הנחיות לכתיבה נכונה :: הצטרפתם לה ליגה? חובה לקרוא ולהפנים!


(BERNABEU) #1
 1. פיסוק: סימני פיסוק אינם בגדר המלצה, אלא חובה. אי-אפשר להבין תגובה לא מפוסקת / מנוקדת כהלכה, ותגובה כזו תימחק.

 2. הפרדה לפסקאות: בלתי נסבל לקרוא תגובה שהיא גוש של משפטים לא מופרדים (לא כל משפט חייב להיות מופרד ממשנהו. מצאו את המינון הנכון, באופן שניתן יהיה להבין את כוונתכם).

 3. התייחסות ספציפית לנושא הדיון: השתדלו לא לפרוס את האג’נדה שלכם בכל דיון, אלא להתייחס בתגובתכם אך ורק לנושא הדיון הספציפי. חלקים לא רלוונטיים יימחקו מתוך התגובה.

 4. ציטוטים / הסכמות או אי-הסכמות עם משתתפים אחרים: אם אתם מסכימים (או לא מסכימים) עם תגובה שלמה שמשתתף אחר כתב – נא לא לצטט את כולה. מספיק לכתוב – קובי כל מילה בסלע. אם אתם רוצים להתייחס למשפט ספציפי מתוך התגובה – צטטו רק את אותו משפט והגיבו עליו.

 5. וויכוחים: להתווכח זה נהדר כשעושים את זה בצורה מנומקת, מעניינת ומכובדת (הומור גם לא מזיק). נא לא להיגרר לריבים מיותרים על רקע אישי, וזכרו – מי שמכבד את חבריו זוכה להכי הרבה כבוד. לאף אחד כאן אין מונופול על האמת וכל אחד כותב את דעתו בלבד. אם תפנימו את זה תלמדו המון מקריאת תגובות אחרות.

 6. חובה לקרוא תגובות אחרות לפני כתיבה: גם אם יש לכם משהו נורא דחוף להגיד, אם נכנסתם לדיון – קודם כל קראו את התגובות הקודמות. אם תחזרו על דברים שכתבו משתתפים אחרים – תגובתכם תימחק.

 7. שגיאות כתיב: לכולם מותר לטעות, אבל תגובה מלאה ביותר מדי שגיאות תימחק. נא קראו את תגובתכם פעמיים לפני שאתם מפרסמים אותה. אם יש מילה שאתם לא בטוחים לגביה, אל תתביישו להסתכל במילון או לשאול משתתפים אחרים (בהודעה פרטית). הרבה יותר מבייש לראות אחר כך את השגיאה מתנוססת על גבי התגובה שלכם, כשאנשים רבים קוראים אותה.

 8. אם / עם (קשור לסע’ 7): אחת ולתמיד, אם = תנאי, עם = הוספה. דוגמאות:

אם לייזר מגיב להודעה של דמיקליס, אפשר ללמוד מתגובתו כמעט כל מה שצריך לדעת על פטריות, הזיות וחול לחתולים.

לייזר אמנם אוהד בסתר ליבו את ארסנל, אבל לרוב הוא מעדיף לראות עם חברים משחקים של ריאל מדריד.

 1. סמיילים: נסו להביע את עצמכם ככל האפשר במילים, וכמה שפחות בסמיילים. כך גם תרחיבו את אוצר המילים ותשפרו את יכולת הביטוי שלכם, וגם תימנעו מתגובות מטופשות בהן יש יותר סמיילים ממילים.

 2. נימוקים: אם אתם כותבים את דעתכם ללא נימוק, זה בדרך כלל מגוחך ומעיד על חולשה של הטיעון שלכם. ככל שהתגובה יותר מנומקת – כך היא יותר מעניינת ומזמינה משתתפים אחרים להגיב על תגובתכם ולהשתתף בדיון.

 3. השוואות: זה אמנם חלק בלתי נפרד מכל וויכוח כמעט, אבל הימנעו מקביעת עובדות שאסור לערער עליהן. לא חייבים להסכים על שום דבר וקחו בחשבון שהחלוץ שאתם נורא אוהבים הוא סתם שחקן בינוני בעיני משתתף אחר. אל תקחו שום דבר באופן אישי וזכרו שלגיטימי לחשוב אחרת ממכם.

 4. עריכה: אופציה חשובה ביותר. בכל שלב ניתן לערוך את תגובתכם (גם לאחר פרסומה) ועי כך להימנע מבושות / מחיקות של תגובותיכם.

 5. התנהגות כללית בפורום: זה לא צ’אט, לא מקום לשאלות מיותרות, ולא ארגז חול לריבים מיותרים. השתדלו להשתמש באופציית ההודעה הפרטית אם יש לכם שאלה ספציפית או מסר כללי למשתתף אחר, ונסו להימנע מתגובות חסרות תכלית או שאלות שיש עליהן תשובה במקומות אחרים. הימנעו מתגובות שורה חסרות תוכן והשתדלו לבטא את עצמכם ביותר ממשפט אחד.

תגובה שלא תעמוד בסטנדרטים המינימליים המפורטים לעיל, תימחק ללא אזהרה מוקדמת!

הערה לסיום: ההנחיות הנל נכתבו אך ורק מתוך מטרה ליצור קהילה הומוגנית, ולא מתוך יצר מחיקות אפל ובלתי נשלט. הכוונה היא שהדיונים יהיו מעניינים, ידידותיים, מכובדים ופוריים, ולכן השתדלו להפנים את ההנחיות וליישם אותן.


נוסעים לקארדיף :: מפסידים 2-1 בויסנטה קלדרון (איסקו) בדרך לגמר שלישי בארבע שנים
(שי) #2

את 20 הדקות האחרונות, במקום לאכול קורנפלקס מזין, העברתי במחיקת עוד התנצחויות טיפשיות בין אוהדי בארסה לריאל.

אני שב ומזהיר - עוד פעם אני או אחד מהמנהלים נתקל בתופעה הזאת, כל מי שנגרר לוויכוח הסתמי הזה, יושעה והודעותיו יאופסו!

אתם רואים הודעה מתריסה נגדכם, אל תגיבו. חכו שהמטאטא יעבור וינקה אותה.


(El Filósofo) #3

לאחרונה אני נתקל בתופעה מעצבנת ומציקה: אנשים מצטטים תגובה שלמה בכדי להגיב, ובחלק מהמקרים - הציטוט מיותר. לחיצה על צטט היא לא הדרך היחידה להגיב בפורום.

דבר נוסף,
כשאתם בוחרים להגיב למשתמש מסוים - אנא מכם - לא לצטט את כל התגובה, ולהגיב על כולה ב-1, 2, 3 / א, ב, ג. זה סתם מסבך ומבלגן. למשתמשים שקוראים מהצד לוקח זמן להבין על איזה חלק הגבתם, וזה ממש מעצבן שצריך לחפש בהודעה שלמה לאיזה חלק הגבתם.

העתיקו את הקטע שעליו אתם מגיבים, תסמנו אותו, ואז לחצו על התג הזה - , אך כל שורה/פיסקה תצטטו בנפרד ולא הכל ביחד! כלומר:

ציטוט.

תגובה.

ציטוט.

תגובה.

וכן הלאה.


(El Filósofo) #4

יצא לי להיתקל בפורום של אינטר בדיון לגבי משתמשים חדשים והודעותיהם, ושמתי לב שאלעזר כתב הודעה שתתאים גם לפורום שלנו:

משתמשים חדשים חושבים שכאן בפורום ככל שאתה משתתף יותר, ככה ההערכה אליך גדולה יותר. לא רק שזה לא ככה, אלא שברוב המקרים זה הפוך. המון משתמשים רושמים הודעות חסרות תוכן של משפט וחצי, וחושבים שככה שמים לב אליהם. הם צודקים, שמים לב אליהם, אך לא בעין חיובית. כמות ההודעות של המשתמשים לא אומרת כלום לגביהם, קחו את זה בחשבון. ישימו לב ויעריכו אתכם רק כאשר ההודעות יהיו איכותיות ומהנות לקריאה, ודאי לא עפ הכמות שלהן.

לקרוא ולהפנים.


(El Filósofo) #5

לכל החדשים למינהם שהצטרפו לאחרונה לפורום,

קודם כל, ברוכים הבאים. הצטרפתם לפורום מאוד איכותי אך יחד עם זאת, מאוד נוקשה בכלליו ובמשמעת. קודם כל, אין להתייחס למקורות ישראליים. שנית, לרדת שתי שורות כל ארבעה מילים - משמע ההודעה תימחק. השתדלו להשתמש בפיסקאות ובסימני פיסוק כדי שההודעה תהיה קריאה. כמו כן, לא להשתמש בחחח.

אחרון חביב, לא להיגרר לדיון פנטזיות ואזכור שמות לא קשורים. נא להיצמד לנושאי הדיונים הנוכחיים ואם יש לכם הצעת נושא דיון חדש או הצעה לפתיחת דיון חדש (לבקש אישור קודם), אתם מוזמנים להציע. זו גם הזדמנות נוספת להזכיר שדיון פנטזיות לא יהיה. גם הימורים לא.


(El Filósofo) #6

כדי שהאי הבנות יפסקו: לא רק אני, גיא ואורי יכולים לדרג אתכם במדד האיכות, אלא כל מנהל בספורטאנטר. הטענות החוזרות מתבקשות להיפסק.


(El Filósofo) #7

מדרידיסטאס יקרים,

אנחנו אמנם אלופים ושמחים, אך אני מבקש לבעוט כל חתימה בגודל ענקית. אני לא זוכר מה המקסימום שנקבע, לא באמת מקפידים על כל פיקסל, אבל להרבה כאן יש חתימות בגודל אדיר.

האפשרות שאני משתמש בה תמיד:

 1. נכנס לכאן - http://www.imageshack.us/
 2. בוחר את התמונה שאני רוצה להעלות
 3. מסמן את האפשרות resize image? בV.
 4. לאחר מכן מסמן את האפשרות 320*240.
 5. מעלה ושלום על ישראל.

לילה מושלם לכולם.


(Niro) #8

סימני פיסוק, ניסוח ראוי, אוצר מילים, התייחסות לנושא הדיון, כל אלה ועוד הם דברים נחוצים ואף הכרחיים על מנת לכתוב הודעה בפורום הזה, אבל אל לכם לשכוח שהם לא העיקר, שאותו, עושה רושם, אתם שוכחים.
מרוב מאמצים שההודעה תראה יפה ואסתטית אתם ממעטים להכניס בה תוכן מעניין וקריא, שזו בעצם מטרת הכתיבה.

אני אתן לכם דוגמה:
ריאל מדריד חייבת חיזוק בקיץ בדמות קשר התקפי או קיצוני מהטופ העולמי. שחקן כמו קאקה, למשל, יכול להתאים לנו בול ולפתור את הבעיה העיקרית שלנו שהיא, כאמור, חוסר יצירתיות בהתקפה. אם ריאל תביא את קאקה היא תוכל להתמודד על כל התארים שנה הבאה.

לכאורה הודעה יפה, מפוסקת, מנוסחת כראוי ומתייחסת לנושא הדיון (העברות וחוזים במקרה הזה) אבל למעשה זו הודעה קלישאתית שלא מחדשת שום דבר לאף אחד. אין בה שום דבר מעניין שיכול להעשיר את הקורא בפרטים שלא ידע או בדיעה מנוגדת לשלו שיכולה להתפתח לדיון מעניין. תבינו שהפורום נועד כדי שנוכל לדון בו על נושאים שונים, ו-90 אחוז מההודעות פה לא מאפשרות לעשות כן.

אז בבקשה, לפני שאתם שולחים הודעה, תפתחו את הקופסה ותחשבו אם ההודעה באמת תורמת משהו לפורום. אל תסתכלו רק על הקישוטים והצורה, שימו לב לתוכן הדברים, ואל תפחדו להביע את דעתכם גם אם היא לא תהיה מוסכמת על ידי כל (אם היא לא תלושה מהמציאות כמובן), כי היא יכולה רק לתרום לעוד דיון שיתפתח בעקבותיה.

תודה :slight_smile:


(Niro) #9

נראה לי שיש צורך להדגיש את זה למרות שזה כתוב במפורש בחוקי ספורטאנטר (שאותם אני מאמין כי אף אחד לא טורח לקרוא):

אין, ואני מדגיש, אין לדבר בפורום ריאל מדריד בפרט ובכל מערכת הפורומים של ספורטאנטר בכלל על הורדות וכל המשתמע מכך (כולל קודים, סיריאלים, קראקים וכל שאר הבולשיט).
אני רואה שבזמן האחרון הרבה יותר מדי אנשים מרשים לעצמם לנהל שיחות בנושא (בעיקר בדיון האוף טופיק) ואני מבקש מכם בכל לשון של בקשה להמנע מכך, כי זה יכול להוביל להרחקה מהפורום ללא תלות בוותק או איכות המשתמש.

Have a nice day :slight_smile:


(Niro) #10

כל פעם שאני חושב שאין יותר מה להוסיף בהנחיות הללו, אני שוב מתבדה.

זה לא ICQ ולא מסנג'ר, אני לא רוצה לראות פה את הקיצורים המוזרים האלה שאתם משתמשים בהם בתוכנות המסרים המיידים כגון צריך לתת לו תזמן - לפי מה שאני יודע אין אף אות בכל"מ שאפילו מתקרבת ל-ת'. כנל משו במקום משהו או מזתומרת במקום מה זאת אומרת.

תחכסו את זה מכם ומאיתנו כי הדברים הללו רק מורידים את הרמה.

תודה.


(El Filósofo) #11

בזמן האחרון, אנשים יותר מדי נסחפים עם הציטוטים ועושים סבטוחה אחת גדולה תוך כדי הדיון. אם נראה למישהו שלאנשים (פרט למשתתפי הדיון) יש כוח לקרוא ציטוט-ציטוט ואת התגובה שבהתאם - הוא טועה. נכון, הערתי על כך כבר בדיון אחר ואני מעלה זאת כאן כדי שזה יבלוט ואולי יחלחל לאנשים לראש.

יש תגובות ויש תגובות. לדוג' - התגובה הזאתי של עמיר היא מעולה ויוצאת מן הכלל. יש ציטוטים, אבל גם תגובות ראויות ובהתאם, ולא כפי שהרבה כאן הפגינו בזמן האחרון:

ציטוט

תגובה.

ציטוט

תגובה.

ציטוט

תגובה.

אפילו רווחים בין הציטוטים לא הוספתם.

שלא תבינו אותי לא נכון. ניתן ומומלץ לצטט את הנושא עליו אתם מגיבים, אבל כשזה גובל בקדיחה זה כבר בלתי נסבל. הודעות עם 9-10 ציטוטים לא תורמות הרבה אלא רק גורמות לכאב ראש או במקרה הטוב - לדילוג על ההודעה.

לתשומת ליבכם.


(El Filósofo) #12

שימו לב:

אין לעדכן בנושא מסוים עד אשר לא קראתם את כל הנושאים בפורום בזמן גלישתכם. מתחיל להיות כאן בזמן האחרון מנהג של "מיחזור" עדכונים בת'רדים שונים וזה מעצבן למחוק.

תודה.


(El Filósofo) #13

שימו לב, שימו לב,

אין להעלות יותר את השטות החוזרת "ההרכב שלי למשחק הבא". זה לא רלוונטי, לא פורום מנג'ר ובעצם מעניין את הביצה השמאלית. אחד שחסרה לו אחת, אני משתתף בצערו.

מעתה ואלך, הודעות שיכילו הרכבים - יערכו. אם תוכן ההודעה יהיה סביב ההרכב, ההודעה כולה תימחק. נא לעקוב אחר הנעדרים, אלו שנמצאים בספק ובמיוחד סביב ההשערות בתקשורת ובתוכן הודעת הפתיחה של כל דיון המוקדש למשחק.

תודה לכולם, סופ"ש מהנה ושבת שלום. מכבי *****, בניון קקי.


(Alvarito) #14

תופעה לא ממש חדשה ומעצבנת מאוד בפורום היא שבירת שורות וירידת שורה אחרי כל נקודה. דוגמא:

נראה לך באמת שחואנדה יסיק מהמשחק הזה מסקנות?
חואנדה ראמוס הולך תמיד עם הראש בקיר.
הוא לא מבין שגאגו ומרסלו אפסים, הוא לא מבין שיושב לו ביציע שחקן כישרוני שקוראים לו מיגל טורס,והכי חשוב- הוא לא מבין בטקטיקה בגרוש.
לנצח את ויאריאל, אספניול וגיחון זאת לא חוכמה גדולה כשאתה מאמן את ריאל מדריד.
אני מקווה שפלורנטינו יציל את ריאל ויביא שחקנים ומאמן ברמה הגבוהה ביותר.
נמאס לי כבר משחקנים שרועדים כשהם מגיעים למעמד כזה.
נמאס כבר מהבינוניות של הקבוצה.

בקשר למשחק, אין לי מה להגיד חוץ מזה שאני מודה לאלוהים שלא חטפנו עשירייה.
ראמוס הגיע ממש לא מוכן למשחק וקיבל רביעייה.

ויש עוד כמה וכמה משתמשים שלא מפסיקים עם זה. הודעות מהסוג הזה קשה ומעצבן מאוד לקרוא. הפסיקו עם זה, כי להבא נמחק אותן.


(El Filósofo) #15

כמה משתמשים כאן מחפפים עם הנקודה בסוף משפט ועל הדרך גם שוברים שורות. נכנסתם לאווירה של הקבוצה?

אל תעצבנו אותי. תכתבו נורמלי.


(Niro) #17

אני חייב להעיר פה על משהו ששמתי לב אליו (ואפילו חטאתי בו בעצמי לעיתים) -
נהייתה בפורום מעין אווירת התנפלות שכזו. אני אסביר, יש פה מספר אנשים שפשוט מבצעים עמבוש חסר רחמים בכל משתמש (גם אם הוא אידיוט זה לא נותן לכך לגיטימציה) שכותב הודעה המכילה דיעה שטיפה מנוגדת ל"מיינסטרים הפורומי" (קרי: גאגו אפס מאופס, דה לה רד מלך, היגוואין הוא Untouchable וכו'...)

אז קודם כל - תירגעו. היום נכנסתי לפה אחרי בערך שבוע שלא התאפשר לי והזדעזעתי. מילא כשעושים את זה אנשים עם קצת שכל בקודקוד, אבל יש פה אידיוטים שמגיבים לדבילים. אני לא רוצה לפגוע באף אחד אבל זה מעמיד אתכם באור דיי מגוחך.

דבר שני - אם אתם עושים את זה כדי שמישהו פה "יתפוס מכם" אז צאו מזה. אתם לפעמים נראים עוד יותר אהבלים מהמשתמש אליו הגבתם. תתאפקו ממש חזק ואל תגיבו לכל שטות, אולי אז יעריכו אתכם יותר.

דבר שלישי, והמכעיס (כמו גם המגוחך) מכל - אל תגיבו על דברים שאתם לא מבינים בהם!!! אני רואה פה "דיונים" על המצב הכלכלי של ריאל מדריד, למה אתם עושים את זה לעצמכם? לרוב המשתמשים פה אין מושג וחצי מושג בתחום הזה. ראבק, רובכם אפילו לא סיימתם בית-ספר, איך לעזאזל אתם מתדיינים על נושאים שדורשים מינימום השכלה אקדמאית? תנוחו קצת, זה יעשה יותר טוב לכולם.

חשוב לציין שההנחיות האלה חלות על כל חברי הפורום ובאמת לא מעניין אותי מי אתם או מה אתם, זה נהיה ממש מגעיל וזה עבר את גבול הטעם הטוב. אם המגמה הזו תמשך אני אאלץ למחוק הודעות שנראות לי קיצוניות מדי ובמידה וגם זה לא יעזור אותו משתמש יורחק מהפורום. והפעם אני באמת מתכוון להקפיד על זה.


(Alvarito) #18

לכל מפרסמי השערים של המארקה והאס, תקטינו בבקשה את השערים לפני שאתם מפרסמים אותם בפורום. איך עושים זאת?

כדי שהמשתמשים יוכלו לראות אותו בגדול, אתם פשוט יכולים לסמן את התמונה המוקטנת, ולהוסיף לה קישור () של השער בגדול.

ועוד הערה בנושא, כשאתם רואים שהכותרת הראשית של השער לא עוסקת בהעברות, אין צורך לשים אותה באשכול ההעברות, במקום זאת, תשימו אותה באשכול La Prensa.

שבוע טוב.


(Alvarito) #19

[quote=Gourcuff;815620]לכל מפרסמי השערים של המארקה והאס, תקטינו בבקשה את השערים לפני שאתם מפרסמים אותם בפורום. איך עושים זאת?

כדי שהמשתמשים יוכלו לראות אותו בגדול, אתם פשוט יכולים לסמן את התמונה המוקטנת, ולהוסיף לה קישור () של השער בגדול.

ועוד הערה בנושא, כשאתם רואים שהכותרת הראשית של השער לא עוסקת בהעברות, אין צורך לשים אותה באשכול ההעברות, במקום זאת, תשימו אותה באשכול La Prensa.

שבוע טוב.[/quote]

משום מה הפסקתם להתייחס. תקטינו את השערים ותפרסמו אותם במקום המתאים. שער שכולל בתוכו ציטוט קטן של הסוכן של מאייקון לא צריך להיכנס לאשכול ההעברות. בישביל זה יש את אשכול La Prensa.

ועוד משהו: מספיק לבקש תרגומים. אם אתם רוצים להבין מה כתוב תתרגמו בעצמכם בgoogle translate. זה לא קשה וזה לוקח בדיוק 5 שניות. בקשות לתרגומים ימחקו.


(Niro) #20

אחת ולתמיד - כדי לפרסם סירטוני YouTube על דפי הפורום אתם עושים את הדבר הבא:
נניח שהסרטון שאני רוצה לפרסם הוא הסרטון הזה:


אני לוחץ על כפתור היוטיוב (בסרגל הכלים למעלה) שנראה כך:
נפתח הקוד הבא:

[YT][/YT]

בין שתי התגיות אני מכניס את מה שנמצא לאחר סימן ה"=" שבלינק היוטיוב, כלומר את הדבר הבא: sczJmASd_bM. [B]לא את כל כתובת היוטיוב![/B]
זה צריך להראות כך:

[YT]sczJmASd_bM[/YT]

פירסום לא נכון:

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=sczJmASd_bM[/YT]

בהצלחה.


(Caballero de Blanco) #21

[QUOTE=El Filósofo;305094]יצא לי להיתקל בפורום של אינטר בדיון לגבי משתמשים חדשים והודעותיהם, ושמתי לב שאלעזר כתב הודעה שתתאים גם לפורום שלנו:

משתמשים חדשים חושבים שכאן בפורום ככל שאתה משתתף יותר, ככה ההערכה אליך גדולה יותר. לא רק שזה לא ככה, אלא שברוב המקרים זה הפוך. [B]המון משתמשים רושמים הודעות חסרות תוכן של משפט וחצי, וחושבים שככה שמים לב אליהם. הם צודקים, שמים לב אליהם, אך לא בעין חיובית.[/B] כמות ההודעות של המשתמשים לא אומרת כלום לגביהם, קחו את זה בחשבון. [B]ישימו לב ויעריכו אתכם רק כאשר ההודעות יהיו איכותיות ומהנות לקריאה[/B], ודאי לא עפ הכמות שלהן.

לקרוא ולהפנים.[/QUOTE]

לאחרונה המצב התחיל להחריף, בייחוד בדיונים שלקראת משחקי המחזור. תשתדלו ליישם.