טוב לדעת - שיתוף ידע אישי

(Shusaku) #1127

שיטה נוראית. המשחק השני יכול להיגמר 15 הפרש לאחת הקבוצות וללכת להארכה. :wall:.

אתם יודעים למה הרעיון הגאוני הזה? כי “צריך לעבור ממשחק אחד על אליפות לסדרה של 3 משחקים בהדרגה”.

(Shlomix) #1128

ובקיצור, עדיין ניסיונות לדפוק את מכבי במקום לנסות להרים את הרמה הכוללת של הליגה.
מכבי חיפה זו הדוגמה המצוינת לכך. לא מתבכיינים כמו הפועל או י-ם, פשוט באים לעשות את העבודה, והנה, הם קוטפים את הפירות.

(Shusaku) #1129

השנה דווקא הייתה ליגה מצויינת. חיפה אמנם איבדה 3-4 שחקני יורוליג, אבל השאירה את השחקן הכי חשוב שלה, הפועל ירושלים קנו שחקנים טובים (פשוט כאלה שלא יודעים להופיע למאני טיים), אילת נתנו עונה אדירה וגם נס ציונה הייתה הפתעה נהדרת. דווקא בעונה כזאת סדרה בגמר היא הכי מתבקשת מאז שאני רואה כדורסל.

(Forza Lazio) #1130

לא ידעתי איפה לכתוב את זה, אבל יהיה טוב לדעת אם מישהו שמבין בטורנטים יאמר לי משהו.

הורדתי משחק והוא נתקע דווקא על 99.9, כבר יומיים לא זז.
מה עושים? האם למחוק אותו או לחכות עוד קצת (או לעשות משהו מועיל)?

תודה ומקווה שתענו.

(Forza Lazio) #1132

איך בודקים ואיך אני מוסיף עוד מקורות?

(Mendieta) #1133

שאלה בקשר לביטוח לאומי ימח שמם וזכרם שכול הסניפים ישרפו…

כמו שרשמתי פה נפצעתי מזמן בברך נקרעה לי הרצועה והמיניסקוס. יום לאחר שזה קרה הלכתי לרופא משפחה, לא דיווחתי שום דבר לביטוח לאומי כי לא ידעתי מה יקרה אם וכאשר. רק אחרי שלוש שבועות עשו לי אמ אר איי וגילו שזאת הרצועה והמיניסקוס. חזרתי לעבודה אחרי חודש וחצי-חודשיים, כי רציתי לסיים את התקופה של 150 ימי עבודה בשביל מענק שחרור. שבועיים לפני הניתוח התפטרתי. עשיתי את הניתוח ב6.4, ובסופו של דבר אחרי כל הביקורות והשיקום שאני עדיין עושה יש לי סה"כ 108 ימי מחלה, זה לא מעניק לי איזשהו סכום? הרי אני לא יכול לעבוד, אני לא זכאי לאיזשהי הכנסה מינימלית מהביטוח לאומי? משהו? הטענה שלהם היא שמכיוון שלא הודעתי 90 מיום הפגיעה עצמה, אני לא זכאי, אבל מה ההיגיון אם אני לא מבקש שום דבר מיום הפגיעה, אלא רק מיום הניתוח?

(דניאל.) #1134

אני לא מבין גדול אבל אני חושב שענית לעצמך: אם עד עכשיו לא ביקשת, למה פתאום “נזכרת” מיום הניתוח?

(t-rix) #1135

מנדייטה;
אבא של חברה שלי מנהל סניף ביטוח לאומי ועוד שבועיים על השעון יוצא לפנסיה. מחר אני אברר לך.
אבל בעיקרון אתה צריך ללכת בכל אופן לסניף שלך.

(Mendieta) #1136

[QUOTE=דניאל.;1541917]אני לא מבין גדול אבל אני חושב שענית לעצמך: אם עד עכשיו לא ביקשת, למה פתאום “נזכרת” מיום הניתוח?[/QUOTE]

מה זה משנה מה “נזכרתי”? צריכים ללכת יום אחרי הניתוח? הלכתי חודשיים אחרי הניתוח, זמן נורמלי לדעתי. זה גם לא הטענה שלהם למה לא מגיע לי. לא מגיע לי כי צריכים להודיע 90 יום מהתאונה, קרי הרגע שקרעתי את הרצועה. אני שואל אם לא מגיע לי כסף על ימי המחלה בעקבות הניתוח, לא בעקבות רגע התאונה. הניתוח היה רק 4 חודשים אחרי “התאונה”, איך יכולתי לחזות כמה ימים יהיו לי ואם וכאשר.

(serginhо) #1137

מישהו יודע האם אפשר לבטל תשלום חשבון (נגיד של חברת חשמל לצורך הדוגמה)?

(Gamaker9) #1138

תגידו, אם חבר שגר בארה"ב רוצה לשלוח לי בגדים חדשים עם טיקט, יש צורך במס כלשהו? מע"מ?

(imblue) #1139

שיוריד כל סימן לכך שהבגד חדש וירשום על החבילה “gift” עדיף לא לקחת סיכון.

(Gamaker9) #1140

ואם בכל זאת אני רוצה לקבל את המוצרים עם הטיקט ולשלם מס כמו אזרח חביב וטוב, כמה זה אמור לעלות? זה הולך לפי משקל או פריטים?

(imblue) #1141

הסיבה שכתבתי לך מה שכתבתי היא שקשה מאוד לצפות מראש כמה מס יקחו לך. בתור אחד שישב הרבה על האינטרנט וניסה לקרוא ולהבין את החוקים. זה מסובך מאוד ולפעמים הייתי אומר אפילו שרירותי (דוגמאות של אנשים שחוו את זה בפועל ולא רק על הנייר).
בקיצור זה או לעשות מיני-התמחות במשפטים או לעקוף. תחליט :slight_smile:

(Gamaker9) #1142

אני לא באמת שמח לשלם להם, פשוט אני אמור לקבל כמות נכבדה של מוצרים ואני לא רוצה שזה ייתקע איפשהו. יש משהו כמו 30 חולצות…

(Blaz00r) #1143

אם אתה מתכוון לשלם לפי הצהרת ערך מקורית, אז זה תלוי במחיר הכולל של הפריטים - בין 75$ ל325$ תשלם 18% מע"מ, ובין 325$ ל1000$ תשלם 25% (כולל מכס).

לא יותר קל פשוט להוריד את הטיקטים?

(Blaz00r) #1146

עד 325$ זה רק מע"מ של 18%, מעל 325$ ועד 1000$ זה כולל גם 7% מכס ובסה"כ 25% מס כללי.

אם החבילה נעצרת במכס ונחשדת כחבילה שדרושים עליה מסים (ובינינו חבילה של 30 חולצות סיכוי גדול שתיעצר), אז אני מניח שמה שהם יעשו זה:

1. יבקשו ממך חשבונית/קבלה עם הערך הכולל של החבילה
  2. אם אתה לא יכול להוכיח להם ערך, סביר מאוד להניח שהם ילכו לפי עקרון השמרנות ופשוט יתמחרו כל חולצה כראות עיניהם לפי איזשהו מחירון פנימי שלהם

אני מנחש ניחוש פרוע שאתה רוצה שהחולצות יגיעו עם הטיקטים המקוריים בכדי למכור אותן לאחר מכן?..אם כן, חבל על הסיכון, אתה תשלם הרבה יותר מאשר תרוויח. כמות כזאת גם יכולה להחשב מבחינת המכס ככמות לשימוש מסחרי ואז זה בכלל בלאגן שלם.

(Gamaker9) #1147

קודם כל תודה על העזרה.

1. אז 25% מס כללי, 7% מכס ועוד מע"מ של 18%?

2. החבילה אמורה להשלח דרך חברת משלוחים (פדאקס, אייר אמריקה, וואטאבר), אז אני מצהיר בפניהם על ערך החבילה והם מתמודדים מול הרשויות? ומה אני עושה במצב שהחבילה מעורבבת מכל מיני חנויות שונות, משלב קבלות?

3. לא אחי זה לא למטרת מכירה, פשוט יש לי חבר שנמצא כרגע בקרוליינה והבנתי שיש שם המון מותגים ובגדים בחצאי ושליש מחיר ממה שאחנו משלמים פה כמו פראיירים ואני מעדיף שהוא יישלח לי עם הטיקט כדי שאני אוכל לעקוב אחרי המחירים (הוא מת לעקוץ אותי ב-300 דולר, סיפור ארוך :lol: )

4. ואם הבגדים יהיו ללא טיקט אלא סתם ארוזים במזוודה, איך אני מצהיר על זה ומה העלויות?

תודה מראש bro.

(דניאל.) #1148

[QUOTE=Blaz00r;1551770]עד 325$ זה רק מע"מ של 18%, מעל 325$ ועד 1000$ זה כולל גם 7% מכס ובסה"כ 25% מס כללי.

אם החבילה נעצרת במכס ונחשדת כחבילה שדרושים עליה מסים (ובינינו חבילה של 30 חולצות סיכוי גדול שתיעצר), אז אני מניח שמה שהם יעשו זה:

1. יבקשו ממך חשבונית/קבלה עם הערך הכולל של החבילה
  2. אם אתה לא יכול להוכיח להם ערך, סביר מאוד להניח שהם ילכו לפי עקרון השמרנות ופשוט יתמחרו כל חולצה כראות עיניהם לפי איזשהו מחירון פנימי שלהם

אני מנחש ניחוש פרוע שאתה רוצה שהחולצות יגיעו עם הטיקטים המקוריים בכדי למכור אותן לאחר מכן?..אם כן, חבל על הסיכון, אתה תשלם הרבה יותר מאשר תרוויח. כמות כזאת גם יכולה להחשב מבחינת המכס ככמות לשימוש מסחרי ואז זה בכלל בלאגן שלם.[/QUOTE]

אתה בטוח באחוזים? לי זכור משהו כמו 32% מעל 200$ אולי ?

(Blaz00r) #1149

בטוח.

[QUOTE=Gamaker9;1551771]קודם כל תודה על העזרה.

1. אז 25% מס כללי, 7% מכס ועוד מע"מ של 18%?

2. החבילה אמורה להשלח דרך חברת משלוחים (פדאקס, אייר אמריקה, וואטאבר), אז אני מצהיר בפניהם על ערך החבילה והם מתמודדים מול הרשויות? ומה אני עושה במצב שהחבילה מעורבבת מכל מיני חנויות שונות, משלב קבלות?

3. לא אחי זה לא למטרת מכירה, פשוט יש לי חבר שנמצא כרגע בקרוליינה והבנתי שיש שם המון מותגים ובגדים בחצאי ושליש מחיר ממה שאחנו משלמים פה כמו פראיירים ואני מעדיף שהוא יישלח לי עם הטיקט כדי שאני אוכל לעקוב אחרי המחירים (הוא מת לעקוץ אותי ב-300 דולר, סיפור ארוך :lol: )

4. ואם הבגדים יהיו ללא טיקט אלא סתם ארוזים במזוודה, איך אני מצהיר על זה ומה העלויות?

תודה מראש bro.[/QUOTE]

1. כן

2. אם אתה שולח באחת מחברות השילוח המהיר (DHL/USPS/FEDEX) ולא בדואר רשום רגיל, 100% שאתה תשלם מיסים. וכן, אתה מצהיר על ערך החבילה. הקבלות פחות רלוונטיות, הן רלוונטיות רק במקרה שהמכס לא מאמין לערך שכתבת (לדוגמה כתבת 100$ והוא חושב שזה הרבה מעל) ואז חובת ההוכחה עליך שמה שכתבת הוא באמת הסכום.

3. אז תמצאו איזה סידור אחר, שישלח לך במעטפה קטנה נפרדת את כל הטיקטים, לא חבל בגלל זה לשלם עוד כמה מאות שקלים

4. אם הבגדים סתם ארוזים וללא שום טיקט אתה לא תצטרך לשלם כלום ולא להצהיר על כלום, זה באותה מידה יכולים להיות בגדים שיש לך כבר שנה ולקחת לחופשה ואתה רוצה לשלוח חזרה הביתה.