מדרידיסטאס בגלות :: על קאנטראנוס, מושאלים ואקסים אהובים

ריאל-מדריד

(Raulito-7) #1598

[B]צ’יצ’ריטו בסימן מאה[/B]. החלוץ המקסיקני רשם ציון דרך יפה במהלך אמצע השבוע בליגת האלופות כששער שלו נגד מונאקו אמנם לא הספיק לניצחון אך היה זה שערו ה-100 באירופה. צ’יצ’ריטו היה זקוק לזמן כדי להתניע אך לאחרונה הוא מציג את הכושר מהעונה שעברה, אז נבחר שלוש פעמים לשחקן החודש בבונדסליגה ורשם עונת שיא עם 26 שערים ב-40 הופעות. הוא כבש שלושער בליגה במחזור האחרון ויש לו גם שער בגביע ובסה"כ 6 שערים ב-7 משחקים העונה. בלברקוזן יש לו 32 שערים ב-47 משחקים - רקורד מטורף. את עיקר הדרך עשה במנצ’סטר יונייטד אליה הצטרף לאחר מונדיאל 2010 בהעברה שנסגרה עוד קודם לכן. הוא כבש שם 59 שערים ב-157 הופעות כולל 20 גולים בעונת הבכורה בה זכה באליפות, וכן היה סופר-סאב חשוב גם בעונה השלישית. בריאל מדריד כבש 9 שערים ב-33 משחקים בעונת ההשאלה לפני שנתיים, כולל צמד בהופעת הבכורה בריאזור נגד דפור וחשוב מכך - השער שהעלה את ריאל מדריד לחצי גמר ליגת האלופות - שער הניצחון בברנבאו נגד אתלטיקו לאחריו הזיל דמעה. הגולים של צ’יצ’ריטו התפרסו על פני 80 משחקים - ב-59 מהם קבוצתו ניצחה, 9 פעמים הסתיים בתיקו ועוד 12 הפסדים. הוא כבש הכי הרבה שערים במפעל הליגה האנגלית - 37, בבונדסליגה יש לו 21 ובליגת האלופות 14. בכתבה שמצאתי לא חסכו במספרים - 80 שערים כבש כשפתח בהרכב ועוד 20 כשעלה מהספסל.

• הרגע המרגש של [B]חוסה קאייחון[/B]. מאמן נבחרת ספרד, ז’ואן לופטגי, הבטיח מהפכת צעירים. אך גם הוא לא היה יכול להתעלם מחוסה קאייחון לאחר שהספרדי רשם פתיחת עונה מטורפת עם 5 שערים בששת המחזורים הראשונים בסרייה A. קאייחון נכלל בסגל נבחרת ספרד לקראת צמד המשחקים הקרובים - נגד איטליה ואלבניה. ‘אני מאוד מתרגש עבור קאייחון, הוא שחקן נפלא ועבודה קשה משתלמת’, פירגן רפא בניטס, המאמן שהתעקש להביאו לנאפולי, בראיון. שערו האחרון של קאייחון בנאפולי אגב היה ה-50 שלו בקבוצה ב-164 משחקים.

(Raulito-7) #1599

[B]רונאלדו ורוברטו קרלוס בראיון מיוחד[/B]. צמד הברזילאים שזכו יחד באליפות במדריד ב-2003 התראיינו ל-אונדה-סרו וסיפרו על התקופה שלהם במדריד, קצת על הקריירה עצמה, דנו בריאל מדריד הנוכחית וגם התייחסו לעתיד.

[U]
רונאלדו:[/U]
“בעשר השנים הראשונות בקריירה שלי התאמנתי רע מאוד בגלל הצוות הרפואי בקריירה ושילמתי על זה מחיר יקר. הצוות הרפואי נכשל איתי. הייתי נפצע הרבה באימונים וזה היה מתסכל אותי. לא אהבתי להתאמן. מעולם לא תיארתי לעצמי שהפציעות יכריעו את עתידי ואיאלץ לפרוש כי הגוף שלי לא מסוגל יותר לשחק כדורגל”.
“בשבוע מסוים במדריד הגעתי פעמיים באיחור. המנג’ר אריגו סאקי קנס אותי כי איחרתי ברבע שעה. בפעם השנייה לפני שהוא התחיל לדבר הוא אמר שהוא קונס אותי שוב ובפעם האחרונה העונש יהיה חמור יותר”.
“פלורנטינו פרס אמר לי להישאר יותר בבית ולא לצאת הרבה החוצה. נתתי את הדוגמא של לואיס פיגו ואמרתי, תוך כבוד גדול לפיגו ורק מכוונה טובה להחמיא לו - שאם הייתה לי אישה כמו פיגו אז בוודאי שהייתי נשאר יותר בבית”.
“קאפלו לא היה מאמן יותר מידי חכם בהתנהלות שלו, אני לא בוחר אותו בין המאמנים הטובים שהיו לי בקריירה”(בתקשורת הזכירו שרונאלדו וקאסנו צחקו על קאפלו באחד האימונים והסרטון פורסם).
“התחלתי לשחק כדורגל בגיל תשע וזו הייתה אהבת הילדות שלי. כשההורים שלי נפרדו הייתי עצוב והבנתי שהכדורגל הוא הדבר החשוב ביותר בקריירה שלי ואני חייב להתמיד בו כדי לשכוח מהצרות. בגיל 17 כבר שלחתי להם כסף והתבססתי כלכלית”.
“שואלים אותי הרבה על כריסטיאנו, מסי או ניימאר ואני רוצה להוסיף את לואיס סוארז לרשימה, הוא באותה הרמה שלהם. אני אבחר בכריסטיאנו רונאלדו כי אני מדרידיסטה ואני אוהב אותו, אבל אי-אפשר לשכוח או להתעלם כמה טובים מסי וניימאר”.,
“הייתי רוצה לראות את קוטיניו בריאל מדריד, הוא יכול להוסיף לה ברק ולהשתלב נהדר בסגנון המשחק שלה”.
“זידאן היה שחקן גדול ושמחתי כל-כך על ההזדמנות לשתף איתו פעולה. שיחקנו זה נגד זה בגמר המונדיאל וגם במפגשים בין אינטר ויובה. באחת הפעמים שנפצעתי במדי אינטר הוא הגיע לבקר אותי בבית החולים וזה היה מרגש מאוד עבורי. הוא היה שחקן שקט מאוד, לא חגג יום-הולדת במסיבה מיוחדת עם החברים מהקבוצה”.
“היחסים שלי עם דל-בוסקה היו מדהימים. בשנה הראשונה זכינו באליפות וגם היינו הקבוצה הטובה ביותר באירופה אך לצערי לא עברנו את יובנטוס בחצי הגמר. הוא קיבל אותי יוצא מן הכלל. ההחלטה של פרז לזרוק אותו הייתה לא נכונה”.
“הכדורגל הספרדי הוא הטוב ביותר איי-פעם. זה הכדורגל היפה ביותר. היינו משחקים כדורגל לפי הספר בריאל מדריד, נהנו לראות אותנו”.
“ביליתי יותר עם רוברטו קרלוס מאשר עם כל הנשים שהיו לי בחיי. הוא הציל אותי. הייתה פעם אחת שהוא הציל אותי. נרדמתי ואפילו איבדתי את ההכרה ל-30 שניות. חשבתי שהוא צוחק עליי אבל זה היה נכון”.

[U]רוברטו קרלוס:[/U]
“הבן שלי אומר לי שהוא מקווה שיהיה לו את המזל להיות שחקן כמוני, אבל הוא לא עושה את הדברים שאני עשיתי. לי לא היה מי שידחוף אותי קדימה, הייתי צריך לפלס לעצמי את הדרך בצורה קשה, לא היו סביבי אנשים טובים”.
“אני מייצג את המועדון הכי טוב בעולם היום ואני מאושר. קשה מאוד לצאת מעולם הכדורגל שהוא זוהר ומיוחד”.
“מרסלו נמצא בתקופה נהדרת, הוא המגן הטוב ביותר בעולם. סגנון המשחק שלו מרהיב. גם דני קרבחאל שחקן מצוין הווא תוצרת מדריד”.
“התחלתי באינטר כמגן שמאלי, נשלחתי גם לשחק כקשר ואפילו בעמדה קדמית יותר לפעמים, למדתי את יסודות המשחק. אבל סיימתי עם שבעה שערים בשבעה משחקים”.
“לריאל מדריד תמיד היו את השחקנים הטובים ביותר בעולם. זה היה המצב בתקופתי וכך גם היום. כל מאמן אחר יכול רק לקנא”.
“אנחנו רוצים לראות יותר שחקנים של הקאנטרה בהרכב הראשון של ריאל מדריד, אבל מחלקת הנוער מצוינת ולעתים היא נשכחת. המצב השתפר היום ללא ספק אבל המטרה היא שיהיו 5-6 שחקנים משמעותיים בקבוצה ואולי אפילו בהרכב הראשון. אני מנסה לחנך את הנוער של מדריד”.
“זידאן למד לצחוק יותר מבעבר. הוא היה מאוד רציני וממוקד, מקצוען. אם היה משחק במועדון אחר הייתי מתחנן שריאל מדריד תרכוש אותו. הכדורגל שהיה לו ברגליים היה קסום, ראיתי מעט מאוד פעמים בחיי דברים כה מרשימים. כשזידאן מדבר אז הוא מדבר, מה-זה מדבר. בדרך-כלל הוא אדם שקט”.
“דל-בוסקה היה מאוד רציני. הוא ניהל חדר הלבשה כמו שצריך, כל השחקנים אהבו אותו. במשחק הליגה האחרון אכלנו ארוחות בבית. אמרתי לקפטן אז פרננדו היירו שהפעם אני רוצה לכבוש, זה משחק אליפות. רונאלדו הבקיע צמד, אחד מהם אחרי בישול שלי - ואני כבשתי שער אחד”.
“אני לא יודע מה לומר על עונש ההעברות של מדריד. הם ילדים שרוצים לשחק כדורגל וזה חבל מאוד. נעשה למועדון עוול. אופ"א יכולה לשנות ולחתוך את העונש, עוד לא מאוחר. אני מקווה שהם יעשו זאת. אין שום סיבה לפגוע בשחקן כדורגל שרוצה להפוך לכדורגלן גדול”.

(Raulito-7) #1600

[B]החגיגות של אוזיל.[/B] לפני חמישה ימים הוא חגג יום-הולדת 28 ואמש רשם ציון דרך ענק בקריירה שכבש שלושער ראשון כשארסנל הביסה 6:0 את לודוגורץ’. אוזיל חיכה 512 משחקים(429 במדי הקבוצות ועוד 83 הופעות בנבחרת גרמניה) עד לרגע הגדול הזה. אוזיל הוא השחקן החמישי בהיסטוריה של ארסנל שעושה זאת בליגת האלופות. כמוכן מסוט הכפיל את מס’ השערים שלו העונה והגיע ל-6, כשעד עכשיו בארסנל הוא כבש 7,5,8 בהתאמה, ועונת השיא שלו בקריירה היא עם 11 כיבושים. אוזיל שגם רשם בישול בליגת האלופות לראשונה מאז אוקטובר 2014, לקח את כדור המשחק הביתה וזכה למחמאות גדולות מהתקשורת האנגלית, אמר לאחר המשחק - “הופעה קבוצתית נפלאה. אני שמח מאוד על השלושער הראשון שלי”.

• עוד כבשו אתמול בליגת האלופות: האקס [B]אנחל די-מאריה [/B]כבש את הראשון של פריז בניצחון 3:0 על באזל(חסה נכנס כמחליף בדקה ה-86)| ו[B]אריאן רובן[/B] כבש את השער האחרון של באיירן, בנגיחה יפה ב-4:1 על איינדהובן.

(F.Redondo) #1601

[I]חסוס ואייחו. המושאל שלנו לאיינטרכט פרנקפורט.[/I]

מתי שרק יוצא לי אני עוקב אחרי המושאל שלנו חסוס ואייחו בפרנקפורט ומיד אפשר לראות שמדובר בפוטנציאל גדול.
הבלם הספרדי בן 19 נראה ממש מבטיח משחק בקור רוח, משחק רגל טוב ומהירות מרשימה שלי אישית מזכירה במשהו את ואראן.

הוכחה למשחק הרגל המרשים שלו היא העובדה שהוא ממוקם רביעי בשחקני ההגנה הספרדיים עם ממוצע המסירות המדויקות ביותר עם ממוצע מרשים של 89.45%. בכך הוא מקדים את פיקה, איניגו מרטינז, בארטרה ועוד. רק ראמוס, קרבחאל ואלביול מקדימים אותו.
הוא ממוקם שביעי בטבלת שחקני ההגנה בבונדסליגה עם הכי הרבה מסירות עם 427.
החודש קבוצתו עשתה תיקו 2:2 עם באיירן מינכן, שימו לב לביצועים שלו מול אלופת גרמניה, לטיפול בכדור, עמידה בלחץ של היריב ומסירות מהקו האחורי אבל מעל לכל לביטחון שהוא משחק במיוחד לשחקן בגילו.

//youtu.be/PiAQUN_g4fg

עוד מהלך מרשים שלו שיצר לא מעט רעש תקשורתי בגרמניה סביבו הוא ממשחק מול המבורג בו הוא עוצר את חלילוביץ’ הקרואטי אקס ברצלונה בריצה מטורפת.

[YT]M6WlRIrQRMw[/YT]

הוא מקבל לא מעט שבחים ומחמאות מהתקשורת הגרמנית אבל הציטוט שהכי תופס את העין הגיע ממאמנו הקרואטי ניקו קובאץ’: “לא ראיתי כדורגלן כזה לא כשחקן ולא כמאמן.הילד הזה פשוט סקנדל”.
השוער הפיני של פרנקפורט לוקאס הרדאקי גם החמיא לואייחו :“כרגע הוא השחקן הכי טוב שלנו, הוא עושה את העבודה שלי הרבה יותר קלה”.

ואייחו בעצמו התייחס לריאל מדריד ואמר “באתי לריאל מדריד כדי לשחק שם”.
הוא אמור לחזור לברנבאו בעונה הבאה, אני אישית מקווה שזאת לא הסיבה שהמועדון לא מאריך לפפה את החוזה כרגע, הייתי משפשף את ואייחו אפילו עוד עונה בגרמניה שיחזור בשל בדיוק כמו מקרה קרבחאל בלברקוזן.
מדובר בכישרון צעיר והכי חשוב הוא שיקבל דקות וימשיך להתפתח, אבל ריאל מדריד כן צריכים להבהיר לו שהם בונים עליו לעתיד.

(vakum) #1602

בלי לגרוע מהאיכויות שלו כי אני לא מכיר אותו באמת, נראה לי שואראן משיג אותו בריצה אחורה.

(CF R.Madrid) #1603

הוא שחקן מדהים, מהיר, חזק, משחק ראש טוב, טכני ומתקל טוב.
הוא משחק בצורה מדהימה ביחס לגילו, אחד הבלמים הצעירים הכי טובים שיש כרגע בגיל שלו.

אין ספק בלם העתיד של ספרד וריאל מדריד, וראן וויחו יובילו את ההגנה שלנו בעתיד, שניהם מאוד דומים בסגנון שלהם ושניהם צעירים.

אני מסכים שהוא צריך לשחק עוד עונה בגרמניה בשביל להתחשל ולהשתפר, אחונו מבחינת בלמים במצב מצוין.
ואייחו צריך להיות חלק מריאל בעונה הבא רק אם פפה יעזוב.

(gev keren) #1604

חדעתי מה שטוב לקבוצה ולשחקן הם זהים. השחקן כרגע בתקופה שהוא זקוק לדקות, דקות אותן הוא לא יקבל כבלם שלישי או רביעי בריאל (אולי כשלישי כן אבל עדיף שלא).
בשביל הקבוצה כיום פפה הבלם הבכיר שלנו לטעמי.
עדיף עוד עונה בה פפה בקבוצה ושואייחו מושאל ואז עוד שנתיים נקבל אותו כשפפה יעזוב (למרות שאם ימשיך להיות טוב אין סיבה שיעזוב מבחינתי).
מה שכן עדיף זה אולי לתת לו עונה במועדון גדול יותר, עדיף במועדון שמשחק באירופה, שיצבור טיפה ניסיון שם

(gggyyy) #1606

הוא שחקן מדהים, מהיר, חזק, משחק ראש טוב, טכני ומתקל טוב.

לא מדויק. אזרוק כאן את שני הסנט שלי לגבי ואייחו. לא ראיתי ממנו יותר מדי בסראגוסה, אך לשמחתי הוא הושאל דווקא לאיינטרכט פרנקפורט, שמאז ביקורי בקומרצבאנק ארנה הפכה למושא עניין רציני אצלי ואני משתדל לצפות בכמה שיותר משחקים שלהם.

ראשית כל, אסייג את דבריי באופן מובהק ואומר כי כפי שכבר צוין כאן, ואייחו בן 19 וחצי. מדובר בגיל סופר צעיר עבור בלם, גיל כזה הוא בערך כמו גיל 16-17 עבור שחקני קישור והתקפה כשמסתכלים על אופק התפתחותי. כרגע מדובר בפלסטלינה שמאוד קל יהיה לעצב אותה לפי ראות עיניהם של הצוות המקצועי בריאל מדריד.

בהתחשב בעניין הזה, יש כמה נקודות תורפה שחייבים להזכיר בהקשר שלו. ראשית כל, נכון לעכשיו ואייחו הוא בלם שאינו מתקל כלל. אולי מדובר בחוסר ביטחון עצמי והססנות, אולי מדובר פשוט בסגנון משחק ומודעות לחוזקות שלו, נדיר מאוד מאוד לראות אותו יורד לגליץ’. בסראגוסה לא נדרשה ממנו אגרסיביות מוגזמת וזה הספיק בהחלט בכדי שריאל מדריד תשים את ידיה עליו. בינתיים בפרנקפורט הוא מוכיח שיש לו מספיק תכונות כדי לכפות על כך, אבל העניין עדיין קיים, עד כדי כך ש-WhoScored מציינים זאת כחולשה של ממש. הוא מפצה על כך, כפי שכבר נאמר כאן, במהירות שאיננה אופיינית לבלמים ובעיקר בחוש מיקום מצויין (הבחור גם יודע לשמור על קו נבדל באופן כמעט מושלם, ומאוד קל לו לקרוא את המיקום של החברים שלו מבלי להסתכל עליהם בכלל, אלה תכונות שאינן אופייניות לבני גילו). עניין נוסף, שלצערנו הרב עלול להוות בעיה רצינית בהמשך, הוא נושא הפציעות (איך לא?). נראה שלבחור יש נטיה לא קלה להיפצע, הוא נעדר יותר מ-100 ימים במצטבר בעונה שעברה במדי סראגוסה, וכבר הספיק להיפצע בברכו באופן לא חמור במיוחד העונה (פירוט כאן). בכלל, הבחור מאוד דקיק ביחס לבלם ולא תזיק לו תוספת למסת שריר.

מאידך, יש לציין כי ביחס לגילו הוא ניחן בכושר מנהיגות יוצא דופן, בחודש אפריל של 2015 הוא ענד לראשונה את סרט הקפטן במשחקה של סראגוסה נגד טנריף, והמשיך לענוד אותו מאותה נקודה. נושא המנהיגות מאוד משליך על יכולותיו כבלם והשקט שהוא משרה. פרנקפורט ספגה 52 שערים בעונה שעברה, ובעוד שלא מדובר במספרים הגבוהים בבונדסליגה, מצפיה במשחקיהם ניתן היה לראות עד כמה חלשה ושברירית הייתה ההגנה שלהם. בניגוד הגמור לכך, הערב מול בורוסיה מנשנגלאדבך הם המשיכו בקו של תחילת העונה והרבה מאוד בזכותו. בכדי להמחיש זאת, ניתן לציין כי ניקו קובאץ’ פתח עם 5 שחקנים בחוליית ההגנה (אוזיפקה, ואייחו, האסבה, אברהם וצ’אנדלר), כולם איישו את אותה חוליה בעונה שעברה למעט ואייחו ועד עתה ספגה פרנקפורט 8 שערים ב-9 משחקי ליגה, כולל נצחונות על שאלקה (לא שיחק) ולברקוזן ותוצאת תיקו מול באיירן מינכן. מדובר בשחקן מאוד שקט, והשקט הזה משליך על שאר שחקני ההגנה שנראו אשתקד לא פחות ממגוחכים. אותו שקט גם מזכיר את זה של וראן בתקופותיו הטובות יותר במדי ריאל מדריד. לא יזיק גם לציין שואייחו הופיע 5 פעמים במדי נבחרת ספרד מתחת לגיל 21… בגיל 19 וחצי.

ואייחו נמצא בשורה הראשונה של הצעירים המבטיחים בעולם (לא רק בלמים), אבל כמו שכבר צויין כאן, מדובר בשחקן שצובר ביטחון ממשחק למשחק, סביר להניח כי תפקיד הבלם שלישי בריאל מדריד לא יספיק בכדי למקסם את ההתפתחות שלו. אישית אני אשמח אם יושאל גם בעונה הבאה ושיורנטה ימלא את המשבצת של מי מהבלמים שיעזוב. בכל אופן העתיד נראה מצויין בפן ההגנתי.

(Raulito-7) #1607

ערב אמוציונלי עבר על [B]גונזלו היגואין [/B]אמש. דקה 70 במשחק העונה באיטליה, כנסו לאווירה. 1:1 בין יובנטוס לנאפולי. אחרי שער יתרון של בונוצ’י, האקס [U]חוסה קאייחון[/U] משווה כבר בחלוף ארבע דקות(54’) בשערו השביעי העונה. ואז כדור מוגבהה לרחבה, ההגנה מרחיקה לא טוב. היגואין כמו אריה אמיתי שאורב לטרף - מריח את המצב מקילומטר, מגיח מאחורה ושולח פצצה לרשת- שערו השביעי בליגה והשמיני בסה"כ ב-12 משחקים… אחרי בצורת קלה של שלושה משחקי ליגה הוא חוזר לכבוש ומכריע את משחק העונה. היגואין שמר על כבודה של האקסית ולא חגג את השער. כך אמר עליו מצארי, מאמן נאפולי, לאחר המשחק - “הוא תופעה. כדור שמורחק לרגליים שלו, זה מוות ודאי לבלמים, אסור לטעות מולו. היגוואין הוא כמו הילד שלי. אני אוהב אותו מאוד. המעבר שלו ליובנטוס עשה אותי חולה. אם גונסאלו יצליח בזירה האירופית, שאני יודע שמאוד חשובה לו, אז אני אשמח מאוד”. יובה מובילה בביטחה את המקום הראשון כמובן. עוד נספר שהשער הבא של היגואין יהיה שערו ה-100 באיטליה - במדי הקבוצות האיטלקיות.

• מה עוד? [B]ז’וזה מוריניו[/B] לא מצליח להתרומם. הפרויקט של מנצ’סטר יונייטד יורד לטימיון. מוריניו הורחק בתיקו המאופס נגד ברנלי במשחק בו יונייטד דווקא איימה בלי הפסקה על השער. יונייטד במקום השמיני בלבד עם 15 נק’ ורק 13 שערי זכות בחלוף עשרה מחזורים. פתיחת העונה החלשה ביותר שלה מאז עונת 2004/05.

הגול של היגואין ובעצם המכלול שלו בעונותיים האחרונות עדיין לא ירגיע את אלה שטוענים שהוא לא מגיע למשחקים גדולים, אני חושב שצריך לשים את הנבחרת בצד ושעבר זמן רב מאז תקופתו בריאל מדריד. לגבי מוריניו, האמת שדי עצוב לי עליו. שום דבר לא הולך לו. בינתיים נראה שדעתו השתבשה עליו והוא איבד את זה. מה שכן, כמובן שהבחירה של יונייטד בקיץ נראתה הגיונית. אבל שוב היא משקיעה המון כסף והיא לא נראית כמו קבוצת כדורגל.

(Raulito-7) #1608

[RIGHT][B]גוטי בן 40. [/B]קשה לספר את [B]הסיפור של גוטי[/B] בפיסקה אחת בלבד, מעבר לכך שרובכם מכירים. גם [B]סרטון וידאו[/B] אחד מוצלח ככל-שיהיה - לא יעשה זאת. ‘עקב האלוהים’, כתבו עליו במארקה אחרי הבישול המדהים לבנזמה בעקב נגד דפור בעונתו האחרונה במועדון, כשארבע עונות קודם לכן הוא גם מבשל בעקב לזידאן. באותו שבוע בו המלך ראול הודיע על עזיבתו לשאלקה - גוטי עזב לבשיקטאש. אין ספק - תם עידן בריאל מדריד.

גוטי הוא מדרידיסימו בכל רמ"ח איבריו, האיש למשימות מיוחדות. הקפטן השני אחרי ראול והאיש שיודע מהי משמעות הסמל הקדוש. עולה מהספסל וסוחף את ריאל מדריד לקאמבק ענק נגד סביליה בעונת הקאפלו. כשהכדור היה אצלו ברגליים, גם בגילו המופלג - תמיד הרגשתי שמשהו טוב עומד לקרות. מלך הבישולים בעונת השוסטר, אליפות 2007/08 למי ששכח. יש לו ברזומה לא פחות מ-15 שנה בקבוצה הבוגרת של ריאל מדריד(הופעת הבכורה ב-1995/96) והמון רגעי גאונות שבלתי-אפשרי למנות. הגאון הבלונדיני חמום המוח שמכל נקודה על המגרש היה מסוגל לבשל שער עם ראיית המשחק הפנומנלית שלו. וגם הראשון שיצייץ בטוויטר אחרי הפסד של ברצלונה בימים אלה, אותה הוא שונא מכל הלב. 542 משחקים בלבן של ריאל מדריד ו-77 שערים(עונת השיא ב-2000/01 עם 18 כיבושים). 3 זכיות בגביע אירופה ועוד 5 אליפויות ספרד.

דיברנו על עונת השיא שלו בה פרח מעמדת החלוץ השני. אבל מוריינטס היה מצוין בעונה העוקבת. בגמר האלופות גוטי כלל לא נכלל בסגל. גם באליפות ב-2002/03 הוא היה חשוב מאוד ועבר מעין הסבה לעמדה אחורית. ואז הביאו לו את בקהאם על הראש. גוטי תמיד נדחק לספסל אבל לא ויתר. בקיץ 2005 היה על סף עזיבה אבל החליט להישאר. היה חשוב לו לשחק אך ורק בריאל מדריד, בכל תפקיד שהוא. הוא מעולם לא חטף כדור על המגרש בלי פאול, אבל היה חוצפן, היה פייטר.

לפני שלוש שנים טסתי למדריד. העלתי תמונה בפייסבוק מחדר ההלבשה - שחק אותה אנצ’לוטי, וכתבתי ‘דור רומנו מונה למאמן הקבוצה’. לאחר-מכן פירטתי את ההרכב למחר, על גלי הנוסטלגיה של עונת 2002/03. בחרתי בהרכב הקלאסי עם כל התותחים הכבדים. אחד האוהדים הגיב לי - ‘עזוב. זה לא קלאסי אם גוטי לא עולה מהספסל במחצית’. בקיצור: תנו כבוד. הברנבאו ראה באותן שנים כבר גדולים יותר כמו פיגו וזידאן. גם אוזיל בישל טריליון גולים בשלוש עונות. אבל גוטי - כבודו במקומו מונח. היום הוא מאמן את הקבוצה הצעירה של המועדון. גוטי הגדול מחליף קידומת ל-40. אגדה שהייתה באמת…

[/RIGHT]

(Raulito-7) #1609

[B][/B]

בטח כבר ראיתם את [B]הגול היפה[/B] בקריירה של מסוט אוזיל. וזה שער לא במצב של 4:0 שאפשר לקפל אלא כשארסנל בלחץ עצום בשיוויון 2:2 מול לודוגורץ’ בחוץ ולא נותר עוד הרבה זמן לשחק. שער שביעי העונה למסוט אוזיל וייתכן שישבור את שיא הכיבושים בקריירה. ארסן ונגר:“זה הכוח של שחקנים גדולים, הם מקבלים החלטות נכונות. חשבתי לעצמי שלוקח לו יותר מדי זמן להבקיע, אבל בסופו של דבר אוזיל לקח את ההחלטה האופטימלית. יש לו מספיק כישרון כדי להוכיח שהוא צדק וההוכחה הייתה הכדור ברשת”. באנגליה נכתב: “הקסם של מסוט אוזיל שלח את ארסנל לשמינית הגמר”, “שער משוגע”. גם בשאר רחבי אירופה עשו כבוד לגרמני, ובמיוחד בספרד, שם נכתב: “אחד השערים היפים שהובקעו בהיסטוריה של ליגת האלופות”, “שער שייזכר לשנים”. מעבר לכך, אוזיל רשם את הבישול ה-200 בקריירה שלו כשבישל את השער הראשון אמש בבולגריה.

אני נהנה לראות אותו משחק, זו בדרך להיות העונה הגדולה בקריירה שלו חוץ מ-2011/12, עונת האליפות שלנו. השנה הוא כן לוקח יותר על עצמו.

(vakum) #1611

לקח לו הרבה זמן כי הוא חיפש למי למסור. עוד שנייה היה חוזר אחורה כדי לסדר איזה בישול למישהו (:

(HJKL) #1612

בהילוך איטי:

CalculatingAcclaimedHen

(Raulito-7) #1613

טוב אמנם [B]לואיס פיגו [/B]החליף קידומת כבר ממזמן אבל גם ‘יום הולדת רגיל’ עליה התבשרתי בכלל מהאינסטגרם של מיצ’ל סאלגדו(מטפחים עדיין חברות אמיצה יש לציין) היא סיבה מספיק טובה לכתוב כמה מילים על שחקן שמאוד אהבתי. אז הנה 10 סיבות שבעטיין מאוד אהבתי את הכדורגל של מס’ 10.

1. הוא פתח את עידן הגלאקטיקוס ומתבקש לומר ‘והשאר היסטוריה’
  2. כי לואיס פיגו הגיע מברצלונה, היה לו האומץ. אוהדי בארסה כתבו על שלט ‘אנחנו שונאים אותך כל-כך כי אהבנו אותך כל-כך’.
    אלה גם היו הימים שברצלונה הייתה קבוצה ‘חמודה’, ‘סימפטית’, עם ריבאלדו בשפיץ, עם אוברמארס. רחוקה שנות אור מריאל.
  3. מהשחקנים שגדלתי עליהם והערצתי אותם בתור ילד. אין עוד פיגו וזידאן, בטח שאין עוד ראול. היה משהו בקבוצה העצומה ההיא.
  4. בגלל סגנון המשחק - כולם ידעו שפיגו יעשה את ה-‘בסיקלטה’ ועדיין היה בלתי-אפשרי לעצור אותו, מהיר וחד ועם שתי רגליים.
  5. ערמומי - פיגו הצליח ‘לברוח’ מהמפגש עם בארסה בקאמפ-נואו בחצי הגמר ב-2002 - ספג בכוונה כרטיס צהוב מול באיירן.
  6. שיתוף הפעולה עם ראול היה פשוט נפלא, או-הו כמה גולים פיגו בישל לו, בעיקר בעונת הבכורה שלו בקבוצה.
  7. איך רונאלדו אמר? ‘אם הייתה לי אישה כמו לפיגו גם אני הייתי נשאר בבית’. פיגו לא פראייר, בואו נגיד את זה ככה.
  8. בגלל הגול נגד מנצ’סטר יונייטד, הבעיטה ההיא לחיבור בלי להתכוון. שער בלתי-נשכח שפתח ערב בלתי-נשכח.
  9. פיגו תמיד אמר את האמת. ‘הערך הכספי תועדף ע"ח ההצלחה הקבוצתית’, אמר לא פעם בראיונות על הגלאקטיקוס.

פיגו היה השחקן השני שהכי הערצתי, שני רק לראול. כן, ככה זה היה. יותר מזידאן, יותר מרוברטו קרלוס, יותר מהיירו, יותר מקסיאס ויותר מרונאלדו השמן. אני חושב שהוא היה שחקן שהיה לו הכל. או.קיי, משחק הנגיחה שלו היה פושר. במדי ריאל מדריד הוא היה יכול לכבוש יותר שערים ובמובן הזה הייתה תחושת החמצה. אבל הוא היה שחקן קשר ‘שלם’. מהיר, חכם, מדויק, ערמומי. הוא גם החזיק זמן רב בתואר מלך הבישולים של הליגה הספרדית עד שבא מסי. אף שחקן לא חווה משהו כמו שפיגו חווה בקאמפ-נואו, זה היה מטורף. ואני זוכר נהדר את הציטוט של רמי וייץ’ בקלאסיקו השני באותה עונה בברנבאו - פיגו מכדרר בצד שמאל ועושה סחרחורת להגנה של בארסה ומרים למוריינטס שמבזבז את הצ’אנס. ‘אוהו - כמה שהפיגו הזה גדול’. תראו אותו משחק ב-‘אגדות בלבן’, הוא לא איבד את זה. אני זוכר את השאגות של הקהל לפני שריקת הפתיחה בדסימה - ‘פיגו…פיגו…’.

(Footy) #1614

ריאיון באנגלית עם מסוט אוזיל לערוץ הטלויזיה של ארסנל.
מדבר על הלחץ העצום במועדון כמו ריאל מדריד, החברות עם ראמוס ושיתוף הפעולה עם כריסטיאנו רונאלדו.
הוא מתחיל לדבר על ריאל מדריד ב-05:27.

//youtu.be/LERBaiAPEJA

(Raulito-7) #1615

מבזק [U][B]מדרידיסטאס בגלות[/B][/U]:

תגידו מזל טוב ל[B]חסה רודריגס[/B] שבשעה טובה כבש במחזור האחרון בצרפת את שער הבכורה שלו במדי פאריס סן-ז’רמן. אמנם בסה"כ פנדל בדקה האחרונה אבל גם זה סיפתח הצרפתים ניצחו 2:0 את נאנט והשתווה למוליכה עם 29 נק’ כאשר לניס יש משחק חסר. את השער הראשון במשחק כבש [B]די-מאריה[/B] לפני שנפצע, ושבר בצורת של 15 משחקי ליגה ללא כיבוש(מאז אפריל).
ובינתיים בגרמניה -[B] קרלו אנצ’לוטי [/B]רשם הפסד בכורה בבונדסליגה כמאמן באיירן מינכן שהפסידה 1:0 לבורוסיה דורטמונד אחרי משחק חלש במיוחד. באיירן איבדה את הבכורה בבונדסליגה(מאזנה הוא 7-3-1) לאור ניצחון נוסף של הסינדרלה לייפציג שגברה 3:2 על באייר לברקוזן בחוץ והיא מובילה עליה ב-3 נק’. [B]צ’אבי אלונסו[/B] פתח בהרכב באיירן ושיחק לא טוב.
באנגליה - [B]ז’וזה מוריניו[/B] איבד ניצחון על ארסנל ברגע האחרון כאשר שער של חואן מאטה לא הספיק כשז’ירו השווה בנגיחה בדקה ה-89. מוריניו רשום על ההישג המפוקפק - הוביל את מנצ’סטר יונייטד לקצב צבירת הנקודות הגרוע ביותר שלה מאז עונת 2004/05. מוריניו לאחר המשחק - “אנחנו הקבוצה הכי חסרת מזל בליגה. סוף-סוף ונגר ניצח אותי(ציניות)”.

• סמי קדירה כבש את השער הראשון במהלך הניצחון 3:0 של יובה מול פסקארה, בדקה ה-36. זהו השער השלישי של סמי העונה במדי הגברת הזקנה.

(Raulito-7) #1616

בשיחה עם כתבים מסביליה באירוע של מוזיאון הספורט, [B]ויסנטה דל-בוסקה[/B] התראיין ודיבר על ריאל מדריד, נבחרת ספרד ועוד ועוד. “ריאל מדריד פייבוריטית לזכות באליפות, היא עושה דברים גדולים העונה למרות שיש עוד משחקים רבים ויהיו רגעים קשים”, אמר. על המונדיאליטו - “תואר זה תואר והוא חשוב לריאל מדריד בגלל הרצון לחשוף את עצמה עוד יותר במזרח ובאסיה”. בתקשורת ערכו הרי סקר לגבי השחקן הטוב בהיסטוריה של ריאל מדריד והמאמן דל-בוסקה שאימן בין היתר את ראול, זידאן וקסיאס, אמר - “כריסטיאנו רונאלדו הוא הגדול ביותר בהיסטוריה של המועדון הזה, אי-אפשר להתווכח עם המספרים, אבל חשוב לי לא להמעיט בערכם של אחרים”.

וכן, יש גם ד"ש [B]מפאביו קאפלו[/B]. ריאל מדריד הנוכחית השוותה את השיא של הקבוצה של קאפלו מ-1996/97 כשפתחה את העונה עם 25 משחקים רצופים ללא הפסד. ריאל של קאפלו השיגה 17 נצ’ -8 תוצאות תיקו בעוד ריאל של זידאן השיגה מאזן טוב קצת יותר, 18 נצ’ ו-7 תוצאות תיקו. קאפלו זכה באליפות במדריד באותה עונה וזה גם היעד של זידאן. עשור לאחר-מכן הוא שוב עמד על הקווים ושוב זכה באליפות. והפעם הוא דיבר על סרחיו ראמוס - “המון פעמים אמרתי לעוזר שלי, איטלו גאלבטי, שאני נפעם מהמקצוענות של ראמוס שגם באימון לא מוותר על אף כדור. הוא היה נשאר אחרון אחרי כל השחקנים כדי להתאמן ולהשתפר גופנית”. קאפלו הוסיף שלדעתו הוא חייב לזכות בכדור הזהב ושצריך לתת כבוד גם לשחקני ההגנה. “אומרים שכדי להיות כדורגלן גדול צריך להיות בר מזל אבל התמדה חשובה לא פחות ולראמוס יש הרבה”. לדבריו של קאפלו, ראמוס הבלם הטוב בעולם יחד עם פיקה ותיאגו סילבה.

• ובנושא אחר לגמריי: בצרפת פירסמו את רשימת השחקנים עם השכר הגבוה ביותר בליגה, ו[B]חסה[/B] נמצא בטופ 30 כמו חברים רבים בפריס. חוזהו של חסה עומד על 250 אלף יורו בחודש, כלומר הוא מרוויח יותר מאשר בריאל מדריד בזמנו. לצד הכסף שנכנס כמו שעון, בספרד מדווחים שלאס-פלמאס חולמת להגשים חלום והנשיא רוצה להנחית את חסה בחודש ינואר. חסה נולד באיים-הקאנרים כמובן. הוא לא מוצא את עצמו בפריס וממעט לקבל דקות. ב-12 הופעות, רובן כמחליף, כבש שער בודד. הנשיא רמירז(לאס-פלמאס) אמר - “אם חסה רוצה הוא יחזור הביתה”. בקבוצה ישמחו לקבל אותו בהשאלה.

• ונסיים עם [B]דייגו לופז[/B]. השוער הוותיק שהגיע לאספניול ברגע האחרון של חלון ההעברות וספג בלי הכרה בקבוצה של קיקה - השאיר את הפתיחה החלשה מאחור והשתפר משמעותית. הוא שמר על שער נקי 586 דקות רצופות ושבר את השיא של קרלוס קאמני במדי הפריקוס, ונבחר לשחקן המצטיין של חודש נובמבר. היריבה הבאה שלו - ברצלונה בקאמפ-נואו, במשחקי הדרבי. שיהיה בהצלחה דייגו!!

(HJKL) #1617

[STREAMABLE]w9pwe[/STREAMABLE]
היגואין ממשיך לתפור יריבות באיטליה… (מאוד מזכיר את הגול שלו נגד חטאפה בזמנו)

(t-rix) #1618

לראות את צ’אבי אלונסו בגיל 35 משלים 90 דק’ בניצחון המוחץ של באיירן על ליפציג ונותן תצוגת קישור אחורי מהפטנת… תאווה לעיניים!!

(Blu) #1619

מי יכול לשפוך אור על חסוס ואייחו? קראתי עליו משהו על זה שהוא מושאל, ושהוא עושה חייל. מי יכול לפרט קצת עליו?