שחקנינו בנבחרות ::

ריאל-מדריד

(ערן א.) #3297

זה לא משנה מי יותר טוב, דני או חואנפראן - דני אלוף אירופה, ורק בתור שכזה מגיע לו להיות מוזמן לנבחרת ולו כגיבוי לספסל, חוץ מזה שדני גם הוכיח את עצמו ברמות הגבוהות ביותר והיה מהשחקנים היותר טובים ויציבים של אלופת אירופה העונה.
אמרו כבר דל בוסקה שמרן- בסוף השמרנות שלו תעלה לו ביוקר.

(SantiagoBernabeu) #3298

טוב שדני לא זומן וחבל השחקנים שכן זומנו. הייתי מעדיף שכמו דני גם שאר השחקנים שלנו ינוחו ויגיעו לעונה הבאה מלאי כוחות.

(hmmm) #3300

אני מת על דני, אבל במקום דל בוסקה הייתי עושה בדיוק אותו דבר. חואנפראן היה המגן הימני הטוב בעולם בעונה החולפת (עשה גם הגנה וגם התקפה) ואזפיליקווטה יכול לשחק גם בימין וגם בשמאל.

בנוגע לשחקנינו בנבחרות באופן כללי: אם אנחנו רוצים לדאוג שהם לא יתפרקו, הצעד המשמעותי יהיה לדאוג לסגל רחב במהלך העונות הרגילות של ה-60 משחקים בעונה. אני מפרגן לכל הסגל שלנו 10 משחקים בשנה עם הנבחרת, שמתוכם 3-4 הם משחקי ידידות בהילוך נמוך יותר.

[QUOTE=ערן א.;1538178]זה לא משנה מי יותר טוב, דני או חואנפראן - דני אלוף אירופה, ורק בתור שכזה מגיע לו להיות מוזמן לנבחרת ולו כגיבוי לספסל[/QUOTE]

(X. Alonso) #3301

[QUOTE=SantiagoBernabeu;1538191]טוב שדני לא זומן וחבל השחקנים שכן זומנו. הייתי מעדיף שכמו דני גם שאר השחקנים שלנו ינוחו ויגיעו לעונה הבאה מלאי כוחות.[/QUOTE]

[QUOTE=Niro;1538260]ובכלל, מבחינתי זה נהדר ששחקנים שלנו לא מזומנים לנבחרות, מי צריך את החרא הזה?[/QUOTE]
אני היחיד שרוצה שכמה שיותר שחקנים שלנו ישתתפו באירוע הכדורגל הגדול בעולם? לשחק במונדיאל זה חלומו של כל ילד קטן שמשחק כדורגל. אחרי מה שרובם נתנו לנו בשנים האחרונות אני חושב שמגיע להם לקחת חלק באותו אירוע ולהגיע כמה שיותר רחוק. לא מדובר פה באיזה גביע קונפדרציות אלא למשהו שזכייה בו תיחשב אולי לרגע השיא בקריירה של כל שחקן. הסיכון שאחר כך השחקנים אולי לא יגיעו לעונה בכושר אופטימלי (זה לא דבר של מאה אחוז, לא מעט שחקני ברצלונה נתנו את אחת מהעונות הכי טובות בהיסטוריה של המועדון אחרי ששיחקו את כל המשחקים במונדיאל) לדעתי לא מעפיל על הגאווה והעונג של אותם שחקנים להגיע להישגים במונדיאל.

(t.a.l4) #3302

[QUOTE=hmmm;1538299]אני מת על דני, אבל במקום דל בוסקה הייתי עושה בדיוק אותו דבר. חואנפראן היה המגן הימני הטוב בעולם בעונה החולפת (עשה גם הגנה וגם התקפה) ואזפיליקווטה יכול לשחק גם בימין וגם בשמאל.

בנוגע לשחקנינו בנבחרות באופן כללי: אם אנחנו רוצים לדאוג שהם לא יתפרקו, הצעד המשמעותי יהיה לדאוג לסגל רחב במהלך העונות הרגילות של ה-60 משחקים בעונה. אני מפרגן לכל הסגל שלנו 10 משחקים בשנה עם הנבחרת, שמתוכם 3-4 הם משחקי ידידות בהילוך נמוך יותר.

…[/QUOTE]

אני חושב שקרבחאל מגן יותר טוב,חואנפראן משחק בקבוצה שבה כולם עושים הגנה ויוצאים להתקפות מהירות עם הרבה שטחים.
דני משחק בקבוצה שמרבה להפקיר את ההגנה ונתקלת בבונקרים ב-90% ממשחקיה.
כמובן שהרבה יותר קשה לשחק בקבוצה השנייה ודני עשה את זה בצורה כמעט מושלמת.
אם ניקח לדוגמא את צמד המשחקים מול באיירן,שבהם ריאל שיחקה דומה לאתלטיקו,מישהו יכול להגיד שקרבחל הרשים במשחקים האלה פחות מחואנפראן?

(SantiagoBernabeu) #3303

[QUOTE=X. Alonso;1538301]אני היחיד שרוצה שכמה שיותר שחקנים שלנו ישתתפו באירוע הכדורגל הגדול בעולם? לשחק במונדיאל זה חלומו של כל ילד קטן שמשחק כדורגל. אחרי מה שרובם נתנו לנו בשנים האחרונות אני חושב שמגיע להם לקחת חלק באותו אירוע ולהגיע כמה שיותר רחוק. לא מדובר פה באיזה גביע קונפדרציות אלא למשהו שזכייה בו תיחשב אולי לרגע השיא בקריירה של כל שחקן. הסיכון שאחר כך השחקנים אולי לא יגיעו לעונה בכושר אופטימלי (זה לא דבר של מאה אחוז, לא מעט שחקני ברצלונה נתנו את אחת מהעונות הכי טובות בהיסטוריה של המועדון אחרי ששיחקו את כל המשחקים במונדיאל) לדעתי לא מעפיל על הגאווה והעונג של אותם שחקנים להגיע להישגים במונדיאל.[/QUOTE]

למה שיעניין אותי מה החלומות שלהם ומה הגאווה שלהם אומרת? אני אוהד ריאל מדריד וככזה אני רוצה את השחקנים בכושר אופטימלי. אם החלומות שלהם באים ביחד עם ההצלחה בקבוצה אז סבבה, אם לא - שימשיכו לחלום, זה לא מזיק.

(X. Alonso) #3304

אז בקיצור, אין לך סימפטיה לשחקן ולבנאדם עצמו אלא רק ליכולות שלו במדים הלבנים שלנו. אתה באמת חושב שזה היחס שמגיע לשחקנים שנותנים מעצמם 100% באימונים ובמשחקים במשך כל העונה בשביל אוהדים כמוני וכמוך (בנוסף למנהל הבנק שלהם)? אתה באמת לא מצליח להתחבר לאף שחקן מעבר למה שהוא מציג אצלנו מדי שבוע? אם כן אז אין לי מה להגיד לך.

כמובן שאני מעדיף הצלחה שלהם אצלנו על חשבון הצלחה בינלאומית ולא להפך אבל אני לא רואה סיבה שזה בטוח יגיע אחד על חשבון השני. למה גם אתה כזה בטוח שזה לא יזיק, הישג יכול לתת בוסט מוראלי משמעותי לשחקנים אמוציונליים כמו רונאלדו וראמוס כשכישלון מנגד…

(SantiagoBernabeu) #3305

יש לי המון סימפטיה אבל אחרי הכל אני אוהד ריאל מדריד ולא אוהד את השחקנים של ריאל. מעריץ אותם - כן, אבל הקבוצה חשובה יותר.
אני מתחבר להמון שחקנים (על חלק מהם אפילו הלכתי פה כסאח מדיי שבוע והגנתי עליהם בחירוף נפש :guns2:), אבל עדיין ההצלחה של הקבוצה יותר חשובה לי.

אתה לא רואה סיבה למה זה יבוא על חשבון ההצלחה בקבוצה? כי הם אחרי עונה מאוד ארוכה ומתישה שבה לא פספסנו אף משחק, הגענו לשני גמרים, ועכשיו במקום ללכת לנוח הם צריכים לשחק בנבחרת. הם בני אדם בסך הכל והם חייבים מנוחה. לאחר מכן זה יכול לגרור עייפות לקראת העונה הבאה ואפילו פציעות.

(X. Alonso) #3306

יש הבדל גדול בין להגיד שהחלומות והגאוה שלהם לא מעניינים אותך ובין להגיד שההצלחה בקבוצה חשובה יותר מבנבחרת (דבר שכולם מסכימים עליו). סלע המחלוקת בינינו הוא בעצם גודל הסיכון הפיזי בכך שהם יזכו במנוחה קצרה יותר מבדרך כלל. אני עדיין חושב שאתה מגזים עם זה כי רובם רגילים לשחק ברמה גבוהה של אינטנסיביות (וזה לא שהם חוזרים מהנבחרות ישר לולדבבאס) אבל נצטרך להסכים שלא להסכים.

(SantiagoBernabeu) #3307

אתה יכול שלא להסכים אבל זו עובדה שטורנירי הנבחרות פוגעים במנוחה של השחקנים.

(Caballero de Blanco) #3309

במועדון מעריכים, כי צ’אבי אלונסו צפוי לפרוש מהנבחרת לאחר המונדיאל בברזיל, ויתמקד לחלוטין בקבוצה - החל מעונה הבאה.

(דניאל.) #3310

[QUOTE=hmmm;1538299]חואנפראן היה המגן הימני הטוב בעולם בעונה החולפת (עשה גם הגנה וגם התקפה)[/QUOTE]

:whistle:

מה כבר ראית בחואנפרן תגיד? שחקן שלא יודע להתנהל תחת לחץ ואין לו מחצית מהשליטה בכדור שיש לקרבחאל. מעבר לזה, קל מאוד מאוד מאוד לבלוט כשחקן ובעיקר בתור מגן, כשהקבוצה שלך עושה כל כך הרבה לחץ ועבודה שחורה. בסופו של דבר זה ‘רק’ לתפוס קו ולעשות בו הרבה הגנה. מעבר לזה, ברור שאם קבוצה כמו אתלטיקו מגיעה למעמדים הסופיים של העונה, אז השחקנים שלה יותר בולטים (גם כי הם משחקים יותר משחקים). חוץ מזה, חואנפרן לא הרשים אותי בעליל, שחקן מאוד אפור ומוגבל ולוקה בחסר בהרבה דברים.

שוב, קל מאוד לבלוט כשהקבוצה שלך מיטיבה לעשות כמעט ורק לחץ כחלק משיטת המשחק שלה. אני ממש לא מתלהב ממנו ואין ספק שקרבחאל היה פי 2 יותר ממנו השנה.

(hmmm) #3311

אם אתה חושב שכל מה שחואנפראן עשה העונה זה “רק לתפוס קו ולעשות בו הרבה הגנה” אין טעם להמשיך בדיון. והוא ופליפה לואיס היו חלק אינטרגלי בהתקפה של קבוצה ששיחקה בלי קיצוניים טבעיים.

ואגב, אני חושב שאתה זוכר בעיקר את סיום העונה המצוין של קרבחאל ולא את העונה שלו בכללותה.

(Big9Benz) #3312

עבור קרבחאל זאת הייתה עונה שהוא עבר בה שינוי גדול. הוא הגיע בתור מגן לא רע, אבל היו לו כל מיני נקודות תורפה שהוא היה צריך לשפר אותן, ובמהלך העונה הוא ללא ספק עשה את זה, ובסיום העונה הוא הגיע בתור שחקן הרבה יותר טוב ויותר שלם. אם נסתכל על קרבחאל של סיום העונה ונשווה אותו לחואנפראן, אני אישית חושב שקרבחאל יותר טוב. מה שכן, אין ספק שלדני שלנו יש עתיד מבטיח, ואנחנו עוד נראה אותו במונדיאל.

(dkaro) #3313

קרבחאל התחיל את העונה וסיים אותה טוב מאוד, וייתכן וזה קצת מבלבל את אלו שטוענים שהיה לו מקום בסגל הסופי של דל בוסקה. קצת שוכחים שבתווך הוא היה בינוני מאוד ואפילו מעט מאכזב. הוא עוד צעיר ואין לי ספק שהוא בדרך להיות אחד המגנים הטובים בעולם, בטח ובטח אם היכולות הנהדרת מסיום העונה תאפיין אותו בהמשך הקריירה. נכון להיום, ההחלטה של דל בוסקה הייתה נכונה מאוד וכרגע חואנפראן מוכח יותר ויציב יותר.

(דניאל.) #3314

[QUOTE=hmmm;1539257]אם אתה חושב שכל מה שחואנפראן עשה העונה זה “רק לתפוס קו ולעשות בו הרבה הגנה” אין טעם להמשיך בדיון. והוא ופליפה לואיס היו חלק אינטרגלי בהתקפה של קבוצה ששיחקה בלי קיצוניים טבעיים.

ואגב, אני חושב שאתה זוכר בעיקר את סיום העונה המצוין של קרבחאל ולא את העונה שלו בכללותה.[/QUOTE]

אז בוא נעמיד דברים על דיוקם כי באמת הקדמת אותי: פליפה לואיס, שחקן שאני ממש לא תופס ממנו גם כן- היה באמת מעולה העונה וחבל לי שהוא לא יהיה במונדיאל.

להיות חלק אינטגרלי? אני אומר לך את האמת, זה למה גם רוב שחקני ריאל מדריד ראויים לשבחים: קבוצה זוכה בתארים>קבוצה נראית טוב, קבוצה משחקת טוב>השחקנים משחקים טוב. שחקנים משחקים טוב>קבוצה נראית טוב>קבוצה זוכה בתארים. לא ניכנס לקטנות של “לא תמיד”, אבל בעיקרון, הבסיס להצלחה של קבוצה, הוא לא תמיד, אבל כן מאוד משפיע- המאמן ובפועל- השחקנים.

זה מה שלא פעם עושה הבדל בין קבוצה שמשחקת ונראת טוב אך לא זוכה בתארים, לבין קבוצה שבאמת כל הקבוצה נראית ומשחקת טוב. הכוונה שלי שכמעט ואי אפשר לא להיות חלק אינטגרלי מקבוצה מצליחה, כי אז קיים סיכוי שהיא פשוט לא תצליח. אם החלוץ לא מספק שערים והקבוצה לא כובשת- היא לא מספיק טובה, אם ההגנה מדהימה אבל השוער גרוע- הוא ייספוג שערים והיא לא תהיה מספיק טובה. אם בקישור יש לקבוצה את פירלו, צ’אבי וזידאן אבל ההתקפה של הקבוצה לא מספיק טובה- אז הם גם לא יוכלו להועיל יותר מדיי.

זה דינאמי וזה למה הרבה פעמים ישנה האמירה “אווו! זה מה שבדיוק היה חסר לריאל כל השנים, זה מה שהפריד אותה בין קבוצה מדהימה לקבוצה שלוקחת ליגת האלופות”. *אני קצת עייף ואולי אני לא מצליח לבטא את מה שחשבתי עליו בדרך הביתה בצורה יותר ברורה, אבל בעיקרון זה שחואנפרן היה חלק אינטגרלי מאתלטיקו- לא באמת הופך אותו לשחקן טוב יותר, או למגן הכי טוב בעונה החולפת. כי בסופו של דבר כשתלכיד נע ומצליח, אז סביר להניח שאין בו יותר מדיי מגרעות. לכן אני נמנע מלהתלהב מאיזה חואנפרן אחד.

הדוגמא הכי טובה היא ברצלונה. קבוצה שכל כולה כמעט הייתה ונשארה זהה, אבל כשלשחקן אחד ההעונה הזו לא הולכת טוב (מסי) ושחקן שני קצת יותר חלוד (פיקה) ושחקן שלישי קצת יותר עייף(צ’אבי) אז היא לא טובה. אבל במה היא שונה מלפני כמה שנים שהייתה מפלצת? בזה שכשהיא הייתה מפלצת הם היו בפורם טוב ואני לא אכנס לסיבות למה קבוצה לא נמצאת בפורם טוב(חילופי מאמנים, הזדקנות, פציעות וכ’'ו). אבל עכשיו זה אומר שהשחקנים של ברצלונה גרועים ולא חלק אינטגרלי מהקבוצה? ממש לא. זה פשוט אומר שהשנה לא הלך להם ואולי יילך שנה הבאה.

אז הBOTTOM LINE הוא: חואנפרן- אני לא מחזיק ממך.

(vakum) #3315

[QUOTE=Caballero de Blanco;1538995]במועדון מעריכים, כי צ’אבי אלונסו צפוי לפרוש מהנבחרת לאחר המונדיאל בברזיל, ויתמקד לחלוטין בקבוצה - החל מעונה הבאה.[/QUOTE]

חדשות טובות מאוד

בתור אוהד ריאל, מאוד חשוב לי שכמה שפחות שחקנים של ריאל ישחקו בנבחרות. בתור אוהד ריאל, אני בטוח שאני רק הרוויח מזה. בתור אוהד כדורגל, הייתי שמח אם יבטלו את כדורגל הנבחרות, המשעמם, כדורגל ברמה נמוכה יחסית, ויאפשרו לשחקנים לנוח כמו שצריך בקיץ, יפסיקו למשוך אותם לנבחרות במהלך העונה ולגרום לפגרות מעצבנות ומשעממות!

אמנם פחות כדורגל, אבל השחקנים לא יתעלפו בסוף עונה, טרום עונה יהיה ארוך יותר והרמה תהיה גבוהה יותר בתחילת ובסוף העונות. כדורגל נבחרות פשוט משעמם וברמה נמוכה.

(dkaro) #3316

לא יודע. הטיעון הזה של ביטול טורניר הנבחרות עלה כבר כמה פעמים וקשה לי להתווכח עם ההגיון מאחוריו, אבל אי אפשר לקחת את האמוציונאליות שיש לכדורגל הנבחרות להציע בשונה מעולם המועדונים, שם בסופו של דבר הכסף מדבר.

ברור שרמת הכדורגל בצ’מפיונס לצורך העניין גבוהה הרבה יותר, אבל את מה שטורניר כמו המונדיאל נותן לצופי הספורט בעולם אף כדורגל מועדונים לעולם לא יוכל לתת. כרגע, לטעמי, יש עוד הרבה מקום לכדורגל נבחרות.

(hmmm) #3317

דניאל,

שים לב שאמרתי “חלק אינטגרלי [B]בהתקפה[/B]”. אני לא מסכים על כל מיני דברים שרשמת כאן (לפחות מה שאני חושב שהבנתי), אבל הדיון הזה הוא לא המקום. אם אתה רוצה לסדר את הרעיונות שלך לטקסט מעט יותר ברור, אפשר להמשיך בפרטי.

(Barrett) #3318

אני לא יודע אם צריך לבטל את טורנירי הנבחרות, אבל לפחות צריך להכניס טיפה סדר בכל הסיפור. צריך לדעתי, לדאוג לרכז את המשחקים לתקופות מוגדרות. למשל לתת לנבחרות שבועיים בינואר וחודש ביולי. אפשר לדעתי לעשות טורניר עלייה מרוכז ליורו או למונדיאל בחודש יולי. והליגות ירוצו מספטמפר עד ינואר, פגרה של חודש, ומפברואר עד יוני. לפחות לא נצטרך לסבול מפגרות של שבוע, שפוגעות בעיקר בקבוצות הגדולות, ומוציאות אותן מהקצב… ולא נדבר בכלל על הפציעות המרגיזות. בקיצר קצת סדר בבלגן.