זינדין זידאן :: לקראת המשחק מול סלטה בבלאידוס

ריאל-מדריד

(SantiagoBernabeu) #130

זיזו האריך את החוזה שלו עד 2020, בלי להיכנס אפילו למשא ומתן. חתם על החוזה שהמועדון הציע לו בלי לשנות או לבקש דבר.

כמה אלגנטיות. מלך העולם.

(Raulito-7) #131

פסטיבל המאה של זידאן

שער המארקה:

במארקה מתרגשים: המאה של זידאן| המאמן ירשום את משחקו המאה כמאמן ריאל מדריד(לא כולל קסטיליה) במשחק מחר בחטאפה| על רקע עיצוב מהמם של שער המארקה ותמונה בצד ימין של הנשיא יחד עם המאמן, הוסיפו ציטוט של פרס: “התשוקה שלך תעזור לנו להמשיך להגשים את החלומות שלנו”| והמספרים: 7 תארים, דאבל היסטורי אשתקד, היחיד שזכה פעמיים ברציפות בליגת האלופות. המאזן המלא: 74 נצ’,17 תוצאות תיקו, 8 הפס’, יחס שערים 271:100.

עוד כתבה במארקה: ‘אוקטובר - החודש של כריסטיאנו’. המשחק מחר נראה כמו הזדמנות מעולה של כריסטיאנו להצהיר כוונות במסגרת הליגה ולכבוש את השער הראשון שלו. הוא בבצורת של 270 דק’ כרגע כשהפתיחה הגרועה ביותר הייתה ב-2010/11 אז לא כבש 298 דקות. במהלך חודש אוקטובר לאורך השנים כבש כריסטיאנו 36 שערים ב-27 משחקים, רקורד יוצא דופן, כשברוב המקרים מאלגה היא זו שסובלת ממנו. הנה הגרף המלא של המארקה::

שער ה-AS:

המאה של זידאן’| מחר ישלים זידאן מאה משחקים כמאמן ריאל מדריד| ב-AS הוסיפו ציור קטן של כל התארים בהם זכה בריאל מדריד(7) וציינו את אחוז הנצחונות היוצא דופן - 74.7% - שלישי בהיסטוריה, ממש קצת אחרי פלגריני ואנצ’לוטי. באתר הרחיבו בעניין, זידאן הוא המאמן ה-13 שמגיע לציון דרך יפה זה בריאל מדריד וקדמו לו אנצ’לוטי ב-2015 ומוריניו ב-2013. הוא עקף את מיגל מוניוס שהשיג 70 נצ’ באותו פרק זמן כשהרקורד של אנצ’לוטי במאה המשחקיםה ראשונים עמד על 78 נצ’, 10 תוצאות תיקו ו-12 הפסדים, ושל מוריניו היה 77 נצ’, 13 תוצאות תיקו ו-10 הפסדים.

בכתבה אחרת באתר נכתב על חמש ההחלטות הטובות ביותר של זידאן כמאמן: הראשונה - הספסול של חאמס שלא התאים מקצועית, בעיקר בעונה הראשונה| ההחלטה השנייה: ההתעקשות להשאיר את איסקו ולשכנע אותו שיבוא יום וזמנו יגיע, וכן לשלב את אסנסיו לאט ובתבונה, כמו שואלדאנו עשה עם ראול| ההחלטה השלישית: לשכנע את כריסטיאנו רונאלדו שהוא כבר לא מכונה והוא צריך לנוח וכך להרוויח אותו חד בישורת האחרונה של העונה| ההחלטה הרביעית היא להנהיג את מדיניות הרוטציות וליצור את ההרכב השני החזק שניצח המון משחקים בקלות; וההחלטה האחרונה היא לבנות קבוצה צעירה בה שחקני הבית מאוד חשובים, וזה ממשיך עכשיו.

הנשיא פרס בטור מיוחד במארקה: זידאן - האגדה שממשיכה

"ההיסטוריה והאגדה של ריאל מדריד נבנו עם קהל שמאז ומעולם היה מאוחד מאחורי הערכים, עם שחקנים גדולים שהפכו לאגדות וכאלה שהגנו בחירוף נפש על הסמל לאורך 115 שנה. זינדין זידאן, שמחר מגיע למאה משחקים כמאמן ריאל מדריד, שייך לקבוצה יוצאת דופן של דמויות שנבחרו להיות הסמלים המזוהים ביותר עם ריאל מדריד וזה כבוד גדול.

ריאל מדריד בוחרת את המיתוסים שלה עבור מה שהיא מייצגת. זוהי החלטה שמתקבלת על פי הראש והלב. אי-אפשר להיות חלק מהקבוצה המצומצמת הזו בלי השקעה גדולה מיום ליום, הישגיות, תשוקה וחתירה לניצחון, להיות נאמן לערכים ולעמוד בדרישות הגבוהות ויש היגידו בלתי-אפשריות של המועדון הטוב והיוקרתי ביותר בעולם.

הייתה לי הזכות להביא את זינדין זידאן למועדון חייו, ריאל מדריד, בשנת 2001. אגלה לכם סוד, בעצם זה דבר ידוע - מאז שנבחרתי להיות הנשיא, שנה קודם לכן - הייתי משוכנע שזינדין זידאן חייב להיות איתנו. וכעבור שנים רבות, למרות שפרש ממשחק ממזמן, אנשים עוצרים אותי ברחוב ואומרים לי ‘תודה רבה כבוד הנשיא’ - על כך שהחתמתי אותו והאוהדים זכו להינות מהקסם והכישרון שלו. השער הבלתי-אפשרי שלו בגלאזגו בגמר ליגת האלופות הוא הביטוי המושלם איך הוא שינה את ההיסטוריה של ריאל מדריד.

ועכשיו, כמו בשנת 2001, הוא גם משכנע אותנו שהוא ראוי להיות המאמן של הקבוצה הראשונה, תפקיד שלא כל אחד יכול לעמוד בו. הוא ממשיך להוביל אותנו להצלחות ולא יודע שובע. זידאן הוא השחקן המוכשר ביותר אבל הוא תמיד עבד קשה והקריב, רדף אחרי השלמות, הוא אינו יודע שובע ברעב שלו לגבי ניצחונות ותארים אך תמיד מראה כבוד וענווה והדבר לא פחות חשובה לו. הוא נמצא במועדון של חייו, המועדון המתאים לו ביותר, והוא נהנה בכל יום וכך גם אנחנו. את הדינמיקה שלו עם השחקנים אי-אפשר להסביר. הוא משדר את המהות של ריאל מדריד בכל רגע. והקהל מעריץ אותו היום אפילו יותר מאשר הימים כשחקן.

בתור מאמן של ריאל מדריד הוא כבר זכה בכל דבר, כמו שעשה כשחקן. אפילו לא עברו שנתיים מאז הופעת הבכורה שלו כמאמן ב-9 בינואר 2016 וכבר זכה פעמיים בליגת האלופות, באליפות ספרד, פעמיים בסופר-קאפ האירופי, באליפות העולם למועדונים ובסופר-קופה הספרדי. אבל כמו שזידאן יודע, המועדון הזה תמיד שואף ליותר. הוא מכיר את ההיסטוריה ואת הגורל של כולם בריאל מדריד ויש לו את הכישרון והאיכות, האחריות המקסימלית וגם את ההתלהבות. לזידאן יש את המשימה הקשה ביותר בעולם - לשמח מאות מליוני מדרידיסטה ברחבי העולם שלא יודעים שובע. אנחנו יודעים שהמועדון שלנו בידיים הטובות ביותר. הוא הגיע כדי להישאר לנצח איתנו והתשוקה שלו עוזרת לריאל מדריד להמשיך להגשים את החלומות שלנו".

ולסיום: קצת ציטוטים:: כריסטיאנו רונאלדו:“ההצלחה של ריאל מדריד היא בזכות זידאון, מה שהוא עושה זה מדהים”| סרחיו ראמוס:“זידאן היה שחקן עצום ויש לו את הפילוסופיה, הגישה והיכולת להוביל את הקבוצה להצלחות, הוא האיש המתאים ביותר”| אלגרי(יובנטוס) - “ניהול המשחק של זידאן בגמר בקארדיף היה יוצא דופן”| ז’וזה מוריניו:“אני כלל לא מופתע מההצלחה של זידאן בריאל מדריד, הוא עושה הכל נכון”| דייגו סימאונה:“העבודה של זידאן בריאל מדריד מרהיבה, היא קבוצה תחרותית שכמעט בלתי-אפשרי להתמודד מולה”.

הכתבה שלי על זידאן:: ציון מאה

אומרים שהזמן טס כשנהנים. התחושה היא שרק לפני יומיים זידאן מונה למאמן, והנה, מחר נגד חטאפה הוא ירשום את משחקו המאה על הקווים בריאל מדריד, מרגש זו לא מילה.

מושג חדש נולד בתקשורת הספרדית ביממה האחרונה - פסטיבל זידאן. המארקה וה-AS גם יחד בתיאום מושלם עסקו בשער העיתון במשחק החגיגי של זיזו, ובתקשורת מנתחים שתי וערב את פועלו של המאמן וטוחנים שוב ושוב את הסטט’. אם הנשיא פלורנטינו פרס כותב טור מיוחד למארקה וכמו תמיד קולע בול ‘אגדת זידאן ממשיכה’, והתותחים כריסטיאנו וראמוס זורקים ציטוט יחד עם מאמני הצמרתב כדורגל, מה כבר אני יכול לחדש? והכי חשוב:: בעוד כמה חודשים הכתבה תהיה לא עדכנית. לא המספרים והתארים - שבעה תארים, ולא ההסתכלות הכוללת. כי זידאן ממשיך לעדכן את ארון התארים ולכתוב את ההיסטוריה כל יום מחדש, כפי שעשה בכל שחקן. זידאן וריאל מדריד, השילוב המושלם.

הקהל של ריאל מדריד עצלן ברובו. ואולם, ב-5 בינואר התקבצו בברנבאו לא פחות מ-6000 אוהדים. מס’ מטורף, כזה שלא מתקרבים אליו גם לא לפני קלאסיקוס או לקראת חצי גמר הצ’מפיונס. לצערי נבצר ממני להגיע, מן הסתם, אבל כתבי התקשורת דיברו שאפשר היה להרגיש את הקסם באוויר. זידאן עמד שם נבוך אך מודע לגודל האחריות, עם רזומה דל מאוד בקסטיליה, ובקול רועד אמר - “אני נרגש להיות כאן יותר מהיום בו הוצגתי כשחקן ויודע מה צריך לעשות”. אין ספק, אין אדם שמכיר טוב יותר את ה-DNA של ריאל מדריד מאשר זידאן עצמו.

הוא קיבל בירושה סגל טוב אבל אדמה חרוכה. קבוצה שהושפלה בקלאסיקו כלל ללא מאבק וחיפשה את עצמה, כזו שבעטה בדלי שוב ושוב ושוב ולא הצליחה להתקרב, בזמן שבארסה של לואיס אנריקה נראתה בלתי-מנוצחת ולעתים אף טובה מקבוצת החלומות של פפ. זיזו פתח עם שתי חמישיות בברנבאו מול דפור וספורטינג, החבר’ה חזרו לחייך אבל היה ברור שאלה לא המוקשים האמיתיים, ובעיות היו גם היו.

סנונית ראשונה התרחשה כמיטב המסורת בעונות האחרונות, בדרבי מול אתלטיקו בברנבאו. ריאל מדריד פצועה ואף ‘נכה’ התקפית לא הצליחה לייצר מצבים או להגיב לשער של גריזמן, ואחרי המשחק כריסטיאנו איבד את זה והעביר ביקורת על חבריו לקבוצה. כל זה שעל כר הדשא למרות הכלים המוגבלים שהיו ברשותו אז - צ’ולו ניצח את זידאן בשח. הפער מבארסה הלך וצמח ובליגת האלופות ריאל אמנם התגברה על רומא אך נכעה לוולפסבורג(2:0) במשחק קטסטרופה והיה נראה כאילו היא לא למדה דבר. “המועדון הזה עשה כבר רמונטדות גדולות ואנחנו נעשה עוד אחת”, אמר זידאן, שקט ובטוח בעצמו.

כמה ימים קודם לכן הוא היה הרבה יותר נסער והשתולל על הקווים בקאמפ-נואו. כך היה אחרי הבעיטה של כריסטיאנו למשקוף, למשל. זידאן דפק סאלטה הצידה ואפילו קרע את החליפה. ריאל מדריד הגיעה לקלאסיקו והצליחה לנצח את בארסה גם בעשרה שחקנים כשהיא מבצעת רמונטדה(2:1). כשנותרו שבעה משחקים לסיום ריאל מדריד צימקה את הפער בצמרת ל-7 נק’ אך הייתה תחושה שזה לא יספיק. ריאל הייתה אפילו אלופה לכמה דקות במחזור הסיום כשהחלה ברצף נצחונות שייקטע רק ע"י ויאריאל בעונה הבאה במחזור הרביעי(שיא ליגה בצוותא עם גוארדיולה), אבל זה לא הספיק. ומצד שני, כשדיברתי על כך שהניצחון בקלאסיקו הוא לא רק כבוד אלא גם מניח את היסודות ל-UnDecima - צחקו עליי, לא הקשיבו לי. וכך היה.

כמו דל-בוסקה, מורו ורבו, האיש שאימן את זידאן שנתיים במדריד - המאמן הגיע באמצע העונה כדי להציל את ריאל מדריד וסיים כאלוף אירופה, בגמר שלא נגמר נגד אתלטיקו מדריד. זידאן הביא למדרידיסימו את מה שחשוב לו יותר מכל וריאל מדריד שוב הייתה מלכת אירופה. ‘רק ריאל מדריד מסוגלת בעונה כזו לזכות בליגת האלופות’, אמר צ’אבי, בזמן שריאל שברה עוד ועוד שיאים של בארסה.

בראיון לקראת הגומלין נגד יובה ב-2002/03, זידאן, אז אלוף אירופה, שנה אחרי ששלח את הוולה הבלתי-נשכח לרשת של באייר לברקוזן, אמר שהוא רוצה גם את הדסימה והגביע ה-11, ה-12 וה-13. ולאט-לאט ארון התארים מתמלא. כעוזרו של אנצ’לוטי בגמר בליסבון הוא קפץ על חבורת השחקנים החוגגים, ובעונה שעברה הביא לריאל מדריד דאבל היסטורי וראשון מזה 59 שנה. הקבוצה היחידה שזוכה פעמיים ברציפות בליגת האלופות. ‘אתה המאמן הטוב בעולם!’, אמר לו כתב הטלוויזיה לאחר הגמר בקארדיף, וזידאן אמר בחיוך - ‘לא, לא, תודה אבל אני לא’. בהמשך הכתבת קבעה - “אתה לא שמח, זיזו!”, והמאמן השיב - “אני שמח מאוד מבפנים, אולי לא רואים עליי”.

אין צורך לשפוך שוב את משנתו של זידאן שניהל את הסגל בצורה יוצאת דופן, וזה הרבה מעבר למנוחה של כריסטיאנו או הרוטציות. קאסמירו הפך בזכותו לאחד הקשרים האחוריים הטובים בעולם, וגם לוקאס ואסקס שהיה סופר-סאב לגיטימי לחלוטין - נהנה מאוד ממחיצתו של המאמן, שקידם את אסנסיו בתבונה ואפילו במשחק נגד דפור ידע לזרוק את מריאנו ולקבל ממנו שער שיוויון יקר. זידאן לא איבד עשתונות גם אחרי שהתקשורת שחטה את ריאל מדריד לאחר ההפסד לבארסה בברנבאו והיה נראה שחלום האליפות נגוז. הוא ידע לתת לאיסקו את המפתחות ולוותר על ‘ה-11 של הגאלה’ לטובת הגביע ה-12. רק חאמס ומוראטה היו בטור של הלא מרוצים.

לא מזמן פורסם שזידאן האריך את חוזהו עד 2020. בלי מסיבת עיתונאים חגיגית, בלי כלום, בלי לבקש עוד אגורה לשכר. הוא אסיר תודה לריאל מדריד שהאמינה בו כשהיה חסר ניסיון כמאמן והמו"מ נסגר תוך 5 דקות. עם שבעה תארים תוך שנה וחצי וכשהוא הביא את ריאל מדריד לאוורסט של הכדורגל - זידאן לא רוצה לעצור כאן. הוא יודע שאת פתיחת העונה האיומה עדיין אפשר לתקן ושבריאל מדריד הכל תלוי בתוצאות. ועדיין, התחושה היא שגם אם ריאל הייתה מסיימת את העונה שעברה בלי כלום - זידאן לא היה מפוטר. האוהדים כבר בחרו בו בסקר המארקה כמאמן הטוב בהיסטוריה של ריאל מדריד, בבחירה הכי לא צמודה חוץ מהקרב על עמדת הקורות. יכול להיות שזה מוגזם, אבל זידאן כאן כדי להמשיך לעשות היסטוריה, ועם שבעה תארים בפחות משנתיים - קשה להמר נגדו. אז הציון בינתיים הוא ציון מאה. נתראה במאתיים, מיסייה זיזו.

(Maoryad) #132

לקראת המשחק מול סלטה בבלאידוס, ריאל חייבת לחזור למסלול נצחונות לאחר ההפסד בקלאסיקו.

המאזן של ריאל עומד על 9 ניצחונות, 4 תוצאות תיקו ו-3 הפסדים ב-16 משחקים.

זידאן התראיין במסיבת עיתונאים לקראת המשחק והתייחס לנושאים מסוימים שעלו במהלך העונה.

ההיעדרות של ראמוס:

“כשהוא לא נמצא בקבוצה זה בעיה, הוא מהווה בעבורנו מנהיג וקפטן. אנחנו מאוד רוצים שהוא יהיה חלק מהסגל, אבל דברים כאלה קורים. ביום חמישי הוא לא הרגיש טוב, הוא ניגש לבדיקה וגילה משהו. אנחנו לא רוצים לקחת שום סיכון. זאת עונה ארוכה ואנחנו רוצים שהוא יחלים הכי מהר שאפשר. בואו נקווה שזאת רק פציעה קטנה.”

פציעות בשרירים:

“דברים כאלה קורים בכדורגל. יש שחקנים פצועים בכל סגל של קבוצה בעולם. אין לזה שום קשר לאיך שהקבוצה מתאמנת. כל אחד חיי את החיים שלו ויש לו את המקסימום והמינימום שלו בהתאם לכושר שלו. ככה הם החיים ואפשר ליישם חלק מזה לפציעות. פציעות זה דבר שקורה וזה דבר שלא ישתנה. רואים את זה אצל כל הקבוצות. אצלנו בקבוצה היו כמה פציעות לשחקני מפתח שלנו, לכן בקבוצה שלנו אפשר לדבר על זה יותר מאשר אצל קבוצות אחרות.”

“אנחנו יודעים שברגעים קשים הערכים של המועדון בולטים יותר. השחקנים שלי ואני אוהבים את המצבים האלה שאתה חייב לספק את הסחורה ולהראות כמה חזק אתה. אין שום מקום לטעויות וזה דבר שמדרבן אותנו מאוד. תמיד היינו תחרותיים בשלבים האלה של העונה ואנחנו נצטרך להראות את זה שוב גם העונה. זאת המטרה שלנו וזה גם חלק מהדי.אנ.אי של המועדון.”

על רונאלדו:

“אני לא יכול לדמיין את ריאל בלי כריסטיאנו, הוא שחקן של ריאל והוא רוצה לסיים את הקריירה שלו במועדון.”

חיזוקים בחודש הקרוב:

“אני לא רואה בעיה מסוימת בהחתמה של שחקנים בחורף. כמו תמיד, אני מרוצה מהסגל שלי. אני לא צריך שוער חדש כרגע. נצטרך לראות מה יקרה ביוני, אולי אז יהיו שינויים. אולי יגיע הזמן שבו מישהו יצטרף לסגל שלנו, אבל כרגע אני לא רואה את זה קורה. אני לא מדבר על שחקנים שהם לא חלק מהקבוצה שלי ואני מכבד את השחקנים שלי.”

“עד ה-31 בינואר שחקנים יכולים להצטרף. ככה החלון עובד. בנתיים, אני לא רוצה אף אחד, אני שמח עם ההרכב שיש לי. בשנה שעברה לא שאלו אותי שאלות כאלה, כי הקבוצה הצליחה. בדרך כלל שקבוצה עוברת תקופה כזו קשה מדברים על החתמות חדשות ושחקנים, אבל אני לא מאמן כזה.”

“אני אדבר עם השחקנים ואנחנו ניקח את ההחלטה הכי טובה, אבל כרגע אני צריך את כולם וזה ימשיך ככה עד סוף העונה. יש לנו כל כך הרבה משחקים עדיין ואני אצטרך את כולם בשביל כל התחרויות. תמיד יהיו שחקנים שישחקו יותר מאחרים, אבל כולם יקבלו את ההזדמנות להראות שהם שחקנים חשובים בסגל. אנחנו עכשיו עומדים מול תקופה עמוסה ברגעי מפתח להמשך העונה בכל המובנים. יש לנו משחקים בשלבי ההכרעה של גביע המלך ובליגת האלופות, וכמובן אנחנו עדיין רוצים לתת פייט בליגה.”

צמד המשחקים מול פריז:

“זה משחק שהוא עדיין רחוק מאוד ועדיין הוא משחק שנמצא במחשבות שלנו. הדרך הטובה ביותר להתכונן למשחק היא לשחק טוב מחר. זה יהיה משחק חשוב בשביל כולם והוא יהיה משחק מצויין. למרות זאת, יש לנו עד פריז 11 משחקים והרבה דברים יקרו בזמן הזה.”

horiozntalzz_HE12463Thumb