כריסטיאנו רונאלדו: 300 שערים בלה ליגה

ריאל-מדריד

מצעד הטרולים נמשך…

אתם ממשיכים להילחם באנשי קש שהצבתם לעצמכם. החבר עם העלבונות הציוריים דיבר על רונאלדו היום ועל כך שהוא השחקן השני בטיבו בעולם והסקורר הטוב בעולם - שתי אמרות הזויות עובדתית שאני התנגדתי להן כי יש לי עיניים בגולגולת. ההשוואות לראול הגיעו מאותו משתמש שכנראה עוד היה ביסודי כשראול עזב את מדריד (זה לא עלבון - אני מציע לך להקשיב למי שבעל ידע מעמיק משלך) - הוא פחד שיחזור “מקרה ראול” האיום והנורא והמדומיין שלו, שאת פרטיו הוא לא מכיר ואינו מזכיר את מצבו הנוכחי של רונאלדו. אם רונאלדו יגיע לרמה כזאת הוא צריך לעזוב את ריאל מיידית, לשמחתנו הוא לא שם.

מאז - ביב של טיעונים לא קשורים בטון מתלהם, מתובל בעלבונות מגוחכים ושגיאות (ראול הגיע עם שאלקה לחצי הגמר. ראית את המשחקים שאתה מפאר פה או שאתה רק עושה קופי פייסט גרוע מויקיפדיה?). לא טענתי בשום מקום שרונאלדו לא שחקן טוב היום או סקורר היסטורי. אפילו לא אמרתי שהוא צריך לעזוב את הקבוצה - רק הזכרתי שמץ של ביקורת שהקפיצה את הפאן-בוי הפנימי שבכם והציתה רפלקס הקאה של סופרלטיבים לא רלוונטיים ועובדות שידועות לי. אני יודע שזה טרנד בגל הזעטוטים הנוכחי של הפורום אבל לגדף ולהתלהם לא הופך אתכם ליותר חכמים. היו זמנים שהפורום הזה היה מקור לכתיבה איכותית ועניינית, חבל לדרדר אותו לרמה של FXP.

לטעון שרונאלדו השני בטיבו בעולם - טעות. לטעון שהוא הסקורר הגדול בעולם בגלל שלושער בחצי הגמר - טעות (מי שחושב שאני טועה - נראה אותכם שולפים את כובשי השלושער האחרים בחצי גמר הצ’מפיונס בעשור האחרון. אחד לבנדובסקי, אחד רחוק מאד מלהיות סקורר היסטורי). להגיד שמקרה ראול היה זריקה סתמית ויחס רע לסמל - טעות. להגיד ששחקנים אגדיים הפורשים במועדונים המזוהים איתם זה סטנדרט - טעות. עובדתית.

(de_la_red) #4721

חייב להסכים עם עניין הפציעה. רונאלדו סחב שתי פציעות לא קלות בקיץ ולא עשה קדם עונה נורמלי. בחודשים הראשונים של העונה היה ניתן לראות בבירור שהוא פשוט לא מספיק כשיר. מקווה שאת בעונה הבאה ייפתח בצורה טובה יותר.

לגבי הדיון עצמו: יכול להיות שזה מעיד על סטטוס החלוצים העולמי, אבל נכון ל2017 אין כמעט חלוצים שעושים מה שרונאלדו עושה ברחבה. באגף הוא פשוט צריך לשחק כמה שפחות ואני מאמין שהרוב רואים ומקבלים את זה. באופן כללי לא רואה שום סיבה נורמלית למכור אותו (ולהשאיר את בנזמה), והעובדה שהוא מופיע לכל משחק גדול ושהוא ייזכר כאחד מהשחקנים הגדולים של המועדון ושל בכדורגל בכל הזמנים לא מזיקה כלל.

רונאלדו בצוותא עם מסי השחקן הטוב בעולם והסקורר הטוב בעולם. מתברר גם כשהוא חצי כשיר.

רונאלדו שונה מראול וזה בכלל אבל בכלל לא אותם מקרים ולא צריך לדון בכלל על ראול כאן(דיון שאתה אוהב לטחון, כבר אמרתי לא?).

(gev) #4723

רונאלדו השחקן השני הטוב בעולם… לשנת 2014.
אני מאוד אוהב את רונאלדו ורוצה שישאר בהרכב (אם כי כחלוץ) אבל להגיד עליו דברים כאלה היום זה עלבון לאינטליגנציה.
רונאלדו עדיין סקורר מטורף, ועדיין שחקן מצוין, אך הוא כבר לא אותו שחקן רב גוני שהיה והוא לא כזה מהיר ולא מסוגל כמעט לעבור שחקנים ובטח שלא לשחק על שטח קטן.
עדיין מדובר בסקורר מטורף שיכול לכבוש בכל צורה אפשרית ובכל דרך אפשרית, אך לא לא מדובר בשחקן ששני רק למסי…

אגב סתם מעניין אותי, כמה זמן בעיניכם תקפים טיעונים של חזר מפציעה ולא עשה קדם עונה?
כי אני רואה שיש שחקנים שמקבלים הנחות כאלה במשך חצי שנה ויותר. לרונאלדו הייתה פציעה קלה שלא השביתה אותו ליותר מידי זמן (חודש אם אני לא טועה) ונכון שלפספס קדם עונה זה לא קל אך מפה ועד להתייחס לזה היום? לגיטימי שיהיה בכושר רע בספטמבר ואפילו באוקטובר, בטח שזה לא תירוץ קביל לאחר מכן.
והוא לא השחקן היחיד שהיה ביורו כמובן.

זה מזכיר לי את בייל, כל הזמן התירוץ של האחרי פציעה, חלאס לא עובד ככה, אם הוא גרוע כי הוא אחרי פציעה שלא ישחק, אם הוא משחק שיעמוד בביקורות. אני חושב שבייל כל התקופה שלו בריאל הוא או פצוע או אחרי פציעה, פעם אחת הוא לא קיבל ביקורת ללא תירוצים כאלה ואחרים.

(de_la_red) #4724

פציעה קלה? 3 פציעות שונות, שאחת מהם פציעה שנגרמה עקב עומס יתר בשרירי הרגליים אותה סחב כבר מסוף העונה הקודמת, אחת בכתף שהוא סוחב עד היום ופציעה נוספת בגמר היורו שגרמה לו לפספס את כל קדם העונה. אז נכון שהוא הרגיל אותנו ל60 שערים בעונה ונכון שמה שאתה קורא לו “תירוץ” כבר לא תקף לנובמבר-דצמבר, אבל צריך לזכור שמדובר בשחקן שמשחק בסביבות ה- 50 משחקים בעונה קרוב ל10 שנים רצוף. טבעי לגמרי שנפילה תגיע בשלב מסויים.

אני לא אתפלא אם הוא יישפר את המספרים שלו בעונה הבאה בדיוק בגלל הסיבות הנל. הבחור כבר ממזמן לא ילד ובסופו של דבר גם הוא אנושי.

רונאלדו כבר זמן רב לא בר השוואה למסי וגם לא שני לו. כרגע הוא פשוט סקורר ענק שכל מועדון גדול בעולם ירצה אותו בצד שלו. בניגוד מוחלט למה שביצ’נטה רושם כאן עליו למשל. לא יכול לחשוב על עוד חלוצים שמגיעים למעמדים כאלה וכובשים בנון-שלנטיות מוחלט מול ההגנות הטובות בעולם ובמספרים כאלה.

רונאלדו ביכולת כמו במשחק כמו נגד אתלטיקו הוא הטוב בעולם(שוב, ביחד עם מסי. די להשוות בניהם כי הם לא משחקים על אותה עמדה ותפקידהם שונים). אפס טעויות, כל מסירה מדוייקת, משחק קבוצתי והכי חשוב, גולים חשובים במאני טיים, גולים שאף שחקן בעולם לא מסוגל לתת למעט מסי.

(whykds) #4726

למה זה משנה אם הוא הטוב בעולם או אחד מהעשרה הטובים בעולם? לא כדאי להעיף שחקן מהטופ 10 מהקבוצה. ממש לא פשוט להביא מישהו אחר שיתן לנו 40 גולים בעונה עם פציעות. כמה כאלה יש באירופה?

(gev) #4727

דה לה רד, הכוונה שלי הייתה שהפציעות שלו זה אחד המינוסים שלו.
קח לדוגמה את בייל, כולנו יודעים שמדובר בשחקן טוב מאוד, אך אם הוא כזה שברירי שנע בין פציעה לאי כשירות ובעצם כשיר ב5 משחקים בעונה אז אני לא רוצה שחקן כזה בקבוצה.
רונאלדו הוא רונאלדו לטוב ולרע, והוא אחד החלוצים הכי מגוונים שקיימים שגם חזק גם אתלט וגם בועט ב2 הרגליים אך הוא גם לא ילד ונוטה להפצע, זה לא תירוץ אלא חלק מכלל היכולות שלו מבחינתי ומשהו שיש לקחת בחשבון.
אגב אחד הדברים שרוב הפורום פה טוען הוא שמקומו של רונאלדו בכלל בחוד, הוא גם לטעמי טוב יותר שם וגם זו עמדה שמתאימה לתכונות שלו יותר, הרי כבר אין לו את המהירות והדריבל הנדרשים משחקן כנף, והוא לא עושה הגנה שזה גם משהו שנדרש יותר משחקן כנף, וגם יכולות הכנסת הכדור שלו לא ברמה הגבוהה ביותר שיש (ואני אעדיף אותו בצד המקבל של ההגבהות או כדורי הרוחב או העומק).
החיסרון-מוראטה, אך עם הגיל והפציעות של רונאלדו והשימוש ב442 זה לא יהיה כזה נורא עונה הבאה, וכמובן יהיה עדיין אפשרי לתרגל 433 כשאחד מהם באגף

(saharsacc) #4728

כל מי שציינת הוא שחקן הגנה, או לא פרש במועדון גדול(דל פיירו שיחק איזה 3 שנים באוסטרליה), או שעדיין לא פרש(טוטי רב עם כל הנהלת רומא בשנים האחרונות ואגב עדיין לא פרש אלא “הופרש” מסגל הקבוצה, אנייסטה שכמובן רחוק מלפרוש ומסי שמעבר לזה שהוא בן 30 בסהכ הוא השחקן הכי טוב בהיסטוריה ובנוסף הצהיר לא פעם שהוא רוצה לפרוש בארגנטינה). ככה שזה נחמד אבל ממש לא נכון

(bixente) #4729

איפה רשמתי שמועדונים לא ירצו את רונאלדו ?
אני חושב שכמעט כל מועדון יחשוב עליו ברגע שהוא יהיה בשוק. לא כולם יחליטו שהם לוקחים אותו אבל כולם בהחלט יחשבו עליו והרוב המוחלט ירצה אותו.

הטענה העיקרית והתמידית שלי הייתה שיש מקרים בהם רונאלדו לא יועיל לנו והיה כיף אם היינו יכולים לספסל אותו. ובגלל ההיסטוריה שלו והתרומה (הבלתי ניתנת לתיאור במילים) שלו זה לרוב לא אפשרי.
אם רונאלדו היה כמו אסנסיו שאני יכול להרכיב אותו היום ולספסל בעוד שבוע אז היה לנו נוח מאוד וגם היינו נהנים ממנו עוד יותר.
אבל זה רונאלדו, וכאן מתחילה הבעיה. עד שלא יובהר לו שהוא רק חלק מרוטציה אז אנחנו מהמרים. לפעמים הוא יסריח את הדשא 90 דקות , לפעמים הוא יסריח ויכבוש , ולפעמים הוא פשוט יגיע וישחק טוב.

סלחו לי שאני לא נגרר למס שפתיים ולרצון לשים את רונאלדו מעל ריאל מדריד.
אם זה תלוי ב Thierry_Henry14 - גם בגיל 40 רונאלדו צריך לשחק קבוע כי “הוא שחקן ענק שתרם רבות למועדון יא כפויי טובה !!!1111”

(El Maestro) #4730

רק מי שכל המידע שלו על ריאל מדריד מגיע מכותרות באתרי ספורט וצפייה אך ורק בשלבי הנוקאאוט של ליגת האלופות ימשיך לצעוק “איך אתם רוצים להיפטר משחקן שמבקיע 50 שערים כל עונה?!”.

תחסכו גם את דיבורי ה"הוא משחק פצוע" (זה מתאים למניירות ששגיא כהן מדקלם כל פעם שהוא משדר אותנו). רונאלדו משחק אותו דבר כבר כמה עונות טובות. מי שלא רואה את כל איבודי הכדור, החוסר רכות בנגיעה הראשונה, הכבדות עם הכדור, הדריבלים עם הראש בקיר, המצבים הנייחים שנזרקים לפח והעובדה שהוא מפסיד כמעט כל מאבק פיזי, שיהיה בריא.

כן, הוא עדיין סקורר אדיר שמופיע במשחקים מכריעים ויש לו מה לתרום. בעיקר אם הוא ימשיך לשחק כמו נגד אתלטיקו- לא ינסה לעשות דברים שהוא לא מסוגל ויעזור יותר במשחק הטקטי. רק אל תהפכו אותו למשהו שהוא לא ואל תזכירו אותו באותה נשימה עם מסי.

ריאל מדריד לא תהפוך ל"ריאל מדריד של איסקו, אסנסיו וקובאצ’יץ’" כל עוד רונאלדו בסביבה. עד אז נתלהב מ-60 שערים בעונה וכדורי זהב ונקיז דם בשביל אליפות פעם באף פעם.

(orelh94) #4731

אבל השנה אתה כן רואה מגמתיות שרונאלדו פחות ופחות משחק, אם במשחקים כמו אתמול שראינו כמה פעמים שהוא אפילו לא בסגל ואם במשחקים גדולים שהשחקנים האלה משחקים לצידו ולומדים. בינתיים בדרך הזו אנחנו בדרך לאליפות ולגמר הצ’מפיונס, לא יודע מה איתך, לי אישית זה מתאים. אז כן, הוא לא רונאלדו של 2010 וגם לא של 2012, אבל הוא עדיין נותן את האקסטרה שאף שחקן בסגל לא מסוגל לתת והוא גם מתחיל להפנים שהוא מתבגר וצריך לשחק פחות.

(de_la_red) #4732

יפה שאתה מייחס את חוסר ההצלחה בליגה ואת בחירת הרכב שיתאים את עצמו לכריס על ידי ההנהלה לרונאלדו כשיש לך את בנזמה, בייל וקרוס בקבוצה. רונאלדו הוא האחרון שהייתי נופל עליו מתוך הרשימה הזאת. יש גבול עד כמה שאפשר לזלזל במספרים, שאכן לא מספרים את כל הסיפור, אך במקרה הזה להתעלם מהשערים ומהתרומה שלו זה לא פחות מעלבון. רונאלדו - בניגוד לשמות שצוינו לעיל - הרוויח את מעמדו ביושר.

חוץ מזה אסנסיו בן 21. קובה חגג עכשיו 23. היררכיה בכדורגל זה דבר מצויין. כל אחד ותורו. עזוב את זה שבעולם מושלם כל מי שציינת משחק לצד כריסטיאנו ובמקום השמות הנל.

(gev) #4733

והתקווה שלנו פה זה לעולם מושלם כמובן. אנחנו אומרים מה שאנחנו רוצים שיהיה ויודעים מה המציאות.
המציאות היא שהעונה ההרכב נקבע עוד בספטמבר וזידאן לא מוכן לשנות אותו בהתאם למה שקורה על הדשא. זה לא יגרום לי לאהוב את בנזמה קרוס או בייל, וגם לא את התפקוד של רונאלדו באגף.
אגב מבחינתי בניגוד לשמות האלה רונאלדו כן צריך להשאר בהרכב אך לשנות תפקיד ולהיות חלוץ חוד

(madridista25) #4734

אני את דעתי כבר אמרתי לא פעם על רונאלדו.
אחת הבעיות הגדולות שלנו בעשור האחרון הייתה שאף פעם לא הייתה אחדות אבסולוטית סביבו(סיבה עיקרית לגדולתה של בארסה). השנה ניראה שכן יש אחדות והסכמה של כל הסגל שרונאלדו הוא הכוכב הבלתי מעורער של הקבוצה ושהוא הפינישר הטוב ביותר שקיים היום. וזה מביא תוצאות, אבל לאנשים פה עדיין יש בעיה כי הוא לא שחקן מושלם יותר. אז אולי ניראה טוב יותר אם יבוא מישהו אחר על המשבצת שלו, אבל כמה ממכם חושבים שמישהו יהיה יעיל יותר ממנו?
אחת הבדיחות הגדולות ביותר בזמן האחרון בפורום זה שרונאלדו מזיק יותר מאשר מועיל. יש לי זוג עיניים ואני רואה שחקן סופר קבוצתי שמודע לעצמו ולחשיבות הצלחת הקבוצה. ולא הזכרתי מילה את המחוייבות שלנו כמועדון כלפיו. שחקן היסטורי ללא ספק.
מה שאני רוצה להגיד שכדורגל זה הרבה מעבר לדריבל שעשית או כמה כדורים איבדת. קבוצתיות ואחדות חשובים הרבה יותר. וזה יש בשפע בקבוצה הזאת.
ולא אני לא פאן בוי של רונאלדו. הוא אפילו לא השחקן החמישי שאני הכי אוהב בקבוצה. אני פאן בוי של ריאל מדריד.
טובת רונאלדו היא טובת ריאל מדריד ולהיפך.

(Rock'N'Raul) #4735

מדרידיסטה25 אתה בטוח שצפית באותה קבוצה כמו כולנו? במשך שנים כל שחקן שדרך בברנבאו היה חלק ממסע תעמולה חסר תקדים לטובת רונאלדו, אם זו לא אחדות אז מה כן? חסר לך ששחקן X יגיד “רונאלדו הגדול בהיסטוריה” ושחקן Y יגיד “רונאלדו הטוב בעולם” כמו שאינספור פיות שונים ברברו במהלך תקופתם כאן?

בקבוצה השנה יש אחדות והסכמה שרונאלדו הוא הכוכב הבלתי מעורער של הקבוצה? למעט העונה הראשונה שלו כאן שגם קאקה ושות’ הגיעו זה היה ברור… וגם אז הוא כבר היה הסטאר הבלתי מעורער שלנו. תשמע, זה כנראה הטיעון המגוחך ביותר שקראתי בספורטאנטר. ויש כאן משתמשים שפיהם מפיק מרגליות, ואני מתעלם ממשפט המחץ שלך: “טובת רונאלדו היא טובת ריאל מדריד”. את האמת שלצערי בימינו המשפט הזה נכון אבל זה רק בגלל הפחד שסורר סביבו. רק תדמיין לך את אסנסיו בועט לשער ו(כנראה) עושה שער מול ברסה במקום לחפש את רונאלדו שפותח לו. טובת ריאל מדריד היא טובת ריאל מדריד, לא פחות ולא יותר - אין דרך להפוך את זה.

בקיצור חדל קשקשת. הטיעונים שלך לא תופסים מים.

(madridista25) #4736

כן, צפיתי באותה הקבוצה שאתה ראית. לא פחות ממך או מכל אחד אחר כאן.
אז זה הטיעון הכי מגוחך ששמעת פה? זה שרוצים לזרוק אותו מפה כאילו הוא עוד שחקן זה מגוחך אם כבר. כניראה שאין לך מושג מה זאת אחדות. שהקפטן שלך לא מצביע עבורך זאת לא אחדות.שיש תמיד רחשים סביבו(גם הוא היה קצת אשם) זאת לא אחדות. בשום סיטואציה מאז שהוא הגיע לא הייתה כזאת אחדות סביבו.(בבארסה כן הייתה אחדות אבסולוטית),כן גם אני הייתי רוצה שאסנסיו יבקיע באותו משחק. אבל גם רציתי שכדור הרוחב שלו מול באיירן יגיע אך ורק לרונאלדו כי אין לנו ולא היה לנו גולר כזה.
עכשיו עזוב אותך מה שהיה בעשור האחרון ומה היה אתמול. נטו רונאלדו מודל 2017. את מי אתה יכול להביא במקומו שיתן לך מספרים כאלה? (וזה לא בדיעבד)

ומתי בדיוק ראית קבוצתיות ואחדות כזאת בריאל מדריד? על איזה מסע תעמולה חסר תקדים אתה מדבר?

אנשים כאן מושפעים יותר מדי מברצלונה וממה שקורה שם. אם רונאלדו לא לוקח את הכדור ועושה סדרת דאבל פסים כל משחק עם בנזמה ו/או עושה דריבלים כמו מסי מהאמצע אז הוא אפס ש"יותר מזיק מאשר מועיל", רק בגלל ש, רחמנא ליצלן, איבד כמה כדורים כמו כל בן אנוש(גם מסי מאבד כדורים והעונה זה קרה לו הרבה).

הלו, תתעוררו, רונאלדו לא מאבד כל כך הרבה כדורים כמו שאוהבים להגזים כאן, הוא מוסר, לא הולך ראש בקיר בדרך כלל ונח הרבה יותר מבעבר. אם בגיל 32 יש לכם שחקן שמבקיע 8 שערים בשלושה משחקים שמעמדם הוא רבע וחצי גמר הצ’מפיונס, מול קבוצות סופר חזקות(באיירן ואתלטיקו) - אז אתם צריכים לסתום את הפה ולהגיד לו תודה. ועוד פעם תודה.

עונה שעברה התלוננו פה שהשלושער שלו נגד פולפסבורג הוא נגד קבוצה חלשה, העונה הוא תופר את באיירן ואתלטיקו ועדיים אנשים פה לוקחים חומר שגורם להם לומר ש"צריך למכור אותו לכל המרבה במחיר". מזל שפלורנטינו וזיזו לא חושבים כמוכם.

(El Maestro) #4738

@de_la_red, אנא קרא שוב את התגובה שלי. בשום חלק ממנה לא ייחסתי לרונאלדו את בחירת ההרכב סביבו ובטח שלא פתרתי מאחריות שחקנים אחרים. למען הסר ספק, רק אותו מבין ה-BBC המקוללים אני מוכן לסבול בהרכב בעונה הבאה (ואת קרוס בקושי).

התרומה המספרית של רונאלדו היא עצומה. המספרית. הוא אכן הרוויח את מעמדו ביושר, זה לא אומר שזה טוב לקבוצה. גם ראול הרוויח את מעמדו ביושר והסריח את הדשא בעונותיו האחרונות. רשמתי את זה לפני כמה חודשים בתגובה למשחק- קבוצה לא יכולה להנחיל סגנון משחק אמיתי (לחץ גבוה, הנעת כדור וכו’) ולהצליח לאורך זמן כשהיא משחקת עם 10 שחקנים כשהכדור אצל היריבה (עם בנזמה זה יורד ל-9) ו-10.5 שחקנים כשהכדור אצלה (מחוץ לאיזור הרחבה).

@madridista25, איזו ריאל מדריד אתה רואה ב-7 שנים האחרונות? אין אחדות סביב רונאלדו? לא היה שחקן יותר דומיננטי ממנו בקבוצה, בטח שלא לאורך כל כך הרבה זמן (אולי חוץ ממסי אבל שוב…).

נורא קל לבוא אחרי המשחקים נגד באיירן ואתלטיקו לסנג’ר על רונאלדו ולשכוח איך הוא והקבוצה נראו עד לפני חודש. בימים הנפלאים שלאס פאלמס פתחה טיילת בברנבאו ושלא היינו מסוגלים לחבר 4 מסירות אחרי החצי. יחי הזיכרון של אוהדי הכדורגל.

כרגע הכיוון הוא חיובי. הוא מאבד פחות כדורים, פחות יורה מכל טווח ובכללי- יותר מודע לעצמו. וכאן מגיע שאפו גדול לזידאן שגם מצליח להשאיר אותו בבית במשחקי חוץ בלי שום רעשי רקע. השאלה אם זה ימשך לאורך זמן ושהוא באמת הפנים את מעמדו החדש או שבעונה הבאה נחזור לאותו מקום.

(Raulito-7) #4739

אני ממש לא חושב שרונאלדו משחק אותו דבר כבר כמה שנים, הוא מעולם לא היה שחקן עם ראיית משחק כמו מסי אבל הדעיכה אצלו ממשיכה בקצב איטי לאט-לאט: הסיומת ברגל שמאל, משחק הראש אפילו, פחות זריז ברחבה ועוד ועוד ועוד. הוא כבר לא כוח בבניית המתפרצות(תראו את המשחקים נגד בארסה ב-2013 למשל) אלא רק רגל מסיימת פחות או יותר אחרי עונת הדסימה. העונה גם התירוץ של הפציעות כבר לא עובד, כמה אפשר להשתמש בו כדי להגן עליו? מה שהפריע לי העונה זה שבפעם הראשונה ראיתי את רונאלדו כבוי, ללא דרייב אמיתי.
מצד שני זה נהיה טרנד לרדת על רונאלדו, כביכול כל ‘הכנות’ השקרית הזו. הבן-אדם כבש שמינייה בנוק-אאוט, זה שווה יותר מכמה גולים נגד אלאבס. אני חושב שעם רונאלדו בכושר טוב היינו אלופים כבר ממזמן. הוא ימשיך כאן גם בעונה הבאה ובזו אחריה והרוויח ביושר את הקרדיט. לאחרונה הוא גם הפסיק עם השטויות ולא מכדרר לחינם. הוא צריך לשחק כחלוץ. בנזמה ובייל הן בעיות הרבה יותר גדולות. בנזמה בכלל לא אמור להיות עם מאניירות של כוכב רק בגלל ‘הפז"ם’ שלו מה גם שיש לו מחליף מצוין, ובייל שחקן שפצוע כל הזמן.

אפשר לשחק עם רונאלדו כ-‘9’ כשבצד שמאל אסנסיו ובצד ימין שחקן אחר או אפילו איסקו, ואפשר לנסות לשלב אותו עם מוראטה.