזמה ועוד ועוד. זידאן לא עשה את ההתקדמות שציפיתי ממנו בתור מאמן וזה מאכזב[בשנה שעברה הכדורגל שלנו היה יותר טוב].

(Guy) #99

לה לה לנד זה כאן.

לאן זידאן צריך להתקדם? הוא לקח חבורת שחקנים שלא השיגה הרבה כשהייתה בשיאה, מאז רק דעכה והזדקנה, ומוציא ממנה את המקסימום. ההישגים שלו אדירים במיוחד נוכח העובדה שהוא גם לא בחר אף שחקן בסגל.

זידאן לא נמדד בכמות הדקות של אסנסיו לעומת לוקאס ואפילו לא בדקות של איסקו. לפני הכל, הוא נמדד בכך שהשחקנים סופרים אותו ולא שורפים את חדר ההלבשה. אחר כך מגיעה מקצוענות, הכנה למשחקים, ניהול הסגל גם מבחינת חלוקת עומסים וגם בקבלת תפוקה מהשחקנים המשניים בסגל. בכל הדברים האלה זידאן מצטיין. גם בתוצאות הוא מצטיין, עניין קצת יותר חשוב מחלוקת פירורים לחביבי הקהל.

ניהול משחק זה הבולשיט הכי גדול בהקשר של מאמני כדורגל. זה לא כדורסל. לחילופים כמעט ואין משמעות, ואם יש מאמן שכל חילוף שלו זה בינגו אז הוא כנראה גרוע בבחירת הרכבים.

(Raulito-7) #100

זידאן לא בנה את הסגל אבל הסגל של ריאל מדריד בסדר. ואם הקבוצה הזו הולכת ודועכת ומזדקנת אז אפשר לנסות דברים אחרים. בטח שאם בייל או בנזמה בכושר גרוע במידה ניכרת(כריסטיאנו במעמד אחר) - אז הוא צריך לפנות את המקום. בטח כשיש מחליף מעולה. עד עכשיו ‘הכל הצליח לו’ אבל אנחנו זוחלים בליגה מאז 2017 ובקושי מנצחים את אלאבס. או.קיי, אז עוד שבוע שנקבל בראש במינכן יהיה אפשר להעביר ביקורת? צריך להקדים תרופה למכה.
‘מוציא את המקסימום’ מבחינתי זה אליפות, בטח בעונה כזו של בארסה בה כל שחקני הרכש שלה הקיץ היו פלופ חוץ מאחד ושמלבד שלישיית המפלצות מקדימה היא פחות טובה מריאל מדריד בכל עמדה על המגרש.

בהרכב החזק שלנו לפחות לדעתי אנחנו גם כן לא נשחק טוטאל פוטבול אבל שינוי קטן ועוד שינוי קטן יכול להביא לשינוי גדול. נחסוך את בנזמהVSמוראטה שוב פעם. איסקו במקום אחד מהשלישייה הקדמית במשחק נגד באיירן זה בגדר חובה. אני גם לא מסכים לגבי מעמדו של טוני קרוס, זה לא שאי-אפשר לגעת בו. אבל שיהיה

• אגב, לגבי המשחקים הגדולים - הנה בשבת היה עוד משחק גדול שלא ניצחנו. בעונה כזו כן היה אפשר לנצח את אתלטיקו מדריד פעמיים, הם נחלשו. מעבר לכך בקלאסיקו אמנם אני שותף לדעתך - ריאל מדריד לא תהיה פייבוריטית לעולם בקאמפ-נואו, אבל הגענו בהרכב מלא, כשבארסה במומנטום רע ומאוד לחוצה - ובסוף חגגנו בתיקו של ראמוס ברגע האחרון. בפיחואן זידאן מצא זמן לשחק לראשונה העונה עם שלושה בלמים ונכון שסביליה כבשה בפוקס אבל גם אנחנו היינו חלשים מאוד חוץ מהפנדל המקרי.

(Mr.Maestro) #101

אני באמת לא מבין את הטענה שלא ניצחנו משחקים גדולים?! שנה שעברה ניצחנו בקאמפ נואו, ניצחנו בסופרקאפ את אותה הסביליה אותו הסיפור גם בגביע 3-0. מול בארסה 1-1 בקאמפ נואו, שאם כל הכבוד ליכולת הרעה של בארסה, קלאסיקו זה קלאסיקו! על אותו משקל אפשר גם להגיד שלא הפסדנו במשחקים הבאמת גדולים וברגעים החשובים ידינו הייתה על העליונה.

(amos12) #102

להגיד שלחילופים, אין משמעות בכדורגל זה בורות. תסלח לי גיא.

להגיד שזידאן מנהל את הסגל הזה בהצטיינות זה גם שקר, אפשר לחשוב שיש לו.סגל רע. בארסה הרבה יותר חלשה מבשנים קודמות, אתלטיקו חלשה בהרבה, ובכלל הליגה חלשה הרבה יותר מבשנים קודמות. ככה שגם ביכולת נוראית זה לא מפתיע שריאל מובילה את הטבלה.

לדעתי אתם תקבלו וואחד מאפלה באליינז.

(Guy) #103

לחילופים כמעט ואין משמעות בכדורגל. לומר את ההיפך זה זריקת קלישאות וטיפשות, לא בורות, כי זה פשוט עניין של היגיון.

תקח מחזור ליגה לדוגמה, תעבור משחק אחרי משחק ותבדוק כמה משחקים הושפעו מחילופים. וזה עוד בלי להיכנס לויכוח אם זידאן עושה חילופים טובים או לא, כי גם כאן אפשר לכתוב לטובת זידאן (הרי קבוצה שעושה באופן עקבי רמונטדות בדקות הסיום - תמיד אפשר לשקר ולומר שלחילופים היה חלק בכך; אני לא אעשה את זה כי זה בולשיט בדיוק כמו להאשים את החילוף של קרוס בכך שאתלטיקו לחצה והבקיעה בדרבי האחרון).

גם אותי זה לא מפתיע שריאל מובילה את הטבלה, יש לה סגל עמוק ובעיקר מאמן מצויין שיודע להשתמש בו ולהכין את הקבוצה למשחקים. מפתיע אותי שאחרי טריליון מאמנים שעברו אצלנו אוהדים עדיין לא יודעים להבין את המציאות.

דור, “לנסות משהו אחר” זה עובד במנג’ר. כריסטיאנו רונאלדו ובייל מרוויחים פי 4 מזידאן - בשביל שהם לא ישחקו צריך למכור אותם בקיץ או להכשל דרסטית על המגרש (ואז למכור אותם בקיץ). זידאן נכשל במשהו שהוא צריך לשנות כרגע?

ולא, גם אחרי שנודח אולי מול באיירן אי אפשר להעביר ביקורת על דברים שאינם קשורים לתפקידו ואינם בסמכותו.

בעונה כזו כן היה אפשר לנצח את אתלטיקו מדריד פעמיים, הם נחלשו.

בהחלט - אפשר לנצח 38 משחקים. זידאן הבייתה!

(Raulito-7) #104

לדעתי טוני קרוס לא רלוונטי לדרבי בשום צורה, זה אירוני שעד שעשה מהלך הגנתי חשוב או לפחות ניסה - הוא פצע את פפה. וברצינות:

לא הבנתי את המשנה שלך לגבי כל השלישייה מקדימה. הקרדיט לבנזמה ע"ח מוראטה מוצדק? זו לא נק’ תורפה אצל המאמן? אני גם לא חושב שבייל כזה כוכב גדול שאסור לספסל אותו. לעוף נגד באיירן זה לא כישלון טוטאלי אבל אתה לא חושב שצריך לשנות מערך ל-4 שחקני קישור? עכשיו נוכל לראות אם זידאן עושה את ההתאמות באמת. זה לא קשור כמה הם מרוויחים, לזידאן יש מנדט לעשות מה שהוא רוצה בריאל מדריד ובייל מסריח את הדשא בצורה בולטת לעין לאחרונה, הוא בקושי עוצר כדור. זה לא שיהיה מקרה קמאצ’ו שוב. אגב אני ממש עוד לא חוגג אליפות, אנחנו לא יודעים לנצח משחקים גדולים בליגה בטיימינג.

כריסטיאנו הרוויח את המקום בהרכב עד 2020 למרות הירידה בכושרו, אין מה לשים את התרומה והמעמד שלו באותה שורה עם בייל ובנזמה.

בקיצור צריך לחכות שבייל או בנזמה יפצעו כדי שנוכל לחזור להיות קבוצת כדורגל קצת רעננה ומגוונת יותר? לא מאשים אותם בכל תחלואי הסגל, אבל זו בעיה גדולה. צריך להשלים עם זה שה-B-B-C גדולים מהמועדון? את דעתי על השלישייה הזו אמרתי ממזמן.

(Guy) #105

הקרדיט לראול במשך איזה שבע שנים שהוא לא היה ברמה היה מוצדק? ושל איקר? הם היו יותר גדולים מהמועדון? אלה לא היו נקודות תורפה אצל 3425235 המאמנים שנתנו להם לשחק?

לא קיים מאמן אחד בהיסטוריה שמוציא את בייל מההרכב של ריאל מדריד עכשיו. לא קיים מאמן אחד שלא יבנה על בייל כבאנקר מוחלט בהרכב. החלומות וניסויי המנג’ר שאנחנו אוהבים לעשות בפורום לא רלוונטיים להערכה של זידאן כמאמן. זאת פשוט גישה ילדותית ומנותקת מהמציאות.

(Raulito-7) #106

מוריניו סיפסל את איקר והמועדון המשיך לתפקד. בכל-מקרה, אתה מדבר איתי על ראול ועל בנזמה או בייל באותו משפט? נו באמת. דווקא אתה? אגב, זה קשור גם למחליפים. היום יש מחליף על כמו מוראטה. בעונת הדסימה הוא היה עדיין ילד צעיר ולא שחקן כה מנוסה ולכן קארים קיבל קרדיט. בעונה שעברה לא היה מחליף אמיתי חוץ מהאלתור עם חסה.

אתה תסלח לי על הירידה לפרטים אבל נטו בגלל שמדובר בראול -
ב-2005/06 הוא פתח את העונה לא רע עם 7 שערים בחודשיים וחצי, ואח"כ נפצע. בתחילת העונה הוא שיחק בצדק.
בעונת הקאפלו הוא לא כבש שערים רבים אבל בכל משחק גדול היה שם - קלאסיקו, דרבי, מאסטייה בחוץ, באיירן(צמד).
בקיצור, הסריח את הדשא בענק בעונת הקיירוש החל מהאמצע, וגם בעונה אחר-כך כשהיה לנו מחליף מצויין כמו מייקל אואן. אבל שוב, ראול>בנזמה ובייל. ביחד.

(Guy) #107

מוריניו סיפסל את איקר אחרי שנכשל וידע שהוא עוזב, החליט לנקום במי שעיצבן אותו ולהשאיר אדמה חרוכה. כשזידאן יכשל אולי גם הוא ינגח במישהו. כל עוד הוא מצליח הוא לא ישנה כלום. אפילו את הייבוש של חאמס הוא הצליח להעביר רק אחרי שהקבוצה הובסה בקלאסיקו, החליפה מאמן ואיבדה סיכוי מעשי לאליפות. וגם זה לא עובר חלק כמו שחאמס דואג להזכיר לנו כל כמה חודשים (פלוס עזיבה צפויה שלו).

לגבי ראול, תחסוך ממני את הפאתוס. זה בדיוק אותו דבר, אפילו חמור יותר כי אז הקבוצה באמת הייתה כישלון מתמשך. בריאל מדריד מעולם לא היה מאמן שהוא מעל השחקנים. גם זידאן לא כזה. בריאל מדריד אין אפשרות להצליח כשהולכים נגד השחקנים המובילים בחדר ההלבשה וחביבי פלורנטינו. תשאל את קמאצ’ו שנזרק ע"י ראול וחבריו ובניטס שנזרק ע"י החונטה דירקטיבה על שם ראמוס-כריסטיאנו. לכל היותר הכוכבים מעריכים את המאמן, וגם זה לא שכיח.

זה בסדר גמור לטעון שכריסטיאנו משחק רע ומהווה נטל על הקבוצה, ושבייל גרוע ותמיד היה אפס. זה לא אומר שלזידאן יש מה לעשות עם זה חוץ מלנסות למזער נזקים.

(LIOROM12) #108

אוקיי גיא, אני אנסה להיכנס לראש שלך כדי להבין.
נזרום איתך על זה שלזידאן(או לכל מאמן אחר שהיה עומד לנו על הקווים) אין אפשרות לשנות את הרכב ה"כוכבים" שלנו כשכולם כשירים. האם אתה חושב שזידאן לא מסוגל להוציא יותר מההרכב הזה מהכדורגל שאנחנו רואים? האם הכל באשמת השחקנים בעיניך?

ושאלה נוספת - העובדה שריאל מוליכה את הטבלה עם היכולת שאנחנו רואים כבר תקופה ארוכה היא לא תעודת עניות לרמת הליגה ו/או מזל יותר מאשר הצלחה שלנו לדעתך?

(Guy) #109

לא, זידאן לא יכול להוציא יותר. אלה השחקנים והם לא מסוגלים לשחק כדורגל מבריק בעקביות. הם מוכיחים את זה כבר כמה שנים תחת שלושה מאמנים שונים.

העובדה שריאל מוליכה את הטבלה היא הצלחה של זידאן. לא מטאורית, כי אי אפשר להצליח מטאורית בקבוצה שגם בלי מאמן בכלל תסיים בשני המקומות הראשונים ותעפיל לנוקאאוט בליגת האלופות. אבל הוא עושה טוב את הדברים שכן בסמכותו: איזון בין הגנה להתקפה, ניהול סגל, קצת פסיכולוגיה, שמירה על אווירה טובה. בארסה נופלת בדיוק בדברים האלה השנה, בין היתר בגלל שיש בהם גם שובע מסויים. אז מה? לבארסה היו כמה “עונות שובע” בעשור האחרון ועדיין לא הצלחנו לזכות בהן באליפות. כשמצליחים תמיד אפשר לומר שזה קורה בגלל שהיריבות חלשות.

חוץ מזה, אותם אלה שטוענים שהליגה מאוד חלשה הם גם אלה שמעריצים את סמפאולי וסימאונה. יש כאן סתירה קטנה.