הנחיות לכתיבה נכונה :: הצטרפתם לה ליגה? חובה לקרוא ולהפנים!

(Alvarito) #22
  1. ציטוטים / הסכמות או אי-הסכמות עם משתתפים אחרים: אם אתם מסכימים (או לא מסכימים) עם תגובה שלמה שמשתתף אחר כתב – נא לא לצטט את כולה. מספיק לכתוב – קובי כל מילה בסלע. אם אתם רוצים להתייחס למשפט ספציפי מתוך התגובה – צטטו רק את אותו משפט והגיבו עליו.

יש פה אנשים שצריכים לעבור שוב פעם על ההנחיות לכתיבה נכונה. בחרתי לצטט את הפסקה הזו כי זה ממש בולט לעין ומעצבן. אין צורך לצטט מגילות שלמות כדי שאנשים יבינו שאתם מתייחסים להודעה שלהם. מספיק לצטט חלק מההודעה או אפילו לכתוב את שם המשתמש. בבקשה להפנים כי להבא הודעות כאלו ימחקו.

(Niro) #23

טוב, הריבים האלה בין מחנות האוהדים שהתחילו לצוץ פה לעיתים כ"כ קרובות לאחרונה כבר ממש עברו את גבול הטעם הטוב. כמה הנחיות כדי שיהיה ברור:
א. אוהדי ריאל מדריד, אנא מכם, אני מבקש בכל לשון של בקשה, כל תגובה שנראית לכם כאילו נועדה להתסיס, אל תגיבו לה. גם אם יש לכם תגובה שתהווה מכה ניצחת שתוכיח מעל לכל ספק שהשיטה של ברצלונה הולכת לפשוט רגל בעוד חודשיים, אני מבקש, פשוט אל.
ב. כל מי שמרגיש שיש לו מטען כבד על הנשמה והוא משתוקק לפרוק אותו מוזמן לעשות זאת בפורום הספרדי, שם הרסן (בכל הקשור לויכוחים הנ"ל) פחות נוקשה. יש שם דיונים שזקוקים למשתמשים איכותיים כמו אויר לנשימה. גם שם, השתדלו להיות ענייניים ולא להגרר לפרובוקציות. קחו דוגמה מראמוס :wink:
ג. אוהדי ברצלונה, תפנימו כבר אחת ולתמיד שבפורום הזה אתם דורכים על קוצים. תפסיקו לחשוב שאתם יכולים לכתוב פה ככל העולה על רוחכם. מי מכם שלא מסוגל לכתוב בצורה עניינית ומכובדת שימנע מלכתוב פה בכלל. אני לא בא לחנך פה אף אחד, זה לא התפקיד שלי, אני רוצה לשמור על הפורום שלי נקי מדיונים ירודים וילדותיים, והודעות מתסיסות כמו של חלקכם גורמות להם פעם אחרי פעם. ותחסכו ממני את תלונות “סתימת הפיות” וכד’, הודעות שלא יראו לי (וכשאני אומר לא יראו לי אני מתכוון שאם אני אזהה קצה קצהו של רמז לנסיון התססה) ילכו לפח בלי לחשוב פעמיים. גם הודעות מושקעות וגם של משתמשים ותיקים. זה הכל.

תודה רבה.

(Caballero de Blanco) #24

חברים יקרים, לאור המקרים האחרונים, בהם הופיעו משתמשי הפורום השכן וגררו דיונים נסערים שרובם ככולם נאלצו להמחק, החלטנו בצוותא עם מנהלי הפורום הספרדי שהדרך היעילה ביותר היא, שאת הדיונים הללו תוכלו לנהל יחד עם אוהדי בארסה בפורום ניטרלי, בשני ת’רדים נפרדים, של מדריד וברצלונה, ובנוסף תוכלו לתרום להתפתחותו של הפורום הנהדר.

(XA14) #25

חבר’ה, אנחנו בצוות המנהלים החלטנו לצאת במבצע להעלאת רמת הכתיבה והדיון כאן בפורום, החל מעכשיו ועד להודעה חדשה.
המשמעות המעשית היא שאתם הולכים לראות בזמן הקרוב יותר מחיקות, והסטנדרטים שאנחנו מצפים לראות אתכם עומדים בהם יהיו יותר גבוהים ויותר קשוחים.

קודם כל, אתם מתבקשים לקרוא ולהפנים לגמרי את הת’רד הזה. תוכלו להבחין שיש שני סוגים עיקריים של הודעות בעייתיות - מבחינת המבנה ומבחינת התוכן.

[B]מבחינת המבנה[/B] - אנו מצפים לתקינות מבחינת סימני הפיסוק כמובן, אבל גם להפרדה ראויה לפסקאות. בטח שמתם לב שלאחרונה משתמשים מחליטים לכתוב שורות על גבי שורות בלי כל רווח ביניהן, והדבר בהחלט מכאיב לעין ומקשה על הקריאה. הקפידו שהרעיונות שלכם יהיו מופרדים אחד מהשני בצורה מסודרת, וכך גם נוכל להבין את כוונתכם טוב יותר.

[B]מבחינת התוכן[/B] - הודעות שיחזרו על דברים שנכתבו קודם לכן באותו נושא, יימחקו. קראו את מה שהחברים שלכם כתבו לפני שאתם מביעים את דעתכם. במידה ואתם רוצים להביע הסכמה, מספיק ללחוץ על כפתור הפרגון. אין צורך לבזבז דיו וחלל וירטואלי.
השתדלו לנמק כמו שצריך. תגובה שמורכבת מהצהרות וטענות בלבד אינה שווה הרבה.
כמו כן יימחקו הודעות שאינן מתאימות לת’רד בו הן נכתבו. לאחר שווידאתם שמדובר במקום המתאים, שימו לב שהתגובה שלכם רלוונטית ומוסיפה משהו לדיון, מחדשת מבחינה רעיונית או מבחינת המידע שהיא מעבירה.

אני חושב שהעיקרון הכללי צריך להיות מובן לכם עכשיו, בסך הכל אלו דברים שנאמרו כבר בצורה זו או אחרת באשכול הזה. זכרו שהמטרה שלנו היא לעשות את הפורום הזה מהנה יותר ומעשיר יותר לכלל המשתמשים, ועשו את המאמץ להשתפר.

לשאלות והבהרות בנוגע לעקרונות כלליים או למקרים ספציפיים אתם מוזמנים לפנות אליי או למנהלים האחרים בפרטי. שיהיה בהצלחה לכולנו :).

(Zizou) #26

למי שלא יודע ומעוניין למחוק הודעה [B][U]אותה הוא כתב[/U] [/B]אז יש אפשרות כזו (ראיתי מס’ פעמים שיש משתמשים שביקשו למחוק את הודעותיהם, בעוד הם בעצם יכולים לעשות זאת).

אז עוברים להודעה אותה אתם מעוניינים למחוק ולוחצים על לאחר מכן לוחצים על ‘מחק הודעה זו’ מצד שמאל בפינה למטה שמסומן באדום, וזה הכל.

(Zizou) #27

פרסום קישור בתוך מילה/משפט. כשתלחצו על מה שמסומן בתוך הריבוע האדום - יפתח לכם חלון בו תצטרכו להדביק את הלינק הרצוי. מאד פשוט.

(dkaro) #28

אני מצטט תגובה שכתבתי בדיון המקביל בקפיטריה, שרלוונטית גם לפה:

[QUOTE=dkaro;1558667]חברים, כמה הבהרות:

[ol]
[li][U]סדר וארגון:[/U] אני פריק די רציני של סדר וארגון, ולכן כשמדובר בעדשה שלי יהיה דגש על העניין. כולנו רוצים להינות ולהחכים כאן, וזה הרבה יותר כיף כשההודעה קריאה כמו שצריך. אני מבין שלא לכולם זה טבעי יותר, אבל נא להשתדל לשים לב לסימני פיסוק כמו שצריך, שגיאות כתיב, וכו’. זה לא בושה לעבור על ההודעה לאחר שנכתבה ולחפש טעויות, ואני יכול להעיד על עצמי שאני עושה זאת תמיד.[/li][li][U]ציטוטים:[/U] אין טעם לצטט הודעה שכתובה בדיוק קומה אחת מעליך. כמו כן, אין טעם לצטט הודעה מלאה וארוכה, כאשר התייחסות לכותב לפני התוכן בהחלט תספיק. הציטוטים נועדו יותר להתייחסות לפסקה/משפט. מי שמתייחס לתגובה מלאה, נא פשוט לציין למי הוא מפנה את התגובה.[/li][li][U]תוכן:[/U] אין דבר כזה הודעה ללא תוכן (בדיונים הרלוונטים). התייחסות אישית (ואף עקיצות [B]קלות[/B]) מקובלת בתנאי שהיא כחלק מהודעת תוכן, וכשהיא מרוסנת. הודעות חסרות תוכן יימחקו, הודעות פוגעות בצורה קיצונית יימחקו. חבל על הזמן שלי ושלכם.[/li][/ol]
[/QUOTE]

שיתוף פעולה נדרש לטובת הנאת כולנו. הבאתי את כל התגובה משם, אבל אני רוצה לשים את הדגש בעיקר על הסעיף השני, שאנשים עוברים עליו פה על ימין ועל שמאל. נא להפעיל שיקול דעת מתי הציטוט יעיל ומתי הוא סתם מציק בעין ולא תורם בכלום.

(dkaro) #29

שימו לב שימו לב, כפי שחלקכם ודאי שם לב, אפשרויות חדשות נוספו לפורום. תהנו.

(dkaro) #31

ההודעה מעלי נכתבה לפני פחות מחודש וכבר אנשים החלו להפר אותה שוב. זה נועד [B]בשבילכם[/B], כדי שלא תיכנסו לת’רד על רונאלדו רק בשביל לגלות שצריך לחכות כמה שניות עד שכל התמונות נטענות, ואז להבין שאין שם שום דבר מעניין.

הת’רדים על השחקנים נועדו לדיונים ומידע עליהם. כל מה שקשור למולטימדיה - יש לו ת’רד ייעודי משלו. מי שימשיך להתעלם מההנחיות הללו צפוי להיענש.

(dkaro) #32

אני לא רוצה לשמוע אנשים שחורה להם שחברים ממקומות אחרים מבקרים אצלינו ומגיבים פה. גם אם אצלם הכללים נוקשים יותר בנושא הזה, זו בעיה שלהם והפסד שלהם. אצלנו כולם מוזמנים להגיב כל עוד זה תחת תרבות דיון נאותה.

האחרון שהציע לאוהד בארסה לחזור לפורום שלו נערכה לו ההודעה, הבא בתור ההודעה כולה תימחק בלי לחשוב פעמיים. מי שיחזור על זה שוב ושוב (ואנחנו מכירים משתמשים עם שמות כפולים) - יורחק.

(dkaro) #33

חברים תעשו טובה, מי שרוצה לעדכן משהו שיעשה את זה כמו שצריך: לזרוק חצי משפט זה לא עדכון וסביר להניח שזה יימחק. למשל לגבי הגרלת סדר המשחקים בליגה, או שתכתבו פוסט כמו שצריך עם כל הדברים המעניינים שההגרלה נתנה, או שתחכו שמישהו אחר יעשה זאת. לכתוב ‘נשחק במחזור הראשון נגד כך וכך’ זה גם כנראה לא מחדש כלום לאף אחד, וגם ייצור כפילויות וודאיות שכן יהיה מישהו אחר שישקיע ויכתוב עדכון כמו שצריך.

(dkaro) #34

הקרקס שהולך פה בתקופה האחרונה נגד בניטז יצא מכל פורפורציות, ואני מבקש לשים לב לזה. כן, הבנו שאנחנו לא אוהבים אותו. ולא, הודעות המאחלות להפסד כדי שהוא יעוף אין להן מקום פה. ובכלל, לא ייתכן שכל משפט שני שיוצא פה למישהו מהמקלדת כולל 4 פעמים את המילה בניטז.

תתחילו להתמקד בריאל מדריד.

(dkaro) #35

ניסיתי להזהיר מראש ולצערי זה לא חילחל לכולם, אני מבהיר שוב: את אף אחד לא מעניין לקרוא את התגובה בת 2 השורות שלכם שקוראת לפיטורי בניטז. את זה קראנו אתכם אומרים כבר לפני חודשיים.

לצערי עדיין הייתי צריך למחוק כל מיני תגובות שכאלו בתרד על ולנסיה. מי שימשיך להתעלם (או לא לקרוא את התרד הזה…) - יורחק.

(dkaro) #36

כמות הרפש שנמחקה פה ב-24 שעות האחרונות הגיעה לשיאים חדשים. משתמשים שלא יקפידו על תגובה נאותה ההודעה שלהם לא תישאר, חבל על המאמץ (אם כי אני חייב להודות שהודעה שמתחילה ב -

[RIGHT]גוטי ? מוריינטס !!![/RIGHT]

[RIGHT]כנראה לא דורשת הרבה מאמץ).

דבר נוסף שכבר הערתי עליו בעבר - תפסיקו להחליט עבור המנהלים מה ראוי ומה לא להיכתב. אין צורך שתכתבו “מנהלים נא למחוק”, שתצאו נגד משתמשים אחרים שלטענתכם מספימים, או שתנסו לסלק מפה אוהדי ברצלונה, שיותר ממוזמנים לכתוב פה.

תודה.[/RIGHT]

(dkaro) #37

חברים, דיברתי על זה כבר בעבר ואני מבקש שוב: תגובות מלאות בסרטונים, גיפים ותמונות יש לפרסם אך ורק בדיון המולטימדיה. תרדים אחרים (ובכללם זה של רונאלדו) נועדו לדיונים, ומולטימדיה רבה רק מפריעה לקריאה רציפה וגוררת זמן טעינה איטי יותר.

בפעם הבאה אני לא אעביר לדיון המולטימדיה, אלא פשוט אמחק וכל העבודה הקשה תלך לפח. בבקשה לשים לב.

(dkaro) #42

(dkaro) #43

חברים, מתחיל להימאס לנו. יש מינימום רף של תוכן שצריך לעמוד בו והבא בתור שמתעצבן שמוחקים לו הודעה של שורה ומגיב רק כדי להגיד שנמאס לו שמוחקים - מקבל הרחקה.

לא ייתכן שאנחנו מוצאים פה הודעות וואטסאפ. מי שרוצה לכתוב בצורה הזו - מוזמן לעשות זאת בוואטסאפ. תודה.