כריסטיאנו רונאלדו: 300 שערים בלה ליגה

ריאל-מדריד

(orelh94) #4633

הדיון הזה הלך למקומות לא טובים והאמת היא שאת רובו לא קראתי, לא רציתי לקרוא. יש כאן רמה רדודה לחלוטין. ויכוחים מיותרים שלא תורמים לכלום.
אינייסטה וזידאן הם שחקנים שונים בדורות שונים. בזמן שאנחנו עדים לשינוי רחב בענף הזה - שינוי שאינייסטה הוא בין האחראיים העיקריים שהוא קורה, אין מקום להשוואות. זידאן היה שחקן שונה בתקופה שונה. נכון, הליגה אז הייתה שיוויונית יותר והכדורגל היה שונה יותר, אבל אין כאן מקום להשוואה. אם את זידאן אתה יכול לשים במשבצת של קשר תוקף את אינייסטה נורא תהסס לשים שם. אינייסטה הוא 50/50, לכן זו לא השוואה נכונה.
על פני ההסיטוריה שני השחקנים הם גדולים בהיקיפים היסטוריים וכמובן שכל אוהד יקח את זה לצד שהוא רוצה.

נא לא להביא סטטיסטיקות כפרמטר, במיוחד לא לאור העובדה שרואים קריאות של אנשי תקשורת על כך שראמוס הוא הבלם הכי טוב בעולם כי יש לו נשמה של חלוץ (נו, באמת… זה יותר גורע ממנו מאשר מעצים).
אנחנו עדים לשינוי מקיף בכדורגל כמו שכבר ציינתי, ואינייסטה עשה כאן דבר ענק יחד עם חבריו לקבוצה. הוא נתן המון רגעים במאני טיים, כמו גם זידאן.
אין טעם להכנס לדיונים מיותרים שכאלה, זה דיון שלא תהיה עליו הסכמה. אחד הדברים העיקריים שגורמים לזידאן לבלוט יותר זה הסטאר קווליטי שחסר קצת לאינייסטה השקט יחסית.
מה שאנחנו צריכים לעשות כרגע זה לשבת ללמוד ולהנות. לא כל פעם תראו שחקן כמו אינייסטה בלייב, לא כל אחד זכה לראות את זידאן בלייב. אין מה לעשות מעבר ללשבת, להנות, ולהגיד תודה שאנחנו עדים לכך. חלאס עם דיונים ברמה שכזו.

(Madridista#1) #4634

סאנטיאגו ברנבאו, אינייסטה הוא קשר התקפי לכל דבר ועניין, אמנם בתקופה שונה מזיזו אבל עדיין קשר תוקף. לעיתים הוא שיחק/משחק לצד השלישייה הקדמית. פעם עם רונאלדיניו ואטו, היום עם סוארס ומסי/ניימאר. זה כל אוהד ברצלונה יאמר לך. אני חושב שזה די ברור שהוא קשר התקפי ולא 50-50, ההגנה שלו גרועה יחסית.

(Efm89) #4635

[QUOTE=titi camara;1705092]כמו תקליט שחוק…כל פעם מישהו מגיע ומסביר לנו בצורה רהוטה והגיונית למה רונאלדו ירד בכושר שלו, והעובדות תמיד נשארות, רונאלדו מבקיע את אותה כמות שערים, הקבוצה מבקיעה את אותה כמות שערים וריאל מדריד זוכה באותה כמות נקודות(בעצם ב-2016 היא זוכה ביותר נקודות), ריאל מדריד זוכה בצ’מפיונס, פורטוגל זוכה ביורו ורונאלדו בעוד כדור זהב, שימשיך לרדת בכושר שלו רונאלדו, עושה לנו רק טוב…

נשאלת השאלה שאף אחד לא יודע לענות עליה, אם רונאלדו ירד בכושר שלו, איפה רואים זאת ?[/QUOTE]

שחקן אחד כובש בממוצע שער במשחק כבר 8 שנים. בשנים הראשונות הוא יצר 8 מצבים במשחק לחבריו לקבוצה, היום הוא יוצר 2 מצבים במשחק לחבריו בקבוצה. בשנים הראשונות הוא כבש שער בכל 5 בעיטות, היום הוא כובש שער בכל 8 בעיטות. האם היכולת של השחקן נשארה אותו דבר?

המספרים פה הם סתם הדגמה לכך שירידה בכושר מתבטאת בהמון נתונים שאינם כמות שערים. אחוז ניצול מצבים, אחוז דריבלים מוצלחים, בישולים, יצירת מצבים, איבודי כדור, מסירות מדויקות… יש עוד כל כך הרבה נתונים. קח לדוגמא נתונים מהאתר whoscored:
https://www.whoscored.com/Players/5583/History/Cristiano-Ronaldo

רונאלדו בירידה, אבל זה לגיטימי לגמרי בגיל שלו. יאמר לזכותו שהירידה די מתונה ושהוא עדיין מגיע למספרים מדהימים. זה שהקבוצה מצליחה גם בלעדיו זו נקודת זכות לקבוצה על כך שהפכה להיות קצת פחות תלויה בו.
אגב, שוב ושוב מדברים פה על הזכייה בצ’מפיונס ועל היורו. אם היינו מפסידים בפנדלים, שהרי הפנדלים תלויים בשאר הבועטים בדיוק באותה מידה, האם רונאלדו אישית עשה שנה פחות גדולה? ואם אותה פורטוגל, עם רונאלדו הפצוע מחוץ למגרש, הייתה סופגת שם מז’יניאק בדקה ה90, האם רונאלדו אישית עשה שנה פחות גדולה? הנקודה שלי היא שאפילו תארים, במיוחד במקרה הספציפי של רונאלדו 2016, גם הם אינם מדד ליכולת ולכושר של שחקן.

(gev keren) #4636

אינייסטה קשר התקפי כמו שקרוס קשר התקפי.
ברסה כמו ריאל היום משחקת במערך של קשר אחורי ו2 קשרי 50 50. אז נכון שזה לא כמו קשרי ה50 50 שמתחת קשר ההתקפי אך הם בכלל לא כמו הקשרים ההתקפיים שמתחת לחלוץ כשמאחוריהם 2 קשרים אחוריים (או קשר אחורי וקשר אמצע).
אי אפשר לקטלג קשרים לפי אחורי, 50 50, והתקפי בלבד, יש גם בתוך זה המון הבדלים בין ההרכבים והתפקוד.

(Mr.Maestro) #4637

[QUOTE=titi camara;1705092]כמו תקליט שחוק…כל פעם מישהו מגיע ומסביר לנו בצורה רהוטה והגיונית למה רונאלדו ירד בכושר שלו, והעובדות תמיד נשארות, רונאלדו מבקיע את אותה כמות שערים, הקבוצה מבקיעה את אותה כמות שערים וריאל מדריד זוכה באותה כמות נקודות(בעצם ב-2016 היא זוכה ביותר נקודות), ריאל מדריד זוכה בצ’מפיונס, פורטוגל זוכה ביורו ורונאלדו בעוד כדור זהב, שימשיך לרדת בכושר שלו רונאלדו, עושה לנו רק טוב…

נשאלת השאלה שאף אחד לא יודע לענות עליה, אם רונאלדו ירד בכושר שלו, איפה רואים זאת ?[/QUOTE]
אני חושב שמי שינסה להוכיח בעזרת המספרים את הירידה בכושר של רונאלדו, לא כל כך יצליח. גם שבקישור שנתן פה efm, אפשר לראות שכמות האיומים לשער של רונאלדו פחתה לעומת הממוצעים שהיו לו, ועדיין המספרים הם אותם המספרים. אני מסכים איתך בהרבה דברים, אבל גם אני חושב שיש ירידה ביכולות של רונאלדו וזה לגיטימי בהסתמך על הגיל המתקדם שלו. אני לא יודע אם לקרוא לזה כושר, אבל הפעולות, במיוחד אלה שמחוץ ל-16, הן כבר לא אותן הפעולות, הרבה דברים שפעם רונאלדו היה מבצע בפשטות, כיום זה נראה יותר מסורבל. מה שכן כשרונאלדו בתוך רחבת ה-16 הוא אותה מפלצת רחבה וסקורר אדיר.
מבחינתי גם היום, רונאלדו שחקן התקפה מספר 1 בריאל, מצידי כל עוד הוא שומר על המספרים האלה, שישחק גם על רגל אחת. אנשים פה מנסים להפוך את משחק הכדורגל למשהו מסובך, במיוחד כאשר מנסים להצדיק את התאוריה שלהם. הכל הרבה יותר פשוט! לא הכל תמיד שחור או לבן, יש גם משהו באמצע.

(Efm89) #4638

[QUOTE=Mr.Maestro;1705110]אני חושב שמי שינסה להוכיח בעזרת המספרים את הירידה בכושר של רונאלדו, לא כל כך יצליח. גם שבקישור שנתן פה efm, אפשר לראות שכמות האיומים לשער של רונאלדו פחתה לעומת הממוצעים שהיו לו, ועדיין המספרים הם אותם המספרים. אני מסכים איתך בהרבה דברים, אבל גם אני חושב שיש ירידה ביכולות של רונאלדו וזה לגיטימי בהסתמך על הגיל המתקדם שלו. אני לא יודע אם לקרוא לזה כושר, אבל הפעולות, במיוחד אלה שמחוץ ל-16, הן כבר לא אותן הפעולות, הרבה דברים שפעם רונאלדו היה מבצע בפשטות, כיום זה נראה יותר מסורבל. מה שכן כשרונאלדו בתוך רחבת ה-16 הוא אותה מפלצת רחבה וסקורר אדיר.
מבחינתי גם היום, רונאלדו שחקן התקפה מספר 1 בריאל, מצידי כל עוד הוא שומר על המספרים האלה, שישחק גם על רגל אחת. אנשים פה מנסים להפוך את משחק הכדורגל למשהו מסובך, במיוחד כאשר מנסים להצדיק את התאוריה שלהם. הכל הרבה יותר פשוט! לא הכל תמיד שחור או לבן, יש גם משהו באמצע.[/QUOTE]

איך אפשר להגיד באותו משפט “אפשר לראות שכמות האיומים פחתה”… “ועדיין המספרים הם אותם המספרים”? כנס גם לנתון על הדריבלים ותראה שרונאלדו עושה הכי מעט דריבלים מוצלחים מאז הגיע לריאל מדריד. בדיוק על הדברים האלה אנחנו מדברים כשאנחנו אומרים שהיכולת של רונאלדו כן נפגעה. הדריבל שלו לא טוב כמו פעם, הוא מתקשה יותר לייצר לעצמו מצבים ותלוי יותר בשאר השחקנים בקבוצה שיצרו לו אותם.
יכולת שכמעט ולא נפגעה, ובזכותה כמות השערים שלו עדיין אדירה, היא הסיומת שלו. סיומת זו יכולת שפחות נפגעת כתוצאה מהגיל. המהירות (וכתוצאה מכך הדריבל) בהחלט נפגעת.

(Mr.Maestro) #4639

מה לא בסדר במה שנאמר? ממליץ לך לקרוא שוב פעם את מה שנכתב… הטענה שלי שמי ינסה להוכיח את הירידה ביכולת על ידי מספרים, פשוט לא יצליח!

(Efm89) #4640

[QUOTE=Mr.Maestro;1705115]מה לא בסדר במה שנאמר? ממליץ לך לקרוא שוב פעם את מה שנכתב… הטענה שלי שמי ינסה להוכיח את הירידה ביכולת על ידי מספרים, פשוט לא יצליח![/QUOTE]

ירידה בכמות דריבלים מוצלחים = ירידה ביכולת המוצגת על ידי מספרים.
ואם נהיה רגע רדודים יותר ונדבר בגולים נראה שאפילו שם יש ירידה (קטנה, אבל קיימת):
בעונת 15/16 ובעונה הנוכחית רונאלדו עם ממוצע גול לדקה הכי נמוך שהיה לו מאז עונת 10/11.

בקיצור, גם עם מספרים אפשר להראות ירידה.

(סילביניו) #4641

ועדיין מתחילת עונת 15\16 רונלדו לא כובש או מבשל בערך ב30 אחוז מהמשחקים שהוא משחק, בריאל מדריד בייל ובנזמה הבקיעו או בישלו ביותר משחקים שהם שיחקו, בעולם יש עוד כמה שעולים עליו בנתון הזה.

(gev keren) #4643

אבל אתה שוכח גם את הנתון שאומר שהשחקנים סביב רונאלדו לפחות לטעמי השתפרו.
עם בייל בצד אחד ובנזמה טוב משהיה בעבר, ומגנים תוקפים טובים בשני האגפים.
אז המספרים שלו לא נפגעו אבל שימו לנו בקבוצה עכשיו את רונלאדו של 2012 ותקבלו קבוצה מפחידה הרבה יותר

(Mr.Maestro) #4644

אתה חושב שהשחקנים השתפרו, אבל בנזמה חוץ מהמשחק האחרון, בעונה חלשה, ובייל רב הזמן פצוע. ועוד משהו לגבי כמות הדריבלים, אם ללכת על פי שיטתך אז גם כמות ואיכות הדריבלים של מסי נמצאים בירידה, אז מה זה אומר?

(titi camara) #4645

מקובל ששחקנים טובים נמדדים לפי סט תכונות ויכולות קבועים שמי שיש לו יותר כלים ו/או הוא יותר טוב בתכונה או יכולת מסויימת נחשב לשחקן יותר טוב, זה כמובן מקובל וכך מדרגים שחקנים, אבל…התכונות האלה שהופכות שחקנים ליותר טובים מהשאר נקבעו כי אלה תכונות שמובילות להבקעת שערים(אני מדבר על שחקני התקפה כמובן) !
לדוגמא, יכולת דריבל שכ"כ אוהבים לדבר עליה כאן הוא פרמטר חשוב לקביעת טיב השחקן לא בגלל הדריבל עצמו, אלא שמי שיש לו דריבל יותר טוב יכול להשתמש בכלי הזה להגיע ליותר מצבי הבקעה, או שהוא יכול להוציא את ההגנה משיווי משקל עם דריבל טוב(או לשבור לחץ) מה שיכול לגרום ליותר מצבי הבקעה.
כך גם יכולת המסירה, שחקן בעל יכול מסירה משובחת לעומק יכול להעמיד שחקנים במצבי הבקעה לכן זה פרמטר חשוב.
נגיעה ראשונה טובה, התמקמות ברחבה, שליטה בכדור בשטח צפוף, גם כל אלה הם כלים מאוד חשובים כדי לקבוע איכות של שחקן, אבל שוב הם חשובים כי הם נותנים לשחקן יתרון כדי לעשות את הדבר הכי חשוב במשחק הכדורגל וזה להבקיע גול !
אבל מצד שני אם התוצאה הסופית היא גול, וזה לא משתנה וקבוע לאורך השנים אז הפרמטרים האלה והיכולות האלה מאבדים מערכם, כי אם רונאלדו יכול לספק את אותה כמות שערים מה זה משנה איזה סט יכולות יש לו ? הרי סט היכולות האלה גם ככה נקבע כי זה נותן יתרון בהבקע שערים.

[RIGHT]בעונת 15/16 ובעונה הנוכחית רונאלדו עם ממוצע גול לדקה הכי נמוך שהיה לו מאז עונת 10/11.[/RIGHT]

[RIGHT]ועדיין מתחילת עונת 15\16 רונלדו לא כובש או מבשל בערך ב30 אחוז מהמשחקים שהוא משחק, בריאל מדריד בייל ובנזמה הבקיעו או בישלו ביותר משחקים שהם שיחקו, בעולם יש עוד כמה שעולים עליו בנתון הזה.[/RIGHT]

בתחילת העונה רונאלדו היה פצוע, לא עשה הכנה מלאה וטובה לעונה וכשחזר מהפציעה הקשה היה נראה שהוא חלוד ולקח לו הרבה זמן להיכנס בחזרה לכושר(בן 32 יש לזכור), אבל מאז העקומה התיישרה לפי העקומה הקבועה של רונאלדו הישן והטוב.

[RIGHT]שחקן אחד כובש בממוצע שער במשחק כבר 8 שנים. בשנים הראשונות הוא יצר 8 מצבים במשחק לחבריו לקבוצה, היום הוא יוצר 2 מצבים במשחק לחבריו בקבוצה. בשנים הראשונות הוא כבש שער בכל 5 בעיטות, היום הוא כובש שער בכל 8 בעיטות. האם היכולת של השחקן נשארה אותו דבר? [/RIGHT]

אז תסביר איך רונאלדו עדיין מבקיע את אותה הכמות ? עדיין מבשל את אותה הכמות ? כך גם הסטטיסטיקה הקבוצתית לא השתנתה…

היינו כבר בסיפור הזה כמה פעמים…

[RIGHT]בקשר לאתלטיקו, זה דיון שלם שנמרח על מספר עמודים בעצמו, במספר מקומות שונים בפורום ובהזדמנויות שונות. לטעמי הנפילה שלהם השנה זה כי הם היו אמורים לותר על הלוקסוס של להיות קבוצת הגנה עם יכולת לעקוץ במתפרצות. [/RIGHT]

אתלטיקו שדיברתי עליה זאת אתלטיקו שאכלנו מולה קש, לא רוצה להיכנס למה היא נפלה העונה, אבל אני לא הייתי מגדיר את אתלטיקו הגדולה בקבוצה מתבנקרת שיצאה לעקוץ.
אתלטיקו הגנה בצורה כמעט מושלמת, כל שחקני הקבוצה השתתפו בהגנה אבל היא לא הייתה בנוי רק על מתפרצות, היא תקפה כשהייתה חייבת ויכולה מבלי לקחת סיכונים, בדיוק כמו קבוצה איטלקית טובה של אז, בדיוק כפי שסימאונה למד באיטליה.
אני לא אומר שהקבוצות האיטלקיות אז כולן היו טובות כמו אתלטיקו…אני רק אומר שזה סיגנון המשחק שהיה אז בליגה האיטלקית, כאשר הקבוצות הקטנות בכלל שיחקו בונקר הרבה יותר מרשים מהקבוצות הספרדיות כששיחקו מול הגדולות.
אני גם לא אומר שזה אמור לשנות משהו בקביעה מי היה יותר טוב, זידאן או אינייסטה, זה רק היה אי דיוק שצרם לי ורציתי לתקן.

(סילביניו) #4646

טיטי אם לא הבנת עונת 15\16 התחילה באוגוסוט 2015 זה אומר שנה ו4 חודשים שרונאלדו לא מבקיע או מבשל באיזור ה30 אחוז מהמשחקים שהוא משחק, לי לפחות זה כן מעיד על פגיעה באפקטיביות של המספרים

(titi camara) #4647

התבלבלתי, חשבתי כתבת 16/17 , שווה בדיקה והשוואה לשנים שקדמו.

(Mr.Maestro) #4649

[QUOTE=Efm89;1705133]גם יכולת מסירה היא יכולת שלא אמורה להיפגע עם השנים. מה שכן, אחוזי דיוק במסירות הן נתון מעט יותר בעייתי מדריבלים שהרי לשחקן שמרבה לתת כדורי עומק יהיו אחוזי דיוק נמוכים משחקן שמשחק לרוחב, זה לא אומר שהוא מוסר פחות טוב.
[RIGHT]להגיד שמה שהוא לא שערים ובישולים פחות רלוונטי זה בדיוק מה שאני יוצא נגדו בכל הדיון הזה (ושוב, גם כאן לרונאלדו יש ירידה, אני פשוט חושב שלא זה מה שמעיד על הירידה ביכולת שלו). [/RIGHT]
אח"כ כתבת "[RIGHT]אם ללכת על פי שיטתך אז גם כמות ואיכות הדריבלים של מסי נמצאים בירידה, אז מה זה אומר?"
השינוי בכמות מעיד בעיקר שהתפקוד שלו השתנה, השינוי באיכות עשוי להעיד שגם מסי איבד קצת מהמהירות שלו, אבל אני לא מבין מה זה קשור לדיון על כריסטיאנו.
אגב מאסטרו, אני ואתה מסכימים על זה שיש לו ירידה ביכולת, אני פשוט חושב שאפשר לגבות את זה גם במספרים, ואתה לא.

טיטי קמארה, כתבת לי:
“אז תסביר איך רונאלדו עדיין מבקיע את אותה הכמות ? עדיין מבשל את אותה הכמות” ?
א’) כמו שהראינו לך פה אבל התעלמת מזה באלגנטיות, הוא כבר עונה וחצי לא מבקיע באותה כמות. הירידה לא גדולה, אבל קיימת.
ב) שוב, אף אחד פה לא אומר שרונאלדו כבר לא טוב, או כבר לא מבקיע בכמויות מטורפות, הנקודה שלנו היא שיש לו ירידה ביכולת. אני מסכים עם Gev Keren, אם תשים את רונאלדו של 2011-2014 במקום רונאלדו הנוכחי, ותיתן לשניהם את אותם כדורים ואותם מצבים, רונאלדו 11-14 יהיה יותר טוב וגם יבקיע יותר מרונאלדו הנוכחי.

[/RIGHT]
[/QUOTE]
הטענה שלי שבמקרה של רונאלדו, אם להסתכל על הנתונים הסטטיסטים קשה להצביע על איזשהי ירידה חדה בכושר. אכן מסי לא קשור לאשכול הנוכחי, אבל הבאתי אותו כמשל, כי בעיני מסי מבצע העונה דברים מדהימים ונמצא בכושר אדיר, אבל אם לשפוט אותו על פי הנתונים היבשים הוא נמצא במגמת ירידה. איני מסכים איתך שהתפקיד שלו במגרש השתנה, וגם אם כן, זה עדיין לא אמור להשפיע על כמות ואיכות הדריבלים לשחקן בקליבר של מסי.
שוב פעם חלק מהמשתמשים פה מדברים על ירידה חדה בכושרו של רונאלדו, אבל דווקא כשמסתכלים על המספרים, אתה תראה שינוי קטן, וזאת גם הטענה שלי! כל בר דעת יכול לראות בעין בלתי מזוינת שיש ירידה בכושרו של רונאלדו, אבל קשה לראות את זה במספרים, כי יש דברים בכדורגל שפשוט אי אפשר לפשט למספרים, לדוגמא עניין של קבלת החלטות.

(Efm89) #4650

[QUOTE=Mr.Maestro;1705143]הטענה שלי שבמקרה של רונאלדו, אם להסתכל על הנתונים הסטטיסטים קשה להצביע על איזשהי ירידה חדה בכושר. אכן מסי לא קשור לאשכול הנוכחי, אבל הבאתי אותו כמשל, כי בעיני מסי מבצע העונה דברים מדהימים ונמצא בכושר אדיר, אבל אם לשפוט אותו על פי הנתונים היבשים הוא נמצא במגמת ירידה. איני מסכים איתך שהתפקיד שלו במגרש השתנה, וגם אם כן, זה עדיין לא אמור להשפיע על כמות ואיכות הדריבלים לשחקן בקליבר של מסי.
שוב פעם חלק מהמשתמשים פה מדברים על ירידה חדה בכושרו של רונאלדו, אבל דווקא כשמסתכלים על המספרים, אתה תראה שינוי קטן, וזאת גם הטענה שלי! כל בר דעת יכול לראות בעין בלתי מזוינת שיש ירידה בכושרו של רונאלדו, אבל קשה לראות את זה במספרים, כי יש דברים בכדורגל שפשוט אי אפשר לפשט למספרים, לדוגמא עניין של קבלת החלטות.[/QUOTE]

א’) מסתבר שלא כל בר דעת רואה את הירידה בכושרו. אני ואתה מסכימים על זה, טיטי קמארה לא.
ב’) זה שהדריבלים המוצלחים של מסי באחוזים מעט נמוכים יותר לא אומר שהיכולת הכוללת שלו ירדה. יש עוד פרמטרים בהם הוא ממש לא נפל משנים קודמות ואפילו להפך. במקרה של רונאלדו הדריבל הוא רק חלק מהירידה ביכולת.
ג’) אני רואה שירידה בגולים ודריבלים מוצלחים לא מספיקה לך כדי להוכיח לך שגם מספרית הוא ירד. בוא נמשיך. ב15/16 והעונה הכמות הנמוכה ביותר של Key Passes של רונאלדו מאז הגיע לריאל מדריד.

זה נכון שלא את כל הירידות שלו אפשר להראות במספרים, אבל את חלקן בהחלט אפשר. אני מראה לך פה נתונים, ואתה פשוט מתעלם.

(Mr.Maestro) #4651

קודם כל ממליץ לך שוב לקרוא את מה שנכתב בהודעה הקודמת שלי. חבל שאתה בוחר להתעלם מהנתונים הסטטיסיטים בעניין מסי, וכן להבליט את זה אצל רונאלדו. אבל נוח לך כנראה להדגיש את העניין אצל רונאלדו, בכדיי לאשש את התיאוריה שלך!
ועוד פעם אני אקח את מסי כמשל, גם בנושא מסירות מפתח יש למסי ירידה בסטטיסטיקה, אז מה זה אומר?
אתה בכוח מנסה להוכיח שמספרים בעניינו של רונאלדו כיום זה חזות כל, ואני אומר שלא. הירידה של רונאלדו במספרים לא משמעותית, אלא בדברים שלא נמדדים בדפי הסטטיסטיקה, קבלת החלטות, מהירות, צעד ראשון ועוד…

(Efm89) #4652

[QUOTE=Mr.Maestro;1705153]קודם כל ממליץ לך שוב לקרוא את מה שנכתב בהודעה הקודמת שלי. חבל שאתה בוחר להתעלם מהנתונים הסטטיסיטים בעניין מסי, וכן להבליט את זה אצל רונאלדו. אבל נוח לך כנראה להדגיש את העניין אצל רונאלדו, בכדיי לאשש את התיאוריה שלך!
ועוד פעם אני אקח את מסי כמשל, גם בנושא מסירות מפתח יש למסי ירידה בסטטיסטיקה, אז מה זה אומר?
אתה בכוח מנסה להוכיח שמספרים בעניינו של רונאלדו כיום זה חזות כל, ואני אומר שלא. הירידה של רונאלדו במספרים לא משמעותית, אלא בדברים שלא נמדדים בדפי הסטטיסטיקה, קבלת החלטות, מהירות, צעד ראשון ועוד…[/QUOTE]

אני לא טוען שהכל במספרים, אני טוען שזה גם במספרים. אתה טוען שהירידה במספרים לא משמעותית ובוחר להתעלם מהנתונים.
אגב, מהירות (ובתוכה גם צעד ראשון) בהחלט נמדדת בדפי הסטטיסטיקה.
אני לא מתעלם מנתונים אצל מסי. אתה מתעלם מנתונים אצל מסי. אתה בוחר להראות רק את המדדים שבהם הוא ירד, למרות שיש מדדים שבהם הוא עלה (למשל, מסי עם קצב הבקעות ובישולים גבוה מבעונה שעברה). רונאלדו [B]ירד[/B] בכל המדדים החשובים (גולים, בישולים, דריבלים, Key Passes).

(Mr.Maestro) #4653

שמע אני פשוט מרגיש שאתה לא מקשיב לי, ומנסה להוכיח בכוח משהו שבאופן עקרוני אני לא מתנגד אליו, אלא טוען שבמקרה של רונאלדו ההבדל בין המספרים של אז והיום הם יחסית זניחים, ומפה גם הטענה שלי.
איך בדיוק מודדים מהירות וצעד ראשון בסטטיסטיקה? איך בדיוק מודדים מצבים שבעבר רונאלדו הגיע אליהם בזכות המהירות והיום הוא לא מגיע אליהם?

(Mr.Maestro) #4655

פשוט נסכם בזה שאנחנו לא מסכימים, כי כל אחד ישאר בדעתו. מה שכן בנוגע לעניין המהירויות, כל המערכות האלה לא רלוונטיות, אותי לא מעניינת מה הייתה המהירות של רונאדלו במשחק X. אני אחזור על השאלה שנית, [RIGHT]איך בדיוק מודדים בדפי הסטטיסטיקה מצבים שבעבר רונאלדו הגיע אליהם בזכות המהירות והיום הוא לא מגיע אליהם?[/RIGHT]