טוב לדעת - שיתוף ידע אישי

(Corwin) #1332

[QUOTE=דניאל.;1652797]אם אני צובר ימי מחלה בעבודה ולא מנצל אותם- המנהל חייב להוציא אותי לחופש עליהם/לשלם לי עליהם?[/QUOTE]

בעיקרון לא ולא. אני עזבתי חברה והיו לי ימי מחלה ולא שילמו לי עליהם כלום. בטח שלא צריך להוציא אותך לחופש כי אלו הם ימי מחלה, לא ימי חופש - אם צריכים משתמשים, אם לא אז לא. אם יש לך מעסיק שבוחר לשלם לך על ימי מחלה מצטברים - הסתדרת…

(ManutdFan) #1333

טוב לא היה לי מושג איפה לשים את זה כי לא מצאתי ת’רד כזה, אז אני פשוט אשאל פה ואקווה למענה.
חיפשתי באינטרנט אבל לא בדיוק מצאתי תשובה לשאלה שלי.
אז ככה, לגבי העבודה המועדפת, במידה ואני משוחרר יותר משנה, יש בעיה אם אעבור עבודה מועדפת מאחת לשנייה? את העבודה הזאת התחלתי לפני שעברה שנה מהשיחרור (כתשעה חודשים אחרי, אם זה בכלל רלוונטי).
אני נמצא בעבודה מועדפת כלשהי, נשאר לי חודשיים (משהו כזה) לסיים את התקופה, אבל המצב הפך להיות בלתי נסבל עם המנהל שלי ואני פשוט מת לעזוב את המקום לעבודה מועדפת אחרת.
האם אני יכול לעשות את זה ועדיין אהיה זכאי למענק?

(דניאל.) #1334

כן, אתה יכול להחליף כמה מועדפות במהלך התקופה. אם אני לא טועה יש לך שנה ו-8 מהשחרור לסיים.

לנושא אחר;

למי שלא יודע, אגד (ושאר החברות) החליטו לבטל את כרטיס המעבר למי שאין רב-קו. וואלה, צעד מעצבן, אבל יודעים מה? תכל’ס זו זכותם ואין יותר מדיי מה להתלונן: אין לך רב- קו? אין לך מעבר. פשוט וקל.

סיפור שקרה לי עם המצב הזה ([B]כשברשותי רב-קו[/B]): אני עולה לי על אוטובוס, משלם 6.90 לנהג ומקבל כרטיס, שאני בטוח שהוא רב-קו כי ככה אני מכיר, אלא שלא ידעתי שאין יותר רב-קו וזה סתם נייר שמעיד על תשלום הנסיעה. לא שקלתי לשלם עם הרב-קו כי אני לא נוסע תמידי.

טוב, ירדתי מהאטובוס ואחרי חצי שעה, כשאני בטוח שנשארה לי עוד שעה לכרטיס מעבר, אני עולה על אוטובוס, נותן לנהג את הכרטיס מעבר (שחשבתי שהוא מעבר) ואז הנהג אומר לי “מצטער, אין לך כרטיס מעבר, אתה צריך לשלם”.

אני מופתע והכל, שואל אותו “למה אין לי כרטיס מעבר? שילמתי 6.90 מגיעה לי שעה וחצי” ואז הנהג מסביר לי שאין יותר כרטיס מעבר למי שאין רב קו. זוכרים מה רשמתי הנ’'ל? תכלס זו זכותם, אין לי מה להתלונן. אבלללל…יש לי רב-קו, לא ידעתי על המצב הזה ולכן אני אומר לו “שמע, אני לא ידעתי על המהלך הזה ואני יכול להבין אם ביטלתם כרטיס מעבר למי שאין רב-קו, אבל לי יש [מוציא את הרב-קו מהכיס, נותן לנהג] אז אמנם שילמתי לך 6.90 בשקלים, אבל יש לי רב- קו זה הינו הך (= מנסה להסביר לו ש"גבר…תבין את העניין -> יש לי רב-קו אבל שילמתי בשקלים -> תבין שיכולתי לשלם ברב-קו)”

מפה לשלם הנהג בודק ברב קו ??? ואומר לי שלא נשאר לי כסף ברב קו. ‘‘אתה מפגר או מה’’ חשבתי לעצמי על הנהג, ואני מסביר לו שוב “יש לי רב-קו, לא ידעתי שאין יותר מעבר למי שאין רב-קו, אבל לי יש פאקינג רב-קו, איזה אינטרס יש לי לשלם במזומן אם אני לא אקבל את המעבר?”.

אני רוצה להבין את העניין הבזיוני הזה, לאגד ולכל חברת תחבורה יש זכות עקרונית לעשות מה שבא לה, עקרונית. החליטו לבטל מעבר למי שאין רב-קו זה מאוד מעצבן, זה עוד דרך להכניס עוד כסף לכיס כי אנשים ייקנו רב-קו אבל זו זכותם. אבל לי יש פאקינג רב- קו, מה זה משנה אם שילמתי מהכיס או מהרב-קו?! זה אותו כסף !

(sh4rky) #1335

אם היית מנסה לשלם ברב-קו, היית מגלה שאין כזו אופציה בכלל.
אין נסיעה אחת ברב קו. יש טעינת כסף (30 ומעלה), או קניית 2 נסיעות לפחות.
מדובר במצב מעצבן לחלוטין. אם הגעת לעיר מסויימת באופן חד פעמי, אתה חייב לקנות כמה נסיעות בשביל ההטבות של רב-קו, או לטעון את הכרטיס בסכום גבוה. כמובן שגם אם הנסיעה באותו איזור עולה 6.90 בדיוק כמו בעיר שלך, היא לא תקפה לאיזור מגוריך.

זה היה המצב בתל אביב ובירושלים בשנה האחרונה לפחות. אולי עדכנו וזה כבר לא רלוונטי אבל נפלתי בפח הזה כמה וכמה פעמים.

(דניאל.) #1336

אני יודע עכשיו שצריך להטעין, זו עדיין גניבה וגועל נפש שאין לי איך לתאר. כי גם אם הטענתי 30, עדיין הייתי משלם 6.90- עדיין מגיע לי מעבר.

(Raul Gonzalez Blanco) #1337

אגב, מישהו יודע למה חברות אוטובוסים משנות מפעם לפעם את מספרי הקווים? כאילו, איזה טוב יכול לצאת מזה?

(sus) #1338

מקום טוב להתנדב בו לכמה שבועות? יש לי עודף גדול של זמן פנוי עד לצבא ואני מרגיש שכדאי לנצל אותו וגם להצרגל להיות מחוץ לבית. מתלבט בעיקר בין קיבוץ או חווה, אבל די גמיש אז המלצות של מקום עם אווירה טובה או אפילו כיוון יתקבלו בברכה.

Sent from my ASUS_Z00AD using Tapatalk

(Michael Scofield) #1339

טוב, כשם הדיון הזה… הנני מוכן ומזומן לשתף כתבה שנתקלתי בה :

בהתחלה שקלתי בכלל לא להיכנס כי הייתי בטוח שאני סבבה עם להוריד שירים.
בקצרה, אתר שמוריד את כל (!) הפלייליסט שלך מהיוטיוב בבת אחת, ובנוסף תוסף להורדת שיר מושמע ישירות במקום להעתיק כתובת סרטון לאתר חיצוני.

כיף.

(Equilibrium) #1340

אשמח לדעת אם העניין קביל, מן הסתם הממונים עלי אמרו לי שכן כי זה מתווסף ל13 שקלים שכר בסיס פלוס עמלות (ואני מגיע בעמלות המכירה שלי מעל 25 שקלים) או שמא עצם זה שכתוב בחוזה (שלא חתמתי עליו אלא קיבלתי מכתב שינוי בתנאי השכר (החוזה הראשוני היה 27 שקלים ללא עמלות) 13 שקלים זה עניין לא קביל ואני יכול לתבוע את החברה הזו, תודה רבה לכולם. יש לציין שבמידה ואני לא מגיע ליעד העמלות אני מקבל 25 שקלים שכר בסיס

(Blaz00r) #1341

[QUOTE=Michael Scofield;1661433]טוב, כשם הדיון הזה… הנני מוכן ומזומן לשתף כתבה שנתקלתי בה :

בהתחלה שקלתי בכלל לא להיכנס כי הייתי בטוח שאני סבבה עם להוריד שירים.
בקצרה, אתר שמוריד את כל (!) הפלייליסט שלך מהיוטיוב בבת אחת, ובנוסף תוסף להורדת שיר מושמע ישירות במקום להעתיק כתובת סרטון לאתר חיצוני.

כיף.[/QUOTE]

שירים שמורידים באיכות “רגילה” הם בד"כ 320Kbps. איכות שירים ביוטוב היא במקרה הטוב 96Kbps.
אם אתה סבבה עם זה…

(lolothe2nd) #1342

מישהו מבין בפוטושופ ויודע איך לעשות כזו תמונה?

(Michael Scofield) #1343

לו הייתם יכולים לבחור כל הרגל שלכם ולשנות אותו באמצעות מניפולציה מחשבתית, באיזה הרגל הייתם בוחרים?

http://www.eol.co.il/articles/620

לא יודע איך לשתף סרטון מטד, ובכל מקרה הכתבה מעולה אז חבל לפספס. מומלץ.

(Cholo) #1344

המילה cholismo כבר נכנסה למילון הספרדי. אבל האם באמת סימאונה מוביל מהפכה נגד הטיקי טאקה?

(lolothe2nd) #1345

אשכרה משווים את צ’ולו לרוצח הזה?? הייתי תובע אותם!!

(Aimarito) #1346

[QUOTE=Cholo;1673894]
המילה cholismo כבר נכנסה למילון הספרדי. אבל האם באמת סימאונה מוביל מהפכה נגד הטיקי טאקה?[/QUOTE]

האמת שזו נקודה מעניינת להעלות לפה, ובגלל שזה אחד הת’רדים שבדרך מביא אליו כותבים קצת יותר רציניים יש לי איזו תהייה לגביי עתיד הסגנון של צ’ולו.

למי שלא יודע, היה דיון מאוד נרחב בפורום העולמי (ברובו טוב) על האם המשחק של אתלטיקו הוא לגיטימי, האם עיניין העברות, ומשיכת זמן והעובדה שמשתמשים בכל טריק אפשרי (שלא מעט מהם נעים על התחום האפור של של ספורטיבי או לא) הוא משהו מקובל על המגרש?

חלק שללו והתחיל להתנהל דיון ספיציפי על מהי עבירה חוקית, מה אפשר לעשות נגד משיכות זמן וכ’ו.

התומכים אמרו שהם מעריכים משחק פיזי ומלחמה, כשכמעט כולם חזרו לנקודה שמדובר על אתלטיקו מדריד, שהיא סנסציה, שהיא פועלת עם תקציב שמהווה רבע ממה שיש לריאל, בארסה ובאיירן ושהם התחילו במקרה הטוב באמצע הטבלה לאחר אינספור כשלונות עד הגעתו של צ’ולו שמביא אותם עד לקצה האולימפוס. ופה בדיוק הנקודה שלי.

האם באמת מדובר על שיטה לגיטימית? האם לגיטימי שכל הקבוצות ישתמשו בשיטה של סימאונה? האם יכבדו כל קבוצה בין אם היא גדולה או קטנה ותשתמש בשיטות שלו? כי אני באמת חושב שאין הרבה קבוצות למעט אתלטיקו של השנה שגם יוכלו לשחק באותו אופן, וגם יקבלו פידבקים חיוביים על סגנון המשחק הזה. דעתכם?

(Cholo) #1347

אתה לא בכיוון. זה לא דיון מחזור ולא דיון שיפוט. אטלטיקו משחקת כדורגל עם מעט אחזקת כדור אבל עם הרבה תנועה בלי כדור. אז האם הטיקי טאקה שדל בוסקה הביא אותה לרמה של אבסורד כאשר 10 קשרים מתמסרים מסביב לרחבה ולא יודעים להיכנס פנימה, האם הטיקי טאקה כבר פאסה?

(Michael Scofield) #1348

[QUOTE=Aimarito;1677330]

האם באמת מדובר על שיטה לגיטימית? האם לגיטימי שכל הקבוצות ישתמשו בשיטה של סימאונה? האם יכבדו כל קבוצה בין אם היא גדולה או קטנה ותשתמש בשיטות שלו? כי אני באמת חושב שאין הרבה קבוצות למעט אתלטיקו של השנה שגם יוכלו לשחק באותו אופן, וגם יקבלו פידבקים חיוביים על סגנון המשחק הזה. דעתכם?[/QUOTE]
דבר ראשון יש נטייה להחשיב את אתלטיקו כמועדון קטן עקב אנדרדוגיות מסורתית אל מול הענקיות של ספרד. זו טעות. אתלטיקו גם ללא ההצלחות של השנים האחרונות היא מועדון גדול, השלישי בחשיבותו בספרד כנראה. הם לא לסטר לצורך העניין.
האליפות שלקחו היא הייתה הפתעה גדולה אך לא שוק - היו להם הצלחות גם טרם עונת ההאליפות.
כך שלחשוב שמפרגנים לאתלטיקו על ההצלחה שלה תוך התעלמות מסגנון המשחק בגלל שהיא מועדון קטן - טעות נוספת.
היא זוכה לכבוד שהיא ראויה לו כי היא מראה טקטיקה חדשנית - לחץ על כל המגרש שאף אחד לא חשב שזה אפשרי, בטח לא לעונה שלמה. היא משלבת המון אספקטים של משחק כדורגל פשוט אך יעיל. מעבר לכך, היא קולעת ברכש ובשחקנים. כל הקרדיט לצ’ולו על זה. אז כן, לשאלתך ידידי - השיטה סופר לגיטימית בעיניי.
לגבי שאלת הקבוצות האחרות - קבוצות שישלבו את אותן תכונות משחק של אתלטיקו, גם אם לא באותה בהצלחה, וישמרו על עקביות מסוימת - כן יזכו לתשבוחות ופידבקים לדעתי.

שנית, בנוגע לשאלה של צ’ולו - סימאונה מוביל מהפכה, בזה אין ספק. אך המהפכה היא לא נגד בארסה ולא נגד סגנון המשחק שלה. בשונה ממה שמוריניו ניסה( די בהצלחה יש לציין) לעשות בריאל - סגנון המשחק שלו לא אנטי בארסה. לצורך העניין הסגנון הוא אנטי כדורגל, רק בלי המטענים השליליים שהמושג הזה טומן בחובו.
הוא פשוט מתאים נגד כל סגנון. הוא לוחץ, הוא משתף מתפרצות קטלניות ומשחקי אגפים, הוא שם דגש על מצבים נייחים הן בהתקפה והן בהגנה. אין לו תחומים אפורים ואין סגנון שהקבוצה הזו לא יודעת להשתמש בו. כן - גם החזקה בכדור, אתלטי מניעה את הכדור מעולה כשהיא צריכה. בעונת האליפות שלה כולם קראו לזה בונקר, ואולי בצדק - אבל מאז הקבוצה הזו התפתחה, גם אם איבדה שחקנים. יש המון טקטיקות בעולם הכדורגל, אין אף קבוצה שנהנית לשחק נגד אתלטיקו, לא משנה באיזה תוכנית משחק היא תבחר.
נגד ריאל מדריד לדוגמא, אתה יודע די בביטחון שאם תשב מאחור מספיק בסבלנות אתה תקבל מתנות בהתקפה, נגד הקבוצה השניה ממדריד אתה יודע שתצטרך לעבוד הרבה יותר קשה.

היא כן קבוצה מעצבנת לפעמים, ואני בתור אוהד ריאל חוויתי את זה לא מעט בשנים האחרונות. אבל לדבר על בזבוזי זמן וכסחנות זה לא פחות מלהוריד מערכה של הקבוצה הזו. לצורך העניין - לא חסרות קבוצות בעולם שהיו משתמשות בכל הכלים המלוכלכים שבארסנל שלהן ועדיין היו חוטפות חמישיות מבארסה ריאל ובאיירן, ואני לא מדבר על קבוצות קטנות בהכרח.
מה שמדהים אותי זה שצ’ולו כשחקן אומנם היה דומיננטי, אך הוא לא עשה רושם של שחקן אינטליגנט יתר על המידה(חמום מזג, כסחן וכו’) - כמאמן הוא מראה יכולות מדהימות כמעט בכל אספקט (ניהול משחק, ניהול סגל,רכש, טקטיקה, מוטיבטור, מנהיגות) ומראה שלא תמיד אפשר לדעת אם יש קשר בין הדברים.

(Michaelpiano) #1349

[QUOTE=lolothe2nd;1675184]אשכרה משווים את צ’ולו לרוצח הזה?? הייתי תובע אותם!![/QUOTE]

בורות. צ’ה לא עשה דבר רע לנפש אחת. צ’ה הוא סמל האנושות העולמי בערך.

צ’ולו לדעתי הוא לא אידאליסט במה שנוגע לשיטת כדורגל, לדעתי האידאל שלו זה לשחק בצורה שהכי טובה לסגל שלו כדי לנצח. הוא מאמין שכדורגל יפה הוא כדורגל שעובד ובזה אני איתו ב100 אחוז. מה שכן, הוא אולי לא מהפכן, אבל הוא לוקח את הכדורגל צעד קדימה ללא ספק. מאמן מיוחד במינו.

(Michael Scofield) #1350

[RIGHT]החיפושית המפציצה (bombardier beetle) מדגמנת איך קיבלה את שמה.
החיפושית מייצרת שני חומרים, הידרוקינון ומימן על-חמצני (“מי חמצן”), ואוגרת אותם בנפרד בבטן שלה. כשהיא מחליטה לירות היא מזרימה את שניהם בפתח דמוי משפך. החומרים נפגשים ויוצרים תגובה המשחררת חום רב ומביאה את החומרים לרתיחה. הגזים הנוצרים מכך מתפשטים מהר ונפלטים החוצה במעין פיצוץ, שעלול להיות קטלני אם הוא מכוון לעבר יצור קטן (לרוב חרק אחר).[/RIGHT]

//youtu.be/BWwgLS5tK80

(Aimarito) #1351

[QUOTE=Cholo;1677333]אתה לא בכיוון. זה לא דיון מחזור ולא דיון שיפוט. אטלטיקו משחקת כדורגל עם מעט אחזקת כדור אבל עם הרבה תנועה בלי כדור. אז האם הטיקי טאקה שדל בוסקה הביא אותה לרמה של אבסורד כאשר 10 קשרים מתמסרים מסביב לרחבה ולא יודעים להיכנס פנימה, האם הטיקי טאקה כבר פאסה?[/QUOTE]

צ׳ולו, העיניין הוא שיש כמה ורסיות והבדלים. כאוהד בארסה ראיתי חלוקה דיי ברורה של הטיקי טאקה:

• ראיתי טיקי טאקה שעובד, עם מחץ בהתקפה, ועם שחקנים עם מוטיבציה גבוהה שרק מחפשים שטחים מתים. בדומה לקבוצה ההיא של בארסה ב2008/2009, ששיחקה בקצב מאוד גבוה והייתה סופר דינאמית.

-ראיתי את הטיקי טאקה שאתה תיארת, עייף, סטטי ונטול רעיונות, בו שחקנים סתם מתמסרים ללא רעיונות או השראה. ראיתי את זה אצל רייקארד, ספרד של דל בוסקה, בקלאסיקו האחרון אצל בארסה ובעוד כמה משחקים השנה.

בדומה לסגנונות אחרים, גם הטיקיטאקה מאוד תלוי במחוייבות והדינאמיות של שחקני הקבוצה כולה, בדומה לשיטה של צ׳ולו. אני לא יודע אם הניצחון על בארסה מצד אתלטי (לראשונה העונה מתוך ארבעה מפגשים) בהכרח יוכיח על מגמה כלשהי, בעיקר כשבארסה לא במיטבה, אבל המפגש של אתלטיקו מול באיירן יכול לתת לנו מושג טוב יותר על מאזן הכוחות הזה.

סקופילד תגובה טובה, אומנם קשה באמת להחשיב את אתלטי כאנדרדוג, כי סך הכל היא מראה יכולת מדהימה לאורך העונה ויציבות לא הגיונית, אבל מבחינת פערים כלכליים היא כן נחשבת לאנדרדוג, ובעשור האחרון החשיבות של חשבון הבנק והספונסרים רק עולות, מבחינה זו אתלטי כן שונה מהקבוצות האחרות בטופ, וכן מעריכים אותה יותר על ההישגים האלה (ובצדק), כל ניצחון כרגע של אתלטיקו מרגיש כמו סנסציה (לא שוק אומנם, כמו שאתה מתאר, למי שצופה בקבוצה הזאת השנה).