טוב לדעת - שיתוף ידע אישי

(Dovi) #1310

זה לא קשור לטוב הלב של המעסיק, מ2008 (לא סגור על השנה), חובה להפריש לפיצויים ובין אם העובד מתפטר ובין אם הוא מפוטר הוא מקבל פיצויים (כמובן שמפוטר מקבל יותר בדרך כלל).

(Corwin) #1311

[QUOTE=Dovi;1649999]זה לא קשור לטוב הלב של המעסיק, מ2008 (לא סגור על השנה), חובה להפריש לפיצויים ובין אם העובד מתפטר ובין אם הוא מפוטר הוא מקבל פיצויים (כמובן שמפוטר מקבל יותר בדרך כלל).[/QUOTE]

טוב זה מסביר לי למה החברה הארורה הזו נתנה לנו את כספי הפיצויים. יותר קמצנים מהם אין.

(t-rix) #1312

שביט (ובעצם ליאור וכולם) , יש מה שנקרא סעיף (14) בחוק, אם אתה חתום עליו אז גם אם אתה מתפטר מיוזמתך אתה מקבל את מלוא הפיצויים.
תבדוק בחוזה ההעסקה שלך.

חוץ מזה, מי זה הבנזונה הזה שידאג שלא תקבל פיצויים? איך הוא קשור לכסף?

(c.h.e.l.s.e.a) #1313

מניסיוני האישי, לעשות בעיות ולגרום להתפטרות זה לא תמיד חכם כי אם החברה שמעסיקה אותך היא חברה יחסית גדולה ומכבדת את עצמה היא יכולה לתקוע לך כזה ברז גדול עם הפיצויים למרות שהחברה הפרישה לך פיצויים במהלך חודשי העבודה כמו שאמרו פה למעלה.
אני אישית עשיתי את זה ובמקביל קיבלתי קיצוץ של 50 אחוז מהפיצויים בטענה שעשיתי את זה בכוונה.

הכי פשוט זה למצוא פריצה קטנה במערכת ( איזה סעיף משפטי שהחברה לא מתנהלת לפיו - או כל חוק אחר שהחברה לא שמה עליו) ועם זה ללכת לעורך דין ולשחרר מכתב התפטרות עקב אותם סעיפים.
99 אחוז מהחברות עוקצות את המעסיקים, רק צריך לדעת איפה לחפש.

נ.ב: עניין ננתחייבות בחוזה הוא חוקי, המטרה שלו זה להגן על כספי המעסיק ולא לדפוק את העובד… הוא משקיע בך כסף בהכשרה מסויימת בתנאי שתעבוד אצלו לתקופה מסויימת.

(Mendieta) #1314

אבל אני מבחינתי לא רוצה שיפטרו אותי, אני התפטרתי כבר לפני לשבועיים. אני יכול לטעון שהם מנסים לפטר אותי סתם בכוונה בגלל שהם לא רוצים לשלם פיצויים?

(c.h.e.l.s.e.a) #1315

לא, אני די בטוח שהגשת גם מכתב התפטרות לא ? בכל מקרה זה לא עובד כך.
אם כבר הודעת על התפטרות אז אין מה לעשות, מה שכן אתה יכול לעשות אחרי שיקנסו אותך זה ללכת לעורך דין ותנסה להחזיר את הכסף הזה … עורך דין טוב יכול לעלות על כמה סעיפים וחוקים שהחברה לא הולכת לפיהם ואם כן ימצא אחד רציני כזה אז אפשר להחזיר את הפיצויים בלי בעיה.

(Mendieta) #1316

האמת שלא הגשתי להם בכלל מכתב התפטרות…פשוט אמרתי למנהל שלי בע"פ.

(c.h.e.l.s.e.a) #1317

בכל מקרה זה תופס כהודעת התפטרות, אין מה לכנס לזה בכלל וזה לא יתפוס בבית משפט.

(Mendieta) #1318

ממש לא. אם לא נתתי להם מכתב, זה מילה שלי מול מילה שלהם.

(c.h.e.l.s.e.a) #1319

לא נכון, כשתסיים את העבודה אתה תחתום על המסמכים שרשום שם שאתה זה שהודעת על ההתפטרות… אם אתה רוצה פשוט אל תחתום ונראה מה יצא מזה.
ובלי קשר מילה שלך מול המילה שלו בסופו של דבר אתה לא תגיע עם זה לשום מקום… גם כי אין לך תיק לבנות עליו לבית המשפט, וגם כי אין הוכחות לשניכם, וגם רוב הסיכויים שאף עורך דין לא יקח את התיק הזה אם אתה רוצה מסתמך על המילה נגד מילה.

(gass12) #1320

[QUOTE=Mendieta;1650132]ממש לא. אם לא נתתי להם מכתב, זה מילה שלי מול מילה שלהם.[/QUOTE]
שלום . החוק לצידך , רק עליך לוודא שאתה מתנהל כחוק.

1. האם הודעת מספיק ימים על התפטרותך העתידית בהתאם לחוק הודעה מוקדמת?
    2.האם הודעתך שניתנה בע"פ תועדה במסמך, הקלטה, מזכר כלשהו? יש חשיבות לתאריך ההודעה , שהרי מנין הימים מתחיל מיום ההודעה.
    3.ענין הפצויים שלך לא נתון כלל למשא ומתן . הם מגיעים לך על פי החוק כי חצית את הרף הקובע ( שנה ברציפות ).
  2. בדוק בתלוש השכר שלך מה היו הפרשות המעסיק מול ההפרשות שלך לקרן הפנסיה. וודא שהסכומים הללו אכן הועברו והם נזקפים לזכותך.
    הפצויים המגיעים לך הם 1.16 X משכורת הברוטו שלך (בנטרול סעיפים שלא נכללים לצרכי פנסיה ,עפ"י הרכב השכר שלך )

עצתי לך כדלקמן :כתוב מכתב התפטרות מנוסח היטב , המתעד את הודעת ההתפטרות שלך , שניתנה בעל פה . ציין את התאריך שבו הודעת, זה חשוב.
תגיע עם המכתב פיסית אל מקום עבודתך. מסור עותק ממנו גם להנהלת החשבונות.
נהל שיחה רגועה לסיום ההתקשרות ,במטרה לדלות פרטים על כוונת זדון / במידה וקיימת . אתה תבחין שזמן הוא מרפא והעניינים נרגעו. ג’אסט אין קייס שהטלפון שבכיסך או על השולחן יקליט הכל.
מעסיק מרושע יכול להעליל עליך סיפורים שחבל על הזמן, די בזה שיגיש תלונה שהוא חושד בך שגנבת מהחברה, בכדי להכניס את כל הסיפור הזה לסחבת.
לך , דבר רגוע ובנחת אני מאמין שיהיה בסדר, לא נראה לי שיהיה להם ענין לעלות על בריקדות בעניך. ברגע שהם יבינו שאתה מבין ומעורה בחוק.

(ערן א.) #1321

למיטב ידיעתי יש מספר מקרים בודדים, שמי שמתפטר מרצונו זכאי לפיצויים : הרעת תנאים, מוות או מחלה קשה (לא עלינו) של קרוב משפחה מדרגה ראשונה, שמחייב אותך להעדרות ממושכת מהעבודה, או מצב בריאותי שבו אתה נמצא, ומאלץ אותך להעדר תכופות מהעבודה, והופך את ההעדרויות לאי יכולת לעבוד כלל.

בכל מקרה, רצוי להתייעץ עם עורך דין, ואפילו לעשות את הצעד הזה, אם החלטת על כך בליווי צמוד שלו, אבל לעו"ד צריך לפנות לפני שהתפטרת ולא אחרי.
אגב, בכל המקרים שהזכרתי למעלה, חייבים להוכיח אותם, וזאת הסיבה העיקרית שבגינה חייבים לעבוד בצמוד לעורך דין.

(Dovi) #1322

ערן, כל זה היה עד 2008. מ2008 המעסיק חייב להפריש לפיצויים בדיוק כמו שהוא מחוייב להפריש לקרן פנסיה.
יש 2 הבדלים עיקריים בין מתפטר לפוטר:
פוטר (או התפטר על רקע אחת הסיבות שהזכרת) זכאי למשכורות לפי מספר השנים שעבד (למשל, עבד 3 שנים יקבל סכום 3 משכורות). המעסיק משלים את הסכום למה שהצטבר בקרן פיצויים והעובד יכול למשוך אותם מיידית.

התפטר, זכאי לקבל רק את מה שבקרן פיצויים והוא לא יכול למשוך אותם מיד אלא זה מועבר לו לטובת קרן הפנסיה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

(Mendieta) #1323

אני עדיין לא יודע מה לעשות. מצד אחד אני רוצה את הפיצויים, מצד שני הודעתי שאני מתפטר בסוף אוקטובר לפני חודשיים וחצי כמעט. לא זוכר תאריך מדויק שבו אמרתי למנהל, הוא היה שואל אותי כל כמה זמן והייתי אומר לו שבסוף אוקטובר אני מסיים את תפקידי.

השאלה אם הם ישחקו איתי משחקים או לא, ואז אני לא כ"כ יודע לשחק במשחק הזה. עדיף לי שהם יפטרו אותי או פשוט להגיע לשימוע ולהגיד להם שאין טעם בכלל כי ממילא אני מתפטר? ואם ככה למה אז הם בכלל עושים לי שימוע?

(Lukaku) #1324

אם זה סתם מנהל תורן (מה זה אומר) ולא ה-מנהל שאתה מתנהל מולו (זה שהודעת לו שאתה עוזב, אם הבנתי נכון הוא נמצא מעל המנהל התורן) אז לא הבנתי ממה אתה פוחד,
ואיזו סמכות בכלל יש לסתם מנהל כזה להחליט שלא מגיעים לך פיצויים? מקסימום, אמרת שכולם מתלוננים עליו, קח מהם עדות ולך עם זה למנהל.

(Mendieta) #1325

קצת קשה להסביר, מדובר במפעל, ואני לא גזען-אבל הוא נשלט ע"י רוסים. המנהל תורן רוסי, והמנהל שמעליו הוא רוסי והם בקשר טוב. המנהל הגדול זה שקידם את המנהל תורן הזה להיות מנהל תורן. אינספור פעמים התלוננו עליו והמנהל הגדול לא באמת אכפת לו, הוא יצדיק אותו לא משנה מה יקרה ומה אגיד וכמה אנשים הוא יפטר ויתלונן עליהם ויצעק ועם כמה עובדים יהיו לו בעיות איתם. מדובר במאפיה קטנה.

זאת לא פעם ראשונה שיש לי תאקל איתו. פעם ראשונה שהוא צעק עלי חייכתי לו מול הפנים ולא התייחסתי, פעם שניה זה יותר מידי, יש גבול לחרא שאוכלים שלושה ימים לפני שעוזבים. זה לא מעשה קצת מטומטם מצידו לפטר עובד לפני שהוא מתפטר?

(Mendieta) #1327

אני עדיין מחכה לשימוע. המנהל תורן שלח אותי הביתה ביום שני, ואמרתי שאני מתפטר ביום חמישי. עד עכשיו לא קראו לי לשימוע. אני אמור לקבל תשלום על הימים האלה?

(דניאל.) #1328

תגידו, יכול להיות למישהו קניין על משפט? כמו שיש רישום פטנטים לצורך העניין, יכול להיות רישום משפט?

(דניאל.) #1330

[QUOTE=דניאל.;1650907]תגידו, יכול להיות למישהו קניין על משפט? כמו שיש רישום פטנטים לצורך העניין, יכול להיות רישום משפט?[/QUOTE]

יש סיכוי להקפיץ את הנ’'ל?

• אם אני צובר ימי מחלה בעבודה ולא מנצל אותם- המנהל חייב להוציא אותי לחופש עליהם/לשלם לי עליהם?

(sh4rky) #1331

[QUOTE=דניאל.;1652797]יש סיכוי להקפיץ את הנ’'ל?

• אם אני צובר ימי מחלה בעבודה ולא מנצל אותם- המנהל חייב להוציא אותי לחופש עליהם/לשלם לי עליהם?[/QUOTE]

על פי החוק, אין חובה לשלם על ימי מחלה שנצברו. כמובן שגם לא לשחרר לחופש, ימי מחלה נועדו לניצול רק עם אישור מחלה מרופא.
לפי מה שקראתי, גם בחברות שנוהגות לשלם, משלמים על יום אחד או שניים גם אם נצברו יותר ימים.