ארכיון הנחיות לכתיבה נכונה ::

ברצלונה

(saviolagoal) #1

אני מעוניין להוסיף מעט על דברי שי:
כאשר אתם באים לכתוב הודעה, חשבו במשך קריאת ההודעה על נקודת מבטו של הקורא אותה, ולאחר סיום כתיבתה - עברו עליה, חישבו אם הניסוח שלה נכון, אם היא כתובה היטב. חשוב ביותר: אם/עם:

אחת ולתמיד, אם = תנאי, עם = הוספה. דוגמאות:

אם לייזר מגיב להודעה של דמיקליס, אפשר ללמוד מתגובתו כמעט כל מה שצריך לדעת על פטריות, הזיות וחול לחתולים.

לייזר אמנם אוהד בסתר ליבו את ארסנל, אבל לרוב הוא מעדיף לראות עם חברים משחקים של ריאל מדריד.

מלא תגובות כאן מכילות לאחרונה את צירוף האותיות הבלתי נסבל: חחחחחחח. זה מעצבן!
אני אישית לא מסוגל לסבול תגובות שהולכות כך: רונאלדיניו מסר לג’יולי והוא הבקיע אם שמאל חחחחחחחחח! אני כמעט התאלפתי חחחחחחח ;D !!!
אם אתם מרגישים צורך דחוף לציין כמה מצחיקה הייתה הבדיחה שלכם, כתבו בסוגריים LOL או משהו בסגנון: כמעט התעלפתי (LOL ;D).

המלצה לחדשים: לפני שאתם מצטרפים, קראו את הפורום במשך חודש מינימום לפני שתרשמו. אני בטוח שאף אחד מאיתנו עוד לא הורגל לפני כן לדרישות הגבוהות שספורטאנטר דורש על מנת להפוך לפורום רציני ברמה גבוהה!
אם אין לכם משהו ממש חשוב להגיד - אל תגידו! ניתן להצביע לסקר שחקן השנה, ולא לכתוב כלל! זה עדיף על פני הודעות של: רונאלדיניו הוא המלך שלי! וכדומיו.

יש כאן הרבה משתתפים שמאוד מוערכים בגלל כתיבתם, ולא בגלל שמס’ ההודעות שלהם מכיל 4 ספרות.

בברכת כתיבה פוריה


(ברינדר) #2

אני מודה שעברתי על כמה סעיפים פה. אני אשתדל לא לחזור עליהן.
טוב שהעלת את זה עוד פעם שי.
כפי שsaviolagoal כתב, זה באמת עוזר לקרוא את הפורום במשך חודש לפחות. אני אישית קראתי אותו חודשיים בערך, וזה עוזר להבין את המנטליות וצורות הכתיבה שיש בפורום.


(פאוליניו אלקנטרה) #3

את כל מה שנאמר לעיל - לקרוא, ולהפנים.

אני הרבה הרבה יותר נהנה להכנס לעמוד ולראות בו 3-4 תגובות ענייניות, בעלות מידע ממשי, מעניינות ומנוסחות היטב, מאשר 20 הודעות שרובן בעלות שורה וחצי, חסרות תוכן מועיל או דעות מעניינות, מנוסחות ומסודרות גרוע. אני בטוח שרובכם ככולכם יסכימו איתי.
דברים כמו ידיעות ממקורות לא אמינים, פיסוק לא נכון ושגיאות, משפטים מבולגנים ולא נוחים לקריאה, מחסור בנימוקים, קביעת עובדות חסרות בסיס, ובעיקר הודעות סתמיות שלא מוסיפות שום ערך לדיון, מורידים לא רק את רמת הדיונים והפורום, אלא גם את החשק להמשיך לקרוא ולכתוב פה.
כאן אני קורא לכולכם לקרוא היטב את מה שנאמר בדיון הזה, ויותר מזה - להפנים, ולהשתדל להגיב כמו שצריך. מאוד חשוב - כתבתם והשקעתם בהודעה - תקראו פעם פעמיים את דבריכם, ובדקו - האם מה שכתבתי מנוסח בצורה נעימה וברורה? האם אני לא חוזר על דברים שכבר נאמרו? האם אני מוסיף כאן מידע חדש או דעה מעניינת? אם לא, פשוט ותרו על התגובה.

קחו לתשומת ליבכם!


(Corwin) #4

אם אפשר להוסיף עוד כמה אנקדוטות קטנות לכולנו.

בבקשה להשתמש בזמן הנכון לפעלים. כלומר אם אתם רוצים להגיד למישהו לראות משחק מסוים, אל תגידו תסתכל אלא הסתכל, זוהי הצורה הנכונה בזמן ציווי (ובטח שלא סתכל). כמו כן לא לכתוב דברים כגון אני יסתכל אלא אני אסתכל. זה ממש מעצבן לקרוא עברית של רחוב ומתחת לזה.

כמו כן עדיף להגיב על כמה הודעות שברצונך להגיב עליהן בהודעה אחת עי שימוש באפשרות הציטוט החשובה.

אין דבר כזה שוב פעם. או שאתם אומרים עוד פעם או - עדיף - פשוט שוב. כמו כן אין דבר כזה היום בערב, יש לומר הערב.

ונקודה אחרונה (לפני שאני אזכר בנקודות נוספות) - אין דבר כזה כנה (לזכר). המילה היא כן. אותי זה ממש משגע, סורי.

עריכה: כבר נזכרתי בדבר נוסף בשיטוט קל בפורום. נא להשתמש בהטיה הנכונה בשימושכם במספרים, דהיינו יש להגיד שלושה משחקים ולא שלוש משחקים. פשוט משהו שכבר ראיתי עכשיו.


(Katabu) #5

אני לא ממש מסכים עם רוב הדברים.. עדיף שההודעה תהיה מעניינת, אמינה (במקרה של ברווזים וכו..), עניינית וכדומה מאשר הודעה משעממת, ששמים לב שהכותב שם דגש מיותר על כתיבה נכונה ופיסוק - אחרי הכל אני נכנס לפורום כדי להתעדכן ולשמוע דעות ולא כדי להתכונן לבגרות בספרות.

כמו כן יש אנשים (והרבה) שאין להם יכולת ביטוי בכתב כמו של כמה אנשים מפה, זה לא אומר שהם אינם יכולים להביע את דעתם או לעדכן אותנו.


(Blau-Grana) #6

נקודה נוספת,

יש לכם פשוט אחלה של אתר אינטרנט עם מידע מכל התחומים, החל מכדורסל ועד היסטוריה, תארים ומחלקות הנוער:

http://barca.sportenter.co.il

אני מאמין ש-95% מכם מודעים לקיומו, אבל משתמשים חדשים (וגם ותיקים יותר) יוכלו למצוא שם המון תשובות לשאלות שיעזרו להם להשתלב בפורום.

הכתובת של מילון המושגים: http://barca.sportenter.co.il/history/milon.html

ושוב, לקרוא ולהפנים את הודעת הפתיחה של הת'רד הזה.


(Shap) #7

עדיף שההודעה תהיה מעניינת, אמינה (במקרה של ברווזים וכו..), עניינית וכדומה מאשר הודעה משעממת, ששמים לב שהכותב שם דגש מיותר על כתיבה נכונה ופיסוק

אין שום מניעה שהודעה תהיה מעניינת, אמינה ..., עניינית וכדומה ובנוסף שהכותב שם דגש על כתיבה נכונה ופיסוק. לא ברור לי מה זה הודעה משעממת; אם היא אוף-טופיק, לא קשורה לנושא או סתם הפלצה אזי היא תמחק.

כמו כן יש אנשים (והרבה) שאין להם יכולת ביטוי בכתב כמו של כמה אנשים מפה, זה לא אומר שהם אינם יכולים להביע את דעתם או לעדכן אותנו.

זה שאנשים לא מסוגלים לבטא עצמם היטב בכתב לא אומר שהקוראים האחרים צריכים לסבול מכך. יש לך בעיה? תתקן אותה, אל תעיק על אחרים.

ולסיום רצוי להוסיף: פה זה לא קהילות תפוז!


(מיכה) #8

ששמים לב שהכותב שם דגש מיותר על כתיבה נכונה ופיסוק - אחרי הכל אני נכנס לפורום כדי להתעדכן ולשמוע דעות ולא כדי להתכונן לבגרות בספרות.

קודם כל זה בגרות בלשון ולא בספרות, בספרות קוראים ספרים וסיפורים.
כל אדם בפורום צריך לנסות להחכים וללמוד דברים חדשים, בפסוקו של יום זו היא המטרה לכך, הרבה יותר מכמה עדכונים, אחת המטרות בפורום היא להביע דעה ולהתווכח על נושאים השנויים במחלוקת, ולכן אהנה להתווכח עם בן אדם שיודע להגות ולבטא מילים ופעלים, ולא בן אדם שלומד לבטא את עצמו ואת מילותיו בתוכנת המסרים האהובה- ICQ.

חבל לי שמשתמשים חכמים ומנוסים בפורום שחוכמתם ידועה לי, מביעים את דעתם פחות, אני מדבר על משתמשים כמו בנדה, מיכה (הכוכב הרביעי), אור (Art-Deco), בוריס (Barcik), לירן (Gpep), עידו (Koeman) וסער (יוהאן קרויף), את שי וגיא (Blau-Grana) אינני מכליל בקטגוריה זו מפני שהם מביעים דעתם כמעט על כל נושא ונושא בפורום.

לסיכום, אני מצטט משי את הדבר הנכון ביותר בהנחיות הכתיבה, ואם כל משתמש בפורום יפנים את זה, אנו נחכים ונחזור להיות ספינת הדגל של בארסה מבחינת איכות, חוכמה והנאה לקורא, בבקשה:

מספר הודעות: יש מצטרפים חדשים שחושבים שבפורום זה יעריכו אותם יותר אם יכתבו כמה שיותר הודעות. ובכן לא, ממש לא. אלה שיכתבו כמה שיותר בשביל להגדיל את מונה ההודעות שלהם יעופו מהחלון ויחפשו כבוד במקום אחר.

לעתיד ורוד יותר.


(Katabu) #9

לSiempre barca ולShap
על זה אני מדבר! על הקטנוניות הזאת! אתם רק מחפשים איך לעקוץ, לקטול ולהראות חכמים. קחו כמה נקודות:
1. אף אחד בפורום הזה לא מדבר עברית טהורה! זה שאתם יודעים לפסק ולהתנסח זה לא אומר שאתם כותבים עברית נכונה. (לא שאני יודע)
2. אם הייתי רושם הודעה: שבצ'נקו חטם בברצלונה לאחר לחיצת יד אם לאפורטה. זה היה ככ משנה השגיאות כתיב?


(שי) #10

אף אחד לא ביקש פה דוקטורט בלשון, וגם לא פיסקאות ברמה אקדמאית. כל מה שביקשנו הוא שלפני שחלק מכם ממהר ללחוץ שלח, תקדישו עוד דקה לקריאת מה שרשמתם כדי שאנשים אחרים יהנו ממנה גם.

אם אני רואה הודעה מלאה בשגיאות כתיב, לא מפוסקת כהלכה - אני פשוט מדלג עליה, או פונה למחק.


(שי) #11

יש לא מעט שחששו שברגע שישחררו הודעות סתמיות לאוויר (כמו כל הכבוד בדיוני המולטימדיה), המחק של גדי יעבור עליהם.

לי אין שום בעיה שבדיונים הספציפים הללו, תחמיאו אחד לשני.


(Corwin) #12

חברים, נראה לי שניתן לסכם את הדיון הזה בכך שכל אחד לאחר שהוא מסיים להגיב, לפני שהוא מפרסם את תגובתו, שיקח דקה לקרוא אותה שוב ולוודא שאין שם שגיאות מוגזמות, בתקווה שהעברית תהיה ברמה נורמאלית...

אני בטוח שאף אחד לא מנסה לעקוץ אף אחד אחר, לא להקניט אותו ולא לרדת עליו שהוא לא יודע לנסח, אך בכל זאת ממש ממש לא נעים לקרוא הודעות ברמות נמוכות כמו שרואים פה לפעמים, וגם לכותב אני מאמין שלא כל כך כיף לדעת שההודעה שלו נקראת פחות כי היא קריאה פחות.

אז בשביל כולנו - קוראים וכותבים גם יחד - שווה להשקיע את הדקה לוודא שההודעה היא ברמה גבוהה.


(Gpep) #13

אני לא ממש מסכים עם רוב הדברים.. עדיף שההודעה תהיה מעניינת, אמינה (במקרה של ברווזים וכו..), עניינית וכדומה מאשר הודעה משעממת, ששמים לב שהכותב שם דגש מיותר על כתיבה נכונה ופיסוק - אחרי הכל אני נכנס לפורום כדי להתעדכן ולשמוע דעות ולא כדי להתכונן לבגרות בספרות.

הבנתי אותך. רק חבל שאנשים פה נמדדים עפ כישורי הכתיבה שלהם ולא לפי התרומה שלהם. לדוגמא: 2 החבובים שמקודם ניסו לעקוץ אותי על המחאה הקטנה שלי, אבל תודה על התרומה שלי (באזור המולטימדיה בעיקר) הם לא אומרים.

חבל שזה ככה, באמת.

קטבו אתה לוקח את זה לכיוונים אחרים לגמרי ומפספס לחלוטין את כוונת המשורר. אף אחד לא מעדיף כישורי כתיבה על פני כתיבה עניינית. תגיד לי אתה, מה הבעיה בהודעה כזאת:

מסי תותח, איזה שחקן, לא כמו ג'יולי הזבל הצרפתי הזה פחחחחחח!

האם זה שהיא לא כתובה כהלכה או שהיא לא עניינית? נראה לי שאין בעיה דקדוקית, תחבירית, לשונית או וואטאבר עם הודעה כזאת (אולי פרט לפחחחח), אבל תסכים שהיא הודעה שאין לה מקום בפורום. מנגד, כותבים מאוד טובים לוקים בחלוקה לפסקאות ::slight_smile: , ואחרים שוגים בטעויות הקלדה ::slight_smile: (ביניהם גם עבדיכם הנאמן, שנאלץ לתקן שוב ושוב) ועדיין אנחנו קוראים אותם בשקיקה.

בקיצור, אין צורך להתקטנן, כולנו יודעים ספאם מהו, גם הספאמרים, ואנחנו לא רוצים זבל כזה בבית ספרנו, גם במחיר של מחיקת 70% מההודעות, זה הכל.

עם זאת, אדם, יהיה גילו אשר יהיה, אשר כותב בשגיאות כתיב מחרידות (ואני לא מדבר על 'אם' ו-'עם', טעויות נפוצות שגם אני חוטא בהן, אלא על דברים כמו בלטי ירד מהמגרש על עלוקה), כנראה שכתיבה היא לא הצד החזק שלו ולכן עדיף לו ולנו שהוא יצמצם את השתתפותו בפורום, או שישקיע יותר בכל הודעה והודעה. אם אני עורך כל הודעה פעמיים בממוצע (מי שלא מאמין, שיסתכל בהודעות שלי, וישווה את זמן הפרסום שלהן לזמן העריכה האחרון), אז אין סיבה שכל אחד מכם לא יעשה זאת.


(שי) #14

אני לא מבין, כל כך קשה לכתוב פיסקאות בלי לשבור שורות? למה העיניים שלי צריכות לסבול מדברים כאלה:

היה לרונלדיניו עונה טובה.
וחבל שהוא לא נתן עונה טובה יותר.
כי אם היה נותן עונה טובה יותר
אז היה לנו יותר טוב

אני מתריס בפעם האחרונה - בפעם הבאה, זה נמחק.


(שי) #15

אני אישית לצא רציתי שהנרי יגיע לברסה מכיוון שזה יכול ליגרום למתיחות מסוימות בקבוצה בין הנרי לאטו, זה יכול ליגרום למלחמות אגו להיפתח,ויותר גרוע, זה יהפוך אותנו רישמית לקבוצה של כוכבים ושמות ולא לקבוצה כמו שאנחנו רוצים שנהיה. זה יהפוך אותנו לריאל של פרז. וזה הדבר האחרון שאנחנו רוצים, שיקרה לנו מה שקרה לריאל מדריד. אז עדיף שהנרי לא יבוא, ונשאר עם אותו חלק התקפי מדהים שיש לנו.

מה יהיה?


(aldrrian) #16

ברור לי שזה רק עניין של זמן עד שתמחק ההודעה אבל חשוב לי שמי שיקרא ידע לדעתי יש פה הרבה רעל שאנשים מזרימים והרבה פעמים פוסלים פה אנשים אחרים על סמך דעתם.
נוצרת ככה אווירה רעה ומלחיצה שמרתיעה אנשים מלרשום שזו למעשה הפואנטה של הפורום.
יש פה הרבה חוסר סובלנות כלפי אנשים ואווירה זאת פוגעת בפורום לדעתי וחבל.
נסו להגיב בצורה רגועה ולכבד דעות של אחרים ותנו חיוך :slight_smile:


(Viva Barca) #17

ברור לי שזה רק עניין של זמן עד שתמחק ההודעה אבל חשוב לי שמי שיקרא ידע לדעתי יש פה הרבה רעל שאנשים מזרימים והרבה פעמים פוסלים פה אנשים אחרים על סמך דעתם.
נוצרת ככה אווירה רעה ומלחיצה שמרתיעה אנשים מלרשום שזו למעשה הפואנטה של הפורום.
יש פה הרבה חוסר סובלנות כלפי אנשים ואווירה זאת פוגעת בפורום לדעתי וחבל.
נסו להגיב בצורה רגועה ולכבד דעות של אחרים ותנו חיוך :slight_smile:

למחוק?!
להדגיש וליישם!
הפורום הזה (כל ספורטאנטר בכללי) מידרדר מיום ליום, ואותו רעל מחליף את האיכות הגדולה שפעם הייתה פה. החשק לקרוא פה ירד ממש, ובמקום לחכות להגיע הביתה כדי להיכנס לפורום ולקבל מידי יום תגובות איכותיות וארוכות כמו לפני שנה-שנתיים (בזמן שהפורום הזה נחשב להכי טוב בארץ - ובצדק), מה שמקבלים זה הרבה רעל ותגובות שהיו מביישות את הפורום האיכותי בארץ (ואני לא אכנס לפרטים).
הדור האיכותי והמוצלח שכתב פה לפני שנה-שנתיים התחלף ב... כל מה שקורה פה.

לחזור למוטב ומהר! (אם אפשר בכלל...)


(Blau-Grana) #18

עוד פעם חזרנו לנקודת ההתחלה של הקיץ? הרבה יותר מדי ספאם בימים האחרונים. חזרתי מאילת לכאב ראש אחד גדול.

מי שעוד לא הבין, הת'רד הזה לא נועד סתם לקישוט - לקרוא, להפנים, ליישם.

מי שעוד לא הבין2, בלי להתייחס כרגע למקרים ספציפיים - לא מוחקים לאף אחד פה הודעות רלוונטיות ומנומקות עם דעות מכל כיוון שהוא. גם לא אם יש שגיאות כתיב פה ושם. מוחקים רק מה שצריך למחוק. לא ייקרה כלום למשתמשים חדשים שמרגישים לחץ ואווירה מרתיעה משום מה, לקרוא חודש כדי להתרגל ולהשתלב ואחכ להתחיל בכתיבה.


(saviolagoal) #19

משפט שנכתב בתום, אך הוא מסמל את אחת הרעות החולות של הפורום. לקרוא ולא ללמוד:

היי, אני חדש כאן וכדי להכנס לעניינים צריך להתחיל להגיב אז.. הנה זה.


(בארסאי מבטן ומלידה) #20

עוד פעם חזרנו לנקודת ההתחלה של הקיץ? הרבה יותר מדי ספאם בימים האחרונים. חזרתי מאילת לכאב ראש אחד גדול.

מי שעוד לא הבין, הת'רד הזה לא נועד סתם לקישוט - לקרוא, להפנים, ליישם.

מי שעוד לא הבין2, בלי להתייחס כרגע למקרים ספציפיים - לא מוחקים לאף אחד פה הודעות רלוונטיות ומנומקות עם דעות מכל כיוון שהוא. גם לא אם יש שגיאות כתיב פה ושם. מוחקים רק מה שצריך למחוק. לא ייקרה כלום למשתמשים חדשים שמרגישים לחץ ואווירה מרתיעה משום מה, לקרוא חודש כדי להתרגל ולהשתלב ואחכ להתחיל בכתיבה.

וואלה אז אני לא מבין למה לדוגמא כשאני מגיב להודעה על סביולה או כשאני מדווח על משהו חדש בנושא של רעל מדריד אז מוחקים לי את ההודעות.
תנו סיבות.