טוב לדעת - שיתוף ידע אישי

(Corwin) #1197

[QUOTE=דניאל.;1574027]אוקיי, אני הבנתי מה זה. מהר מאוד זה נמאס, שיחקתי בכמה משחקים כאלה: בהתחלה זה פשוט כיף אבל לאט לאט זה משעמם.

אסף, באתר של LOL איזה איזור לבחור להורדה?[/QUOTE]

EU Nordic and East

(דניאל.) #1198

תתכונן :wink:

(Corwin) #1199

[QUOTE=דניאל.;1574044]תתכונן :wink:[/QUOTE]

תעלה כמה דרגות קודם, אח"כ דבר איתי :becool:

(דניאל.) #1200

יש כאן אנשים שמשתמשים בעדשות מגע? כמה סוגים יש לזה והאם יש מחיר מוגדר? ניסיתי לברר באינטרנט אבל זה היה רחב מדי, אני מאמין שזה בגלל השוני בין אדם לאדם אבל עדיין אשמח לקבל תשובה.

*בעיקרון מעוניין בעדשות שלא צריך לשים כל יום, אלא מתי שאני צריך.

(Shusaku) #1201

זה הורס את העיניים בטווח הארוך.

(דניאל.) #1202

על מה אתה מדבר? אפשר ביסוס?

(Gabo) #1203

[QUOTE=דניאל.;1575827]יש כאן אנשים שמשתמשים בעדשות מגע? כמה סוגים יש לזה והאם יש מחיר מוגדר? ניסיתי לברר באינטרנט אבל זה היה רחב מדי, אני מאמין שזה בגלל השוני בין אדם לאדם אבל עדיין אשמח לקבל תשובה.

*בעיקרון מעוניין בעדשות שלא צריך לשים כל יום, אלא מתי שאני צריך.[/QUOTE]

לא מכיר מידע לגבי הרס עיניים לטווח ארוך. אשמח אם יאירו את עיניי (שימו לב למשחק המילים) בעניין.

בל מקרה לגבי עדשות. יש מה שנקרא עדשות קשות ורכות. אני די בטוח שבעדשות קשות אף אחד כבר לא משתמש כי הן דורשות יותר תחזוקה ועולות יותר ועכשיו כשאני חושב על זה יש מצב ששמעתי בעבר שעדשות קשות אכן גורמות נזק כלשהו אבל אני לא סגור על זה.

העדשות הרכות שבהן מקובל להשתמש היום הן עדשות חד פעמיות. יש יומיות ( שבסוף היום אתה פשוט זורק לפח), שבועיות, חודשיות (שכבר דורשות תחזוקה ברמת חומרי חיטוי) וכו.

אני אישית משתמש בחודשיות כבר כמה שנים, אבל אם אתה מתכנן להשתמש בעדשות רק מדי פעם שווה לך פשוט לרכוש חבילת עדשות יומיות ולהשתמש בהן כשתרצה. עקרונית, עקרונית אתה יכול ללכת כבר מחר לסופר פארם ולקנות שם עדשות חד פעמיות שמתאימות למספר שיש לך במשקפיים בלי מרשם ובלי כלום אבל נראה לי שאם אתה בוחן את העניין בפעם הראשונה אז לך לאיזה אופטומטריסט שיבדוק אותך וימליץ על משהו בסיסי. אחרי רכישה ראשונית דרכו כבר תוכל לקנות בעצמך מה שמתאים לך.

קח בחשבון שיש כל מיני סוגים ויצרנים ולא כל סוג עדשות מתאים לכל מרכיב עדשות. אותו כנל לגבי חומרי החיטוי אני חושב. אני אישית נדדתי בין כמה סוגי עדשות עד שמצאתי יצרן שנוח לי איתו ולא מציק לי בעין.

לגבי מחירים זה די משתנה בין יצרנים ואיכויות שונות. אני לא הייתי מתפשר על איכות בכל מה שקשור לעיניים ככה ששווה להשקיע קצת יותר. קח בחשבון שעדשות מהמדף בסופר פארם בדרך כלל יותר זולות מאלה שתקנה אצל אופטומטריסט. שימוש יומיומי בעדשות חד פעמיות יומיות עשוי להצטבר לסכומים גדולים והעדשות השבועיות והחודשיות כבר מצריכות רכישה של בקבוקי חיטוי שגם עולים כסף. אני עצמי משלם (בהערכה מהירה ולא מדוייקת) משהו כמו 75 ש״ח לחודש על עדשות וחומרים. כמובן שאם אתה מתקמצן על החומר או משתמש בעדשות מעבר לפרק הזמן שלהן אפשר לחסוך קצת.

לסיום, קח בחשבון שעדשות דורשות זמן להתרגל אליהן. זה לא הכי טבעי בעולם שתקוע לך עצם זר בעין. יש כאלה שמתרגלים מהר, יש כאלה שלאט ויש כאלה שבכלל לא. בשבועות הראשונים גם לוקח מלא זמן להכניס אותן לעין…

זהו. הו. בהצלחה. מי היה מאמין שאכתוב פוסט כל כך ארוך על פאקינג עדשות??

(דניאל.) #1204

תודה רבה, אכן הוספת לי לידע שהיה חסר לי. מפה לשם כבר הייתי אצל האופטימטריסט לפני מס’ ימים-עוד חושב על זה אבל ככל הנראה אלך באמת על יומיות.

*מקווה שעדשות יהפוך בעתיד הקרוב למוצר בסיסי כמו משקפיים ויהיה במחירים הרבה יותר זולים.

(OreoCookieh) #1205

אני מתעניין בנוגע לכיסאות מחשב, למישהו יש המלצות? אני יושב דיי הרבה על הכיסא למטרות לימודים או משחקי מחשב, זה מרבית היום שלי, לכן אני מחפש משהו איכותי

תודה!

(Blaz00r) #1206

תקציב?..בעקרון הכסאות האיכותיים באמת מתחילים מ600 שקל…

(דניאל.) #1207

אפשר אתר סטטיסטיקה שמציג את המרחק שהשחקנים רצו? בכל האתרי סטטיסטיקה שיש לי אף אחד מהם לא מספק את הנתון הזה.

(Shusaku) #1208

אני לא אתחיל עכשיו לחפש כל מיני כתבות שקראתי, אני כן יכול להגיד לך שכדאי לך לחפור על זה עמוק. קראתי המון חומר בעיקר של מומחים בתחום שאומרים שהמאמץ של העדשות לעיניים, בטווח הארוך עושה נזק גדול שעדיין לא מודעים אליו.

ואני לא מדבר על מקרים קיצוניים כמו ההיא שהעדשות נמסו לה בעיניים ועיוורו אותה.

בסופו של דבר אלו העיניים שלך, אתה תחליט כמה שווה לשמור עליהן וכמה לסכן אותן בשביל לא לשים את המכשיר הארור הזה על הפרצוף. הפתרון המקסימלי הוא כנראה למצוא מסגרת שממש מתאימה לבן אדם שלא תגרום לך להרגיש רע עם זה.

(lolothe2nd) #1209

[QUOTE=דניאל.;1577432]אפשר אתר סטטיסטיקה שמציג את המרחק שהשחקנים רצו? בכל האתרי סטטיסטיקה שיש לי אף אחד מהם לא מספק את הנתון הזה.[/QUOTE]
אין את זה ב-FOUR FOUR TWO?

(ערן א.) #1210

לצערי אין אתר כזה. חיפשתי גם אני יותר מפעם אחת עבור תרד הסטטיסטיקה שלי ולא הצלחתי למצוא.

(Sasha) #1211

אם אני לא טועה רק במשחקי ליגת האלופות אופ"א מספקת באתר שלה את המרחק שכל שחקן רץ.

(דניאל.) #1212

[QUOTE=Shusaku;1577575]אני לא אתחיל עכשיו לחפש כל מיני כתבות שקראתי, אני כן יכול להגיד לך שכדאי לך לחפור על זה עמוק. קראתי המון חומר בעיקר של מומחים בתחום שאומרים שהמאמץ של העדשות לעיניים, בטווח הארוך עושה נזק גדול שעדיין לא מודעים אליו.

ואני לא מדבר על מקרים קיצוניים כמו ההיא שהעדשות נמסו לה בעיניים ועיוורו אותה.

בסופו של דבר אלו העיניים שלך, אתה תחליט כמה שווה לשמור עליהן וכמה לסכן אותן בשביל לא לשים את המכשיר הארור הזה על הפרצוף. הפתרון המקסימלי הוא כנראה למצוא מסגרת שממש מתאימה לבן אדם שלא תגרום לך להרגיש רע עם זה.[/QUOTE]

ומה ספורטאים אמורים לעשות?

ואין, אין, יש לי המון אתרי סטטיסטיקה והנתון הכ"כ משמעותי הזה לא מופיע:21a9uf8:

(OreoCookieh) #1213

[QUOTE=Blaz00r;1577249]תקציב?..בעקרון הכסאות האיכותיים באמת מתחילים מ600 שקל…[/QUOTE]
עד 1000 בערך, אפשר קצת לחרוג אם זה שווה את זה, אך גם לא חייב להשתמש בכל התקציב :stuck_out_tongue:
העיקר שיהיה כיסא שמספק את הסחורה - “אידיאלי” לישיבה רצופה וארוכה. (אין דבר כזה אידיאלי כי בסופו של דבר הגוף לא אמור לשבת, אז המטרה היא כמה שיותר לצמצם נזקים)

(Shusaku) #1214

ספורטאים ידועים ככאלה שהורסים את הבריאות שלהם ל50 השנים שאחרי הקריירה בעוד כל מיני דברים, לא רק בתחום העיניים.

האלטרנטיבה שלי של פשוט ללכת בלי משקפיים גם לא הכי יעילה, לא רק שאני לא רואה הכי טוב, המספר שלי יכול לעלות בעתיד בעקבות זה (למרות שאני חייב לסייג שבעבר הייתה תקופה של למעלה משנתיים שהסתדרתי בלי וזה לא קרה).

(דניאל.) #1215

כנ’'ל אבל אין ספק שהמחשב המחורבן זה מה שהורס לי(יש לי היסטוריה של לשחק 8-9 שעות ביום רצוף), פלאשים, הפורום וכאלה דברים…

בזמנו ניסיתי את שיטת בייטס אבל אני יכול להגיד שזה דורש משמעת גבוהה ביותר ואני אחד עם משמעת, אבל איכשהו התקשיתי לשבת [B]כולה[/B] בין 5-10 דק’ ביום ולעשות את התרגילים, בעיקר כי מה זה נותן לי לעשות אותם אם אח"כ אני חוזר למחשב? זו המשמעת העיקרית. אני חושב שהמבוגרים מצליחים הרבה יותר בתרגילים האלה כי הגירויים שלהם למוצרי הטכנלוגיה הרבה פחות חזקים וזה משהו שאני מבכה עליו הרבה.

(Shusaku) #1216

האמת שאני לא יודע עד כמ יש קשר בין הדברים. יש גם אנשים שיושבים יותר מ-8-9 שעות ביום ועדיין הראייה שלהם טובה.

השיטת בייטס הזאת, קנית ספר מיוחד בשביל זה? רציתי מזמן להתחיל לעשות את זה.