קרלס פויול :: הקפיטא׳ הכי גדול שלנו בכל הזמנים

ברצלונה

(Anti Madridista) #1

[RIGHT]ראשית כל, לא מצאתי דיון על פויול, ואני גם לא זוכר אם היה אחד כזה. אבל אם יש, המנהלים מוזמנים להעביר את זה לשם. אם לא, אז אפשר להתחיל דיון חדש כאן.

העונה חזינו בהרבה מקרים בפויול שטיפה דועך, מבולבל לעתים, ובאופן כללי פחות טוב. אבל פויול לא איבד, וגם לא יאבד את מידת ההשקעה וההקרבה שלו, שהיא סימן היכר אצלו כמעט כמו התלתלים. בסיום העונה הזאת פויול כבר בן 31, על סף חתימה על החוזה האחרון כנראה בקריירה שלו, כשחקן הרכב מרכזי בקבוצה. המשחק אתמול הוכיח לי בפעם המי יודע כמה, כמה השחקן הזה חשוב ומדהים, ואני יודע כבר עכשיו שמבחינתי, ולא משנים לי כל הפרדיננדים למיניהם בעולם, זה שחקן ההגנה הטוב ביותר שראיתי בחיים שלי.
שחקן הגנה עם “שיגעון” שמתאים יותר לסטיגמה של שוערים. שיגעון שגורם לו לעתים לעשות שטויות, אבל מצד שני לפעמים גורם לך לחשוב, האם השחקן הזה הוא אנושי? בקריירה שלו ראיתי את הבנאדם הזה עושה כל כך הרבה דברים, והדוגמא הכי טובה מבחינתי היא הצלת השער המדהימה שהוא נתן מול לוקומוטיב מוסקבה בליגת האלופות. מי שלא ראה או לא זוכר, יש את זה בוידאו הבא(1:55)

באופן אישי, פויול קנה אותי בסביבות 2001. היה אז משחק של בארסה מול סלטה, ופויול קיבל במחצית השנייה משימה לשמור על חיים רביבו. פויול, באותה תקופה מגן ימני צעיר, די פרוע ואלים(פשוט לא השכיל עדיין לתעל את הטירוף שלו לעליונות טקטית על שחקנים אחרים) עלה להתקפה של בארסה, שאיבדה כדור וסלטה יצאה למתפרצת מנגד. כמו שהמצלמה עברה מצד אחד לצד השני, היא תפסה על הפריים את פויול דופק ריצת אמוק שאני לא ראיתי במגרשי הכדורגל עד אז, ועוצר את רביבו בצד השני! אז הבנתי לראשונה איזה שחקן מיוחד עלה לא מזמן מבארסה ב’, והיום אני מרגיש אותו הדבר כלפי הקפטן שלנו.

העונה פויול היה הרבה פחות “באנקר” מבעבר, בעיקר בשל העלייה המטאורית של פיקה. אני מאמין שבשנים הקרובות לאט לאט מעמדו של פויול מקצועית ידעך, אבל כל עוד הוא בקבוצה הוא תמיד יוסיף את הלחימה, הטירוף וההקרבה למשחק. אם זה להתאים את עצמו טקטית באופן מושלם לכל עמדות ההגנה, אם זה לשחק עם לסת שבורה, ואם זה לצלוע כל הדרך אל הפודיום, ולהניף את גביע ליגת האלופות השלישי של המועדון והשני שלו. כי זה מה ששחקן נשמה אמיתי עושה.

[/RIGHT]


(neco) #2

פויול פשוט שחקן שמדהים אותי כל פעם מחדש,
זה באמת שחקן נשמה, והדוגמא הטובה מאתמול היא הפציעה שלו מול ואן דר סאר כשהיונייטד יצאו למתפרצת והבן אדם במקום להשאר על הרצפה דפק ריצה מטורפת להגנה ואחרי שהכדור יצא הוא נשכב לקבל טיפול
אין עליו.


(andresolo) #3

בהחלט, פויול יזכר לאורך כל ההיסטוריה של בארסה.
האיש הרים פעמיים את גביע אירופה לאלופות, הרים 3 פעמים את גביע הליגה, פעם אחת את גביע המלך ותוסיפו לזה עוד הרבה הרבה הרבה, הרבה נשמה, אומץ,הקרבה, מנהיגות וכל שאר התכונות הנהדרות של הבלם-מגן המדהים הזה.

כמו שאמר אחד מעליי,אם יש שחקן שאפשר להגיד באמת: "אין עליו" - זה קרלס פויול.


(GoD iS a Dj) #5

לא נראה לי שהוא אנושי, תלתלים כאלה יש רק לאלים!
אני חולה על השחקן הזה הוא פשוט נותן את כול כולו במשחקים שחקן נשמה אמיתי. העונה באמת ראינו ירידה ביכולת שלו ומצד שני עלייה מטאורית ביכולת של פיקה. אבל פויול ידע לחזור לעצמו בגמר ולהזכיר לנו מי זה פויול.

דרך אגב איזה בלם עוד הבקיע שער במספרת?:stuck_out_tongue:


(orelcoh) #6

מטארצי.


(הגיס של רומאריו) #7

אני זוכר היטב את באקרו, ואני זוכר היטב את היורש שלו גווארדיולה. פויול משתווה לבאקרו ברמת המחויבות ויש לו עוד טיפה (ממש טיפה) כדי להגיע לדרגת האל בה נמצא גווארדיולה כקפטן.

בתוך קשקש אחד ברעמת האריה של קרלס יש יותר מחוייבות והקרבה מאשר 500 היירו-אים, ראמוסים, קינים, ודל-פיירואים. קשקש אחד לא מספיק בשביל להכיל את כמות הסופרלטיבים שיש לי להגיד עליו.

יחד עם זאת, צריך להפנים שכמה משחקים מבריקים ו-800 אחוז הקרבה לא מפצים על הדעיכה שכבר החלה (אין מה לעשות, גם לוולברין כמו פויול), וצריך להתכונן לחילופי המשמרות. טוב שיש פיקה.


(ERREALA) #8

מטראצי? באמת? לא ידעתי

אגב, פויול לא היה בלם אז, אם אתה מתכוון לשער מול טנריפה, או שהוא הבקיע עוד אחדבמספרת שלא ראיתי בעוונותי. הוא היה מגן ימני נפלא, שהיה רץ קדימה ולפעמים מבקיע שערים ומבשל, זכורלי שער אחד יפה מאוד נגד בטיס.

האם הוא אנושיי? בהחלט.

אני תמיד האמנתי בו ואני גאה בכך שהייתי בין הראשונים שהמרו עליו

כאשר כל מיני אמרו שהוא לא ברמה והשוו אותו לאיזה בוכניק שאין לי מושג מי זה, אני מצאתי את האי מייל שלו בהוטמייל וכתבתי לו ברכה ליום ההולדת. הוא הודה לי במייל חוזר מנומס ונחמד. כמובן שאחר כך הוא הפך לאליל וכבר לא ענה לאי מיילים, אבל תמיד שמחתי לראות אותו ואני שומרת עד היום במקום כבוד על הטלויזיה את התמונה הממוחשבת שהצטלמתי "איתו" בביקורי הראשון בברצלונה, כשהוא היה מס' 32.

פיול כאמור אנושי, ושיחק לו המזל להשאר בקבוצת המוצא שלו ולא להמכר, שזה הפך לדבר נדיר בימינו
הוא ושאבי הם דוגמא לשחקני בית וגם אינייסטה, אבל אני מדברת על שני הוטראנים שואן חאל נתן להם הזדמנות בנעוריהם, וזה אחד הדברים הטובים היחידים שהוא עשה

בגלל שהוא אנושי, היו לו גם תקופות רעות, מה שקורה לכל אחד כי עוד לא שמעתי שסופרמן ירד לשחק בברסה או בכל קבוצה אחרת (אני מצטטת את לואיס אנריקה האגדי שפעם אמר את המשפט הזה ביחס לשחקן אחר)

אולי חלק מאלה שקוראים את זה ולא מכירים אותי, חושבים שאני גלורי האנטר כי חזרתי לכתוב בפורום הזה לאחרונה

אני סבורה שאני לא כזו, ואם לא כתבתי כאן יותר זה בגלל שלא חשבתי שיש לי משהו לחדש עם כל המומחים שיודעים הכל על ברסה , וספאמרים יש מספיק בלעדי
נכנסתי לאחרונה כי חשבתי שאולי יש מקום לכתוב על דברים מנקודת מבט קצת שונה, שלי לאחר כל כך הרבה שנים של "רומן" עם קאטאלוניה וברסה על כל קבוצותיה, גם זו של הכדוריד בימי הנסיך מפאלמה , והכדורסל ואחרות מלבד הכדורגל. כאשר הייתי בעכו ושמעתי את השירים הקאטאליים, ההמנון של ברסה וראיתי את הדגל, ההצטמררות שלי גרמה לי להבין שהקשר הרגשי שלי עם ברצלונה הוא חזק והוא לתמיד, בלי קשר אם שחקן זה או אחר מוצא חן בעיני או לא, וכנ"ל לגבי מאמנים.
פויול הוא לא מהחוף, הוא מאיזור"פנים הארץ" של קטלוניה, שם האנשים חזקים ועקשנים.. ואכן לא לשוא זכה גם לכינוי "טרזן" בתקופה מסוימת

פויול אמר פעם שהמודל שלו הוא פאולו מלדיני והוא חולם להיות המקבילה שלו בברסה. הוא אכן בדרך הנכונה, לעניות דעתי


(ofirroze) #10

פויול הוא סמל ואגדה.
פויול ה-קפטן שצריך להיות בכל קבוצה. מעודד, ממריץ והכי חשוב גם נחוש בעצמו וגם אם השאר לא תמיד מסתדרים - פויול תמיד במקום.
פויול הוא אחד השחקנים שאני הכי מעריך בבארסה. הוא תמיד שם בשביל השחקנים.
הוא פשוט מושלם. אם אין לו מעידות קטנות שקורות לכל אחד מדי פעם, וגם אם כן, הוא השחקן שמשחק באופן סדיר הכי טוב שלו ונותן הופעות מעולות כל משחק.

קרלס שמשון - רק אל תעשה גלח :smiley:

אחחח קפיטן

http://www.youtube.com/watch?v=lo90THljqUo


(galbarca) #11

מה פתאום הוא בא מכוכבו של קייטה :grin: אחרי שראיתי את שם הדיון החדש דיי נקרעתי כי מצחיק שיש חושבים שגם הוא לא אנושי . יש אומרים שהעונה שלו הייתה יחסית חלשה והוא עושה טעויות רבות יותר מאשר עונות קודמות להן .. אבל בעיני טרזן נשאר טרזן והוא רק צובר עוד יותר מהירות והתנסות . הוא הדהים אותי בגמר ליגת האלופות והוא איש המשחק שלי . התעופה שלו ,הנחישות ,ההתמודדות עם הכאבים וכמובן המנהיגות ! אין כמוהו .

באמת מגיע לו לפתוח דיון רק עליו והיכולת המדהימה שלו , שימשיך ככה :wink: .


(נאור מ) #12

לצד גווארדיולה, מדובר בשחקן שיקריב והקריב הכל למען הסמל הברסאי.
פיקה ממשיך דרכו.


(In!esta8) #13

אחד השחקנים האהובים עליי ביותר בתולדות המועדון ,שחקן גדול ,אישיות ענקית ומה לא. למרות שאומרים שהוא התחלש השנה ,הוא עדיין נשאר בעיניי אחד הבלמים הטובים ביותר בעולם ,וקפטן הנצחי של ברצלונה. טרזן נשאר טרזן ,וקפטן נשאר קפטן!

Vamos Carles!


(Wildman) #14

פויול בנוי כמו אל יווני: חסון וחזק, ובעבר הוא גם היה הבלם הטוב בעולם.

אתמול הוא נתן משחק פנטסטי, הוא היה פשוט בלתי עביר. המשחק הזה הזכיר לי למה אני כל כך אוהב ומעריך את השחקן הזה. פויול אולי לא יגיע למה שמאלדיני הגיע מבחינת התארים שהוא צבר (לא שהוא השיג מעט), אבל אין שום ספק שמבחינת המעמד הקבוצתי שלו והתרומה שלו לקבוצה הוא כבר סוג של מאלדיני, או שמה תרשו לי להגיד, מאלדיני הוא סוג של פויול :evil:

פויול יהיה חלק מברצלונה בכל חייו, תהיו בטוחים בזה.


(miki108) #15

שראיתי מה הוא נתן מול יונייטד, לא יכלתי שלא להוריד דמעה.
פשוט הדהים אותי הקטע במחצית השניה שהוא נפצע ברחבה של ואן דר סר, לא נשרקה עבירה ולמרות הפציעה הוא קם, שם ספרינט של החיים בשביל לחזור, לוודא שאין איום על ויקטור ואז ליפול בשקט...השחקן הזה פשוט מדהים !!
נכון, הוא לא כל כך מוכשר, לפעמים הוא היסטרי, אבל שאתה עושה הגנה עם כל כך הרבה לב והקרבה ומוכן להיכנס לכל תאקל הכי מפחיד בעולם- סימן שאתה מלך !
אין דמויות כמו פויול, מעולם לא ראיתי כזאת הקרבה וכזאת נחישות.
גם במשחקי פוסטר, כל טעות שלו הבחור נראה שבור, תמיד חשוב לו לתת את הכל לקבוצה.
באמת שעוד נתגעגע אליו, לא נראה עוד דברים כאלה. הקפטן הכי מדהים שיצא לי לראות במשך רוב הזמן שאני אוהב כדורגל.

נ.ב. מי זה רעול ??


(Freddie) #18

האם הוא אנושי?

קשה לדעת בוודאות, אבל תמיד ניתן לשער. למטבע ששמו "קרלס פויול" ישנם שני צדדים, אותם הוא מיישם בעת ובעונה אחת:

מצד אחד, מדובר לכאורה באדם אמיתי, רגיל, בן אלמוות מן השורה. מימדיו הפיזיים של גופו לא יוצאי דופן, הוא לא גבוה במיוחד, לא נמוך, לא שמן, לא רזה, קצת בריון (כמו שצריך). הוא לא מכוער (דוגמן על אם תשאלו אותי), לא מטופח יתר על מידה, אך גם לא מוזנח אסתטית (בכל זאת, זה חתיכת פרויקט לתחזק כמות מכובדת כל כך של תלתלי זהב). פויול הוא פויול, עם כל מה שמשתמע מכך. הוא לא שחקן מהיר במיוחד, אף פעם הוא לא היה כזה ביחס לשחקנים בעלי מנועי ה"טורבו" שבאים לתקוף אותו, אבל הוא תמיד יידע להיות במקום הנכון בזמן הנכון ולשים את הרגל הנכונה אחרי ריצת אמוק של 80 מטר. פויול לא זקוק למהירות - הוא פשוט יודע להיות חומה אנושית מול השחקן (או יותר) אותו הוא שומר, ועל הדרך מוציא לו את החשק לחיות.

הטכניקה שלו אולי לא משתווה לשחקנים כמו צ'אבי ואינייסטה, אך הוא מצליח לחפות על כך בעזרת האופי הבלתי נדלה שלו. אין ספק שהרמה התפקודית שלו דעכה מעט ביחד עם הגיל, שמתחיל לקרב אותו ואותנו ליום לו אנחנו מייחלים שלא יגיע לעולם. אבל אין מה לעשות ואין דרך להימנע מהבלתי נמנע, הוא יצטרך לחיות, לשחק ולהתמודד עם המגבלות הפיזיות שהגיל מסדר לו, ולהתאים את יכולותיו המובנות לאותן מגבלות, מה שהוא עשה בליל רביעי באופן מושלם.

מצד שני, לא מדובר בבחור בעל תכונות אנושיות רגילות וסטנדרטיות. מידת האלטרואיזם (רגע קטן של השראה: הנכונות להקריב את עצמך למען הזולת מתוך דאגה ומסירות) שהוא שופע פשוט בלתי ניתנת להסבר רציונלי. מאותן ריצות חסרות כל שפיות, דרך מניעת השערים בגופו וכלה באקסטזה שאיתה הוא עולה למגרש, ולא משנה אם זו בטיס, יונייטד או ריאל. הנתונים הפיזיים המרשימים שהוא פיתח לעצמו רק תורמים לתחושת האימה שהוא משרה על השחקנים שעליהם הוא שומר, כשהטירוף שלו הוא זה שלרוב גומר אותם סופית. העובדה שמדובר בשחקן הגנה רק מעצימה את גדולתו ובקרב הצופים נותנת תחושת של "דמות על" בקבוצה. בדרך כלל לא מצפים משחקן הגנה להיות כל כך דומיננטי על המגרש, בטח לא בקבוצה שנוהגת לשחק ברוב רובו של המשחק במחצית של היריבה. ופתאום בא פויול משום מקום, מורה ויורה לכל כיוון, על כל שחקן, כל משחק וכל המשחק.

סביר להניח שלא פשוט לשחק לצידו. אני לא אשכח את הראיון של פיקה בזמנו, בו הוא אמר בין היתר: "פויול הוא הגדול מכולם. זה תענוג לשחק לידו, אבל הוא צועק עלייך כול הזמן. הוא מעביר את המשחק בצעקות עליי. אני לא יכול לרגע לסטות מהנושא. זה בלתי אפשרי כי כול הזמן יש לי את אותו השיר מאחורה: 'ג'רי, ג'רי, ג'רי!!!' ואני מסתובב ושואל: 'מה קרה?!' והוא עונה לי 'כלום, תהיה ערני'. נגד דפורטיבו לה קורוניה, הובלנו 5-0, 5 דקות לסיום המשחק הוא עדיין צעק עליי". זה הכל אמיתי וזו כלל לא בדיחה. אנושי או לא, פויול על המגרש הוא יצור פרא שולט ובלתי נשלט.

צריך לעשות הפרדה ברורה בין שני הצדדים: בין הנוכחות הדומיננטית והגשמית שלו על המגרש, לבין המשמעות ה'רוחנית' שהוא ממלא: המוטיבציה, הכריזמה והאקסטזה הן חלק אינטגרלי מהמושג "פויול", עליו ייכתבו בספרי ההסטוריה כערך עליון - כך צריך להיראות קפיטן!


(smer2008) #19

אכן מדהים שעד עכשיו לא היה אשכול עבור קרלס פויול למרות השנים הרבות שהוא בילה בשירות ברצלונה. כנראה שמועדון זה תמיד ידע להביא שחקנים גדולים שהצליחו להאפיל אפילו על שחקן בדמותו וברמתו.

קרלס פויול ככל הנראה נולד כבן אנוש כמונו. אבל הוא כנראה התפתח עם הזמן להיות אדם מזן אחר. אדם שאין רבים כמוהו, בטח לא בעולם הכדורגל. יש דברים בחיים שמשנים אותך. יש קבוצות כדורגל בעולם שגרומות ליצור אנושי רגיל לעבור שינוי גינטי. ברצלונה עשתה זאת לפויול.

ראיתי הרבה שחקני כדורגל במהלך שנות חיי, הנושקות עכשיו ל-30. ראיתי שחקנים שעושים הכל בשביל הקבוצה. ראיתי שחקנים שהפכו התאבדות למען מטרה לדבר לגיטימי. ראיתי שחקנים שלא מתפשרים, ויהיה מה. וראיתי את פויול. תמיד נדהמתי מן העובדה שהוא תמיד עושה את הכל, ללא קשר לתוצאה או לדקה. כפי שטל אמר, התוצאה יכולה להיות 0-5, והוא עדיין ירוץ לחסום שחקן יריב כאילו שמדובר ב 0-1 בדקה ה-90. הוא מסוג השחקנים שגורמים לך לחשוב שמשחק כדורגל הוא באמת של 90 וכל עוד זה לא נגמר,זה לא נגמר.

פויול הפך לשומר ראשה של הוד מלכותה-בארסה. הוא אף פעם לא יתן לה להיפגע, ויעשה את כל שיכול בשביל להגן עליה. כי זה תפקידו. כך חינכו אותו, בדיוק כפי שמחנכים שומר ראש של אנשים חשובים. זה חלק מהשינוי הגנטי שעבר. הוא כבר לא אותו אדם שהיה, ואין משימה בפניו מלבד ביטחונה של הוד מלכותה...ויהיו הדרכים אשר יהיו.

אומרים עליו שהוא לעיתים נלחץ ונכנס לפאניקות מיותרות. אבל,חלק מזה נובע מהרצון העז לעשות את הכל. הוא יודע שיעמוד לדין אם לא ימלא את תפקידו. מכאן החרדה.. למועדון שהוא אוהב. מכאן החרדה לבארסה, הוד מלכותה. הוא יזרוק את עצמו, יזנק על הדשא, יקפץ על עצים (או שחקנים) כמו טרזן אמיתי וירחיק את הכדור עד לפסל קולמבוס, ובלבד שהסכנה תחלוף...וכי מה יוכל לומר לקולומבוס כאשר זה עומד לו תמיד בגאון ומושיט אצבע מאשימה?

                             [IMG]http://img132.imageshack.us/img132/7705/12520017.jpg[/IMG]

אני בדרך כלל אוהב שחקני קישור והתקפה, כמו הרוב. אבל, פויול הוא יוצא מן הכלל. ביחד עם אינייסטה, הוא השחקן האהוב עליי ביותר בברצלונה הנוכחית. כאשר אני רואה את פויול אני רואה את בארסה. השמות פויול ובארסה הפכו לתאומים שקשה להפריד ביניהם. הוא כבר הפך לצל שלה. הוא הולך איתה לאן שתלך, ויגן עליה מכל אויביה, והם רבים.

קבוצות כדורגל גדולות צריכות לשמר מסורת ולשמור על סמלים. פויול הוא הסמל של בארסה של העשור האחרון. הוא תמיד היה שם, ותמיד יהיה. פויול, ביחד עם שחקנים כמו גיגס וטוטי, הם מעבר לשחקני כדורגל שנתנו לקבוצה שלהם מקצועית. הם שחקנים ששמם נקשר לשם של קבוצותיהם לעד. קשה לחשוב על קבוצות אלו בלעדיהם.

רבים הציעו להפוך אותו לשחקן ספסל השנה. דעתי הייתה שיש לו עדיין מה לתרום, והוא הוכיח זאת ביותר מהזדמנות אחת. השער הענק שלו מול ריאל מדריד היה תשובה הולמת לכל המנדרילים והמלעיזים עליו כאחד. התמונה שלו מנשק את דגל קטלוניה בברנבאו תיחרט בזכרוני לעד. זו התמונה המסמלת את הערב המופלא ההוא, ואין מתאים ממנו, הסמל, לשאת בלפיד.

פויול, יותר מכל שחקן אחר בבארסה, יהיה שם כאשר קבוצתו תקרא לו. הוא תמיד יהיה שם כי הוא לא יכול לומר לא. חינכו אותו לומר "כן" תמיד. אמרו לו שברגע שהוא נשבע אימונים, אין דרך חזרה. הזהירו אותו שלא יהיה עוד אותו בן אנוש תמים. והוא הסכים לשאת בנטל.
פויול תמיד יתייצב כאשר ייקרא לדגל, במיוחד אם מי שקוראת לו זו ברצלונה.
כך זה כאשר אתה קרלס פויול, וכך זה כאשר קולומבוס עומד ומתבונן מהגבהים עם אצבע מאיימת.


(Rafa Marquez) #20

יש כאן לא מעט שממעיטים ביכולת של טרזן מבחינה מקצועית וזאת טעות גדולה... מעבר ללב והנשמה שתראו ממנו כל משחק הוא גם שחקן חכם מאוד,הוא יודע לסגור בצורה חכמה מאוד,יודע איפה לעמוד,הוא מהיר,כן כן הוא מהיר... והוא חזק כשור. במשחק נגד היונייטד כמו שכבר אמרתי הוא היה המצטיין מבחינתי(למרות שאם בוחרים בצ'אבי כשחקן המצטיין אני לא אתנגד כל כך) ובנוסף זה היה המשחק הטוב ביותר שלו העונה. הוא פשוט עשה עבודת קודש על רוני ורונאלדו כל אחד בתורו,הוא עשה עבודה של שלושה שחקנים אולי. בעמדה הימנית הוא הגן בצורה הרואית,כשצריך הוא נע לאמצע לעזור ליאיא לסגור והוא עשה את זה בצורה סופר חכמה,הוא תמך בהתקפה בצורה מדהימה וכשהוא הבחין שהעמדה שלו מופקרת הוא פשוט נתן ספרינט בכל פעם שלא היה מבייש את טובי האצנים בעולם ובנוסף לזה הוא התחיל את הבלאגן שהוביל לשער של מסי וכל כך הגיע לו להבקיע כשהוא היה לבד מול ואן דר סאר,כל כך חבל היה לי שזה לא קרה. לקראת הסיום לשמוע את רמי וייץ ושגיא כהן טוענים שהוא עומד להיות מוחלף גרם לי לגחך לא מעט... ההקרבה שלו בסוף,העובדה שלמרות שהוא די צלע באותן נקודות ועדיין הצליח למנוע מצב מסוכן מרוני גרמו לי כל כך להתגאות שיש לנו איש כזה בקבוצתנו האהובה. הדובדבן שבקצפת היה כמובן לראות אותו מניף את הגביע,זה פשוט יותר מדי טוב.... ולשאלתך,עד עכשיו לא הבנת שסופרמן משחק בבארסה?


(GGMU_7) #22

אני אוהד יונייטד, אבל אחרי המשחק שלו נגדנו אני מרגיש צורך להגיב פה. אז ראשית, אני מסכים שפויול היה המצטיין במגרש, בצוותא עם צ'אבי כפי שציינת.

פויול הוא שחקן כדורגל נהדר שיודע למלא כמה תפקידים בצורה טובה. הוא יכול לשחק בימין, בשמאל וגם במרכז ההגנה. הוא תמיד ינסה לעשות זאת בצורה הטובה ביותר, גם בכלל שהוא מוכשר מאוד וגם בגלל שהוא אוהב מאוד את המעדון הזה. שחקן נשמה כפי שאמרת. ראיתי כמה משחקים של בארסה השנה, וניתן היה לראות שהוא תמיד רציני ורץ ללא הפסקה. הוא פשוט אוהב את המועדון שלכם, וזה מעורר הערכה.

אנחנו ביונייטד אוהבים שחקנים מסוג זה, ולכן כולי הערכה לפויול, למרות משחקו הטוב מולנו. המועדון שלכם התברך בכך שמשחק בו שחקן כמו פויול. כפי שמישהו ציין למעלה, תמיד יהיה שם כאשר הקבוצה שלכם צריכה אותו. על שחקנים מסוג זה צריך לשמור עד כמה שאפשר, כי תאמינו לי שאין להם תחליף. יש שחקנים שניתן להביא להם מחליפים ללא קושי, אבל שחקנים כמו פויול (או גיגס ונוויל אצלנו) הם שחקנים שבאים פעם בעשור אולי. אני בטוח שכל אוהד בארסה יתגעגע ליום שבו פויול יתלה את הנעליים.

שחקן גדול.


(שונא מדריד) #24

אנושי או לא(כנראה שלא),אני אוהב ומעריץ את השחקן הזה.
משחק מושלם נגד מנצ'סטר שאני מאד מקווה שיתן לו את התחושה שהירידה בכושר היתה רק מעידה והוא הולך להראות לכולם מי היה הבלם הטוב בעולם(נקווה שהפעם בתור מגן שמאלי).
כשרק התחלתי לאהוד את בארסה שאלתי את אחי למה דווקא השחקן הזה הוא הקפטן הרי יש שחקנים שמשחקים יותר טוב,ועכשיו כמה שנים אחרי אני שואל את עצמי למי מגיע להיות קפטן יותר מאשר לבלם המדהים הזה.
הוא כל הזמן מעודד ונותן לכולם את התחושה שיש להם גב,שיש מי שיציל אותם,שיש מי שישקיע את כל הבריאות שלו בקבוצה וישחק גם אם הוא חולה כדי לדאוג שהמשחק הזה יסתיים הכי טוב שאפשר.
נ.ב:כל פעם ששואלים אותי איך הולך השיר על פויול(כנ"ל צ'אבי ומסי) אני ישר מעביר נושא כי לא מסתדר לי להגיד שאני אוהד בארסה ואני לא מכיר את השיר על טרזן.
אז בבקשה מישהו שיר על פויול(כנ"ל צ'אבי ומסי).
נ.ב 2:מצטער שכל מה שרשמתי לא ממש מדבר בכלליות על קרלס אבל אין לי מילים כדי לתאר את נפלאות הבריאה...


(-14-) #25

אפתיע אתכם, ואומר שפויול הוא כן אנושי. מאוד אנושי, הכי אנושי מכל שחקני בארסה.
ובמה מתבטאת האנושיות שלו? הרגש למועדון, לא לכסף, לבצע ולתהילה, מראה על התכונות האנושיות: רגש וקשר למשהו כלשהו. כל הזמן הוא היה תחת הצל של הכוכבים: פעם זה ריבאלדו, פעם רונאלדיניו, ועכשיו מסי. גם עכשיו, בקבוצה של פפ, כאשר ידברו על עונת [strike]הטראבל[/strike] הטריפלטה, מי יציינו ראשונים? אז קודם זה יהיה מסי, ואז אינייסטה, ואז צ'אבי, ואז הנרי, וגם אטו, ואולי פיקה. הקפטן, הנשמה הכי גדולה שיש כרגע בכדורגל העולמי(השני פרש היום:rollmyeyes:), לא יוזכר ברשימת השלושה הראשונים. אז נכון, בקבוצה שההגנה היא לא חלק חזק, טבעי שייצינו קודם את ההתקפה. אבל ההופעה בגמר הוכיחה לי, שאפילו אחרי הספסולים, והביקורות, פויול פשוט לא נתן לקשר העמוק שלו עם המועדון להיפגע. וזה מדהים בעיניי.
לסיכום, הנקודה שלי היא ההפך ממה שפותח האשכול חושב. פויול הוא השחקן הכי אנושי בברצלונה, ויש יגידו בעולם כולו. ולא בגלל הסיבות שאתם חושבים, ולא לכוונה שאתם מכוונים את דבריי. כל התכונות של נאמנות, אהבה...כל אלה, תכונות אנושיות(או ככה אמורות להיות), הן גולת הכותרת של הקריירה של פויול.


(TiTidan) #26

לפי דעתי פויול שחקן בינוני, לא בעל טכניקה, לא בעל יכולת חשיבה עילאית ולא בעל יכולת אירגון ההגנה.

הנקודות החיוביות היחידות אצל פויול הן: נחישות והקרבה וזה שהוא נותן ביטחון.
ממה שהבנתם.. מארק ופיקה צריכים להיות הבלמים הראשונים של הקבוצה.
פויול הראה לנו העונה איזה בלם עלוב הוא, ורק בזכות כושר מצויין של מארק ופיקה לא חזרה המבוכה של עונה שעברה.

אנשים פה אוהבים את פויול רק בגלל שהוא גדל במועדון ומשחק המון שנים. בתכלס, אם לא היו קוראים לו פויול הוא היה מחמם תכיסא ביציע.