כריסטיאנו רונאלדו: 300 שערים בלה ליגה

ריאל-מדריד

wtf? בלי קשר לזידאן,

אינייסטה הוא אחד הסיבות בכלל שיש לספרד [B]גביע עולמי[/B] אם לא הסיבה. ואתה טוען שהוא לא איש של מאניטיים!(להזכירך, הוא הבקיע את שער הניצחון בגמר) אינייסטה בשום פנים ואופן אינו כינור שני, בטח לא שלישי. רק שאני מבין שאתה מחשיב אותו ככינור שני רק בגלל…מסי. indeed.

וכן, אינייסטה אחד הגדולים בדורו.

(HJKL) #4557

[QUOTE=Mr.Maestro;1704805]וכנ"ל גם בנבחרת, וזאת בניגוד לאינייסטה שתמיד היה כינור שני או שלישי.[/QUOTE]
ביורו 2012 הוא בפירוש היה כינור ראשון - צ’אבי הגיע רק לגמר, הוא היחיד שהזיז משהו בהתקפה בנבחרת ההיא. נבחר גם לשחקן המצטיין של הטורניר למיטב זכרוני

(Mr.Maestro) #4558

[QUOTE=NB.22;1704809]wtf? בלי קשר לזידאן,

אינייסטה הוא אחד הסיבות בכלל שיש לספרד [B]גביע עולמי[/B] אם לא הסיבה. ואתה טוען שהוא לא איש של מאניטיים!(להזכירך, הוא הבקיע את שער הניצחון בגמר) אינייסטה בשום פנים ואופן אינו כינור שני, בטח לא שלישי. רק שאני מבין שאתה מחשיב אותו ככינור שני רק בגלל…מסי. indeed.

וכן, אינייסטה אחד הגדולים בדורו.[/QUOTE]
אם זכרוני אינו מטעה, אז מי שמשך את ספרד עד הגמר היה דויד וייה. וכן כינור שני למסי, זה עדיין כינור שני! כי מסי מושך אליו את כל האש. בימים של צ’אבי ורונאלדיניו הוא היה גם כינור שלישי. אינייסטה שחקן גדול, אבל ממש לא זידאן! שער אחד לא הופך אותו לשחקן של מאני טיים, כמו שאי אפשר להגיד על מריו גצה למרות השער בגמר שהוא שחקן של מאני טיים!

(Mr.Maestro) #4559

[QUOTE=HJKL;1704810]ביורו 2012 הוא בפירוש היה כינור ראשון - צ’אבי הגיע רק לגמר, הוא היחיד שהזיז משהו בהתקפה בנבחרת ההיא. נבחר גם לשחקן המצטיין של הטורניר למיטב זכרוני[/QUOTE]
מי שהיה אדיר באותו הטורניר היה דווקא דויד סילבה, שסיים עם 3 בישלוים ו-2 שערים. כל עניין השחקן המצטיין שטורניר, ידוע שזה פוליטיקה מאשר כדורגל. ושוב פעם תבינו, אני לא מנסה להוריד מערכו של אינייסטה, הוא שחקן אדיר, אבל הוא לא זידאן, לפחות מבחינתי!

(סילביניו) #4560

[QUOTE=titi camara;1704718]
גם אבל לא רק, המספרים של בייל טובים אבל לא משמעותית, אבל בייל נתן עונה מדהימה גם בריאל ועוד יותר גם בנבחרת, אם נתייחס רק לריאל, הוא ניצח לנו המון משחקים לקראת סיום עונה שעברה, שערים שהביאו המון נקודות ועזרו לנו לנצל את הנפילה של ברצלונה ולסגור את הפער וכמעט לקחת אליפות מדהימה.
[/QUOTE]

[QUOTE=titi camara;1704718]
[RIGHT]קח את ניימאר שלכם, בכל הסטטיסטיקות שהבאת כדי להוכיח שרונאלדו ירד בכושר הוא מלך העולם ! אבל אף אחד לא יעדיף אותו על פני רונאלדו ויבחר ברונאלדו מבלי להסס אפילו(אני מדבר על אוהדים אובייקטיבים כמובן).
[/RIGHT]
[/QUOTE]

סבבה שאתה משווה בין בייל לניימאר על פני שנה אתה מעדיף את בייל (בהרבה) בגלל שהשערים שלו הביאו המון נקודות (למרות שעל פני שנה הבישולים והשערים של ניימאר הביאו יותר נקודות), אגב אם שערים ובישולים שהביאו נקודות זה המדד שלך לעונה יותר טובה קח את הנתון הבא, רונלדו בעונה שעברה בליגה וליגת האלופות שיחק 48 משחקים, ולא כבש או בישל ב-19 משחקים, ניימאר ב 43 משחקים באותם מפעלים לא כבש או בישל ב17 משחקים.
ניימאר הוא אחד השחקנים הכי פחות אהובים עליי בברצלונה, אני לא מנסה להוכיח שהוא יותר טוב מבייל או רונלדו, אני רק בא להראות לך שאתה מצייר את המציאות שלך שתאדוף כמה שיותר ביקורות מרונלדו.
אמרת שלמסי ורונלדו פחות או יותר אותה תרומה בגלל הסטטיסטקה של השערים, בייל טוב בהרבה מניימאר בגלל שהשערים שלו מביאים נקודות, חלוצים שופטים אך ורק לפי סטטיסטיקה ואתה מחכה שיתנו לניימאר את הכדור שיעשה שטויות, הרי צריך לשפוט אותו רק לפי גולים ובישולים לא? (ושום מילה על מה שרונלדו עושה עם הכדור מחוץ ל16).
שחקן היסטורי צריך לקבל ביקורות כשהוא נחלש, ה3 העונות האחרונות שלו הם הרבה יותר של גולר שתלוי בקבוצה מאשר השחקן האדיר שהוביל את ריאל ומנצסטר להיות בין הקבוצות הטובות בעולם בעיקר בזכות עצמו

(titi camara) #4561

סילוף דברים לא יביאו אותנו למקומות טובים, אני כבר עייף מלחזור על עצמי, את מה שהיה לי להגיד כבר אמרתי.

שיהיה לכם המשך דיון פורה ולילה טוב.

(סילביניו) #4562

טיטי לא הבנתי איפה סילפתי, בשבילך בייל טוב בהרבה מניימאר בשנה האחרונה בגלל שהשערים שלו הביאו יותר נקודות (עובדתית לא נכון) ובגלל שהייתה לו עונה מדהימה (מה זה אומר בדיוק?), רונלדו עדיף על ניימאר על כל בן אדם אובייקטיבי למרות שהשערים שלו לא הביאו בהרבה יותר נקודות, הכל דברים שאתה זורק לאוויר ולא יכול להתמודד איתם, זה לא אני שסילפתי זה העובדות שמסלפות את מה שאתה אומר.

(titi camara) #4563

הרי אם אענה לך עכשיו נחזור לאותו מעגל שעברנו כבר יותר מפעמיים…זה יהיה בדיוק אותו פינג-פונג של שאלות ותשובות שמרוח כאן כבר על פני עמודים שלמים, אני הייתי חלק מאותו פינג-פונג וכבר עייף להחזיר את אותם הפונגים, אתה הגעת עכשיו רענן ואין לך בעיה להתחיל משחק חדש, אני מוותר.
תשובה לכל השאלות שהעלית ועוד תעלה כבר כתבתי יותר מפעם אחת בשירשור הזה לבד.

לילה.

(מגן ימני) #4564

[QUOTE=Mr.Maestro;1704812]מי שהיה אדיר באותו הטורניר היה דווקא דויד סילבה, שסיים עם 3 בישלוים ו-2 שערים. כל עניין השחקן המצטיין שטורניר, ידוע שזה פוליטיקה מאשר כדורגל. ושוב פעם תבינו, אני לא מנסה להוריד מערכו של אינייסטה, הוא שחקן אדיר, אבל הוא לא זידאן, לפחות מבחינתי![/QUOTE]

//youtu.be/I6PgcAaMD-4

בשניה ה18 יש את הגול הראשון בגמר. לדעתי אחד הגולים היפים של ספרד בתור הזהב שלה. נגיחה יפה של סילבה, בישול נהדר של פאברגאס. שחקן מצטיין… פוליטיקה MY ASS

(zidane21) #4566

חברים שכנעתם אותי, זידאן במזל כמו המזל של רונאלדו כבש 6 שערים במונדיאל, כולל 3 בגמרים - בשני מונדיאלים שהיה בהם כשיר.
ובמזל כשפרש צרפת התדרדרה למקום 4 בבית ישראל, והופ במזל הוא חזר ביחד עם מקאללה וטורם והופ מזל מקום ראשון ומרחק נגיחה מזכיה שניה.
גם היה לו כל כף הרבה מזל ברגעי אמת, זה לא שהוא החליט שפשוט שזה הרגע שלו, פשוט במזל הפך סקורר בגמרים ובמשחקים קשים.
גם השער נגד לברקוזן היה דחיקה מהאוויר… כי זה המזל של הגמר הראשון שלו או שלא.

אני מאד אוהב את אינייסטה, אבל מה שזידאן עשה במיוחד ביובנטוס אינייסטה לא יעשה עוד מאה שנה הן מבחינת השקעה והן משמעות לקבוצה.
על גבול ההזיה להשוות את אינייסטה לזידאן. אם קשר מוכשר ויודע לשחרר מסירות יפות ומשחק עם צ’אבי-מסי-סווארס-ניימאר (אלוהים ישמור)
זה לא עושה אותו לזידאן ולא מראדונה, תשאלו את מראדונה מה חושב על זידאן…

הדיון הזה הפך להיות פשוט מעליב , [B]עשיתם מרונאלדו ואן ניסלטרוי[/B] !!! ומזידאן עשיתם עדן הזאר - הזווי !!!
אני לא מאמין כמה הבועה יכולה להתנפח !!! [B]רונאלדו זכה עם פורטוגל ביורו[/B] - טורניר קשה מאד וקבוצה בינונית ומקביל למונדיאל והיה משמעותי מאד עבור נבחרתו
[B]די תשלימו עם זה כבר[/B], מסי לא זכה - ולא נפגע בכישרון שלו אבל, לצערי וצער אוהדי בארסה הוא היה הרבה פחות משמעותי והיו לו 6 הזדמניות !! ויש לזה סיבות
מקצועיות באשמתו או לא זאת לא הנקודה.
להזכירכם הכותרת של הדיון :[B]CR7 זכיה רביעית בזהב.[/B] בואו נראה אותכם אחרי זכיה של מסי במונדיאל וכדור זהב מפקפקים בזכיה שלו אם וכאשר.(
סתם להזכירכם כל העולם הרים גבה כשנתנו לו את השחקן המצטיין במונדיאל - ולא כי נגח בשחקן - כי הוא לא עמד בציפיות).
תשלימו עם זה כבר. די

(Mr.Maestro) #4569

לא כל כך זכור לי חוץ מ-2 שערים, איפה הוא היה איש של מאני טיים? קשר התקפי שהתפוקה שלו לאורך הקריירה זה בערך 30 ומשהו שערים ו-70 בישולים, מבחינתי לא איש מאני טיים! אפילו לסרחיו ראמוס יש יותר שערים מאינייסטה והוא צעיר ממנו בשנתיים, אהה והוא גם בלם! למה כל כך קשה להודות שהוא תמיד היה כינור שני לפחות בבארסה. אז לפני מסי היו רונאלדיניו וצ’אבי.

(gev keren) #4570

לטעמי לרונאלדו יש יכולת שאף אחד לא יכול לקחת לו, והיא הבקעת שערים.
בכל תחום באספקט הזה הוא פשוט מעולה:
נגיחות וכדורי גובה, בעיטות מרחוק, מיקום, מוטיבציה להגיע לכדורים ורצון להתפנות ולעשות תנועה.
אך כקיצוני (העמדה שהוא על הנייר משחק בה) הוא לא עושה את מה שאנחנו מצפים מקיצוני…
קיצוני אמור קודם כל לשחק יותר באגף ולרווח את המשחק, אמור לעזור למגן בהגנה, אמור להיות שותף יותר להנעת הכדור.
לרונאלדו יש את כל התכונות כדי להיות חלוץ חוד, גם התנועה שלו היא לא שונה משל חלוץ חוד. ריאל לא משחקת במערך של 2 חלוצים (על אף אהבתי למערך הזה).
אני רוצה שרונאלדו יתחיל לתפקד כחלוץ, רק ככה נוכל לנצל את התכונות הבאמת טובות שלו כסקורר וכחלוץ מבלי לבכות על החסרונות שלו כקיצוני. שיתרגל לעמדה.
מי שידפק מכך הוא בנזמה, להבדיל אליו מוראטה הרבה יותר פעיל ואותו אני כן רואה מתפקד לצד רונאלדו כשרונאלדו חלוץ חוד ומוראטה יותר חופשי באגף.
כמובן שירוויחו מכך בייל שלא יהיה השחקן היחיד שיוצר מצבים וואסקז שישחק כאשר בצד השני יש קיצוני או גם שחקן יוצר אחר.
גם חאמס יקבל אולי יותר דקות כי תפתח לו עוד עמדה ואולי סוף סוף נהנה ממנו כאשר יהיה משחק מרווח יותר והוא ישחק פחות תחת צפיפות.

(האחיין של קרלס) #4572

[QUOTE=Mr.Maestro;1704805]זידאן היה שחקן של מאני טיים, מה שאי אפשר כל כך להגיד על אינייסטה[/QUOTE]

אנדרס אינייסטה הוא השחקן היחיד בהיסטוריה שזכה בתואר איש המשחק של גמר המונדיאל, גמר ליגת האלופות וגמר היורו יחד (וגם של החצי). שלא לדבר על מה שהוא עושה כמעט בכל קלאסיקו מחדש. אם יש שחקן של מאני טיים, זה אינייסטה.

מצטער, אבל זו בדיחה. לא יודע איך אפשר לכתוב דבר כזה.

(Mr.Maestro) #4574

[QUOTE=האחיין של קרלס;1704862]אנדרס אינייסטה הוא השחקן היחיד בהיסטוריה שזכה בתואר איש המשחק של גמר המונדיאל, גמר ליגת האלופות וגמר היורו יחד (וגם של החצי). שלא לדבר על מה שהוא עושה כמעט בכל קלאסיקו מחדש. אם יש שחקן של מאני טיים, זה אינייסטה.

מצטער, אבל זו בדיחה. לא יודע איך אפשר לכתוב דבר כזה.[/QUOTE]
כמו שכבר כתבתי באחת מהתגובות שלי, כל עניין של איש המשחק או איש הטורניר (מסי במונדיאל, רונאלדו ביורו האחרון וכו’), זה יותר פוליטיקה זולה מאשר כדורגל!

מבחינתי שחקן של מאני טיים, זה שחקן של מספרים כשממש צריך אותם. אינייסטה כקשר התקפי, ועוד בקבוצה כמו ברצלונה, עם ממוצע של 3 שערים בעונה ו-5 בישולים לא נותן את המספרים האלה. יכול להיות שאני ואתה מבינים אחרת את המושג שחקן של מאני טיים, וזה בסדר שכל אחד יראה את זה בצורה אחרת!

(gev keren) #4575

אני מאוד בספק אם יש פה מישהו שמדבר על רונאלדו של היום כשחקן הטוב בעולם.
הוא ווינר, משקיע וחלוץ ענק, אך הוא היום לא טוב ממסי ולטעמי מעוד מספר שחקנים.
אבל להתעלם ממה שהוא נותן ולזלזל בו זה העיוורון האמיתי פה. אז מה אם זה דחיקה? כל אחד משחקני ההתקפה של הקבוצות המובילות בעולם היה יכול להכניס את השער הפשוט הזה, אז למה רונאלדו מצליח הרבה יותר? כי חלוצים אחרים מעדיפים לא לדחוק?

טיטי ואסף, הכנסתם את עצמכם לויכוח שבו אתם מנסים להקטין אחד את השני ולתפוס זה את זה על מילים, בחייאת חלאס אפשר לנהל דיון בוגר יותר.

לטעמי רונאלדו כבר מזמן לא השחקן הטוב בעולם וכקיצוני אני חושב שהוא כבר בכלל לא טוב לנו הרבה פעמים (הוא עדיין שחקן טוב מאוד אך כשהוא משחק באגף זה יוצר לנו המון בעיות מסביב בנושא הגנה, הנעת כדור והגעה למצבים). אני רוצה לראות את רונאלדו בחוד.

ואגב, גם לטעמי סוארז היום החלוץ הטוב בעולם, וזה גם אם מחשיבים את רונאלדו כחלוץ, וכן למספרים הגבוהים שלו יש חשיבות גדולה אך לא רק, הוא החלוץ היחיד היום עם כל כך הרבה אקסטרה: משחק לחץ, תנועה בלתי פוסקת והחלוץ היחיד שמצריך כל כך הרבה תשומת לב, ראית משחק מעולה ומסירות מעולות. אבל מפה ועד לשחקן הכי טוב בעולם? הגזמת. מסי עדיין הכי טוב בעולם.

(Zizou) #4583

[RIGHT]אנא קיראו [U]היטב[/U] את ההודעה שמעליי, הודעות לא הולמות ימחקו.[/RIGHT]

(Mr.Maestro) #4584

דרך אגב, אני חושב שחלק מהמשתמשים פה מתבלבלים בין המושג “שחקן השנה בעולם” לבין “השחקן הכי טוב בעולם”. לא כל מי שזכה בפרס “שחקן השנה בעולם” היה בהכרח גם השחקן הטוב בעולם לאותה תקופה. כשמדברים על שחקני התקפה, בדרך כלל מה שמכריע זה המספרים של אותו השחקן והתארים. אם את כדור הזהב היו מעניקים לשחקן הטוב בעולם, כנראה שלמסי היו כבר 10 כאלה… אני אתן גם משל מה-אן.בי.איי, אם איני טועה, אז בעונת 93 צ’רלס בארקלי זכה בשחקן העונה, כאשר באותה עונה הוא גם הפסיד בגמר למייקל ג’ורדון, האם למישהו יש ספק מי שחקן טוב יותר בארקלי או ג’ורדון?

(gev keren) #4585

אגב לטעמי המושג “מאני טיים” לא מדבר רק על כיבוש שערים.
שחקן של מאני טיים זה שחקן שברגע האמת מתעלה על עצמו, וזו לא צריכנה להיות פעולה אחת טובה אלא לתת בגמר את משחק חייך לדוגמה…
לא כולם כמו ראמוס וקל להגיד עליו שחקן של מאניטיים.
העובדה שזידאן שמה יותר שערים של מאני טיים לא מקטינה את אינייסטה, בדיוק כמו שהעובדה שאינייסטה זכה בשחקן הגמר לא מקטינה את זידאן. בסופו של דבר אולי לצערם של חלקכם מה שיקבע בסוף זה מבחן הזמן, ועם כל הכבוד לאינייסטה לדעתי זידאן יזכר כגדול יותר.
בסופו של דבר בזיכרון שלנו יותר קל לציין פרטים לגבי זידאן (הגמר ב2002, הגמר ב98, המונדיאל של 2006 וזה רק על קצה המזלג) בעוד אצל אינייסטה יש יותר יציבות אך פחות רגעי קסם בסדר גודל כזה בכאלה מעמדים.
זה לא אומר שזידאן גדול יותר או טוב יותר, ואפילו לא אומר שאם עכשיו אאלץ לבחור אחד מבין השניים לקבוצה שלי שאעדיף את זידאן. אבל פשוט לטעמי זידאן יזכר יותר גדול בדפי ההיסטוריה.
אגב דעה אישית, טעמי זידאן היה באמת גדול יותר אבל על הסיבות האלה כבר חפרו פה מספיק לשני הכיוונים

(chaplan) #4586

[RIGHT]אגב לטעמי המושג “מאני טיים” לא מדבר רק על כיבוש שערים.[/RIGHT]

אתה צודק בעניין הזה, רק לא נראה שכולם מבינים שכדורגל זה הרבה יותר מהפעולה האחרונה של הבעיטה לשער,ופה גם ההקשר לרונאלדו ולדיון עליו. אני אציין פה רגע מאני-טיים של אינייסטה, שלא נראה לי שהרבה זוכרים, כי הוא היה באותו משחק ילד בן 21 שנכנס במחצית בגמר נגד ארסנל, כאשר ארסנל מובילה 1-0 על ברצלונה, בערך בדקה ה-70 אינייסטה מסר כדור שטוח וחד כמעט מחצי מגרש שחתך את כל ההגנה של ארסנל והגיע לאטו, אינייסטה שם את אטו במצב אידיאלי לכיבוש שער, 1-1 מול אלמוניה (לדעתי) ואטו כמובן שם את זה. זה היה רגע מאני טיים של אינייסטה בגיל 21, מאז חלפו 11 שנים והוא עדיין פה איתנו נותן פס גאוני למסי בקלאסיקו ומסי במקום לגמור את המשחק מחמיץ. תנו לי עוד דוגמא לשחקן כמוהו. הוא וזידאן באותו הקליבר.

לגבי רונאלדו בטח שאני לא מצפה ממנו להיות ברמה של זידאן או אינייסטה מבחינת ניהול משחק,פליימייקינג ויצירת מצבים, אבל כן יש ציפייה משחקן בקליבר שלו לדעת דברים שהם אלמנטריים בכדורגל כמו נגיעה ראשונה בכדור,פס מדויק, ואולי גם קצת יותר אינטליגנציית משחק בפן של קבלת ההחלטות שלו - לטעמי ריאל מדריד תרוויח הרבה יותר משחקן שיש לו את האיכויות האלה :

והשחקן הזה זה מוראטה - הוא אולי לא יתן 50 שערים בעונה בגלל שהוא יעבוד יותר בשביל הקבוצה ואולי לא יבעט פנדלים, אבל לטעמי מהאיכויות שראיתי ממנו ביובנטוס הוא לא נופל מרונאלדו בשום פרמטר, הייתי שמח לראות אותו מחליף את רונאלדו. לטעמי הוא יכול להיות תחליף טוב גם בעמדת החלוץ וגם באגף. חבל לראות אותו נרקב על הספסל. זה גם לא שחקן סטייל היגואין שהוא צ’וקר ברגעי המאני טיים לאורך כל הקריירה שלו כמעט, הוא העיף אתכם בחצי גמר ליגת האלופות לפני שנתיים.

(gev keren) #4587

זה קצת אוף טופיק, אך לטעמי אם יש מישהו בדיון שהוא אוברייטד הוא מוראטה.
הוא חלוץ מצוין אך עושים ממנו יותר ממה שהוא, נותנים לו ערך שוק של 70M, סתם לשם השוואה לפי מה שהבנתי זה השווי של אובמיאנג שטוב ממנו בכמה רמות, וזה גם כמה שסוארז עלה.
מוראטה חלוץ מצוין ובהחלט אני מעדיף אותו על בנזמה באופן אישי, אך בואו לא נשווה אותו לרונאלדו, ולטעמי גם היום רונאלדו יכול לתת עבודה טובה ממוראטה כחלוץ 9.
למוראטה נותנים יותר מידי הערכב כשבתכלס אם לא היה מדובר בשחקן בית או ב2 שערים נגדינו לא היו מדברים עליו ככה בכלל.
הוא לא סוארז, אובמיאנג, לבנדובסקי, אלכסיס או קוסטה…
הוא חלוץ מצוין שאני רוצה שישאר בריאל, ועד שאחד מחמשת אלה לא יגיע אלינו גם הייתי רוצה שיפתח. אבל מפה ועד רונאלדו יש הבדל