כריסטיאנו רונאלדו: 300 שערים בלה ליגה

ריאל-מדריד

(CF R.Madrid) #4700

כרסטינו לא התחיל כמו שצריך את העונה, בכלל כל הBBC שלנו לא םתחו את העונה כמו שצריך ולא עשו הכנה מספקת.
מה שפגע בכושר המשחק שלהם לכל העונה, הפציעות בתחילת העונה פשוט פגעו בתפקוד שלהם.
למזלת ריאל יש לנו קבוצה שניה עולה שעשת את העבודה, אבל בחודש וחצי הזה נצטרך אותם בפול גז במיוחד את רונאדלו.

הגיע הזמן להתעורר, במידה וריאל רוצה לזכות בליגת האלופות, היא תצטרך את השלישיה בכושר טוב לקראת סוף העונה.

(de_la_red) #4701

עוד 8 שערים הוא מגיע ל400 כיבושים במדים הלבנים. מדהים.

(Raulito-7) #4702

כריסטיאנו קיבל מהנשיא חולצה מיוחדת לכבוד ההישג

ריאל מדריד עשתה כבוד מיוחד לכריסטיאנו שכבש אתמול צמד ברבע הגמר והגיעה ל-100 שערים באירופה. הנשיא העניק לכריסטיאנו חולצה מיוחדת באימון הקבוצה היום והשחקנים מחאו כאפיים. כריסטיאנו אמר:“שני השערים נגד באיירן היו חשובים ומרהיבים ושיחקנו טוב”. עוד הוסיף - “לא האמנתי מעולם שאגיע לרקורד כזה אבל אני עוד רעב”.

100 שערים. “זהו כבוד גדול לכבוש מאה שערים באירופה. אתמול היה יום מיוחד, עם ניצחון גדול. אני מאוד שמח. אני רוצה להודות לריאל מדריד על ההזדמנות לעשות קריירה מבריקה במועדון הזה וכמובן גם לחבריי לקבוצה, ולאוהדים”. חברי הצוות שלי מדי. תודה רבה למועדון, חברי הצוות שלי ואת האוהדים. "

איך הכל התחיל. “כשהתחלתי להבקיע שערים לא יכולתי לדמיין שאני הולך לשבור את השיא הזה. בשבילי זה כבוד גדול ופרס על עבודה קשה. אני מאוד שמח. לפני שקפצתי לדשא ידעתי שזה משחק קשה ובאיירן פתחו חזק, אבל אחרי החמצת הפנדל הגיע המפנה עבור הקבוצה ועודדתי את השחקנים כי ידעתי שהמחצית השנייה תהיה שלנו. אני זה שכבשתי את השערים אבל כולם היו טובים ויכלו לכבוש”.

הצמד. “השערים אתמול אם נתאר אותם בפשטות - זה היה מדהים. אלה שערים חשובים נגד ירבה קשה ואחרי פיגור. עשינו מהפך עצום ואני שמח שעזרתי לריאל מדריד לנצח אבל אסור לשכוח שיש עוד גומלין בברנבאו ונצטרך לנצח גם שם כדי להעפיל לחצי הגמר, אנחנו לא יודעים לשחק על תוצאה אחרת. יש לנו יתרון קטן וזהו, יהיה קרב קשה. אנחנו יודעים שאפריל הוא חודש קשה מאוד והאוהדים יהיו איתנו ויעזרו לנו. הקבוצה מגיבה טוב, הכימיה עם המאמן מצוינת וגם הרוטציות חשובות. אנחנו מצפים לדבר הבא”.

(ganjo) #4703

כתבה מפתיעה שקראתי בהארץ:

דיווח: רונאלדו תקף מינית ב-2009 ושילם מאות אלפי דולרים להשתקת התלונה
על פי הדיווח של השבועון הגרמני “דר שפיגל”, הכוכב הפורטוגלי תקף מינית צעירה בבית מלון בלאס וגאס, ולאחר כחצי שנה שילם לה 375 אלף דולר על מנת להשתיק את תלונתה

כריסטיאנו רונאלדו, שחקנה של ריאל מדריד, הסתבך בשנת 2009 בפרשת תקיפה מינית ושילם דמי שתיקה של מאות אלפי דולרים למתלוננת – כך דיווח הערב (שישי) השבועון הגרמני “דר שפיגל”. הדיווח מבוסס על מסמכים שהגיעו לשבועון וגם על הדלפות “פוטבול ליקס”. יש לציין שהדיווח הוא חלק מכתבת שער של הדר שפיגל על רונאלדו בסוף השבוע הזה.

התקיפה המינית התרחשה בבוקר ה-13 ביוני 2009 בעת מפגש בין השחקן לצעירה אמריקאית בשנות ה-20 לחייה במלון פאר בלאס וגאס, ארה"ב. לפי הדיווח, בעקבות המקרה החלו מגעי תיווך, בהם הוזכרה גם המלה אונס, בהובלתו הוא עו"ד קרלוס אוסוריו דה קסטרו, פרקליטו של השחקן. הסכם השתיקה נחתם סופית בינואר 2010. “האשה התחייבה לשתוק לתמיד על האירועים שהתרחשו באותו יום”, נכתב בדיווח.

מקורות אמרו לדר שפיגל כי להסכם קדם מסמך הבנות שבעל פה וכי האיש שחתם על המסמכים מצדו של רונאלדו, הוא אוסוריו. ההסכם, בן שלושה עמודים, קבע כי רונאלדו ישלם 375 אלף דולר וכי בנוסף לשתיקה, האשה גם “תשמיד את כל המסמכים האלקטרוניים, הכתובים או המוקלטים שיוצרו או התקבלו כתוצאה מהעניין”. אגב, שם הכיסוי של רונאלדו בדיונים היה “מר ד”, בעוד שם הכיסוי של הצעירה היה “מרת פ”. הצעירה אף התחייבה למסור את שמות כל האנשים שלהם סיפרה את פרטי המקרה.

דר שפיגל, שטוען כי הוא יודע את זהותה של האשה, הוסיף ודיווח שהיא דיווחה על התקיפה למשטרת נוואדה ביום שבו התרחשה, וכי שיחת הטלפון שלה עם מוקד החירום מתועדת במשטרת לאס וגאס. פרקליטו של רונאלדו מסר בתגובה כי הוא דוחה בחריפות את ההאשמות “מפני שהן שגויות” ואיים כי מרשו ינקוט צעדים כלפי מי שיפיץ נגדו דיווחים שקריים. עו"ד אוסוריו לא הגיב לפניית השבועון.

פרט מעניין נוסף הוא כי בקיץ 2009 עבר רונאלדו ממנצ’סטר יונייטד לריאל מדריד, ויומיים אחרי המקרה בנאוודה פרסמו השדים האדומים והבלאנקוס רשמית שהעסקה נסגרה על סכום של 94 מיליון אירו.

(Raulito-7) #4704

ה-400 של כריסטיאנו

כמו בדרבי בויסנטה קאלדרון. שוב 3:0 מוחץ והצגה של ריאל מדריד אבל בעיקר של איש אחד - כריסטיאנו רונאלדו שמו. את שאגת ה-SSUUII של הברנבאו אחרי השער השלישי של הפורטוגלי - יכולתם לשמוע עד לארצינו הקטנה. כריסטיאנו כבש שלושער שני ברציפות בנוק-אאוט, השחקן היחיד שעשה זאת ושבר עוד שורה ארוכה של שיאים באותו ערב. ובעיקר: הגיע ל-400 שערים במדי ריאל מדריד, הייתם מאמינים? מספרים של פליסטיישן, מספרים של מחשב - כבר אמרנו הכל. לא מזמן ‘חגגנו’ איתו את השער המאה באירופה ואז השער המאה בליגת האלופות, וכמיטב המסורת הקבוצה הדפיסה חולצה יפה, הנשיא פרס תפס טרמפ לולדבבאס והצדיע יחד עם כולם לכריסטיאנו שקיבל חולצה חדשה:

“אנחנו צעד אחד מהגמר בקארדיף ואנחנו שמחים מאוד. אני מרגיש טוב מאוד ומוכן לרגעי ההכרעה של העונה. אני רוצה שנזכה גם בליגת האלופות וגם באליפות ספרד ואנחנו בדרך הנכונה. הדברים הולכים טוב לא רק לי, כל הקבוצה הייתה נהדרת והחברים שלי עוזרים לי. עם מסירות ועבודה קשה ופרגון כמו תמיד. הדברים באים בצורה טבעית. אני מרגיש בר מזל להיות איפה שאני נמצא ונהנה”, אמר כריסטיאנו, ‘הסיוט של אתלטיקו מדריד’ כפי שהכתירו אותו בתקשורת. כריסטיאנו הגיע ל-35 שערים העונה ובכך עקף את הרקורד שלו מעונת הבכורה בקבוצה בה הרשית 33 פעמים. העונה הטובה בקריירה שלו הייתה 2014/15 עם 61 שערים בכל המסגרות אבל ריאל מדריד סיימה את העונה בידיים ריקות כך שזה לא נותן דבר.

על ציון הדרך המטורף אמר הפורטוגלי - “400 שערים זה משהו מיוחד, היו הרבה שערים גדולים, יפים וחשובים. לא ציפיתילהגיע למספרים האלה אבל זו העבודה של הצוות, של כל השחקנים ועובדי המועדון. אני רוצה לשמח את האוהדים. תמיד יש לי מוטיבצייה מיוחדתלשחק עם הקבוצה הזו. אני שמח ומנסה לעשות כמיטב יכולתי בכל ערב, חשוב לי להבקיע שערים ולהביא את ריאל מדריד הכי רחוק שיש כלומר לזכות בתארים”. כריסטיאנו החמיא לקבוצה ואמר - “אתמול(שלשום) זו הייתה עוד הוכחה שיש לנו את הקבוצה הטובה ביותר בעולם. קשה לנצח 3:0 ועוד בחצי הגמר אבל היינו טובים מהם בצורה טוטואלית. היינו רעננים”. גוטי וארבלואה צייצו מיד לאחר המשחק וכתבו בטוויטר - ‘כדור הזהב לכריסטיאנו’. רונאלדו כבש 103 שערים בליגת האלופות בעוד לאתלטיקו מדריד היריבה יש רק 100. יש לו 88 שערים ו-26 בישולים בריאל מדריד ב-86 משחקים בליגת האלופות.

בתקשורת לא יכלו להירגע אחרי הערב של הפורטוגלי. ‘כריסטיאנו אוהב’, כתבו, בשער המארקה לאחר המשחק. ‘כריסטיאנו הסופרמן’, כתבו בשער ה-AS היום והתייחסו למחמאות שקיבל הכוכב מכלי התקשורת בעולם, וכמובן שלאחר המשחק הוא קיבל את הציון הגבוה ביותר של שלושה כוכבים. במארקה כתבו אתמול ‘יושב בול’ והתייחסו לחגיגה המיוחדת של כריסטיאנו שהגיע ‘לנוח’ ליד האוהדים אחרי השער. במארקה כתבו על ‘הגירסה הטובה ביותר’ של כריסטיאנו סמוך לגמר והמאמן זידאן לא שכח לפרגן - ‘הוא סקורר יחיד בדורו. כריסטיאנו נפלא, הוא יכול לשחק טוב בכל עמדה’. ‘הוא לא יודע שובע’ כתבו בתקשורת. לטובת אלה שהיה להם קשה לעקוב, בואו נחזור בקצרה על השיאים ששבר הפורטוגלי:

כריסטיאנו מכוון לזכות בתואר מלך השערים של הצ’מפיונס העונה גם כן. הוא זקוק לשער אחד נוסף כדי להשוות למסי שכבש 11 שערים. מצד שני, כריסטיאנו הרשית לא פחות מ-8 שערים בנוק-אאוט. כריסטיאנו היה 5 פעמים מלך השערים של הצ’מפיונס, הפעם האחרונה אשתקד כמובן עם 16 שערים, וגם מסי זכה בתואר מלך השערים 5 פעמים… גרד מילר זכה בתואר 4 פעמים ואילו ואן-ניסטלרוי זכה 3 פעמים בתואר. כריסטיאנו הוא השחקן הראשון שהגיע ל-50 שערים בנוק-אאוט בליגת האלופות(52), בעוד למסי יש רק 37. רונאלדו כבש 35 שערים בגמר, חצי גמר ורבע גמר האלופות ובכך עבר את די-סטפאנו(32) ובמעמד חצי הגמר בלבד יש לו 13 שערים לעומת 11 של די-סטפאנו. כמוכן, השער הראשון שפתח את החגיגה היה ה-18 שלו בנגיחה בליגת האלופות - הכי הרבה.

(de_la_red) #4705

פשוט אגדה מהלכת. בפורום הזה היה הרבה ביקורת עליו. חלקן בצדק וחלקן לא. הספידו את השחקן הזה לגמרי ולא בצדק; ההשוואה לראול בסוף ימיו - עם כל הכבוד למלך הבלתי מעורער - עדיין לא נכונה ולכריס יש עוד הרבה מה לתת, במיוחד במעמדים האלה של שלבי הנוקאאוט.

מבחינתי זכיתי לראות את הוינר הגדול בהיסטוריה של הכדורגל, שהחזיר לנו את התהילה האבודה של מלכת אירופה. כמה חבל יהיה אם הוא לא יזכה באליפויות נוספות.

אני לא יודע מי ביצע את ההשוואה הזאת ואם בהקשר של יכולת או של מעמד, אבל רונאלדו בשפל הכי גדול שלו טוב בהרבה מהגרוטאה שהיה ראול מסוף 2004 (עם הבלחות קצרות של יכולת טובה ב2007-2008). ספק אם הוא ייראה ככה גם בגיל 35.

(esproN) #4707

הבעיה של רונאלדו במשך שתי העונות האחרונות (לטעמי) היא אי קבלת העובדה שהוא כבר לא ילד בן 20.
במשך הקרירה שלו רונאלדו נשען בעיקר על האתלטיות שלו,נוסיף לזה את העובדה שכמעט כל משחק (חסר משמעות או לא) רונאלדו משחק כמעט תמיד את כל 90+ הדק’.אבל הגוף הוא לא מכונה ובשלב מסוים יש ירידה ביכולת הפיזית/זמן ההתאוששות של הגוף - והגיל נותן את אותותיו.רונאלדו לטעמי סירב לקבל את זה (אפשר לראות את זה גם דרך העצבים שהוא מפגין שהוא מוחלף במהלך משחק).מה שגרם לירידה ביכולת שלו,אז מה ישתנה?אפשר לראות במאני טיים הנוכחי האחרון שני דברים:
1.רונאלדו שומר את עצמו קרי לא מבזבז כוחות מיותרים במהלך המשחק
2.רונאלדו משתתף ברוטציה כמו כולם

רונאלדו זה שחקן שעצם היותו על המגרש הוא מהווה איום,בין אם הוא יהיה המצטיין על המגרש או לא הקבוצה היריבה חייבת לתת לו מספיק תשומת לב,מה שמוריד את תשומת הלב לשחקני השדה הנותרים.
האם יש לרונאלדו מקום בריאל מדריד 2017/2018?
לדעתי כן,כל עוד הוא יבין שהמקום שלו בהרכב לא מובטח כמו בעבר ולהיות חלק מרוטציה זאת לא מילה גסה.

(gev) #4708

רונאלדו צריך להבין שהוא היום לא השחקן המוביל של הקבוצה אלא עוד חלוץ.
ילוץ שכשיהיה בכושר הכי טוב הוא ישחק והוא ישחק איפה שטוב לקבוצה, גם אם זה אומר בחוד וגם אם בימין.
הוא כבר לא שחקן שכל הקבוצה צריכה לעבודה בשבילו הוא צריך ללמוד להיות חלק מהמכונה.

אני לא מאמין למה שאני קורא. על שחקן שהרגע תפר את אתלטיקו בחצי גמר הצ’מפיונס עם שלושער ואת באיירן את 5 כאלה, שואלים "אם יש לו מקום בריאל מדריד 2017/18???!

אני יודע שאותו בנאדם ענה כן, אבל אותי מרתיחה עצם השאלה הזאת. כריסטיאנו גם נכון להיום הוא אחד משני השחקנים הטובים בעולם. אין סקורר ברמה שלו גם היום, חוץ למעט מסי כמובן. להפנים את זה ולא יזיק לכם לשמור על אגדות עד סוף הקריירה שלהם, שלא יקרה מקרה ראול.

(sh4rky) #4710

הבעיה של רונאלדו היא שהוא ממשיך לשחק בקבוצה בה הוא נדרש לבקש שיפסיקו לשרוק לו בוז, אחרי שהעלה אותה במו רגליו לגמר ליגת אלופות שני ברציפות.

מה זה “מקרה ראול”? ראול נשאר בריאל מדריד שנים על גבי שנים כשחקן הרכב למרות שלא היה ראוי לכך מקצועית. כל עוד לא היתה אופציה להוריד אותו לספסל ולהפוך אותו לדמות פחות דומיננטית במועדון (ולא היתה כזו), השחרור שלו היה צעד חכם ומתבקש.

אגדות וסמלים לא חייבים לסיים קריירה במועדון בו התחילו/הגיעו לשיא. זה חריג מאד לאורך ההיסטוריה של ריאל מדריד והכדורגל האירופאי בכלל.

בטח חריג, פאולו מלדיני, אלסנדרו נסטה, קרלס פויול, דל פיירו, טוטי, אינייסטה הצהיר, מסי כנראה גם… והרשימה עוד ארוכה.

אם נעזוב את ראול לרגע, בושה שאנשים מעלים בכלל את השאלה האם לרונאלדו יש מקום בריאל מדריד של העונה הבאה כשהוא עדיין הסקורר הכי טוב בעולם. פשוט ביזיון לאוהדי ריאל מדריד שככה כפויי טובה כלפי גדול הווינרים ששיחקו אצלם.

חוץ מקלישאות יש לך עוד משהו? רונאלדו הוא לא הסקורר הטוב בעולם (זאת אמירה סטטיסטית לחלוטין, יש כמה טובים ממנו) ובטח שלא אחד משני השחקנים הטובים בעולם.

זרקת כמה שמות וזה יפה, למרות שדל פיירו לא סיים את הקריירה שלו ביובה ואינייסטה ומסי עוד לא פרשו… ככה שחצי רשימה שלך הולכת לפח. יש פה גם סלט רציני בין שחקני בית ל"סתם" שכירי חרב שהפכו למזוהים עם המועדון (ראול ומלדיני מצד אחד, נסטה ורונאלדו מצד שני). הנה כמה אחרים: אנדראה פירלו (גם יובה וגם מילאן), פפ גווארדיולה, ג’ון טרי, סטיבן ג’רארד, פרננדו היירו, צ’אבי הרננדז, אלפרדו די סטפאנו. אם מסתכלים רק על שחקנים זרים אפשר למצוא אפילו פחות דוגמאות לשחקנים שפרשו במועדון בו עשו את שמם (זאנטי, זיזו בערבון מוגבל… וזהו). שנמשיך עם המשחק המטופש הזה? ברור שיש שחקנים שפורשים במועדונים בהם הגיעו למעמד גבוה, אבל המגמה היא לא כזאת. השורה התחתונה: כל אוהד שבאמת ראה את ריאל בשנותיו האחרונות של ראול יודע ש"מקרה ראול" המדומיין שלך (שמאד שונה מהסיטואציה הנוכחית עם רונאלדו) היה נכון לכל הצדדים.

שוב, אתה הופך את זה לוויכוח מיותר מכיוון שאין לי עכשיו כוח או רצון לתת לך רשימה של שחקני עבר אגדות, על אף שחלקם לא היו שחקני בית, שפרשו בקבוצותיהם או לכל הפחות קיבלו את הכבוד הראוי להם ולא גורשו בבושת פנים כמו ראול. ראול היה ראויי להשאר אפילו שחקן ספסל, היה לו מה לתת מהספסל(ניסיון וכו’) ואם תביט על העונות שלו בשאלקה תבין שאתה אוויל משריש בנושא הזה.

הלאה,

כריסטיאנו טוב פי כמה מכל הסקוררים שהיו עד כה, גם אחרי כל מה שהשיג בקריירה הוא עדיין מבקיע 8 שערים בשלושה משחקים ברבע וחצי גמר ליגת האלופות. שחקן כזה, על אף מגרעותיו, הוא באנקר בכל קבוצה בעולם. בכושרו הנוכחי אין שאלה בכלל על היותו שחקן הרכב(שינוח מדי פעם, לא כמו בעבר) על כל המשתמע מכך. אין עוד שחקן בעולם בעל יכולת הכיבוש הקטלנית של רונאלדו. הוא הטוב בעולם בצוותא עם מסי בכיבוש שערים במאני טיים, ואת העובדה הזאת גם אוויל משריש שכמוך לא יצליח לשנות.

ראול היה רע מקצועית ולא היה מקבל את מעמדו כשחקן ספסל לאורך זמן. זאת אחת הסיבות לעזיבתו ומוריניו ראה את זה מצויין. בעונות שלו בשאלקה הוא היה חלוץ שלא הייתי רוצה בסגל של ריאל מדריד.

לגבי כריסטיאנו אתה ממשיך לענות לא לעניין/לא להבין מה אני כותב לך: אני (וגם אתה בציטוט המקורי - “עדיין” - אלא אם גם בניסוח יש לך בעיות) מדברים על כריסטיאנו של היום, לא על מעמדו ההיסטורי. מעבר לזה שום דבר לא היה לעניין או התייחס לדברים שאני כתבתי.

אתה מוזמן להמשיך להתנגח בי אם אין לך משהו להוסיף לדיון.

אני גם לא מדבר כעת על מעמדו ההיסטורי. אם אני לא טועה, רונאלדו הנוכחי הוא לא זה שתפר את באיירן ואתלטיקו עם 8 שערים בשלושה משחקים? אם עדיין בשבילך רונאלדו הנוכחי, זה שמספק מספרים כאלה, לא טוב - אתה אינו אלא אוהד כפויי טובה וחזיר מתועב.

רונאלדו הנוכחי הוא עדיין אחד משני השחקנים הטובים בעולם והסקורר הטוב בעולם. אין אף אחד בעולם, למעט מסי, שאני לוקח למשימת רבע גמר וחצי גמר הצ’מפיונס על פני רונאלדו.

*בנוגע לראול, שאתה אוהב לטחון את הנושא שלו: השנתיים הנהדרות שלו בשאלקה הוכיחו לאנשים כמוך שהוא עדיים היה טוב מקצועית, לכל היותר לעלות מהספסל של ריאל ולהוסיף ניסיון, לחימה ויכולת כיבוש לא רעה בכלל גם בגילו המתקדם. אם גם אחרי השנתיים בשאלקה אתה טוען שהוא היה עגלה ולא טוב מקצועית, אתה לא יותר מעוצם עיניים קלאסי שדבוק בעמדתו. ראול אגב הגיע עם קבוצתו לרבע גמר הצ’מפיונס, הישג חסר תקדים לקבוצה כזאת ולשחקן בגיל כזה. אני מעדיף ראול כזה על פני בלופים כמו ואן דר וארטים על הספסל. וזה בלי קשר להיותו אגדה בריאל מדריד, שראויי לכל הכבוד שיש.

(orelh94) #4717

יש דברים מתחת לפני השטח, העניין הוא לא רק מקצועית וכו’. יש את ההתנהלות בחדר ההלבשה, שליטה של מאמן בחדר ההלבשה וכו’. מוריניו עשה שיחה עם ראול לפני ותיאם איתו ציפיות, כנראה שהם לא ראו את הדברים באותה הדרך ולכן הם בחרו להיפרד. לכולנו זה כאב בתור אוהדי ריאל אבל מבחינת מאמן ותלכיד קבוצתי עדיף לך לא להשאיר את אחד האגדות שלך על הספסל להתמרמר או לשתף אותו בכוח כדי שלא יתמרמר ויפיל לך את חדר ההלבשה (ע’'ע איקר קסיאס).

רונאלדו מתחיל פחות או יותר להבין שהוא כבר לא יכול לשחק 90 דק’ כל משחק ועובדה שכל משחק שני בליגה בערך הוא מחוץ לסגל כדי לשמור אותו לרגעים החשובים ביותר. מעבר לכך שהוא אישיות שונה, הוא תורם לחדר ההלבשה ולתלכיד הקבוצתי לא פחות ממה שראמוס תורם ולא פחות ממה שארבלואה תרם. שמעתי איפשהו שהוא גם נותן הדרכה לאסנסיו ותומך בו כדי שיגדל להיות שחקן גדול. יש אספקטים נוספים כמו הצד הכלכלי שהוא תורם שם בצורה פנומנאלית. יש הרבה דברים מתחת לפני השטח, לא תמיד מסתכלים על העניין רק בעין מקצועית.

(bixente) #4718

ראול יכל להשאר כשחקן ספסל ולא שחקן מוביל כמו שמוריניו עשה עם מטראצי באינטר. ראול בחר שלא להשאר כשחקן ספסל והלך לשאלקה שם קיבל דקות. אף אחד לא גירש אותו מהמועדון אלא רק הבהירו לו שהוא לא שחקן הרכב ראשון (סופר לגיטימי) בפרוייקט שנבנה במדריד. מה הבעיה עם זה ?
ג’רארד, גווארדיולה, דל פיירו, פירלו,האיש מהכינוי שלך, ועוד רבים וטובים לא פרשו בקבוצות שלהם. האם זה משנה משהו ?
ראול בעוד שניה מקבל תפקיד במדריד , דל פיירו יכול מחר לקבל תפקיד ביובה (אם אין לו כבר) , ג’רארד בליברפול ועוד רבים ואחרים עם סטטוס דומה.
אין מה לעשות, לפעמים צריך לעשות החלטות שהן לטובת הקבוצה ולא רק רגש.
לי כאב מאוד שראול היה צריך לפרוש בקבוצה אחרת , אבל בשום פנים ואופן לא הייתי רוצה שימשיך לשוטט בברנבאו בלי לתרום לקבוצה שלי. אני אוהד קודם כל את ריאל מדריד ורק אח"כ אוהב את ראול, רונאלדו, ראמוס, לוקה ועוד.

(CF R.Madrid) #4719

הוויכוח הכי מפגר שקראתי פה בפרום, לריאל לא היה אף פעם סוקרר כמו רונאלדו והיו הרבה סקוררים גדולים, רונאלדו אחד הסקוררים הגדולים בכל הזמנים.

אין פה שום סיבה להשוואת אותו לראול, רונאלדו זה שחקן אחר, אתם מדברים על ירידה ביכולת שלו, בעולם יש נטייה לקבור שחקנים בגיל 30+, אבל אנשים שוכחים שעונה שעברה הייתה ממש ארוכה ורונאלדו שיחק את כול היורו פצוע, בנוסף לכך שהוא לא התחיל את העונה כמו כולם, ולא עבר קדם עונה.

לכן רונאלדו היה צריך להיכנס לכושר משחק תוך כדי עונה, אחרי פציעה קשה, ברור שהוא לא ייתן אותה תפוקה כמו שנתן בעונות קודמות, קשה מאוד לשחק שאתה לא מתחיל את העונה כמו שצריך.
אותו דבר קרה עם בנזמה ובייל שעד היום הם מאחרות בכושר משחק, אבל רונאלדו נכנס לכושר בדיוק בזמן בסוף העונה, עד עכשיו הוא זה שאחראי לזה שאנחנו עם רגל וחצי בגמר שני רצוף.

רונאלדו הרגיל את כולם שהוא מכונה שמבקיע מעל 50 שערים בעונה, אבל השנה זידאן נותן לו הרבה מנוחה, וגם תחילת העונה הייתה סיוט בשבילו, הוא גם היום אחד הטובים בעולם עם לא הטוב ביותר.