טוב לדעת - שיתוף ידע אישי

(דניאל.) #1352

מדהים, ראיתי את זה פעם.

(Albert II) #1353

[QUOTE=Michaelpiano;1677362]בורות. צ’ה לא עשה דבר רע לנפש אחת. צ’ה הוא סמל האנושות העולמי בערך.

[/QUOTE]

זה אוף-טופיק מאד רציני, אבל אפילו בלי להיכנס לדיונים על קומוניזם והשלכותיו, צ’ה גרם סבל ישיר ורציני מאד להרבה מאד “תומכי משטר”, “מתנגדי מהפכה” ו-“ראקציונרים” באופן אישי במשפטים אכזריים במיוחד שניהל בהוואנה מיד אחרי המהפכה (נכחתי במשרדים שבהם נערכו המשפטים הללו לא מזמן). הכל מתועד, גם אם במעטפת של סופרלטיבים יפים על “צדק”.

(lolothe2nd) #1354

[QUOTE=Albert II;1677831]זה אוף-טופיק מאד רציני, אבל אפילו בלי להיכנס לדיונים על קומוניזם והשלכותיו, צ’ה גרם סבל ישיר ורציני מאד להרבה מאד “תומכי משטר”, “מתנגדי מהפכה” ו-“ראקציונרים” באופן אישי במשפטים אכזריים במיוחד שניהל בהוואנה מיד אחרי המהפכה (נכחתי במשרדים שבהם נערכו המשפטים הללו לא מזמן). הכל מתועד, גם אם במעטפת של סופרלטיבים יפים על “צדק”.[/QUOTE]
שוב, אוף טופיק
שלא לדבר על מחנות הריכוז להומואים ועצם היותו שודד דרכים

סמל לאנושות עלאק, 20 מיליון הרוגים מתכנון מרכזי ואנשים עדיין בעד השיטה הזו. אין ספק שיש לה יחסי ציבור ולוביסטים חזקים

(moshe34) #1355

זה דיון רציני מאוד אבל צריך לעבור לקפטיריה…
יש לי הרבה מה לכתוב פה.

(Rock'N'Raul) #1356

[QUOTE=Michaelpiano;1677362]בורות. צ’ה לא עשה דבר רע לנפש אחת. צ’ה הוא סמל האנושות העולמי בערך.
[/QUOTE]
סמל… האנושות. WTF?!

אם אתה לא הומופוב/קומוניסט/כל דבר אחר שסמל האנושות שלך דגל בו, אתה צריך למות לפי סמל האנושות. הקאתי קצת בפה מהמשפט ההזוי הזה.

(Cholo) #1357

כתבה חופרנית במיוחד “למטיבי לכת”.

יש צ’ה גבארה, כלומר היה, ויש את התמונה שממש לא מסמלת את האכזריות של האיש. כמו שסאנטה קלאוס לא תואם את ניקולאי הקדוש.

(DoctorGonzo) #1358

(דניאל.) #1359

לא כ"כ הבנתי מה זה

(imblue) #1361

מזכיר לי שלא מזמן קראתי הפרכה לתיאוריה הפופולארית שמסבירה איך מילים מעצבות תודעה. נהוג לתת את הדוגמא שבשפה האסקימוסית ישנן משהו כמו 20 מילים ל"שלג". הכותב הביא שם 14 מילים לשלג באנגלית. ובכלל טען שזו תיאוריה שגויה.

(דניאל.) #1363

[QUOTE=Sasha;1678647]אוצר המילים העשיר שיש לשפה האנגלית - שים לב כמה מילים נרדפות יש ל-6 המילים הנפוצות שנמצאות במרכז התמונה.[/QUOTE]

אוקיי עכשיו הבנתי. לדעתי זו סתם הגזמה ולא עושר, האנגלית הזו…כל מילה 15 פירושים ו32 מילים נרדפות.
לא שיש לי בעיה עם מילים נרדפות ופירושים, אבל לא ככה בהגזמה. עדיין על מי אני אוהב, אני מת על אנגלית:grin:

(Rock'N'Raul) #1364

[QUOTE=imblue;1678826]מזכיר לי שלא מזמן קראתי הפרכה לתיאוריה הפופולארית שמסבירה איך מילים מעצבות תודעה. נהוג לתת את הדוגמא שבשפה האסקימוסית ישנן משהו כמו 20 מילים ל"שלג". הכותב הביא שם 14 מילים לשלג באנגלית. ובכלל טען שזו תיאוריה שגויה.[/QUOTE]
יש לך לינק להפרכת התאוריה ולתאוריה עצמה? מעניין מאוד…

(Pinhas) #1365

[QUOTE=Rock’N’Raul;1679213]יש לך לינק להפרכת התאוריה ולתאוריה עצמה? מעניין מאוד…[/QUOTE]

(MUFON) #1366

חברים, שאלה לתל אביבים שבינכם: מאיזה תחנת רכבת יותר קל ו/או קצר להגיע רגלית לכיכר רבין, מתחנת השלום או מתחנת סבידור (מרכז)?

תודה רבה לכל העונים.

(Shusaku) #1367

לגמרי מהשלום. הבדל של רבע שעה הליכה.

(AlexDP) #1368

האם יש מקום שאני יכול להשיג ממנו תלוש שכר חוץ ממקום העבודה שלי? לאו דווקא את התלוש עצמו, אבל איזושהו מסך שמראה כמה שכר קיבלתי באותו חודש?

(Dovi) #1370

אני עובר דירה בקרוב (חודש ±) ואני כרגע משפץ אותה ונוצר המון לכלוך שדורש ניקיון רציני.
אין לי ו/או לאשתי את הכוח ובעיקר את הזמן לעשות את זה והחלטתי ללכת על חברת ניקיון.

השוק מאוד פרוץ ויש מאות חברות ואחרי שהשקעתי כ"כ הרבה אני לא רוצה שיבוא איזה חאפר וישפוך חומר חומצתי לא נכון ויהרוס לי את הקרמיקות/שיש/וואטאבר. ויש גם את הפרט השולי הזה שאני רוצה שבאת יהיה נקי.

אם יש מישהו שהתנסה עם חברה בשנים האחרונות ויכול להמליץ או לא להמליץ עליה אני מאוד אשמח.

בנוסף, אם יש למישהו טיפים באופן כללי למעבר דירה והמסתעף ובא לו לשתף אני אשמח.

(imblue) #1371

ההמלצה שלי באה אחרי מחקר קטן בעניין - להתרחק מחברות ניקיון. וזה מהמלצות של הרבה אנשים שדיברתי איתם. לחלקם עשו נזקים של אלפי שקלים.
גם לי היה מאוד קשה לנקות לבד אבל עדיף ככה.
דוגמאות לבעיות בלתי צפויות:

1. התזת יותר מידי מים - פגיעה במשקופים שהתנפחו.
  2. חומרים חזקים מידי שעלולים לפגוע בשכבות ציפוי של הריצוף/פרקט.
  3. סכנה לכלים סניטריים רגישים.
    ובכללי כל בעל מקצוע שמגיע לעשות עבודה “מהר מהר” זה לא מתכון לשמירה על הבית.
    היה לי מאוד קשה לנקות הכל לבד. לא פשוט כל השבוע-שבועיים של המעבר במיוחד כמכניסים למשוואה תינוקת. אבל בסוף גומרים עם זה :slight_smile:

(imblue) #1372

[QUOTE=AlexDP;1688429]האם יש מקום שאני יכול להשיג ממנו תלוש שכר חוץ ממקום העבודה שלי? לאו דווקא את התלוש עצמו, אבל איזושהו מסך שמראה כמה שכר קיבלתי באותו חודש?[/QUOTE]
סביר להניח שמקום העבודה שוכר שירותים של ראיית חשבון. אפשר לנסות לפנות ישירות למשרד רו"ח שלהם אולי.

(imblue) #1373

[QUOTE=Rock’N’Raul;1679213]יש לך לינק להפרכת התאוריה ולתאוריה עצמה? מעניין מאוד…[/QUOTE]
מצטער רק עכשיו ראיתי את ההודעה.

זה היה בספר ששמו “האינסטינקט הלשוני” של סטיבן פינקר.
בכללי ספר מאוד מעניין, הבעיה בו זה המון חלקים טכניים של בלשנות. היה לי קשה עם זה אז פרשתי לקראת הסוף. אבל החלק התיאורטי ממש מעניין.

(Dovi) #1374

[QUOTE=Dovi;1691495]אני עובר דירה בקרוב (חודש ±) ואני כרגע משפץ אותה ונוצר המון לכלוך שדורש ניקיון רציני.
אין לי ו/או לאשתי את הכוח ובעיקר את הזמן לעשות את זה והחלטתי ללכת על חברת ניקיון.

השוק מאוד פרוץ ויש מאות חברות ואחרי שהשקעתי כ"כ הרבה אני לא רוצה שיבוא איזה חאפר וישפוך חומר חומצתי לא נכון ויהרוס לי את הקרמיקות/שיש/וואטאבר. ויש גם את הפרט השולי הזה שאני רוצה שבאת יהיה נקי.

אם יש מישהו שהתנסה עם חברה בשנים האחרונות ויכול להמליץ או לא להמליץ עליה אני מאוד אשמח.

בנוסף, אם יש למישהו טיפים באופן כללי למעבר דירה והמסתעף ובא לו לשתף אני אשמח.[/QUOTE]

חוזר לעדכן לטובת ה׳דורות הבאים׳.

אז חזרתי לעדכן.
לקחתי מישהו בעקבות המלצה בפורום אחר ופשוט אין לי מילים.
הוא לא חברת הניקיון הראשונה שאני מתעסק אבל הראשון שאני באמת מרוצה ברמה אחרת. נתתי לכל עובד 100₪ טיפ מרוב שהייתי מרוצה.
עשה מלא אקסטרות בלי שביקשתי ובלי לבקש שקל.
ובשורה התחתונה הכל יצא מדהים.

בקיצור ממליץ בכל פה.

שמעון 050-7717875

Sent from my iPhone using Tapatalk