טוב לדעת - שיתוף ידע אישי

(SA Kissinger) #1286

היי, למישהו יש המלצה על רמקולים נייחים טובים (למוסיקה) עד 500 שח?

(Blaz00r) #1287

[QUOTE=SA Kissinger;1641020]היי, למישהו יש המלצה על רמקולים נייחים טובים (למוסיקה) עד 500 שח?[/QUOTE]
מחוברים ישירות למחשב? למגבר?

(SA Kissinger) #1288

רמקולים שמחוברים לחשמל ואפשר לחבר אליהם פלאפון\טאבלט

(grande_alex) #1289

חורג קצת מהתקציב שהגדרת, אבל אני יכול להמליץ על אלה:
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=876183

קניתי אותם לפני 4 חודשים למשרד. הסאונד טוב יחסית למחיר.
מתחברים לחשמל.
חיבור בלוטות’ וגם aux. חיבור הבלוטות’ עובד מצוין ומהר. זוכר את המכשיר שלך אחרי הגדרה ראשונית ואני לא נתקלתי בתקלות בהזרמת השמע.
זה נוח שיש גם aux למקרה ורוצים לשמוע רדיו מהמשדר FM של הפלאפון במקום לשרוף data על רדיו אינטרנטי.
בקיצור אני ממליץ אבל זה גם תלוי בצורך.
למשרד זה מעולה. אם אתה מחפש משהו יותר עוצמתי יכול להיות שיש דברים עדיפים.

(gass12) #1290

[B][U]כמה דברים שכדאי לדעת
[/U][/B]geoengineering israel[B][U]
[/U][/B][RIGHT][FONT=arial]אנחנו לא מופתעים.
אנחנו עוקבים אחר מזג האוויר והאקלים ואנחנו מודאגים!
בכל החדשות הנושא החם היום הוא האובך שהחזאים לא צפו וללא ידעו ולא שמעו[/FONT][FONT=arial]“האובך הכבד ביותר ב75 השנה האחרונות
מעולם לא היה כזה אובך בתקופה הזו
בדרך כלל לא מגיע אובך מכיוון מזרח…”[/FONT][FONT=arial]אלו הם רק חלק מהציטוטים הנבחרים של החזאים היום.
אבל אנחנו כן ידענו ודיווחנו על האובך ודרשנו מהמשרדים המתאימים להיערך, אבל אותנו לא ממש סופרים.
אבל אתם, הציבור, האזרחים. צריכים להבין שהתקשורת לא כאן כדי לשרת אתכם או כדי ליידע אתכם במה שבאמת קורה.
ההיפך הוא הנכון, התקשורת היא כלי בידי האוחזים האמיתיים בכח ובשליטה ולהם אין שום סיבה שתדעו את אמת.
הם מעדיפים צי-בור.
אנשים שבולעים כל הנאמר להם בדרך לוויכוחים אינסופיים על נושאים שוליים שאין שום דבר מועיל או שביכולתו לעזור ולשפר ולהתמודד עם הקשיים הרבים מהם כולנו סובלים.
מזג האוויר והאקלים עובר התקפה תחת ניסונות מוטרפים לחלוטין בדרך להשגת שליטה בו.
סופת החול בסוריה ובעירק אשר הגיעה אלינו, לא אמורה להיות כאן בכלל.
היא כאן מאחר ויש מערכת שנקראת HAARP והיא מבצעת ניסיונות באטמוספירה אשר משנים את הלחצים האטמוספריים ובכך משנים את משטר הרוחות.
זה מה שגרם לסופת החול האדירה הזו להתחולל ולהגיע אלינו.
חשוב לציין שהנדסת האקלים מפותחת גם כנשק אשר מקודם על ידי הCIA, וכעת יש לחימה באזור אשר ממנו הגיעה הסופה, רק נציין זאת.
בתמונות שהעלינו כעת ניתן לראות בתמונה הראשונה את ישראל היום מכוסה לחלוטין באובך מצפון לדרום.
בתמונה השנייה רואים את מערב ספרד לתוך האוקיינוס עם שובלי מטוסים אשר יוצרים עננות מלאכותית SRM ריסוס חלקיקים ממטוסים לאטמוספירה.
בתמונה השלישית, דרום איטליה.
כל הצילומים לקוחים מאתר נאסא, מהיום.

[/FONT][/RIGHT]
[U][/U][SIZE=1][/SIZE]

(Bliss) #1292

אני שוקל להגיש מכתב-לפני-תביעה(סוג של עסקת טיעון) למקום העבודה שלי עקב הלנת שכר מילואים שעדיין לא קיבלתי. האם מותר למקום העבודה לפטר אותי לאחר הגשת המכתב הזה?

(o-z) #1293

אם הלינו שכרך ופוטרת משום שאתה עומד על כך שישלמו לך אותם, אזי שיש בידך עילת תביעה נגד המעסיק.
אם אתה מועסק תקופה ארוכה משנה אתה זכאי לפיצויי פיטורין.
ייתכן שיש אפשרות לתבוע גם נזקים נוספים, אבל אני לא בקיא מספיק בשביל לקבוע נחרצות.

(dkaro) #1294

האמת שאף פעם לא הבנתי שכירים ששואלים את השאלות הללו. אתה באמת תהיה מעוניין לעבוד במקום שהרגע תבעת?

(gass12) #1295

[QUOTE=Bliss;1642150]אני שוקל להגיש מכתב-לפני-תביעה(סוג של עסקת טיעון) למקום העבודה שלי עקב הלנת שכר מילואים שעדיין לא קיבלתי. האם מותר למקום העבודה לפטר אותי לאחר הגשת המכתב הזה?[/QUOTE]
האם מיצית את דרכי " הנועם"
מהו הוותק שלך במקום העבודה הנוכחי.
קח בחשבון שמעביד/מעסיק יכול להתעמר בך ולאו דווקא בדרכים שאינם חוקיות. אם אתה מתכנן "עתיד " במקום העבודה הזה, אני מציע לך לשקול דרכים אחרות.
ככלל כשאני מעונין לשפוט מקרה אני “מייבא” אותו אלי. לו אתה הבוס , באיזו עין היית רואה את העובד שפנה לעורך דין ושלח לך מכתב התראה/לפני תביעה?

(Bliss) #1296

אני מלצר באולם אירועים, מלכתחילה לא באמת רציתי לעבוד שם. עובד שם מאז ינואר 15’. האמת שלא ניסיתי יותר מידי דברים. יש להם את הטופס של ימי המילואים כבר 3 חודשים, כשראיתי שלא קיבלתי עליהם משכורת התלוננתי על זה מס’ פעמים בצורה יפה. האמת, אני גם ככה שוקל לעזוב בעצמי, אז חשבתי, אולי עדיף שיפטרו אותי ונוכל להוציא מהם עוד כמה ג’ובות.

מעניין אותי אם הם יסכימו פשוט לפצות אותי במקום שנצטרך ללכת למשפט. זה מה שהארווי ספקטר היה עושה. יש אולמות אירועים כמו זבל, ולמרות שזה אולם מאוד נחשב אני לא אבכה אם אני אצטרך למצוא אולם זמני אחר.

(o-z) #1297

[QUOTE=Bliss;1642208]אני מלצר באולם אירועים, מלכתחילה לא באמת רציתי לעבוד שם. עובד שם מאז ינואר 15’. האמת שלא ניסיתי יותר מידי דברים. יש להם את הטופס של ימי המילואים כבר 3 חודשים, כשראיתי שלא קיבלתי עליהם משכורת התלוננתי על זה מס’ פעמים בצורה יפה. האמת, אני גם ככה שוקל לעזוב בעצמי, אז חשבתי, אולי עדיף שיפטרו אותי ונוכל להוציא מהם עוד כמה ג’ובות.

מעניין אותי אם הם יסכימו פשוט לפצות אותי במקום שנצטרך ללכת למשפט. זה מה שהארווי ספקטר היה עושה. יש אולמות אירועים כמו זבל, ולמרות שזה אולם מאוד נחשב אני לא אבכה אם אני אצטרך למצוא אולם זמני אחר.[/QUOTE]

עיינתי קצת, לפי מה שאני מבין, עבור שלושה חודשים של הלנת שכר את צפוי לפיצוי יפה מאוד.
החישוב הוא כזה
שבוע ראשון של איחור - 5% מהשכר שהולן
על כל שבוע נוסף - 10%
נגיד וחייבים לך 1000 ש"ח
אז עבור השבוע הראשון מגיע לך כפיצוי 50 ש"ח
ועבור יתר השבועות נגיד בערך 11, עוד 1100 ש"ח (10% כפול מספר השבועות).

את התביעה אתה מגיש לאחר ששילמו לך את שכרך, כך שאינך חייב לאיים בתביעה פשוט תדרוש את שמגיע לך ובצורה כמה שיותר מסודרת. הכי טוב שיתועד שנוהל שיח כזה או אחר, חילופי מייל, הודעות וכו’. המלצה שלי אם אתה לא מצליח לקבל את כספך, תפנה בדואר רשום לגורם הרשמי בחברה.

קצת אינפורמציה

http://www.kolzchut.org.il/he/פיצויי_הלנת_שכר

יש שם הפניה לארגונים שמסייעים בהגשמת זכויות עובדים.

ככל שהלינו את שכרך, אל תתפשר כל כך מהר ותדרוש כל מה שמגיע לך. ביה"ד לעבודה, בדר"כ, “הולכים” עם העובד, על אחת כמה וכמה, כשנפגעו זכויות המוקנות לו בחקיקת מגן. בהצלחה.

(Michael Scofield) #1298

ברוח הת’רד (שיצא לי לפתוח למען האמת), משהו נחמד שנתקלתי בו היום:

[RIGHT]“בניסוי בלשני בתחום המגדר בלשון, שביקש לבדוק את הקשר בין חשיבה לשפה, ובפרט איך מגדריות בשפה משפיעה על חשיבת הדוברים, התבקשו דוברי גרמנית ודוברי ספרדית לתאר מפתח וגשר, חפצים שמינם הדקדוקי בשתי השפות הפוך. התוצאות היו חד-משמעיות. דוברי גרמנית, שעבורם מפתח הוא זכר, בחרו בתארים כגון “קשה”, “כבד”, “משונן”, “מתכתי” ו"שימושי”, בעוד דוברי ספרדית, שעבורם מפתח הוא נקבה, בחרו בתארים כמו “מוזהב”, “קטן”, “נוצץ”, “יפהפה”. ולהפך, הגרמנים, שעבורם גשר הוא נקבה, בחרו בתארים כגון “יפה”, “אלגנטי”, “שברירי”, “שליו”, “נאה”, “דקיק” והספרדים, שעבורם גשר הוא זכר, בחרו בתארים כגון “גדול”, “מסוכן”, “ארוך”, “חזק”, “מוצק”. דהיינו, למרות השרירותיות של מין החפצים, הדוברים נוטים להשליך עליהם תכונות “גבריות” או “נשיות” בהתאמה למגדר בשפתם."

לקוח מויקיפדיה.[/RIGHT]

(מגן ימני) #1299

סקופילד,
הסבתיות לא בהכרח צריכה לעבוד כמו בתיאור שהבאת, זה יכול לעבוד הפוך בדיוק. הסיבה שקוראים לגשר בלשון נקבה בגרמניה ובלשון זכר בספרד הוא בגלל השיוך התרבותי של גשר לתכונות האלו מלכתחילה.

(Bliss) #1300

תודה o-z, חשבתי לנסות, לפני שאני תובע, לבקש מהם את הפיצויים המגיעים לי בלי היסחבות של כל הצדדים לבית המשפט. חבל לשנינו על כאב הראש הזה. הכרתי את האחוזים, זה מצחיק אבל דווקא האינטרס שלי הוא שהם ילינו את השכר כמה שיותר.

(Lukaku) #1301

שאלה קצת טפשית,
היום נסעתי ברכבת מתל אביב לנהריה, ומתוך הרגל עברתי בתל אביב עם הרב קו, שטעון בחופשי חודשי ת״א-בנימינה (לכן יכלתי להיכנס איתו בתל אביב אבל לא לצאת בנהריה).
השאלה שלי האם בשימוש הבא אני חייב לצאת איתו מבנימינה? האם הוא לא יתן לי להיכנס כי הוא ״ננעל״ על הכיוון שאני נמצא בו?

(Dovi) #1303

לא יודע אם הביאו פה.
אם גם אתם נדרשתם למלא טופס PDF או DOC (למשרדי ממשלה/ביטוח/הוראות קבע/טופס 101 בעבודה/וואטאבר) והדרך היחידה היתה להוריד, להדפיס, למלא, לסרוק ולשלוח אז בא אתר ישראלי מדהים בעיני ומקצר את התהליך מאוד והכל מבלי צורך להדפיס פעם אחת (אלא אם חייבים להגיש פיזית וגם אז אפשר להדפיס את הטופס שהוא כבר מלא בפרטים).

[B]האתר נקרא לבלרון[/B] ויש לו כבר מאגר טפסים שאנשים העלו ומה שאין במאגר אפשר להעלות לאתר ובדרך כלל תוך 30-60 דקות מקבלים למייל בחזרה.

(Mendieta) #1304

טוב שאלה חשובה, לא מצאתי מקום מתאים זה נראלי הכי מתאים.

אמרתי למנהל שלי לפני שבועיים שבסוף החודש אני מתפטר. מפה לשם היום במשמרת הגיע המנהל תורן, לא היה מרוצה ממני, התחיל לצעוק שאני לא עובד וכו’ וכו’. צריך לציין שהמנהל תורן הזה הוא קוץ בתחת, הוא צועק על כולם ולכולם יש תלונות על ההתנהגות שלו. הוא תמיד חושב שאף אחד לא עובד, לא התלוננו עלי אף פעם על חוסר עבודה והוא באמת נטפל ומחפש אנשים על פארש. בקיצור אחרי חילופי דברים הוא אמר לי שאני יכול ללכת הביתה, אז הלכתי. כשעליתי הוא אמר לי “עכשיו לא אכפת לך, אבל כשאתה תראה שלא תקבל פיצויים מאוד יזיז לך. אני אדאג שלא תקבל פיצויים”. בקיצור-מה הסיכוי שיעשו דבר כזה? אני ממילא מסיים לעבוד בעוד 3 ימים, מותר להם לעשות דבר כזה?

המנהל שלי צלצל אמר לי לחזור לעבודה לדבר איתו, אמרתי לו שהחתמתי כבר כרטיס ואיתו אני לא מוכן לדבר, יש גבול והוא מבחינתי עבר אותו. אמרתי לו שאם הם מעוניינים לפטר אותי שיביאו לי מכתב פיטורים, הוא אמר שמחר אני אבוא לעבודה ונראה מה נעשה.

מה הסיכוי שבאמת יתנו לי מכתב פיטורים, ואם כן האם יש באמת סיכוי שהם לא יתנו לי פיצויים? או שזה קורה רק במקרים קיצוניים…?

(אלכס) #1305

אין לי את הידע כדי לענות על כל השאלה שלך, אבל זה לא חוקי פשוט לפטר אותך בלי שימוע. חוץ מזה - אם אתה הולך להתפטר מיוזמתך, על איזה פיצויים אתה בונה?

(Corwin) #1307

כעיקרון לא, אי אפשר לא לתת לך פיצויים סתם. כמובן שתיאורטית, הם יכולים להמציא איזו סיבה שתאפשר להם לא לתת פיצויים בתואנה שעשית משהו לא בסדר, וזה כבר עניין חוקי שצריך להיוועץ בעורך דין במידה וקורה. אני מניח שאין סיכוי שהם יעברו על החוק, אבל הם - תיאורטית, זה לא נשמע לי סביר - יכולים לנסות למצוא Loophole בחוק שתאפשר להם לא לשלם לך.

(Corwin) #1309

[QUOTE=ganjo;1649990]שביט, בעיקרון מי שמתפטר לא זכאי לפיצויים. למה אתה חושב שהם יתנו לך פיצויים? זה נאמר לך?[/QUOTE]

לא מדויק, מעסיק אכפתי מכניס את הפיצויים (8.3%) כל חודש יחד עם הפנסיה וקרן ההשתלמות, והיום רוב המעסיקים עושים את זה. אפילו החברה הקודמת בה עבדתי שהייתה החברה הכי לא אכפתית בעולם בערך לעובדים עשתה זאת.